О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2009 года № 1167 "Об утверждении Правил оформления, представления и предварительной оценки материалов участников конкурса на соискание премии Президента Республики Казахстан "Алтын сапа" и Правил оформления, представления и предварительной экспертной оценки материалов и продукции, представляемых на региональный и республиканский конкурсы-выставки "Лучший товар Казахстана"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2015 года № 125
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2009 года № 1167 «Об утверждении Правил оформления, представления и предварительной оценки материалов участников конкурса на соискание премии Президента Республики Казахстан «Алтын сапа» и Правил оформления, представления и предварительной экспертной оценки материалов и продукции, представляемых на региональный и республиканский конкурсы-выставки «Лучший товар Казахстана» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 34, ст. 329) следующие изменения и дополнения:
1) в Правилах оформления, представления и предварительной оценки материалов участников конкурса на соискание премии Президента Республики Казахстан «Алтын сапа» (далее - Правила), утвержденных указанным постановлением:
пункты 2-1 и 2-2 исключить;
пункт 2-3 изложить в следующей редакции:
«2-3. Организатором конкурса на соискание премии является Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан (далее - организатор конкурса).»;
абзац первый пункта 3 изложить в следующей редакции:
«3. Для участия в конкурсе участник конкурса до 1 июля подает организатору конкурса заявку по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, и комплект документов, который включает в себя:»;
подпункты 2) и 3) пункта 3 изложить в следующей редакции:
«2) отчет участника конкурса, представляющий собой самооценку уровня его деятельности и конкретных результатов в области качества, – не более 38 листов формата А 4;
3) приложение к отчету (диаграммы, графики, таблицы, копии документов) – не более 30 листов формата А 4;»;
подпункт 2) пункта 8 изложить в следующей редакции:
«2) предварительную оценку материалов участников конкурса Комиссией организатора конкурса и подготовку по ним предварительного заключения.»;
абзац первый пункта 9 изложить в следующей редакции:
«9. Для проведения предварительной оценки материалов и деятельности участников конкурса на местах решением организатора конкурса создаются экспертные группы из экспертов–аудиторов по сертификации систем менеджмента качества и специалистов в соответствующих областях знаний, а также представителей общественных объединений, местных исполнительных органов.»;
пункт 11 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасы Президентінің "Алтын сапа" сыйлығын алуға арналған конкурсқа қатысушылардың материалдарын ресімдеу, ұсыну және алдын ала бағалау ережесін және "Қазақстанның үздік тауары" өңірлік және республикалық көрме-конкурстарына ұсынылатын материалдар мен өнімді ресімдеу, ұсыну және алдын ала сараптамалық бағалау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 шілдедегі № 1167 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 11 наурыздағы № 125 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Президентiнiң «Алтын сапа» сыйлығын алуға арналған конкурсқа қатысушылардың материалдарын ресiмдеу, ұсыну және алдын ала бағалау ережесiн және «Қазақстанның үздiк тауары» өңiрлiк және республикалық көрме-конкурстарына ұсынылатын материалдар мен өнiмдi ресiмдеу, ұсыну және алдын ала сараптамалық бағалау ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 шілдедегі № 1167 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 34, 329-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң «Алтын сапа» сыйлығын алуға арналған конкурсқа қатысушылардың материалдарын ресiмдеу, ұсыну және алдын ала бағалау ережесiнде (бұдан әрі – Ереже):
2-1 және 2-2-тармақтар алып тасталсын;
2-3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2-3. Сыйлық алуға арналған конкурсты ұйымдастырушы Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы (бұдан әрі – конкурсты ұйымдастырушы) болып табылады.»;
3-тармақтың 2) және 3) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«2) оның қызметінің және сапа саласындағы нақты нәтижелерінің деңгейін өзіндік бағалауды білдіретін конкурсқа қатысушының есебін – А4 форматындағы 38 парақтан аспайды;
3) есепке қосымшаны (диаграммалар, графиктер, кестелер, құжаттардың көшірмелері) – А4 форматындағы 30 парақтан аспайды;»;
3-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«7) менеджмент жүйесіне арналған сертификаттардың көшірмесін қамтитын құжаттар жиынтығын тапсырады.»;
8-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) конкурс ұйымдастырушысы комиссиясының конкурсқа қатысушылардың материалдарын алдын ала бағалауы және олар бойынша алдын ала қорытынды дайындауы.»;
9-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Конкурсқа қатысушылардың материалдары мен қызметiне жергiлiктi жерлерде алдын ала бағалау жүргiзу үшiн конкурсты ұйымдастырушының шешiмiмен сапа менеджменті жүйелерін сертификаттау жөніндегі сарапшы-аудиторлар мен тиісті білім саласындағы мамандар, қоғамдық бiрлестiктердiң, жергiлiктi атқарушы органдардың өкiлдерi арасынан сараптамалық топтар құрылады.»;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«11. После проведения экспертными группами на местах предварительной оценки материалов и деятельности участников конкурса комплект документов и экспертное заключение направляются организатору конкурса в срок до 15 сентября.»;
абзац первый пункта 12 изложить в следующей редакции:
«12. Для проведения предварительной оценки материалов участников конкурса и подготовки по ним предварительного заключения решением организатора конкурса создается Комиссия организатора конкурса из экспертов–аудиторов по сертификации систем менеджмента качества и специалистов в соответствующих областях знаний, заинтересованных государственных органов, а также представителей общественных объединений.»;
пункт 14 изложить в следующей редакции:
«14. Комиссия организатора конкурса после проведения предварительной оценки представленных материалов и рассмотрения экспертных заключений экспертных групп выносит предварительное заключение по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, и направляет организатору конкурса.»;
приложение 1 к указанным Правилам изложить в редакции согласно  приложению 1 к настоящему постановлению;
в приложении 2 к указанным Правилам:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Конкурсант
Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя
____________________________________________________________________
Юридический адрес ___________________________________________»;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Сведения о наименовании юридического лица/индивидуального предпринимателя
Общее количество работников __________________________________
Количество филиалов (при наличии) ____________________________
Три наименования важнейших видов выпускаемой продукции (работ, услуг), коды ТН ВЭД _______________________________________________»;
приложение 3 к указанным Правилам изложить в редакции согласно  приложению 2 к настоящему постановлению;
в приложении 5 к указанным Правилам:
в строке «Предварительное заключение»:
слова «Наименование юридического лица» изложить в следующей редакции:
«Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя»;
таблицу дополнить пунктами 10, 11 следующего содержания:
«
10. Уровень стабильности показателей качества (наличие сертифицированных систем менеджмента)
11. Оценка отраслевой ассоциации о вкладе предприятия в развитие отрасли (при наличии)
»;
2) в Правилах оформления, представления и предварительной экспертной оценки материалов и продукции, представляемых на региональный и республиканский конкурсы-выставки «Лучший товар Казахстана» (далее - Правила), утвержденных указанным постановлением:
пункт 3 изложить в следующей редакции:

«11. Сараптамалық топтар жергiлiктi жерлерде конкурсқа қатысушылардың материалдары мен қызметiн алдын ала бағалауды жүргiзгеннен кейiн құжаттар жиынтығы мен сараптамалық қорытынды 15 қыркүйекке дейінгі мерзiмде конкурсты ұйымдастырушыға жiберiледi.»;
12-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«12. Конкурсқа қатысушылардың материалдарына алдын ала бағалау жүргізу және олар бойынша алдын ала қорытынды дайындау үшін конкурсты ұйымдастырушының шешімімен сапа менеджменті жүйелерін сертификаттау жөніндегі сарапшы-аудиторлар мен тиісті білім саласындағы мамандар және өзге де мүдделі мемлекеттік органдардың өкілдері, сондай-ақ қоғамдық бірлестіктердің өкілдері қатарынан Конкурсты ұйымдастырушының комиссиясы құрылады.»;
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«14. Конкурсты ұйымдастырушының комиссиясы ұсынылған материалдарды алдын ала бағалауды жүргізгеннен кейін және сараптамалық топтардың сараптамалық қорытындыларын қарап осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алдын ала қорытынды шығарады және конкурсты ұйымдастырушыға жібереді.»;
көрсетілген Ережеге 1-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Ережеге 2-қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Конкурсқа қатысушы
Заңды тұлғаның/дара кәсіпкердің атауы _________________________
Заңды мекенжайы _____________________________________________»;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Заңды тұлғаның/дара кәсіпкердің атауы туралы мәліметтер
Қызметкерлердің жалпы саны ____________________________________
Филиалдар саны (болған кезде) _________________________________
Шығарылатын өнімнің (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің)
аса маңызды түрлерінің үш атауы), СЭҚ ТН коды _____________________»;
көрсетілген Ережеге 3-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес
редакцияда жазылсын;
көрсетілген Ережеге 5-қосымшада:
«Заңды тұлғаның атауы» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Заңды тұлғаның/дара кәсіпкердің атауы»;
кесте мынадай мазмұндағы 10, 11-тармақтармен толықтырылсын:
«
10. Сапа көрсеткіштерінің тұрақтылық деңгейі (менеджменттің сертификатталған жүйелерінің болуы)
11. Кәсіпорынның саланың дамуына қосқан үлесі туралы салалық қауымдастықтың бағасы (бар болса)
»;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген «Қазақстанның үздік тауары» өңірлік және республикалық көрме-конкурстарына ұсынылатын материалдар мен өнімді ресімдеу, ұсыну және алдын ала сараптамалық бағалау ережесінде (бұдан әрі – Ереже):
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«3. Организатором республиканского конкурса-выставки «Лучший товар Казахстана» (далее – конкурс) является Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан (далее – организатор конкурса), организаторами региональных конкурсов-выставок «Лучший товар Казахстана» являются палаты предпринимателей областей, города республиканского значения и столицы (далее – организаторы региональных конкурсов).»;
приложение 1 к указанным Правилам изложить в редакции согласно  приложению 3 к настоящему постановлению;
абзац второй пункта 8 изложить в следующей редакции:
«В состав экспертных групп входят председатель, эксперты, назначаемые из экспертов–аудиторов по сертификации систем менеджмента качества и специалистов в соответствующих областях знаний, представителей общественных объединений, местных исполнительных органов.»;
абзац первый пункта 15 изложить в следующей редакции:
«15. В состав экспертных групп входят председатель, его заместитель, эксперты, назначаемые из экспертов–аудиторов по сертификации систем менеджмента качества и специалистов в соответствующих областях знаний, заинтересованных государственных органов, а также представителей общественных объединений, которые:»;
в приложении 2 к указанным Правилам:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Сведения об участнике конкурса
Общее количество работников ___________________________________
Количество филиалов (при наличии) _____________________________
Три наименования важнейших видов выпускаемой продукции (работ, услуг), коды ТН ВЭД _______________________________________________»;
приложение 3 к указанным Правилам изложить в редакции согласно  приложению 4 к настоящему постановлению;
приложение 4 к указанным Правилам изложить в редакции согласно  приложению 5 к настоящему постановлению;
приложение 5 к указанным Правилам изложить в редакции согласно  приложению 6 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2015 года № 125
Приложение 1
к Правилам оформления,
представления и предварительной
оценки материалов участников
конкурса на соискание премии
Президента Республики Казахстан
«Алтын сапа»
Регистрационный номер ___________
Организатор конкурса –
Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан
Заявка
на участие в конкурсе на соискание премии Президента
Республики Казахстан «Алтын сапа»

«3. «Қазақстанның үздік тауары» республикалық көрме-конкурсының (бұдан әрі – конкурс) ұйымдастырушысы Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы (бұдан әрі – конкурсты ұйымдастырушы) болып табылады, «Қазақстанның үздік тауары» өңірлік көрме-конкурстарының ұйымдастырушылары облыстар, республикалық маңызы бар қала мен астананың кәсіпкерлер палаталары (бұдан әрі – өңірлік конкурстарды ұйымдастырушылар) болып табылады.»;
көрсетілген Ережеге 1-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
8-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) Сараптамалық топтардың құрамына жергілікті атқарушы органдардың, сапа менеджменті жүйелерін сертификаттау жөніндегі сарапшы-аудиторлар мен тиісті білім саласындағы мамандар, сондай-ақ қоғамдық бірлестіктер өкілдерінің қатарынан тағайындалатын төраға, сарапшылар кіреді.»;
15-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) алдын ала сараптамалық қорытынды дайындайтын сапа менеджменті жүйелерін сертификаттау жөніндегі сарапшы-аудиторлар мен тиісті білім саласындағы мамандар, өзге де мүдделі мемлекеттік органдар өкілдерінің, сондай-ақ қоғамдық бірлестіктер өкілдерінің қатарынан тағайындалатын төраға, оның орынбасары, сарапшылар кіреді.»;
көрсетілген Ережеге 2-қосымшада:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Конкурсқа қатысушы туралы мәліметтер
Қызметкерлердің жалпы саны ____________________________________
Филиалдар саны (болған кезде) _________________________________
Шығарылатын өнімнің (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің)
аса маңызды түрлерінің үш атауы, СЭҚ ТН коды ______________________»;
көрсетілген Ережеге 3-қосымша осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес
редакцияда жазылсын;
көрсетілген Ережеге 4-қосымша осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес
редакцияда жазылсын;
көрсетілген Ережеге 5-қосымша осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес
редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін
күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 11 наурыздағы
№ 125 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Президентінің
«Алтын сапа» сыйлығын алуға арналған
конкурсқа қатысушылардың материалдарын
ресімдеу, ұсыну және алдын ала
бағалау ережесіне
1-қосымша
Тіркеу нөмірі__________ Конкурсты ұйымдастырушы –
Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы Қазақстан Республикасы Президентінің «Алтын сапа» сыйлығын
алуға арналған конкурсқа қатысуға арналған
өтінім

1. Заявитель
Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя
_______________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Период функционирования _______________________________________
2. Руководитель юридического лица/индивидуального предпринимателя _____________________________________________________
Фамилия, имя, отчество ________________________________________
Должность _____________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Служебный телефон, факс _______________________________________
3. Характеристика юридического лица/индивидуального предпринимателя
Общее количество работников ___________________________________
Количество филиалов (при наличии) _____________________________
Приложение:
Комплект документов.
Подпись руководителя
«____» _________ ____ г.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2015 года № 125
Приложение 3
к Правилам оформления,
представления и предварительной
оценки материалов участников
конкурса на соискание премии
Президента Республики Казахстан
«Алтын сапа»
Форма представления информации об основных показателях
Наименование организации ______________________________________
на соискание премии Президента Республики Казахстан «Алтын сапа»
№ п/п
Наименование показателей
Ед. изм.
за предыдущие 2 года
Темп роста, %
Бизнес- план
за 20__ год
за 20__ год
1
Объем инвестиций в основной капитал
млн. тг.
2
Объем произведенной продукции
млн. тг.
3
Удельный вес экспортных поставок в общем объеме поставок продукции
%
4
Темп роста экспорта
%
5
Рентабельность
%
6
Среднемесячная численность работающих
чел.
7
Среднемесячная зарплата
тг.
Руководитель предприятия ___________ _____________
Главный бухгалтер __________________ _____________
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2015 года № 125
Приложение 1
к Правилам оформления,
представления и предварительной
экспертной оценки материалов и
продукции, представляемых на
региональный и республиканский
конкурсы-выставки
«Лучший товар Казахстана»
Регистрационный номер ___________
Организатору конкурса
Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан
Заявка
1. Заявитель
Наименование участника конкурса
_____________________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Период функционирования _______________________________________

1. Өтінім беруші
Заңды тұлғаның/дара кәсіпкердің атауы
_____________________________________________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________________
Жұмыс істеу кезеңі __________________________________________________
2. Заңды тұлғаның/дара кәсіпкердің басшысы
_____________________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты _____________________________________________
Лауазымы ____________________________________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________________
Қызметтік телефоны, факс ____________________________________________
3. Заңды тұлғаның/дара кәсіпкердің сипаттамасы
Қызметкерлердің жалпы саны __________________________________________
Филиалдар саны (бар кезде) __________________________________________
Қосымша:
Құжаттар жиынтығы.
Басшының қолы
______ жылғы «__»___________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 11 наурыздағы
№ 125 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Президентінің
«Алтын сапа» сыйлығын алуға арналған
конкурсқа қатысушылардың материалдарын
ресімдеу, ұсыну және алдын ала
бағалау ережесіне
3-қосымша
Негізгі көрсеткіштер туралы ақпаратты ұсыну нысаны
Қазақстан Республикасы Президентінің «Алтын сапа» сыйлығын алатын ұйымның атауы ________________________________________
Р/с
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Алдыңғы 2 жылда
Өсу қарқыны %
Бизнес- жоспар
20__ жылы
20__ жылы
1
Негізгі капиталға инвестициялар көлемі
млн. тг.
2
Өндірілген өнім көлемі
млн. тг.
3
Өнімдерді жеткізудің жалпы көлемінде экспортқа жеткізудің үлес салмағы
%
4
Экспорттың өсу қарқыны
%
5
Рентабельділігі
%
6
Жұмыс істеушілердің орташа айлық саны
адам
7
Орташа айлық еңбекақы
тг.
Кәсіпорын басшысы___________ _____________
Бас бухгалтер ___________ ________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 11 наурыздағы
№ 125 қаулысына
3-қосымша
«Қазақстанның үздік тауары»
өңірлік және республикалық
көрме-конкурстарына ұсынылатын
материалдар мен өнімді ресімдеу,
ұсыну және алдынала сараптамалық
бағалау ережесіне
1-қосымша
Тіркеу нөмірі__________
Конкурсты ұйымдастырушы
Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасына Өтінім
1. Өтінім беруші
Конкурсқа қатысушының атауы _________________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жұмыс істеу кезеңі __________________________________________________

2. Руководитель
Фамилия, имя, отчество ________________________________________
Должность _____________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Служебный телефон, факс _______________________________________
3. Характеристика участника конкурса
Общее количество работников ___________________________________
Количество филиалов (при наличии) _____________________________
Приложения:
1) анкета-декларация;
2) копии сертификатов соответствия и заключений о качестве и безопасности (при наличии);
3) копии сертификатов на системы менеджмента (при наличии);
4) описание основных потребительских свойств продукции:
5) показатели, которыми участники конкурса сами оценивают свои результаты, и тенденции изменения этих показателей;
6) информация о результатах деятельности.
Подпись руководителя
«__» ________ 20__ г.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2015 года № 125
Приложение 3
к Правилам оформления,
представления и предварительной
экспертной оценки материалов
и продукции, представляемых на
региональный и республиканский
конкурсы-выставки
«Лучший товар Казахстана»
Номинация «Лучшие товары производственного назначения»
Область _______________________________________________________
Организация ___________________________________________________
Продукция _____________________________________________________
Итоговый балл изделия _________________________________________                             Таблица экспертной оценки
№ п/п
Критерии, требования, показатели
Эксперты (Ф.И.О.)
Средний балл
1
2
3
4
1
Уровень потребительских свойств в сравнении с отечественными аналогами (1-10 баллов)
2
Доля поставляемой на экспорт продукции от объема производимой (1 балл за 10 %)
3
Увеличение объемов производства продукции, представленной на конкурс, в сравнении с аналогичным периодом прошлого года (1 балл за каждые 10 %)
4
Наличие/отсутствие экспертно-подтвержденных претензий со стороны потребителей, государственных контролирующих органов, закупающих организаций (0,  10 баллов)
5
Отзывы потребителей, закупающих организаций (не менее 10 официально оформленных с разных регионов республики и за ее пределами) (0, 10 баллов)
6
Доля местного содержания в продукции (1 балл за каждые 10 %)
7
Уровень стабильности показателей качества (наличие сертифицированных систем менеджмента) (0, 10 баллов за каждый сертификат)
8
Уровень стабильности показателей, подтверждающих безопасность продукции (сертификаты соответствия, декларации соответствия) (0,  10 баллов за каждый сертификат/декларацию)
9
Эффективность маркетинговой политики компании в целях увеличения конкурентоспособности продукции (1-10 баллов)
10
Инновации, применяемые при изготовлении изделия (наличие «ноу-хау», изобретений, патентов, новизна конструкций) (0, 10 баллов)
Итоговый балл изделия (S (сумма) ср. баллов)
Председатель комиссии (Ф.И.О.) ______________________
Секретарь экспертной группы (Ф.И.О.) ________________
Члены экспертной группы _____________________________
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2015 года № 125
Приложение 4
к Правилам оформления,
представления и предварительной
экспертной оценки материалов
и продукции, представляемых на
региональный и республиканский
конкурсы-выставки
«Лучший товар Казахстана»
Номинация «Лучшие товары для населения»
Область _______________________________________________________
Организация ___________________________________________________
Продукция _____________________________________________________
Итоговый балл изделия _________________________________________
Таблица экспертной оценки
№ п/п
Критерии, требования, показатели
Эксперты (Ф.И.О.)
Средний балл
1
2
3
4
1
Уровень потребительских свойств в сравнении с отечественными аналогами (1-10 баллов)
2
Доля поставляемой на экспорт продукции от объема производимой (1 балл за 10 %)
3
Увеличение объемов производства продукции, представленной на конкурс, в сравнении с аналогичным периодом прошлого года (1 балл за каждые 10 %)
4
Уровень социальной значимости (цена в сравнении с аналогами и доступность на казахстанском рынке для различных категорий потребителей) (1-10 баллов)
5
Наличие/отсутствие экспертно-подтвержденных претензий со стороны потребителей, государственных контролирующих органов, закупающих организаций (0,  10 баллов)
6
Отзывы потребителей, закупающих организаций (не менее 10 официально оформленных с разных регионов республики и за ее пределами) (0, 10 баллов)
7
Доля местного содержания в продукции (1 балл за каждые 10 %)
8
Уровень стабильности показателей качества (наличие сертифицированных систем менеджмента) (0, 10 баллов за каждый сертификат)
9
Уровень стабильности показателей, подтверждающих безопасность продукции (сертификаты соответствия, декларации соответствия) (0, 10 баллов за каждый сертификат/декларацию)
Итоговый балл изделия (S (сумма) ср. баллов)
Председатель комиссии (Ф.И.О.) ________________________
Секретарь экспертной группы (Ф.И.О.) __________________
Члены экспертной группы _______________________________
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2015 года № 125
Приложение 5
к Правилам оформления,
представления и предварительной
экспертной оценки материалов
и продукции, представляемых на
региональный и республиканский
конкурсы-выставки
«Лучший товар Казахстана»
Номинация «Лучшие продовольственные товары»
Область _______________________________________________________
Организация ___________________________________________________
Продукция _____________________________________________________
Итоговый балл изделия _________________________________________
Таблица экспертной оценки
№ п/п
Критерии, требования, показатели
Эксперты (Ф.И.О.)
Средний балл
1
2
3
4
1
Уровень потребительских свойств в сравнении с отечественными аналогами (1-10 баллов)
2
Доля поставляемой на экспорт продукции от объема производимой (1 балл за 10 %)
3
Увеличение объемов производства продукции, представленной на конкурс, в сравнении с аналогичным периодом прошлого года (1 балл за каждые 10 %)
4
Наличие/отсутствие экспертно-подтвержденных претензий со стороны потребителей, государственных контролирующих органов, закупающих организаций (0, 10 баллов)
5
Отзывы потребителей, закупающих организаций (не менее 10 официально оформленных с разных регионов республики и за ее пределами) (0, 10 баллов)
6
Доля местного содержания в продукции (1 балл за каждые 10 %)
7
Уровень стабильности показателей качества (наличие сертифицированных систем менеджмента) (0, 10 баллов за каждый сертификат)
8
Уровень стабильности показателей, подтверждающих безопасность продукции (сертификаты соответствия, декларации соответствия) (0, 10 баллов за каждый сертификат/декларацию)
9
Эффективность маркетинговой политики компании в целях увеличения конкурентоспособности продукции (1-10 баллов)
10
Инновации, применяемые при изготовлении изделия (наличие «ноу-хау», изобретений, патентов, новизна конструкций) (0, 10 баллов)
Итоговый балл изделия (S (сумма) ср. баллов)
Председатель комиссии (Ф.И.О.) ______________________
Секретарь экспертной группы (Ф.И.О.) ________________
Члены экспертной группы _____________________________

2. Басшы
Тегі, аты, әкесінің аты _____________________________________________
Лауазымы ____________________________________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________________
Қызметтік телефоны, факс
_____________________________________________________________________
3. Конкурсқа қатысушының сипаттамасы
Қызметкерлердің жалпы саны __________________________________________
Филиалдар саны (бар болса) __________________________________________
Қосымша:
1) сауалнама-декларация;
2) сәйкестік сертификаттары мен сапа және қауіпсіздік туралы қорытындылардың көшірмелері (бар болса);
3) менеджмент жүйесіне арналған сертификаттардың көшірмелері (бар болса);
4) негізгі параметрлер мен сипаттамалардың сандық мәндері көрсетілген өнімнің негізгі тұтынушылық қасиеттерінің сипаты;
5) конкурсқа қатысушылар өз нәтижелерін және осы көрсеткіштердің өзгеру үрдісін бағалайтын көрсеткіштер;
6) конкурсқа қатысушылар қызметінің нәтижелері туралы ақпарат.
Басшының қолы
20__ ж. «___» ________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 11 наурыздағы
№ 125 қаулысына
4-қосымша
«Қазақстанның үздік тауары»
өңірлік және республикалық
көрме-конкурстарына
ұсынылатын материалдар мен
өнімді ресімдеу, ұсыну және
алдын ала сараптамалық
бағалау ережесіне
3-қосымша
«Өндiрiстiк мақсаттағы үздiк тауарлар» номинациясы
Облыс _______________________________________________________________
Ұйым ________________________________________________________________
Өнім ________________________________________________________________
Бұйымның қорытынды балы _____________________________________________
Сараптамалық бағалау кестесі
Р/с
Өлшемдер, талаптар, көрсеткiштер
Сарапшылар (Т.А.Ж.)
Орташа балл
1
2
3
4
1
Отандық аналогпен салыстырғанда тұтыну ерекшелігінің деңгейі (1-10 балл)
2
Өндiрiлетiн өнiм көлемiндегi экспортқа шығарылатын өнiм үлесi (10 % үшiн 1 балл)
3
Өткен жылдың ұқсас кезеңiмен салыстырғанда конкурсқа ұсынылған өнiмдi өндiру көлемiнiң ұлғаюы (әрбір 10 % үшiн 1 балл)
4
Тұтынушылар, мемлекеттiк бақылаушы органдар сатып алатын ұйымдардың тарапынан сараптамалық-расталған шағымдардың болуы/болмауы (0, 10 балл)
5
Тұтынушылардың, сатып алатын ұйымдардың пiкiрлерi (республиканың әртүрлi өңiрлерiнен және одан тыс жерлерден кемiнде 10 ресми ресiмделген) (0, 10 балл)
6
Өнімдегі жергілікті қамту үлесі (әрбiр 10 % үшiн 1 балл)
7
Сапа көрсеткіштерінің тұрақтылық деңгейі (менеджменттің сертификатталған жүйелерінің болуы) (әр сертификат үшін 0, 10 балл)
8
Өнімнің қауіпсіздігін растайтын көрсеткіштер тұрақтылығының деңгейі (сәйкестік сертификаты, сәйкестік декларациясы) (әр сертификат/декларация үшін 0, 10 балл)
9
Өнімнің бәсекеге қабілеттігін арттыру мақсатында компанияның маркетингтік саясатының тиімділігі (1-10 балл)
10
Бұйымды дайындаған кезде қолданылатын инновациялар («ноу-хаудың», өнертабыстың, патенттердің болуы, конструкциялардың жаңалығы) (0, 10 балл)
Бұйымның қорытынды балы (S (сомасы) орт. балл)
Комиссия төрағасы (Т.А.Ж.)_____________________________________
Сараптамалық топ хатшысы (Т.А.Ж.) _____________________________
Сараптамалық топ мүшелері _____________________________________
_____________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 11 наурыздағы
№ 125 қаулысына
5-қосымша
«Қазақстанның үздiк тауары»
өңiрлiк және республикалық
көрме-конкурстарына ұсынылатын
материалдар мен өнiмдi
ресiмдеу, ұсыну және алдын ала
сараптамалық бағалау ережесiне
4-қосымша
«Халық тұтынатын үздiк тауарлар» номинациясы
Облыс _______________________________________________________________
Ұйым ________________________________________________________________
Өнім ________________________________________________________________
Бұйымның қорытынды балы _____________________________________________
Сараптамалық бағалау кестесі
Р/с
Өлшемдер, талаптар, көрсеткiштер
Сарапшылар (Т.А.Ж.)
Орташа балл
1
2
3
4
1
Отандық аналогпен салыстырғанда тұтыну ерекшелігінің деңгейі (1-10 балл)
2
Өндiрiлетiн өнiм көлемiндегi экспортқа шығарылатын өнiм үлесi (10 % үшiн 1 балл)
3
Өткен жылдың ұқсас кезеңiмен салыстырғанда конкурсқа ұсынылған өнiмдi өндiру көлемiнiң ұлғаюы (әрбір 10 % үшiн 1 балл)
4
Әлеуметтік маңыздылық деңгейі (аналогпен салыстырғанда бағасы және тұтынушылардың түрлі санаты үшін қазақстан нарығындағы қолжетiмдiлiгi) (1-10 балл)
5
Тұтынушылар, мемлекеттiк бақылаушы органдар сатып алатын ұйымдардың тарапынан сараптамалық-расталған шағымдардың болуы/болмауы (0, 10 балл)
6
Тұтынушылардың, сатып алатын ұйымдардың пiкiрлерi (республиканың әртүрлi өңiрлерiнен және одан тыс жерлерден кемiнде 10 ресми ресiмделген) (0, 10 балл)
7
Өнімдегі жергілікті қамту үлесі (әрбiр 10 % үшiн 1 балл)
8
Сапа көрсеткіштерінің тұрақтылық деңгейі (менеджменттің сертификатталған жүйелерінің болуы (әр сертификат үшін 0, 10 балл)
9
Өнімнің қауіпсіздігін растайтын көрсеткіштер тұрақтылығының деңгейі (сәйкестік сертификаты, сәйкестік декларациясы) (әр сертификат/декларация үшін 0, 10 балл)
Бұйымның қорытынды балы (S (сомасы) орт.балл)
Комиссия төрағасы (Т.А.Ж.) ____________________________________
Сараптамалық топ хатшысы (Т.А.Ж.) _____________________________
Сараптамалық топ мүшелері _____________________________________
_____________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 11 наурыздағы
№ 125 қаулысына
6-қосымша
«Қазақстанның үздiк тауары»
өңiрлiк және республикалық
көрме-конкурстарына ұсынылатын
материалдар мен өнiмдi
ресiмдеу, ұсыну және алдын ала
сараптамалық бағалау ережесiне
5-қосымша
«Үздiк азық-түлік тауарлары» номинациясы
Облыс _______________________________________________________________
Ұйым ________________________________________________________________
Өнім ________________________________________________________________
Бұйымның қорытынды балы _____________________________________________
Сараптамалық бағалау кестесі
Р/с
Өлшемдер, талаптар, көрсеткiштер
Сарапшылар (Т.А.Ж.)
Орташа балл
1
2
3
4
1
Отандық аналогпен салыстырғанда тұтыну ерекшелігінің деңгейі (1-10 балл)
2
Өндiрiлетiн өнiм көлемiндегi экспортқа шығарылатын өнiм үлесi (10 % үшiн 1 балл)
3
Өткен жылдың ұқсас кезеңiмен салыстырғанда конкурсқа ұсынылған өнiмдi өндiру көлемiнiң ұлғаюы (әрбір 10 % үшiн 1 балл)
4
Тұтынушылар, мемлекеттiк бақылаушы органдар сатып алатын ұйымдардың тарапынан сараптамалық-расталған шағымдардың болуы/болмауы (0, 10 балл)
5
Тұтынушылардың, сатып алатын ұйымдардың пiкiрлерi (республиканың әртүрлi өңiрлерiнен және одан тыс жерлерден кемiнде 10 ресми ресiмделген) (0, 10 балл)
6
Өнімдегі жергілікті қамту үлесі (әрбiр 10 % үшiн 1 балл)
7
Сапа көрсеткіштерінің тұрақтылық деңгейі (менеджменттің сертификатталған жүйелерінің болуы (әр сертификат үшін 0, 10 балл)
8
Өнімнің қауіпсіздігін растайтын көрсеткіштер тұрақтылығының деңгейі (сәйкестік сертификаты, сәйкестік декларациясы) (әр сертификат/декларация үшін 0, 10 балл)
9
Өнімнің бәсекеге қабілеттігін арттыру мақсатында компанияның маркетингтік саясатының тиімділігі (1-10 балл)
10
Бұйымды дайындау кезінде қолданылатын инновациялар («ноу-хаудың», өнертабыстың, патенттердің болуы, конструкциялардың жаңалығы) (0, 10 балл)
Бұйымның қорытынды балы (S (сомасы) орт.балл)
Комиссия төрағасы (Т.А.Ж.) ____________________________________
Сараптамалық топ хатшысы (Т.А.Ж.) _____________________________
Сараптамалық топ мүшелері _____________________________________
_____________________________________