О распределении средств на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2014 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2014 года № 224
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2014 года.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года «О республиканском бюджете на 2014-2016 годы» и Указом Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 1113 «О Государственной программе развития здравоохранения Республики Казахстан «Саламатты Казахстан» на 2011 - 2015 годы» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Распределить средства на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2014 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Министерству здравоохранения Республики Казахстан обеспечить перечисление целевых текущих трансфертов в установленном законодательством порядке.
3. Центральным государственным и местным исполнительным органам ежеквартально до 5 числа месяца, следующего за отчетным, представлять в Министерство здравоохранения Республики Казахстан отчеты о ходе реализации межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан.

Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыру үшін 2014 жылға қаражат бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 наурыздағы № 224 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі.
«2014 - 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2013 жылғы 3 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына және «Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 - 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 1113 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыру үшін 2014 жылға арналған қаражат бөлінсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен ағымдағы нысаналы трансферттердің аударылуын қамтамасыз етсін.
3. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне дейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылдың іске асырылу барысы туралы есептер берсін.

4. Министерству здравоохранения Республики Казахстан по итогам полугодия к 10-числу месяца, следующего за отчетным, представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о ходе реализации межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан.
5. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2014 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2014 года № 224
Распределение средств на реализацию
межсекторального и межведомственного взаимодействия
по вопросам охраны здоровья граждан на 2014 год

4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі жартыжылдық қорытындылары бойынша, есепті айдан кейінгі айдың 10-күніне қарай Қазақстан Республикасының Үкіметіне азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылдың іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
5. Осы қаулы 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 наурыздағы
№ 224 қаулысына
қосымша
Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық
және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыру үшін 2014
жылға қаражат бөлу

Сноска. Распределение средств с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.06.2014 № 654 (вводится в действие с 01.01.2014 и подлежит официальному опубликованию); от 24.12.2014 № 1377 (вводится в действие с 01.01.2014 и подлежит официальному опубликованию).
Наименование мероприятий
Ответственные государственные органы
Сумма, тыс. тенге
1
2
3
4
Цель 5.1. Формирование, сохранение и укрепление здоровья граждан путем координации деятельности государственных, общественных и бизнес-структур
1
Разработать и внедрить методику раннего выявления групп риска по профессиональным заболеваниям
МЗСР
8 931
Цель 5.1.1. Формирование здорового образа жизни путем комплексного подхода к профилактике и усилению контроля за поведенческими факторами риска
1
Разработать и издать информационно-пропагандистские печатные издания и провести кампании и проекты на телерадиовещательных каналах по профилактике и лечению табакокурения, злоупотребления алкоголем и употребления наркотиков с привлечением видных общественных деятелей
МКС
61 264
2
Создать социальные видеоролики по пропаганде спорта и здорового образа жизни
МКС
6 000
3
Организовать и провести ежегодные отраслевые спартакиады по массовым видам спорта
МКС
53 500
4
Исключена постановлением Правительства РК от 24.12.2014 № 1377 (вводится в действие с 01.01.2014 и подлежит официальному опубликованию).
Цель 5.1.2. Обеспечение здорового питания населения и профилактика заболеваний, зависимых от питания и снижения материнской и младенческой смертности
1
Провести информационно-пропагандистскую кампанию по вопросам здорового питания
МЗСР
8 956
2
Формировать у населения навыки здорового питания и безопасности пищевых продуктов
МЗСР
119 397
3
Оценить состояние школьного питания в общеобразовательных школах в городской и сельской местности с целью улучшения питания детей разного возраста
МНЭ
18 574
4
Мониторинг, методическое обеспечение и разработка рекомендаций по контролю и безопасности пищевых продуктов, включая фальсифицированные и генетически модифицированные продукты
МНЭ
29 706
5
Оценить эффективность фортифицированной витаминно-минеральным комплексом пшеничной муки высшего и первого сортов на целевых группах населения в плане профилактики дефицита железа, цинка и фолиевой кислоты с целью улучшения питания детей разного возраста
МНЭ
46 023
6
Исключена постановлением Правительства РК от 24.12.2014 № 1377 (вводится в действие с 01.01.2014 и подлежит официальному опубликованию).
7
Проводить на постоянной основе региональные обучающие семинары для производителей пищевой продукции по различным аспектам здорового питания, разработку комплекса обучающих материалов
МЗСР

Ескерту. Қаражат бөлуге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.06.2014 № 654 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс), 24.12.2014 № 1377 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Іс-шаралар атауы
Жауапты мемлекеттік органдар
Сома, мың теңге
1
2
3
4
5.1-мақсат. Мемлекеттік, қоғамдық және бизнес құрылымдардың қызметін үйлестіру арқылы азаматтардың денсаулығын қалыптастыру, сақтау және нығайту
1
Кәсіптік аурулар бойынша қауіп топтарын ерте анықтау әдістемесін әзірлеу және енгізу
ДСӘДМ
8 931
5.1.1-мақсат. Қауіптің мінез-құлық факторларының профилактикасының және бақылауды күшейтудің кешендік тәсілі арқылы саламатты өмір салтын қалыптастыру
1
Темекі шегуді, алкогольді шектен тыс тұтынуды және есірткіні тұтынудың профилактикасы мен оларды емдеу бойынша ақпараттық-насихаттық баспа басылымдарын әзірлеу мен басып шығару және көрнекті қоғам қайраткерлерін тарта отырып, телерадиохабарларын тарату арналарында науқандар мен жобалар өткізу
МСМ
61 264
2
Спортты және саламатты өмір салтын насихаттау жөнінде әлеуметтік бейнероликтер жасау
МСМ
6 000
3
Бұқаралық спорт түрлері бойынша жыл сайынғы салалық спартакиадаларды ұйымдастыру және өткізу
МСМ
53 500
4
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.12.2014 № 1377 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5.1.2-мақсат. Халықтың дұрыс тамақтануын қамтамасыз ету және тамақтануға байланысты аурулардың профилактикасы және ана мен нәресте өлімін төмендету
1
Дұрыс тамақтану мәселелері бойынша ақпараттық-насихаттық науқанын жүргізу
ДСӘДМ
8 956
2
Халықтың дұрыс тамақтану дағдыларын және тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін қалыптастыру
ДСӘДМ
119 397
3
Әртүрлі жастағы балалардың тамақтануын жақсарту мақсатында қалалық және ауылдық жерлердегі жалпы білім беру мектептерінде оқушылардың тамақтану жай-күйін бағалау
ҰЭМ
18 574
4
Бұрмаланған және генетикалық түрлендірілген өнімдерді қоса алғанда, азық-түлік өнімдерін бақылау және оның қауіпсіздігі бойынша мониторинг, әдістемелік қамтамасыз ету және ұсынымдар әзірлеу
ҰЭМ
29 706
5
Әртүрлі жастағы балалардың тамақтануын жақсарту мақсатында темір, цинк және фолий қышқылы тапшылығын профилактикалау тұрғысынан халықтың нысаналы топтарына арналған дәрумендік-минералды кешенмен фортификацияланған жоғары және бірінші сортты бидай ұнының тиімділігін бағалау
ҰЭМ
46 023
6
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.12.2014 № 1377 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7
Тамақ өнімдерінің өндірушілері үшін дұрыс тамақтанудың әртүрлі аспектілері бойынша өңірлік оқыту семинарларын тұрақты негізде өткізу, оқыту материалдарының кешенін әзірлеу
ДСӘДМ

12 544
8
Создание и показ тематических телевизионных программ, посвященных вопросам фортификации и йодирования
МЗСР
16 240
9
Провести информационно-пропагандисткой кампании среди населения по сапплементация витамином А
МЗСР
13 362
10
Провести мероприятия по улучшению качества оказания медицинской помощи детям и матерям на уровне первичной медико-санитарной помощи, в родильных домах (отделениях) и детских стационарах
МЗСР
16 128
11
Разработать предложения по улучшению доступа и охвата услугами антенатальной и педиатрической помощи социально-уязвимых групп населения (семей с детьми) на уровне ПМСП
МЗСР
12 697
12
Провести информационно-образовательную кампанию по поддержке и продвижению принципов грудного вскармливания
МЗСР
115 920
Цель 5.1.3. Снижение дорожно-транспортного травматизма и смертности от него
1
Провести мониторинг общественного мнения по проблемам дорожной безопасности
МВД
1 750
2
Создать социальные ролики по вопросам безопасности дорожного движения и обеспечить их прокат на центральных, республиканских телеканалах
МВД
21 875
3
Создать специализированную программу на республиканском телеканале по актуальным вопросам безопасности дорожного движения
МВД
12 523
4
Выпуск буклетов, информационных материалов по проблемам обеспечения безопасности дорожного движения
МВД
7 109
Цель 5.1.4. Снижение безвозвратных потерь среди пострадавших при чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера
1
Создать 14 трассовых пунктов по оказанию экстренной медико-спасательной помощи на трассах
МВД
1 819 420
2
Функционирование 40 трассовых пунктов по оказанию экстренной медико-спасательной помощи на трассе
МВД
751 225
3
Оснастить службу медицины катастроф многопрофильным госпиталем
МВД
322 556
Цель 5.1.5. Снижение уровня заболеваемости и смертности от туберкулеза и ВИЧ/СПИД в пенитенциарной системе
1
Повысить потенциал НПО, работающих по вопросам ВИЧ/СПИДа, укрепить взаимодействие между государственными и неправительственными организациями
МЗСР
4 655
2
Реализовать программу профилактики ВИЧ-инфекции в местах заключения и внедрить программы социального сопровождения для лиц, освобождающихся из мест лишения свободы. Развивать потенциал НПО для борьбы с ВИЧ/СПИД в местах лишения свободы*
МЗСР
35 704
В том числе:
Акмолинская область
2 724
Актюбинская область
2 049
Алматинская область
3 292
Восточно-Казахстанская область
6 498
Жамбылская область
2 668
Западно-Казахстанская область
1 205
Карагандинская область
4 342
Костанайская область
3 705
Кызылординская область
765
Мангистауская область
1 017
Павлодарская область

12 544
8
Фортификациялау және йодтау мәселелеріне арналған тақырыптық телевизиялық бағдарламалар әзірлеу және көрсету
ДСӘДМ
16 240
9
Халық арасында А дәруменінің сапплементациясы бойынша ақпараттық-насихаттық науқан жүргізу
ДСӘДМ
13 362
10
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек деңгейінде, перзентханаларда (бөлімшелерде) және балалар стационарларында балаларға және аналарға медициналық көмек көрсету сапасын жақсарту бойынша іс-шаралар өткізу
ДСӘДМ
16 128
11
Халықтың әлеуметтік тұрғыдан осал топтарына (балалары бар отбасыларына) МСАК деңгейінде антенаталдық қызметтерге және педиатриялық көмекке қолжетімділік жақсарту және қамтуды ұсыныстар әзірлеу
ДСӘДМ
12 697
12
Емшек сүтімен қоректендіру қағидаттарын қолдау және жылжыту бойынша ақпараттық-білім беру науқанын жүргізу
ДСӘДМ
115 920
5.1.3-мақсат. Жол-көлік жарақатын және одан болатын өлімді төмендету
1
Жол жүрісі қауіпсіздігі мәселелері бойынша қоғамдық пікірге мониторинг жүргізу
ІІМ
1 750
2
Жол жүрісі қауіпсіздігі мәселелері бойынша әлеуметтік роликтер жасау және олардың орталық, республикалық телеарналарда прокатын қамтамасыз ету
ІІМ
21 875
3
Республикалық телеарнада жол жүрісі қауіпсіздігінің өзекті мәселелері бойынша арнайы бағдарлама әзірлеу
ІІМ
12 523
4
Жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелері бойынша буклеттер, ақпараттық материалдар шығару
ІІМ
7 109
5.1.4-мақсат. Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар кезінде зардап шеккендер арасында қайтымсыз шығындарды азайту
1
Трассаларда шұғыл медициналық-құтқару көмегін көрсету бойынша 14 трассалық пункт құру
ІІМ
1 819 420
2
Трассада шұғыл медициналық-құтқару көмегін көрсету бойынша 40 трассалық пункттің жұмыс істеуі
ІІМ
751 225
3
Апаттар медицинасы қызметін көп бейінді госпитальмен жарақтандыру
ІІМ
322 556
5.1.5-мақсат. Пенитенциарлық жүйеде туберкулезбен және АИТВ/ЖИТС-пен сырқаттанушылықтың және одан болатын өлімнің деңгейін төмендету
1
АИТВ/ЖИТС мәселелері бойынша жұмыс істейтін ҮЕҰ әлеуетін арттыру, мемлекеттік және үкіметтік емес ұйымдар арасындағы өзара іс-қимылды нығайту
ДСӘДМ
4 655
2
Қамау орындарында АИТВ инфекциясының профилактикасы бағдарламасын іске асыру және бас бостандығынан айыру орындарынан босатылатын адамдар үшін әлеуметтік қолдау көрсету бағдарламаларын енгізу. Бас бостандығынан айыру орындарында АИТВ/ЖИТС-пен күрес үшін ҮЕҰ әлеуетін дамыту*
ДСӘДМ
35 704
Оның ішінде:
Ақмола облысы
2 724
Ақтөбе облысы
2 049
Алматы облысы
3 292
Шығыс Қазақстан облысы
6 498
Жамбыл облысы
2 668
Батыс Қазақстан облысы
1 205
Қарағанды облысы
4 342
Қостанай облысы
3 705
Қызылорда облысы
765
Маңғыстау облысы
1 017
Павлодар облысы

1 771
Северо-Казахстанская область
2 361
Южно-Казахстанская область
1 557
город Алматы
818
город Астана
932
Всего
3 516 059
Примечание:
*Мероприятия по профилактике ВИЧ-инфекции среди лиц, находящихся и освободившихся из мест лишения свободы и закуп услуг осуществляют местные уполномоченные органы здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Расшифровка аббревиатур:
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗСР - Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
НПО - неправительственные организации

1 771
Солтүстік Қазақстан облысы
2 361
Оңтүстік Қазақстан облысы
1 557
Алматы қаласы
818
Астана қаласы
932
Барлығы
3 516 059
Ескертпе:
* Бас бостандығынан айыру орындарындағы адамдар мен одан босап шыққан адамдар арасында АИТВ инфекциясының профилактикасы бойынша іс-шараларды және қызметтерді сатып алуды облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті уәкілетті денсаулық сақтау органдары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ДСӘДМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
МСМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
ҰЭМ - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
ҮЕҰ - үкіметтік емес ұйымдар