О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2014 года № 881
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 «Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 25, ст. 311) следующие изменения:
подпункты 2), 3), 4) пункта 1 исключить;
Положение о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденное указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 августа 2014 года № 881
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 июня 2005 года № 607
Положение
о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Министерство внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство системой органов внутренних дел Республики Казахстан, а также в пределах, предусмотренных законодательством, межотраслевую координацию в сфере борьбы с преступностью, охраны общественного порядка.
2. Министерство имеет территориальные органы в областях, городах Астане и Алматы, районах, городах, районах в городах и на транспорте, а также ведомства:
1) Главное командование Национальной гвардии Республики Казахстан;
2) Комитет уголовно-исполнительной системы;
3) Комитет административной полиции;
4) Комитет по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков;
5) Комитет криминальной полиции;
6) Следственный комитет.
3. Министерство осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Министерство является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства.
5. Министерство вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Министерство имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.

"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 тамыздағы № 881 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 25, 311-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 2), 3), 4) тармақшалары алып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ереже осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің
2014 жылғы 5 тамыздағы
№ 881 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінiң
2005 жылғы 22 маусымдағы
№ 607 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi туралы
ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi (бұдан әрі – Министрлік) Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының жүйесiне басшылық етудi, сондай-ақ заңнамада көзделген шекте қылмысқа қарсы күрес, қоғамдық тәртiптi сақтау және қоғамдық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету саласындағы салааралық үйлестiрудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Министрліктің облыстарда, Астана және Алматы қалаларында, аудандарда, қалаларда, қалалардағы аудандарда және көлiктегi аумақтық органдары, сондай-ақ мынадай ведомстволары бар:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы;
2) Қылмыстық-атқару жүйесi комитетi;
3) Әкiмшiлiк полиция комитетi;
4) Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау комитетi;
5) Криминалдық полиция комитетi;
6) Тергеу комитетi.
3. Министрлік өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентi мен Үкiметiнiң актілерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Министрлік мемлекеттiк мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, өзiнiң атауы мемлекеттiк тiлде жазылған мөрлерi мен мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.
5. Министрлік азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
6. Егер Министрлікке заңнамаға сәйкес уәкiлеттiк берiлген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.

7. Министерство по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Министра внутренних дел, другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Министерства утверждается в соответствии с действующим законодательством.
9. Юридический адрес Министерства: 010010, Республика Казахстан, город Астана, проспект Тәуелсіздік, 1.
10. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение «Министерство внутренних дел Республики Казахстан».
11. Настоящее Положение является учредительным документом Министерства.
12. Финансирование деятельности Министерства осуществляется из республиканского бюджета.
13. Министерству запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Министерства.
Если Министерству законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности
Министерства
14. Миссия Министерства – защита жизни, здоровья, прав и свобод человека и гражданина, интересов общества и государства от противоправных посягательств.
15. Задачи:
1) профилактика правонарушений;
2) охрана общественного порядка;
3) борьба с преступностью;
4) исполнение уголовных наказаний и административных взысканий.
16. Функции:
функции центрального аппарата:
1) вносит предложения по формированию государственной политики в сферах профилактики правонарушений, охраны общественного порядка, борьбы с преступностью, исполнения уголовных наказаний и административных взысканий;
2) обеспечивает реализацию государственной политики в сфере безопасности дорожного движения;
3) обеспечивает реализацию государственной политики в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
4) обеспечивает реализацию государственной политики в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, противодействие их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
5) обеспечивает реализацию государственной политики в области гражданства, миграции населения и беженцев;
6) обеспечивает реализацию единой государственной кадровой политики в системе органов внутренних дел;
7) осуществляет руководство подразделениями специального назначения органов внутренних дел и Национальной гвардии Республики Казахстан, а также обеспечивает их постоянную боевую и оперативную готовность;

7. Министрлік өз құзыретiндегi мәселелер бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен Ішкі істер министрінің бұйрығымен, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Министрліктің құрылымы мен штат саны лимитi қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекiтіледi.
9. Министрліктің заңды мекенжайы: 010010, Қазақстан Республикасы, Астана қаласы, Тәуелсiздiк даңғылы, 1.
10. Мемлекеттік органның толық атауы – «Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi» мемлекеттiк мекемесi.
11. Осы Ереже Министрліктің құрылтай құжаты болып табылады.
12. Министрліктің қызметiн қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
13. Министрлікке өзінің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысынан кәсiпкерлiк субъектiлерiмен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Министрлікке кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыруға заңнамалық актілермен құқық берiлсе, онда мұндай қызметтен алынған кiрiс мемлекеттiк бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. Министрліктің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. Министрліктің миссиясы – адам мен азаматтың өмірін, денсаулығын, құқықтары мен бостандықтарын, қоғам мен мемлекеттің мүдделерін құқыққа қарсы қол сұғушылықтардан қорғау.
15. Міндеттері:
1) құқық бұзушылық профилактикасы;
2) қоғамдық тәртіпті сақтау;
3) қылмысқа қарсы күрес;
4) қылмыстық жазаларды және әкімшілік шара қолдануды орындау.
16. Функциялары:
Орталық аппараттың функциялары:
1) құқық бұзушылық профилактикасы, қоғамдық тәртіпті сақтау, қылмысқа қарсы күрес, қылмыстық жазаларды және әкімшілік шара қолдануды орындау салаларындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар енгізеді;
2) жол жүрісі қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз етеді;
3) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз етеді;
4) есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды, олардың заңсыз айналымына және оларды терiс пайдалануға қарсы іс-қимылды қамтамасыз етеді;
5) азаматтық, халықтың көші-қоны және босқындар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз етеді;
6) ішкі істер органдары жүйесіндегі бірыңғай мемлекеттік кадрлық саясатты іске асыруды қамтамасыз етеді;
7) ішкі істер органдарының және Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының арнайы мақсаттағы бөлімшілеріне басшылықты жүзеге асырады, сондай-ақ олардың ұдайы жауынгерлік және жедел әзірлігін қамтамасыз етеді;

8) осуществляет организационное руководство по проведению общереспубликанских и региональных оперативно-розыскных и профилактических мероприятий по вопросам своей компетенции;
9) осуществляет руководство деятельностью криминальной, административной полиции и иных служб органов внутренних дел, Национальной гвардии Республики Казахстан, уголовно-исполнительной системы, военно-следственных органов, Представительства Министерства в городе Байконыре и подразделений органов внутренних дел на транспорте;
10) определяет порядок взаимодействия криминальной, административной полиции и иных служб полиции, а также Национальной гвардии Республики Казахстан, военно-следственных органов, Представительства Министерства в городе Байконыре, органов внутренних дел на транспорте;
11) осуществляет координацию и планирование деятельности единой системы органов внутренних дел;
12) осуществляет координацию и ведомственный контроль деятельности органов и подразделений внутренних дел Республики Казахстан, Национальной гвардии Республики Казахстан, военно-следственных органов;
13) организует обеспечение режима чрезвычайного и военного положения, в случае их введения на территории Республики Казахстан или отдельных ее местностях, а также при проведении мероприятий по ликвидации чрезвычайных ситуаций;
14) организует охрану общественного порядка при ликвидации последствий аварий, пожаров, стихийных бедствий и при других чрезвычайных ситуациях;
15) обеспечивает оперативное управление силами и средствами при совершении тяжких преступлений, массовых беспорядках, стихийных бедствиях и других чрезвычайных происшествиях;
16) организует мероприятия по переводу органов внутренних дел в высшую степень боевой готовности к отражению агрессии и оперативно-служебной готовности при чрезвычайной ситуации в мирное время;
17) обеспечивает непрерывный сбор оперативной информации и комплексного анализа криминогенной обстановки в регионах республики;
18) организует специальные и военные перевозки;
19) разрабатывает меры по мобилизационной подготовке органов внутренних дел, повышению устойчивости их работы при возникновении чрезвычайных ситуаций в мирное и военное время, обеспечению постоянной готовности к полной и своевременной мобилизации специальных подразделений органов внутренних дел;
20) информирует Президента и Правительство Республики Казахстан, государственные органы о состоянии борьбы с преступностью, охраны общественного порядка в республике;
21) разрабатывает меры, направленные на совершенствование охраны общественного порядка, профилактику правонарушений и преступлений, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

8) өз құзыретiндегі мәселелер бойынша жалпыреспубликалық және өңiрлiк жедел-iздестiру және алдын алу iс-шараларын өткiзу бойынша ұйымдастырушылық басқаруды жүзеге асырады;
9) криминалдық, әкiмшiлiк полицияның және iшкi iстер, Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы органдарының, қылмыстық-атқару жүйесінің, әскери-тергеу органдарының, Министрліктің Байқоңыр қаласындағы өкiлдiгiнiң өзге де қызметтерiнiң және көлiктегi iшкi iстер органдары бөлiністерінің қызметiне басшылықты жүзеге асырады;
10) криминалдық, әкiмшiлiк полицияның және полицияның өзге қызметтерiнiң, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының, әскери-тергеу органдарының, Министрліктің Байқоңыр қаласындағы өкiлдiгiнiң, көлiктегi iшкi iстер органдарының өзара iс-қимыл жасау тәртiбiн айқындайды;
11) ішкі істер органдарының бірыңғай жүйесінің қызметін үйлестіруді және жоспарлауды жүзеге асырады;
12) Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдары мен бөлiмшелерінің, Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы, әскери-тергеу органдарының қызметiн үйлестіру мен ведомстволық бақылауды жүзеге асырады;
13) Қазақстан Республикасының аумағында немесе оның жекелеген жерлерінде төтенше және әскери жағдай енгізілген жағдайда, сондай-ақ төтенше жағдайларды жою жөніндегі іс-шараларды өткізу кезінде режимді қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
14) авария, өрт, табиғи апат салдарын жою кезінде және басқа да төтенше оқиғалар кезінде қоғамдық тәртіпті сақтауды ұйымдастырады;
15) ауыр қылмыстар жасаған, жаппай тәртіпсіздіктер, табиғи апаттар мен басқа да төтенше оқиғалар кезінде күштер мен құралдарды жедел басқаруды қамтамасыз етеді;
16) ішкі істер органдарын агрессияны тойтаруға жауынгерлік әзірліктің және бейбіт уақыттағы төтенше жағдайлар кезінде жедел-қызметтік әзірліктің жоғары дәрежесіне ауыстыру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастырады;
17) республика өңірлеріндегі жедел ақпаратты үздіксіз жинауды және криминогендік ахуалды кешенді талдауды қамтамасыз етеді;
18) арнайы және әскери тасымалдауларды ұйымдастырады;
19) iшкi iстер органдарының жұмылдыру даярлығы, бейбiт және соғыс уақытында төтенше жағдайлар туындаған жағдайда олардың жұмысының орнықтылығын арттыру, iшкi iстер органдарының арнаулы бөлiмшелерiнiң толық және уақтылы жұмылдыруға ұдайы әзірлігін қамтамасыз ету жөнiнде шаралар әзiрлейдi;
20) Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметіне, мемлекеттік органдарға республикадағы қылмысқа қарсы күрестің, қоғамдық тәртіпті сақтаудың жай-күйі туралы ақпарат береді;
21) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қоғамдық тәртіпті сақтауды, құқық бұзушылық пен қылмыстардың алдын алуды жетілдіруге бағытталған шараларды әзірлейді;

22) определяет приоритетные направления, организует и осуществляет международное сотрудничество в сфере борьбы с преступностью, охраны общественного порядка, и по иным вопросам, отнесенным к ведению органов внутренних дел;
23) обеспечивает создание и функционирование республиканской информационной системы в области охраны общественного порядка и борьбы с преступностью;
24) разрабатывает типовой паспорт антитеррористической защищенности объектов, уязвимых в террористическом отношении;
25) разрабатывает типовые учебные программы и типовые учебные планы по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должность руководителя и охранника в частной охранной организации;
26) разрабатывает Инструкцию по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия;
27) разрабатывает Инструкцию по организации деятельности подразделений по делам несовершеннолетних органов внутренних дел Республики Казахстан;
28) разрабатывает Инструкцию по организации работы подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан по защите женщин от насилия;
29) разрабатывает Правила о порядке взаимодействия подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан по осуществлению учета лиц, освобожденных из мест лишения свободы;
30) разрабатывает Правила по организации деятельности участковых инспекторов полиции, ответственных за организацию работы участкового пункта полиции, участковых инспекторов полиции и их помощников;
31) разрабатывает меры по предупреждению и пресечению дорожно-транспортных происшествий;
32) разрабатывает и утверждает формы и образцы бланков водительских удостоверений, свидетельства о регистрации транспортных средств, государственных регистрационных номерных знаков;
33) утверждает порядок аккредитации профессиональных объединений по подготовке водителей транспортных средств, правила формирования и осуществления деятельности квалификационной комиссии, порядок проведения аттестации кандидатов в преподаватели, мастера производственного обучения и мастера обучения вождения во время образовательного процесса по подготовке водителей транспортных средств;
34) проводит аккредитацию и ведет реестр профессиональных объединений по подготовке водителей транспортных средств;
35) осуществляет межотраслевую координацию деятельности государственных органов в сфере дорожного движения и обеспечения его безопасности;
36) утверждает перечень, формы и периодичность представления отчетности профессиональными объединениями и учебными организациями по подготовке водителей транспортных средств;

22) қылмысқа қарсы күрес, қоғамдық тәртіпті сақтау саласында және ішкі істер органдарының қарамағына жатқызылған өзге де мәселелер бойынша халықаралық ынтымақтастықтың басым бағыттарын айқындайды, ұйымдастырады және жүзеге асырады;
23) қоғамдық тәртiптi сақтау және қылмысқа қарсы күрес саласында республикалық ақпараттық жүйенi құруды және оның жұмыс iстеуiн қамтамасыз етедi;
24) террористік тұрғыдан осал объектілердің терроризмге қарсы қорғалуының үлгі паспортын әзірлейді;
25) жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру бойынша үлгі оқу бағдарламалары мен үлгі оқу жоспарларын әзірлейді;
26) Ішкі істер органдарының азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі бөлімдерінің қызметін ұйымдастыру туралы нұсқаулықты бекітеді;
27) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі бөліністерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді;
28) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының әйелдерді зорлық-зомбылықтан қорғау жөніндегі бөліністерінің жұмысын ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді;
29) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды есепке алуды жүзеге асыру бойынша Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары бөліністерінің өзара іс-қимыл жасау тәртібі туралы қағидаларды әзірлейді;
30) учаскелік полиция пунктінің жұмысын ұйымдастыруға жауапты учаскелік полиция инспекторларының, учаскелік полиция инспекторлары мен олардың көмекшілерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі қағиданы әзірлейді;
31) жол-көлiк оқиғаларының алдын алу және жолын кесу жөнінде шаралар әзiрлейдi;
32) жүргізуші куәліктерінің, көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктің, мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілері бланкілерінің нысандары мен үлгілерін әзірлейді және бекітеді;
33) көлік құралдары жүргізушілерін даярлау жөніндегі кәсіптік бірлестіктерді аккредиттеу тәртібін, біліктілік комиссиясын қалыптастыру және оның қызметін жүзеге асыру қағидаларын, көлік құралдары жүргізушілерін даярлау бойынша оқытушы, өндірістік оқыту шебері және білім беру процесі кезінде жүргізуге оқыту шебері болуға кандидаттарды аттестаттаудан өткізу тәртібін бекітеді;
34) көлік құралдарының жүргізушілерін даярлау жөніндегі кәсіптік бірлестіктерді аккредиттеуден өткізеді және олардың тізілімін жүргізеді;
35) мемлекеттік органдардың жол жүрiсi және оның қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету саласындағы қызметін салааралық үйлестіруді жүзеге асырады;
36) көлік құралдарының жүргізушілерін даярлау жөніндегі кәсіптік бірлестіктер мен білім беру ұйымдарының тізбесін, олардың есептілік нысандары мен ұсыну мерзімділігін бекітеді;

37) разрабатывает правила дорожного движения, основные положения по допуску транспортных средств к эксплуатации, перечень оперативных и специальных служб, транспорт которых подлежит оборудованию специальными световыми и звуковыми сигналами и окраске по специальным цветографическим схемам;
38) разрабатывает правила государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, подготовки водителей механических транспортных средств, приема экзаменов и выдачи водительских удостоверений;
39) разрабатывает правила направления для освидетельствования на состояние опьянения, освидетельствования на состояние опьянения и оформления его результатов;
40) разрабатывает правила подготовки водителей механических транспортных средств;
41) определяет порядок представления и представление данных по идентификационному номеру транспортного средства банкам и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций для исполнения ими обязанностей, предусмотренных налоговым законодательством Республики Казахстан, по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан;
42) разрабатывает порядок проведения профилактических мероприятий и обеспечивает правовое просвещение и информирование населения по вопросам безопасности дорожного движения;
43) определяет порядок, формы и виды привлечения граждан к мероприятиям по обеспечению общественного порядка, не связанным с контрольными и надзорными функциями;
44) утверждает образец удостоверения и символику эмблемы для граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка;
45) осуществляет выдачу в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан, заключения на соответствие гражданского и служебного оружия и патронов к нему криминалистическим требованиям;
46) осуществляет оперативно-криминалистическую деятельность;
47) разрабатывает правила осуществления оперативно-криминалистической деятельности в органах внутренних дел;
48) отбирает биологические, одорологические и другие образцы, фотографирует, дактилоскопирует, производит звукозапись, кино- и видеосъемку для постановки на криминалистические учеты подозреваемых, обвиняемых, лиц, отбывающих наказание в учреждениях уголовно-исполнительной системы, содержащихся в специальных учреждениях органов внутренних дел, поставленных на профилактический учет;
49) утверждает Правила организации несения службы специализированных охранных подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан;
50) представляет Правительству Республики Казахстан предложения по нормам потребности Республики Казахстан в наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах для утверждения международных квот для Республики Казахстан Международным комитетом Организации Объединенных Наций по контролю над наркотиками;

37) жол жүрісі қағидаларын, көлік құралдарын пайдалануға рұқсат беру жөніндегі негізгі ережелерді, көлігі арнайы жарық және дыбыс сигналдарымен жабдықтауға және арнайы түстік-графикалық схемалар бойынша бояуға жататын жедел және арнайы қызметтер тізбесін әзірлейді;
38) көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу, механикалық көлік құралдары жүргізушілерін даярлау, емтихан қабылдау және жүргізуші куәліктерін беру қағидаларын әзірлейді;
39) мас күйді куәландыруға жіберу, мас күйді куәландыру және оның нәтижелерін ресімдеу қағидаларын әзірлейді;
40) механикалық көлік құралдары жүргізушілерін даярлау қағидаларын әзірлейді;
41) банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға олардың Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген міндеттерін орындауы үшін көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша деректерді Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің келісімі бойынша ұсыну тәртібін және беруді айқындайды;
42) профилактикалық іс-шаралар өткізу тәртібін әзірлейді және қауіпсіз жол қозғалысы мәселері жөнінде халықты құқықтық оқытуды және ақпараттандыруды қамтамасыз етеді;
43) азаматтарды бақылау және қадағалау функцияларына байланысты емес қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларға тарту тәртібін, нысандарын және түрлерін айқындайды;
44) қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтар үшін куәлік үлгісі мен эмблема белгісін бекітеді;
45) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының криминалистикалық талаптарға сәйкес келуіне қорытынды беруді жүзеге асырады;
46) жедел-криминалистикалық қызметті жүзеге асырады;
47) ішкі істер органдарындағы жедел-криминалистикалық қызметті жүзеге асыру қағидаларын әзірлейді;
48) күдіктілерді, айыпталушыларды, қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде жазасын өтеп жатқан, ішкі істер органдарының арнайы мекемелерінде ұсталатын, профилактикалық есепке қойылған адамдарды криминалистикалық есептерге қою үшін, суретке түсіреді, дактилоскопия жасау, дыбыс жазу, кино- және бейнетүсірілім жүргізу, биологиялық және одорологиялық басқа да үлгілерді іріктейді;
49) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары мамандандырылған күзет бөлімшелерінің қызмет өткеруін ұйымдастыру қағидаларын бекітеді;
50) Біріккен Ұлттар Ұйымының Есірткіні бақылау жөніндегі халықаралық комитетінің Қазақстан Республикасы үшін халықаралық квоталар бекітуі үшін Қазақстан Республикасының есірткі құралдарына, психотроптық заттарға және прекурсорларға қажеттілік нормалары бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар береді;

51) осуществляет межведомственную координацию деятельности государственных и иных организаций в сфере незаконного оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров, а также региональных консультативно-совещательных органов по борьбе с наркоманией и наркобизнесом;
52) вносит предложения по изменению и дополнению Списка наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, подлежащих контролю в Республике Казахстан, и Сводной таблицы об отнесении наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров к небольшим, крупным и особо крупным размерам, обнаруженных в незаконном обороте;
53) разрабатывает совместно с компетентными государственными органами предложения по нормам потребности Республики Казахстан в наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах для утверждения международных квот для Республики Казахстан Международным комитетом Организации Объединенных Наций по контролю над наркотиками;
54) прогнозирует совместно с уполномоченными органами Республики Казахстан масштабы всех видов оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
55) анализирует состояние и тенденции развития наркоситуации в Республике Казахстан, межрегиональных источников и каналов поступления наркотиков в незаконный оборот, разработку мер по их перекрытию, подготовку соответствующих информационно-аналитических материалов;
56) координирует совместно с уполномоченными органами научные исследования в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
57) разрабатывает образцы, порядок оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия и уничтожения документов, удостоверяющих личность: паспорта гражданина Республики Казахстан, удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверения лица без гражданства, удостоверения беженца;
58) утверждает образцы проездного документа беженцев и порядок его выдачи;
59)утверждает порядок регистрации и рассмотрения ходатайства о присвоении статуса беженца, образцов свидетельства лица, ищущего убежище;
60) оказывает содействие в пределах своей компетенции лицу, признанному беженцем, в получении информации о родственниках, проживающих в стране происхождения;
61) создает комиссию по осуществлению процедуры присвоения, продления, лишения и прекращения статуса беженца, а также разрабатывает и утверждает ее положение;
62) обеспечивает соблюдение прав лиц, ищущих убежище, и беженцев;

51) есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымы саласында мемлекеттік және өзге ұйымдардың, сондай-ақ нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес жөніндегі өңірлік консультациялық-кеңесші органдардың қызметін ведомствоаралық үйлестіруді жүзеге асырады;
52) Қазақстан Республикасында бақылауға алуға жататын есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың тізіміне және заңсыз айналымда табылған шағын, ірі және аса ірі көлемді есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың жиынтық кестесіне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар жөнінде ұсыныстар енгізеді;
53) құзыреттi мемлекеттiк органдармен бiрлесiп, Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Есiрткiнi бақылау жөнiндегi халықаралық комитетiнiң Қазақстан Республикасы үшiн халықаралық квоталарды бекiтуi үшiн Қазақстан Республикасының есiрткi құралдарына, психотроптық заттар мен прекурсорларға қажеттiлiк нормаларын әзірлейді;
54) Қазақстан Республикасының уәкілетті органдарымен бірлесіп, есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың барлық түрлерінің ауқымын болжайды;
55) Қазақстан Республикасындағы есірткі ахуалының жай-күйін және даму үрдісін, өңіраралық, көздерін және есірткілердің заңсыз айналымға түсу арналарын, олардың жолын жабу жөніндегі шаралардың әзірлемесін, тиісті ақпараттық-талдау материалдардың дайындығын талдайды;
56) уәкілетті мемлекеттік органдармен бірлесіп, есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымы мен олардың теріс пайдаланылуына қарсы іс-қимыл жасау саласында ғылыми зерттеулерді үйлестіреді;
57) жеке басты куәландыратын құжаттардың үлгiлерiн, оларды ресiмдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою және жою тәртiбiн әзiрлейдi: Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлiгi, шетелдiктiң Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты, азаматтығы жоқ адамның куәлiгi, босқын куәлігі;
58) босқындардың жол жүру құжатының үлгiлерiн бекiтеді және оны берудi жүзеге асырады;
59) босқын мәртебесiн беру туралы қолдаухатты тiркеу және қарау тәртібін, пана iздеген адам куәлiгiнің үлгiлерiн бекiтедi;
60) өз құзыретi шегiнде босқын деп танылған адамға шыққан елiнде тұратын туыстары туралы ақпарат алуға жәрдемдеседi;
61) босқын мәртебесін беру, ұзарту, одан айыру және оны тоқтату рәсімдерін жүзеге асыру жөніндегі комиссия құрады, сондай-ақ оның ережесін әзірлейді және бекітеді;
62) пана іздеген адамдар мен босқындардың құқықтарын сақтауды қамтамасыз етеді;

63) совместно с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан администрирует единую информационную систему по контролю за въездом, пребыванием и выездом иностранцев и лиц без гражданства;
64) совместно с Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан обеспечивает соблюдение правил пограничного режима;
65) оказывает содействие Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в розыске лиц, нарушивших Государственную границу Республики Казахстан и иных правонарушителей, а также выяснении и проверке обстоятельств правонарушений;
66) информирует Пограничные службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан о состоянии правопорядка в пограничном пространстве, лицах, покинувших место жительства при неизвестных обстоятельствах, преступных группах и лицах, имеющих противоправные устремления в отношении Государственной границы Республики Казахстан;
67) по представлению Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан временно ограничивает или запрещает доступ граждан Республики Казахстан, иностранцев и лиц без гражданства, в том числе беженцев, на отдельные участки местности или объекты, расположенные в пограничном пространстве;
68) проводит аттестацию сотрудников органов внутренних дел;
69) разрабатывает правила прохождения компьютерного тестирования и нормативы по физической и огневой подготовке по итогам учебного года для определения уровня профессиональной служебной подготовки, правовой культуры и способности работать с гражданами сотрудников органов внутренних дел;
70) разрабатывает Правила организации мер безопасности при получении и сдаче табельного оружия, а также при обращении с оружием и боеприпасами во время несения службы;
71) разрабатывает правила присвоения, повышения, подтверждения, снижения и снятия классной квалификации сотрудников и военнослужащих органов внутренних дел;
72) организует подготовку и обучение кадров для системы органов внутренних дел, определяет потребность в кадрах и порядок распределения выпускников организаций образования Министерства в подразделения органов внутренних дел;
73) разрабатывает и утверждает структуры и штаты, в том числе типовые, штатные нормативы, нормативы нагрузки сотрудников и работников органов внутренних дел;
74) разрабатывает и утверждает номенклатуру должностей, квалификационные требования к категориям должностей в органах внутренних дел, перечень должностей, замещаемых на конкурсной основе, условия и порядок проведения конкурса и стажировки при поступлении на службу;

63) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетімен бірлесіп, шетел азаматтарының, азаматтығы жоқ адамдардың келуін, болуын және кетуін бақылау жөніндегі бірыңғай ақпараттық жүйесін әкімшілендіреді;
64) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметімен бірлесіп, шекаралық режим қағидаларынның сақталуын қамтамасыз етеді;
65) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бұзған адамдарды және өзге де құқық бұзушыларды іздестіруде, сондай-ақ құқық бұзушылықтардың мән-жайларын анықтауда және тексеруде Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне жәрдем көрсетеді;
66) шекаралық кеңістіктегі құқық тәртібінің жай-күйі, тұрғылықты жерінен белгісіз мән-жайларда кетіп қалған адамдар, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасына қатысты құқыққа қарсы пиғылдары бар қылмыстық топтар мен адамдар туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметін хабардар етеді;
67) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасы азаматтарының, шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың, оның ішінде босқындардың жергілікті жердің жекелеген учаскелеріне немесе шекаралық кеңістікте орналасқан объектілерге баруын уақытша шектейді немесе баруына тыйым салады;
68) ішкі істер органдарының қызметкерлерін аттестаудан өткізеді;
69) компьютерлік тестілеуден өту қағидаларын және кәсіби қызметтік даярлық деңгейін, құқықтық мәдениетін және ішкі істер органдары қызметкерлерінің азаматтармен жұмыс істей білу қабілеттерін анықтау үшін оқу жылының қорытындысы бойынша дене шынықтыру және атыс даярлығы бойынша нормативтерді әзірлейді;
70) табельдік қаруды алу және тапсыру кезінде, сондай-ақ қызметін атқару барысында қаруды және оқ-дәріні қолдану кезінде қауіпсіздік шараларын ұйымдастыру қағидаларын әзірлейді;
71) ішкі істер органдары қызметкерлерінің және әскери қызметшілерінің сыныптық біліктілігін беру, жоғарылату, растау, төмендету және айыру қағидаларын әзірлейді;
72) ішкі істер органдарының жүйесі үшін кадрлар даярлауды және оқытуды ұйымдастырады, кадрларға қажеттілікті және Министрліктің білім беру ұйымдарының түлектерін ішкі істер органдары бөлімшілеріне бөлу тәртібін айқындайды;
73) құрылымдар мен штаттарды, оның ішінде үлгі, штаттық нормативтерді, ішкі істер органдарының қызметкерлері мен жұмыскерлерінің жүктеме нормативтерiн әзірлейді және бекітеді;
74) лауазымдар номенклатурасын, ішкі істер органдарындағы лауазымдар санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын, конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесін, қызметке кірер алдындағы конкурс пен тағылымдама өткізудің шарттары мен тәртібін әзірлейді және бекітеді;

75) разрабатывает Правила организации научно-исследовательской деятельности в системе органов внутренних дел;
76) обеспечивает защиту государственных секретов, ведомственный контроль за соблюдением режима секретности в органах внутренних дел;
77) в пределах своей компетенции распоряжается сведениями, составляющими государственные секреты Республики Казахстан, и утверждает перечни сведений, подлежащих засекречиванию в системе органов внутренних дел, а также служебных сведений ограниченного распространения;
78) обеспечивает функционирование единой государственной системы делопроизводства в органах внутренних дел;
79) организует финансовое, материально-техническое и медицинское обеспечение органов внутренних дел;
80) осуществляет внутренний государственный финансовый контроль центрального аппарата, органов и подразделений внутренних дел, организаций, находящихся в ведении Министерства;
81) осуществляет правовое обеспечение системы органов внутренних дел;
82) разрабатывает и утверждает нормативные правовые и правовые акты, а также иные документы по вопросам своей компетенции;
83) обеспечивает защиту интересов Министерства в судах, иных государственных органах и координацию этой работы на местах;
84) осуществляет прием граждан, своевременное и полное рассмотрение письменных заявлений, обращений и предложений граждан, должностных лиц, принятие по ним решений;
85) осуществляет контроль за деятельностью подчиненных органов и подразделений внутренних дел;
86) обеспечивает собственную безопасность системы Министерства, противодействие коррупции в органах внутренних дел, а также соблюдение законности в их деятельности;
87) обеспечивает персональную ответственность руководителей всех уровней за состояние работы по противодействию коррупции и совершение коррупционных преступлений и правонарушений подчиненными;
88) осуществляет прием, сохранность, учет и использование документов специального государственного архива Министерства;
89) создает, использует и совершенствует ведомственные и оперативные учеты;
90) создает, использует и совершенствует информационные и информационно-аналитические системы;
91) осуществляет информационное обеспечение подразделений органов внутренних дел, специальных, правоохранительных и государственных органов Республики Казахстан, а также государств-участников Содружества Независимых Государств в рамках заключенных соглашений;
92) обеспечивает доступ подразделениям органов внутренних дел к информационным ресурсам Министерства с соблюдением требований законодательства и информационной безопасности при обработке персональных данных;

75) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының жүйесінде ғылыми-зерттеу қызметін ұйымдастыру туралы қағиданы әзірлейді;
76) iшкi iстер органдарында мемлекеттiк құпияларды қорғауды, құпиялық режимінiң сақталуын ведомстволық бақылауды қамтамасыз етедi;
77) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын құрайтын мәліметтерге және ішкі істер органдары жүйесінде құпияландыруға жататын мәліметтерге билік етеді, сондай-ақ таратылуы шектелген қызметтік мәліметтердің тізбесін жариялау туралы бекітеді;
78) ішкі істер органдарында іс қағаздарының бірыңғай мемлекеттік жүйесінің қолданылуын қамтамасыз етеді;
79) iшкi iстер органдарының қаржылық, материалдық-техникалық және медициналық қамтамасыз етiлуiн ұйымдастырады;
80) орталық аппараттың, ішкі істер органдары мен бөлімшелерінің, Министрліктің қарамағындағы ұйымдардың ішкі мемлекеттік қаржы бақылауын жүзеге асырады;
81) ішкі істер органдарының жүйесін құқықтық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
82) өз құзыретіндегі мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер мен нормативтік құжаттар әзірлейді және бекітеді;
83) Министрліктің соттағы, өзге де мемлекеттiк органдардағы мүдделерiн қорғауды және осы жұмысты жергiлiктi жерлерде үйлестiрудi қамтамасыз етедi;
84) азаматтарды қабылдауды, азаматтардың, лауазымды адамдардың жазбаша арыздарын, өтiнiштерiн және ұсыныстарын уақтылы және толық қарауды, олар бойынша шешiмдер қабылдауды жүзеге асырады;
85) бағынысты органдар мен iшкi iстер бөлiмшелерінің қызметіне бақылауды жүзеге асырады;
86) Министрлік жүйесінің өзіндік қауіпсіздігін, ішкі істер органдарында сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылды, сондай-ақ олардың қызметінде заңдылықты сақтауды қамтамасыз етеді;
87) барлық деңгейдегі басшылардың сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасау бойынша жұмыстың жай-күйі және қарамағандылардың сыбайлас жемқорлық қылмыстар мен құқық бұзушылықтар жасағаны үшін дербес жауапкершілігін қамтамасыз етеді;
88) Министрліктің арнайы мемлекеттік мұрағатына құжаттар қабылдауды, оларды сақтауды, есепке алуды және пайдалануды жүзеге асырады;
89) ведомстволық және жедел есептерді құрады, пайдаланады және жетілдіреді;
90) ақпараттық және ақпараттық-талдау жүйелерін құрады, пайдаланады және жетілдіреді;
91) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының бөлімшелерін, арнаулы, құқық қорғау және мемлекеттік органдарын, сондай-ақ жасасқан келісімдер шеңберінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттерді ақпараттық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
92) дербес деректерді өңдеу кезінде заңнама және ақпараттық қауіпсіздік талаптарын сақтай отырып, Министрліктің ақпараттық ресурстарына ішкі істер органдары бөлімшелеріне қолжетімділікті қамтамасыз етеді;

93) осуществляет сбор, накопление, обработку ведомственной статистической, архивной и иной информации, предоставление ее в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
94) участвует в формировании Национального архивного фонда Республики Казахстан;
95) оказывает государственные услуги в соответствии со стандартами государственных услуг;
96) осуществляет иные функции, предусмотренные законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан.
Функции ведомств:
1) осуществляют профилактическую деятельность по предупреждению правонарушений и преступлений;
2) осуществляют в соответствии с законодательством выдачу лицензий и специальных разрешений;
3) осуществляют государственный контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан в области лицензирования и выдачи разрешений по вопросам, относящимся к компетенции органов внутренних дел;
4) осуществляют контроль за деятельностью лицензиатов, в том числе за их соответствие предъявляемым квалификационным требованиям;
5) организуют государственный контроль за субъектами, занимающимися охранной деятельностью, монтажом, наладкой и техническим обслуживанием средств охранной сигнализации и за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должность руководителя и охранника в частной охранной организации;
6) организуют охрану физических лиц и объектов, подлежащих государственной охране;
7) организуют досмотр лиц, их вещей, транспортных средств при обеспечении пропускного режима на объектах, подлежащих государственной охране;
8) запрашивают у субъектов охранной деятельности информацию об исполнении ими требований, предусмотренных Законом Республики Казахстан от 19 октября 2000 года «Об охранной деятельности»;
9) осуществляют контроль за поведением лиц, состоящих на учете в органах внутренних дел;
10) осуществляют контроль за охраной и конвоированием арестованных и осужденных;
11) обеспечивают безопасность объектов, охрана которых в соответствии с международными договорами возложена на государство;
12) организуют обеспечение охраны режимных и особо охраняемых объектов;
13) осуществляют государственный контроль за деятельностью физических и юридических лиц, занятых в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением;
14) осуществляют выдачу в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан:
направления:
физическим лицам на комиссионную продажу гражданского оружия и патронов к нему;
юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
заключения:
физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан гражданского оружия и патронов к нему и транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
юридическим лицам на:
соответствие гражданского и служебного оружия и патронов к нему криминалистическим требованиям;
ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
разрешения:
физическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского оружия и патронов к нему;
юридическим лицам на:
приобретение, хранение взрывчатых материалов;
хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением;
хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ), стендов;
ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;

93) ведомстволық статистикалық, мұрағаттық және өзге де ақпаратты жинауды, жинақтауды, оны Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсынуды жүзеге асырады;
94) Қазақстан Республикасының Ұлттық мұрағат қорын қалыптастыруға қатысады;
95) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетеді;
96) заңдарда, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Ведомстволардың функциялары:
1) құқық бұзушылық пен қылмыстардың алдын алу жөнiндегi профилактикалық қызметтi жүзеге асырады;
2) заңнамаға сәйкес лицензиялар мен арнайы рұқсаттар берудi жүзеге асырады;
3) iшкi iстер органдарының құзыретiне жататын мәселелер бойынша лицензиялау және рұқсаттар беру саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының сақталуына мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырады;
4) лицензиаттардың қызметiне, оның iшiнде олардың қойылатын бiлiктiлiк талаптарға сай келуiне бақылау жасауды жүзеге асырады;
5) күзет қызметiмен, күзет дабылы құралдарын монтаждаумен, ретке келтірумен және оларға техникалық қызмет көрсетумен айналысатын субъектiлердi және жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі мамандырылған оқу орталықтарының қызметiн мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырады;
6) мемлекеттік күзетуге жататын жеке тұлғалар мен объектілерді күзетуді жүзеге асырады;
7) мемлекеттік күзетілуі тиіс объектілерде өткізу режимін қамтамасыз ету кезінде адамдарды, олардың заттарын, көлік құралдарын тексеріп қарауды жүзеге асырады;
8) күзет қызметі субъектілерінен олардың «Күзет қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 19 қазандағы Заңында көзделген талаптарды орындауы туралы ақпарат сұратады;
9) ішкі істер органдарында есепте тұрған тұлғалардың мінез-құлқын бақылауды жүзеге асырады;
10) қамаудағылар мен сотталғандарды айдауылдау мен күзетуді бақылауды жүзеге асырады;
11) қорғалуы халықаралық шарттарға сәйкес мемлекетке жүктелген объектілердің күзетілуін қамтамасыз етеді;
12) режимдік және ерекше күзетілетін объектілердің күзетілуін қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
13) азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолдану арқылы жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы жұмыспен қамтылған жеке және заңды тұлғалардың қызметiн мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырады;
14) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен:
жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға;
заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдамалар;
жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірлі-жарым данасын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге;
заңды тұлғаларға:
азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының криминалистикалық талаптарға сәйкес келуіне;
азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге арналған қорытындылар;
жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға;
заңды тұлғаларға:
жарылғыш материалдар сатып алуға, сақтауға;
азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолдана отырып жасалған бұйымдарды сақтауға;
азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау және алып жүруге, тасымалдауға;
атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттар беруді;
есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге рұқсаттар беруді жүзеге асырады;

15) осуществляют профилактическую деятельность по предупреждению правонарушений в отношении женщин;
16) взаимодействуют с гражданами и организациями, участвующими в охране общественного порядка и профилактике правонарушений;
17) осуществляют в установленном порядке сопровождение транспортных средств;
18) осуществляют выдачу водительских удостоверений, государственную регистрацию транспортных средств по идентификационному номеру и их учет, регистрацию лиц, пользующихся транспортными средствами по доверенности;
19) участвуют в организации научных исследований и научно-технических разработок в сфере обеспечения безопасности дорожного движения;
20) участвуют в рабочих и государственных комиссиях по приемке в эксплуатацию автомобильных дорог, дорожных сооружений, железнодорожных переездов, линий городского электрического транспорта, жилых комплексов и отдельных зданий и сооружений, а также образцов новых транспортных средств;
21) обеспечивают регулирование дорожного движения;
22) согласуют нормативную, проектную и техническую документацию на проектирование, строительство, ремонт, содержание и управление дорог в части обеспечения безопасности дорожного движения, с учетом потребностей инвалидов в целях обеспечения им равного доступа;
23) осуществляют контроль за обеспечением безопасности дорожного движения и выдают обязательные для исполнения предписания;
24) ведут реестр учебных организаций по подготовке водителей транспортных средств;
25) ведут реестр преподавателей, мастеров производственного обучения и мастеров обучения вождению во время образовательного процесса по подготовке водителей транспортных средств;
26) согласуют в установленном порядке документацию по территориально-транспортному планированию и организации дорожного движения;
27) создают и эксплуатируют государственные информационные системы в сфере дорожного движения и обеспечения его безопасности;
28) реализуют меры по правовому воспитанию населения, изучают общественное мнение о состоянии правопорядка и деятельности органов внутренних дел;
29) выявляют лиц, вовлекающих несовершеннолетних в совершение правонарушений, антиобщественных действий либо совершающих в отношении детей другие противоправные деяния, а также родителей и законных представителей несовершеннолетних, педагогов, воспитателей, других работников учебного, воспитательного и иного учреждения, обязанного осуществлять надзор за несовершеннолетними, не исполняющих или ненадлежащим образом исполняющих свои обязанности по воспитанию, обучению и (или) содержанию несовершеннолетних либо отрицательно влияющих на их поведение, и принимают меры по привлечению их к ответственности, предусмотренной законами Республики Казахстан;

15) әйелдерге қатысты құқық бұзушылықтың алдын алу жөніндегі профилактикалық іс-қимыл қызметті жүзеге асырады;
16) қоғамдық тәртіпті сақтауға және құқық бұзушылық профилактикасына қатысатын азаматтармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасасады;
17) белгiленген тәртiппен көлiк құралдарына iлесiп жүрудi жүзеге асырады;
18) жүргізушілер куәліктерін беруді, сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарын мемлекеттік тіркеуді және оларды есепке алуды, көлік құралдарын сенімхат бойынша пайдаланатын адамдарды тіркеуді жүзеге асырады;
19) жол қозқғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету саласында ғылыми зерттеулер мен ғылыми-техникалық әзiрлемелер ұйымдастыруға қатысады;
20) автомобиль жолдарын, жол құрылыстарын, темiржол өтпелерiн, қалалық электрлік көлiк желiлерiн, тұрғын үй кешендерін және жекелеген ғимараттар мен құрылыстарды, сондай-ақ жаңа көлік құралдары үлгілерін пайдалануға қабылдау жөнiндегi жұмыс және мемлекеттік комиссияларға қатысады;
21) жол қозғалысын реттеуді қамтамасыз етеді;
22) мүгедектерге тең қолжетімділікті қамтамасыз ету мақсатында олардың қажеттіліктерін ескере отырып, жолдарды жобалауға, салуға, жөндеуге, күтіп-ұстауға және оларды басқаруға арналған нормативтік, жобалау және техникалық құжаттаманы жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету бөлігінде келіседі;
23) жол қозғалысы қауіпсіздігінің қамтамасыз етілуін бақылауды жүзеге асырады және оны орындау үшін міндетті түрде нұсқамалар береді;
24) көлік құралдарының жүргізушілерін даярлау жөніндегі білім беру ұйымдарының тізілімін жүргізеді;
25) оқытушылардың, өндірістік оқыту шеберлерінің және көлік құралдары жүргізушілерін даярлау бойынша білім беру процесі уақытында көлік жүргізуге оқыту шеберлерінің тізілімін жүргізеді;
26) аумақтық-көліктік жоспарлау және жол қозғалысын ұйымдастыру бойынша құжаттаманы белгіленген тәртіппен келіседі;
27) жол қозғалысы және оны қамтамасыз ету саласында мемлекеттік ақпараттық жүйелер құрады және пайдаланады;
28) халықты құқықтық тәрбиелеу жөнiндегi шараларды iске асырады, құқықтық тәртiп пен iшкi iстер органдары қызметiнiң жай-күйi туралы қоғамдық пiкiрдi зерделейдi;
29) кәмелетке толмағандарды құқық бұзушылықтар, қоғамға қарсы іс-әрекеттер жасауға тартатын не балаларға қатысты басқа да құқыққа қарсы ic-әрекеттер жасайтын адамдарды, сондай-ақ кәмелетке толмағандарды тәрбиелеу, оқыту және (немесе) бағып-күту жөніндегі өз міндеттерін орындамайтын немесе тиісінше орындамайтын, не олардың мінез-құлқына теріс әсер ететін кәмелетке толмағандардың ата-аналары мен заңды өкілдерін, педагогтарды, тәрбиешілерді, оқытуды, тәрбиелеуді және кәмелетке толмағандарды қадағалауды жүзеге асыруға міндетті өзге де мекеменің басқа да қызметкерлерін анықтайды және оларды Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жауапкершілікке тарту жөнінде шаралар қолданады;

30) рассматривают в установленном порядке заявления и сообщения об административных правонарушениях и преступлениях, совершенных несовершеннолетними или с их участием, и выносят представления о принятии мер по устранению причин и условий, им способствующих, обеспечивают контроль за их исполнением;
31) оказывают содействие в направлении детей, оставшихся без попечения родителей, в государственные учреждения или в оформлении опеки или попечительства над несовершеннолетними;
32) участвуют в подготовке материалов в отношении несовершеннолетних, направляемых в специальные организации образования и организации образования с особым режимом содержания;
33) информируют заинтересованные органы и учреждения о безнадзорности, беспризорности, правонарушениях и антиобщественных действиях несовершеннолетних, причинах и условиях, им способствующих;
34) оказывают содействие органам образования в правовом воспитании несовершеннолетних, их родителей и других законных представителей;
35) осуществляют охрану органов и учреждений уголовно-исполнительной системы, контроль за оперативной обстановкой в них, обеспечивают безопасность персонала, подозреваемых, обвиняемых и осужденных, их конвоирование;
36) рассматривают обращения о нарушениях прав и законных интересов граждан Республики Казахстан, иностранцев и лиц без гражданства в учреждениях и органах уголовно-исполнительной системы, осуществляют их учет и регистрацию;
37) оказывают содействие органам государственного управления здравоохранением в организации медико-социальной помощи лицам, больным наркоманией и токсикоманией, и обеспечивают гарантии прав и свобод граждан при ее оказании;
38) организуют обучение, подготовку, переподготовку, стажировку и повышение квалификации специалистов, деятельность которых связана со сферой оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими, а также специалистов в сфере организации профилактики, лечения, социальной реабилитации лиц, употребляющих наркотические средства и психотропные вещества;
39) осуществляют поиск, задержание и доставление в специальные медицинские учреждения лиц, уклоняющихся от назначенных решением суда принудительных мер медицинского характера;
40) реализуют совместно с уполномоченными органами государственную политику и стратегию в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими;

30) кәмелетке толмағандар жасаған немесе олардың қатысуымен жасалған әкімшілік құқық бұзушылықтар мен қылмыстар туралы өтініштер мен хабарламаларды белгіленген тәртіппен қарайды және оларға итермелейтін себептер мен жағдайларды жою жөнінде шаралар қолдану туралы ұсыныстар енгізеді, олардың орындалуын бақылауды қамтамасыз етеді;
31) ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды мемлекеттік мекемелерге жіберуге немесе кәмелетке толмағандарды қамқоршылыққа немесе қорғаншылыққа алуды ресімдеуге жәрдемдеседі;
32) арнаулы білім беру ұйымдарына және ерекше режимде ұстайтын білім беру ұйымдарына жіберілетін кәмелетке толмағандарға қатысты материалдарды дайындауға қатысады;
33) кәмелетке толмағандардың қадағалаусыз, панасыз қалуы, құқық бұзушылықтары туралы және қоғамға жат іс-әрекеттері, оған итермелейтін себептер мен жағдайлар туралы мүдделі органдар мен мекемелерді хабардар етеді;
34) кәмелетке толмағандарды, олардың ата-аналарын және басқа заңды өкілдерін құқықтық тәрбиелеуде білім беру органдарына жәрдемдеседі;
35) қылмыстық-атқару жүйесі органдары мен мекемелерін қорғауды, олардағы жедел жағдайды бақылауды, қызметшілердің, күдіктілердің, сезіктілердің және сотталғандардың қауіпсіздігін қамтамасыз етуді, оларды айдап жүруді жүзеге асырады;
36) Қазақстан Республикасы азаматтарының, шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың қылмыстық-атқару жүйесі мекемелері мен органдарындағы құқықтары мен заңды мүдделерінің бұзылуы туралы арыздарын қарауды, оларды есепке алу мен тіркеуді жүзеге асырады;
37) денсаулық сақтауды мемлекеттік басқару органдарына нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын адамдарға медициналық-әлеуметтік көмекті ұйымдастыруға жәрдем көрсетеді және оны көрсету кезінде азаматтардың құқықтары мен бостандықтарына кепілдікті қамтамасыз етеді;
38) қызметі есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымы мен олардың теріс пайдаланылуына қарсы іс-қимыл жасау саласындағы жұмысқа байланысты мамандарды, сондай-ақ есірткі құралдары мен психотроптық заттарды тұтынатын адамдарды профилактикалауды, емдеуді, әлеуметтік оңалтуды ұйымдастыру саласындағы мамандарды оқытуды және біліктілігін арттыруды ұйымдастырады және үйлестіреді;
39) сот шешімімен тағайындалған медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларынан жалтарып жүрген адамдарды іздеуді жүзеге асырады, оларды ұстауға және арнаулы медициналық мекемелерге жеткізеді;
40) уәкілетті органдармен бірлесіп, есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, прекурсорлардың айналымы және олардың заңсыз айналымына әрі теріс пайдаланылуына қарсы іс-қимыл саласындағы мемлекеттік саясатты және стратегияны іске асырады;

41) в пределах своей компетенции организуют и осуществляют выявление, пресечение, предупреждение и раскрытие преступлений;
42) осуществляют оперативно-розыскную деятельность;
43) осуществляют предварительное следствие и дознание по преступлениям, отнесенным к компетенции органов внутренних дел;
44) проводят в установленном законодательством порядке оперативно-розыскные и заградительные мероприятия, операции по задержанию лиц, совершивших преступления, а также оказание содействия в их проведении и осуществлении иным правоохранительным и специальным государственным органам;
45) используют информационно-аналитические системы для раскрытия преступлений и установления преступников и их связей;
46) осуществляют розыск должников, лиц, совершивших преступления, скрывшихся от органов дознания, следствия или суда, уклоняющихся от отбывания уголовных наказаний, призыва на воинскую службу, без вести пропавших и иных лиц, идентификацию неопознанных трупов;
47) участвуют совместно со специальными, правоохранительными и государственными органами в антитеррористических и специальных операциях по пресечению актов терроризма, освобождению заложников и обезвреживанию взрывных устройств;
48) организуют содержание в специальных учреждениях органов внутренних дел подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений, лиц без определенного места жительства и документов, административно-арестованных, конвоирование подозреваемых и обвиняемых, исполнение в отношении них постановлений, определений и приговоров органов, ведущих уголовный (административный) процесс;
49) организуют прием-передачу экстрадируемых и осужденных с иностранными государствами;
50) анализируют и обобщают международную практику борьбы с наркоманией и наркобизнесом, осуществляют государственный контроль над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, применением законодательства в этой сфере;
51) осуществляют контроль за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и мер противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
52) контролируют процесс разработки и внедрения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, обладающих меньшим наркотическим воздействием, более эффективных, менее опасных по сравнению с существующими;
53) участвуют в пресечении массовых беспорядков, в том числе в исправительных учреждениях;
54) осуществляют в пределах компетенции производство по делам об административных правонарушениях;
55) обеспечивают соблюдение режимных требований в специальных учреждениях органов внутренних дел;

41) өз құзыретi шегiнде қылмыстарды анықтауды, жолын кесудi, алдын алуды және ашуды ұйымдастырады және жүзеге асырады;
42) жедел-iздестiру қызметiн жүзеге асырады;
43) iшкi iстер органдарының құзыретiне жатқызылған қылмыстар бойынша алдын ала тергеу мен анықтауды жүзеге асырады;
44) заңнамада белгiленген тәртiппен қылмыс жасаған адамдарды ұстау бойынша жедел-iздестiру және қоршамалы iс-шаралар, операциялар жүргiзедi, сондай-ақ оларды өзге де құқық қорғау және арнайы мемлекеттiк органдарының жүргiзуiне және жүзеге асыруына жәрдем көрсетедi;
45) қылмыстарды ашу және қылмыскерлер мен олардың байланыстарын айқындау үшiн ақпараттық-талдау жүйесін пайдаланады;
46) борышкерлердi қылмыс жасаған, анықтау, тергеу немесе сот органдарынан жасырынып жүрген, қылмыстық жазаларын өтеуден, әскери қызметке шақырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалған адамдарды және өзге де адамдарды iздестiрудi, танылмаған мәйiттердi сәйкестендiрудi жүзеге асырады;
47) арнаулы құқық қорғау және мемлекеттік органдарымен бірлесіп, терроризм актілерінің жолын кесу, кепілдегі адамдарды босату және жарғыш құрылғыларды залалсыздандыру бойынша терроризмге қарсы және арнайы операцияларға қатысады;
48) қылмыс жасағаны немесе күдіктілігі бойынша ұсталғандар мен тұтқындалғандарды, белгілі тұрғылықты жері мен құжаттары жоқ адамдарды ішкі істер органдарының арнайы мекемелерінде ұстауды, күдіктілер мен айыптыларды айдауылдауды, қылмыстық (әкімшілік) процесті жүргізуші органдардың оларға қатысты қаулыларының, ұйғарымдарының және үкімдерінің атқарылуын ұйымдастырады;
49) шет мемлекеттермен экстрадицияланғандарды және сотталғандарды қабылдау-тапсыруды ұйымдастырады;
50) нашақорлық пен есірткі бизнесіне қарсы күресудің халықаралық тәжірибесін талдайды мен қорытындылайды, есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымын, осы саладағы заңнаманың қолданылуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
51) есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына және олардың заңсыз айналымы мен теріс пайдалануына қарсы іс-қимыл жасау шараларын бақылауды жүзеге асырады;
52) іс жүзіндегілермен салыстырғанда аса тиімді, қауіпсіздігі төмен, есірткілік әсері әлсіз есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әзірлеу және енгізу процесін бақылайды;
53) жаппай тәртіпсіздіктердің, оның ішінде түзеу мекемелерінде жолын кесуге қатысады;
54) өз құзыретiнiң шегiнде әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстер бойынша iс жүргiзудi жүзеге асырады;
55) iшкi iстер органдарының арнайы мекемелерiнде режимдiк талаптардың сақталуын қамтамасыз етеді;

56) содержат в специальных учреждениях лиц, не достигших восемнадцатилетнего возраста и совершивших преступления, если необходима их изоляция. Несовершеннолетние, не достигшие возраста, с которого наступает уголовная ответственность, и совершившие преступления, а также направляемые в организации образования с особым режимом содержания, до вступления решения суда в законную силу передаются родителям, опекунам, попечителям и иным лицам, на которых законом возложены обязанности по их воспитанию;
57) исполняют приговоры, постановления и определения судов в отношении осужденных;
58) организуют размещение осужденных в учреждениях уголовно-исполнительной системы в соответствии с приговорами, постановлениями и определениями судов;
59) в соответствии с международными договорами Республики Казахстан в установленном законодательством порядке исполняют запросы компетентных органов зарубежных государств об оказании правовой помощи по уголовным делам;
60) осуществляют контроль за подразделениями и сотрудниками органов внутренних дел, имеющими право проведения оперативно-розыскных мероприятий;
61) осуществляют контроль за проведением оперативно-розыскных мероприятий и специальных операций;
62) осуществляют контроль за деятельностью военно-следственных органов;
63) организуют и осуществляют розыск лиц, совершивших воинские преступления;
64) организуют и осуществляют оперативно-розыскную деятельность по воинским преступлениям и расследуют преступления, совершенные военнослужащими, относящимся к подследственности органов внутренних дел;
65) осуществляют государственную защиту лиц, участвующих в уголовном процессе;
66) в установленных законодательством случаях выявляют, ведут учет и проводят меры индивидуальной профилактики в отношении несовершеннолетних, а также их родителей или законных представителей, не исполняющих своих обязанностей по воспитанию, обучению, содержанию несовершеннолетних и (или) отрицательно влияющих на их поведение;
67) доставляют несовершеннолетних в организации образования с особым режимом содержания, а также центры адаптации несовершеннолетних безнадзорных детей и подростков в возрасте от трех до восемнадцати лет и оставшихся без попечения родителей или лиц, их заменяющих, задержанных в ходе деятельности органов внутренних дел;
68) осуществляют контроль за соблюдением гражданами и должностными лицами, иностранцами и лицами без гражданства установленных для них правил въезда, выезда, пребывания и транзитного проезда через территорию Республики Казахстан;
69) исполняют судебные акты, требования судей, постановления, предписания и требования прокурора, письменные поручения следователя, дознавателя в ходе досудебного производства по уголовным делам;

56) он сегіз жасқа толмаған және қылмыс жасаған адамдарды, егер оларды оқшаулау қажет болса, арнаулы мекемелерде ұстайды. Қылмыстық жауаптылық туындайтын жасқа толмаған және қылмыс жасаған, сондай-ақ ерекше режимде ұстайтын білім беру ұйымдарына жіберілетін кәмелетке толмағандар сот шешімі заңды күшіне енгенге дейін ата-аналарына, оларды тәрбиелеу жөніндегі міндеттер заңмен жүктелген қорғаншыларына, қамқоршыларына және өзге де адамдарға беріледі;
57) сотталғандарға қатысты сот үкімдерін, қаулыларын және ұйғарымдарын орындайды;
58) соттардың үкімдеріне, қаулыларына және ұйғарымдарына сәйкес қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде сотталғандардың орналасуын ұйымдастырады;
59) Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес заңнамада белгiленген тәртiппен шетел мемлекеттерiнiң құзыреттi органдарының қылмыстық iстер бойынша құқықтық көмек көрсету жөнiндегi сауалдарын орындайды;
60) жедел-iздестiру iс-шараларын өткiзуге құқығы бар iшкi iстер органдарының бөлiмшелерi мен қызметкерлерiн бақылауды жүзеге асырады;
61) жедел-iздестiру iс-шаралары мен арнайы операциялардың өткiзiлуiн бақылауды жүзеге асырады;
62) әскери-тергеу органдарының қызметiн бақылауды жүзеге асырады;
63) әскери қылмыс жасаған адамдарды іздестіруді ұйымдастырады және жүзеге асырады;
64) әскери қылмыстар жөніндегі жедел-іздестіру қызметін ұйымдастырады және жүзеге асырады және әскери қызметшілер жасаған ішкі істер органдарының тергеу реттілігіне жататын қылмыстарды тергейді;
65) қылмыстық процеске қатысушы адамдарды мемлекеттік қорғауды жүзеге асырады;
66) заңнамамен бекітілген жағдайларда кәмелетке толмағандарды, сондай-ақ кәмелетке толмағандарды тәрбиелеу, оқыту, бағып-күту жөніндегі өз міндеттерін орындамайтын және (немесе) олардың мінез-құлқына теріс әсер ететін олардың ата-аналарын немесе заңды өкілдерін анықтайды, есепке алуын жүргізеді және оларға қатысты жеке профилактика шараларын жүргізеді;
67) кәмелетке толмағандарды ерекше режимде ұстайтын білім беру ұйымдарына, сондай-ақ ішкі істер органдары қызметінің барысында ұсталған, үш жастан он сегіз жасқа дейінгі және ата-аналарының немесе оларды алмастырушы адамдардың қамқорлығынсыз қалған қадағалаусыз балалар мен жасөспірімдерді кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталықтарына жеткізеді;
68) азаматтар мен лауазымды адамдар, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдар үшін белгіленген Қазақстан Республикасының аумағына келу, кету, болу және ол арқылы транзиттік өту ережелерін олардың сақтауын бақылауды жүзеге асырады;
69) қылмыстық істер бойынша сотқа дейінгі іс жүргізу барысында сот актілерін, судья талаптарын, прокурордың қаулыларын, ұйғарымдарын және талаптарын, тергеушінің, анықтаушының жазбаша тапсырмаларын орындайды;

70) организуют исправительное воздействие на осужденных, в том числе с использованием психолого-педагогических методов;
71) организуют трудовую занятость осужденных;
72) обеспечивают санитарно-эпидемиологическое благополучие и охрану здоровья лиц, содержащихся в учреждениях уголовно-исполнительной системы;
73) осуществляют содержание подозреваемых и обвиняемых;
74) организуют получение общеобразовательного и профессионального обучения осужденных;
75) осуществляют привлечение общественных и религиозных объединений к деятельности уголовно-исполнительной системы;
76) обеспечивают организацию работы по подготовке осужденных к освобождению, исполнение актов амнистии и помилования, взаимодействие учреждений и органов уголовно-исполнительной системы с другими правоохранительными органами, органами государственного управления и общественными объединениями по закреплению результатов исправления осужденных, их трудовому и бытовому устройству;
77) проводят мероприятия по выявлению и уничтожению зарослей наркосодержащих растений, а также перекрытию каналов незаконной транспортировки наркотических средств;
78) планируют и организуют комплектование Национальной Гвардии Республики Казахстан;
79) исполняют решения о привлечении Национальной гвардии Республики Казахстан для обеспечения правового режима чрезвычайного положения и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций, а также для борьбы с незаконными вооруженными формированиями, локализации и блокирования района конфликта, пресечения особо опасных правонарушений, диверсий, террористических актов, вооруженных столкновений, разъединения противоборствующих сторон, проведения мероприятий по разоружению и ликвидации незаконных вооруженных формирований, изъятию оружия у населения в районе конфликта, усилению охраны общественного порядка и безопасности в районах, примыкающих к району конфликта;
80) осуществляют работы по подбору, распределению кадров Национальной гвардии Республики Казастан, их обучение в высших учебных заведениях, дислоцированных на территории республики, а также в военных учебных заведениях других государств на договорных условиях;
81) организуют медицинское обеспечение и осуществление надзора за санитарно-эпидемиологическим благополучием в местах дислокации региональных командований, соединений, воинских частей и военно-учебных заведений Национальной гвардии Республики Казахстан;
82) участвуют в проведении карантинных, санитарно-противоэпидемических и природоохранных мероприятий;
83) осуществляют формирование, ведение ведомственных оперативных учетов;

70) сотталғандарға түзету ықпалын, оның ішінде психологиялық-педагогикалық әдістерді қолдана отырып жүзеге асыруды ұйымдастырады;
71) сотталғандарды жұмыспен қамтуды ұйымдастырады;
72) қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiнде ұсталатын адамдардың санитариялық-эпидемиологиялық ахуалы мен денсаулығын сақтауды қамтамасыз етедi;
73) күдіктілер мен айыпталушыларды қарап-ұстауды жүзеге асырады;
74) сотталғандардың жалпы бiлiм алуы мен кәсiби оқуын ұйымдастырады;
75) қоғамдық және дiни бiрлестiктердi қылмыстық-атқару жүйесiнiң қызметiне тартады;
76) сотталғандарды босатуға дайындау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыруды, рақымшылық және кешірім жасау актілерін орындауды, қылмыстық-атқару жүйесі мекемелері мен органдарының басқа да құқық қорғау органдарымен, мемлекеттік басқару органдарымен және сотталғандарды түзеудің нәтижелерін бекіту жөніндегі қоғамдық бірлестіктермен оларды еңбекке және тұрмыста орналастыру жөніндегі өзара іс-қимылды қамтамасыз етеді;
77) құрамында есірткі бар өсімдіктерді анықтау және жою, сондай-ақ есірткі құралдарын заңсыз тасымалдау арналарын жабу жөніндегі іс-шараларды өткізеді;
78) Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланын жасақталуын жоспарлайды және ұйымдастырады;
79) төтенше жағдайдың құқықтық режимін қамтамасыз ету және төтенше оқиғалардың салдарын жою үшін, сондай-ақ заңсыз қарулы құралымдарға қарсы күрес, қақтығыс аудандарын оқшаулау және тосқауыл қою, аса қауіпті құқық бұзушылықтардың, диверсиялардың, террористік актілердің, қарулы қақтығыстардың жолын кесу, тайталасушы тараптарды ажырату, заңсыз қарулы құралымдарды қарусыздандыру және жою, жанжал ауданында халықтан қаруды алып қою, жанжал ауданына іргелес аудандарда қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтауды күшейту жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланын тарту туралы шешімдерді орындайды;
80) Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы кадрларын іріктеу, бөлу, оларды республика аумағында орналасқан жоғары оқу орындарында, сондай-ақ шартты негізде басқа мемлекеттердің әскери оқу орындарында оқыту жөніндегі жұмыстарды жүзеге асырады;
81) медициналық қамтамасыз етуді ұйымдастырады және өңірлік қолбасшылықтарды құрылымдардың, Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланының әскери бөлімдерін және әскери-оқу орындарының орналасқан жерлеріндегі санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылықты қадағалауды жүзеге асырады;
82) карантиндік, санитариялық-эпидемияға қарсы және табиғатты қорғау іс-шараларына қатысады;
83) ведомстволық жедел есепке алуды қалыптастыруды, жүргізуді жүзеге асырады;

84) осуществляют финансовое, материально-техническое и медицинское обеспечение;
85) осуществляют иные функции, предусмотренные законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
1) принимать обязательные для исполнения нормативные правовые акты в пределах своей компетенции;
2) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
3) осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами.
3. Организация деятельности Министерства
18. Руководство Министерством осуществляется Министром внутренних дел, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Министерство задач и осуществление им своих функций.
19. Министр внутренних дел назначается на должность и освобождается от должности Президентом Республики Казахстан.
20. Министр внутренних дел имеет заместителей, назначаемых на должности и освобождаемых от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия Министра внутренних дел:
1) осуществляет руководство единой системой органов внутренних дел;
2) устанавливает структуру и штатную численность органов внутренних дел в пределах лимита штатной численности, утвержденного Правительством Республики Казахстан;
3) вносит на рассмотрение Правительства Республики Казахстан предложения об изменении лимита штатной численности органов внутренних дел;
4) определяет обязанности и круг полномочий, устанавливает степень ответственности своих заместителей, а также председателей Комитетов и иных структурных подразделений Министерства;
5) от имени Министерства издает правовые акты, обязательные к исполнению органами внутренних дел, в пределах своей компетенции – нормативные правовые акты, обязательные к исполнению и иными государственными органами, физическими и юридическими лицами;
6) назначает, налагает дисциплинарные взыскания и увольняет сотрудников, военнослужащих и работников органов внутренних дел;
7) зачисляет граждан в кадры Министерства, присваивает им первые и очередные специальные звания до полковника полиции (юстиции) включительно, а также воинские звания до полковника включительно – военнослужащим Министерства;
8) вносит Президенту Республики Казахстан представления о награждении государственными наградами и присвоении высших воинских и специальных званий сотрудникам и военнослужащим органов внутренних дел;
9) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на сотрудников, военнослужащих и работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к его компетенции;

84) қаржылық, материалдық-техникалық және медициналық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
85) Қазақстан Республикасының заңдарында, Президентiнiң және Үкiметiнiң актiлерiнде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) өз құзыреті шегінде орындалуы міндетті нормативтік құқықтық актілерді шығаруға;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды адамдарынан қажетті ақпарат пен материалдар сұратуға және алуға;
3) қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыруға құқығы бар.
3. Министрліктің қызметін ұйымдастыру
18. Министрлікке басшылықты Министрлікке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Ішкі істер министрі жүзеге асырады.
19. Ішкі істер министрін Қазақстан Республикасының Президенті лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
20. Ішкі істер министрінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары болады.
21. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің өкілеттіктері:
1) ішкі істер органдарының бірыңғай жүйесіне басшылықты жүзеге асырады;
2) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен штат санының лимиті шегінде ішкі істер органдарының құрылымы мен штат санын белгілейді;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарауына ішкі істер органдарының штат санының лимитін өзгерту туралы ұсыныстар енгізеді;
4) өз орынбасарларының, сондай-ақ комитет төрағаларының және Министрліктің өзге де құрылымдық бөлiмшелерiнiң мiндеттерi мен өкiлеттiктер шеңберiн айқындайды, жауапкершілiк дәрежесiн белгiлейдi;
5) Министрліктің атынан iшкi iстер органдары орындауға мiндеттi бұйрықтар шығарады, өз құзыреті шегiнде - өзге де мемлекеттік органдар, ұйымдар, лауазымды тұлғалар мен азаматтар орындауға мiндеттi нормативтік құқықтық актілер шығарады;
6) ішкі істер органдары қызметкерлерін, әскери қызметшілерін және жұмыскерлерін тағайындайды, тәртіптік жазаға тартады және қызметтен босатады;
7) азаматтарды Министрліктің кадрына қабылдайды, оларға алғашқы және кезектi полиция (әділет) полковнигiне дейiнгi арнаулы атақтарды қоса алғанда, сондай-ақ полковникке дейiнгi әскери атақтарды қоса алғанда Министрліктің әскери қызметшiлерiне бередi;
8) Қазақстан Республикасының Президентiне жоғары басшы құрамға арнаулы атақтар және жоғары әскери атақтар беру туралы ұсыныстар енгiзедi;
9) заңнамада белгіленген тәртіппен қызметкерлерге, әскери қызметшілерге және жұмыскерлерге тәртіптік жаза қолданады және көтермелеу шараларын қолданады, өзәнің құзыретіне жатқызылған еңбек қатынастары мәселелері;

10) в пределах своей компетенции в соответствии с законодательством создает, реорганизует и ликвидирует структурные подразделения Министерства, ведомств, территориальных органов и организаций, подведомственных Министерству;
11) представляет Министерство в государственных органах и международных организациях;
12) утверждает номенклатуру должностей, квалификационные требования к категориям должностей в органах внутренних дел, перечень должностей, замещаемых на конкурсной основе, условия и порядок проведения конкурса и стажировки при поступлении на службу;
13) распределяет финансовые средства на содержание органов внутренних дел и Национальной гвардии Республики Казахстан в пределах ассигнований, выделенных из республиканского бюджета;
14) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Министра внутренних дел в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим, в соответствии с действующим законодательством.
22. Министр внутренних дел определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество Министерства
23. Министерство может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Министерства формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Министерством, относится к республиканской собственности.
25. Министерство не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Министерства
26. Реорганизация и упразднение Министерства осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении Министерства
1. Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Государственные предприятия
1. Республиканское государственное предприятие «Алатау».
2. Республиканское государственное предприятие «Информационно-производственный центр».
Акционерные общества
1. Акционерное общество «Санаторий «Казахстан».
2. Акционерное общество «Санаторий «Арка».
3. Акционерное общество «Санаторий «Арман».
4. Акционерное общество «Специализированное охранное подразделение «Кузет».
Товарищества с ограниченной ответственностью
Товарищество с ограниченной ответственностью «Медиа-центр органов внутренних дел Республики Казахстан».

10) өз құзыретi шегінде заңнамаға сәйкес Министрліктің құрылымдық бөлiмшелерiн, Министрліктің ведомстволарын, аумақтық органдары мен ведомстволық бағынысты ұймдарын құрады және таратады, құрады, қайта құрады;
11) Қазақстан Республикасының барлық мемлекеттік органдары мен халықаралық ұйымдарда Министрліктің мүддесiн бiлдiредi;
12) лауазымдар номенклатурасын, ішкі істер органдарындағы лауазымдар санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын, конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесін, қызметке кірер алдындағы конкурс пен тағылымдама өткізудің шарттары мен тәртібін бекітеді;
13) республикалық бюджеттен бөлiнген қаржы шегiнде iшкi iстер органдары мен Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланын ұстауға арналған қаржы қаражатын бөледi;
14) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттiктердi жүзеге асырады.
Ол болмаған кезде ішкі істер министрінің өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
22. Ішкі істер министрі өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
4. Министрліктің мүлігі
23. Министрліктің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Министрліктің мүлігі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. Министрлікке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Министрліктің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Министрлікті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Министрлікті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Министрлiктің қарамағындағы ұйымдардың тiзбесi
1. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
Мемлекеттiк кәсіпорындар
1. «Алатау» республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
2. «Ақпараттық-өндірістік орталық» республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
Акционерлiк қоғамдар
1. «Қазақстан» санаторийi» акционерлiк қоғамы.
2. «Арқа» санаторийi» акционерлiк қоғамы.
3. «Арман» санаторийi» акционерлiк қоғамы.
4. «Күзет» мамандандырылған күзет бөлімшесі» акционерлік қоғамы.
Жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiк
«Қазақстан Республикасы Iшкi iстер органдарының медиа орталығы» жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi

2. Комитет уголовно-исполнительной системы
1. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Еңбек» исправительных учреждений.
2. Республиканское государственное предприятие «Еңбек-Оскемен» исправительных учреждений.
3. Республиканское государственное предприятие «Еңбек-Караганда» исправительных учреждений.
Перечень государственных учреждений – территориальных органов,
находящихся в ведении Министерства и его ведомств
1. Министерство внутренних дел Республики Казахстан
1. Департамент внутренних дел города Астаны.
2. Департамент внутренних дел Акмолинской области.
3. Департамент внутренних дел Актюбинской области.
4. Департамент внутренних дел города Алматы.
5. Департамент внутренних дел Алматинской области.
6. Департамент внутренних дел Атырауской области.
7. Департамент внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
8. Департамент внутренних дел Жамбылской области.
9. Департамент внутренних дел Западно-Казахстанской области.
10. Департамент внутренних дел Карагандинской области.
11. Департамент внутренних дел Кызылординской области.
12. Департамент внутренних дел Костанайской области.
13. Департамент внутренних дел Мангистауской области.
14. Департамент внутренних дел Павлодарской области.
15. Департамент внутренних дел Северо-Казахстанской области.
16. Департамент внутренних дел Южно-Казахстанской области.
17. Управление внутренних дел района «Алматы» Департамента внутренних дел города Астаны.
18. Управление внутренних дел района «Сары-Арка» Департамента внутренних дел города Астаны.
19. Управление внутренних дел района «Есиль» Департамента внутренних дел города Астаны.
20. Управление внутренних дел города Кокшетау Департамента внутренних дел Акмолинской области.
21. Управление внутренних дел города Степногорска Департамента внутренних дел Акмолинской области.
22. Отдел внутренних дел Аккольского района Департамента внутренних дел Акмолинской области.
23. Отдел внутренних дел Аршалынского района Департамента внутренних дел Акмолинской области.
24. Отдел внутренних дел Астраханского района Департамента внутренних дел Акмолинской области.
25. Отдел внутренних дел Атбасарского района Департамента внутренних дел Акмолинской области.
26. Отдел внутренних дел Буландынского района Департамента внутренних дел Акмолинской области.
27. Отдел внутренних дел Егиндыкольского района Департамента внутренних дел Акмолинской области.
28. Отдел внутренних дел Енбекшильдерского района Департамента внутренних дел Акмолинской области.
29. Отдел внутренних дел Ерейментауского района Департамента внутренних дел Акмолинской области.

2. Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті
1. Түзеу мекемелерінің шаруашылық жүргізу құқығындағы «Еңбек» республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
2. Түзеу мекемелерінің шаруашылық жүргізу құқығындағы «Еңбек-Өскемен» республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
3. Түзеу мекемелерінің шаруашылық жүргізу құқығындағы «Еңбек-Қарағанды» республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлiгінің қарамағындағы
мемлекеттік мекемелер аумақтық органдардың және оның
ведомстволарының тiзбесi
1. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
1. Астана қаласының Iшкi iстер департаментi.
2. Ақмола облысының Iшкi iстер департаментi.
3. Ақтөбе облысының Iшкi iстер департаментi.
4. Алматы қаласының Iшкi iстер департаментi.
5. Алматы облысының Iшкi iстер департаментi.
6. Атырау облысының Iшкi iстер департаментi.
7. Шығыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi.
8. Жамбыл облысының Iшкi iстер департаментi.
9. Батыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi.
10. Қарағанды облысының Iшкi iстер департаментi.
11. Қызылорда облысының Iшкi iстер департаментi.
12. Қостанай облысының Iшкi iстер департаментi.
13. Маңғыстау облысының Iшкi iстер департаментi.
14. Павлодар облысының Iшкi iстер департаментi.
15. Солтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi.
16. Оңтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi.
17. Астана қаласының Iшкi iстер департаментi «Алматы» ауданының Iшкi iстер басқармасы.
18. Астана қаласының Iшкi iстер департаментi «Сарыарқа» ауданының Iшкi iстер басқармасы.
19. Астана қаласының Iшкi iстер департаментi «Есiл» ауданының Ішкi iстер басқармасы.
20. Ақмола облысының Iшкi iстер департаментi Көкшетау қаласының Iшкi iстер басқармасы.
21. Ақмола облысының Iшкi iстер департаментi Степногор қаласының Ішкi iстер басқармасы.
22. Ақмола облысының Iшкi iстер департаментi Ақкөл ауданының ішкi iстер бөлiмi.
23. Ақмола облысының Iшкi iстер департаментi Аршалы ауданының ішкi iстер бөлiмi.
24. Ақмола облысының Iшкi iстер департаментi Астрахан ауданының iшкi iстер бөлiмi.
25. Ақмола облысының Iшкi iстер департаментi Атбасар ауданының iшкi iстер бөлiмi.
26. Ақмола облысының Iшкi iстер департаментi Бұланды ауданының iшкi iстер бөлiмi.
27. Ақмола облысының Iшкi iстер департаментi Егiндiкөл ауданының iшкi iстер бөлiмi.
28. Ақмола облысының Iшкi iстер департаментi Еңбекшiлдер ауданының iшкi iстер бөлiмi.
29. Ақмола облысының Iшкi iстер департаментi Ерейментау ауданының iшкi iстер бөлiмi.

30. Отдел внутренних дел Есильского района Департамента внутренних дел Акмолинской области.
31. Отдел внутренних дел Жаксынского района Департамента внутренних дел Акмолинской области.
32. Отдел внутренних дел Жаркаинского района Департамента внутренних дел Акмолинской области.
33. Отдел внутренних дел Зерендинского района Департамента внутренних дел Акмолинской области.
34. Отдел внутренних дел Коргалжынского района Департамента внутренних дел Акмолинской области.
35. Отдел внутренних дел Сандыктауского района Департамента внутренних дел Акмолинской области.
36. Отдел внутренних дел Целиноградского района Департамента внутренних дел Акмолинской области.
37. Отдел внутренних дел Шортандинского района Департамента внутренних дел Акмолинской области.
38. Отдел внутренних дел Бурабайского района Департамента внутренних дел Акмолинской области.
39. Управление внутренних дел города Актобе Департамента внутренних дел Актюбинской области.
40. Отдел внутренних дел Айтекебийского района Департамента внутренних дел Актюбинской области.
41. Отдел внутренних дел Алгинского района Департамента внутренних дел Актюбинской области.
42. Отдел внутренних дел Байганинского района Департамента внутренних дел Актюбинской области.
43. Отдел внутренних дел Иргизского района Департамента внутренних дел Актюбинской области.
44. Отдел внутренних дел Каргалинского района Департамента внутренних дел Актюбинской области.
45. Отдел внутренних дел Мартукского района Департамента внутренних дел Актюбинской области.
46. Отдел внутренних дел Мугалжарского района Департамента внутренних дел Актюбинской области.
47. Отдел внутренних дел Темирского района Департамента внутренних дел Актюбинской области.
48. Отдел внутренних дел Уилского района Департамента внутренних дел Актюбинской области.
49. Отдел внутренних дел Хобдинского района Департамента внутренних дел Актюбинской области.
50. Отдел внутренних дел Хромтауского района Департамента внутренних дел Актюбинской области.
51. Отдел внутренних дел Шалкарского района Департамента внутренних дел Актюбинской области.
52. Управление внутренних дел Алатауского района Департамента внутренних дел города Алматы.
53. Управление внутренних дел Алмалинского района Департамента внутренних дел города Алматы.
54. Управление внутренних дел Ауэзовского района Департамента внутренних дел города Алматы.
55. Управление внутренних дел Бостандыкского района Департамента внутренних дел города Алматы.
56. Управление внутренних дел Жетысуского района Департамента внутренних дел города Алматы.

30. Ақмола облысының Iшкi iстер департаментi Есiл ауданының iшкi iстер бөлiмi.
31. Ақмола облысының Iшкi iстер департаментi Жақсы ауданының iшкi iстер бөлiмi.
32. Ақмола облысының Iшкi iстер департаментi Жарқайың ауданының iшкi iстер бөлiмi.
33. Ақмола облысының Iшкi iстер департаментi Зерендi ауданының iшкi iстер бөлiмi.
34. Ақмола облысының Iшкi iстер департаментi Қорғалжын ауданының iшкi iстер бөлiмi.
35. Ақмола облысының Iшкi iстер департаментi Сандықтау ауданының iшкi iстер бөлiмi.
36. Ақмола облысының Iшкi iстер департаментi Целиноград ауданының iшкi iстер бөлiмi.
37. Ақмола облысының Iшкi iстер департаментi Шортанды ауданының iшкi iстер бөлiмi.
38. Ақмола облысының Iшкi iстер департаментi Бурабай ауданының iшкi iстер бөлiмi.
39. Ақтөбе облысының Iшкi iстер департаментi Ақтөбе қаласының Iшкi iстер басқармасы.
40. Ақтөбе облысының Iшкi iстер департаментi Әйтеке би ауданының iшкi iстер бөлiмi.
41. Ақтөбе облысының Iшкi iстер департаментi Алға ауданының iшкi iстер бөлiмi.
42. Ақтөбе облысының Iшкi iстер департаментi Байғанин ауданының iшкi iстер бөлiмi.
43. Ақтөбе облысының Iшкi iстер департаментi Ырғыз ауданының iшкi iстер бөлiмi.
44. Ақтөбе облысының Iшкi iстер департаментi Қарғалы ауданының iшкi iстер бөлiмi.
45. Ақтөбе облысының Iшкi iстер департаментi Мәртөк ауданының iшкi iстер бөлiмi.
46. Ақтөбе облысының Iшкi icтep департаментi Мұғалжар ауданының iшкi iстер бөлiмi.
47. Ақтөбе облысының Iшкi iстер департаментi Темiр ауданының iшкi iстер бөлiмi.
48. Ақтөбе облысының Iшкi iстер департаментi Ойыл ауданының iшкi iстер бөлiмi.
49. Ақтөбе облысының Iшкi iстер департаментi Қобда ауданының iшкi iстер бөлiмi.
50. Ақтөбе облысының Iшкi iстер департаментi Хромтау ауданының iшкi iстер бөлiмi.
51. Ақтөбе облысының Iшкi iстер департаментi Шалқар ауданының iшкi iстер бөлiмi.
52. Алматы қаласының Iшкi iстер департаментi Алатау ауданының Iшкi iстер басқармасы.
53. Алматы қаласының Iшкi iстер департаментi Алмалы ауданының Iшкi iстер басқармасы.
54. Алматы қаласының Iшкi iстер департаментi Әуезов ауданының Iшкi iстер басқармасы.
55. Алматы қаласының Iшкi iстер департаментi Бостандық ауданының Iшкi iстер басқармасы.
56. Алматы қаласының Iшкi iстер департаментi Жетiсу ауданының Iшкi iстер басқармасы.

57. Управление внутренних дел Медеуского района Департамента внутренних дел города Алматы.
58. Управление внутренних дел Турксибского района Департамента внутренних дел города Алматы.
59. Управление внутренних дел на метрополитене города Алматы Департамента внутренних дел города Алматы.
60. Управление внутренних дел города Талдыкоргана Департамента внутренних дел Алматинской области.
61. Управление внутренних дел Енбекшиказахского района Департамента внутренних дел Алматинской области.
62. Управление внутренних дел Илийского района Департамента внутренних дел Алматинской области.
63. Управление внутренних дел Карасайского района Департамента внутренних дел Алматинской области.
64. Управление внутренних дел Талгарского района Департамента внутренних дел Алматинской области.
65. Отдел внутренних дел города Капшагая Департамента внутренних дел Алматинской области.
66. Отдел внутренних дел города Текели Департамента внутренних дел Алматинской области.
67. Отдел внутренних дел Аксуского района Департамента внутренних дел Алматинской области.
68. Отдел внутренних дел Алакольского района Департамента внутренних дел Алматинской области.
69. Отдел внутренних дел Балхашского района Департамента внутренних дел Алматинской области.
70. Отдел внутренних дел Ескельдинского района Департамента внутренних дел Алматинской области.
71. Отдел внутренних дел Жамбылского района Департамента внутренних дел Алматинской области.
72. Отдел внутренних дел Каратальского района Департамента внутренних дел Алматинской области.
73. Отдел внутренних дел Кербулакского района Департамента внутренних дел Алматинской области.
74. Отдел внутренних дел Коксуского района Департамента внутренних дел Алматинской области.
75. Отдел внутренних дел Панфиловского района Департамента внутренних дел Алматинской области.
76. Отдел внутренних дел Райымбекского района Департамента внутренних дел Алматинской области.
77. Отдел внутренних дел Саркандского района Департамента внутренних дел Алматинской области.
78. Отдел внутренних дел Уйгурского района Департамента внутренних дел Алматинской области.
79. Управление внутренних дел города Атырау Департамента внутренних дел Атырауской области.
80. Отдел внутренних дел Жылыойского района Департамента внутренних дел Атырауской области.
81. Отдел внутренних дел Индерского района Департамента внутренних дел Атырауской области.
82. Отдел внутренних дел Исатайского района Департамента внутренних дел Атырауской области.
83. Отдел внутренних дел Кызылкогинского района Департамента внутренних дел Атырауской области.

57. Алматы қаласының Iшкi iстер департаментi Медеу ауданының Iшкi iстер басқармасы.
58. Алматы қаласының Iшкi iстер департаментi Түрксiб ауданының Iшкi iстер басқармасы.
59. Алматы қаласы Iшкi iстер департаментiнiң Алматы қаласы метрополитендегi Iшкi iстер басқармасы.
60. Алматы облысының Iшкi iстер департаментi Талдықорған қаласының Iшкi iстер басқармасы.
61. Алматы облысының Iшкi iстер департаментi Еңбекшiқазақ ауданының Iшкi iстер басқармасы.
62. Алматы облысының Iшкi iстер департаментi Iле ауданының Iшкi iстер басқармасы.
63. Алматы облысының Iшкi iстер департаментi Қарасай ауданының Iшкi iстер басқармасы.
64. Алматы облысының Iшкi iстер департаментi Талғар ауданының Iшкi iстер басқармасы.
65. Алматы облысының Iшкi iстер департаментi Қапшағай қаласының iшкi iстер бөлiмi.
66. Алматы облысының Iшкi iстер департаментi Текелi қаласының iшкi iстер бөлiмi.
67. Алматы облысының Iшкi iстер департаментi Ақсу ауданының iшкi iстер бөлiмi.
68. Алматы облысының Iшкi iстер департаментi Алакөл ауданының iшкi iстер бөлiмi.
69. Алматы облысының Iшкi iстер департаментi Балқаш ауданының iшкi iстер бөлiмi.
70. Алматы облысының Iшкi iстер департаментi Ескелдi ауданының iшкi iстер бөлiмi.
71. Алматы облысының Iшкi iстер департаментi Жамбыл ауданының iшкi iстер бөлiмi.
72. Алматы облысының Iшкi iстер департаментi Қаратал ауданының iшкi iстер бөлiмi.
73. Алматы облысының Iшкi iстер департаментi Кербұлақ ауданының iшкi iстер бөлiмi.
74. Алматы облысының Iшкi iстер департаментi Көксу ауданының iшкi iстер бөлiмi.
75. Алматы облысының Iшкi iстер департаментi Панфилов ауданының iшкi iстер бөлiмi.
76. Алматы облысының Iшкi iстер департаментi Райымбек ауданының iшкi iстер бөлiмi.
77. Алматы облысының Iшкi iстер департаментi Сарқанд ауданының iшкi iстер бөлiмi.
78. Алматы облысының Iшкi iстер департаментi Ұйғыр ауданының iшкi iстер бөлiмi.
79. Атырау облысының Iшкi iстер департаментi Атырау қаласының Iшкi iстер басқармасы.
80. Атырау облысының Iшкi iстер департаментi Жылыой ауданының iшкi iстер бөлiмi.
81. Атырау облысының Iшкi iстер департаментi Индер ауданының iшкi iстер бөлiмi.
82. Атырау облысының Iшкi iстер департаментi Исатай ауданының iшкi iстер бөлiмi.
83. Атырау облысының Iшкi iстер департаментi Қызылқоға ауданының iшкi iстер бөлiмi.

84. Отдел внутренних дел Курмангазинского района Департамента внутренних дел Атырауской области.
85. Отдел внутренних дел Макатского района Департамента внутренних дел Атырауской области.
86. Отдел внутренних дел Махамбетского района Департамента внутренних дел Атырауской области.
87. Управление внутренних дел города Усть-Каменогорска Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
88. Управление внутренних дел города Семей Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
89. Отдел внутренних дел Аягозского района Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
90. Отдел внутренних дел Зыряновского района Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
91. Отдел внутренних дел города Риддера Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
92. Отдел внутренних дел Абайского района Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
93. Отдел внутренних дел Бескарагайского района Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
94. Отдел внутренних дел Бородулихинского района Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
95. Отдел внутренних дел Глубоковского района Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
96. Отдел внутренних дел Жарминского района Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
97. Отдел внутренних дел Зайсанского района Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
98. Отдел внутренних дел Катон-Карагайского района Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
99. Отдел внутренних дел Кокпектинского района Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
100. Отдел внутренних дел Курчумского района Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
101. Отдел внутренних дел Тарбагатайского района Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
102. Отдел внутренних дел Уланского района Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
103. Отдел внутренних дел Урджарского района Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
104. Отдел внутренних дел Шемонаихинского района Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
105. Отдел полиции города Курчатова Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
106. Управление внутренних дел города Тараза Департамента внутренних дел Жамбылской области.
107. Отдел внутренних дел Байзакского района Департамента внутренних дел Жамбылской области.
108. Отдел внутренних дел Жамбылского района Департамента внутренних дел Жамбылской области.

84. Атырау облысының Iшкi iстер департаментi Құрманғазы ауданының iшкi iстер бөлiмi.
85. Атырау облысының Iшкi iстер департаментi Мақат ауданының iшкi iстер бөлiмi.
86. Атырау облысының Iшкi iстер департаментi Махамбет ауданының iшкi iстер бөлiмi.
87. Шығыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Өскемен қаласының Iшкi iстер басқармасы.
88. Шығыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Семей қаласының Iшкi iстер басқармасы.
89. Шығыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Аягөз ауданының iшкi iстер бөлiмi.
90. Шығыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Зырян ауданының iшкi iстер бөлiмi.
91. Шығыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Риддер қаласының iшкi iстер бөлiмi.
92. Шығыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Абай ауданының iшкi iстер бөлiмi.
93. Шығыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Бесқарағай ауданының iшкi iстер бөлiмi.
94. Шығыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Бородулиха ауданының iшкi iстер бөлiмi.
95. Шығыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Глубокое ауданының iшкi iстер бөлiмi.
96. Шығыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Жарма ауданының iшкi iстер бөлiмi.
97. Шығыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Зайсан ауданының iшкi iстер бөлiмi.
98. Шығыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Катон-Қарағай ауданының iшкi iстер бөлiмi.
99. Шығыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Көкпектi ауданының iшкi iстер бөлiмi.
100. Шығыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Күршiм ауданының iшкi iстер бөлiмi.
101. Шығыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Тарбағатай ауданының iшкi iстер бөлiмi.
102. Шығыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Ұлан ауданының iшкi iстер бөлiмi.
103. Шығыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Үржар ауданының iшкi iстер бөлiмi.
104. Шығыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Шемонаиха ауданының iшкi iстер бөлiмi.
105. Шығыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Курчатов қаласының полиция бөлiмi.
106. Жамбыл облысының Iшкi iстер департаментi Тараз қаласының Iшкi iстер басқармасы.
107. Жамбыл облысының Iшкi iстер департаментi Байзақ ауданының iшкi iстер бөлiмi.
108. Жамбыл облысының Iшкi iстер департаментi Жамбыл ауданының iшкi iстер бөлiмi.

109. Отдел внутренних дел Жуалынского района Департамента внутренних дел Жамбылской области.
110. Отдел внутренних дел Кордайского района Департамента внутренних дел Жамбылской области.
111. Отдел внутренних дел Меркенского района Департамента внутренних дел Жамбылской области.
112. Отдел внутренних дел Мойынкумского района Департамента внутренних дел Жамбылской области.
113. Отдел внутренних дел Сарысуского района Департамента внутренних дел Жамбылской области.
114. Отдел внутренних дел Таласского района Департамента внутренних дел Жамбылской области.
115. Отдел внутренних дел района Турара Рыскулова Департамента внутренних дел Жамбылской области.
116. Отдел внутренних дел Шуского района Департамента внутренних дел Жамбылской области.
117. Управление внутренних дел города Уральска Департамента внутренних дел Западно-Казахстанской области.
118. Отдел внутренних дел Акжаикского района Департамента внутренних дел Западно-Казахстанской области.
119. Отдел внутренних дел Бокейординского района Департамента внутренних дел Западно-Казахстанской области.
120. Отдел внутренних дел Бурлинского района Департамента внутренних дел Западно-Казахстанской области.
121. Отдел внутренних дел Жангалинского района Департамента внутренних дел Западно-Казахстанской области.
122. Отдел внутренних дел Жанибекского района Департамента внутренних дел Западно-Казахстанской области.
123. Отдел внутренних дел Зеленовского района Департамента внутренних дел Западно-Казахстанской области.
124. Отдел внутренних дел Казталовского района Департамента внутренних дел Западно-Казахстанской области.
125. Отдел внутренних дел Каратобинского района Департамента внутренних дел Западно-Казахстанской области.
126. Отдел внутренних дел Сырымского района Департамента внутренних дел Западно-Казахстанской области.
127. Отдел внутренних дел Таскалинского района Департамента внутренних дел Западно-Казахстанской области.
128. Отдел внутренних дел Теректинского района Департамента внутренних дел Западно-Казахстанской области.
129. Отдел внутренних дел Чингирлауского района Департамента внутренних дел Западно-Казахстанской области.
130. Управление внутренних дел города Караганды Департамента внутренних дел Карагандинской области.
131. Управление внутренних дел города Жезказган Департамента внутренних дел Карагандинской области.
132. Управление внутренних дел города Темиртау Департамента внутренних дел Карагандинской области.
133. Управление внутренних дел Абайского района Департамента внутренних дел Карагандинской области.
134. Управление внутренних дел Бухар-Жырауского района Департамента внутренних дел Карагандинской области.

109. Жамбыл облысының Iшкi iстер департаментi Жуалы ауданының iшкi iстер бөлiмi.
110. Жамбыл облысының Iшкi iстер департаментi Қордай ауданының iшкi iстер бөлiмi.
111. Жамбыл облысының Iшкi iстер департаментi Мерке ауданының iшкi iстер бөлiмi.
112. Жамбыл облысының Iшкi iстер департаментi Мойынқұм ауданының iшкi iстер бөлiмi.
113. Жамбыл облысының Iшкi iстер департаментi Сарысу ауданының iшкi iстер бөлiмi.
114. Жамбыл облысының Iшкi iстер департаментi Талас ауданының iшкi iстер бөлiмi.
115. Жамбыл облысының Iшкi iстер департаментi Тұрар Рысқұлов ауданының iшкi iстер бөлiмi.
116. Жамбыл облысының Iшкi iстер департаментi Шу ауданының iшкi iстер бөлiмi.
117. Батыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Орал қаласының Iшкi iстер басқармасы.
118. Батыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Ақжайық ауданының iшкi iстер бөлiмi.
119. Батыc Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Бөкейорда ауданының iшкi iстер бөлiмi.
120. Батыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Бөрлi ауданының iшкi iстер бөлiмi.
121. Батыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Жаңғала ауданының iшкi iстер бөлiмi.
122. Батыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Жәнiбек ауданының iшкi iстер бөлiмi.
123. Батыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Зеленов ауданының iшкi iстер бөлiмi.
124. Батыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Қазталов ауданының iшкi iстер бөлiмi.
125. Батыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Қаратөбе ауданының iшкi iстер бөлiмi.
126. Батыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Сырым ауданының iшкi iстер бөлiмi.
127. Батыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Тасқала ауданының iшкi iстер бөлiмi.
128. Батыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Теректi ауданының iшкi iстер бөлiмi.
129. Батыс Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Шыңғырлау ауданының iшкi iстер бөлiмi.
130. Қарағанды облысының Iшкi iстер департаментi Қарағанды қаласының Iшкi iстер басқармасы.
131. Қарағанды облысының Iшкi iстер департаментi Жезқазған қаласының Iшкi iстер басқармасы.
132. Қарағанды облысының Iшкi iстер департаментi Темiртау қаласының Iшкi iстер басқармасы.
133. Қарағанды облысының Iшкi iстер департаментi Абай ауданының Iшкi iстер басқармасы.
134. Қарағанды облысының Iшкi iстер департаментi Бұхар жырау ауданының Iшкi iстер басқармасы.

135. Отдел внутренних дел города Балхаша Департамента внутренних дел Карагандинской области.
136. Отдел внутренних дел города Каражала Департамента внутренних дел Карагандинской области.
137. Отдел внутренних дел города Сарани Департамента внутренних дел Карагандинской области.
138. Отдел внутренних дел города Сатпаева Департамента внутренних дел Карагандинской области.
139. Отдел внутренних дел города Шахтинска Департамента внутренних дел Карагандинской области.
140. Отдел внутренних дел города Приозерска Департамента внутренних дел Карагандинской области.
141. Отдел внутренних дел Актогайского района Департамента внутренних дел Карагандинской области.
142. Отдел внутренних дел Жанааркинского района Департамента внутренних дел Карагандинской области.
143. Отдел внутренних дел Каркаралинского района Департамента внутренних дел Карагандинской области.
144. Отдел внутренних дел Нуринского района Департамента внутренних дел Карагандинской области.
145. Отдел внутренних дел Осакаровского района Департамента внутренних дел Карагандинской области.
146. Отдел внутренних дел Улытауского района Департамента внутренних дел Карагандинской области.
147. Отдел внутренних дел Шетского района Департамента внутренних дел Карагандинской области.
148. Управление внутренних дел города Кызылорды Департамента внутренних дел Кызылординской области.
149. Отдел внутренних дел Аральского района Департамента внутренних дел Кызылординской области.
150. Отдел внутренних дел Жалагашского района Департамента внутренних дел Кызылординской области.
151. Отдел внутренних дел Жанакорганского района Департамента внутренних дел Кызылординской области.
152. Отдел внутренних дел Казалинского района Департамента внутренних дел Кызылординской области.
153. Отдел внутренних дел Кармакшинского района Департамента внутренних дел Кызылординской области.
154. Отдел внутренних дел Сырдарьинского района Департамента внутренних дел Кызылординской области.
155. Отдел внутренних дел Шиелийского района Департамента внутренних дел Кызылординской области.
156. Управление внутренних дел города Аркалыка Департамента внутренних дел Костанайской области.
157. Отдел внутренних дел города Житикара и Житикаринского района Департамента внутренних дел Костанайской области.
158. Управление внутренних дел города Костаная Департамента внутренних дел Костанайской области.
159. Отдел внутренних дел города Лисаковска Департамента внутренних дел Костанайской области.
160. Управление внутренних дел города Рудного Департамента внутренних дел Костанайской области.

135. Қарағанды облысының Iшкi iстер департаментi Балқаш қаласының iшкi iстер бөлiмi.
136. Қарағанды облысының Iшкi iстер департаментi Қаражал қаласының iшкi iстер бөлiмi.
137. Қарағанды облысының Iшкi iстер департаментi Саран қаласының iшкi iстер бөлiмi.
138. Қарағанды облысының Iшкi iстер департаментi Сәтбаев қаласының iшкi iстер бөлiмi.
139. Қарағанды облысының Iшкi iстер департаментi Шахтинск қаласының iшкi iстер бөлiмi.
140. Қарағанды облысының Iшкi iстер департаментi Приозерск қаласының iшкi iстер бөлiмi.
141. Қарағанды облысының Iшкi iстер департаментi Ақтоғай ауданының iшкi iстер бөлiмi.
142. Қарағанды облысының Iшкi iстер департаментi Жаңаарқа ауданының iшкi iстер бөлiмi.
143. Қарағанды облысының Iшкi iстер департаментi Қарқаралы ауданының iшкi iстер бөлiмi.
144. Қарағанды облысының Iшкi iстер департаментi Нұра ауданының iшкi iстер бөлiмi.
145. Қарағанды облысының Iшкi iстер департаментi Осакаров ауданының iшкi iстер бөлiмi.
146. Қарағанды облысының Iшкi iстер департаментi Ұлытау ауданының iшкi iстер бөлiмi.
147. Қарағанды облысының Iшкi iстер департаментi Шет ауданының iшкi iстер бөлiмi.
148. Қызылорда облысының Iшкi iстер департаментi Қызылорда қаласының Iшкi iстер басқармасы.
149. Қызылорда облысының Iшкi iстер департаментi Арал ауданының iшкi iстер бөлiмi.
150. Қызылорда облысының Iшкi iстер департаментi Жалағаш ауданының iшкi iстер бөлiмi.
151. Қызылорда облысының Iшкi iстер департаментi Жаңақорған ауданының iшкi iстер бөлiмi.
152. Қызылорда облысының Iшкi iстер департаментi Қазалы ауданының iшкi iстер бөлiмi.
153 Қызылорда облысының Iшкi iстер департаментi Қармақшы ауданының iшкi iстер бөлiмi.
154. Қызылорда облысының Iшкi iстер департаментi Сырдария ауданының iшкi iстер бөлiмi.
155. Қызылорда облысының Iшкi iстер департаментi Шиелi ауданының iшкi iстер бөлiмi.
156. Қостанай облысының Iшкi iстер департаментi Арқалық қаласының Iшкi iстер басқармасы.
157. Қостанай облысының Iшкi iстер департаментi Жiтiқара қаласының және Жітiқара ауданының iшкi iстер бөлiмi.
158. Қостанай облысының Iшкi iстер департаментi Қостанай қаласының Iшкi iстер басқармасы.
159. Қостанай облысының Iшкi iстер департаментi Лисаков қаласының iшкi iстер бөлiмi.
160. Қостанай облысының Iшкi iстер департаментi Рудный қаласының Iшкi iстер басқармасы.

161. Отдел внутренних дел Алтынсаринского района Департамента внутренних дел Костанайской области.
162. Отдел внутренних дел Амангельдинского района Департамента внутренних дел Костанайской области.
163. Отдел внутренних дел Аулиекольского района Департамента внутренних дел Костанайской области.
164. Отдел внутренних дел Денисовского района Департамента внутренних дел Костанайской области.
165. Отдел внутренних дел Жангильдинского района Департамента внутренних дел Костанайской области.
166. Отдел внутренних дел Камыстинского района Департамента внутренних дел Костанайской области.
167. Отдел внутренних дел Карабалыкского района Департамента внутренних дел Костанайской области.
168. Отдел внутренних дел Карасуского района Департамента внутренних дел Костанайской области.
169. Отдел внутренних дел Костанайского района Департамента внутренних дел Костанайской области.
170. Отдел внутренних дел Мендыкаринского района Департамента внутренних дел Костанайской области.
171. Отдел внутренних дел Наурзумского района Департамента внутренних дел Костанайской области.
172. Отдел внутренних дел Сарыкольского района Департамента внутренних дел Костанайской области.
173. Отдел внутренних дел Тарановского района Департамента внутренних дел Костанайской области.
174. Отдел внутренних дел Узункольского района Департамента внутренних дел Костанайской области.
175. Отдел внутренних дел Федоровского района Департамента внутренних дел Костанайской области.
176. Управление внутренних дел города Актау Департамента внутренних дел Мангистауской области.
177. Управление внутренних дел города Жанаозен Департамента внутренних дел Мангистауской области.
178. Отдел внутренних дел Бейнеуского района Департамента внутренних дел Мангистауской области.
179. Отдел внутренних дел Каракиянского района Департамента внутренних дел Мангистауской области.
180. Отдел внутренних дел Мангистауского района Департамента внутренних дел Мангистауской области.
181. Отдел внутренних дел Мунайлинского района Департамента внутренних дел Мангистауской области.
182. Отдел внутренних дел Тупкараганского района Департамента внутренних дел Мангистауской области.
183. Управление внутренних дел города Павлодара Департамента внутренних дел Павлодарской области.
184. Отдел внутренних дел города Аксу Департамента внутренних дел Павлодарской области.
185. Управление внутренних дел города Экибастуза Департамента внутренних дел Павлодарской области.
186. Отдел внутренних дел Актогайского района Департамента внутренних дел Павлодарской области.
187. Отдел внутренних дел Баянаульского района Департамента внутренних дел Павлодарской области.

161. Қостанай облысының Iшкi iстер департаментi Алтынсарин ауданының iшкi iстер бөлiмi.
162. Қостанай облысының Iшкi iстер департаментi Амангелдi ауданының iшкi iстер бөлiмi.
163. Қостанай облысының Iшкi iстер департаментi Әулиекөл ауданының iшкi iстер бөлiмi.
164. Қостанай облысының Iшкi iстер департаментi Денисов ауданының iшкi iстер бөлiмi.
165. Қостанай облысының Iшкi iстер департаментi Жангелдин ауданының iшкi iстер бөлiмi.
166. Қостанай облысының Iшкi iстер департаментi Қамысты ауданының iшкi iстер бөлiмi.
167. Қостанай облысының Iшкi iстер департаментi Қарабалық ауданының iшкi iстер бөлiмi.
168. Қостанай облысының Iшкi iстер департаментi Қарасу ауданының iшкi iстер бөлiмi.
169. Қостанай облысының Iшкi iстер департаментi Қостанай ауданының iшкi iстер бөлiмi.
170. Қостанай облысының Iшкi iстер департаментi Меңдiқара ауданының iшкi iстер бөлiмi.
171. Қостанай облысының Iшкi iстер департаментi Haуpызым ауданының iшкi iстер бөлiмi.
172. Қостанай облысының Iшкi iстер департаментi Сарыкөл ауданының iшкi iстер бөлiмi.
173. Қостанай облысының Iшкi iстер департаментi Таран ауданының iшкi iстер бөлiмi.
174. Қостанай облысының Iшкi iстер департаментi Ұзынкөл ауданының iшкi iстер бөлiмi.
175. Қостанай облысының Iшкi iстер департаментi Федоров ауданының iшкi iстер бөлiмi.
176. Маңғыстау облысының Iшкi iстер департаментi Ақтау қаласының Iшкi iстер басқармасы.
177. Маңғыстау облысының Iшкi iстер департаментi Жаңаөзен қаласының Ішкi iстер басқармасы.
178. Маңғыстау облысының Iшкi iстер департаментi Бейнеу ауданының iшкi iстер бөлiмi.
179. Маңғыстау облысының Iшкi iстер департаментi Қарақия ауданының iшкi iстер бөлiмi.
180. Маңғыстау облысының Iшкi iстер департаментi Маңғыстау ауданының iшкi iстер бөлiмi.
181. Маңғыстау облысының Iшкi iстер департаментi Мұнайлы ауданының iшкi iстер бөлiмi.
182. Маңғыстау облысының Iшкi iстер департаментi Түпқараған ауданының iшкi iстер бөлiмi.
183. Павлодар облысының Iшкi iстер департаментi Павлодар қаласының Iшкi iстер басқармасы.
184. Павлодар облысының Iшкi iстер департаментi Ақсу қаласының iшкi iстер бөлiмi.
185. Павлодар облысының Iшкi iстер департаментi Екiбастұз қаласының Ішкi iстер басқармасы.
186. Павлодар облысының Iшкi iстер департаментi Ақтоғай ауданының iшкi iстер бөлiмi.
187. Павлодар облысының Iшкi iстер департаментi Баянауыл ауданының iшкi iстер бөлiмi.

188. Отдел внутренних дел Железинского района Департамента внутренних дел Павлодарской области.
189. Отдел внутренних дел Иртышского района Департамента внутренних дел Павлодарской области.
190. Отдел внутренних дел Качирского района Департамента внутренних дел Павлодарской области.
191. Отдел внутренних дел Лебяжинского района Департамента внутренних дел Павлодарской области.
192. Отдел внутренних дел Майского района Департамента внутренних дел Павлодарской области.
193. Отдел внутренних дел Павлодарского района Департамента внутренних дел Павлодарской области.
194. Отдел внутренних дел Успенского района Департамента внутренних дел Павлодарской области.
195. Отдел внутренних дел Щербактинского района Департамента внутренних дел Павлодарской области.
196. Управление внутренних дел города Петропавловска Департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области.
197. Отдел внутренних дел Айыртауского района Департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области.
198. Отдел внутренних дел Акжарского района Департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области.
199. Отдел внутренних дел Аккайынского района Департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области.
200. Отдел внутренних дел района имени Габита Мусрепова Департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области.
201. Отдел внутренних дел Есильского района Департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области.
202. Отдел внутренних дел Жамбылского района Департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области.
203. Отдел внутренних дел Кызылжарского района Департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области.
204. Отдел внутренних дел района Магжана Жумабаева Департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области.
205. Отдел внутренних дел Мамлютского района Департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области.
206. Отдел внутренних дел Тайыншинского района Департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области.
207. Отдел внутренних дел Тимирязевского района Департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области.
208. Отдел внутренних дел Уалихановского района Департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области.
209. Отдел внутренних дел района Шал акына Департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области.
210. Управление внутренних дел города Туркестана Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области.
211. Управление внутренних дел города Шымкента Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области.
212. Управление внутренних дел Махтаральского района Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области.

188. Павлодар облысының Iшкi iстер департаментi Железин ауданының iшкi iстер бөлiмi.
189. Павлодар облысының Iшкi iстер департаментi Ертiс ауданының iшкi iстер бөлiмi.
190. Павлодар облысының Iшкi iстер департаментi Қашыр ауданының iшкi iстер бөлiмi.
191. Павлодар облысының Iшкi iстер департаментi Лебяжьe ауданының iшкi iстер бөлiмi.
192. Павлодар облысының Iшкi iстер департаментi Май ауданының iшкi iстер бөлiмi.
193. Павлодар облысының Iшкi iстер департаментi Павлодар ауданының iшкi iстер бөлiмi.
194. Павлодар облысының Iшкi iстер департаментi Успен ауданының iшкi iстер бөлiмi.
195. Павлодар облысының Iшкi iстер департаментi Шарбақты ауданының iшкi iстер бөлiмi.
196. Солтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Петропавл қаласының Iшкi iстер басқармасы.
197. Солтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Айыртау ауданының iшкi iстер бөлiмi.
198. Солтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Ақжар ауданының iшкi iстер бөлiмi.
199. Солтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Аққайың ауданының iшкi iстер бөлiмi.
200. Солтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Ғабит Мүсiрепов атындағы ауданның iшкi iстер бөлiмi.
201. Солтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Есiл ауданының iшкi iстер бөлiмi.
202. Солтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Жамбыл ауданының iшкi iстер бөлiмi.
203. Солтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Қызылжар ауданының iшкi iстер бөлiмi.
204. Солтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Мағжан Жұмабаев ауданының iшкi iстер бөлiмi.
205. Солтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Мамлют ауданының iшкi iстер бөлiмi.
206. Солтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Тайынша ауданының iшкi iстер бөлiмi.
207. Солтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Тимирязев ауданының iшкi iстер бөлiмi.
208. Солтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Уәлиханов ауданының iшкi iстер бөлiмi.
209. Солтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Шал ақын ауданының iшкi iстер бөлiмi.
210. Оңтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Түркiстан қаласының Iшкi iстер басқармасы.
211. Оңтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Шымкент қаласының Iшкi iстер басқармасы.
212. Оңтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Мақтаарал ауданының Iшкi iстер басқармасы.

213. Управление внутренних дел Сайрамского района Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области.
214. Управление внутренних дел Сарыагашского района Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области.
215. Отдел внутренних дел города Кентау Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области.
216. Отдел внутренних дел Арысского района Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области.
217. Отдел внутренних дел Байдибекского района Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области.
218. Отдел внутренних дел Казыгуртского района Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области.
219. Отдел внутренних дел Ордабасынского района Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области.
220. Отдел внутренних дел Отрарского района Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области.
221. Отдел внутренних дел Сузакского района Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области.
222. Отдел внутренних дел Толебийского района Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области.
223. Отдел внутренних дел Тюлькубасского района Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области.
224. Отдел внутренних дел Шардаринского района Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области.
225. Линейный отдел внутренних дел на станции Актау Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
226. Линейное управление внутренних дел на станции Актобе Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
227. Линейный отдел внутренних дел на станции Атырау Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
228. Линейный отдел внутренних дел на станции Кызылорда Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
229. Линейный отдел внутренних дел на станции Уральск Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
230. Линейное управление внутренних дел на станции Астана Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
231. Линейное управление внутренних дел на станции Караганда-Сортировочная Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
232. Линейный отдел внутренних дел на станции Кокшетау Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
233. Линейный отдел внутренних дел на станции Костанай Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

213. Оңтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Сайрам ауданының Iшкi iстер басқармасы.
214. Оңтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Сарыағаш ауданының Iшкi iстер басқармасы.
215. Оңтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Кентау қаласының iшкi iстер бөлiмi.
216. Оңтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Арыс ауданының iшкi iстер бөлiмi.
217. Оңтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Бәйдiбек ауданының iшкi iстер бөлiмi.
218. Оңтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Қазығұрт ауданының iшкi iстер бөлiмi.
219. Оңтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Ордабасы ауданының iшкi iстер бөлiмi.
220. Оңтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Отырар ауданының iшкi iстер бөлiмi.
221. Оңтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Созақ ауданының iшкi iстер бөлiмi.
222. Оңтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Төле би ауданының iшкi iстер бөлiмi.
223. Оңтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Түлкiбас ауданының iшкi iстер бөлiмi.
224. Оңтүстiк Қазақстан облысының Iшкi iстер департаментi Шардара ауданының iшкi iстер бөлiмi.
225. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi iшкi iстер департаментiнiң Ақтау станциясындағы iшкi iстер желiлiк бөлiмi.
226. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi iшкi iстер департаментiнiң Ақтөбе станциясындағы iшкi iстер желiлiк басқармасы.
227. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi iшкi iстер департаментiнiң Атырау станциясындағы iшкi iстер желiлiк бөлiмi.
228. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер-министрлiгi Көлiктегi iшкi iстер департаментiнiң Қызылорда станциясындағы iшкi iстер желiлiк бөлiмi.
229. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi iшкi iстер департаментiнiң Орал станциясындағы iшкi iстер желiлiк бөлiмi.
230. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi iшкi iстер департаментiнiң Астана станциясындағы iшкi iстер желiлiк басқармасы.
231. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi iшкi iстер департаментiнiң Қарағанды-Сұрыптау станциясындағы iшкi iстер желiлiк басқармасы.
232. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi iшкi iстер департаментiнiң Көкшетау станциясындағы iшкi iстер желiлiк бөлiмi.
233. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi iшкi iстер департаментiнiң Қостанай станциясындағы iшкi iстер желiлiк бөлiмi.

234. Линейный отдел внутренних дел на станции Павлодар Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
235. Линейный отдел внутренних дел на станции Петропавловск Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
236. Линейное управление внутренних дел на станции Алматы-1 Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
237. Линейное управление внутренних дел на станции Жамбыл Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
238. Линейный отдел внутренних дел на станции Защита Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
239. Линейный отдел внутренних дел на станции Семей Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
240. Линейное управление внутренних дел на станции Шымкент Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
241. Представительство Министерства внутренних дел Республики Казахстан в городе Байконыре.
242. Центральное региональное военно-следственное управление.
243. Южное региональное военно-следственное управление.
244. Восточное региональное военно-следственное управление.
245. Западное региональное военно-следственное управление.
246. Департамент внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
2. Комитет уголовно-исполнительной системы
1. Департамент уголовно-исполнительной системы по Акмолинской области.
2. Департамент уголовно-исполнительной системы по Актюбинской области.
3. Департамент уголовно-исполнительной системы по городу Алматы и Алматинской области.
4. Департамент уголовно-исполнительной системы по Атырауской области.
5. Департамент уголовно-исполнительной системы по Восточно-Казахстанской области.
6. Департамент уголовно-исполнительной системы по Жамбылской области.
7. Департамент уголовно-исполнительной системы по Западно-Казахстанской области.
8. Департамент уголовно-исполнительной системы по Карагандинской области.
9. Департамент уголовно-исполнительной системы по Кызылординской области.
10. Департамент уголовно-исполнительной системы по Костанайской области.
11. Департамент уголовно-исполнительной системы по Мангистауской области.
12. Департамент уголовно-исполнительной системы по Павлодарской области.
13. Департамент уголовно-исполнительной системы по Северо-Казахстанской области.
14. Департамент уголовно-исполнительной системы по Южно-Казахстанской области.

234. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi iшкi iстер департаментiнiң Павлодар станциясындағы iшкi iстер желiлiк бөлiмi.
235. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi iшкi iстер департаментiнiң Петропавл станциясындағы iшкi iстер желiлiк бөлiмi.
236. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi iшкi iстер департаментiнiң Алматы-1 станциясындағы iшкi iстер желiлiк басқармасы.
237. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi iшкi iстер департаментiнiң Жамбыл станциясындағы iшкi iстер желiлiк басқармасы.
238. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi iшкi iстер департаментiнiң Защита станциясындағы iшкi iстер желiлiк бөлiмi.
239. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi iшкi iстер департаментiнiң Семей станциясындағы iшкi iстер желiлiк бөлiмi.
240. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Көлiктегi iшкi iстер департаментiнiң Шымкент станциясындағы iшкi iстер желiлiк басқармасы.
241. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Байқоңыр қаласындағы өкiлдiгi.
242. Орталық өңірлік әскери-тергеу басқармасы.
243. Оңтүстік өңірлік әскери-тергеу басқармасы.
244. Шығыс өңірлік әскери-тергеу басқармасы.
245. Батыс өңірлік әскери-тергеу басқармасы.
246. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Көлiктегi iшкi iстер департаментi.
2. Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті
1. Ақмола облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
2. Ақтөбе облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
3. Алматы қаласы және Алматы облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
4. Атырау облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
5. Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
6. Жамбыл облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
7. Батыс Қазақстан облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
8. Қарағанды облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
9. Қызылорда облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
10. Қостанай облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
11. Маңғыстау облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
12. Павлодар облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
13. Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
14. Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.

15. Департамент уголовно-исполнительной системы по городу Астане.
16. Отдел охраны и надзора Департамента уголовно-исполнительной системы по городу Алматы и Алматинской области.
Перечень государственных учреждений,
находящихся в ведении Министерства внутренних дел
Республики Казахстан и его ведомств
1. Министерство внутренних дел Республики Казахстан
1. Центральный госпиталь с поликлиникой Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
2. Кинологический центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. База военного и специального снабжения «Южная» Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. База военного и специального снабжения «Северная» Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
5. Учреждение автотранспортного обслуживания Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
6. Отряд специального назначения «Сункар» Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
7. Управление специализированной службы охраны (город Астана).
8. Полк полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан по охране дипломатических представительств.
9. Полк полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан по охране правительственных учреждений.
10. Алматинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
11. Карагандинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан имени Баримбека Бейсенова.
12. Костанайская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
13. Актюбинский юридический институт Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
14. Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Семей).
15. Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан имени Бауржана Момышулы (город Шымкент).
16. Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Алматы).
17. Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Павлодар).
18. Учебный центр Департамента внутренних дел Акмолинской области.
19. Учебный центр Департамента внутренних дел Актюбинской области.
20. Учебный центр Департамента внутренних дел Атырауской области.
21. Учебный центр Департамента внутренних дел Жамбылской области.
22. Учебный центр Департамента внутренних дел Карагандинской области.
23. Учебный центр Департамента внутренних дел Кызылординской области.
24. Учебный центр Департамента внутренних дел Костанайской области.
25. Учебный центр Департамента внутренних дел Мангистауской области.
26. Учебный центр Департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области.
27. Поликлиника Департамента внутренних дел города Астаны.

15. Астана қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесi департаментi.
16. Алматы қаласы және Алматы облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесi департаментiнiң күзет және қадағалау бөлiмi.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлiгінің қарамағындағы
мемлекеттік мекемелер мен оның ведомстволарының тiзбесi
1. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
1. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Емханасы бар орталық госпиталi.
2. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Кинологиялық орталығы.
3. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң «Оңтүстiк» әскери және арнайы жабдықтау базасы.
4. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң «Солтүстiк» әскери және арнайы жабдықтау базасы.
5. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Автокөлiктiк қызмет көрсету мекемесi.
6. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң «Сұңқар» арнайы мақсаттағы жасағы.
7. Мамандандырылған күзет қызметi басқармасы (Астана қаласы).
8. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Дипломатиялық өкiлдiктердi күзету жөнiндегi полиция полкi.
9. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Үкiметтiк мекемелердi күзету жөнiндегi полиция полкi.
10. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Алматы академиясы.
11. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Бәрiмбек Бейсенов атындағы Қарағанды академиясы.
12. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Қостанай академиясы.
13. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Ақтөбе заң институты.
14. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң оқу орталығы (Семей қаласы).
15. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Бауыржан Момышұлы атындағы оқу орталығы (Шымкент қаласы).
16. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң оқу орталығы (Алматы қаласы).
17. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң оқу орталығы (Павлодар қаласы).
18. Ақмола облысы Iшкi iстер департаментiнiң оқу орталығы.
19. Ақтөбе облысы Iшкi iстер департаментiнiң оқу орталығы.
20. Атырау облысы Iшкi iстер департаментiнiң оқу орталығы.
21. Жамбыл облысы Iшкi iстер департаментiнiң оқу орталығы.
22. Қарағанды облысы Iшкi iстер департаментiнiң оқу орталығы.
23. Қызылорда облысы Iшкi iстер департаментiнiң оқу орталығы.
24. Қостанай облысы Iшкi iстер департаментiнiң оқу орталығы.
25. Маңғыстау облысы Iшкi iстер департаментiнiң оқу орталығы.
26. Солтүстiк Қазақстан облысы Iшкi iстер департаментiнiң оқу орталығы.
27. Астана қаласы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы.

28. Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Акмолинской области.
29. Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Актюбинской области.
30. Поликлиника Департамента внутренних дел города Алматы.
31. Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Алматинской области.
32. Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Атырауской области.
33. Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области.
34. Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Жамбылской области.
35. Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Западно-Казахстанской области.
36. Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Карагандинской области.
37. Поликлиника Департамента внутренних дел Кызылординской области.
38. Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Костанайской области.
39. Поликлиника Департамента внутренних дел Мангистауской области.
40. Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Павлодарской области.
41. Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области.
42. Госпиталь с поликлиникой Департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области.
43. Управление специализированной службы охраны города Астаны.
44. Управление специализированной службы охраны Акмолинской области.
45. Управление специализированной службы охраны Актюбинской области.
46. Управление специализированной службы охраны города Алматы.
47. Управление специализированной службы охраны Алматинской области.
48. Управление специализированной службы охраны Атырауской области.
49. Управление специализированной службы охраны Восточно-Казахстанской области.
50. Управление специализированной службы охраны Жамбылской области.
51. Управление специализированной службы охраны Западно-Казахстанской области.
52. Управление специализированной службы охраны Карагандинской области.
53. Управление специализированной службы охраны (город Жезказган).
54. Управление специализированной службы охраны Костанайской области.
55. Управление специализированной службы охраны Кызылординской области.
56. Управление специализированной службы охраны Мангистауской области.
57. Управление специализированной службы охраны Павлодарской области.
58. Управление специализированной службы охраны Северо-Казахстанской области.
59. Управление специализированной службы охраны Южно-Казахстанской области.
60. «Центр социально-психологической реабилитации наркозависимых лиц» Комитета по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

28. Ақмола облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
29. Ақтөбе облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
30. Алматы қаласы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы.
31. Алматы облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
32. Атырау облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
33. Шығыс Қазақстан облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
34. Жамбыл облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
35. Батыс Қазақстан облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
36. Қарағанды облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
37. Қызылорда облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы.
38. Қостанай облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
39. Маңғыстау облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы.
40. Павлодар облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
41. Солтүстiк Қазақстан облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
42. Оңтүстiк Қазақстан облысы Iшкi iстер департаментiнiң емханасы бар госпиталi.
43. Астана қаласының Мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
44. Ақмола облысының Мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
45. Ақтөбе облысының Мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
46. Алматы қаласының Мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
47. Алматы облысының Мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
48. Атырау облысының Мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
49. Шығыс Қазақстан облысының Мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
50. Жамбыл облысының Мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
51. Батыс Қазақстан облысының Мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
52. Қарағанды облысының Мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
53. Мамандандырылған күзет қызметi басқармасы (Жезқазған қаласы).
54. Қостанай облысының Мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
55. Қызылорда облысының Мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
56. Маңғыстау облысының Мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
57. Павлодар облысының Мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
58. Солтүстiк Қазақстан облысының Мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
59. Оңтүстiк Қазақстан облысының Мамандандырылған күзет қызметi басқармасы.
60. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау комитетiнiң «Есiрткiге тәуелдi адамдарды әлеуметтiк-психологиялық оңалту орталығы».

2. Комитет уголовно-исполнительной системы
1. Учреждение ЕЦ-166/4.
2. Учреждение ЕЦ-166/5.
3. Учреждение ЕЦ-166/10.
4. Учреждение ЕЦ-166/11.
5. Учреждение ЕЦ-166/18.
6. Учреждение ЕЦ-166/22.
7. Учреждение ЕЦ-166/24.
8. Учреждение ЕЦ-166/25.
9. Учреждение ЕЦ-166/26.
10. Учреждение КА-168/2.
11. Учреждение КА-168/3.
12. Учреждение КА-168/4.
13. Учреждение КА-168/5.
14. Учреждение ЛА-155/4.
15. Учреждение ЛА-155/6.
16. Учреждение ЛА-155/12.
17. Учреждение ЛА-155/13.
18. Учреждение ЛА-155/14.
19. Учреждение УГ-157/9.
20. Учреждение УГ-157/10.
21. Учреждение ОВ-156/2.
22. Учреждение ОВ-156/3.
23. Учреждение ОВ-156/6.
24. Учреждение ОВ-156/13.
25. Учреждение ОВ-156/14.
26. Учреждение ОВ-156/15.
27. Учреждение ОВ-156/16.
28. Учреждение ОВ-156/17.
29. Учреждение ОВ-156/18.
30. Учреждение ОВ-156/20.
31. Учреждение OB-156/21.
32. Учреждение OB-156/22.
33. Учреждение ЖД-158/2.
34. Учреждение ЖД-158/5.
35. Учреждение РУ-170/2.
36. Учреждение РУ-170/3.
37. Учреждение АК-159/5.
38. Учреждение АК-159/6.
39. Учреждение АК-159/7.
40. Учреждение АК-159/9.
41. Учреждение АК-159/11.
42. Учреждение АК-159/17.
43. Учреждение АК-159/18.
44. Учреждение АК-159/20.
45. Учреждение АК-159/21.
46. Учреждение АК-159/22.
47. Учреждение ЗК-169/4.
48. Учреждение УК-161/2.
49. Учреждение УК-161/3.
50. Учреждение УК-161/4.
51. Учреждение УК-161/11.
52. Учреждение УК-161/12.
53. Учреждение ГМ-172/1.
54. Учреждение ГМ-172/6.
55. Учреждение ГМ-172/8.
56. Учреждение АП-162/2.
57. Учреждение АП-162/3.
58. Учреждение АП-162/4.
59. Учреждение АП-162/5.
60. Учреждение АП-162/10.
61. Учреждение ЕС-164/3.
62. Учреждение ЕС-164/4.
63. Учреждение ЕС-164/6.
64. Учреждение ЕС-164/8.
65. Учреждение ЕС-164/9.
66. Учреждение ИЧ-167/2.
67. Учреждение ИЧ-167/3.
68. Учреждение ИЧ-167/9.
69. Учреждение ИЧ-167/10.
70. Учреждение ЛА-155/8.
71. Учреждение ЖД-158/4.
72. Учреждение ЖД-158/7.
73. Учреждение ЗК-169/5.
74. Учреждение АК-159/1.
75. Учреждение АК-159/25.
76. Учреждение АП-162/1.
77. Учреждение ЕЦ-166/1.
78. Учреждение ЕЦ-166/23.
79. Учреждение ЕС-164/1.
80. Учреждение ЖД-158/1.
81. Учреждение ЗК-169/1.
82. Учреждение ИЧ-167/11.
83. Учреждение КА-168/1.
84. Учреждение ЛА-155/1.
85. Учреждение ЛА-155/16.
86. Учреждение ЛА-155/18.
87. Учреждение ОВ-156/1.
88. Учреждение ОВ-156/19.
89. Учреждение РУ-170/1.
90. Учреждение УГ-157/1.
91. Учреждение УК-161/1.
92. Учреждение ГМ-172/10.
93. Учреждение ИЧ-167/4.
94. Учреждение УГ-157/11.
3. Перечень республиканских государственных учреждений,
находящихся в ведении Национальной гвардии Республики Казахстан
1. Республиканское государственное учреждение «Военный институт Национальной гвардии Республики Казахстан».

2. Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті
1. ЕЦ-166/4 мекемесi.
2. ЕЦ-166/5 мекемесi.
3. ЕЦ-166/10 мекемесi.
4. ЕЦ-166/11 мекемесi.
5. ЕЦ-166/18 мекемесi.
6. ЕЦ-166/22 мекемесi.
7. ЕЦ-166/24 мекемесi.
8. ЕЦ-166/25 мекемесi.
9. ЕЦ-166/26 мекемесi.
10. КА-168/2 мекемесi.
11. КА-168/3 мекемесi.
12. КА-168/4 мекемесi.
13. КА-168/5 мекемесi.
14. ЛА-155/4 мекемесi
15. ЛА-155/6 мекемесi.
16. ЛА-155/12 мекемесi.
17. ЛА-155/13 мекемесi.
18. ЛА-155/14 мекемесi.
19. УГ-157/9 мекемесi.
20. УГ-157/10 мекемесi.
21. ОВ-156/2 мекемесi.
22. ОВ-156/3 мекемесi.
23. ОВ-156/6 мекемесi.
24. ОВ-156/13 мекемесi.
25. ОВ-156/14 мекемесi.
26. ОВ-156/15 мекемесi.
27. ОВ-156/16 мекемесi.
28. ОВ-156/17 мекемесi.
29. ОВ-156/18 мекемесi.
30. ОВ-156/20 мекемесi.
31. ОВ-156/21 мекемесi.
32. ОВ-156/22 мекемесi.
33. ЖД-158/2 мекемесi.
34. ЖД-158/5 мекемесi.
35. РУ-170/2 мекемесi.
36. РУ-170/3 мекемесi.
37. АК-159/5 мекемесi.
38. АК-159/6 мекемесi.
39. АК-159/7 мекемесi.
40. АК-159/9 мекемесi.
41. АК-159/11 мекемесi.
42. АК-159/17 мекемесi.
43. АК-159/18 мекемесi.
44. АК-159/20 мекемесi.
45. АК-159/21 мекемесi.
46. АК-159/22 мекемесi.
47. ЗК-169/4 мекемесi.
48. УК-161/2 мекемесi.
49. УК-161/3 мекемесi.
50. УК-161/4 мекемесi.
51. УК-161/11 мекемесi.
52. УК-161/12 мекемесi.
53. ГМ-172/1 мекемесi.
54. ГМ-172/6 мекемесi.
55. ГМ-172/8 мекемесi.
56. АП-162/2 мекемесi.
57. АП-162/3 мекемесi.
58. АП-162/4 мекемесi.
59. АП-162/5 мекемесi.
60. АП-162/10 мекемесi.
61. ЕС-164/3 мекемесi.
62. ЕС-164/4 мекемесi.
63. ЕС-164/6 мекемесi.
64. ЕС-164/8 мекемесi.
65. ЕС-164/9 мекемесi.
66. ИЧ-167/2 мекемесi.
67. ИЧ-167/3 мекемесi.
68. ИЧ-167/9 мекемесi.
69. ИЧ-167/10 мекемесi.
10. ЛА-155/8 мекемесi.
71. ЖД-158/4 мекемесi.
72. ЖД-158/7 мекемесi.
73. ЗК-169/5 мекемесi.
74. АК-159/1 мекемесi.
75. АК-159/25 мекемесi.
76. АП-162/1 мекемесi.
77. ЕЦ-166/1 мекемесi.
78. ЕЦ-166/23 мекемесi.
79. ЕС-164/1 мекемесi.
80. ЖД-158/1 мекемесi.
81. ЗК-169/1 мекемесi.
82. ИЧ-167/11 мекемесi.
83. КА-168/1 мекемесi.
84. ЛА-155/1 мекемесi.
85. ЛА-155/16 мекемесi.
86. ЛА-155/18 мекемесi.
87. ОВ-156/1 мекемесi.
88. ОВ-156/19 мекемесi.
89. РУ-170/1 мекемесi.
90. УГ-157/1 мекемесi.
91. УК-161/1 мекемесi.
92. ГМ-172/10 мекемесi.
93. ИЧ-167/4 мекемесi.
94. УГ-157/11 мекемесi.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы қарамағындағы
республикалық мемлекеттік мекемелердің тiзбесi
1. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Әскери институты» республикалық мемлекеттік мекемесі.

2. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 3477 Национальной гвардии Республики Казахстан».
3. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 3502 Национальной гвардии Республики Казахстан».
4. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 3514 Национальной гвардии Республики Казахстан».
5. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 3517 Национальной гвардии Республики Казахстан».
6. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 3650 Национальной гвардии Республики Казахстан».
7. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 3656 Национальной гвардии Республики Казахстан».
8. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 3660 Национальной гвардии Республики Казахстан».
9. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 5449 Национальной гвардии Республики Казахстан».
10. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 5451 Национальной гвардии Республики Казахстан».
11. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 5510 Национальной гвардии Республики Казахстан».
12. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 5511 Национальной гвардии Республики Казахстан».
13. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 5512 Национальной гвардии Республики Казахстан».
14. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 5513 Национальной гвардии Республики Казахстан».
15. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 5514 Национальной гвардии Республики Казахстан».
16. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 5515 Национальной гвардии Республики Казахстан».
17. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 5516 Национальной гвардии Республики Казахстан».
18. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 5517 Национальной гвардии Республики Казахстан».
19. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 5518 Национальной гвардии Республики Казахстан».
20. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 5546 Национальной гвардии Республики Казахстан».
21. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 5547 Национальной гвардии Республики Казахстан».
22. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 5548 Национальной гвардии Республики Казахстан».
23. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 5570 Национальной гвардии Республики Казахстан».
24. Республиканское государственное учреждение «Воинская часть 5571 Национальной гвардии Республики Казахстан».

2. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 3477 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
3. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 3502 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
4. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 3514 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
5. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 3517 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
6. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 3650 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 3656 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
8. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 3660 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
9. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5449 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5451 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
11. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5510 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
12. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5511 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
13. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5512 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
14. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5513 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
15. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5514 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
16. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5515 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
17. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5516 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
18. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5517 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
19. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5518 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
20. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5546 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
21. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5547 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
22. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5548 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
23. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5570 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.
24. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 5571 әскери бөлiмi» республикалық мемлекеттік мекемесі.