Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2014 года № 421. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 января 2016 года № 43
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.01.2016 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления  см. приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 августа 2015 года № 9-3/726.
В соответствии с подпунктом 10-3) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
29 апреля 2014 года № 421
Правила
субсидирования по возмещению части расходов,
понесенных субъектом агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях (далее – правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и определяют порядок возмещения части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса (далее – АПК) при инвестиционных вложениях, направленных на создание новых или расширение действующих производственных мощностей (инвестиционные субсидии).
2. Основной целью субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом АПК при инвестиционных вложениях, является повышение доступности товаров, работ и услуг в рамках реализации инвестиционных проектов в приоритетных направлениях (секторах) АПК путем снижения капиталоемкости и повышения окупаемости вложенных инвестиций.

Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстарының бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 29 сәуірдегі № 421 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 30 қаңтардағы № 43 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.01.2016 № 43 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 7 тамыздағы № 9-3/726 бұйрығын қараңыз.
«Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 5 бабының 10-3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 29 сәуірдегі
№ 421 қаулысымен
бекітілген
Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар
кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру
бойынша субсидиялау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және жаңа өндірістік қуаттарды құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған инвестициялық салынымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен (бұдан әрі – АӨК) субъектісі жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру (инвестициялық субсидиялар) тәртібін айқындайды.
2. Инвестициялық салынымдар кезінде АӨК субъектілері жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялаудың негізгі мақсаты капитал сыйымдылығын төмендету және салынған инвестициялардың өтемділігін арттыру жолымен АӨК-тің басымды бағыттарында (секторларында) инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыру болып табылады.

2. Термины и определения
3. В настоящих Правилах используются следующие термины и определения:
1) приоритетные направления (секторы) АПК – направления АПК, которые имеют значительный потенциал развития, указанные в приложении 1 к настоящим Правилам;
2) администратор бюджетной программы (далее – администратор) – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
3) рабочий орган – управление сельского хозяйства акиматов областей, городов Астаны и Алматы;
4) инвестор – субъект АПК в соответствии с законодательством Республики Казахстан, осуществляющий инвестиционные вложения в приоритетных направлениях (секторах) АПК;
5) инвестиционный проект – комплекс мероприятий, предусматривающий инвестиции в создание новых или расширение действующих производственных мощностей;
6) инвестиционные субсидии – возмещение части расходов, понесенных инвестором в рамках реализации инвестиционных проектов;
7) инвестиционные вложения – затраты, направленные на создание новых или расширение действующих производственных мощностей, в том числе приобретение техники и оборудования, в рамках инвестиционного проекта;
8) договор инвестиционного субсидирования – письменное соглашение, заключаемое между рабочим органом, инвестором и оператором, предусматривающее порядок и условия перечисления средств инвестиционных субсидий, хода мониторинга, ответственность сторон и иные условия;
9) паспорт проекта – перечень и максимально допустимая стоимость инвестиционных вложений в виде товаров, работ и услуг, подлежащих инвестиционному субсидированию, указанных в приложении 2 к настоящим правилам;
10) комиссия – постоянно действующий коллегиальный орган для рассмотрения заявлений инвесторов и принятия решений о предоставлении/отказе в предоставлении инвестиционных субсидий;
11) финансовые институты – банки второго уровня, кредитные организации, имеющие соответствующую лицензию на право осуществления банковских операций, лизинговые компании, кредитные товарищества;
12) оператор – акционерное общество «Казагромаркетинг»;
13) эскроу счет – счет инвестора в финансовом институте, на который зачисляются суммы инвестиционных субсидий для обеспечения условий договора инвестиционного субсидирования в соответствии с пунктами 3334 настоящих Правил.
3. Общие условия инвестиционного субсидирования
4. Инвестиционные субсидии выплачиваются инвесторам по перечню приоритетных направлений (секторов), указанным в приложении 1 к настоящим Правилам, по объектам, введенным в эксплуатацию, приобретенной технике и оборудованию в рамках инвестиционного проекта с 1 января 2014 года.

2. Терминдер мен анықтамалар
3. Осы Қағидаларда мынадай терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
1) АӨК-тің басымды бағыттары (секторлары) – осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген едәуір даму әлеуеті бар АӨК бағыттары;
2) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі (бұдан әрі – әкімші) – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі;
3) жұмыс органы – облыстар, Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің ауыл шаруашылығы басқармасы;
4) инвестор – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес АӨК-тің басымды бағыттарында (секторларында) инвестициялық салынымдарды жүзеге асыратын АӨК субъектісі;
5) инвестициялық жоба – жаңа өндірістік қуаттар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге инвестицияларды көздейтін іс-шаралар кешені;
6) инвестициялық субсидиялар – инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде инвесторлар жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру;
7) инвестициялық салыным – инвестициялық жоба шеңберінде жаңа өндірістік қуаттар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге, оның ішінде техника мен жабдықтар сатып алуға бағытталған шығындар;
8) инвестициялық субсидиялау шарты – жұмыс органы, инвестор және оператор арасында жасалатын, инвестициялық субсидиялардың қаражатын аударудың, мониторинг барысының тәртібі мен шарттарын, тараптардың жауапкершілігін және өзге де шарттарды көздейтін жазбаша келісім;
9) жобаның паспорты – осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген инвестициялық субсидиялауға жататын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер түріндегі инвестициялық салынымдардың тізбесі және барынша рұқсат етілген құны;
10) комиссия – инвесторлардың өтініштерін қарау және инвестициялық субсидияларды ұсыну/ұсынудан бас тарту туралы шешім қабылдау үшін тұрақты әрекет ететін алқалы орган;
11) қаржы институттары – екінші деңгейдегі банктер, банктік операцияларды жүзеге асыру құқығына тиісті лицензиясы бар кредиттік ұйымдар, лизингтік компаниялар, кредиттік серіктестіктер;
12) оператор – «Қазагромаркетинг» акционерлік қоғамы;
13) эскроу шоты – осы Қағидалардың 3334-тармақтарына сәйкес инвестициялық субсидиялау шартының талаптарын қамтамасыз ету үшін инвестициялық субсидиялардың сомалары аударылатын инвестордың қаржы институтындағы шоты.
3. Инвестициялық субсидиялаудың жалпы шарттары
4. Инвестициялық субсидиялар инвесторларға осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген басым бағыттар (секторлар) тізбесі бойынша, 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап инвестициялық жоба шеңберінде пайдалануға берілген объектілер, сатып алынған техника мен жабдықтар бойынша төленеді.

При этом до 1 июля соответствующего календарного года рассматриваются заявления инвесторов на предоставление инвестиционных субсидий по направлениям (секторам) первой группы в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам. Внутри первой группы в первую очередь рассматриваются заявления инвесторов в порядке приоритетности по очередности, предусмотренной приложением 1 к настоящим Правилам.
После 1 июля соответствующего календарного года рассматриваются заявления инвесторов по направлениям второй группы. При этом заявления инвесторов рассматриваются в порядке очередности, предусмотренной приложением 1 к настоящим Правилам, независимо от группы приоритетности.
5. Возмещению подлежит часть инвестиционных вложений в товары, работы и услуги, перечень и максимально допустимая стоимость, которых указана в паспортах проектов согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Размер инвестиционной субсидии по каждому инвестиционному проекту определяется в доле от сумм фактически произведенных инвестиционных вложений, указанных в паспортах проекта, в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам.
В случае, если заявленная инвестором стоимость инвестиционных вложений превышает максимально допустимую стоимость инвестиционных вложений, указанную в паспорте проекта, расчет инвестиционной субсидии производится по максимально допустимой стоимости, указанной в паспорте проекта.
6. Инвестиционные субсидии выплачиваются по инвестиционным вложениям инвестора на приобретение новой, ранее неиспользованной техники и оборудования.
7. Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях, осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете в качестве целевых текущих трансфертов бюджетам областей, городов Астаны и Алматы на соответствующий финансовый год.
В случае превышения объемов субсидий, заявленных инвесторами, над выделенными объемами субсидий, заявки удовлетворяются в порядке убывания приоритетности направлений (секторов), указанных в приложении 1 к настоящим Правилам.
8. Инвестиционные субсидии выплачиваются в полном объеме после ввода в эксплуатацию новых или расширения действующих производственных мощностей, приобретениия техники и оборудования в рамках инвестиционного проекта, за исключением случаев, предусмотренных настоящим пунктом, а также пунктом 33 настоящих Правил.
Допускается выплата инвестиционных субсидий после введения очереди (этапа) инвестиционного проекта в эксплуатацию согласно проектно-сметной документации при создании новых производственных площадей или бизнес-плану при расширении действующих.

Бұл ретте, тиісті күнтізбелік жылдың 1 шілдесіне дейін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес бірінші топтың бағыттары (секторлары) бойынша инвестициялық субсидиялар ұсынуға арналған инвесторлардың өтініштері қаралады. Бірінші топ ішінде бірінші кезекте басымдылық тәртібімен осы Қағидаларға 1-қосымшада көзделген кезектілік бойынша инвесторлардың өтініштері қаралады.
Тиісті күнтізбелік жылдың 1 шілдесінен кейін екінші топтың бағыттары бойынша инвесторлардың өтініштері қаралады. Бұл ретте, инвесторлардың өтініштері басымдылық тобына қарамастан, осы Қағидаларға 1-қосымшада көзделген кезектілік тәртібінде қаралады.
5. Тізбесі және барынша рұқсат етілген құны осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес жобалардың паспорттарында көрсетілген тауарлар, жұмыстар және көрсетілген қызметтерге салынған инвестициялық салынымдардың бір бөлігі өтеуге жатады.
Әрбір инвестициялық жоба бойынша инвестициялық субсидия көлемі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес жобалардың паспорттарында көрсетілген нақты жүргізілген инвестициялық салыным сомаларының үлесі түрінде айқындалады.
Егер инвестор мәлімдеген инвестициялық салыным құны жобаның паспортында көрсетілген инвестициялық салынымның барынша рұқсат етілген құнынан асып кеткен жағдайда, инвестициялық субсидияның есебі жобаның паспортында көрсетілген барынша рұқсат етілген құн бойынша жүргізіледі.
6. Инвестициялық субсидиялар инвестордың жаңа, бұрын пайдаланылмаған техника мен жабдықтарды сатып алуға арналған инвестициялық салынымдары бойынша төленеді.
7. Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялау тиісті қаржы жылына арналған облыстардың, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер ретінде республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады.
Егер инвесторлар мәлімдеген субсидиялар көлемі бөлінген субсидиялар көлемінен артып кеткен жағдайда, өтінімдер осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген бағыттардың (секторлардың) басымдылықтарының кемуі тәртібінде қанағаттандырылады.
8. Инвестициялық субсидиялар осы тармақта, сондай-ақ осы Қағидалардың 33-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, инвестициялық жобаның шеңберінде жаңа өндірістік қуаттарды пайдалануға бергеннен немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейткеннен, техника мен жабдықтарды сатып алғаннан кейін толық көлемде төленеді.
Инвестициялық субсидияларды жаңа өндірістік қуаттар құрған кезде жобалау-сметалық құжаттамаға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейткен кезде бизнес-жоспарға сәйкес инвестициялық жобаның кезегін (кезеңін) пайдалануға бергеннен кейін төлеуге жол беріледі.

Инвестиционные субсидии на создание новых производственных мощностей по направлениям развития перерабатывающей промышленности, предусмотренным в пунктах 11-17 перечня приоритетных направлений (секторов), в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам, выплачиваются двумя траншами:
1) первый транш в размере 50 % от общей суммы инвестиционных субсидий после ввода объекта в эксплуатацию;
2) второй транш в размере 50 % от общей суммы инвестиционных субсидий после достижения загруженности производственных мощностей не менее 50 %, в сроки, предусмотренные бизнес-планом.
4. Порядок создания комиссии по вопросам
инвестиционного субсидирования
9. Акимы области, городов Астаны и Алматы, в течение пятнадцати рабочих дней после дня первого официального опубликования настоящих правил создают своим решением комиссию по вопросам инвестиционного субсидирования под председательством заместителя акима области, городов Астаны и Алматы по вопросам сельского хозяйства (далее – комиссия).
Комиссия действует на постоянной основе и состоит из председателя, его заместителя, членов, являющихся представителями местных исполнительных органов и иных заинтересованных областных/городских управлений, общественных и неправительственных организаций (по согласованию) и секретаря.
При этом количественный состав комиссии должен быть нечетным и не менее семи человек, секретарь комиссии не является членом комиссии.
Заседание комиссии считается легитимным, если на ее заседании присутствует не менее двух третей от общего числа членов.
Рабочим органом комиссии является управление сельского хозяйства.
5. Порядок взаимодействия участников
инвестиционного субсидирования
10. Для урегулирования взаимоотношений между рабочим органом и оператором ежегодно до 25 января соответствующего года (в 2014 году – в течение пятнадцати рабочих дней с даты введения в действие настоящих правил) заключается договор по оказанию услуг оператора по инвестиционному субсидированию (далее – договор по оказанию услуг), предусматривающий порядок, условия предоставления услуг оператором, с указанием суммы оплаты услуг оператора, а также ответственность сторон и иные условия.
11. Услуги оператора оплачиваются в рамках средств, предусмотренных на субсидирование по возмещению части расходов, понесеных субъектом АПК при инвестиционных вложениях, на соответствующий финансовый год согласно заключаемому договору по оказанию услуг.
12. Оператор в течение 3 (три) рабочих дней после вступления договора по оказанию услуг в силу, размещает объявления о начале приема оператором заявок от инвесторов для инвестиционного субсидирования на государственном и русском языках в средствах массовой информации, распространяемых на территории области/города и на интернет-ресурсе областного/городского акимата.

Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес басымды бағыттар (секторлар) тізбесінің 11-17-тармақтарында көзделген қайта өңдеу өнеркәсібін дамыту бағыттары бойынша жаңа өндірістік қуаттар құруға арналған инвестициялық субсидиялар екі траншпен:
1) бірінші транш объектіні пайдалануға бергеннен кейін инвестициялық субсидиялардың жалпы сомасының 50 %-ы мөлшерінде;
2) екінші транш бизнес-жоспарда көзделген мерзімде, өндірістік қуаттар жүктемесі кемінде 50 %-ға жеткеннен кейін инвестициялық субсидиялардың жалпы сомасының 50 %-ы мөлшерінде төленеді.
4. Инвестициялық субсидиялау мәселелері бойынша комиссия құру
тәртібі
9. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері осы Қағидалардың алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он бес жұмыс күні ішінде өз шешімімен облыс, Астана және Алматы қалалары әкімдерінің ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі орынбасарларының төрағалығымен инвестициялық субсидиялау мәселелері жөніндегі комиссияны (бұдан әрі – комиссия) құрады.
Комиссия тұрақты негізде қызмет етеді және төрағадан, оның орынбасарынан, жергілікті атқарушы органдардың және өзге мүдделі облыстық/қалалық басқармалардың, қоғамдық және үкіметтік емес ұйымдардың (келісім бойынша) өкілдері болып табылатын мүшелерден және хатшыдан тұрады.
Бұл ретте, комиссияның сандық құрамы тақ болуы және жеті адамнан кем болмауы тиіс, комиссия хатшысы комиссия мүшесі болып табылмайды.
Егер комиссия отырысына мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысса, комиссияның отырысы заңды болып есептеледі.
Ауыл шаруашылығы басқармасы комиссияның жұмыс органы болып табылады.
5. Инвестициялық субсидиялауға қатысушылардың өзара іс-қимыл
жасасу тәртібі
10. Жұмыс органы мен оператор арасындағы өзара іс-қимылды реттеу үшін жыл сайын тиісті жылдың 25 қаңтарына дейін (2014 жылы – осы Қағидалар қолданысқа енгізілген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде) оператордың көрсетілген қызметтеріне төлемақы сомаларын көрсете отырып, оператордың көрсетілген қызметтер ұсыну тәртібін, шарттарын, сондай-ақ тараптардың жауапкершілігін және өзге де шарттарды көздейтін инвестициялық субсидиялау бойынша оператордың қызметтерін көрсету жөніндегі шарт (бұдан әрі – қызметтер көрсету жөніндегі шарт) жасалады.
11. Оператордың көрсетілетін қызметтері қызметтер көрсету жөніндегі жасалған шартқа сәйкес тиісті қаржы жылына арналған инвестициялық салынымдар кезінде АӨК субъектісі жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру бойынша субсидиялауға көзделген қаражат шеңберінде төленеді.
12. Оператор қызметтер көрсету жөніндегі шарт күшіне енгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде облыс/қала аумағында таралатын бұқаралық ақпарат құралдарында және облыстық/қалалық әкімдіктің интернет-ресурсына мемлекеттік және орыс тілдерінде инвестициялық субсидиялау үшін оператордың инвесторлардан өтінімдер қабылдаудың басталғаны туралы хабарландыру орналастырады.

13. По инвестиционным проектам, которые не введены в эксплуатацию, заявка инвестора рассматривается комиссией в два этапа.
На первом этапе комиссия принимает решение о соответствии/несоответствии инвестора условиям настоящих правил.
14. Инвесторы формируют и направляют оператору следующие документы:
1) заявку на инвестиционное субсидирование по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, подписываемую уполномоченным лицом инвестора или лицом, имеющим доверенность с правом подписи, и скрепленную печатью;
2) нотариально заверенную копию свидетельства о государственной регистрации/перерегистрации субъекта АПК или справку о государственной регистрации с органов юстиции;
3) информацию об инвестиционных вложениях на создание новых или расширение действующих производственных мощностей и сроках их реализации, с приложением бизнес-плана;
4) проектно-сметную документацию, имеющую положительное заключение государственной экспертизы проектов в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, или технико-экономическое обоснование по инвестициям на строительство зданий и сооружений, или укрупненный сметный расчет (если инвестиционным паспортом предусмотрено возмещение затрат по строительно-монтажным работам);
5) заверенные финансовым институтом копии кредитных/лизинговых договоров в случае осуществления инвестиционных вложений за счет привлеченных средств в финансовых институтах.
В случае, если инвестиционный проект уже введен в эксплуатацию, а также осуществлено приобретение техники и оборудования в рамках инвестиционного проекта, инвестор также представляет документы, предусмотренные пунктом 20 настоящих Правил.
15. Оператор принимает заявки и регистрирует в журнале регистрации заявок по группам инвестиционных направлений. Журнал пронумеровывается, прошнуровывается и скрепляется печатью рабочего органа.
16. Оператор при наличии заявок от инвесторов в течение 14 (четырнадцать) рабочих дней проверяет полноту представленных инвесторами документов и направляет письменное уведомление о созыве заседания комиссии ее членам. Место, время и дата проведения заседания комиссии определяется оператором по согласованию с председателем комиссии.
17. К уведомлению о созыве заседания комиссии прилагаются следующие материалы на электронном носителе:
1) документы, предусмотренные пунктом 14 настоящих Правил;
2) рекомендация о соответствии/несоответствии проекта инвестиционному субсидированию.
18. Решение об одобрении/не одобрении заявки инвестора принимается комиссией большинством голосов ее членов и оформляется в виде протокола.
Протокол регистрируется оператором в соответствующем журнале регистрации протоколов. Журнал пронумеровывается, прошнуровывается и скрепляется печатью рабочего органа.

13. Пайдалануға берілмеген инвестициялық жобалар бойынша инвесторлардың өтінімін комиссия екі кезеңде қарайды.
Бірінші кезеңде комиссия инвестордың осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы шешім қабылдайды.
14. Инвесторлар мынадай құжаттарды қалыптастырады және операторға жібереді:
1) инвестордың уәкілетті адамы немесе қол қою құқығына сенімхаты бар адам қол қойған және мөрмен бекітілген, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық субсидиялауға өтінім;
2) АӨК субъектісін мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәліктің нотариалды расталған көшірмесі немесе әділет органдарынан мемлекеттік тіркеу туралы анықтама;
3) бизнес-жоспарды қоса бере отырып, жаңа өндірістік қуаттар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салынымдар және оларды іске асыру мерзімдері туралы ақпарат;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысы бар жобалардың жобалау-сметалық құжаттамасы немесе ғимараттар және құрылыстар салуға арналған инвестициялар бойынша техникалық-экономикалық негіздеме, немесе ұлғайтылған сметалық есеп (егер инвестициялық паспортта құрылыс-монтаждау жұмыстары бойынша шығындарды өтеу көзделсе);
5) қаржы институттарында тартылған қаражат есебінен инвестициялық салынымдар жүзеге асырылған жағдайда, кредиттік/лизингтік шарттардың қаржы институты растаған көшірмелері.
Егер инвестициялық жоба пайдалануға берілген, сондай-ақ инвестициялық жоба шеңберінде техника мен жабдықтар сатып алынған жағдайда, инвестор сондай-ақ осы Қағидалардың 20-тармағында көзделген құжаттарды ұсынады.
15. Оператор өтінімдерді қабылдайды және өтінімдерді тіркеу журналында инвестициялық бағыттардың топтары бойынша тіркейді. Журнал нөмірленеді, тігіледі және жұмыс органының мөрімен бекітіледі.
16. Оператор инвесторлардан өтінімдер болған кезде 14 (он төрт) жұмыс күні ішінде инвесторлар ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді және комиссияның отырысын шақыру туралы жазбаша хабарламаны оның мүшелеріне жібереді. Комиссияның отырысын өткізу орнын, уақытын және күнін оператор комиссия төрағасымен келісім бойынша айқындайды.
17. Комиссия отырысын шақыру туралы хабарламаға электрондық жеткізгіштерде мынадай материалдар қоса беріледі:
1) осы Қағидалардың 14-тармағында көзделген құжаттар;
2) жобаның инвестициялық субсидиялауға сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы ұсыным.
18. Инвестордың өтінімін мақұлдау/мақұлдамау туралы шешімді комиссия оның мүшелерінің көпшілік дауысымен қабылдайды және хаттама түрінде ресімдейді.
Хаттаманы оператор тиісті хаттамаларды тіркеу журналында тіркейді. Журнал нөмірленеді, тігіледі және жұмыс органының мөрімен бекітіледі.

19. Заявки инвесторов по инвестиционным проектам, уже введенным в эксплуатацию, а также по приобретенной технике и оборудованию рассматриваются комиссией на одном заседании.
20. После завершения всех работ по созданию новых или расширению действующих производственных мощностей и ввода объекта или очереди (этапа) инвестиционного проекта в эксплуатацию, или приобретения техники и оборудования, инвестор представляет на второй этап рассмотрения комиссии следующие подтверждающие и правоустанавливающие документы:
1) нотариально заверенную копию акта государственной приемочной либо приемочной комиссии о приемке объекта или очереди (этапа) инвестиционного проекта в эксплуатацию;
2) заверенную оператором копию акта ввода оборудования в эксплуатацию между покупателем и поставщиком;
3) заверенные оператором копии договоров купли продажи, счетов-фактур, подтверждающих инвестиционные вложения на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей;
4) заверенные оператором копии актов приема-передачи сельскохозяйственной, специальной техники и технологического оборудования;
5) при приобретении сельскохозяйственной техники предоставляются заверенные оператором копии правоустанавливающих документов (свидетельство о государственной регистрации транспортного средства, технический паспорт);
6) после достижении загруженности производственных мощностей не менее 50 %, в сроки предусмотренные бизнес-планом, в соответствии с подпунктом 2) пункта 8 настоящих Правил инвестор представляет подтверждающие документы (статистическая отчетность, бизнес-план, заверенные оператором копии документов, подтверждающих сбыт произведенной продукции по видам в натуральном и стоимостном выражении, акт мониторинга рабочего органа о достижении загруженности производственных мощностей).
21. Комиссия направляет группу специалистов рабочего органа для осмотра объекта инвестора и удостоверения в достижении загруженности производственных мощностей. Результат осмотра оформляется актом.
22. По мере получения от инвесторов документов, подтверждающих ввод объекта в эксплуатацию, оператор организует второй этап заседания комиссии с приложением документов, предусмотренных пунктами 2021 настоящих Правил, на электронном носителе.
23. Для всестороннего рассмотрения заявок инвесторов, а также при наличии спорных вопросов, комиссия запрашивает дополнительные документы и поручает оператору привлечь независимых экспертов. Данное условие выполняется в рамках средств, предусмотренных договором на оказание услуг оператора.
В случае необходимости, с целью уточнения сведений, содержащихся в заявке инвестора, комиссия запрашивает в письменной форме необходимую информацию у инвестора.

19. Инвесторлардың пайдалануға берілген инвестициялық жобалар бойынша, сондай-ақ сатып алынған техника мен жабдықтар бойынша өтінімдері комиссияның бір отырысында қаралады.
20. Жаңа өндірістік қуаттар құру немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту және объектіні немесе инвестициялық жобаның кезегін (кезеңін) пайдалануға беру немесе техника мен жабдықтарды сатып алу бойынша барлық жұмыстар аяқталғаннан кейін инвестор комиссия қарауының екінші кезеңіне мынадай растайтын және құқық белгілейтін құжаттарды ұсынады:
1) объектіні немесе инвестициялық жобаның кезегін (кезеңін) пайдалануға қабылдау туралы мемлекеттік қабылдау не қабылдау комиссиясы актісінің нотариалды расталған көшірмесі;
2) сатып алушы мен жеткізуші арасындағы жабдықтарды пайдалануға беру актісінің оператор растаған көшірмесі;
3) жаңа өндірістік қуаттар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салынымдарды растайтын сатып алу-сату шарттарының, шот-фактуралардың оператор растаған көшірмесі;
4) ауылшаруашылық, арнайы техниканы және технологиялық жабдықтарды қабылдап алу-беру актілерінің оператор растаған көшірмесі;
5) ауылшаруашылық техникасын сатып алған кезде құқық белгілейтін құжаттардың (көлік құралын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, техникалық паспорт) оператор растаған көшірмесі ұсынылады;
6) бизнес-жоспарда көзделген мерзімде өндірістік қуаттардың жүктемесі кемінде 50 %-ға жеткеннен кейін осы Қағидалардың 8-тармағының 2) тармақшасына сәйкес инвестор растайтын құжаттарды (статистикалық есептілік, бизнес-жоспар, өндірілген өнім түрлері бойынша өткізуді заттай және құндық мәнде растайтын құжаттардың оператор растаған көшірмелері, өндірістік қуаттардың жүктемесіне жеткендігі туралы жұмыс органы мониторингінің актісі) ұсынады.
21. Комиссия жұмыс органының мамандар тобын инвестордың объектісін байқап қарау және өндірістік қуаттардың жүктемелеріне жеткендігіне көз жеткізу үшін жібереді. Байқап қарау нәтижесі актімен ресімделеді.
22. Инвесторлардан объектінің пайдалануға берілгенін растайтын құжаттарды алуына қарай оператор осы Қағидалардың 2021-тармақтарында көзделген құжаттарды электрондық жеткізгіште қоса бере отырып, комиссия отырысының екінші кезеңін ұйымдастырады.
23. Инвесторлардың өтінімдерін жан-жақты қарау үшін, сондай-ақ даулы мәселелер болған кезде комиссия қосымша құжаттар сұратады және операторға тәуелсіз сарапшыларды тартуға тапсырма береді. Бұл шарт оператордың қызметтерін көрсету жөніндегі шартта көзделген қаражат шеңберінде орындалады.
Қажет болған жағдайда, инвестордың өтінімінде қамтылған мәліметтерді нақтылау мақсатында комиссия инвестордан қажетті ақпаратты жазбаша нысанда сұратады.

24. На втором этапе комиссия принимает решение о предоставлении либо отказе в предоставлении инвестору инвестиционной субсидии.
25. Протокольное решение комиссии должно включать:
1) поименный перечень одобренных/отклоненных инвесторов, причины отклонения (в случае отклонения);
2) суммы инвестиционных субсидий по инвестиционному проекту для каждого инвестора.
26. Выписка из протокола заседания комиссии с подписью секретаря комиссии и заверенная печатью рабочего органа направляется инвесторам в течение 3 (три) рабочих дней после подписания протокола членами комиссии.
6. Порядок предоставления инвестору инвестиционных субсидий
27. Предоставление инвестиционной субсидии осуществляется в соответствии с трехсторонним договором между рабочим органом, оператором и инвестором (далее – договор инвестиционного субсидирования).
28. Договор инвестиционного субсидирования заключается на основании решения комиссии и предусматривает порядок и условия перечисления средств инвестору, условия мониторинга деятельности инвестора (объекта) оператором, ответственность сторон и иные условия.
29. Кроме договора инвестиционного субсидирования между рабочим органом, оператором и инвестором заключается соглашение о целевом использовании и не отчуждении приобретаемого оборудования, техники (далее – соглашение о целевом использовании), в течение 3 (три) лет с момента субсидирования. Допускается использование оборудования и техники для других видов деятельности в случае сезонного простоя.
30. Порядок подписания договора инвестиционного субсидирования и соглашения о целевом использовании:
1) между оператором и инвестором в течение 5 (пять) рабочих дней со дня принятия решения комиссией;
2) рабочим органом – в течение 3 (три) рабочих дней с момента получения договора инвестиционного субсидирования от оператора.
31. Оператор в течение 3 (три) рабочих дней после подписания договора инвестиционного субсидирования вносит рабочему органу предложение о перечислении инвестиционных субсидий по каждому инвестору.
32. Сумма инвестиционных субсидий в случае использования инвестором собственных средств перечисляется на его расчетный счет, а в случае реализации проекта за счет привлеченных средств инвестиционные субсидии по согласованию с инвестором могут быть перечислены в финансовый институт в счет погашения основного долга инвестора.
33. В случае приобретения инвестором в кредит/лизинг оборудования/техники допускается перечисление инвестиционных субсидий авансовым платежом финансовому институту на эскроу счет на основании решения комиссии об одобрении заявки инвестора (первого этапа) в рамках реализации следующих инвестиционных проектов:

24. Комиссия екінші кезеңде инвесторға инвестициялық субсидия ұсыну немесе ұсынудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.
25. Комиссияның хаттамалық шешімі:
1) мақұлданған/бас тартылған инвесторлардың атаулы тізбесін, бас тарту себептерін (бас тартылған жағдайда);
2) әрбір инвестор үшін инвестициялық жоба бойынша инвестициялық субсидиялар сомаларын қамтуы тиіс.
26. Комиссия хатшысының қолы қойылған және жұмыс органының мөрімен расталған комиссия отырысы хаттамасынан үзінді көшірме хаттамаға комиссия мүшелері қол қойғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде инвесторларға жіберіледі.
6. Инвесторға инвестициялық субсидияларды ұсыну тәртібі
27. Инвестициялық субсидияны ұсыну жұмыс органы, оператор және инвестор арасындағы үш жақты шартқа (бұдан әрі – инвестициялық субсидиялау шарты) сәйкес жүзеге асырылады.
28. Инвестициялық субсидиялау шарты комиссияның шешімі негізінде жасалады және инвесторға қаражатты аударудың тәртібі мен шарттарын, инвестордың (объектінің) қызметіне оператордың мониторинг жүргізу шарттарын, тараптардың жауапкершілігі мен өзге де шарттарды көздейді.
29. Инвестициялық субсидиялау шартынан басқа жұмыс органы, оператор және инвестор арасында субсидиялау сәтінен бастап 3 (үш) жыл ішінде сатып алынған жабдықтарды, техниканы мақсатты пайдалану және иеліктен шығармау туралы келісім (бұдан әрі – мақсатты пайдалану туралы келісім) жасалады. Маусымдық жұмыссыз тұру жағдайында жабдықтар мен техникаларды басқа қызмет түрлеріне пайдалануға жол беріледі.
30. Инвестициялық субсидиялау шарты мен мақсатты пайдалану туралы келісімге қол қою тәртібі:
1) оператор мен инвестор арасында комиссия шешім қабылдаған күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
2) жұмыс органы – оператордан инвестициялық субсидиялау шартын алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
31. Оператор инвестициялық субсидиялау шартына қол қойылғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде жұмыс органына әрбір инвестор бойынша ивестициялық субсидияларды аудару туралы ұсыныс енгізеді.
32. Инвестор меншікті қаражатын пайдаланған жағдайда, инвестициялық субсидиялар сомасы оның есептік шотына аударылады, ал жобаны тартылған қаражат есебінен іске асырған жағдайда, инвестициялық субсидиялар инвестормен келісім бойынша инвестордың негізгі борышын өтеу есебіне қаржы институтына аударылуы мүмкін.
33. Инвестор жабдықтарды/техниканы кредитке/лизингке сатып алған жағдайда, инвестициялық субсидияларды мынадай инвестициялық жобаларды іске асыру:

1) приобретение техники и оборудования крестьянских и фермерских хозяйств по выращиванию крупного рогатого скота мясного направления;
2) строительство/расширение молочно-товарной фермы от 50 коров;
3) строительство/расширение молочно-товарной фермы от 100 коров;
4) строительство/расширение молочно-товарной фермы от 200 коров.
Данные средства перечисляются при наличии решения кредитного комитета финансового института о финансировании инвестиционного проекта/ предоставлении техники и/или оборудования в лизинг, заверенная копия которого предоставляется рабочему органу.
34. Для получения инвестиционных субсидий на эскроу счет, инвестор вместе с документами, указанными в пункте 14 настоящих Правил, дополнительно предоставляет заверенную копию положительного решения кредитного комитета финансового института, кредитный договор/договор лизинга с финансовым институтом, проект трехстороннего договора между рабочим органом, финансовым институтом и инвестором о не использовании финансовым институтом денег на эскроу счете, до завершения инвестиционного проекта и получения положительного решения второго этапа комиссии о выплате инвестиционных субсидий. Данный трехсторонний договор, заключается между рабочим органом, финансовым институтом и инвестором в течение трех рабочих дней с даты получения положительного решения первого этапа комиссии.
Эскроу счет открывается инвестором в финансовом институте, если финансовый институт не имеет права открытия и ведения банковских счетов, эскроу счет открывается инвестором в банке второго уровня.
При этом финансовый институт не может использовать деньги на эскроу счете до завершения инвестором реализации инвестиционного проекта.
35. Финансовый институт в течение 10 (десять) рабочих дней с даты получения средств на эскроу счет перечисляет предусмотренные кредитным договором средства на счет инвестора и предоставляет подтверждающие документы рабочему органу. В случае финансирования инвестора путем предоставления техники и/или оборудования в лизинг, финансовый институт предоставляет документы, подтверждающие оплату предметов лизинга продавцу предметов лизинга.
В случае, если финансовым институтом не выполняются условия, предусмотренные частью первой настоящего пункта, то финансовый институт в течение 3 (три) рабочих дней восстанавливает на счет местного исполнительного органа, городов Астаны и Алматы кассовые расходы, осуществленные на эскроу счет.
Средства, перечисленные на эскроу счет, зачисляются финансовым институтом в счет погашения основного долга инвестора по кредиту/лизингу, использованного на приобретение оборудования и техники в рамках инвестиционного проекта на основании положительного протокольного решения комиссии о предоставлении инвестору инвестиционной субсидии (второго этапа).

1) етті бағыттағы ірі қара мал өсіру бойынша шаруа және фермерлік қожалықтардың техника мен жабдықтар сатып алуы;
2) 50 сиырдан басталатын сүтті-тауарлы ферманы салу/кеңейту;
3) 100 сиырдан басталатын сүтті-тауарлы ферманы салу/кеңейту;
4) 200 сиырдан басталатын сүтті-тауарлы ферманы салу/кеңейту шеңберіндегі инвестордың өтінімін (бірінші кезеңдегі) мақұлдау туралы комиссияның шешімі негізінде қаржы институтының эскроу шотына аванстық төлеммен аударуға жол беріледі.
Аталған қаражат инвестициялық жобаны қаржыландыру/техниканы және/немесе жабдықтарды лизингке беру туралы қаржы институтының кредиттік комитетінің шешімі болған кезде аударылады, оның расталған көшірмесі жұмыс органына ұсынылады.
34. Инвестициялық субсидияларды эскроу шотына алу үшін инвестор осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген құжаттармен бірге қосымша қаржы институтының кредиттік комитетінің оң шешімінің расталған көшірмесін, қаржы институтымен жасалған кредиттік шартты/лизингтік шартты, инвестициялық жоба аяқталғанға дейін және инвестициялық субсидияларды төлеу туралы комиссияның екінші кезеңдегі оң шешімін алғанға дейін қаржы институтының эскроу шоттағы ақшаны пайдаланбауы туралы жұмыс органы, қаржы институты және инвестор арасындағы үш жақты шарт жобасын ұсынады. Аталған үш жақты шарт комиссияның бірінші кезеңдегі оң шешімін алған күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде жұмыс органы, қаржы институты және инвестор арасында жасалады.
Эскроу шотты инвестор қаржы институтында ашады, егер қаржы институтының банктік шоттарды ашуға және жүргізуге құқығы болмаса, эскроу шотты инвестор екінші деңгейдегі банкте ашады.
Бұл ретте, қаржы институты инвестор инвестициялық жобаны іске асыруды аяқтағанға дейін эскроу шоттағы ақшаны пайдалана алмайды.
35. Қаржы институты эскроу шотқа қаражат алған күнінен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде кредиттік шартпен көзделген қаражатты инвестордың шотына аударады және жұмыс органына растайтын құжаттарды ұсынады. Техниканы және/немесе жабдықтарды лизингке беру арқылы инвесторды қаржыландырған жағдайда, қаржы институты лизинг нысаналарын сатушыға лизинг нысаналарына төлемді растайтын құжаттарды ұсынады.
Егер қаржы институты осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген шарттарды орындамаған жағдайда, онда қаржы институты 3 (үш) жұмыс күні ішінде эскроу шотқа жүзеге асырылған кассалық шығыстарды облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органының шотына қалпына келтіреді.
Эскроу шотқа аударылған қаражатты қаржы институты инвестициялық субсидияны инвесторға ұсыну туралы комиссияның (екінші кезеңнің) оң хаттамалық шешімі негізінде инвестициялық жоба шеңберінде жабдықтар мен техниканы сатып алуға пайдаланылған кредит/лизинг бойынша инвестордың негізгі борышын өтеу есебіне есептейді.

7. Дополнительные условия субсидирования
36. Инвестиционное субсидирование может быть совмещено с другими мерами государственной поддержки.
37. Инвестиционные субсидии не могут предоставляться инвесторам, в отношении которых начаты процедуры ликвидации, реабилитации или банкротства, а также деятельность, которых приостановлена в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан, за исключением случаев ускоренной реабилитационной процедуры.
8. Порядок прекращения субсидирования
38. Рабочий орган на основании мониторинга и соответствующего решения комиссии прекращает инвестиционное субсидирование в случае бездействия объекта производства в течение одного календарного года с момента ввода в эксплуатацию или не выхода объекта на проектную мощность в размере, не менее 50 %, в сроки, предусмотренные бизнес-планом.
39. Оператор в течение 5 (пять) рабочих дней с момента принятия комиссией решения о прекращении инвестиционного субсидирования уведомляет письмом инвестора с указанием причины принятого решения.
9. Мониторинг инвестиционного субсидирования
40. Мониторинг инвестиционного субсидирования осуществляется рабочим органом:
1) действия/бездействия объекта инвестиционного субсидирования в течение одного календарного года с момента ввода в эксплуатацию;
2) достижения/недостижения выхода объекта инвестиционного субсидирования на проектную мощность в размере не менее 50 % в сроки, предусмотренные бизнес-планом.
Рабочий орган ежемесячно анализирует поступающую информацию и в случае необходимости выносит на рассмотрение комиссии вопросы по прекращению инвестиционного субсидирования в отношении инвестора.
Рабочий орган ежемесячно, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным, представляет администратору отчет об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом АПК, при инвестиционных вложениях по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
41. Для осуществления функций мониторинга рабочий орган запрашивает у инвестора все необходимые документы и информацию.

7. Субсидиялаудың қосымша шарттары
35. Инвестициялық субсидиялау басқа мемлекеттік қолдау шараларымен біріктірілуі мүмкін.
36. Инвестициялық субсидиялар оларға қатысты тарату, оңалту немесе банкроттық рәсімдері басталған, сондай-ақ жеделдетілген оңалту рәсімдерін қоспағанда, Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметтері уақытша тоқтатылған инвесторларға ұсынылмайды.
8. Субсидиялауды тоқтату тәртібі
38. Жұмыс органы мониторинг және комиссияның тиісті шешімі негізінде өндіріс объектісі пайдалануға берілген сәттен бастап күнтізбелік бір жыл ішінде әрекет етпеген немесе объекті бизнес-жоспарда көзделген мерзімде кемінде 50 % мөлшерінде жобалық қуаттылыққа шықпаған жағдайда, инвестициялық субсидиялауды тоқтатады.
39. Оператор инвестициялық субсидиялауды тоқтату туралы комиссияның шешімі қабылданған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қабылданған шешімнің себептерін көрсете отырып, инвесторды хатпен хабардар етеді.
9. Инвестициялық субсидиялаудың мониторингі
40. Инвестициялық субсидиялау мониторингін жұмыс органы жүзеге асырады:
1) инвестициялық субсидиялау объектісінің пайдалануға берілген сәттен бастап күнтізбелік бір жыл ішінде әрекет етуі/әрекет етпеуі;
2) инвестициялық субсидиялау объектісінің бизнес-жоспарда көзделген мерзімде кемінде 50 % мөлшерінде жобалық қуаттылыққа шығуға қол жеткізуі/қол жеткізбеуі.
Жұмыс органы ай сайын келіп түскен ақпаратты талдайды және қажет болған жағдайда инвесторға қатысты инвестициялық субсидиялауды тоқтату жөніндегі мәселелерді комиссияның қарауына шығарады.
Жұмыс органы ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей әкімшіге осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АӨК субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыруға арналған субсидияларды игеру туралы есепті ұсынады.
41. Мониторинг функцияларын жүзеге асыру үшін жұмыс органы инвестордан барлық қажетті құжаттар мен ақпаратты сұратады.

10. Уведомления
42. Уведомления, сообщения, письма или запросы, требуемые или составленные в рамках настоящих правил представляются в письменной форме.
43. Предусмотренная отчетность в рамках мониторинга инвестиционного субсидирования также представляется путем отправки подписанных материалов посредством электронной почты – в день отправки при условии наличия подтверждения электронной почты об успешном завершении отправки с последующей передачей инвестором оригиналов документов оператору.
Приложение 1
к Правилам субсидирования по возмещению
части расходов, понесенных
субъектом агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Перечень приоритетных направлений
п/п
Приоритетные направления
Первая группа
1
Расширение и техническое оснащение товарных ферм крупного рогатого скота
2
Создание и расширение молочно-товарных ферм
3
Создание и расширение откормочных площадок емкостью не менее 3000 скотомест
4
Создание и расширение предприятий/хозяйств по кормопроизводству
5
Создание инфраструктуры обводнения пастбищ (колодцы, скважины)
Вторая группа
6
Создание и расширение хозяйств по мясному скотоводству, овцеводству, коневодству и свиноводству
7
Создание и расширение предприятий в птицеводстве
8
Создание и расширение оросительных систем
9
Создание и расширение предприятий по хранению зерна и плодоовощной продукции
10
Создание и расширение предприятий по выращиванию овощей и фруктов
11
Создание и расширение предприятий по переработке, заготовке, транспортировке молока и молочных продуктов
12
Создание и расширение предприятий по переработке, заготовке, транспортировке мяса и мясных продуктов
13
Создание и расширение предприятий по переработке и хранению плодов и овощей
14
Производство сахара
15
Производство масложировых продуктов
16
Создание и расширение предприятий по глубокой переработке зерновых и масличных культур
17
Производство кондитерских изделий
18
Строительство индустриальных рыбоводных предприятий по разведению осетровых и лососевых видов рыб
Приложение 2
к Правилам субсидирования по возмещению
части расходов, понесенных
субъектом агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Первая группа
Раздел 1. Расширение и техническое оснащение товарных ферм
крупного рогатого скота (далее – КРС)
Паспорт проекта: «Приобретение техники и оборудования крестьянских и
фермерских хозяйств по выращиванию КРС мясного направления»
Цель проекта: обеспечение крестьянских и фермерских хозяйств по выращиванию КРС мясного направления продуктивности (не менее 100 голов маточного поголовья)
Доля возмещения части расходов направленных на
техническое оснащение действующих товарных хозяйств
50 %
Наименование и техническая характеристика
техники и оборудования
Максимально
допустимая
стоимость на 1
единицу,
тыс. тенге
1.
Трактор с вилами для сена и ковшом (мощностью не менее 80 лошадиных сил)

10. Хабарламалар
42. Осы Қағидалар шеңберінде талап етілетін немесе жасалатын хабарламалар, хабарлар, хаттар немесе сұрау салулар жазбаша нысанда ұсынылады.
43. Инвестициялық субсидиялау мониторингі шеңберінде көзделген есептілік сондай-ақ инвестордың құжаттардың түпнұсқасын операторға кейіннен беруімен, электрондық поштаның жіберудің табысты аяқталғаны туралы растауы болуы шартымен жіберілген күні - қол қойылған материалдарды электрондық пошта арқылы жіберу арқылы ұсынылады.
Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі
инвестициялық салынымдар кезінде
жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің
орнын толтыру бойынша
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Басымды бағыттар тізбесі
Р/с №
Басымды бағыттар
Бірінші топ
1.
Ірі қара малдың тауарлы фермаларын кеңейту және техникалық жарақтандыру
2.
Сүтті-тауарлы фермаларды құру және кеңейту
3.
Сыйымдылығы 3000 мал орнынан кем емес бордақылау алаңдарын құру және кеңейту
4.
Жемшөп өндірісі бойынша кәсіпорындар/шаруашылықтар құру және кеңейту
5.
Жайылымдарды суландыру инфрақұрылымдарын салу (құдықтар, ұңғымалар)
Екінші топ
6.
Етті мал шаруашылығы, қой шаруашылығы, жылқы шаруашылығы және шошқа шаруашылығы бойынша шаруашылықтар құру және кеңейту
7.
Құс шаруашылығындағы кәсіпорындарды құру және кеңейту
8.
Суару жүйелерін құру және кеңейту
9.
Астық және жеміс-көкөніс өнімдерін сақтау бойынша кәсіпорындар құру және кеңейту
10.
Көкөністер және жемістер өсіру бойынша кәсіпорындар құру және кеңейту
11.
Сүт және сүт өнімдерін қайта өңдеу, дайындау, тасымалдау бойынша кәсіпорындар құру және кеңейту
12.
Ет және ет өнімдерін қайта өңдеу, дайындау, тасымалдау бойынша кәсіпорындар құру және кеңейту
13.
Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу және сақтау бойынша кәсіпорындар құру және кеңейту
14.
Қант өндіру
15.
Май-тоңмай өнімдерін өндіру
16.
Дәнді және майлы дақылдарды тереңдете қайта өңдеу бойынша кәсіпорындар құру және кеңейту
17.
Кондитерлік өнімдер өндіру
18.
Бекіре және албырт балықтар түрлерін көбейту бойынша индустриялық балық өсіру кәсіпорындарын салу
Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі
инвестициялық салынымдар кезінде
жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің
орнын толтыру бойынша
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Бірінші топ
1-бөлім. Ірі қара малдың (бұдан әрі – ІҚМ) тауарлы фермаларын кеңейту
және техникалық жарақтау
Жобаның паспорты: «Етті бағыттағы ІҚМ өсіру бойынша шаруа және
фермерлік қожалықтарға техника мен жабдықтар сатып алу»
Жобаның мақсаты: етті бағыттағы ІҚМ өсіру бойынша шаруа және фермерлік қожалықтардың өнімділігін қамтамасыз ету (кемінде 100 бас аналық бас)
Жұмыс істеп тұрған тауарлы шаруашылықтарды техникалық жарақтауға бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
50 %
Техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
1 бірлікке барынша рұқсат етілген құны, мың теңге
1.
Пішенге арналған айыры және шөміші бар трактор (қуаттылығы 80 ат күшінен кем емес)

Раздел 4. Создание и расширение предприятий/хозяйств по
кормопроизводству Паспорт проекта: «Производство кормов с использованием поливных
систем для хозяйств-репродукторов по выращиванию племенного КРС»
Доля возмещения части расходов направленных
на создание новых либо расширение действующих
производственных мощностей
50 %
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования, включая монтаж
Максимально допустимая стоимость на 1 единицу, тыс. тенге
1.
Инфраструктура для сбора/подъема и подачи воды (включая бурение скважин и насосную станцию) – при необходимости, 2 шт.
29 972 на единицу/
59 944
2.
Система дождевого орошения кругового действия (на каждый 100 гектар орошаемой земли) 10 шт.
21 168 на единицу/
211 680
Паспорт проекта: «Производство кормов с использованием
поливных систем для молочно-товарных ферм»
Доля возмещения части расходов направленных на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей
50 %
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования, включая монтаж
Максимально допустимая стоимость на 1 единицу, тыс. тенге
1.
Инфраструктура для сбора/подъема и подачи воды (включая бурение скважин и насосную станцию) – при необходимости, 2 единицы
29 972 на единицу/ 59 944
2.
Система дождевого орошения кругового действия (на каждый 100 гектар орошаемой земли) 10 единиц
21 168 на единицу/ 211 680
Паспорт проекта: «Строительство/ расширение комбикормовых заводов»
Доля возмещения части расходов направленных на создание
новых либо расширение действующих производственных мощностей
20 %
Наименование и техническая характеристика
техники и оборудования, включая монтаж
Максимально
допустимая
стоимость
на 1 единицу, тыс. тенге
Технологическое оборудование для комбикормового завода мощностью не менее 15 тонн/час, включая следующие компоненты:
1.
Емкости для хранения зерна (силосные корпуса) с оборудованием для автоматической погрузки и транспортировки зерна, емкостными датчиками, системами вентиляции
3600 на единицу/ 25 200
2.
Система гранулирования

4-бөлім. Жемшөп өндірісі бойынша кәсіпорындар/шаруашылықтар құру және
кеңейту
Жобаның паспорты: «Асыл тұқымды ІҚМ өсіретін
шаруашылық-репродукторлар үшін суармалы жүйелерді пайдалана отырып, жемшөп өндіру»
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
50 %
Монтаждауды қоса алғанда, құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
1 бірлікке барынша рұқсат етілген құны,  мың теңге
1.
Суды жинауға/көтеруге және беруге арналған инфрақұрылым (ұңғыма бұрғылауды және сорғы станциясын қоса алғанда) – қажет болған кезде, 2 дана
1 бірлікке 29 972 / 59 944
2.
Айналмалы әрекет ететін жаңбырлатып суару жүйесі (суармалы жердің әрбір 100 гектарына) 10 дана
1 бірлікке 21 168 / 211 680
Жобаның паспорты: «Сүтті-тауарлы фермалар үшін суармалы жүйелерді пайдалана отырып, жемшөп өндіру»
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
50 %
Монтаждауды қоса алғанда, құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
1 бірлікке барынша рұқсат етілген құны, мың теңге
1.
Суды жинауға/көтеруге және беруге арналған инфрақұрылым (ұңғыма бұрғылауды және сорғы станциясын қоса алғанда) – қажет болған кезде, 2 дана
1 бірлікке 29 972 / 59 944
2.
Айналмалы әрекет ететін жаңбырлатып суару жүйесі (суармалы жердің әрбір 100 гектарына) 10 дана
1 бірлікке 21 168 / 211 680
Жоба паспорты: «Құрама жем зауыттарын салу/кеңейту»
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
20 %
Монтаждауды қоса алғанда, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
1 бірлікке барынша рұқсат етілген құны, мың теңге
Мынадай компоненттерді қоса алғанда, қуаттылығы сағатына 15 тоннадан кем емес құрама жем зауытына арналған технологиялық жабдықтар:
1.
Астықты автоматты түрде тиеу мен тасымалдауға арналған жабдықтары, сыйымдылығын көрсететін датчиктері, желдету жүйелері бар астық сақтау (сүрлем корпустары) сыйымдылықтары
1 бірлікке 3600 / 25 200
2.
Түйіршіктеу жүйесі

65 520
3.
Система дозирования зерна и иных компонентов
125 280
4.
Компрессорная установка
3 960
5.
Электрооборудование
92 400
6.
Погрузчик
15 720
7.
Весы вагонные до 150 тонн
6 480
8.
Весы автомобильные до 80 тонн
13 440
9.
Грузовая автомашина с прицепом
12 000
Раздел 5. Строительство инфраструктуры обводнения пастбищ Паспорт проекта: «Строительство инфраструктуры обводнения пастбищ»
Доля возмещения части расходов направленных на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей
80 %
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования, включая монтаж
Максимально
допустимая
стоимость
на 1
единицу,
тыс. тенге
1.
Строительство 1 скважины (из расчета на 1 погонный метр скважины) с составлением его паспорта (с геологическим разрезом и химическим анализом воды)
25 на 1 погонный метр/ но не более 4 000 на 1 скважину
2.
Дизельная электростанция и насос глубинного подъема
800
3.
Ветряной насос (механический подъем воды)
3 000
4.
Резервуар для хранения воды, поилки для животных
1 500
5.
Солнечные панели (не более 500 Вт)
200
Вторая группа
Раздел 6. Создание и расширение хозяйств по мясному
скотоводству, овцеводству, коневодству и свиноводству
Паспорт проекта: «Строительство/расширение хозяйств-репродукторов по
выращиванию племенного крупного рогатого скота мясного направления
мощностью не менее 500 голов маточного поголовья»
Доля возмещения части расходов направленных на создание новых либо расширение и модернизацию действующих производственных мощностей
50 %
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования, включая монтаж
Максимально допустимая стоимость на 1 единицу, тыс. тенге
Строительно-монтажные работы (включая оборудование):
1.
Ветеринарный пункт (площадью не менее 250 кв. м.) с оборудованием, аллеей и системой сортировки КРС
Сооружения для содержания животных (навесы, карантинное помещение)
Отелочный блок (площадью не менее 500 кв. м.) с накопительной площадкой. Крематор
67 760
2.
Система для сортировки КРС и трап для погрузки/разгрузки КРС
12 000
3.
Система водоснабжения и автопоилки
12 000
Техника и оборудование (основные средства):
4
Передвижной станок с панелями для работы с КРС на пастбище
1 980
5
Ограждение пастбищ (на каждые 40 километров)
21 600
6
Дробилка/плющилка зерна, комбикормовый цех (мощностью не менее 2 тонн/час)
2 400
7
Трактор для кормораздатчика (мощностью не менее 100 лошадиных сил) (на каждые 500 голов маточного поголовья)
7 200
8
Кормораздатчик прицепной (емкостью не менее 8 куб. м.) (на каждые 500 голов маточного поголовья)

65 520
3.
Астық және басқа да компоненттер (автоматтандырылған таразы) мөлшерлеу жүйесі
125 280
4.
Компрессорлық қондырғы
3 960
5.
Электрлік жабдықтар
92 400
6.
Тиегіш
15 720
7.
Вагондарды өлшейтін таразылар, 150 тоннаға дейін
6 480
8.
Автомобильді өлшейтін таразылар, 80 тоннаға дейін
13 440
9.
Тіркемесі бар жүк автокөлігі
12 000
5-бөлім. Жайылымдарды суландыру инфрақұрылымдарын салу
Жобаның паспорты: «Жайылымдарды суландыру инфрақұрылымының құрылысы»
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
80 %
Монтаждауды қоса алғанда, құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
1 бірлікке барынша рұқсат етілген құны, мың теңге
1.
Ұңғыма паспортын жасай отырып, ұңғымаларды салу (ұңғыманың 1 қума метрі есебімен) (геологиялық қиықтар мен суды химиялық талдаумен)
1 қума метрге 25/ 1 ұңғымаға 4000-нан артық емес
2.
Дизельді электр станциясы және тереңнен көтеру сорғысы
800
3.
Жел сорғысы (механикалық су көтеру)
3 000
4.
Су сақтауға арналған резервуар, малға арналған астаулар
1 500
5.
Күн панелі (500 Вт. артық емес)
200
Екінші топ
6-бөлім. Етті мал шаруашылығы, қой шаруашылығы, жылқы шаруашылығы және шошқа шаруашылығы бойынша шаруашылықтар құру және кеңейту
Жобаның паспорты: «Қуаттылығы 500 аналық мал басынан кем емес етті бағыттағы асыл тұқымды ірі қара малды өсіру бойынша шаруашылық-репродукторлар салу/кеңейту»
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
50 %
Монтаждауды қоса алғанда, құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
1 бірлікке барынша рұқсат етілген құны, мың теңге
Құрылыс-монтаждау жұмыстары (жабдықтарды қоса алғанда):
1.
Жабдықтары, саяжолы және ІҚМ сұрыптау жүйесі бар ветеринариялық пункт (алаңы 250 шаршы метрден кем емес)
Малдарды ұстауға арналған құрылыстар (шатырлар, карантиндік үй-жай)
Жинақтау алаңы бар бұзаулау блогы (алаңы 500 шаршы метрден кем емес)
Крематор
67 760
2.
ІҚМ сұрыптау жүйесі және ІҚМ тиеуге/түсіруге арналған басқыш
12 000
3.
Сумен жабдықтау және автосуару жүйесі
12 000
Техника мен жабдықтар (негізгі құралдар):
4.
ІҚМ-мен жайылымда жұмыс істеуге арналған панельдері бар жылжымалы станок
1 980
5.
Жайылымның қоршаулары (әрбір 40 шақырымға)
21 600
6.
Дән уатқыш/жаныштағыш, құрама жем цехы (қуаттылығы сағатына 2 тоннадан кем емес)
2 400
7.
Жемшөп үлестіруге арналған трактор (қуаттылығы 100 ат күшінен кем емес) (әрбір 500 аналық мал басына)
7 200
8.
Тіркемелі жемшөп үлестіргіш (сыйымдылығы 8 текше метрден кем емес) (әрбір 500 аналық мал басына)

9 000
9
Погрузчик фронтальный (грузоподъемность не менее 3 т, объем ковша не менее 1,8 куб. м.) и/или телескопический (грузоподъемность не менее 2.5-16 т. Высота подъема не менее 5 метров) с рабочими органами (вилы, захват, ковш)
10 000
10
Грузовик с прицепом (грузоподъемность не менее 10 тонн, мощность двигателя не менее 240 лошадиных сил) (на каждые 500 голов маточного поголовья)
13 200
11
Пневматическая сеялка точного высева для кукурузы
5 400
12
Кормоуборочный комбайн с жатками для уборки трав, кукурузы, подборщиком
45 000
13
Лопата для трамбовки сенажа/силоса (ширина не менее 3,6 метров, весом не менее 1,5 тонн)
7 200
14
Трактор с погрузчиком рулонов, ковшом (мощностью не менее 80 лошадиных сил.) (два на каждые 500 голов маточного поголовья)
4 920
15
Прицепная косилка-плющилка
2 760
16
Грабли-ворошилки
1 200
17
Пресс-подборщик (два на каждые 500 голов маточного поголовья)
3 180
18
Измельчитель и разбрасыватель (выдуватель) рулонов
3 840
19
Дизельная подстанция (мощностью не менее 30 кВт)
2 400
20
Бороны и дискатор для посева кормовых культур
2 000
21
Полуприцепы сеновозы
3 000
22
Прицеп тракторный
1 200
23
Жатка прицепная
2200
Паспорт проекта: «Строительство/ расширение свинокомплексов»
Доля возмещения части расходов направленных на создание
новых либо расширение действующих производственных мощностей
20 %
Наименование оборудования, техники, строительно-монтажных
работ и их техническая характеристика
Максимально допустимая стоимость на 1 единицу, тыс. тенге
1.
Проектирование и строительство животноводческого комплекса (свинокомплекс) минимальной мощностью 2400 основных свиноматок и до 70 000 свиней в год, включающего в себя следующие технологические зоны, здания и сооружения с необходимым оборудованием (допускается объединение нескольких зон в одном здании): для холостых и условно супоросных свиноматок, хряков пробников, ремонтных свинок; для супоросных свиноматок; для подсосных свиноматок; для поросят на доращивании; для откорма; административно-бытовой комплекс; карантин; контрольно-пропускной пункт и дезбарьер; навозные лагуны; оборудование для переработки навоза; весовая; навесы для техники.
1 333 069
2.
Убойный цех
366 000
Паспорт проекта: «Строительство селекционно-гибридных центров»
Доля возмещения части расходов направленных на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей
30 %
Наименование оборудования, техники, строительно-монтажных работ и их техническая характеристика
Максимально допустимая стоимость на 1 единицу, тыс. тенге
1.

9 000
9.
Фронтальды (жүк көтергіштігі 3 т кем емес, шөміш көлемі 1,8 текше метрден кем емес) және/немесе жұмыс органдары (айыр, қармағыш, шөміш) бар телескоптық тиегіш (жүк көтергіштігі 2.5-16 т кем емес, көтеру биіктігі 5 м кем емес)
10 000
10.
Тіркемесі бар жүк машинасы (жүк көтергіштігі 10 т кем емес, қозғалтқыш қуаты 240 ат күшінен кем емес) (әрбір 500 аналық мал басына)
13 200
11.
Жүгеріге арналған дәл себетін пневматикалық дән сепкіш
5 400
12.
Шөп, жүгері жинауға арналған тырнауышы, іріктеуіші бар жемшөп жинағыш комбайн
45 000
13.
Пішендеме/сүрлем таптайтын күрек (ені 3,6 м кем емес, салмағы 1,5 т кем емес)
7 200
14.
Рулондарды тиеуіші, шөміші бар трактор (қуаттылығы 80 жылқы күшінен кем емес) (әрбір 500 аналық мал басына екеу)
4 920
15.
Тіркемелі шалғы-жаныштағыш
2 760
16.
Қопарғыш тырмалар
1 200
17.
Сығымдауыш-іріктеуіш (әрбір 500 аналық мал басына екеу)
3 180
18.
Рулондарды ұсақтағыш және шашқыш (үрлеуіш)
3 840
19.
Дизельдік қосалқы станция (қуаттылығы 30кВт-тан кем емес)
2 400
20.
Жемшөп дақылдарын себуге арналған тырма және дискатор
2 000
21.
Жартылай тіркемелер-пішен тасығыштар
3 000
22.
Трактор тіркемесі
1 200
23.
Тіркемелі тырмауыш
2 200
Жобаның паспорты: «Шошқа өсіру кешенін салу/кеңейту»
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
20 %
Жабдықтардың, техниканың, құрылыс-монтаждау жұмыстарының атауы және олардың техникалық сипаттамасы
1 бірлікке барынша рұқсат етілген құны, мың теңге
1.
Жылына ең аз қуаты 2400 негізгі аналық шошқа мен 70 000 дейін аталық шошқа өсіретін мал шаруашылығы кешендерін (шошқа өсіру кешенін) жобалау және салу, оған мынадай технологиялық аймақтар, қажетті жабдықтары бар ғимараттар мен құрылыстар (бір ғимаратта бірнеше аймақтарды біріктіруге жол беріледі) кіреді: бойдақ және шартты төлдейтін аналық шошқалар, күйіттеуші еркек шошқалар, шошқа басын толықтыратын шошқалар үшін; төлдейтін аналық шошқалар үшін; емізетін аналық шошқалар үшін; бағып өсіруге арналған торайлар үшін; бордақылау үшін; әкімшілік-тұрмыстық кешен; карантин; бақылау-өткізу пункті және дезтосқауыл; қи үйіні; қиды өңдеуге арналған жабдық; таразы; техникаларға арналған қалқалар.
1 333 069
2.
Сою цехы
366 000
Жобаның паспорты: «Селекциялық-гибридтік орталықтар салу»
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
30 %
Жабдықтардың, техниканың, құрылыс-монтаждау жұмыстарының атауы және олардың техникалық сипаттамасы
1 бірлікке барынша рұқсат етілген құны, мың теңге
1.

Проектирование и строительство животноводческого комплекса (селекционно-гибридного центра) минимальной мощностью 1200 основных свиноматок и 12 000 гибридных свиноматок в год включающего в себя следующие технологические зоны, здания и сооружения с необходимым оборудованием (допускается объединение нескольких зон в одном здании): для холостых и условно супоросных свиноматок, хряков пробников, ремонтных свинок; для супоросных свиноматок; для подсосных свиноматок; для поросят на доращивании; для выращивания ремонтного молодняка; для откорма; для откорма выбраковки; для содержания хряков-производителей; административно-бытовой комплекс; карантин; контрольно-пропускной пункт и дезбарьер; навозные лагуны; оборудование для переработки навоза; весовая; навесы для техники.

Жылына ең аз қуаты 1200 негізгі аналық шошқа мен 12 000 гибридтік аналық шошқа өсіретін мал шаруашылығы кешенін (селекциялық-гибридтік орталықты) жобалау және салу, оған мынадай технологиялық аймақтар, қажетті жабдықтары бар ғимараттар мен құрылыстар (бір ғимаратта бірнеше аймақтарды біріктіруге жол беріледі) кіреді: бойдақ және шартты төлдейтін аналық шошқалар, күйіттеуші еркек шошқалар, шошқа басын толықтыратын шошқалар үшін; төлдейтін аналық шошқалар үшін; емізетін аналық шошқалар үшін; бағып өсіруге арналған торайлар үшін; шошқа басын толықтыратын жас шошқаларды өсіру үшін; бордақылау үшін; жарамсыз шошқаларды бордақылау үшін; өндіруші еркек шошқаларды күтіп бағу үшін; әкімшілік-тұрмыстық кешен; карантин; бақылау-өткізу пункті және дезтосқауыл; қи үйіні; қиды өңдеуге арналған жабдық; таразы; техникаларға арналған қалқалар.

5 501
15.
Мини погрузчик
4 774
16.
ДЭС
14 286
17.
Трактор, 4 единицы
2 900 на единицу / 11 602
Раздел 8. Создание и расширение оросительных систем
Паспорт проекта: «Инвестиционное субсидирование внедрения
оросительных систем дождевания и капельного орошения»
Доля возмещения части расходов направленных на внедрение оросительных
систем дождевания и капельного орошения
30%
Наименование оборудования, техники,
строительно-монтажных работ и их
техническая характеристика
Максимально допустимая
стоимость, тыс. тенге/га
1.
Система дождевания
В систему могут входить: водозаборы, скважины, насосные станции, энергоснабжения, трубопроводы, система очистки воды, дождевальные машины.

5 501
15.
Шағын жүк тиегіш
4 774
16.
ДЭС
14 286
17.
Трактор, 4 бірлік
1 бірлікке 2 900 / 11 602
8-бөлім. Суару жүйелерін құру және кеңейту
Жобаның паспорты: «Жаңбырлатып және тамшылатып суарудың суландыру
жүйелерін енгізуді инвестициялық субсидиялау»
Жаңбырлатып және тамшылатып суарудың суландыру жүйелерін енгізуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
30 %
Жабдықтардың, техниканың, құрылыс-монтаждау жұмыстарының атауы және олардың техникалық сипаттамасы
1 га арналған барынша рұқсат етілген құн, мың теңге
1.
Жаңбырлату жүйесі
Жүйеге: су жинағыштар, ұңғымалар, сорғы станциялары, электрмен жабдықтау, құбырлар, суды тазарту жүйесі, жаңбырлатқыш машиналар кіреді.

Применяется оросительная дождевальная система кругового, фронтального и барабанного типа. Система орошения на базе дождевальных машин позволяет орошать сельскохозяйственные культуры (картофель, овощи, технические, зерновые, кормовые и др.) на площадях от 5 и более гектар с нормой полива от 8,0 мм до 12,0 мм за один цикл работы машины. Норма орошения за вегетационный период до 6500 м3/га. Оросительная дождевальная система экономит водные и трудовые ресурсы. Дождевание с использованием этих машин наиболее распространенный способ орошения в индустриальном сельском хозяйстве т.к. при высокой производительности удельные затраты очень низкие и окупаются в течение нескольких лет. Характерными чертами машин являются:
Дизельный или электрический привод;
Унификация элементов машины, что упрощает сборку, конструктивные изменения и ремонт;
Применение высокопрочных сталей;
Высокая надежность и длительный срок эксплуатации – 20 лет и более;
Способность работать при малом давлении – 2-3 кг/см2, что позволяет экономить энергоресурсы;
Быстрый монтаж;
Равномерность увлажнения почвы;
Подача воды из открытого канала или от гидрантов оросительной сети.
Дождевальные машины, при необходимости, комплектуются фильтрами для очистки воды от механических примесей, устройствами для подачи жидких удобрений, концевыми водометами, сменными форсунками, системами автоматизации полива и другими дополнительными опциями.

Айналмалы, фронталды және барабанды типтегі жаңбырлатып суару жүйелері қолданылады. Жаңбырлатқыш машиналар базасындағы суару жүйелері 5 және одан артық гектар алаңдағы ауылшаруашылық дақылдарын (картоп, көкөністер, техникалық, дәнді, жемшөптік және басқа) машина жұмысының бір циклінде 8,0 мм-ден 12,0 мм дейінгі нормамен суаруға мүмкіндік береді. Пісіп-жетілу кезеңіндегі суару нормасы 6500 м3/га дейін. Жаңбырлатып суару жүйесі су және еңбек ресурстарын үнемдейді. Осы машиналарды пайдаланып жаңбырлату индустриялық ауыл шаруашылығындағы суарудың ең кең таралған тәсілдердің бірі, себебі жоғары өндіргіштік кезінде үлестік шығындары өте аз және бірнеше жылда өз-өзін ақтайды. Машиналардың сипатты ерекшеліктері мыналар болып табылады:
Дизельді немесе электрлі жетек;
Машина элементтерін біріздендіру, бұл құрастыруды, конструктивті өзгерістер мен жөндеуді жеңілдетеді;
Беріктігі жоғары болаттарды қолдану;
Жоғары сенімділік және ұзақ пайдалану мерзімі - 20 жыл және одан артық;
Аз қысым – 2-3 кг/см2 кезінде жұмыс істеу қабілеттілігі, бұл энергия ресурстарын үнемдеуге мүмкіндік береді;
Жылдам монтаждау;
Топырақты ылғалдауының біркелкілігі;
Судың ашық каналдан немесе суару желісінің гидранттарынан берілуі;
Жаңбырлатқыш машиналар, қажет болған кезде, суды механикалық қоспалардан тазалайтын сүзгілермен, сұйық тыңайтқыштарды беретін құрылғылармен, ұшты суатқылармен, алмастырылатын форсункамен, суаруды автоматтандыру жүйелерімен және басқа да қосымша опциялармен жинақталады.

1080
2.
Система капельного орошения
В систему могут входить: скважины, водозаборы, системы очистки воды, системы энергоснабжения, насосные станции, узлы подготовки и внесения удобрений, магистральные и распределительные трубопроводы, соединительная и запорная арматура, капельные линии, контрольно-измерительные приборы.
Система капельного орошения должна обеспечивать равномерность полива не менее 80%. Суточная поливная норма находится в пределах 40-100 м3/га в сутки в зависимости от зоны возделывания сельскохозяйственных культур, почвенно-климатических условий, а также от источника водоснабжения. Система может комплектоваться фильтрами грубой очистки (песчано-гравийные фильтростанции и гидроциклоны) и фильтрами тонкой очистки (сетчатые и дисковые) в зависимости от степени загрязнения воды с автоматической, полуавтоматической или ручной промывками. Магистральные и распределительные трубопроводы, наземного или подземного заложения, выполняются из любого материала, который не поддается коррозии в основном из полиэтилена (ПЭ) или гибкого армированного (ПВХ) шланга (Лайфлет) имеющих продолжительный срок эксплуатации, выдерживающих давление 4-6 атм и позволяющих прохождение колесной техники (при отсутствии давления). Капельные линии (основной элемент системы) с толщиной стенки от 100 микрон до 500 микрон оборудованы капельницами компенсированного или некомпенсированного типа с расстоянием между водовыпусками 20 см и более (в зависимости от схемы посадки сельскохозяйственных культур) имеют расходы от 0,5 л/час до 4 л/час.
Системы капельного орошения при необходимости, комплектуются регуляторами давления, вантузами и системами учета воды, фертигации, автоматического или дистанционного управления, приборами контроля и измерения влажности почвы.
900
Раздел 9. Создание и расширение предприятий по хранению
зерна и плодоовощной продукции
Паспорт проекта: «Строительство и расширение зернохранилищ от 5 000 тонн»
Доля возмещения части расходов направленных на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей
20 %
Наименование оборудования, техники и их техническая характеристика
Максимальная стоимость на 1 тонну хранения зерна, тыс. тенге
1.
Оборудование для зернохранилища
Должны обеспечиваться следующие операции с зерном: приемка, подработка, сушка, хранение, внутреннее перемещение и отгрузка.

1080
2.
Тамшылатып суару жүйесі
Жүйеге: ұңғымалар, су жинағыштар, суды тазарту жүйелері, электрмен жабдықтау жүйелері, сорғы станциялары, тыңайтқыштарды дайындау және енгізу тораптары, магистралды және таратқыш құбырлар, жалғағыш және тиекті арматура, тамшылату желілері, бақылау-өлшеу аспаптары кіреді. Тамшылатып суару жүйесі 80 % кем емес суарудың біркелкілігін қамтамасыз етуі тиіс. Тәуліктік суару нормасы ауылшаруашылық дақылдарын өсіру аймағына, топырақтық-климаттық жағдайға, сондай-ақ сумен жабдықтау көзіне байланысты тәулігінде 40-100 м3/га болады. Жүйе судың ластану дәрежесіне байланысты автоматты, жартылай автоматты немесе қолмен шайғышы бар ірі тазарту сүзгісімен (құмды-қиыршықты сүзгі станциялары және гидроциклондар) және ұсақ тазарту сүзгісімен (торлы және дискілі) жинақталуы мүмкін. Жер үстіне немесе жер астына салынатын магистралды және таратқыш құбырлар ұзақ пайдалану мерзіміне ие, 4-6 атм қысымға шыдайтын және доңғалақты техниканың өтуіне мүмкіндік беретін (қысым жоқ кезде) шірімейтін кез келген материалдан, негізінен полиэтиленнен (ПЭ) немесе иілгіш арматураланған (ПВХ) шлангтан (Лайфлет) жасалады. Қабырғасының қалыңдығы 100 микроннан 500 микронға дейінгі, тамшылату желілері (жүйенің негізгі элементі) су жіберу аралықтары 20 және одан артық (ауыл шаруашылығы дақылдарын отырғызу схемасына байланысты) болатын, 0,5 л/сағаттан 4 л/сағатқа дейінгі шығыны бар, компенсацияланған немесе компенсацияланбаған үлгідегі су тамызғышпен жабдықталады.
Тамшылатып суару жүйесі қажет болған жағдайда қысым реттегішпен, вантуздармен және суды есептеу, фертигация, автоматты немесе қашықтықтан басқару жүйелерімен, топырақ ылғалдылығын бақылау және өлшеу аспаптарымен жинақталады.
900
9-бөлім. Астық және жеміс-көкөніс өнімдерін сақтау бойынша
кәсіпорындар құру және кеңейту
Жобаның паспорты: «5 000 тоннадан бастап астық сақтау қоймаларын салу
және кеңейту»
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
20 %
Жабдықтардың, техниканың атауы және олардың техникалық сипаттамасы
Астық сақтаудың 1 тоннасының ең жоғары құны, мың теңге
1.
Астық сақтау қоймасының жабдығы
Астықпен мынадай операциялар қамтамасыз етілуі тиіс: қабылдау, тазалау, кептіру, сақтау, ішкі орнын ауыстыру және тиеп-жөнелту.

14,5
Паспорт проекта: «Строительство и расширение плодоовощехранилищ от 2 000 тонн»
Доля возмещения части расходов, направленных на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей
30 %
Наименование оборудования, техники
Максимально допустимая стоимость за 1  тонну хранения, тыс. тенге
1.
Надземные плодоовощехранилища, компьютезированные. Северные регионы: картофель, лук - вентялиционное оборудование, морковь, капуста, свекла - холодильно-вентялиционное оборудование. Южные, западные и восточные регионы: холодильно-вентиляционное оборудование. При этом расстояние между продукцией и потолком должно быть не менее 2 метров.
100,35
Раздел 10. Создание и расширение предприятий по выращиванию овощей и фруктов
Паспорт проекта: «Строительство и расширение тепличного комплекса»
Доля возмещения части расходов направленных на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей
30 %
Наименование оборудования, техники
Максимально допустимая
стоимость на 1 га , тыс. тенге
1.
стекло/пленка/поликарбанат, автономные источники тепловой энергии, термоаккумулятор, система обогрева и климатического контроля, система автоматического доувлаждения воздуха, досветки, производства углекислого газа (CO2), вертикального и горизонтального зашторивания, субстрат, автоматические системы малообъемного выращивания культур (капельное орошение, узлы подготовки питательных растворов, водоподготовка).
217180
Паспорт проекта: «Закладка интенсивного яблоневого сада от 5 га»
Доля возмещения части расходов направленных на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей
40 %
Наименование оборудования, техники
Техническая характеристика
Максимально допустимая стоимость на 1 га, тыс. тенге
1. Приобретение саженцев
Безвирусный посадочный материал, свободный от болезней и вредителей. Количество саженцев в зависимости от схемы посадки: со схемой посадки 3,5х1 необходимо 2857 единиц саженцев, 4х1 - 2500 единиц саженцев, 3,5х0,8 - 3571 единиц саженцев, 4х1,25 - 2000 единиц саженцев, 3х1,25 - 2667 единиц саженцев.

14,5
Жобаның паспорты:: «2 000 тоннадан бастап жеміс-көкөніс сақтау
қоймаларын салу және кеңейту»
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
30 %
Жабдықтардың, техниканың атауы
Сақтаудың 1 тоннасына барынша рұқсат етілген құн, мың теңге
1.
Жер үсті жеміс-көкөніс сақтау қоймалары, компьютерлендірілген. Солтүстік өңірлер: картоп, пияз – желдеткіш жабдықтар, сәбіз, қырыққабат, қызылша – тоңазытқышты - желдеткіш жабдықтар. Оңтүстік, батыс және шығыс өңірлер: тоңазытқышты - желдеткіш жабдықтар. Бұл ретте, өнімдер мен төбенің арасы 2 метрден кем болмауы тиіс.
100,35
10-бөлім. Көкөністер және жемістер өсіру бойынша кәсіпорындар құру
және кеңейту
Жобаның паспорты: «Жылыжай кешенін салу және кеңейту»
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
30 %
Жабдықтардың, техниканың атауы
1 га арналған барынша рұқсат етілген құн, мың теңге
1.
Шыны/үлбір/поликарбанат, жылу энергиясының автономдық көздері, термоаккумулятор, жылыту және климаттық бақылау жүйесі, ауаны қосымша ылғалдандырудың, жарық берудің, көмір қышқыл газын өндірудің (CO2), тік және көлденең перделеудің автоматтандырылған жүйесі, субстрат, дақылдарды аз көлемді өсірудің автоматтандырылған жүйесі (тамшылатып суару, қоректендіру ертінділерін дайындау тораптары, су дайындау).
217180
Жобаның паспорты: «5 га бастап қарқынды алма бақтарын отырғызу»
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
40 %
Техникалық сипаттамасы
1 га арналған барынша рұқсат етілген құн, мың теңге
1. Көшеттерді сатып алу
Аурулар мен зиянкестерден таза, вируссыз отырғызу материалы. Көшеттер саны отырғызу схемасына байланысты: 3,5х1 отырғызу схемасымен 2857 бірлік көшет қажет, 4х1 - 2500 бірлік көшет, 3,5х0,8 - 3571 бірлік көшет, 4х1,25 - 2000 бірлік көшет, 3х1,25 - 2667 бірлік көшет, 4х1,5 – 1667 бірлік көшет.

3122
2. Система капельного орошения
Система капельного орошения должна обеспечивать равномерность полива не менее 80%, поливная норма 6-10 мм в сутки в зависимости от зоны выращивания сада и почвенно-климатических условий, а также в зависимости от количества механических примесей и источника водоснабжения, система комплектуется гидроциклонами сетчатыми, дисковыми фильтрами с автоматической, полуавтоматической или ручной промывками, при сильной степени загрязнения вертикальными гравийными фильтровальными станциями с использованием базальтовой крошки и автоматическим управлением промывки. Кроме того, система капельного орошения должна иметь защиту от разрушений вследствие неконтролируемого повышения давления или гидроударов. Капельные линии многолинейного использования со сроками службы 10-20 лет, толщиной стенки не менее 35 милз, с капельницами компенсированного или некомпенсированного типа. Расстояние между капельницами 0,4-0,7 м в зависимости от механического состава почвы. Магистральные и разводящие трубопроводы подземного заложения из полиэтилена или поливинилхлорида, давлением не менее 60 м. Краны управления с регуляторами давления и опцией дистанционного или автоматического управления поливом. Необходима установка систем учета воды, фертигации, автоматического или дистанционного управления, приборов контроля и влажности почвы. Следует отметить, что все оборудование должно соответствовать международным стандартам ISO (Международная Организация по Стандартизации)
370
3. Шпалеры
В составе опор должны включаться натяжные столбы, промежуточные столбы высотой не менее 2,7 м над уровнем почвы, шпалерная оцинкованная проволка толщиной 35 нанометров, элементы крепления саженца к шпалере, натяжные устройства, якорные или упорные конструкции. Количество проволок не менее трех (при наличии бамбуковых опор не менее двух)
1850
4. Трактор
680
5. Опрыскиватель
специализированный садовый опрыскиватель
306
6. Прицеп для сбора урожая
270
7. Культиватор
90
Раздел 11. Создание и расширение предприятий по переработке,
заготовке, транспортировке молока и молочных продуктов       Паспорт проекта: «Создание молоко-приемных пунктов»
Молоко-приемный пункт осуществляет приемку молока от сельхозтоваропроизводителей на определенном расстоянии от молзавода (в радиусе 50 км), а также проводит первичную обработку молока: охлаждение, очистку и хранение перед отправкой на молокоперерабатывающее предприятие. Комплекс оснащен анализатором, который определяет основные показатели молока (кислотность, жирность, плотность) а также счетчиком молока, определяющим объем поступающего сырья. Все оборудование, контактирующее с пищевыми продуктами, изготовлено из нержавеющей стали. Молоко из молокоприемного пункта на перерабатывающее предприятие доставляется молоковозом. Предполагается, что инвестиция будут выплачиваться, как перерабатывающему предприятию, у которого имеется молокоприемный пункт, так и частному лицу, который содержит пункт по закупу молока.
Доля возмещения части расходов направленных на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей
30 %
Наименование оборудования, техники, строительно-монтажных работ и их техническая характеристика
Максимально допустимая стоимость, тыс. тенге
1.

3122
2. Тамшылатып суару жүйесі
Тамшылатып суару жүйесі 80 %-дан кем емес суару біркелкілігін қамтамасыз етуі тиіс, суару нормасы бақшаны өсіру аймағына және топырақтық-климаттық жағдайларға, сондай-ақ механикалық қоспалар санына және сумен жабдықтау көздеріне байланысты тәулігіне 6-10 мм, жүйе автоматты, жартылай автоматты немесе қолмен шайғышы бар торлы гидроциклондармен, дискілі сүзгіштермен, ластанудың жоғары дәрежесі кезінде базальт үгінділерін пайдаланумен және шаюды автоматты басқарумен тік қиыршақты сүзгілеу станциялары жинақталады. Сонымен қатар, тамшылатып суару жүйесінің қысымды бақылаусыз артуы немесе гидро соққылар салдарынан қорғауы болуы тиіс. Қызмет ету мерзімі 10-20 жыл, қалындығы 35 кем емес милз, компенсацияланған немесе компенсацияланбаған су тамызғышпен көп жолақты пайдаланудың тамшылату желілері. Су тамызғыштар арасындағы қашықтық топырақтың механикалық құрамына байланысты 0,4-0,7 м. Жер астына салынған магистралды және таратқыш құбырлар кемінде 60 м қысыммен полиэтиленнен немесе поливинилхлоридтен жасалған. Басқару крандары қысымды реттеуіштерімен және суаруды қашықтықтан немесе автоматты басқару опциясымен. Суды есептеу, фертигация, автоматты немесе қашықтықтан басқару жүйелерін, топырақтың ылғалдылығын бақылау аспаптарын орнату қажет. Барлық жабдық ИСО (Стандарттау жөніндегі Халықаралық Ұйым) халықаралық стандарттарына сәйкес келуі тиіс екендігін атап өту қажет.
370
3. Шпалерлер
Тіректер құрамына керме бағандары, биіктігі топырақ деңгейінен 2,7 м кем емес аралық бағандар, қалындығы 35 нанометр шпалерлік мырыш қапталған сым, көшетті шпалерге бекіту элементтері, керме құрылғылары, зәкірлік немесе тіреуіш конструкциялары. Сымдар саны үштен кем емес (бамбук тіректері бар болған жағдайда кемінде екеу).
1850
4. трактор
680
5. бүріккіш
мамандандырылған бақшалық бүріккіш
306
6. түсімді жинауға арналған тіркеме
270
7. қопсытқыш
90
11-бөлім. Сүт және сүт өнімдерін қайта өңдеу, дайындау, тасымалдау
бойынша кәсіпорындар құру және кеңейту
Жобаның паспорты: «Сүт қабылдау пункттерін құру»
Сүт қабылдау пункті сүт зауытынан белгілі бір ара қашықтықта (50 км радиусте) ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерден сүт қабылдауды жүзеге асырады, сондай-ақ сүтті қайта өңдеуші кәсіпорынға жіберудің алдында сүтті алғашқы өңдеуден өткізеді: суыту, тазарту және сақтау. Кешен сүттің негізгі көрсеткіштерін (қышқылдық, майлылық, тығыздық) айқындайтын талдауышпен, сондай-ақ түскен шикізаттың көлемін айқындайтын есептеуішпен жарақталады. Тамақ өнімдерімен жанасатын барлық жабдықтар тот баспайтын болаттан жасалған. Сүт қабылдау пунктінен сүт қайта өңдеу кәсіпорнына сүт тасығышпен жеткізіледі. Инвестиция сүт қабылдау пункті бар қайта өңдеу кәсіпорындарына да, сүт сатып алу бойынша пункті бар жеке тұлғаларға да төленеді деп болжануда.
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
30 %
Жабдықтардың, техниканың, құрылыс-монтаждау жұмыстарының атауы және олардың техникалық сипаттамасы
Барынша рұқсат етілген құн, мың теңге
1.

Здание-производственный цех по переработке кобыльего молока сублимационным методом (площадь - 30,3 х 17*4,8), здание-доильный цех, помещение для содержания
300717
2
Линия для автоматического доения на 200 конематок (молокопровод, аппараты доения, автомат раскол,  вакуум-насосы, автомат-кормушки при доении)
45856
3
Вспомогательное оборудование (транспортировки и хранения молока, на 100-500 л с вакуум и охлад. системой, контроля параметров хранения, для забора и провед. экспресс анализа, морозильная камера парогенегаторы, лотки, передвижные полки, мерники, упак. оборудование, оборуд. для контроля качества порошка и т.п.)
88354
4
Лиофильные установки 2 единицы по 200 литров единовременной переработки
267 750
Раздел 12. Создание и расширение предприятий по переработке,
заготовке, транспортировке мяса и мясных продуктов       Паспорт проекта: «Строительство мясоперерабатывающего
комплекса, производительностью до 20 000 тонн в год»
Доля возмещения части расходов направленных на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей
30 %
Наименование оборудования, техники, строительно-монтажных
работ и их техническая характеристика
Максимально
допустимая стоимость,
тыс. тенге
Строительно-монтажные работы
810258
Отделение (линия) убоя КРС состоящее из:
179506
1
Раскола подачи скота на убой, ловушка обыкновенная + комплектующие
42387
2
Лебедка подъема туш, мойка и стерилизация ножей, воронка приема задних конечностей
5700
3
Станция перевешивания туш от галерее и обескровливания на транспортер разделки туш и рабочий подест перевешивания туш
9575
4
Гигиенические устройства, шефмонтаж и прочее
121843
Отделение (линия) разделки туш состоящее из:
231926
1
Привод линии разделки туш, пневмоподъемник шкуросъема, салазка обесшкуривания
35225
2
Стационарный подест для вскрытия грудной полости туш, Кабинет обработки голов от туш
2550
3
Пневмоподест для выемки красных органов, распиловки туш, ветеринарное обследования и санитарные обработки
12500
4
Станция разрезки полутуш КРС на четверти туш, короба автоматики, стерилизаторы и мойка
12200
5
Гидравлические ножницы для отрезки рогов, передних и задних конечностей
6475
6
Пневмонож для подготовки туш к шкуросъемки, компрессоры для кровянного насоса и пневмоустройств в цехе убоя
5800
7
Пила вскрытия грудной клетки, разрезки туш по позвоночнику, разрезки туш на четверти туш
5875
8
Устройства промывки пилы резки и подвески пил с противовесами на линии
2475
9
Комплектующие для стерилизации, мойки, транспортировки

Сублимациялық әдіспен бие сүтін қайта өңдеу бойынша ғимарат-өндірістік цех (алаңы - 30,3 х 17 х 4,8), сүт сауу ғимарат-цехі, ұстауға арналған қоралар
300 717
2.
200 басқа арналған автоматты түрде сауу желісі (сүт өткізгіш, сауу аппараттары, жік автоматы, вакуум-сорғы, сауу кезіндегі автоматты азықтандыру)
45 856
3.
Көмекші жабдықтар (100-500 л арналған ваккумды және салқындатқыш, сақтау параметрлерін бақылау, жинау және экспресс-талдау жасау жүйесі бар сүтті тасымалдау және сақтау құралдары, мұздатқыш камера, бу генераторы, науашалар, жылжымалы сөрелер, өлшегіштер, буып-түю жабдықтары, ұнтақтың сапасын бақылауға арналған жабдықтар және т.б.)
88354
4.
Бір мезгілде 200 литрден қайта өңдеуге арналған 2 бірлік лиофильді қондырғы
267 750
12-бөлім. Ет және ет өнімдерін қайта өңдеу, дайындау, тасымалдау
бойынша кәсіпорындар құру және кеңейту
Жобаның паспорты: «Өнімділігі жылына 20 000 тоннаға дейінгі ет өндеу
кешенін салу»
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
30 %
Жабдықтардың, техниканың, құрылыс-монтаждау жұмыстарының атауы және олардың техникалық сипаттамасы
Барынша рұқсат етілген құн, мың теңге
Құрылыс-монтаждау жұмыстары
810258
Мыналардан тұратын ІҚМ сою бөлімі (желісі):
179506
1.
Малды союға беруге арналған жік, қарапайым тұзақ - жинақтаушы
42387
2.
Ұшаны көтеру шығыршығы, пышақтарды жуу және зарарсыздандыру, төменгі буындарды қабылдаушы шұқыр
5700
3.
Ұшаны қансыздандыру галереясынан бөлу транспортеріне қайта ілу станциясы және ұшарларды қайта ілудің жұмыс тұғыры
9575
4.
Гигиеналық қондырғылар, шефмонтаж және өзгелері
121843
Мыналардан тұратын ұшаны бөлу бөлімі (желісі):
231926
1.
Ұшаны бөлу желісінің жетегі, теріні сыпыру пневмокөтергіші, терісіздендіру қолшанасы
35225
2.
Ұшаның кеуде қуысын ашуға арналған стационарлы тұғыр, басты ұшадан өңдеу кабинеті
2550
3.
Қызыл мүшелерді алуға, ұшаны кесуге, ветеринарлық тексеруге және санитариялық өңдеуге арналған пневмотұғыр
12500
4.
ІҚМ жарты ұшаларын ширек ұшаларға кесу станциясы, автоматика қорабы, зарарсыздандырғыштар және жуғыш
12200
5.
Мүйіздерді, алдыңғы және артқы тұяқтарды кесуге арналған гидравликалық қайшылар
6475
6.
Ұшаны терісін сыпыруға дайындауға арналған пневмопышақ, қан сорғышқа және сою цехындағы пневмоқондырғыларға арналған компрессорлар
5800
7.
Кеуде қуысын ашу, ұшаны омыртқа жотасы бойынша кесу және ұшаны ширек ұшаларға бөлу арасы
5875
8.
Кесуші араны жуу және желіде араларды қарсы салмақтармен ілу қондырғылары
2475
9.
Зарарсыздандыру, жуу, тасымалдауға арналған жиынтық

600
12.
Универсальная установка для копчения и варки
17200
Паспорт проекта: «Строительство мясоперерабатывающих предприятий
(мясокомбинатов)»
Строительство мясоперерабатывающего комплекса по выпуску мясной
продукции: полутуши, крупнокусковые нарезки в вакуумной упаковке,
колбасные изделия мощностью 5 000 тонн в год.
Доля возмещения части расходов направленных на создание
новых либо расширение действующих производственных мощностей
30 %
Наименование оборудования, техники, строительно-монтажных
работ и их техническая характеристика
Максимально допустимая стоимость, тыс. тенге
1.
Технологическая линия по производству колбасных изделий
Производительность установленного оборудования мощностью 5 тыс. тонн мясопродуктов в год.

600
12.
Сүрлеуге және қайнатуға арналған әмбебап қондырғы
17 200
Жобаның паспорты: «Ет өңдейтін кәсіпорындар (ет комбинаттарын) салу»
Қуаттылығы жылына 5000 тонна ет өнімдерін: жартылай ұша,
вакуумды орамдағы кесілген ірі кесек ет, шұжық өнімдерін шығаратын ет
өңдеу кешенін салу
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
30 %
Жабдықтардың, техниканың, құрылыс-монтаждау жұмыстарының атауы және олардың техникалық сипаттамасы
Барынша рұқсат етілген құн, мың теңге
1.
Шұжық өнімдерін өндіру бойынша технологиялық желі
Қуаттылығы жылына 5 мың тонна ет өнімдерін құрайтын орнатылған жабдықтың өнімділігі

346 080
2.
Холодильное оборудование
109 560
3.
Очистное сооружение
55 200
Раздел 13. Создание и расширение предприятий по переработке и
хранению плодов и овощей
Паспорт проекта: «Строительство плодоовощеконсервных предприятий»
Доля возмещения части расходов направленных на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей
30 %
Наименование оборудования, техники, строительно-монтажных работ и их техническая характеристика
Максимально допустимая стоимость, тыс. тенге
1.
Линия для переработки 23-25 тонн/час свежих фруктов для производства концентрата
972 000
2.
Технологическая линия для производства концентрированного фруктового и овощного пюре, производительность 10 тонн/час фруктов (овощей)
314400
Паспорт проекта: «Расширение плодоовощеконсервных предприятий»
Доля возмещения части расходов направленных на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей
30 %
Наименование оборудования, техники, строительно-монтажных работ и их техническая характеристика
Максимально допустимая стоимость, тыс. тенге
1.
Модернизация линии по производству плодоовощных консервов и розливу соков и прочее оборудование
189 400
2.
в том числе: Оборудование по ультрафильтрации
61 100
3.
Оборудование первичной линии
79 100
4.
Оборудование по розливу соков в бутылку
49 200
5.
Котельное оборудование с навесным оборудованием и автоматикой
43 200
6.
Электроподстанция и прочее оборудование
12 100
Раздел 14. Производство сахара
Паспорт проекта: «Расширение действующих предприятий по
производству сахара»
Доля возмещения части расходов направленных на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей
30 %
Наименование оборудования, техники, строительно-монтажных работ и их техническая характеристика
Максимально допустимая стоимость 1 единицы, тыс. тенге
1.
Приобретение и установка высокопроизводительных центрифуг в количестве 1
33 600
2.
Реконструкция изестково-газовой печи
36 240
3.
Приобретение и установка парового котла
1 200 000
4.
Приобретение тепловоза в количестве 1 единицы
372 000
5.
Капитальный ремонт железнодорожных путей 4 единицы
21 600/86 400
6.
Приобретение барабанной универсальной машины 2 единицы
36 480/72 960
7.
Приобретение фронтальных погрузчика в количестве 1 единицы
25 320
8.
Приобретение транспортных средств в количестве 2 единиц
5 400/10 800
Раздел 15. Производство масложировых продуктов
Паспорт проекта: «Расширение действующих предприятий по
производству масложировой продукции»
Проведение реконструкции маслозавода с целью увеличения
мощности с 400 тонн/сутки до 1000 тонн /сутки
Доля возмещения части расходов направленных на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей
30 %
Наименование оборудования, техники, строительно-монтажных
работ и их техническая характеристика
Максимально допустимая стоимость 1 единицы, тыс. тенге
1.
Оборудование для цеха экстракции растительных масел (Производительность линии производства 360 тыс. тонн маслосемян в год)

346 080
2.
Тоңазытқыш жабдық
109 560
3.
Тазарту ғимараты
55 200
13-бөлім. Жемістер мен көкөністерді қайта өңдеу және сақтау бойынша
кәсіпорындар құру және кеңейту
Жоба паспорты: «Жеміс-көкөніс өнімдерін консервілейтін кәсіпорындар
салу»
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
30 %
Жабдықтардың, техниканың, құрылыс-монтаждау жұмыстарының атауы және олардың техникалық сипаттамасы
Барынша рұқсат етілген құн, мың теңге
1.
Концентратты өндіру үшін сағатына 23-25 тонна жаңа піскен жемістерді өңдеуге арналған желі
972 000
2.
Құнарландырылған жемістерді және көкөніс езбесін өндіруге арналған технологиялық желі, өнімділігі сағатына 10 тонна жемістер (көкөністер)
314 400
Жобаның паспорты: «Жеміс-көкөніс өнімдерін консервілейтін
кәсіпорындарды кеңейту»
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
30 %
Жабдықтардың, техниканың, құрылыс-монтаждау жұмыстарының атауы және олардың техникалық сипаттамасы
Барынша рұқсат етілген құн, мың теңге
1.
Жеміс-көкөніс консервілерін өндіретін және шырындарды құятын желіні және басқа да жабдықтарды жаңғырту
189 400
2.
оның ішінде: ультрасүзгіш жабдығы
61 100
3.
Бастапқы желі жабдығы
79 100
4.
Шырынды шөлмекке құю жабдығы
49 200
5.
Аспалы жабдығы мен автоматикасы бар қазандық жабдығы
43 200
6.
Электр қосалқы станциясы және өзге жабдықтар
12 100
14-бөлім. Қант өндіру
Жобаның паспорты: «Қант өндіретін қолданыстағы кәсіпорындарды
кеңейту»
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
30 %
Жабдықтардың, техниканың, құрылыс-монтаждау жұмыстарының атауы және олардың техникалық сипаттамасы
1 бірлікке барынша рұқсат етілген құн, мың теңге
1.
Өнімділігі жоғары 1 центрифуганы сатып алу және орнату
33 600
2.
Әк-газ пешін реконструкциялау
36 240
3.
Бу қазанын сатып алып және орнату
1 200 000
4.
1 бірлік тепловоз сатып алу
372 000
5.
Теміржол жолдарын күрделі жөндеу, 4 бірлік
21 600/86 400
6.
Саны 2 бірлік барабанды әмбебап машина сатып алу
31 480/72 960
7.
Саны 1 бірлік фронтальды тиегішті сатып алу
25 320
8.
Саны 2 бірлік көлік құралдарын сатып алу
5 400/10 800
15-бөлім. Май-тоң май өнімдерін өндіру
Жобаның паспорты: «Май-тоң май өнімдерін өндіретін қолданыстағы
кәсіпорындарды кеңейту»
Қуатын тәулігіне 400 тоннадан 1000 тоннаға дейін ұлғайту мақсатында май зауытын реконструкциялауды жүргізу
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
30 %
Жабдықтардың, техниканың, құрылыс-монтаждау жұмыстарының атауы және олардың техникалық сипаттамасы
Барынша рұқсат етілген құн, мың теңге
1.
Өсімдік майын экстракциялау цехына арналған жабдық (өндіру желісінің өнімділігі жылына 360 мың тонна майлы дән)

554 700
2.
Прессовое оборудование для предварительного прессования маслосемян перед экстракцией растительных масел
240 100
3.
Оборудование для плющения семян подсолнечника
72 400
4.
Оборудование для шелушения семян подсолнечника
277 500
5.
Оборудование для нейтрализации и отбелки растительного масла
121 700
6.
Розлив растительного масла в пятилитровые бутылки
72 400
Раздел 16. Создание и расширение предприятий по глубокой
переработке масличных культур
Паспорт проекта: «Расширение кукурузоперерабатывающих предприятий»
Доля возмещения части расходов направленных на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей
30%
Наименование оборудования, техники, строительно-монтажных работ и их техническая характеристика
Максимально допустимая стоимость, тыс. тенге
1.
Технологическая линия по глубокой переработке зерна кукурузы (Производительность 150 тонн кукурузы в сутки)
1 611 600
2.
Приобретение технологической линии по производству фруктозных сиропов
(Производительность 120 тонн кукурузы в сутки)
311 760
3.
Приобретение оборудования по производству фруктозы мощностью 150 тонн в сутки переработки глюкозного сиропа
1 396 800
4.
Приобретение технологической линии по производству модифицированного крахмала
(Производительность 90 тонн кукурузы в сутки)
608 400
5.
Модернизация крахмалопаточного завода, в том числе очистные сооружения. (Оборудование химводоподготовки крахмалопаточного комплекса)
1 224 000
6.
Деминерализация паточного завода

554 700
2.
Өсімдік майын экстракциялау алдында майлы дәнді алдын ала сығымдауға арналған сығымдау жабдығы
240 100
3.
Күнбағыс дәнін жаншуға арналған жабдық
72 400
4.
Күнбағыс дәнін қауыздауға арналған жабдық
277 500
5.
Өсімдік майын бейтараптау және ағартуға арналған жабдық
121 700
6.
Өсімдік майын бес литрлік шөлмекке құю
72 400
16-бөлім. Дәнді және майлы дақылдарды тереңдете қайта өңдеу бойынша
кәсіпорындар құру және кеңейту
Жобаның паспорты: «Жүгері өңдейтін кәсіпорындарды кеңейту»
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
30 %
Жабдықтардың, техниканың, құрылыс-монтаждау жұмыстарының атауы және олардың техникалық сипаттамасы
Барынша рұқсат етілген құн, мың теңге
1.
Жүгері астығын терең өңдейтін технологиялық желі (өнімділігі тәулігіне 150 тонна жүгері)
1 611 600
2.
Жеміс шәрбатын өндіретін технологиялық желіні сатып алу (өнімділігі тәулігіне 120 тонна жүгері)
311 760
3.
Қуаттылығы тәулігіне 150 тонна глюкоза шәрбатын өңдейтін фруктоза өндіретін жабдықтар сатып алу
1 396 800
4.
Түрлендірілген крахмал өндіретін технологиялық желіні сатып алу (өнімділігі тәулігіне 90 тонна жүгері)
608 400
5.
Қолданыстағы крахмал зауытын, оның ішінде тазарту құрылыстарын реконструкциялау
1 224 000
6.
Сірне зауытын минералсыздандыру

252 000
Паспорт проекта: «Расширение действующих предприятий по
производству крупы»
Доля возмещения части расходов направленных на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей
30 %
Наименование оборудования, техники, строительно-монтажных работ и их техническая характеристика
Максимально
допустимая стоимость, тыс. тенге
1.
Крупоцех с производительностью установленного оборудования 300 кг переработки зерновых культур в час
6 500
Паспорт проекта: «Расширение действующих предприятий по
производству макаронных изделий»
Доля возмещения части расходов направленных на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей
30 %
Наименование оборудования, техники, строительно-монтажных
работ и их техническая характеристика
Максимально допустимая стоимость, тыс. тенге
1.
Приобретение автоматической линии для производства коротких макаронных изделий (Производительность технологической линии производства 4,2 тонн/час макаронных изделий)
897 000
Раздел 17. Производство кондитерских изделий
Паспорт проекта: «Расширение действующих предприятий по
производству кондитерских изделий»
Доля возмещения части расходов направленных на создание новых
либо расширение действующих производственных мощностей
30%
Наименование оборудования, техники, строительно-монтажных
работ и их техническая характеристика
Максимально допустимая
стоимость, тыс. тенге
Технологическая линия по переработке патоки
1.
Оборудование для производства драже

252 000
Жобаның паспорты: «Жарма өндіретін жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарды
кеңейту»
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
30 %
Жабдықтардың, техниканың, құрылыс-монтаждау жұмыстарының атауы және олардың техникалық сипаттамасы
Барынша рұқсат етілген құн, мың теңге
1.
Орнатылған жабдықтың қуаттылығы сағатына 300 кг дәнді дақылдарды өңдейтін жарма цехы
6 500
Жобаның паспорты: «Макарон өнімдерін өндіретін жұмыс істеп тұрған
кәсіпорындарды кеңейту»
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
30 %
Жабдықтардың, техниканың, құрылыс-монтаждау жұмыстарының атауы және олардың техникалық сипаттамасы
Барынша рұқсат етілген құн, мың теңге
1.
Қысқа макарон өнімдерін өндіруге арналған автоматты желіні сатып алу (Технологиялық желінің өнімділігі сағатына 4,2 тонна макарон өнімдерін өндіру)
897 000
17-бөлім. Кондитерлік өнімдер өндіру
Жобаның паспорты: «Кондитер өнімдерін өндіретін жұмыс істеп тұрған
кәсіпорындарды кеңейту»
Жаңа өндірістік қуаттар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру үлесі
30 %
Жабдықтардың, техниканың, құрылыс-монтаждау жұмыстарының атауы және олардың техникалық сипаттамасы
Барынша рұқсат етілген құн, мың теңге
Сірне өңдеу жөніндегі технологиялық желі
1.
Драже өндіруге арналған жабдықтар

352
Примечание: максимально допустимая стоимость рассчитана для 2014
года и будет индексироваться ежегодно к предыдущему году с учетом
7 %-го уровня инфляции
Приложение 3
к Правилам субсидирования по возмещению
части расходов, понесенных субъектом
агропромышленного комплекса при
инвестиционных вложениях
Заявка
на инвестиционное субсидирование
Кому:________________________________________________________________
(наименование оператора)
От кого: ____________________________________________________________
(наименование инвестора)
Сведения об участнике
1
Наименование инвестора
2
Ф.И.О. первого руководителя
3
Свидетельство/справка о государственной регистрации Заемщика (номер, дата и место выдачи, БИН/ИИН)
5
Юридический адрес
6
Фактический адрес
7
Банковские реквизиты
8
Контактные телефоны
Краткое описание инвестиционного проекта и источник финансовых
средств за счет которых он будет реализовываться/был реализован ____________________
____________________________________________________________________
ФИО и подпись инвестора ________________________________
М.П.
Дата принятия заявки Оператором «____»_____________20__г.
ФИО и номер телефона лица, принявшего заявку
_______________________
Приложение 4
к Правилам субсидирования по возмещению
части расходов, понесенных субъектом
агропромышленного комплекса при
инвестиционных вложениях
Отчет
об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных
субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях
«____» ___________ 20__ г.
Наименование государственного органа ____________________________
Наименование субсидий ________________________________
Период отчета __________________________________________________
Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета ________________
_________________________________________________________________
(наименование бюджетной программы)
_________________________________________________________________
(код бюджетной программы (подпрограммы)
(тыс. тенге)
№ п/п
Наимено-
вание
инвести-
ционного
направ-
ления
Подано
заявок
Одобрено
заявок
Сумма
выде-
лен-
ных
бюджет-
ных
средств
Сумма
выпла-
ченных
субси-
дий
Оста-
ток
не освоен-
ных
бюджет-
ных
средств
по
одоб-
ренным
проек-
там
Сумма
недос-
тающих
бюджет-
ных
средств
по
одоб-
ренным
проек-
там
коли-
чество
сумма
инвес-
тиций
коли-
чество
сумма
инвес-
тиций
%
возме-
щения
сумма
субси-
дий
сроки
вып-
латы
М.П.
Аким ________________ ____________
(Ф.И.О.)   (подпись)
Первый руководитель -
администратор бюджетных
программ нижестоящего бюджета __________________ ____________
(Ф.И.О.)        (подпись)

352
Ескертпе: барынша рұқсат етілген құн 2014 жылға есептелген және жыл сайын өткен жылға 7 % деңгейіндегі инфляцияны ескере отырып, индекстелетін болады.
Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі
инвестициялық салынымдар кезінде
жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің
орнын толтыру бойынша
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Инвестициялық субсидиялауға өтінім
Кімге: ______________________________________________________________
(оператордың атауы)
Кімнен: _____________________________________________________________
(инвестордың атауы)
Қатысушы туралы мәліметтер
1
Инвестордың атауы
2
Бірінші басшының Т.А.Ә.
3
Қарыз алушыны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік/анықтама (нөмірі, берілген күні және орны, БСН/ЖСН)
5
Заңды мекенжайы
6
Нақты мекенжайы
7
Банк деректемелері
8
Байланыс телефондары
Инвестициялық жобаның қысқаша сипаттамасы және ол іске
асырылатын/іске асырылған қаржы қаражатының көзі ____________________
_____________________________________________________________________
Инвестордың Т.А.Ә. және қолы ________________________________________
М.О.
Оператор өтінімді қабылдаған күні 20__ ж. «____»_____________
Өтінімді қабылдаған адамның Т.А.Ә.,
телефон нөмірі                                _______________________
Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі
инвестициялық салынымдар кезінде
жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің
орнын толтыру бойынша
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар
кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру
бойынша субсидияларды игеру туралы есеп
20__ ж. «___________» ___________
Мемлекеттік органның атауы __________________________________________
Субсидия атауы ______________________________________________________
Есеп кезеңі _________________________________________________________
Жоғары тұрған бюджеттен алынған қаражат сомасы ______________________
_____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның атауы)
_____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды)
(мың теңге)
Р/с №
Инвестициялық бағыттың атауы
Өтінім берілді
Өтінім мақұлданды
Бөлінген бюджеттік қаражат сомасы
Төленген субсидия сомасы
Мақұлданған жобалар бойынша игерілмеген бюджеттік қаражат қалдығы
Мақұлданған жобалар бойынша жетпейтін бюджеттік қаражат сомасы
саны
инвестиция сомасы
саны
Инвестиция сомасы
өтеу %
субсидия сомасы
төлеу мерзімі
М.О.
Әкім ________________ ____________
(Т.А.Ә.)         (қолы)
Бірінші басшы – төменгі тұрған
бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі _______________  _____
(Т.А.Ә.)    (қолы)