О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2010 года № 1006 "Об утверждении Программы по развитию транспортной инфраструктуры в Республике Казахстан на 2010 - 2014 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2014 года № 73. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2014 года № 658
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.06.2014 № 658.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2010 года № 1006 «Об утверждении Программы по развитию транспортной инфраструктуры в Республике Казахстан на 2010 – 2014 годы», следующие изменения и дополнения:
в Программе по развитию транспортной инфраструктуры в Республике Казахстан на 2010 – 2014 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе «1. Паспорт Программы»:
строку «Задачи» изложить в следующей редакции:
«
Задачи
развитие автодорожной инфраструктуры;
развитие железнодорожной инфраструктуры;
развитие инфраструктуры гражданской авиации;
развитие инфраструктуры водного транспорта;
оптимизация транспортного контроля и развитие автотранспортной сферы путем автоматизации и информатизации процессов, а также техническое регулирование в сфере автомобильного транспорта.
»;
строку «Целевые индикаторы» изложить в следующей редакции:
«
Целевые индикаторы
К 2015 году планируются:
1) увеличение валовой добавленной стоимости по отрасли транспорта и складирования на 38 % в реальном выражении к уровню 2008 года;
2) доля автомобильных дорог республиканского значения в хорошем и удовлетворительном состоянии – 83%;
3) доля автомобильных дорог местной сети в хорошем и удовлетворительном состоянии – 68 %;
4) повышение к 2015 году скорости грузовых контейнерных поездов по международным транспортным коридорам сообщения на 15-20 %, а на участках скоростного движения пассажирских поездов – на 20-30 %;
5) уровень износа активов железнодорожного транспорта снизится до 61 %;
6) количество аэропортов, имеющих категорию ИКАО – 11 единиц;
7) количество международных воздушных сообщений – 94 единиц;
8) пропускная способность порта Актау –
16,0 млн. тонн;
9) доля объема перевозок нефти из портов Республики Казахстан на Каспийском море, обеспечиваемая Национальным морским торговым флотом – 83 %;
10) общий износ технического речного флота снижен до 69,2 %;
11) уровень технического состояния судоходных шлюзов повышен до 90 %;
12) перевозка грузов – 3 926,6 млн. тонн;
13) перевозка пассажиров – 23 588,9 млн. человек;

"Қазақстан Республикасында көлік инфрақұрылымын дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қыркүйектегі № 1006 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 10 ақпандағы № 73 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 14 маусымдағы № 658 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 14.06.2014 № 658 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Қазақстан Республикасында көлік инфрақұрылымын дамыту жөніндегі 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қыркүйектегі № 1006 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында көлік инфрақұрылымын дамыту жөніндегі 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламада:
«1. Бағдарламаның паспорты» деген бөлімде:
«Мiндеттерi» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Міндеттері
автожол инфрақұрылымын дамыту;
теміржол инфрақұрылымын дамыту;
азаматтық авиация инфрақұрылымын дамыту;
су көлігі инфрақұрылымын дамыту;
процестерді автоматтандыру және ақпараттандыру арқылы көліктік бақылауды оңтайландыру және автокөлік саласын дамыту, сондай-ақ автомобиль көлiгi саласындағы техникалық реттеу.
»;
«Нысаналы индикаторлар» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Нысаналы индикаторлар
2015 жылға қарай:
1) көлік және қоймаға жинау саласы бойынша жалпы қосылған құнды 2008 жылдың деңгейіне қарағанда нақты мәнде 38 %-ға ұлғайту;
2) жақсы және қанағаттанарлық жағдайдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының үлесі – 83 %;
3) жақсы және қанағаттанарлық жағдайдағы жергілікті маңызы бар автомобиль жолдарының үлесі – 68 %;
4) 2015 жылға қарай қатынастың халықаралық көлік дәліздері бойынша контейнерлік жүк пойыздарының жылдамдығын 15-20 %-ға, ал жолаушылар пойыздарының жылдам қозғалысы учаскелерінде 20-30 %-ға арттыру;
5) теміржол көлігі активтерінің тозу деңгейі 61 %-ға төмендетіледі;
6) ИКАО санатына ие әуежайлар саны – 11 бірлік;
7) халықаралық әуе қатынастарының саны – 94 бірлік;
8) Ақтау портының өткізу қабілеті – 16,0 млн. тонна;
9) Ұлттық теңіз сауда флоты қамтамасыз ететін Қазақстан Республикасының порттарынан Каспий теңізіне мұнай тасымалдары көлемінің үлесі – 83 %;
10) техникалық өзен флотының жалпы тозуы 69,2 %-ға төмендетіледі;
11) кеме қатынасы шлюздерінің техникалық күйінің деңгейі 90 %-ға көтеріледі;
12) жүк тасымалдары – 3 926,6 млн. тонна;
13) жолаушылар тасымалдары – 23 588,9 млн. адам;

14) грузооборот – 476,5 млрд. т-км;
15) пассажирооборот – 268,7 млрд. п-км;
16) увеличение объемов перевозок грузов в транзитном направлении до 19,4 млн. тонн;
17) рост объема транзитных перевозок автомобильным транспортом по территории Казахстана (по отношению к 2009 году) на 100 %;
18) рост объема транзитных авиаперевозок (по отношению к 2009 году) на 8 %;
19) увеличение средней скорости движения грузовых поездов по транзитным участкам железных дорог:
Северный коридор – 51,20 км/ч;
Южный коридор – 48,69 км/ч;
Среднеазиатский коридор – 51,67 км/ч;
TRAСEСA – 50,2 км/ч;
коридор Север-Юг – 50,42 км/ч;
20) повышение доли казахстанского содержания в инвестиционных проектах по транспортной отрасли:
железнодорожная отрасль – 63 %;
автодорожная отрасль – 90 %;
гражданская авиация – 65 %
водный транспорт – 89,1 %.
»;
строку «Источники и объемы финансирования» изложить в следующей редакции:
«
Источники и объемы финансирования
Общий объем финансовых ресурсов для реализации Программы составляет – 2 691 756,5* млн. тенге, в том числе:
1) республиканский бюджет – 975 237,5* млн. тенге из которых бюджетные средства следующих государственных органов:
Министерство транспорта и коммуникаций РК (далее – МТК) – 821 561,2* млн. тенге;
Министерство экономики и бюджетного планирования РК (далее – МЭБП) – 142 408,0 млн. тенге;
Министерство образования и науки РК (далее – МОН) – 205,0* млн. тенге;
Министерство обороны РК (далее - МО) – 11 063,3* млн. тенге.
2) концессия – 2 000,0 млн. тенге;
3) заемные средства – 1 293 162,2** млн. тенге;
4) собственные средства компаний – 421 356,8** млн. тенге.
Примечание:
* объемы финансирования будут уточняться при формировании республиканского бюджета на соответствующий финансовый год;
** возможна корректировка средств при изменении внешних и внутренних параметров и факторов
»;
в разделе «3. Анализ текущей ситуации»:
после подраздела «3.2 Основные проблемы в развитии транспортной отрасли» дополнить подразделом «3.2-1 Анализ инновационно-технологического развития отрасли» следующего содержания:

14) жүк айналымы – 476,5 млрд. т-км;
15) жолаушылар айналымы – 268,7 млрд. ж-км;
16) жүктерді транзиттік бағытта тасымалдау көлемін 19,4 млн. тоннаға дейін ұлғайту;
17) Қазақстан аумағы бойынша автомобиль көлігімен транзиттік тасымалдар көлемін 100 %-ға өсіру (2009 жылға қатысты);
18) транзиттік авиатасымалдар көлемін 8 %-ға өсіру (2009 жылға қатысты);
19) транзиттік темір жол учаскелері бойынша жүк пойыздары қозғалысының орташа жылдамдығын ұлғайту:
Солтүстік дәліз – 51,20 км/сағат;
Оңтүстік дәліз – 48,69 км/сағат;
Ортаазиялық дәліз – 51,67 км/сағат;
TRAСEСA – 50,2 км/сағат;
Солтүстік-Оңтүстік дәлізі – 50,42 км/сағат.
20) көлік саласы бойынша инвестициялық жобалардағы қазақстандық қамту үлесін арттыру:
теміржол саласы – 63 %;
автожол саласы – 90 %;
азаматтық авиация – 65 %;
су көлігі – 89,1 %;
»;
«Қаржыландыру көздері мен көлемі» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Қаржыландыру көздері мен көлемі
Бағдарламаны іске асыру үшін қаржы ресурстарының жалпы көлемі 2 691 756,5* млн. теңгені құрайды, соның ішінде:
1) республикалық бюджет – 975 237,5* млн. теңге, оның ішінде мынадай мемлекеттік органдардың бюджеттік қаражаты:
ҚР Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – ККМ) – 821 561,2* млн. теңге;
ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі (бұдан әрі – ЭБЖМ) – 142 408,0 млн. теңге;
ҚР Білім және ғылым министрлігі (бұдан әрі – БҒМ) – 205,0* млн. теңге;
ҚР Қорғаныс министрлігі (бұдан әрі – Қорғанысмині) - 11 063,3* млн. теңге;
2) концессия – 2 000,0 млн. теңге;
3) қарыз қаражаты – 1 293 162,2* млн. теңге;
4) компанияның меншікті қаражаты – 421 356,8** млн. теңге.
Ескертпе:
* қаржыландыру көлемі тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде нақтыланатын болады;
** қаражатты ішкі және сыртқы параметрлер мен факторлар өзгерген кезде түзетуге болады.
»;
«3. Ағымдағы жағдайды талдау» деген бөлімде:
«3.2. Көлік саласын дамытуға негізгі проблемалары» деген кіші бөлімнен кейін мынадай мазмұндағы «3.2-1 Саланың инновациялық-технологиялық дамуын талдау» деген кіші бөліммен толықтырылсын:

«3.2-1 Анализ инновационно-технологического развития отрасли
В рамках реализации инновационной политики в области обеспечения транспортной инфраструктурой приоритет будет отдан решению ключевых технологических задач и развитию новых передовых научно-технологических направлений.
В последние годы наблюдаются изменения в транспортной отрасли, связанные с ростом объемов перевозок, нагрузки на ось транспортных средств и интенсивности движения.
В дорожном строительстве приобретают важное значение инновации, в части новых технологий и дорожно-строительных материалов, способные повысить эффективность государственных инвестиций.
Действующая дислокация стационарных постов транспортного контроля не позволяет, при обширной территории республики, в полной мере контролировать внутренние перевозки грузов, пассажиров и багажа в междугородних, межобластных, внутриобластных сообщениях, таксомоторные перевозки, перевозки крупногабаритных и тяжеловесных транспортных средств, а также международные перевозки.
В данном направлении для обеспечения транспортной безопасности и пресечения осуществления незаконных перевозок на опыте зарубежных стран прорабатывается вопрос внедрения передвижных постов транспортного контроля, оснащенных современными техническими средствами и оборудованием. Эти меры позволят повысить эффективность обеспечения транспортной безопасности, обеспечить сохранность автодорог.
В рамках модернизации инфраструктуры прорабатывается вопрос по развитию систем телекоммуникаций железнодорожного транспорта и внедрения на ее основе инновационных технологий организации и управления перевозочным процессом.
В целях обеспечения безопасности полетов прорабатывается вопрос по развитию и применению современных технологий на воздушном транспорте, в основном в сфере аэронавигационного обслуживания воздушных судов, а также приема и обработки грузов, обслуживания пассажиров в аэропортах.
В сфере водного транспорта для увеличения существующей пропускной способности, помимо развития инфраструктуры порта Актау, прорабатывается вопрос по автоматизации и оптимизации производственных процессов в порту.»;
в разделе «4. Цель, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов реализации Программы»:
строку:
«
Рост валовой добавленной стоимости по транспорту (по отношению к 2009 году)
%
МТК

«3.2-1 Саланың инновациялық-технологиялық дамуын талдау
Көліктік инфрақұрылыммен қамтамасыз ету саласындағы инновациялық саясатты іске асыру шеңберінде басымдық негізгі технологиялық міндеттерді шешуге және жаңа озық ғылыми-технологиялық бағыттарды дамытуға берілетін болады.
Соңғы жылдары көлік саласында тасымалдар көлемінің, көлік құралдарының білігіне түсетін жүктеменің және қозғалыс қарқындылығының өсуіне байланысты өзгерістер байқалады.
Жол құрылысында мемлекеттік инвестициялардың тиімділігін арттыруға қабілетті жаңа технологиялар мен жол-құрылыс материалдары бөлігіндегі инновациялар маңызды орын алады.
Көліктік бақылаудың стационарлық бекеттерінің қазіргі орналасуы республиканың ұлан-байтақ аумағында қалааралық, облысаралық, облысішілік қатынастарда ішкі жүк, жолаушылар мен багаж тасымалдарын, таксомоторлы тасымалдарды, ауыр салмақты және ірі габаритті көлік құралдары тасымалдарын, сондай-ақ халықаралық тасымалдарды толық көлемде бақылауға мүмкіндік бермейді.
Осы бағытта көліктік қауіпсіздікті қамтамасыз ету және заңсыз тасымалдарды жүзеге асырудың жолын кесу үшін шет елдердің тәжірибесінде қазіргі заманғы техникалық құралдармен және жабдықтармен жарақталған көліктік бақылау жылжымалы бекеттерін енгізу мәселесі пысықталуда. Бұл шаралар көлік қауіпсіздігімен қамтамасыз етудің тиімділігін арттыруға, автожолдардың сақталуын қамтамасыз етуге мүмкіндік береді.
Инфрақұрылымды жаңғырту шеңберінде теміржол көлігінің телекоммуникация жүйелерін дамыту бойынша және оның негізінде тасымалдау процесін ұйымдастырудың және басқарудың инновациялық технологияларын енгізу мәселесі пысықталуда.
Ұшудың қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында әуе көлігінде, негізінен әуе кемелеріне аэронавигациялық қызмет көрсету, сондай-ақ әуежайларда жүктерді қабылдау мен өңдеу және жолаушыларға қызмет көрсету саласында қазіргі заманғы технологияларды дамыту және қолдану жөніндегі мәселе пысықталуда.
Су көлігі саласында қазіргі өткізу қабілетін ұлғайту үшін Ақтау портының инфрақұрылымын дамытудан басқа, порттағы өндiрiстiк процестерді автоматтандыру және оңтайландыру жөніндегі мәселе пысықталуда.»;
«4. Бағдарламаны iске асырудың мақсаты, мiндеттерi, нысаналы индикаторлары мен нәтижелер көрсеткiштерi» деген бөлімде:
мына:
«
Көлік бойынша жалпы қосылған құнның өсуі (2009 жылға қатысты)
%
ККМ

«В период с 2010 – 2014 годы планируется провести реконструкцию (строительство) взлетно-посадочных полос, пассажирских и грузовых терминалов в 7 аэропортах республики (города Кызылорда, Кокшетау, Актау, Талдыкорган, Костанай, Тараз, Уральск).»;
в подразделе «Оценка воздействия на охрану окружающей среды»:
часть тридцать первую изложить в следующей редакции:
«Принимая во внимание отсутствие в порту Актау собственных очистных сооружений, полигона для размещения отходов, станции утилизации мусора, принятые с судов жидкие и твердые отходы передаются специализированным организациям, занимающимся утилизацией отходов. Для локализации и ликвидации разливов нефти предприятием АО «НК «Актауский международный морской торговый порт» приобретены соответствующие оборудования.»;
раздел 6 «Необходимые ресурсы» изложить в следующей редакции:
«6. Необходимые ресурсы
Объем финансирования по годам, мероприятиям и источникам финансирования в соответствии с прогнозными показателями республиканского бюджета на пятилетний период.
Общий объем финансовых ресурсов для реализации Программы составляет 2 691 756,5* млн. тенге, в том числе:
1) республиканский бюджет – 975 237,5* млн. тенге:
2010 год – 179 250,8 млн. тенге;
2011 год – 243 918,2 млн. тенге;
2012 год – 166 490,2* млн. тенге;
2013 год – 199 302,6* млн. тенге;
2014 год – 186 275,7* млн. тенге.
Общий объем финансирования за счет республиканского бюджета распределен по следующим государственным органам:
1.1) МТК – 821 561,2* млн. тенге:
2010 год – 131 672,8 млн. тенге;
2011 год – 153 081,2 млн. тенге;
2012 год – 159 417,2* млн. тенге;
2013 год – 193 473,4* млн. тенге;
2014 год – 183 916,6* млн. тенге.
1.2) МЭБП – 142 408,0 млн. тенге (бюджетные программы 051,052):
2010 год – 47 578,0 млн. тенге;
2011 год – 90 822,0 млн. тенге;
2012 год – 4 008,0 млн. тенге.
1.3) МОН – 205,0* млн. тенге (бюджетная программа 002):
2011 год – 15,0 млн. тенге;
2012 год – 65,0* млн. тенге;
2013 год – 125,0* млн. тенге.
1.4) МО – 11 063,3* млн. тенге;
2012 год – 3 000,0* млн. тенге;
2013 год – 5 704,2* млн. тенге;
2014 год – 2 359,1* млн. тенге.
2) концессия – 2 000,0 млн. тенге:
2014 год – 2 000,0 млн. тенге.
3) заемные средства – 1 293 162,2** млн. тенге:
2010 год – 125 990,4 млн. тенге;
2011 год – 243 991,1 млн. тенге;

«2010 – 2014 жылдар кезеңінде республиканың 7 әуежайында (Қызылорда, Көкшетау, Ақтау, Талдықорған, Қостанай, Тараз, Орал қалалары) ұшу-қону жолақтарын, жолаушылар және жүк терминалдарын реконструкциялауды (салуды) жүргізу жоспарлануда.»;
«Қоршаған ортаны қорғау әсерін бағалау» деген кіші бөлімде:
отыс бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Ақтау портында жеке тазарту құрылғылары, қалдықтарды орналастыратын полигон мен қоқыстарды пайдаға асыратын станциялардың болмауын назарға ала отырып, кемелерден қабылдап алынған сұйық және қатты тұрмыстық қалдықтар пайдаға жаратумен айналысатын мамандандырылған ұйымдарға жіберіледі. Мұнайдың төгілуін оқшаулап, жою үшін «Ақтау халықаралық теңіз сауда порты» ҰК» АҚ тиісті жабдықтар сатып алынған.»;
«6. Қажетті ресурстар» деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Қажетті ресурстар
Бес жылдық кезеңге арналған республикалық бюджеттің болжамды көрсеткіштеріне сәйкес жылдар, іс-шаралар мен қаржыландыру көздері бойынша қаржыландыру көлемі.
Бағдарламаны іске асыру үшін қаржы ресурстарының жалпы көлемі 2 691 756,5* млн. теңгені құрайды, соның ішінде:
1) республикалық бюджет – 975 237,5* млн. теңге:
2010 жыл – 179 250,8 млн. теңге;
2011 жыл – 243 918,2 млн. теңге;
2012 жыл – 166 490,2 млн. теңге;
2013 жыл – 199 302,6* млн. теңге;
2014 жыл – 186 275,7* млн. теңге.
Республикалық бюджет есебінен қаржыландырудың жалпы көлемі мынадай мемлекеттік органдар бойынша бөлінген:
1.1) ККМ – 821 561,2*млн. теңге:
2010 жыл – 131 672,8 млн. теңге;
2011 жыл – 153 081,2 млн. теңге;
2012 жыл – 159 417,2 млн. теңге;
2013 жыл – 193 473,4* млн. теңге;
2014 жыл – 183 916,6* млн. теңге.
1.2) ЭБЖМ – 142 408,0 млн. теңге (051, 052 бюджеттік бағдарламалары):
2010 жыл – 47 578,0 млн. теңге;
2011 жыл – 90 822,0 млн. теңге;
2012 жыл – 4 008,0 млн. теңге.
1.3) БҒМ – 205,0* млн. теңге (002 бюджеттік бағдарламасы):
2011 жыл – 15,0 млн. теңге;
2012 жыл – 65,0 млн. теңге;
2013 жыл – 125,0* млн. теңге;
1.4) Қорғанысмині – 11 063,3* млн. теңге;
2012 жыл – 3 000,0 млн. теңге;
2013 жыл – 5 704,2* млн. теңге;
2014 жыл – 2 359,1* млн. теңге.
2) концессия – 2 000,0 млн. теңге:
2014 жыл – 2 000,0 млн. теңге.
3) қарыз қаражаты – 1 293 162,2** млн. теңге:
2010 жыл – 125 990,4 млн. теңге;
2011 жыл – 243 991,1 млн. теңге;

2012 год – 372 984,6** млн. тенге;
2013 год – 341 983,1** млн. тенге;
2014 год – 208 213,0**млн. тенге.
4) собственные средства компаний – 421 356,8**млн. тенге:
2010 год – 37 279,6 млн. тенге;
2011 год – 42 125,9 млн. тенге;
2012 год – 76 567,3** млн. тенге;
2013 год – 121 871,81** млн. тенге;
2014 год – 143 512,2** млн. тенге.
Примечание:
* объемы финансирования будут уточняться при формировании республиканского бюджета на соответствующий финансовый год;
** возможна корректировка средств при изменении внешних и внутренних параметров и факторов.»;
в разделе «7. План мероприятий по реализации Программы по развитию транспортной инфраструктуры в Республике Казахстан на 2010 – 2014 годы»:
в подразделе «1. Автодорожная отрасль»:

2012 жыл – 372 984,6 млн. теңге;
2013 жыл – 341 983,1** млн. теңге;
2014 жыл – 208 213,0** млн. теңге.
4) компаниялардың меншікті қаражаты - 421 356,8** млн. теңге:
2010 жыл – 37 279,6 млн. теңге;
2011 жыл – 42 125,9 млн. теңге;
2012 жыл – 76 567,3 млн. теңге;
2013 жыл – 121 871,81** млн. теңге;
2014 жыл – 143 512,2** млн. теңге.
Ескертпе:
* қаржыландыру көлемі тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде нақтыланатын болады;
** қаражатты ішкі және сыртқы параметрлер мен факторлар өзгерген кезде түзетуге болады.»;
«7. Қазақстан Республикасында көлік инфрақұрылымын дамыту жөніндегі 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары» деген бөлімде:
«1. Автожол саласы» деген кіші бөлімде:

421356,8
Итого
342520,8
530035,2
616042,1
663157,5
540000,9
2691756,5
»;
в подразделе «расшифровка аббревиатур:»:
строки:
«АО «НМСК «Казмортрансфлот» – акционерное общество «Национальная морская судоходная компания «Казмортрансфлот»
РГП «АММТП» – Республиканское государственное предприятие «Актауский международный морской торговый порт»
изложить в следующей редакции:
«ТОО «НМСК «Казмортрансфлот» – товарищество с ограниченной ответственностью «Национальная морская судоходная компания «Казмортрансфлот»
АО «НК «АММТП» – акционерное общество «Национальная компания «Актауский международный морской торговый порт»;
в приложении 1 «Основные инвестиционные проекты в отрасли» к указанной Программе:
в разделе «1. Автодорожная отрасль»:

421356,8
Жиыны
342520,8
530035,2
616042,1
663157,5
540000,9
2691756,5
»;
«Аббревиатуралардың толық жазылуы:» деген кіші бөлімде:
мына:
«Қазақтеңізкөлікфлоты» ҰТКҚК» АҚ – «Қазақтеңізкөлікфлоты» ұлттық теңіз кеме қатынасы компаниясы» акционерлік қоғамы
«АХТСП» РМК – «Ақтау халықаралық теңіз сауда порты» республикалық мемлекеттік кәсіпорны»
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақтеңізкөлікфлоты» ҰТКҚК» ЖШС – «Қазақтеңізкөлікфлоты» ұлттық теңіз кеме қатынасы компаниясы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
«АХТСП» ҰК» АҚ – «Ақтау халықаралық теңіз сауда порты» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы»;
көрсетілген Бағдарламаға «Саладағы негізгі инвестициялық жобалар» деген 1-қосымшада:
«1. Автожол саласы» деген бөлімде:

строки, порядковые номера 1, 2, 3, изложить в следующей редакции:
«
1. Реконструкция международного транзитного коридора «Западная Европа – Западный Китай»
Реконструкция
Обеспечение бесперебойного, безопасного и удобного движения транспортных средств
Технико-экономическое обоснование – есть
Алматинская, Жамбылская, Южно-Казахстанская, Кызылординская, Актюбинская области
2007 г.
2015 г.
МТК
614 229,9
РБ, заемные средства
122 348,3
РБ
491 881,6
Заемные средства
2. Алматы-Астана – Петропавловск - гр. РФ
Реконструкция
Обеспечение бесперебойного, безопасного и удобного движения транспортных средств
Технико-экономическое обоснование – есть
Акмолинская и Северо-Казахстанская области
2006 г.
2016 г.
МТК
40 941,7
РБ
3. гр. РФ – Уральск – Актобе, включая строительство г. Актобе
Реконструкция
Обеспечение бесперебойного, безопасного и удобного движения транспортных средств
не требуется
Западно-Казахстанская и Актюбинская области
2003 г.
2014 г.
МТК
29 503,2
РБ
»;
строки, порядковые номера 5, 6, 7, изложить в следующей редакции:
«
5. Омск – Павлодар – Майкапшагай
Реконструкция
Обеспечение бесперебойного, безопасного и удобного движения транспортных средств
Технико-экономическое обоснование – есть
Павлодарская и Восточно-Казахстанская области
2006 г.
2017 г.
МТК
47 419,5
РБ
6. Астана – Костанай – Челябинск
Реконструкция
Обеспечение бесперебойного, безопасного и удобного движения транспортных средств
Технико-экономическое обоснование – есть
Акмолинская и Костанайская области
2003 г.
2014 г.
МТК
26 768,3
РБ
7. Таскескен – Бахты (гр. КНР)
Реконструкция
Обеспечение бесперебойного, безопасного и удобного движения транспортных средств
Технико-экономическое обоснование – есть
Восточно-Казахстанская область
2006 г.
2015 г.
МТК
10 755,0
РБ
»;
строку, порядковый номер 11, изложить в следующей редакции:
«
11. Кызылорда –Павлодар – Успенка – гр. РФ
Реконструкция
Обеспечение бесперебойного, безопасного и удобного движения транспортных средств
Технико-экономическое обоснование – есть
Карагандинская и Кызылординская области
2012 г.
2019 г.
МТК
115,6
РБ
»;
строки, порядковые номера 13, 16, 22, 24, исключить;
дополнить строками, порядковые номера 26, 27, 28, следующего содержания:
«
26. Астана – Павлодар – Калбатау – Усть-Каменогорск
Реконструкция
Обеспечение бесперебойного, безопасного и удобного движения транспортных средств
не требуется
Акмолинская, Павлодарская и Восточно-Казахстанская области
2013 г.
2019 г.
МТК
10 500,0
РБ
27. Астана – Караганда – Алматы через озеро Балхаш
Реконструкция
Обеспечение бесперебойного, безопасного и удобного движения транспортных средств
не требуется
Акмолинская, Карагандинская и Алматинская области
2013 г.
2019 г.
МТК

реттік нөмірлері 1, 2, 3-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
1. «Батыс Еуропа – Батыс Қытай» халықаралық транзит дәлізін реконструкциялау
Реконструкциялау
Көлік құралдарының үздіксіз, қауіпсіз және ыңғайлы қозғалысын қамтамасыз ету
Техника-экономикалық негіздеме – бар
Алматы, Жамбыл, Оңтүстік Қазақстан, Қызылорда, Ақтөбе облыстары
2007 ж.
2015 ж.
ККМ
614 229,9
РБ, қарыз қаражаты
122 348,3
РБ
491 881,6
Қарыз қаражаты
2. Алматы – Астана – Петропавл – РФ шек.
Реконструкциялау
Көлік құралдарының үздіксіз, қауіпсіз және ыңғайлы қозғалысын қамтамасыз ету
Техника-экономикалық негіздеме – бар
Ақмола және Солтүстік Қазақстан облыстары
2006 ж.
2016 ж.
ККМ
40 941,7
РБ
3. Ақтөбе қ. салуды қоса алғанда, РФ шек. – Орал – Ақтөбе
Реконструкциялау
Көлік құралдарының үздіксіз, қауіпсіз және ыңғайлы қозғалысын қамтамасыз ету
талап етілмейді
Батыс Қазақстан және Ақтөбе облыстары
2003 ж.
2014 ж.
ККМ
29 503,2
РБ
»;
реттік нөмірлері 5, 6, 7-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
5. Омбы – Павлодар – Майқапшағай
Реконструкциялау
Көлік құралдарының үздіксіз, қауіпсіз және ыңғайлы қозғалысын қамтамасыз ету
Техника-экономикалық негіздеме – бар
Павлодар және Шығыс Қазақстан облыстары
2006 ж.
2017 ж.
ККМ
47 419,5
РБ
6. Астана – Қостанай – Челябі
Реконструкциялау
Көлік құралдарының үздіксіз, қауіпсіз және ыңғайлы қозғалысын қамтамасыз ету
Техника-экономикалық негіздеме – бар
Ақмола және Қостанай облыстары
2003 ж.
2014 ж.
ККМ
26 768,3
РБ
7. Таскескен – Бақты (ҚХР шек.)
Реконструкциялау
Көлік құралдарының үздіксіз, қауіпсіз және ыңғайлы қозғалысын қамтамасыз ету
Техника-экономикалық негіздеме – бар
Шығыс Қазақстан облысы
2006 ж.
2015 ж.
ККМ
10 755,0
РБ
»;
реттік нөмірі 11-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
11. Қызылорда – Павлодар – Успенка – РФ шек.
Реконструкциялау
Көлік құралдарының үздіксіз, қауіпсіз және ыңғайлы қозғалысын қамтамасыз ету
Техника-экономикалық негіздеме – бар
Қарағанды және Қызылорда облыстары
2012 ж.
2019 ж.
ККМ
115,6
РБ
»;
реттік нөмірлері 13, 16, 22, 24-жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 26, 27, 28-жолдармен толықтырылсын:
«
26. Астана – Павлодар – Қалбатау – Өскемен
Реконструкциялау
Көлік құралдарының үздіксіз, қауіпсіз және ыңғайлы қозғалысын қамтамасыз ету
талап етілмейді
Ақмола, Павлодар және Шығыс Қазақстан облыстары
2013 ж.
2019 ж.
ККМ
10 500,0
РБ
27. Астана – Қарағанды – Алматы Балқаш көлі арқылы
Реконструкциялау
Көлік құралдарының үздіксіз, қауіпсіз және ыңғайлы қозғалысын қамтамасыз ету
талап етілмейді
Ақмола, Қарағанды және Алматы облыстары
2013 ж.
2019 ж.
ККМ

16 000,0
РБ
28. Уральск – Каменка - гр. РФ
Реконструкция
Обеспечение бесперебойного, безопасного и удобного движения транспортных средств
не требуется
Западно-Казахстанская область
2013 г.
2017 г.
МТК
190,0
РБ
»;
в разделе «2. Авиационная отрасль»:
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
«
4. Реконструкция взлетно-посадочной полосы и пассажирского терминала
Реконструкция
Привести в соответствие с ИКАО
Технико-экономическое обоснование – нет;
проектно-сметная документация – нет
Аэропорт г. Тара за
2013 г.
2014 г.
собственник аэропорта, акимат Жамбылской области, МТК
4 631,4
РБ
»;
в разделе «3. Железнодорожная отрасль»:
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
«
1. Строительство железнодорожной линии «Коргас – Жетыген»
Строительство
Открытие второго железнодорожного пункта перехода с КНР и сокращение расстояния в направлении Китай – Европа через порт Актау на 500 км
Технико-экономическое обоснование – есть; проектно-сметная документация – есть
Алматинская область
2009 г.
2013 г.
МТК, МЭБП, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), АО «НК «КТЖ» (по согласованию)
128 058
РБ, заемные и собственные средства
93 051
РБ
15 750
Заемные средства из Нацфонда
19 257
Собственные средства АО «НК «КТЖ»
»;
в разделе «4. Водный транспорт»:
строки, порядковые номера 3, 4, 5, 6, 7, 8, изложить в следующей редакции:
«
3. Строительство защитного гидротехнического сооружения Шульбинского шлюза
Проведение мероприятий по строительству защитного гидротехнического соружения Шульбинского шлюза
Обеспечение безопасной эксплуатации судоходного шлюза
ТЭО – есть;
ПСД – нет
Восточно-Казахстанская область
2009 г.
2014 г.
МТК, МФ
1 030,4
РБ
4. Развитие танкерного флота
Строительство судов, поставка судов
Развитие Казахстанского торгового флота
не требуется
Мангистауская область
2005 г.
2014 г.
МТК, ТОО «НМСК «Казмортрансфлот» (по согласованию)
20784,0
Заемные средства
5. Строительство и приобретение сухогрузного флота
Строительство судов, Поставка судов
Развитие Казахстанского торгового флота
не требуется
Мангистауская область
2011 г.
2014 г.
МТК, ТОО «НМСК «Казмортрансфлот» (по согласованию)
5 250,0
Заемные средства
6. Создание судоремонтного производства в п. Баутино
Строительство производственных объектов, приобретение и монтаж судоремонтного оборудования
Обеспечение ремонта судов
Технико-экономическое обоснование – есть; проектно-сметная документация – есть
Мангистауская область
2009 г.
2010 г.
МТК, ТОО «НМСК «Казмортрансфлот» (по согласованию)
500,0
Заемные средства
7. Строительство и приобретение флота поддержки морских операций
Строительство судов, Поставка судов
Развитие Казахстанского торгового флота
не требуется
Мангистауская область
2011 г.
2013 г.
МТК, ТОО «НМСК «Казмортрансфлот» (по согласованию)

16 000,0
РБ
28. Орал – Каменка – РФ шек.
Реконструкциялау
Көлік құралдарының үздіксіз, қауіпсіз және ыңғайлы қозғалысын қамтамасыз ету
талап етілмейді
Батыс Қазақстан облысы
2013 ж.
2017 ж.
ККМ
190,0
РБ
»;
«2. Авиация саласы» деген бөлімде:
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
4. Ұшу-қону жолағы мен жолаушылар терминалын реконструкциялау
Реконструкциялау
ИКАО-ға сәйкес келтіру
Техника-экономикалық негіздеме – жоқ;
жобалау-сметалық құжаттама – жоқ
Тараз қаласының әуежайы
2013 ж.
2014 ж.
Әуежайдың меншік иесі, Жамбыл облысының әкімдігі, ККМ
4 631,4
РБ
»;
«3. Теміржол саласы» деген бөлімде:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
1. «Қорғас – Жетіген» теміржол желісін салу»
Салу
ҚХР-дан екінші теміржол өту пунктінің ашылуы және Ақтау порты арқылы Қытай – Еуропа бағытында қашықтықты 500 км-ге қысқарту
Техника-экономикалық негіздеме – бар;
жобалау-сметалық құжаттама – бар
Алматы облысы
2009 ж.
2012 ж.
ККМ, ЭБЖМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
128 058
РБ, қарыз және меншікті қаражат
93 051
РБ
15 750
Ұлттық қордан қарыз қаражаты
19 257
«ҚТЖ» ҰК» АҚ меншікті қаражаты
»;
«4. Су көлігі» деген бөлімде:
реттік нөмірлері 3, 4, 5, 6, 7, 8-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
3. Шүлбі шлюзінің қорғаныш гидротехникалық құрылысын салу
Шүлбі шлюзінің қорғаныш гидро техникалық құрылысын салу бойынша іс-шараларды өткізу
Кеме қатынасы шлюзінің қауіпсіз пайдаланылуын қамтамасыз ету
Техника-экономикалық негіздеме – бар;
жобалау-сметалық құжаттама – жоқ
Шығыс Қазақстан облысы
2009 ж.
2014 ж.
ККМ, Қаржымині
1 030,4
РБ
4. Танкер флотын дамыту
Кемелерді салу, кемелерді жеткізу
Қазақстандық сауда флотын дамыту
талап етілмейді
Маңғыстау облысы
2005 ж.
2014 ж.
ККМ, «Қазтеңізкөлікфлот» ҰТКҚК» ЖШС (келісім бойынша)
20784,0
Қарыз қаражаты
5. Құрғақ жүк флотын салу және сатып алу
Кемелерді салу, кемелерді жеткізу
Қазақстандық сауда флотын дамыту
талап етілмейді
Маңғыстау облысы
2011 ж.
2014 ж.
ККМ, «Қазтеңізкөлікфлот» ҰТКҚК» ЖШС (келісім бойынша)
5 250,0
Қарыз қаражаты
6. Баутино портында кеме жөндеу өндірісін құру
Өндірістік объектілерді салу, кеме жөндеу жабдығын сатып алу және монтаждау
Кемелерді жөндеуді қамтамасыз ету
Техника-экономикалық негіздеме – бар;
Жобалау-сметалық құжаттама – бар
Маңғыстау облысы
2009 ж.
2010 ж.
ККМ, «Қазтеңізкөлікфлот» ҰТКҚК» ЖШС (келісім бойынша)
500,0
Қарыз қаражаты
7. Теңіз операцияларына қолдау көрсету флотын құру және сатып алу
Кемелерді салу, кемелерді жеткізу
Қазақстандық сауда флотын дамыту
талап етілмейді
Маңғыстау облысы
2011 ж.
2013 ж.
ККМ, «Қазтеңізкөлікфлот» ҰТКҚК» ЖШС (келісім бойынша)

8 250,0
Заемные средства
8. Обеспечение классификации и технической безопасности судов внутреннего водного плавания «река-море» (техническое освидетельствование судов – регистр судоходства)
Техническое освидетельствование судов и производств
Обеспечение безопасности судоходства
не требуется
Региональное развитие
2010 г.
2014 г.
МТК, Минфин, Государственное учреждение «Регистр судоходства»
506,1
РБ
»;
в «Примечание: расшифровка аббревиатур»:
строку:
«АО «НМСК «Казмортрансфлот» – акционерное общество «Национальная морская судоходная компания «Казмортрансфлот»
изложить в следующей редакции:
«ТОО «НМСК «Казмортрансфлот» – товарищество с ограниченной ответственностью «Национальная морская судоходная компания «Казмортрансфлот»».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

8 250,0
Қарыз қаражаты
8. «Өзен-теңіз» ішкі суда жүзу кемелерінің сыныпталуы мен техникалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету (кемелерді техникалық куәландыру – кеме қатынасының тіркелімі)
Кемелерді және өндірістерді техникалық куәландыру
Кеме қатынасы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
талап етілмейді
Өңірлік даму
2010 ж.
2014 ж.
ККМ, Қаржымині, «Кеме қатынасы тіркелімі» мемлекеттік мекемесі
506,1
РБ
»;
«Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуында:»:
мына:
«Қазақтеңізкөлікфлоты» ҰТКҚК» АҚ – «Қазақтеңізкөлікфлоты» ұлттық теңіз кеме қатынасы компаниясы» акционерлік қоғамы» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақтеңізкөлікфлоты» ҰТКҚК» ЖШС – «Қазақтеңізкөлікфлоты» ұлттық теңіз кеме қатынасы компаниясы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі».
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов