О проекте Указа Президента Республики Казахстан "Об образовании Совета национальных инвесторов при Президенте Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2013 года № 565
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «Об образовании Совета национальных инвесторов при Президенте Республики Казахстан».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Об образовании Совета национальных инвесторов при
Президенте Республики Казахстан
В соответствии с подпунктом 20) статьи 44 Конституции Республики Казахстан, в целях активизации взаимодействия государства и предпринимателей ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать Совет национальных инвесторов при Президенте Республики Казахстан (далее - Совет).
2. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Совете;
2) состав Совета.
3. Упразднить Совет предпринимателей при Президенте Республики Казахстан.
4. Признать утратившими силу некоторые указы Президента Республики Казахстан согласно приложению к настоящему Указу.
5. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
6. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                         Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от « » 2013 года №
ПОЛОЖЕНИЕ
о Совете национальных инвесторов при Президенте
Республики Казахстан 1. Общие положения
1. Совет национальных инвесторов при Президенте Республики Казахстан (далее - Совет) является постоянно действующим консультативно-совещательным органом при Президенте Республики Казахстан.
2. Совет в своей деятельности руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Обеспечение деятельности Совета осуществляется рабочим органом Совета.
4. Рабочим органом Совета является Министерство регионального развития Республики Казахстан (далее - рабочий орган).
2. Основные задачи Совета
5. Основными задачами Совета являются:
1) разработка рекомендаций и предложений по вопросам:
совершенствования нормативной правовой базы Республики Казахстан по вопросам предпринимательства;
создания благоприятных правовых условий для поддержки и развития малого и среднего бизнеса;
создания условий, стимулирующих развитие рыночной экономики;
создания условий, стимулирующих привлечение отечественных инвестиций в экономику страны;

"Қазақстан Республикасының Президентi жанынан Ұлттық инвесторлар кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 1 маусымдағы 565 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасының Президенті жанынан Ұлттық инвесторлар кеңесін құру туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                          С. Ахметов
Қазақстан Республикасының Президенті жанынан Ұлттық инвесторлар кеңесін құру туралы
Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 20) тармақшасына сәйкес мемлекет пен кәсiпкерлердiң өзара iс-қимылын жандандыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қазақстан Республикасының Президенті жанынан Ұлттық инвесторлар кеңесi (бұдан әрi – Кеңес) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Кеңес туралы ереже;
2) Кеңестің құрамы бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кәсіпкерлер кеңесі таратылсын.
4. Осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарының күші жойылды деп танылсын.
5. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
6. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                              Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2013 жылғы « »
№ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы
Ұлттық инвесторлар кеңесі туралы
ЕРЕЖЕ 1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Ұлттық инвесторлар кеңесі (бұдан әрі – Кеңес) Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы тұрақты жұмыс істейтін консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Кеңес өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Кеңестің қызметін қамтамасыз етуді Кеңестің жұмыс органы жүзеге асырады.
4. Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі Кеңестің жұмыс органы (бұдан әрі – жұмыс органы) болып табылады.
2. Кеңестің негізгі міндеттері
5. Кеңестің негізгі міндеттері:
1) мына:
Қазақстан Республикасының кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық базасын жетілдіру;
шағын және орта бизнесті қолдау және дамыту үшін қолайлы құқықтық жағдайлар жасау;
нарықтық экономиканың дамуын ынталандыратын жағдайлар жасау;
отандық инвестицияларды ел экономикасына тартуды ынталандыратын жағдайлар жасау мәселелері бойынша ұсынымдар мен ұсыныстар әзірлеу;

2) консолидация деятельности субъектов частного предпринимательства и их объединений, действующих в Республике Казахстан;
3) рассмотрение и обсуждение по поручению Президента Республики Казахстан иных важных вопросов в сфере предпринимательства и инвестиционной политики.
3. Права Совета
6. Совет имеет право в установленном законодательством Республики Казахстан порядке и в пределах своей компетенции:
1) вносить предложения и рекомендации по вопросам, связанным с поддержкой и развитием предпринимательства;
2) проводить консультации, запрашивать и получать информацию от государственных органов и должностных лиц;
3) привлекать для участия в обсуждении проблемных вопросов предпринимателей, специалистов, ученых и независимых экспертов.
4. Состав и организация деятельности Совета
7. Состав Совета формируется из числа представителей государственных органов и членов президиума Национальной экономической палаты Казахстана «Союз «Атамекен» (далее – НЭПК «Атамекен»).
8. Председателем Совета является Президент Республики Казахстан.
9. Постоянными членами Совета являются по должности: Премьер-Министр Республики Казахстан, заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, Министр регионального развития Республики Казахстан, Министр финансов Республики Казахстан, Министр экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, первый заместитель Председателя Народно-демократической партии «Нур Отан», председатели правления акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» и акционерного общества «Национальный холдинг «Казагро».
10. В состав Совета могут входить иные должностные лица Республики Казахстан, определяемые Президентом Республики Казахстан.
11. Пленарные заседания Совета проводятся не менее одного раза в год в сроки, определяемые председателем Совета.
12. В период между пленарными заседаниями Совета проводятся промежуточные заседания Совета под председательством заместителя председателя Совета.
На промежуточных заседаниях обсуждаются итоги исполнения решений последнего пленарного заседания, результаты деятельности рабочих групп Совета, подготовка к следующему пленарному заседанию, текущие проблемы предпринимателей и иные вопросы.
13. Внеочередное заседание Совета созывается по поручению Президента Республики Казахстан.
14. Члены Совета участвуют в его заседаниях без права замены.
15. На пленарные и промежуточные заседания Совета могут быть приглашены представители заинтересованных государственных органов Республики Казахстан на уровне не ниже заместителя руководителя, а также представители членов Совета от субъектов частного предпринимательства и их объединений.

2) Қазақстан Республикасында жұмыс істейтін жеке кәсіпкерлік субъектілерінің және олардың бірлестіктерінің қызметін шоғырландыру;
3) Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша кәсіпкерлік және инвестициялық саясат саласындағы өзге де маңызды мәселелерді қарау және талқылау болып табылады.
3. Кеңестің құқықтары
6. Кеңестің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және өз құзыреті шегінде:
1) кәсіпкерлікті қолдауға және дамытуға байланысты мәселелер жөнінде ұсыныстар мен ұсынымдар енгізуге;
2) консультациялар өткізуге, мемлекеттік органдар мен лауазымды адамдардан ақпарат сұрауға және алуға;
3) проблемалық мәселелерді талқылауға қатысу үшін кәсіпкерлерді, мамандарды, ғалымдар мен тәуелсіз сарапшыларды тартуға құқығы бар.
4. Кеңестің құрамы және оның қызметін ұйымдастыру
7. Кеңестің құрамы мемлекеттік органдар және «Атамекен» одағы» Қазақстанның ұлттық экономикалық палатасы (бұдан әрі – «Атамекен» ҚҰЭП) төралқасының мүшелері өкілдерінің қатарынан қалыптастырылады.
8. Қазақстан Республикасының Президенті Кеңестің төрағасы болып табылады.
9. Лауазымы бойынша: Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары, Қазақстан Республикасының Өңірлік даму министрі, Қазақстан Республикасының Қаржы министрі, Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрі, «Нұр Отан» халықтық демократиялық партиясы төрағасының бірінші орынбасары, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының және «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамының басқарма төрағалары Кеңестің тұрақты мүшелері болып табылады.
10. Кеңестің құрамына Қазақстан Республикасының Президенті айқындайтын Қазақстан Республикасының өзге де лауазымды адамдары енгізілуі мүмкін.
11. Кеңестің жалпы отырыстары Кеңестің төрағасы айқындайтын мерзімде кемінде жылына бір рет өткізіледі.
12. Кеңестің жалпы отырыстарының арасындағы кезеңде Кеңес төрағасы орынбасарының төрағалық етуімен Кеңестің аралық отырыстары өткізіледі.
Аралық отырыстарда Кеңестің соңғы жалпы отырысының шешімдерін орындаудың қорытындылары, жұмыс топтары қызметінің нәтижелері, келесі жалпы отырысқа дайындық, кәсіпкерлердің ағымдағы проблемалары мен өзге де мәселелер талқыланады.
13. Кеңестің кезектен тыс отырысы Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша шақырылады.
14. Кеңес мүшелері оның отырысына алмастыру құқығынсыз қатысады.
15. Кеңестің жалпы және аралық отырыстарына басшының орынбасарынан төмен емес деңгейде Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдарының өкілдері, сондай-ақ жеке кәсіпкерлік субъектілері мен олардың бірлестіктерінен Кеңес мүшелерінің өкілдері шақырылуы мүмкін.

16. Пленарные, внеочередные и промежуточные заседания Совета правомочны при наличии не менее двух третей от общего числа членов Совета.
17. Решения Совета принимаются простым большинством голосов от общего числа членов Совета, присутствующих на заседании. В случае равенства голосов по обсуждаемому вопросу, голос председательствующего является решающим.
18. В случае несогласия с принятым решением, член Совета вправе выразить свое особое мнение.
19. По итогам пленарных, внеочередных и промежуточных заседаний Совета принимаются решения, оформляемые протоколом.
5. Рабочий орган Совета
20. Рабочий орган Совета:
1) формирует проект повестки дня пленарных, внеочередных и промежуточных заседаний на основе предложений членов Совета и ранее принятых им решений;
2) организовывает проведение пленарных, внеочередных и промежуточных заседаний Совета;
3) осуществляет мониторинг исполнения протокольных решений Совета;
4) оповещает членов Совета о месте, времени проведения и повестке дня пленарного, внеочередного и промежуточного заседаний Совета и своевременно обеспечивает их необходимыми материалами;
5) в течение двух недель со дня утверждения решений Совета направляет копию протокола и иные необходимые материалы членам Совета и другим заинтересованным лицам;
6) разрабатывает проекты нормативных правовых актов, касающихся деятельности Совета.
6. Рабочие группы Совета
21. Решением Совета в целях реализации поставленных перед ним задач создаются рабочие группы Совета по вопросам:
1) таможенной и налоговой политики – рабочий орган Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан;
2) реализации программ и инструментов поддержки предпринимательства – рабочий орган Министерство регионального развития Республики Казахстан;
3) торгово-тарифной политики – рабочий орган Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан;
4) Единого экономического пространства и Таможенного союза – рабочий орган Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан;
5) снижения административных барьеров и совершенствования законодательства в сфере предпринимательства – рабочий орган Министерство регионального развития Республики Казахстан;
6) межотраслевой координации индустриально-инновационной сферы – рабочий орган Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
22. Общее руководство деятельностью рабочих групп Совета осуществляют их сопредседатели от государственных органов и от НЭПК «Атамекен».
23. Сопредседателем рабочей группы от государственного органа может быть должностное лицо на уровне не ниже заместителя руководителя министерства или ведомства.

16. Кеңестің жалпы, кезектен тыс және аралық отырыстары Кеңес мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі болғанда ғана заңды.
17. Кеңес шешімдері отырысқа қатысушы Кеңес мүшелерінің жалпы санының қарапайым көпшілік дауысымен қабылданады. Талқыланатын мәселе бойынша дауыстар тең болған жағдайда, төрағалық етушінің дауысы шешуші болып табылады.
18. Кеңес мүшесі қабылданған шешіммен келіспеген жағдайда өзінің ерекше пікірін білдіруге құқылы.
19. Кеңестің жалпы, кезектен тыс және аралық отырыстарының қорытындылары бойынша хаттамамен ресімделетін шешімдер қабылданады.
5. Кеңестің жұмыс органы
20. Кеңестің жұмыс органы:
1) Кеңес мүшелерінің ұсыныстары мен олар бұрын қабылдаған шешімдер негізінде жалпы, кезектен тыс және аралық отырыстардың күн тәртібінің жобасын қалыптастырады;
2) Кеңестің жалпы, кезектен тыс және аралық отырыстарын өткізуді ұйымдастырады;
3) Кеңестің хаттамалық шешімдерінің орындалуына мониторингті жүзеге асырады;
4) Кеңес мүшелерін Кеңестің жалпы, кезектен тыс және аралық отырыстарының өткізілетін орны, уақыты мен күн тәртібі туралы хабардар етеді және оларды қажетті материалдармен уақтылы қамтамасыз етеді;
5) Кеңестің шешімдері бекітілген күннен бастап екі апта ішінде Кеңес мүшелеріне және басқа да мүдделі адамдарға хаттаманың көшірмесін және өзге де қажетті материалдарды жібереді;
6) Кеңестің қызметіне қатысты нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлейді.
6. Кеңестің жұмыс топтары
21. Кеңестің алдына қойылған міндеттерді іске асыру мақсатында оның шешімімен мынадай мәселелер бойынша Кеңестің жұмыс топтары құрылады:
1) кеден және салық саясаты – жұмыс органы Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі;
2) кәсіпкерлікті қолдау бағдарламалары мен құралдарын іске асыру – жұмыс органы Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі;
3) сауда-тариф саясаты – жұмыс органы Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі;
4) Бірыңғай экономикалық кеңістік пен Кеден одағы – жұмыс органы Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі;
5) әкімшілік кедергілерді қысқарту мен кәсіпкерлік саласындағы заңнаманы жетілдіру – жұмыс органы Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі;
6) индустриялық-инновациялық саладағы салааралық үйлестіру – жұмыс органы Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі.
22. Кеңестің жұмыс топтарының қызметін жалпы басқаруды мемлекеттік органдар мен «Атамекен» ҚҰЭП тең төрағалары жүзеге асырады.
23. Министрлік немесе ведомство басшысының орынбасарынан төмен емес лауазымды адам мемлекеттік органнан жұмыс тобының тең төрағасы бола алады.

24. Сопредседателем рабочей группы от НЭПК «Атамекен» могут быть только глава или другое должностное лицо из руководства, который является членом Совета.
25. Планы мероприятий и составы рабочих групп Совета утверждаются сопредседателями рабочих групп.
26. Сопредседатели рабочих групп направляют отчеты об исполнении плана мероприятий раз в квартал в Администрацию Президента Республики Казахстан и докладывают раз в год на пленарном заседании Совета.
27. В составы рабочих групп Совета могут входить представители членов Совета, являющихся руководителями государственных органов, общественных объединений предпринимателей и хозяйствующих субъектов.
28. Участие в работе рабочих групп Совета осуществляется без права замены.
7. Прекращение деятельности Совета
29. Основанием прекращения деятельности Совета является решение Президента Республики Казахстан.
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от « » 2013 года №
СОСТАВ
Совета национальных инвесторов
при Президенте Республики Казахстан
Назарбаев
Нурсултан Абишевич
-
Президент Республики Казахстан, председатель
Ахметов
Серик Ныгметулы
-
Премьер-Министр Республики Казахстан, заместитель председателя
Султанов
Бахыт Турлыханович
-
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан
Кулибаев
Тимур Аскарович
-
председатель президиума объединения юридических лиц «Национальная экономическая палата Казахстана «Союз «Атамекен» (по согласованию)
Министр регионального развития Республики Казахстан;
Министр финансов Республики Казахстан;
Министр экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан;
первый заместитель Председателя Народно-демократической партии «Hуp Отан» (по согласованию);
председатель правления акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» (по согласованию);
председатель акционерного общества «Национальный холдинг «КазАгро» (по согласованию);
члены президиума Национальной экономической палаты Казахстана «Союз «Атамекен» (по согласованию).
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от « » 2013 года №
Перечень утративших силу некоторых указов
Президента Республики Казахстан
1. Указ Президента Республики Казахстан от 23 апреля 2005 года № 1560 «Об образовании Совета предпринимателей при Президенте Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 17, ст. 199).
2. Указ Президента Республики Казахстан от 23 мая 2006 года № 121 «О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 23 апреля 2005 года № 1560» (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 18, ст. 166).

24. Жұмыс тобының тең төрағасы «Атамекен» ҚҰЭП-тен басшысы немесе басшыларының орынбасарларынан төмен емес лауазымдағы тұлғалар бола алады.
25. Кеңестің іс-шаралар жоспарлары мен жұмыс топтарының құрамдарын жұмыс топтарының тең төрағалары бекітеді.
26. Жұмыс топтарының тең төрағалары іс-шаралар жоспарының орындалуы туралы есепті тоқсанына бір рет Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жібереді және жылына бір рет Кеңестің жалпы отырысында баяндайды.
27. Кеңестің жұмыс топтарының құрамдарына мемлекеттік органдардың, кәсіпкерлердің қоғамдық бірлестіктерінің және шаруашылық жүргізуші субъектілердің басшылары болып табылатын Кеңес мүшелерінің өкілдері кіре алады.
28. Кеңестің жұмыс топтарының жұмысына қатысу алмастыру құқығынсыз жүзеге асырылады.
7. Кеңестің қызметін тоқтату
29. Қазақстан Республикасы Президентінің шешімі Кеңестің қызметін тоқтату үшін негіз болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2013 жылғы « »
№ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы
Ұлттық инвесторлар кеңесінің
ҚҰРАМЫ
Назарбаев Нұрсұлтан Әбішұлы
-
Қазақстан Республикасының Президенті, төраға
Ахметов Серік Нығметұлы
-
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төрағаның орынбасары
Сұлтанов Бақыт Тұрлыханұлы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары
Құлыбаев Тимур Асқарұлы
-
«Атамекен» одағы» Қазақстанның ұлттық экономикалық палатасы» заңды тұлғалар бірлестігі төралқасының төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Өңірлік даму министрі;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі;
Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрі;
«Нұр Отан» халықтық-демократиялық партиясы төрағасының бірінші орынбасары (келісім бойынша);
«Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша);
«ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша);
«Атамекен» одағы» Қазақстанның ұлттық экономикалық палатасы» заңды тұлғалар бірлестігінің төралқа мүшелері (келісім бойынша).
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2013 жылғы « »
№ Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір
күші жойылған жарлықтарының тізбесі
1. «Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кәсіпкерлер кеңесін құру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 23 сәуірдегі № 1560 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 17, 199-құжат).
2. «Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 23 сәуірдегі № 1560 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 23 мамырдағы № 121 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 18, 166-құжат).

3. Указ Президента Республики Казахстан от 24 апреля 2007 года № 321 «О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 23 апреля 2005 года № 1560» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 13, ст. 145).
4. Указ Президента Республики Казахстан от 24 октября 2007 года № 428 «О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 23 апреля 2005 года № 1560» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 41, ст. 463).
5. Подпункт 14) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 576 «О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 20, ст. 182).
6. Подпункт 9) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 12 ноября 2008 года № 689 «О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 42, ст. 465).
7. Подпункт 4) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 22 мая 2009 года № 815 «О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 27-28, ст. 234).
8. Подпункт 1) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 8 июня 2009 года № 817 «О внесении дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 29, ст. 249).
9. Указ Президента Республики Казахстан от 12 мая 2010 года № 987 «О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 23 апреля 2005 года № 1560 и признании утратившими силу некоторых актов Президента Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2010 г. № 32, ст. 252).
10. Подпункт 3) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 22 декабря 2011 года № 204 «О внесении изменений в некоторые указы Президента Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 10, ст. 189).
11. Пункт 9 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 13 марта 2012 года № 284 «О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 36, ст. 476).
12. Пункт 4 изменений и дополнения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 13 ноября 2012 года № 427 «О внесении изменений и дополнения в некоторые акты Президента Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 77-78, ст. 1131).

3. «Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 23 сәуірдегі № 1560 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 24 сәуірдегі № 321 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 13, 145-құжат).
4. «Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 23 сәуірдегі № 1560 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 24 қазандағы № 428 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 41, 463-құжат).
5. «Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 576 Жарлығының 1-тармағының 14) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 20, 182-құжат).
6. «Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 12 қарашадағы № 689 Жарлығының 1-тармағының 9) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 42, 465-құжат).
7. «Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 22 мамырдағы № 815 Жарлығының 1-тармағының 4) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 27-28, 234-құжат).
8. «Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 8 маусымдағы № 817 Жарлығының 1-тармағының 1) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 29, 249-құжат).
9. «Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 23 сәуірдегі № 1560 Жарлығына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілерінің күші жойылды деп тану туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 мамырдағы № 987 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 32, 252-құжат).
10. «Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 204 Жарлығының 1-тармағының 3) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 10, 189-құжат).
11. «Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 13 наурыздағы № 284 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 9-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 36, 476-құжат).
12. «Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 13 қарашадағы № 427 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырудың 4-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 77-78, 1131-құжат).

13. Пункт 7 изменений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 27 марта 2013 года № 533 «О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан».

13. «Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 27 наурыздағы № 533 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістердің 7-тармағы.