Об утверждении Правил взаимодействия центральных исполнительных государственных органов Республики Казахстан, государственных органов Республики Казахстан, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, с Евразийской экономической комиссией
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2016 года № 279. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2021 года № 703,
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.10.2021 № 703 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 12 августа 2010 года № 1037 "О вопросах подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан, выполнения достигнутых договоренностей, взаимодействия с международными судебными органами и осуществления координации международной деятельности государственных органов Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила взаимодействия центральных исполнительных государственных органов Республики Казахстан, государственных органов Республики Казахстан, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, с Евразийской экономической комиссией.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 мая 2016 года № 279
Правила
взаимодействия центральных исполнительных государственных
органов Республики Казахстан, государственных органов
Республики Казахстан, непосредственно подчиненных и подотчетных
Президенту Республики Казахстан, с Евразийской экономической
комиссией
1. Общие положения
1. Настоящие Правила взаимодействия центральных исполнительных государственных органов Республики Казахстан, государственных органов Республики Казахстан, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, с Евразийской экономической комиссией, (далее – Правила) определяют порядок взаимодействия центральных исполнительных государственных органов Республики Казахстан, государственных органов Республики Казахстан, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан (далее – государственные органы), с Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия), образованной в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года (далее – Договор о ЕАЭС).

Қазақстан Республикасы орталық атқарушы мемлекеттік органдарының, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының Еуразиялық экономикалық комиссиямен өзара іс-қимыл қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 5 мамырдағы № 279 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 қазандағы № 703 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2021 № 703 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 тамыздағы № 1037 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы орталық атқарушы мемлекеттік органдарының, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының Еуразиялық экономикалық комиссиямен өзара іс-қимыл қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 5 мамырдағы
№ 279 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының орталық атқарушы мемлекеттік органдарының, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының Еуразиялық экономикалық комиссиямен өзара іс-қимыл қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының орталық атқарушы мемлекеттік органдарының, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының Еуразиялық экономикалық комиссиямен өзара іс-қимыл қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының орталық атқарушы мемлекеттік органдарының, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының (бұдан әрі – мемлекеттік органдар) 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа сәйкес (бұдан әрі – ЕАЭО туралы шарт) құрылған Еуразиялық экономикалық комиссиямен (бұдан әрі – Комиссия) өзара іс-қимыл тәртібін айқындайды.

2. Взаимодействие государственных органов с Комиссией осуществляется в соответствии с Договором о ЕАЭС, Регламентом работы Комиссии, утвержденным Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 года № 98 (далее – Регламент Комиссии), Указом Президента Республики Казахстан от 12 августа 2010 года № 1037 "О вопросах подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан, выполнения достигнутых договоренностей, взаимодействия с международными судебными органами и осуществления координации международной деятельности государственных органов Республики Казахстан", настоящими Правилами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
3. При осуществлении взаимодействия с Комиссией государственные органы в пределах своей компетенции осуществляют свою деятельность по следующим направлениям:
1) подготовка и согласование предложений для формирования позиции казахстанской стороны по вопросам, требующим рассмотрения Комиссией;
2) определение уполномоченных представителей для включения в состав консультативных органов, рабочих (экспертных) групп при Комиссии;
3) подготовка предложений об отмене или изменении не вступивших в силу решений Комиссии в соответствии с Договором о ЕАЭС;
4) подготовка по согласованию с Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган), Министерством иностранных дел Республики Казахстан международных мероприятий с участием государств-членов и Комиссии;
5) проведение финансово-экономического обоснования к проектам решений Комиссии;
6) иные вопросы, относящиеся к компетенции Комиссии:
подготовка предложений для формирования позиции казахстанской стороны по проектам решений Комиссии, включая внутригосударственное согласование проектов этих решений;
рассмотрение проектов решений Комиссии на заседаниях соответствующих правительственных и межведомственных координационных и совещательных органов Республики Казахстан (далее – совещательные органы);
7) представление по дипломатическим каналам информации, статистических данных и иных материалов по запросам Комиссии после согласования с уполномоченным органом в порядке, установленном пунктами 7, 8, 9, 10, 11 настоящих Правил;

2. Мемлекеттік органдардың Комиссиямен өзара іс-қимылы ЕАЭО туралы шартқа, Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Комиссияның жұмыс регламентіне (бұдан әрі – Комиссия регламенті), "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 тамыздағы № 1037 Жарлығына, осы Қағидаларға және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес жүзеге асырылады.
3. Комиссиямен өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде өз қызметін мынадай бағыттар бойынша жүзеге асырады:
1) Комиссияның қарауын талап ететін мәселелер бойынша Қазақстан тарапының ұстанымын қалыптастыру үшін ұсыныстарды дайындау және келісу;
2) Комиссия жанындағы консультативтік органдардың, жұмыс (сараптамалық) топтарының құрамына енгізу үшін уәкілетті өкілдерді айқындау;
3) ЕАЭО туралы шартқа сәйкес күшіне енбеген Комиссия шешiмдерiнiң күшiн жою немесе өзгерту туралы ұсыныстар дайындау;
4) Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігімен (бұдан әрі – уәкілетті орган), Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігімен келісу бойынша мүше мемлекеттер мен Комиссияның қатысуымен халықаралық іс-шаралар дайындау;
5) Комиссия шешімдерінің жобаларына қаржы-экономикалық негіздеме өткізу;
6) Комиссияның құзыретіне жататын өзге де мәселелер:
Комиссия шешімдерінің жобаларын мемлекетішілік келісуді қоса алғанда, осы шешімдердің жобалары бойынша Қазақстан тарапының ұстанымын қалыптастыру үшін ұсыныстар дайындау;
Қазақстан Республикасының тиісті үкіметтік және ведомствоаралық үйлестіру және кеңесші органдарының (бұдан әрі – кеңесші органдар) отырыстарында Комиссия шешімдерінің жобаларын қарау;
7) осы Қағидалардың 7, 8, 9, 10, 11-тармақтарында белгіленген тәртіппен уәкілетті органмен келісілгеннен кейін, Комиссияның сұрау салулары бойынша ақпараттарды, статистикалық деректер мен өзге де материалдарды дипломатиялық арналар арқылы ұсыну;

8) согласование проектов решений Комиссии;
9) проведение консультаций и участие в совещаниях и заседаниях департаментов Комиссии или под руководством членов Комиссии по вопросам, относящимся к компетенции Комиссии;
10) мониторинг и анализ принятых решений Комиссии в порядке, установленном пунктами 18, 19 настоящих Правил;
11) направление официальной позиции государственного органа к материалам заседаний Комиссии в уполномоченный орган;
12) иные формы взаимодействия в рамках Договора о ЕАЭС и (или) ратифицированных Республикой Казахстан международных договоров.
4. Проекты решений Комиссии, затрагивающие интересы субъектов частного предпринимательства, подлежат согласованию с Национальной палатой предпринимателей "Атамекен" Республики Казахстан (далее – НПП) в рамках оценки регулирующего воздействия в соответствии с Договором о ЕАЭС.
5. Уполномоченный орган осуществляет координацию деятельности государственных органов по взаимодействию с Комиссией, в том числе путем:
1) направления в заинтересованные государственные органы материалов к заседаниям Комиссии;
2) формирования согласованной с заинтересованными государственными органами позиции казахстанской стороны по вопросам, требующим рассмотрения в рамках заседаний Комиссии;
3) согласования предложений государственных органов об отмене или изменении решений Комиссии;
4) направления в Комиссию предложений об уполномоченных представителях для включения в состав консультативных органов и рабочих (экспертных) групп при Комиссии;
5) направления предложений и замечаний казахстанской стороны к материалам заседаний Комиссии;
6) направления в Комиссию официальных предложений и (или) запросов государственных органов, а также ответов на запросы Комиссии.
6. Настоящие Правила не регламентируют порядок проведения экспертизы проектов международных договоров Республики Казахстан.
2. Порядок обмена информацией между
государственными органами с Комиссией
7. Запросы Комиссии за подписью председателя Коллегии или члена Коллегии Комиссии, в соответствии с пунктом 8 приложения 1 к Договору о ЕАЭС (далее – запросы Комиссии), поступившие в Правительство Республики Казахстан, направляются Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан в государственные органы в соответствии со сферами их ведения, а также в НПП в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления.
Ответы на запросы Комиссии направляются в уполномоченный орган в течение 7 (семи) рабочих дней со дня поступления.
Официальное предложение и (или) запрос государственного органа направляются в уполномоченный орган.
Уполномоченный орган в пределах своей компетенции рассматривает направляемое государственным органом в Комиссию официальное предложение и (или) запрос государственного органа, а также ответы на запросы Комиссии на предмет соответствия международным договорам и актам, составляющим право Евразийского экономического союза (далее – ЕАЭС), законодательству Республики Казахстан, а также экономическим интересам Республики Казахстан и в случае согласия в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения оригинала письма государственного органа направляет его в Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
В случае несоответствия направляемого предложения и (или) запроса государственного органа, а также ответов на запросы Комиссии, уполномоченный орган в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления оригинала письма государственного органа обеспечивает направление соответствующих замечаний в государственный орган для доработки с указанием на несоответствие международным договорам и актам, составляющим право ЕАЭС, законодательству Республики Казахстан, а также экономическим интересам Республики Казахстан.
В случае согласия государственного органа с представленными уполномоченным органом замечаниями, по итогам доработки в течение 3 (трех) рабочих дней со дня их поступления от уполномоченного органа, государственный орган повторно вносит официальное предложение и (или) запрос, а также ответы на запросы Комиссии в уполномоченный орган.
В случае несогласия государственного органа с представленными уполномоченным органом замечаниями, государственный орган обеспечивает рассмотрение данного вопроса в порядке, установленном пунктом 28 настоящих Правил.

8) Комиссия шешімдерінің жобаларын келісу;
9) консультациялар өткізу және Комиссия құзыретіне жататын мәселелер бойынша Комиссия департаменттерінің немесе Комиссия мүшелерінің басшылығымен өтетін кеңестерге және отырыстарға қатысу;
10) осы Қағидалардың 18, 19-тармақтарында белгіленген тәртіппен Комиссия қабылдаған шешімдерді мониторингтеу және талдау;
11) Комиссия отырыстарының материалдарына берілген мемлекеттік органның ресми ұстанымын уәкілетті органға жіберу;
12) ЕАЭО туралы шарт және (немесе) Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттар шеңберінде өзара іс-қимылдың өзге де нысандары.
4. Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын Комиссия шешімдерінің жобалары ЕАЭО туралы шартқа сәйкес реттеушілік ықпал етуді бағалау шеңберінде Қазақстан Республикасының "Атамекен" Ұлттық кәсіпкерлер палатасымен (бұдан әрі – ҰКП) келісілуге жатады.
5. Уәкілетті орган мемлекеттік органдардың Комиссиямен өзара іс-қимылы бойынша қызметін үйлестіруді, оның ішінде:
1) мүдделі мемлекеттік органдарға Комиссияның отырыстарына берілген материалдарды жіберу;
2) Комиссия отырыстары шеңберінде қарауды талап ететін мәселелер бойынша Қазақстан тарапының мүдделі мемлекеттік органдармен келісілген ұстанымды қалыптастыру;
3) мемлекеттік органдардың Комиссия шешімдерінің күшін жою немесе өзгерту туралы ұсыныстарын келісу;
4) Комиссия жанындағы консультативтік органдар мен жұмыс (сараптамалық) топтарының құрамына енгізу үшін Комиссияға уәкілетті өкілдер туралы ұсыныстар жіберу;
5) Комиссия отырыстарының материалдарына берілген Қазақстан тарапының ұсыныстары мен ескертулерін жіберу;
6) мемлекеттік органдардың ресми ұсыныстарын және (немесе) сұрау салуларын, сондай-ақ Комиссияның сұрау салуларына берген жауаптарын Комиссияға жіберу жолымен жүзеге асырады.
6. Осы Қағидалар Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының жобаларына сараптама жүргізу тәртібін регламенттемейді.
2. Мемлекеттік органдар мен Комиссия арасындағы ақпарат алмасу тәртібі
7. Қазақстан Республикасының Үкіметіне келіп түскен Алқа төрағасының немесе Комиссия Алқасы мүшесінің қолы қойылған Комиссияның сұрау салуларын (бұдан әрі – Комиссияның сұрау салулары) ЕАЭО туралы шартқа 1-қосымшаның 8-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі басқару салаларына сәйкес мемлекеттік органдарға, сондай-ақ ҰКП-ға келіп түскен күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жолдайды.
Комиссияның сұрау салуларына берілген жауаптар түскен күнінен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға жіберіледі.
Мемлекеттік органның ресми ұсынысы және (немесе) сұрау салулары уәкілетті органға жіберіледі.
Уәкілетті орган Комиссияға жіберілетін мемлекеттік органның ресми ұсынысын және (немесе) сұрау салуларын, сондай-ақ Комиссияның сұрау салуларына берілген жауаптарды өз құзыреті шегінде халықаралық шарттарға және Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – ЕАЭО) құқығын құрайтын актілерге, Қазақстан Республикасының заңнамасына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының экономикалық мүдделеріне сәйкестігі тұрғысынан қарайды және келіскен жағдайда мемлекеттік орган хатының түпнұсқасын алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне жібереді.
Мемлекеттік органның жолданатын ұсынысы және (немесе) сұрау салулары, сондай-ақ Комиссияның сұрау салуларына берілген жауаптар сәйкес келмеген жағдайда уәкілетті орган халықаралық шарттарға және ЕАЭО құқығын құрайтын актілерге, Қазақстан Республикасының заңнамасына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының экономикалық мүдделеріне сәйкессіздігін көрсете отырып, мемлекеттік орган хатының түпнұсқасы түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде тиісті ескертулерді мемлекеттік органға пысықтау үшін жіберілуін қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік орган уәкілетті органнан келіп түскеннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде пысықтау қорытындылары бойынша уәкілетті орган берген ескертулермен келіскен жағдайда мемлекеттік орган ресми ұсынысты және (немесе) сұрау салуды, сондай-ақ Комиссияның сұрау салуларына берілген жауаптарды уәкілетті органға қайталап енгізеді. Мемлекеттік орган уәкілетті орган берген ескертулермен келіспеген жағдайда мемлекеттік орган бұл мәселені осы Қағидалардың 28-тармағында белгіленген тәртіппен қарауды қамтамасыз етеді.

8. Министерство иностранных дел Республики Казахстан в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения оригинала сопроводительного письма от уполномоченного органа с предложением о перенаправлении в адрес Комиссии соответствующего официального предложения и (или) запроса обеспечивает его направление в Комиссию по дипломатическим каналам.
9. Государственный орган при получении запроса Комиссии обеспечивает предоставление запрашиваемой информации при условии, что эта информация не содержит сведений, отнесенных к государственным секретам или иной охраняемой тайне в соответствии с законодательством Республики Казахстан, если иное не предусмотрено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
При возникновении разногласий при выработке согласованной казахстанской позиции для проведения дальнейшего рассмотрения государственный орган, отвечающий на запрос Комиссии, осуществляет официальное информирование Комиссии о невозможности направления позиции казахстанской стороны в установленный срок, а также информирует Комиссию о сроке подготовки позиции, который не может превышать 45 (сорока пяти) календарных дней со дня получения запроса Комиссии.
Официальное информирование Комиссии о невозможности направления позиции казахстанской стороны в установленный срок осуществляется через уполномоченный орган. Уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения соответствующего запроса от государственного органа направляет его в Министерство иностранных дел Республики Казахстан для последующего перенаправления в Комиссию в соответствии с пунктом 8 настоящих Правил.
10. Государственный орган в пределах своей компетенции определяет объем и содержание представляемой информации.
11. Официальное предложение и (или) запрос государственного органа, а также ответы на запросы Комиссии направляются в Комиссию на рабочем языке органов ЕАЭС.
3. Порядок взаимодействия уполномоченного органа
с заинтересованными государственными органами
12. Государственные органы определяют ответственное должностное лицо на уровне не ниже заместителя руководителя государственного органа по взаимодействию с уполномоченным органом, а также представляют в уполномоченный орган официальный электронный адрес и другую контактную информацию государственного органа для оперативной переписки с уполномоченным органом по вопросам функционирования ЕАЭС.
13. Повестка дня заседаний Коллегии Комиссии и прилагаемые к ней материалы, а также материалы заседаний консультативных комитетов, рабочих (экспертных) групп, поступившие в Правительство Республики Казахстан, направляются Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан в государственные органы в соответствии со сферами их ведения, а также в НПП в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня их поступления.

8. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі уәкілетті органнан тиісті ресми ұсынысты және (немесе) сұрау салуды Комиссия мекенжайына қайта жіберу туралы ұсынысы бар ілеспе хаттың түпнұсқасын алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оның Комиссияға дипломатиялық арналар бойынша жіберілуін қамтамасыз етеді.
9. Мемлекеттік орган Комиссияның сұрау салуын алған кезде, егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда өзгеше көзделмесе, бұл ақпарат Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік құпияға немесе өзге де қорғалатын құпияға жатқызылған мәліметтерді қамтымаған жағдайда, сұратылған ақпараттың ұсынылуын қамтамасыз етеді.
Келісілген қазақстандық ұстанымды әзірлеу кезінде келіспеушіліктер туындаған жағдайда одан әрі қарау үшін Комиссияның сұрау салуларына жауап беретін мемлекеттік орган Комиссияны Қазақстан тарапының ұстанымын белгіленген мерзімде жолдау мүмкін еместігі туралы ресми хабардар етуді жүзеге асырады, сондай-ақ Комиссияның сұрау салуларын алған күннен бастап күнтізбелік 45 (қырық бес) күннен аспайтын ұстаным дайындау мерзімі туралы Комиссияны хабар етеді.
Комиссияны Қазақстан тарапының ұстанымын белгіленген мерзімде жіберудің мүмкін еместігі туралы ресми түрде хабардар ету уәкілетті орган арқылы жүзеге асырылады. Уәкілетті орган мемлекеттік органнан тиісті сұрау салуды алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес Комиссияға одан әрі жіберу үшін Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне жібереді.
10. Ұсынылатын ақпараттың мазмұны мен көлемін мемлекеттік орган өз құзыреті шегінде айқындайды.
11. Мемлекеттік органның ресми ұсынысы және (немесе) сұрау салулары, сондай-ақ Комиссияның сұрау салуларына берілген жауаптар Комиссияға ЕАЭО органдарының жұмыс тілінде жіберіледі.
3. Уәкілетті органның мүдделі мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл тәртібі
12. Мемлекеттік органдар уәкілетті органмен өзара іс-қимыл бойынша мемлекеттік орган басшысының орынбасары деңгейінен төмен емес жауапты лауазымды тұлғаны айқындайды, сондай-ақ уәкілетті органға ЕАЭО жұмыс істеуі мәселелері бойынша уәкілетті органмен жедел хат алмасу үшін мемлекеттік органның ресми электрондық мекенжайы мен басқа да байланыс ақпаратын ұсынады.
13. Комиссия Алқасы отырыстарының күн тәртібі және оған қоса берілетін материалдарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметіне түскен консультативтік комитеттер, жұмыс (сараптамалық) топтары отырыстарының материалдарын Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі басқару салаларына сәйкес мемлекеттік органдарға, сондай-ақ ҰКП-ға түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жолдайды.

14. Государственный орган в пределах своей компетенции:
1) рассматривает повестку дня заседания Коллегии Комиссии, прилагаемые к ней материалы и в течение 8 (восьми) рабочих дней со дня их поступления направляет официальную позицию государственного органа в уполномоченный орган.
Официальная позиция государственного органа должна содержать в себе замечания (предложения) государственного органа, финансово-экономическое обоснование к проектам решений Комиссии, содержащее описание экономического эффекта для Республики Казахстан от реализации решения Комиссии, оценку влияния реализации решения на доходы и расходы бюджета Республики Казахстан, оценку иных последствий принятия, реализации проекта решения Комиссии (в отношении юридических и физических лиц), а также выводы и ожидаемые результаты.
Финансово-экономическое обоснование должно основываться на проведенном финансовом, экономическом и (или) статистическом анализе.
При подготовке финансово-экономических обоснований необходимо учитывать наличие положительного и отрицательного эффекта от предлагаемого проекта решения Комиссии для Республики Казахстан, в том числе для отдельных сфер экономики.
В случае отсутствия полных данных для осуществления расчета отдельных категорий доходов и расходов бюджета допускается приведение в финансово-экономическом обосновании сравнительной оценки намечаемых изменений, определение сроков и вероятности наступления событий, на реализацию которых направлен проект решения Комиссии.
При наличии обстоятельств, препятствующих направлению официальной позиции в установленный срок, государственный орган не позднее чем за 1 (один) рабочий день до истечения установленного срока информирует уполномоченный орган об отсрочке их направления либо необходимости переноса рассмотрения соответствующего вопроса повестки дня заседания Коллегии Комиссии с указанием причин, препятствующих его своевременному рассмотрению.
Уполномоченный орган вправе не учитывать официальную позицию государственного органа по повестке дня заседания Коллегии Комиссии, поступившую позднее чем за 6 (шесть) дней до дня заседания Коллегии Комиссии.
2) рассматривает материалы заседаний консультативных органов при Коллегии Комиссии, рабочих (экспертных) групп и в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня их поступления направляет официальную позицию в уполномоченный орган для последующего перенаправления в Комиссию через Министерство иностранных дел Республики Казахстан в соответствии с пунктом 8 настоящих Правил.
15. Уполномоченный орган в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения представленной позиции государственного органа вправе запросить у государственного органа дополнительно доработанную позицию, в целях формирования итоговой позиции по повестке дня заседания Коллегии Комиссии и направление ее с согласия Представителя Республики Казахстан в Совете Комиссии в Министерство иностранных дел Республики Казахстан для последующего перенаправления в Комиссию в соответствии с пунктом 8 настоящих Правил.

14. Мемлекеттік орган өз құзыреті шегінде:
1) Комиссия Алқасы отырыстарының күн тәртібін, оған қоса берілетін материалдарды қарайды және олар түскен күннен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде мемлекеттік органның ресми ұстанымын уәкілетті органға жібереді.
Мемлекеттік органның ресми ұстанымы мемлекеттік органның ескертулерін (ұсыныстарын), Комиссия шешімін іске асырудан Қазақстан Республикасы үшін экономикалық әсердің сипаттамасы бар Комиссия шешімдерінің жобаларына қаржы-экономикалық негіздемені, шешімдерді іске асырудың Қазақстан Республикасы бюджетінің кірістері мен шығыстарына әсерін бағалауды, Комиссия шешімдерінің жобасын қабылдаудың, іске асырудың өзге де салдарын бағалауды (заңды және жеке тұлғаларға қатысты), сондай-ақ қорытындылар мен күтілетін нәтижелерді қамтуы тиіс.
Қаржы-экономикалық негіздеме жүргізілген қаржы, экономикалық және (немесе) статистикалық талдауға негізделуі тиіс.
Қаржы-экономикалық негіздемелерді дайындаған кезде Қазақстан Республикасы үшін, оның ішінде экономиканың жекелеген салалары үшін Комиссия ұсынған шешімнің жобасынан болатын оң және теріс әсерлердің болуын ескеру қажет.
Бюджет кірістері мен шығыстарының жекелеген санаттарының есептерін жүзеге асыру үшін толық деректер болмаған жағдайда қаржы-экономикалық негіздемеде болжанған өзгерістерді салыстырмалы бағалауды, мерзімдерін айқындауды және Комиссия шешімінің жобасы іске асыру үшін бағытталған оқиғалардың болу мүмкіндіктерін келтіруге рұқсат етіледі.
Ресми ұстанымды белгіленген мерзімде жіберуге кедергі келтіретін жағдаяттар болған кезде мемлекеттік орган белгіленген мерзім өткенге дейін 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органды олардың жіберілуінің кейінге қалдырылуы туралы не оны уақтылы қарауға кедергі болын отырған себептерді көрсете отырып, Комиссия Алқасының отырысы күн тәртібінің тиісті мәселесін қарауды ауыстыру қажет екені туралы хабардар етеді.
Уәкілетті орган Комиссия Алқасының отырысы күніне дейін 6 (алты) күннен кеш түскен мемлекеттік органның Комиссия Алқасы отырысының күн тәртібі бойынша ресми ұстанымын ескермеуге құқылы;
2) Комиссия Алқасының жанындағы консультативтік органдар, жұмыс (сараптамалық) топтары отырыстарының материалдарын қарайды және олар түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде, ресми ұстанымды осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі арқылы кейіннен Комиссияға жіберу үшін уәкілетті органға жолдайды.
15. Уәкілетті орган мемлекеттік орган берген ұстанымды алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде Комиссия Алқасы отырысының күн тәртібі бойынша қорытынды ұстанымды қалыптастыру және оны Комиссия Кеңесіндегі Қазақстан Республикасы Өкілінің келісімімен осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес Комиссияға одан әрі жіберу үшін Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне жіберу мақсатында мемлекеттік органнан қосымша пысықталған ұстанымды сұратуға құқылы.

16. Замечания и предложения к материалам заседаний Коллегии Комиссии, консультативных органов, рабочих (экспертных) групп при Комиссии, направленные в адрес уполномоченного органа, подписанные ответственным должностным лицом государственного органа являются официальной позицией соответствующего государственного органа.
17. В целях оценки эффекта и влияния принятых решений Комиссии на социально-экономические показатели Республики Казахстан в разрезе отраслей экономики, с указанием перспектив и возможных рисков реализации данных актов Комиссии, заинтересованными государственными органами в пределах компетенции на постоянной основе обеспечивается проведение мониторинга и анализа принятых решений Комиссии.
18. Результаты анализа и мониторинга решений Комиссии направляются в разрезе отраслей экономики государственными органами в уполномоченный орган на полугодовой основе, в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
В результатах анализа и мониторинга решений Комиссии государственных органов отражается:
1) ход реализации данных актов (влияние на социально-экономические показатели Республики Казахстан в разрезе отраслей экономики с указанием перспектив и возможных рисков реализации данных актов Комиссии);
2) проведение работ по приведению в соответствие национального законодательства;
3) при необходимости предложения по дальнейшему совершенствованию данных решений Комиссии и (или) законодательства Республики Казахстан.
19. В случае если в ходе анализа и мониторинга выявлено, что принятое решение Комиссии оказывает или может в перспективе оказать негативное влияние на экономическую ситуацию в разрезе отдельных отраслей экономики, заинтересованный государственный орган готовит предложение об отмене или изменении такого акта в порядке, предусмотренном пунктами 20, 21, 22, 23, 24, 25 настоящих Правил.
4. Порядок подготовки и внесения предложений
об отмене или изменении решений Коллегии Комиссии
20. В случае если, по мнению государственного органа, необходимо принять решение об отмене или изменении не вступившего в силу решения Коллегией Комиссии, заинтересованный государственный орган готовит предложение об отмене или изменении такого решения в соответствии с пунктом 30 приложения 1 к Договору о ЕАЭС (далее – предложение об отмене или изменении решения Коллегии Комиссии).
Предложение об отмене или изменении решения Коллегии Комиссии содержит обоснование такой позиции, включая оценку степени возможного ущерба в результате реализации этого решения, а также проект изменений, либо проект решения об отмене принятого решения Коллегии Комиссии.

16. Уәкілетті органның атына жолданған, мемлекеттік органның жауапты лауазымды тұлғасы қол қойған Комиссия Алқасы, консультативтік органдар, Комиссия жанындағы жұмыс (сараптамалық) топтары отырыстарының материалдарына ескертулер мен ұсыныстар тиісті мемлекеттік органның ресми ұстанымы болып табылады.
17. Қазақстан Республикасының экономика салалары бөлінісіндегі әлеуметтік-экономикалық көрсеткіштеріне Комиссия қабылдаған шешімдердің әсері мен ықпалын бағалау мақсатында Комиссияның осы актілерін іске асырудағы ықтимал тәуекелдер мен перспективаларды көрсете отырып, мүдделі мемлекеттік органдар құзыреті шегінде Комиссияның қабылданған шешімдеріне мониторинг және талдау жүргізуді тұрақты түрде қамтамасыз етеді.
18. Мемлекеттік органдар жартыжылдық негізде, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне дейінгі мерзімде Комиссияның шешімдерін талдау және мониторингтеу нәтижелерін экономика салаларының бөлінісінде уәкілетті органға жолдайды.
Мемлекеттік органдардың Комиссия шешімдерін талдауы мен мониторингтеу нәтижелерінде:
1) осы актілердің орындалу барысы (Комиссияның осы актілерін іске асырудағы ықтимал тәуекелдер мен перспективаларды көрсете отырып, Қазақстан Республикасының экономика салалары бөлінісіндегі әлеуметтік-экономикалық көрсеткіштерге әсері);
2) ұлттық заңнаманы сәйкестікке келтіру бойынша жұмыстарды жүргізу;
3) қажет болған жағдайда Комиссияның осы шешімдерін және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасын одан әрі жетілдіру жөніндегі ұсыныстар көрсетіледі.
19. Егер талдау және мониторингтеу барысында Комиссияның қабылданған шешімінің экономиканың жекелеген салалары бөлінісінде экономикалық ахуалға теріс әсер ететіні немесе перспективада әсер етуі мүмкін екені анықталса, мүдделі мемлекеттік орган осы Қағидалардың 20, 21, 22, 23, 24, 25-тармақтарында көзделген тәртіппен осындай актіні жою немесе өзгерту туралы ұсыныс дайындайды.
4. Комиссия Алқасының шешімдерін жою немесе өзгерту туралы ұсыныстарды дайындау және енгізу тәртібі
20. Егер мемлекеттік органның пікірі бойынша Комиссия Алқасының күшіне енбеген шешімін жою немесе өзгерту туралы шешім қабылдау қажет болған жағдайда мүдделі мемлекеттік орган ЕАЭО туралы шартқа 1-қосымшаның 30-тармағына сәйкес мұндай шешімді жою немесе өзгерту туралы ұсыныс (бұдан әрі – Комиссия Алқасының шешімін жою немесе өзгерту туралы ұсыныс) дайындайды.
Комиссия Алқасының шешімін жою немесе өзгерту туралы ұсыныс осы шешімді іске асыру нәтижесінде ықтимал залалдың дәрежесін бағалауды қоса алғанда, осындай ұстанымның негіздемесін, сондай-ақ өзгерістер жобасын не Комиссия Алқасының қабылданған шешімін жою туралы шешім жобасын қамтиды.

21. Предложение об отмене или изменении решения Коллегии Комиссии направляется подготовившим его государственным органом в течение 2 (двух) рабочих дней со дня опубликования соответствующего решения Коллегии Комиссии, а в отношении решения Комиссии, принятого Коллегией, относящегося к документам ограниченного распространения, - с даты его принятия, но не позднее 7 (семи) рабочих дней до даты вступления его в силу, для рассмотрения в уполномоченный орган, Министерство иностранных дел Республики Казахстан, Министерство юстиции Республики Казахстан и при необходимости в другие заинтересованные государственные органы.
22. Государственные органы, указанные в пункте 21 настоящих Правил, в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения предложения об отмене или изменении решения Коллегии Комиссии направляют в подготовивший это предложение государственный орган свою позицию.
23. В случае, если по истечении 1 (одного) рабочего дня со дня окончания срока, указанного в пункте 22 настоящих Правил, в государственный орган, подготовивший предложение об отмене или изменении решения Коллегии Комиссии, не поступила позиция уполномоченного органа, Министерства иностранных дел Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан или иных заинтересованных государственных органов, то данное предложение считается согласованным.
24. В случае согласования всеми заинтересованными государственными органами предложения об отмене или изменении решения Комиссии, государственный орган, подготовивший данное предложение, направляет в течение 2 (двух) рабочих дней в уполномоченный орган комплект материалов по данному вопросу (проект решения Комиссии, справочные материалы с обоснованиями), а также проект соответствующего обращения Представителя Республики Казахстан в Совете Комиссии в Коллегию Комиссии.
Уполномоченный орган при получении соответствующих материалов, указанных в настоящем пункте, вносит Представителю Республики Казахстан в Совете Комиссии предложение о принятии решения о начале процедуры отмены или изменения решения Коллегии Комиссии.
В случае, если срок вступления в силу решения Коллегии Комиссии меньше срока, установленного абзацем первым пункта 16 приложения 1 к Договору о ЕАЭС, все действия, предусмотренные пунктами 20, 21, 22, 23, 24 настоящих Правил, выполняются в максимально короткие сроки.
При наличии у согласующего государственного органа возражений по предложению об отмене или изменении решения Коллегии Комиссии отношения регулируются в соответствии с пунктом 28 настоящих Правил.

21. Комиссия Алқасының шешімін жою немесе өзгерту туралы ұсынысты оны дайындаған мемлекеттік орган Комиссия Алқасының тиісті шешімі жарияланған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде, ал таратылуы шектеулі құжаттарға жататын, Алқа қабылдаған Комиссия шешіміне қатысты оны қабылдаған күннен бастап, бірақ күшіне енген күніне дейін 7 (жеті) жұмыс күнінен кешіктірмей, уәкілетті органға, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне және қажет болған жағдайда басқа да мүдделі мемлекеттік органдарға қарау үшін жолдайды.
22. Осы Қағидалардың 21-тармағында көрсетілген мемлекеттік органдар Комиссия Алқасының шешімін жою немесе өзгерту туралы ұсынысты алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде осы ұсынысты дайындаған мемлекеттік органға өз ұстанымын жолдайды.
23. Егер осы Қағидалардың 22-тармағында көрсетілген мерзім аяқталған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні өткен соң Комиссия Алқасының шешімін жою немесе өзгерту туралы ұсыныс дайындаған мемлекеттік органға уәкілетті органның, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің немесе басқа да мүдделі мемлекеттік органдардың ұстанымы түспеген жағдайда бұл ұсыныс келісілген деп саналады.
24. Комиссияның шешімін жою немесе өзгерту туралы ұсыныс барлық мүдделі мемлекеттік органдармен келісілген жағдайда осы ұсынысты дайындаған мемлекеттік орган 2 (екі) жұмыс күні ішінде осы мәселе бойынша материалдар жиынтығын (Комиссия шешімінің жобасын, негіздемелері бар анықтамалық материалдарды), сондай-ақ Комиссия Кеңесіндегі Қазақстан Республикасы Өкілінің Комиссия Алқасына тиісті өтінішінің жобасын уәкілетті органға жолдайды.
Уәкілетті орган осы тармақта көрсетілген тиісті материалдар жиынтығын алған кезде Комиссия Кеңесіндегі Қазақстан Республикасының Өкіліне Комиссия Алқасының шешімін жою немесе өзгерту рәсімін бастау туралы қабылданған шешім жөнінде ұсыныс енгізеді.
Егер Комиссия Алқасы шешімінің күшіне ену мерзімі ЕАЭО туралы шартқа 1-қосымшаның 16-тармағының бірінші абзацында белгіленген мерзімнен аз болса, осы Қағидалардың 20, 21, 22, 23, 24-тармақтарында көзделген барлық іс-әрекеттер барынша қысқа мерзімде орындалады.
Комиссия Алқасының шешімдерін жою немесе өзгерту туралы ұсыныстар бойынша келісетін мемлекеттік органда наразылықтар болған жағдайда қатынастар осы Қағидалардың 28-тармағына сәйкес реттеледі.

25. В случае принятия Представителем Республики Казахстан в Совете Комиссии решения о начале процедуры отмены или изменения решения Коллегии Комиссии им вносится в Коллегию Комиссии соответствующее предложение в соответствии с приложением 1 к Договору о ЕАЭС.
5. Порядок подготовки инициативных предложений
казахстанской стороны для рассмотрения на заседаниях Комиссии
26. Государственные органы в пределах своей компетенции по собственной инициативе и (или) в соответствии с поручениями Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Представителя Республики Казахстан в Совете Комиссии осуществляют подготовку инициативного предложения для рассмотрения на заседании Комиссии в соответствии с Регламентом Комиссии.
27. Государственный орган, подготовивший предложение, обеспечивает его согласование с заинтересованными государственными органами путем направления официальной позиции с включением комплекта документов в соответствии с регламентом работы Комиссии.
Срок согласования предложения составляет не более 7 (семи) рабочих дней со дня поступления соответствующего предложения в заинтересованные государственные органы.
Обязательными согласующими государственными органами являются уполномоченный орган, Министерство иностранных дел Республики Казахстан, Министерство юстиции Республики Казахстан.
Министерство иностранных дел Республики Казахстан согласовывает вопросы, затрагивающие институциональную основу и международную деятельность ЕАЭС.
В случае согласования со всеми заинтересованными государственными органами, государственный орган подготовивший предложение обеспечивает направление его в уполномоченный орган для дальнейшего вынесения на заседание консультативно-совещательного органа при Правительстве Республики Казахстан по вопросам экономической интеграции (далее – Консультативно-совещательный орган).
Вносимый государственным органом подготовивший предложение, комплект документов и иных материалов в уполномоченный орган должен быть полистно парафирован ответственным должностным лицом государственного органа-разработчика предложения и лицом согласующего государственного органа, в ведении которого входит взаимодействие с уполномоченным органом по вопросам функционирования ЕАЭС.
28. При наличии возражений предложения визируются с замечаниями, которые оформляются на бланке согласующего государственного органа, подписываются его ответственным должностным лицом и прилагаются к согласуемым предложениям (их копиям).
При наличии разногласий по предложениям ответственное должностное лицо государственного органа подготовившего предложение, либо лицо его заменяющее в установленном законодательном порядке, обеспечивает обсуждение его с ответственными должностными лицами согласующих государственных органов, с целью поиска взаимоприемлемого решения, оформляемого протоколом.
По итогам обсуждения в случае невозможности выработки взаимоприемлемого решения по имеющимся разногласиям государственный орган-разработчик направляет предложение с разногласиями вместе с протоколом согласительного совещания в уполномоченный орган для дальнейшего вынесения на заседание Консультативно-совещательного органа.
Уполномоченный орган выносит на рассмотрение подготовленное предложение государственного органа на заседании Консультативно-совещательного органа.

25. Комиссия Кеңесіндегі Қазақстан Республикасының Өкілі Комиссия Алқасының шешімін жою немесе өзгерту рәсімін бастау туралы шешім қабылдаған жағдайда, ол Комиссия Алқасына ЕАЭО туралы шартқа 1-қосымшаға сәйкес тиісті ұсынысты енгізеді.
5. Комиссия отырыстарында қарау үшін Қазақстан тарапының бастамашыл ұсыныстарын дайындау тәртібі
26. Мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде өз бастамасы бойынша және (немесе) Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Комиссия Кеңесіндегі Қазақстан Республикасы Өкілінің тапсырмаларына сәйкес Комиссия отырысында қарау үшін Комиссия регламентіне сәйкес бастамашыл ұсыныс дайындауды жүзеге асырады.
27. Ұсынысты дайындаған мемлекеттік орган Комиссияның жұмыс регламентіне сәйкес құжаттар жиынтығын қоса отырып, ресми ұстанымды жолдау арқылы оны мүдделі мемлекеттік органдармен келісуді қамтамасыз етеді.
Ұсынысты келісу мерзімі мүдделі мемлекеттік органдарға тиісті ұсыныс келіп түскен күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайды.
Уәкілетті орган, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі міндетті келісуші мемлекеттік органдар болып табылады.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі ЕАЭО институционалдық негізін және халықаралық қызметін қозғайтын мәселелерді келіседі.
Барлық мүдделі мемлекеттік органдармен келісілген жағдайда ұсынысты дайындаған мемлекеттік орган одан әрі Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы экономикалық интеграция мәселелері жөніндегі консультативтік-кеңесші органның (бұдан әрі – консультативтік-кеңесші орган) отырысына шығару үшін уәкілетті органға жіберуді қамтамасыз етеді.
Ұсынысты дайындаған мемлекеттік орган уәкілетті органға енгізетін ұсыныстың, құжаттар жиынтығы мен өзге де материалдардың әрбір парағына ұсынысты әзірлеуші мемлекеттік органның жауапты лауазымды тұлғасы мен ЕАЭО-ның жұмыс істеуі мәселелері бойынша уәкілетті органмен өзара іс-қимыл жасауды жүргізетін келісуші мемлекеттік органның тұлғасы қол қоюлары тиіс.
28. Қарсылықтар болған жағдайда ұсыныстарға келісуші мемлекеттік органның бланкісінде ресімделетін ескертулермен қоса бұрыштама қойылады, оған жауапты лауазымды тұлға қол қояды және келісілетін ұсынысқа (оның көшірмелеріне) қоса ұсынылады.
Ұсыныстар бойынша келіспеушіліктер болған кезде ұсыныс дайындаған мемлекеттік органның жауапты лауазымды тұлғасы не заңнамада белгіленген тәртіппен оны алмастыратын адам хаттамамен ресiмделетін өзара қолайлы шешім іздеу мақсатында оны келісуші мемлекеттік органдардың жауапты лауазымды тұлғаларымен талқылауды қамтамасыз етеді.
Талқылаудың қорытындысы бойынша келіспеушіліктер жөнінде өзара қолайлы шешім әзірлеу мүмкін болмаған жағдайда әзірлеуші мемлекеттік орган келісу кеңесінің хаттамасымен бірге келіспеушіліктері бар ұсынысты одан әрі Консультативтік-кеңесші органның отырысына шығару үшін уәкілетті органға жібереді.
Уәкілетті орган мемлекеттік органның дайындалған ұсынысын Консультативтік-кеңесші органның отырысында қарауға шығарады.

29. Согласованное с заинтересованными государственными органами и одобренное на заседании Консультативно-совещательного органа предложение направляется государственным органом, подготовившим это предложение, в уполномоченный орган для последующего перенаправления в Комиссию через Министерство иностранных дел Республики Казахстан в соответствии с пунктом 8 настоящих Правил.
30. Уполномоченный орган информирует государственный орган, подготовивший предложение и Представителя Республики Казахстан в Совете Комиссии об итогах его рассмотрения в Комиссии.
6. Порядок обеспечения деятельности представителя
Республики Казахстан в Совете Комиссии
31. Проект повестки дня заседания Совета Комиссии и прилагаемые к нему материалы, поступившие Представителю Республики Казахстан в Совете Комиссии на согласование в соответствии с пунктом 16 Регламента Комиссии, направляются Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан для рассмотрения и подготовки предложений в уполномоченный орган, Министерство юстиции Республики Казахстан, Министерство иностранных дел Республики Казахстан, Министерство финансов Республики Казахстан, Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан, а также другие государственные органы в соответствии со сферами их ведения и НПП в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня их поступления.
32. Государственный орган в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня поступления проекта повестки дня заседания Совета Комиссии и прилагаемых к нему материалов осуществляет подготовку официальной позиции государственного органа для формирования общей позиции казахстанской стороны по соответствующему вопросу, а также рассмотрение при необходимости на заседании Консультативно-совещательного органа.
33. Утвержденная повестка дня заседания Совета Комиссии и прилагаемые к ней материалы, поступившие Представителю Республики Казахстан в Совете Комиссии в соответствии с пунктом 21 Регламента Комиссии, направляются на рассмотрение, подготовку и согласование предложений для формирования позиции казахстанской стороны в порядке в соответствии с пунктом 31 настоящих Правил.
Государственный орган обеспечивает подготовку, согласование, а также направление официальной позиции для формирования общей позиции казахстанской стороны в уполномоченный орган в соответствии с настоящими Правилами не позднее 5 (пяти) рабочих дней до даты заседания Совета Комиссии.
Указанные сроки могут быть сокращены Представителем Республики Казахстан в Совете Комиссии по итогам рассмотрения на заседании Консультативно-совещательного органа.

29. Мүдделі мемлекеттік органдармен келісілген және Консультативтік-кеңесші органның отырысында мақұлданған ұсынысты дайындаған мемлекеттік орган оны осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі арқылы кейіннен Комиссияға жіберу үшін уәкілетті органға жолдайды.
30. Уәкілетті орган ұсынысты дайындаған мемлекеттік органды және Комиссия Кеңесіндегі Қазақстан Республикасының Өкілін ұсынысты Комиссияда қарау қорытындысы туралы хабардар етеді.
6. Комиссия Кеңесіндегі Қазақстан Республикасы өкілінің қызметін қамтамасыз ету тәртібі
31. Комиссия Кеңесі отырысы күн тәртібінің жобасы және оған қоса берілетін, Комиссия регламентінің 16-тармағына сәйкес Комиссия Кеңесіндегі Қазақстан Республикасының Өкіліне келісуге түскен материалдарды Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі уәкілетті органға, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне, Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігіне, сондай-ақ олардың басқару салаларына сәйкес өзге мемлекеттік органдарға және ҰКП-ға түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарау және ұсыныстар дайындау үшін жібереді.
32. Мемлекеттік орган Комиссия Кеңесі отырысының күн тәртібінің жобасы және оған қоса берілген материалдар түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде тиісті мәселе бойынша Қазақстан тарапының жалпы ұстанымын қалыптастыру үшін мемлекеттік органның ресми ұстанымын әзірлеуді, сондай-ақ қажет болған жағдайда Консультативтік-кеңесші органның отырысында қарауды жүзеге асырады.
33. Комиссия Кеңесіндегі Қазақстан Республикасының Өкіліне келіп түскен Комиссия Кеңесі отырысының бекітілген күн тәртібі мен оған қоса берілетін материалдар Комиссия регламентінің 21-тармағына сәйкес Қазақстан тарапының ұстанымын қалыптастыру үшін қарауға, ұсыныстар дайындауға және оны келісуге осы Қағидалардың 31-тармағына сәйкес тәртіппен жіберіледі.
Мемлекеттік орган Қазақстан тарапының жалпы ұстанымын қалыптастыру үшін осы Қағидаларға сәйкес уәкілетті органға Комиссия Кеңесінің отырысы өтетін күнге дейін 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей ресми ұстанымды дайындауды, келісуді, сондай-ақ жіберуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілген мерзімді Консультативтік-кеңесші органның отырысында қараудың қорытындысы бойынша Комиссия Кеңесіндегі Қазақстан Республикасының Өкілі қысқартуы мүмкін.

34. Уполномоченный орган обобщает официальные позиции государственных органов и обеспечивает их рассмотрение на заседании Консультативно-совещательного органа под председательством Представителя Республики Казахстан в Совете Комиссии для формирования итоговой позиции казахстанской стороны по материалам заседания Совета Комиссии.
35. Подготовка предложения Представителя Республики Казахстан в Совете Комиссии о включении в соответствии с пунктом 26 приложения 1 к Договору о ЕАЭС вопроса в повестку дня заседания Совета Комиссии, в том числе необходимых материалов, осуществляется в порядке, установленном пунктами 26, 27, 28, 29, 30 настоящих Правил.
36. Заинтересованные государственные органы обеспечивают участие своих представителей на заседании Совета Комиссии на уровне не ниже заместителя руководителя государственного органа.
По согласованию с Представителем Республики Казахстан в Совете Комиссии кандидатура может быть представлена на нижестоящем уровне.
7. Порядок определения уполномоченных представителей
для включения в состав консультативных органов при Коллегии Комиссии
37. Обращения Коллегии Комиссии о представлении кандидатур уполномоченных представителей для формирования консультативного органа при Коллегии Комиссии, поступившие в Правительство Республики Казахстан, направляются Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан в государственные органы в соответствии со сферами их ведения, а также в уполномоченный орган.
Государственные органы, к сфере ведения которых относятся вопросы, входящие в компетенцию консультативного органа при Коллегии Комиссии, в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения указанных обращений направляют в уполномоченный орган предложения о включении своих уполномоченных представителей в состав консультативного органа при Коллегии Комиссии.
38. Уполномоченными представителями в консультативном органе могут быть лица, занимающие должности в государственном органе Республики Казахстан не ниже руководителя структурного подразделения либо его заместителя.
Государственный орган может также направить предложения о включении в состав консультативного органа при Коллегии Комиссии представителей бизнес-сообщества, научных и общественных организации, иных независимых экспертов, обладающих необходимой квалификацией по вопросам, входящим в компетенцию консультативного органа при Коллегии Комиссии.
39. На основании представленных предложений о включении в состав консультативного органа представителей Республики Казахстан уполномоченный орган в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня представления в уполномоченный орган последнего предложения формирует состав уполномоченных представителей заинтересованных государственных органов в консультативном органе и направляет в Министерство иностранных дел Республики Казахстан для последующего перенаправления в Комиссию в соответствии с пунктом 8 настоящих Правил.

34. Уәкілетті орган мемлекеттік органдардың ресми ұстанымдарын жинақтайды және Комиссия Кеңесі отырысының материалдары бойынша Қазақстан тарапының қорытынды ұстанымын қалыптастыру үшін Комиссия Кенесіндегі Қазақстан Республикасының Өкілі төрағалық ететін Консультативтік-кеңесші органның отырыстарында қаралуын қамтамасыз етеді.
35. Комиссия Кеңесіндегі Қазақстан Республикасы Өкілінің ЕАЭО туралы шартқа 1-қосымшаның 26-тармағына сәйкес мәселені Комиссия Кеңесі отырысының күн тәртібіне қосу туралы ұсынысын, оның ішінде қажетті материалдарды дайындау осы Қағидалардың 26, 27, 28, 29, 30-тармақтарында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
36. Мүдделі мемлекеттік органдар мемлекеттік орган басшысының орынбасары деңгейінен төмен емес өз өкілдерінің Комиссия Кеңесінің отырысына қатысуын қамтамасыз етеді.
Комиссия Кеңесіндегі Қазақстан Республикасының Өкілімен келісу бойынша кандидатура төмен тұрған деңгейде ұсынылуы мүмкін.
7. Комиссия Алқасы жанындағы консультативтік органдардың құрамына енгізу үшін уәкілетті өкілдерді айқындау тәртібі
37. Қазақстан Республикасының Үкіметіне келіп түскен, Комиссия Алқасы жанындағы консультативтік органды қалыптастыру үшін уәкілетті өкілдердің кандидатураларын ұсыну туралы Комиссия Алқасының өтініштерін Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі олардың басқару салаларына сәйкес мемлекеттік органдарға, сондай-ақ уәкілетті органға жібереді.
Басқару саласына Комиссия Алқасы жанындағы консультативтік органның құзыретіне кіретін мәселелер жататын мемлекеттік органдар көрсетілген өтініштерді алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде өздерінің уәкілетті өкілдерін Комиссия Алқасы жанындағы консультативтік органның құрамына енгізу туралы ұсынысын уәкілетті органға жібереді.
38. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органында құрылымдық бөлімшенің басшысынан не оның орынбасарынан төмен емес лауазымдағы тұлғалар консультативтік органдағы уәкілетті өкілдер бола алады.
Мемлекеттік орган Комиссия Алқасы жанындағы консультативтік органның құрамына бизнес-қоғамдастықтың, ғылыми және қоғамдық ұйымдардың өкілдерін, Комиссия Алқасы жанындағы консультативтік органның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қажетті біліктілігі бар өзге де тәуелсіз сарапшыларды енгізу туралы ұсынысты да жолдай алады.
39. Консультативтік органның құрамына Қазақстан Республикасының өкілдерін енгізу туралы берілген ұсыныстардың негізінде уәкілетті орган соңғы ұсынысты алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде консультативтік органдағы мүдделі мемлекеттік органдардың уәкілетті өкілдерінің құрамын қалыптастырып, осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес кейіннен Комиссияға жіберу үшін Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне жолдайды.

8. Порядок взаимодействия государственных органов в целях
информирования Комиссии по формам уведомлений
о промышленных субсидиях
40. В соответствии с разделом IX Протокола о единых правилах предоставления промышленных субсидий приложения 28 к Договору о ЕАЭС уполномоченный орган уведомляет государства-члены ЕАЭС (далее – государства-члены) и Комиссию:
1) ежегодно, не позднее 1 декабря, обо всех субсидиях, планируемых к предоставлению в очередном году на республиканском и местном уровнях;
2) ежеквартально, не позднее 30 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, о предоставленных на республиканском и местном уровнях субсидиях за отчетный квартал;
3) ежегодно, не позднее 1 июля года, следующего за отчетным, о предоставленных субсидиях на республиканском и местном уровнях за отчетный год.
41. Государственные органы и организации, указанные в приложении 1 к настоящим Правилам, заполняют формы уведомлений о промышленных субсидиях согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 к настоящим Правилам и обеспечивают их своевременное представление в уполномоченный орган:
1) ежегодно, не позднее 1 октября, уведомления обо всех субсидиях, планируемых к предоставлению в очередном году на республиканском и местном уровнях;
2) ежеквартально, не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом уведомления о предоставленных субсидиях на республиканском и местном уровнях за отчетный квартал;
3) ежегодно, не позднее 1 мая, следующего за отчетным, уведомления о предоставленных субсидиях на республиканском и местном уровнях за отчетный год.
42. Уполномоченный орган направляет в Министерство финансов Республики Казахстан запрос об объемах денежных средств, планируемых к предоставлению в очередном году на республиканском и местном уровнях.
43. Министерство финансов Республики Казахстан направляет в уполномоченный орган информацию о денежных средствах, планируемых к предоставлению в очередном году на республиканском и местном уровнях, в сроки, предусмотренные подпунктом 1) пункта 41 настоящих Правил.
44. Уполномоченный орган выносит для рассмотрения на заседание Консультативно-совещательного органа уведомления о промышленных субсидиях за отчетный и планируемый периоды и направляет согласованные уведомления государствам-членам и Комиссию в сроки, указанные в пункте 40 настоящих Правил.
Приложение 1
к Правилам взаимодействия центральных
исполнительных государственных органов
Республики Казахстан, государственных
органов Республики Казахстан,
непосредственно подчиненных и
подотчетных Президенту Республики
Казахстан, с Евразийской
экономической комиссией
Перечень государственных органов и организаций, предоставляющих
уведомления о промышленных субсидиях в уполномоченный орган

8. Өнеркәсіптік субсидиялар туралы хабарламалардың нысандары бойынша Комиссияны хабардар ету мақсатында мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл тәртібі
40. ЕАЭО туралы шартқа 28-қосымшаның Өнеркәсіптік субсидияларды ұсынудың бірыңғай қағидалары туралы хаттамасының IX бөліміне сәйкес уәкілетті орган ЕАЭО мүше мемлекеттерге (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) және Комиссияға:
1) жыл сайын, 1 желтоқсаннан кешіктірмей республикалық және жергілікті деңгейде кезекті жылы ұсыну жоспарланған барлық субсидиялар туралы;
2) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 30 күнінен кешіктірмей республикалық және жергілікті деңгейде есепті тоқсанда ұсынылған субсидиялар туралы;
3) жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 1 шілдесінен кешіктірмей республикалық және жергілікті деңгейде есепті жылы ұсынылған субсидиялар туралы хабарлайды.
41. Осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген мемлекеттік органдар мен ұйымдар осы Қағидаларға 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-қосымшаларға сәйкес өнеркәсіптік субсидиялар туралы хабарламалардың нысанын толтырады және олардың уәкілетті органға уақтылы:
1) жыл сайын, 1 қазаннан кешіктірмей республикалық және жергілікті деңгейде кезекті жылы ұсыну жоспарланған барлық субсидиялар туралы хабарламаның;
2) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15 күнінен кешіктірмей республикалық және жергілікті деңгейде есепті тоқсанда ұсынылған субсидиялар туралы хабарламаның;
3) жыл сайын, есепті жылдан кейінгі 1 мамырдан кешіктірмей республикалық және жергілікті деңгейде есепті жылы ұсынылған субсидиялар туралы хабарламаның ұсынылуын қамтамасыз етеді.
42. Уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне республикалық және жергілікті деңгейлерде кезекті жылы ұсыну жоспарланған ақшалай қаражат көлемі туралы сұрау салу жолдайды.
43. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі уәкілетті органға республикалық және жергілікті деңгейлерде кезекті жылы ұсыну жоспарланған ақшалай қаражат туралы ақпаратты осы Қағидалардың 41-тармағының 1) тармақшасында көзделген мерзiмдерде жолдайды.
44. Уәкілетті орган есепті және жоспарланған кезеңдердегі өнеркәсіптік субсидиялар туралы хабарламаны Консультативтік-кеңесші органның отырысына қарауға шығарады және келісілген хабарламаларды мүше мемлекеттерге және Комиссияға осы Қағидалардың 40-тармағында көрсетілген мерзімде жолдайды.
Қазақстан Республикасының орталық
атқарушы мемлекеттік органдарының,
Қазақстан Республикасының Президентіне
тікелей бағынатын және есеп беретін
Қазақстан Республикасының мемлекеттік
органдарының Еуразиялық экономикалық
комиссиямен өзара іс-қимыл қағидаларына
1-қосымша
Уәкілетті органға өнеркәсіптік субсидиялар туралы хабарлама ұсынатын мемлекеттік органдар мен ұйымдардың тізбесі

1. Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
2. Министерство финансов Республики Казахстан;
3. Местные исполнительные органы области, города республиканского значения и столицы Республики Казахстан (далее – МИО);
4. Акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" (далее – АО "НУХ "Байтерек");
5. Акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму" (далее – АО "ФРП "Даму").
Приложение 2
к Правилам взаимодействия центральных
исполнительных государственных органов
Республики Казахстан, государственных
органов Республики Казахстан,
непосредственно подчиненных и
подотчетных Президенту Республики
Казахстан, с Евразийской
экономической комиссией
Таблица 1* – Единая программа поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса 2020": первое направление
Наименование проекта/заемщик**
с 1 января по 31 декабря 20__ г.
объем (тыс. тенге)
Оплата гарантии АО "ФРП "Даму"
Выплата государственных грантов по проектам предпринимателей
Примечание:
* - МИО заполняют форму уведомлений в соответствии с настоящей таблицей;
** - информацию о мерах промышленной поддержки необходимо представить с указанием объема финансирования только тех отраслей, коды ОКЭД которых начинаются с раздела 05 и заканчиваются разделом 33 (разделы 05-33 ОКЭД).
Приложение 3
к Правилам взаимодействия центральных
исполнительных государственных органов
Республики Казахстан, государственных
органов Республики Казахстан,
непосредственно подчиненных и
подотчетных Президенту Республики
Казахстан, с Евразийской
экономической комиссией
Таблица 2* – Единая программа поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса 2020": второе направление
Наименование проекта/заемщик**
с 1 января по 31 декабря 20__ г.
объем (тыс. тенге)
Оплата гарантии АО "ФРП "Даму"
Выплата государственных грантов по проектам предпринимателей
Примечание:
* - МИО заполняют форму уведомлений в соответствии с настоящей таблицей;
** - информацию о мерах промышленной поддержки необходимо представить с указанием объема финансирования только тех отраслей, коды ОКЭД которых начинаются с раздела 05 и заканчиваются разделом 33 (разделы 05-33 ОКЭД).
Приложение 4
к Правилам взаимодействия центральных
исполнительных государственных органов
Республики Казахстан, государственных
органов Республики Казахстан,
непосредственно подчиненных и
подотчетных Президенту Республики
Казахстан, с Евразийской
экономической комиссией
Таблица 3* – Единая программа поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса 2020"
Наименование проекта/заемщик**
с 1 января по 31 декабря 20__ г.
общий объем (тыс. тенге)
Выплата субсидий АО "ФРП "Даму" банкам второго уровня по проектам предпринимателей (первое направление)
Выплата субсидий АО "ФРП "Даму" банкам второго уровня по проектам предпринимателей в рамках второго направления Программы
Третье направление: снижение валютных рисков предпринимателей
Выплата субсидий АО "ФРП "Даму" банкам второго уровня по проектам предпринимателей оздоровления и усиления предпринимательского потенциала (четвертое направление)
Примечание:
* - АО "ФРП "Даму" заполняют форму уведомлений в соответствии с настоящей таблицей;
** - информацию о мерах промышленной поддержки необходимо представить с указанием объема финансирования только тех отраслей, коды ОКЭД которых начинаются с раздела 05 и заканчиваются разделом 33 (разделы 05-33 ОКЭД).
__________________________
Приложение 5
к Правилам взаимодействия центральных
исполнительных государственных органов
Республики Казахстан, государственных
органов Республики Казахстан,
непосредственно подчиненных и
подотчетных Президенту Республики
Казахстан, с Евразийской
экономической комиссией
Таблица 4* – Программы "Фонда "Даму"
Наименование программы**
с 1 января по 31 декабря 20__ г.
финансовые средства, размещенные в финансовых организациях тыс. тенге
Финансовые средства, направленные финансовыми организациями, заемщику
финансовые средства, направленные финансовыми организациями, субъектам малого и среднего предпринимательства тыс. тенге
из них средства фонда тыс. тенге
1
2
3
4

1. Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі;
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – ЖАО);
4. "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ);
5. "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – "Даму" КДҚ" АҚ).
Қазақстан Республикасының орталық
атқарушы мемлекеттік органдарының,
Қазақстан Республикасының Президентіне
тікелей бағынатын және есеп беретін
Қазақстан Республикасының мемлекеттік
органдарының Еуразиялық экономикалық
комиссиямен өзара іс-қимыл қағидаларына
2-қосымша
1-кесте * – "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы: бірінші бағыт
Жобаның атауы/қарыз алушы**
20__жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғанға дейін
көлемі (мың теңге)
"Даму" КДҚ" АҚ кепілдігін төлеу
Кәсіпкерлердің жобалары бойынша мемлекеттік гранттарды төлеу
Ескертпе:
* - ЖАО хабарламалар нысанын осы кестеге сәйкес толтырады;
** - өнеркәсіптік қолдау шаралары туралы ақпаратты ЭҚЖЖ кодтары 05-бөлімнен басталып 33-бөліммен аяқталатын (ЭҚЖЖ бөлімдері 05-33) салалардың ғана қаржыландыру көлемін көрсете отырып ұсыну керек.
Қазақстан Республикасының орталық
атқарушы мемлекеттік органдарының,
Қазақстан Республикасының Президентіне
тікелей бағынатын және есеп беретін
Қазақстан Республикасының мемлекеттік
органдарының Еуразиялық экономикалық
комиссиямен өзара іс-қимыл қағидаларына
3-қосымша
2-кесте * – "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы: екінші бағыт
Жобаның атауы/қарыз алушы**
20__жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғанға дейін
көлемі (мың теңге)
"Даму" КДҚ" АҚ кепілдігін төлеу
Кәсіпкерлердің жобалары бойынша мемлекеттік гранттарды төлеу
Ескертпе:
* - ЖАО хабарламалар нысанын осы кестеге сәйкес толтырады;
** - өнеркәсіптік қолдау шаралары туралы ақпаратты ЭҚЖЖ кодтары 05-бөлімнен басталып 33-бөліммен аяқталатын (ЭҚЖЖ бөлімдері 05-33) салалардың ғана қаржыландыру көлемін көрсете отырып ұсыну керек.
Қазақстан Республикасының орталық
атқарушы мемлекеттік органдарының,
Қазақстан Республикасының Президентіне
тікелей бағынатын және есеп беретін
Қазақстан Республикасының мемлекеттік
органдарының Еуразиялық экономикалық
комиссиямен өзара іс-қимыл қағидаларына
4-қосымша
3-кесте * – "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау және дамытудың бірыңғай бағдарламасы
Жобаның атауы/қарыз алушы**
20__ жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғанға дейін
жалпы көлемі (мың теңге)
Кәсіпкерлердің жобалары бойынша екінші деңгейдегі банктерге "Даму" КДҚ" АҚ-ның субсидиялар төлеуі (бірінші бағыт)
Бағдарламаның екінші бағыты шеңберінде кәсіпкерлердің жобалары бойынша екінші деңгейдегі банктерге "Даму" КДҚ" АҚ-ның субсидиялар төлеуі
Үшінші бағыт: кәсіпкерлердің валюталық тәуекелдерін төмендету
Сауықтыру және кәсіпкерлік әлеуетті күшейту үшін кәсіпкерлердің жобалары бойынша екінші деңгейдегі банктерге "Даму" КДҚ" АҚ-ның субсидиялар төлеуі (төртінші бағыт)
Ескертпе:
* - "Даму" КДҚ" АҚ хабарламалар нысанын осы кестеге сәйкес толтырады;
** - өнеркәсіптік қолдау шаралары туралы ақпаратты ЭҚЖЖ кодтары 05-бөлімнен басталып 33-бөліммен аяқталатын (ЭҚЖЖ бөлімдері 05-33) салалардың ғана қаржыландыру көлемін көрсете отырып ұсыну керек.
Қазақстан Республикасының орталық
атқарушы мемлекеттік органдарының,
Қазақстан Республикасының Президентіне
тікелей бағынатын және есеп беретін
Қазақстан Республикасының мемлекеттік
органдарының Еуразиялық экономикалық
комиссиямен өзара іс-қимыл қағидаларына
5-қосымша
4-кесте * – "Даму" КДҚ" АҚ бағдарламалары
Бағдарламаның атауы**
20__ жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғанға дейін
қаржы ұйымдарында орналастырылған қаржы қаражаты, мың теңге
Қаржы ұйымдары қарыз алушыға жіберген қаржы қаражаты
қаржы ұйымдары шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жіберген қаржы қаражаты, мың теңге
оның ішінде қор қаражаты, мың теңге
1
2
3
4

Программы обусловленного размещения средств в банках второго уровня для последующего кредитования субъектов малого и среднего предпринимательства (1, 2, 3 транши)
Программа "Даму-Регионы" (Программа софинансирования с МИО)
Программа "Даму-Өндіріс" для поддержки субъектов частного предпринимательства, занятых в сфере обрабатывающей промышленности
Программа финансирования лизинговых сделок субъектов малого и среднего предпринимательства, занятых в сфере обрабатывающей промышленности через банки второго уровня и Лизинговые компании
Программа обусловленного размещения средств в банках второго уровня для последующего микрокредитования женского предпринимательства
Программа регионального финансирования субъектов малого и среднего предпринимательства
Программа финансирования субъектов малого и среднего предпринимательства за счет займа Азиатского Банка Развития (1-2 транш)
Программа финансирования лизинговых сделок субъектов малого и среднего предпринимательства
Программа обусловленного размещения средств в банках второго уровня и иных финансовых организациях для последующего кредитования субъектов частного предпринимательства г. Жанаозен
Программа финансирования региональных приоритетных проектов субъектов малого и среднего предпринимательства "Даму регионы III"
Программа поддержки субъектов малого и среднего предпринимательства, занятых в сфере обрабатывающей промышленности (1, 2, 3 транши Национального Фонда)
Примечание:
* - АО "ФРП "Даму" заполняют форму уведомлений в соответствии с настоящей таблицей;
** - информацию о мерах промышленной поддержки необходимо представить с указанием объема финансирования только тех отраслей, коды ОКЭД которых начинаются с раздела 10 и заканчиваются разделом 33 (разделы 10-33 ОКЭД);
Суть таблицы 4 - отразить объем денежных средств, имевших бюджетное происхождение (например, Национальный фонд, республиканский бюджет, средства акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" и другие.) и направленных на финансирование отраслей промышленности в отчетном периоде.
Приложение 6
к Правилам взаимодействия центральных
исполнительных государственных органов
Республики Казахстан, государственных
органов Республики Казахстан,
непосредственно подчиненных и
подотчетных Президенту Республики
Казахстан, с Евразийской
экономической комиссией
Таблица 5* – Налоговые льготы
Наименование программы
за период с 1 января по 31 декабря 20__ года
объем льгот, тыс. тенге
Освобождение от обложения НДС на импорт в рамках инвестиционных проектов (ст. 283 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года № 375-V ЗРК)
Преференции по налогам в рамках инвестиционных приоритетных проектов (ст. 290 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года № 375-V ЗРК)
Преференции по налогам в рамках инвестиционных стратегических проектов (ст. 290 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года № 375-V ЗРК)
Льготы на НДС на импортируемые товары в рамках режима "Свободный склад"
Льготы на НДС на импортируемые товары в рамках Специальной экономической зоны (СЭЗ)
Льготы по корпоративному налогу в рамках Специальной экономической зоны (СЭЗ)
Льготы по налогу на имущество в рамках Специальной экономической зоны (СЭЗ)
Льготы по земельному налогу в рамках Специальной экономической зоны (СЭЗ)
Примечание:
* - Министерство финансов Республики Казахстан заполняют форму уведомлений в соответствии с настоящей таблицей.
Приложение 7
к Правилам взаимодействия центральных
исполнительных государственных органов
Республики Казахстан, государственных
органов Республики Казахстан,
непосредственно подчиненных и
подотчетных Президенту Республики
Казахстан, с Евразийской
экономической комиссией
Таблица 6* – Таможенные льготы
Наименование программы
за период с 1 января по 31 декабря 20__ года
объем льгот, тыс. тенге

Кейіннен шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне кредит беру үшін қаражатты екінші деңгейдегі банктерде негізді түрде орналастыру бағдарламалары (1, 2, 3 -транштар)
"Даму-Өңірлер" бағдарламасы (ЖАО-мен қоса қаржыландыру бағдарламасы)
Өңдеу өнеркәсібі саласында жұмыспен айналысатын шағын кәсіпкерлік субъектілерін қолдауға арналған "Даму-Өндіріс" бағдарламасы
Өңдеу өнеркәсібі саласында жұмыспен айналысатын шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің лизингтік мәмілелерін екінші деңгейдегі банктер мен Лизингтік компаниялар арқылы қаржыландыру бағдарламасы
Кейіннен әйелдер кәсіпкерлігіне микрокредит беру үшін қаражатты екінші деңгейдегі банктерде негізді түрде орналастыру бағдарламасы
Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерін өңірлік қаржыландыру бағдарламасы
Азия Даму Банкінің қарызы есебінен шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерін қаржыландыру бағдарламасы (1-2-транш)
Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің лизингтік мәмілелерін қаржыландыру бағдарламасы
Кейіннен Жаңаөзен қаласының жеке кәсіпкерлік субъектілеріне кредит беру үшін қаражатты екінші деңгейдегі банктерде және өзге де қаржы ұйымдарында негізді түрде орналастыру бағдарламасы
"Даму өңірлер III" шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің өңірлік басым жобаларын қаржыландыру бағдарламасы
Өңдеу өнеркәсібі саласында жұмыспен айналысатын шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерін қолдау бағдарламасы (Ұлттық қордың 1, 2, 3 – транштары)
Ескертпе:
* - "Даму" КДҚ" АҚ хабарламалар нысанын осы кестеге сәйкес толтырады;
** - өнеркәсіптік қолдау шаралары туралы ақпаратты ЭҚЖЖ кодтары 10-бөлімнен басталып 33-бөліммен аяқталатын (ЭҚЖЖ бөлімдері 10-33) салалардың ғана қаржыландыру көлемін көрсете отырып ұсыну керек;
4 - кестенің мәні – бюджеттік сипаттағы (мысалы, Ұлттық қор, республикалық бюджет, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының қаражаты және тағы басқалар) және есепті кезеңде өнеркәсіп салаларын қаржыландыруға бағытталған ақша қаражатының көлемін көрсету.
Қазақстан Республикасының орталық
атқарушы мемлекеттік органдарының,
Қазақстан Республикасының Президентіне
тікелей бағынатын және есеп беретін
Қазақстан Республикасының мемлекеттік
органдарының Еуразиялық экономикалық
комиссиямен өзара іс-қимыл қағидаларына
6-қосымша
5-кесте * – Салықтық жеңілдіктер
Бағдарламаның атауы
20__ жылғы
1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғандағы кезеңде
жеңілдіктер көлемі, мың теңге
Инвестициялық жобалар шеңберінде импортқа ҚҚС салудан босату (2015 жылғы 29 қазандағы № 375-V Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 283-бабы)
Инвестициялық басым жобалар шеңберіндегі салықтар бойынша преференциялар (2015 жылғы 29 қазандағы № 375-V Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 290-бабы)
Инвестициялық стратегиялық жобалар шеңберіндегі салықтар бойынша преференциялар (2015 жылғы 29 қазандағы № 375-V Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 290-бабы)
"Еркін қойма" режимі шеңберінде импортталатын тауарларға ҚҚС-ға жеңілдіктер
Арнайы экономикалық аймақ (АЭА) шеңберінде импортталатын тауарларға ҚҚС-ға жеңілдіктер
Арнайы экономикалық аймақ (АЭА) шеңберінде корпоративтік салық бойынша жеңілдіктер
Арнайы экономикалық аймақ (АЭА) шеңберінде мүлік салығы бойынша жеңілдіктер
Арнайы экономикалық аймақ (АЭА) шеңберінде жер салығы бойынша жеңілдіктер
Ескертпе:
* - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі хабарламалар нысанын осы кестеге сәйкес толтырады.
Қазақстан Республикасының орталық
атқарушы мемлекеттік органдарының,
Қазақстан Республикасының Президентіне
тікелей бағынатын және есеп беретін
Қазақстан Республикасының мемлекеттік
органдарының Еуразиялық экономикалық
комиссиямен өзара іс-қимыл қағидаларына
7-қосымша
6-кесте * – Кедендік жеңілдіктер
Бағдарламаның атауы
20__ жылғы
1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғандағы кезеңде
жеңілдіктер көлемі,
мың теңге

Освобождение от обложения таможенными пошлинами в рамках инвестиционных контрактов (ст. 287 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года № 375-V ЗРК)
Освобождение от уплаты таможенных пошлин в рамках режима "Свободный склад"
Освобождение от уплаты таможенных пошлин в рамках Специальной экономической зоны (СЭЗ)
Примечание:
* - Министерство финансов Республики Казахстан заполняют форму уведомлений в соответствии с настоящей таблицей.
Приложение 8
к Правилам взаимодействия центральных
исполнительных государственных органов
Республики Казахстан, государственных
органов Республики Казахстан,
непосредственно подчиненных и
подотчетных Президенту Республики
Казахстан, с Евразийской
экономической комиссией
Таблица 7* – Программа посткризисного восстановления
(оздоровление конкурентоспособных предприятий)
Наименование программы**
за период с 1 января по 31 декабря 20__ года
объем направленных средств, тыс. тенге
код ОКЭД
Субсидирование процентной ставки в рамках программы посткризисного восстановления
Примечание:
* - Министерство финансов Республики Казахстан заполняют форму уведомлений в соответствии с настоящей таблицей;
** - информацию о мерах промышленной поддержки необходимо представить с указанием объема финансирования только тех отраслей, коды ОКЭД которых начинаются с раздела 05 и заканчиваются разделом 33 (разделы 05-33 ОКЭД).
Приложение 9
к Правилам взаимодействия центральных
исполнительных государственных органов
Республики Казахстан, государственных
органов Республики Казахстан,
непосредственно подчиненных и
подотчетных Президенту Республики
Казахстан, с Евразийской
экономической комиссией
Таблица 8* – Кредитование реального сектора экономики
Наименование программы**
за период с 1 января по 31 декабря 20__ года
объем финансирования, тыс. тенге
Финансирование инвестиционных проектов с участием Акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
Финансирование экспортных операций с участием Акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
Лизинговое финансирование в рамках программы "Производительность 2020"
Примечание:
* - АО "НУХ "Байтерек" заполняют форму уведомлений в соответствии с настоящей таблицей;
** - информацию о мерах промышленной поддержки необходимо представить с указанием объема финансирования только тех отраслей, коды ОКЭД которых начинаются с раздела 05 и заканчиваются разделом 33 (разделы 05-33 ОКЭД).
Приложение 10
к Правилам взаимодействия центральных
исполнительных государственных органов
Республики Казахстан, государственных
органов Республики Казахстан,
непосредственно подчиненных и
подотчетных Президенту Республики
Казахстан, с Евразийской
экономической комиссией
Таблица 9* – Предоставление инновационных грантов
Наименование программы**
за период с 1 января по 31 декабря 20__ года
количество грантополучателей, ед.
общий объем, тыс. тенге
Коммерциализация технологии
Технологическое развитие отраслей
Технологическое развитие предприятий
Примечание:
* - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан заполняют форму уведомлений в соответствии с настоящей таблицей;
** - информацию о мерах промышленной поддержки необходимо представить с указанием объема финансирования только тех отраслей, коды ОКЭД которых начинаются с раздела 05 и заканчиваются разделом 33 (разделы 05-33 ОКЭД).
Приложение 11
к Правилам взаимодействия центральных
исполнительных государственных органов
Республики Казахстан, государственных
органов Республики Казахстан,
непосредственно подчиненных и
подотчетных Президенту Республики
Казахстан, с Евразийской
экономической комиссией
Таблица 10* – Поддержка на внутреннем рынке
Наименование программы**
за период с 1 января по 31 декабря 20__ года
количество проектов, ед.
объем финансирования, тыс. тенге
Оплата услуг консалтинговых организаций, привлеченных для разработки или экспертизы комплексного плана индустриально-инновационного проекта
Продвижение отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутреннем рынке
Примечание:
* - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан заполняют форму уведомлений в соответствии с настоящей таблицей;
** - информацию о мерах промышленной поддержки необходимо представить с указанием объема финансирования только тех отраслей, коды ОКЭД которых начинаются с раздела 05 и заканчиваются разделом 33 (разделы 05-33 ОКЭД).
Приложение 12
к Правилам взаимодействия центральных
исполнительных государственных органов
Республики Казахстан, государственных
органов Республики Казахстан,
непосредственно подчиненных и
подотчетных Президенту Республики
Казахстан, с Евразийской
экономической комиссией
Таблица 11* – Развитие и продвижение экспорта отечественных
обработанных товаров, услуг
Возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности**:
за период с 1 января по 31 декабря 20__ года
объем финансирования, тыс. тенге
Затраты, связанные с продвижением (брендинг) и раскруткой конкретной продукции, услуг на внешнем рынке
Затраты на проведение процедур, связанных с регистрацией товарных знаков и сертификацией продукции в целях экспорта за рубеж
Затраты на оплату услуг по обучению сотрудников, занятых в сфере управления экспортом за рубежом, а также с приглашением иностранных экспертов-консультантов на предприятия-субъекты индустриально-инновационной деятельности
Привлечение франшизы
Затраты по оплате услуг на создание и запуск интернет-ресурса субъекта индустриально-инновационной деятельности
Затраты на оплату услуг по маркетинговым исследованиям
Примечание:
* - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан заполняют форму уведомлений в соответствии с настоящей таблицей;
** - информацию о мерах промышленной поддержки необходимо представить с указанием объема финансирования только тех отраслей, коды ОКЭД которых начинаются с раздела 05 и заканчиваются разделом 33 (разделы 05-33 ОКЭД)
Приложение 13
к Правилам взаимодействия центральных
исполнительных государственных органов
Республики Казахстан, государственных
органов Республики Казахстан,
непосредственно подчиненных и
подотчетных Президенту Республики
Казахстан, с Евразийской
экономической комиссией
Таблица 12* – Государственная поддержка инвестиций
Наименование программы**
за период с 1 января по 31 декабря 20__ года
объем финансирования, тыс. тенге
Освобождение от обложения таможенными пошлинами и НДС на импорт в рамках инвестиционных проектов
Государственные натурные гранты в рамках инвестиционных проектов
Преференции по налогам в рамках инвестиционных приоритетных проектов
Инвестиционные субсидии в рамках инвестиционных приоритетных проектов
Инвестиционные преференции для инвестиционного стратегического проекта
Примечание:
* - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан заполняют форму уведомлений в соответствии с настоящей таблицей;
** - информацию о мерах промышленной поддержки необходимо представить с указанием объема финансирования только тех отраслей, коды ОКЭД которых начинаются с раздела 05 и заканчиваются разделом 33 (разделы 05-33 ОКЭД).

Инвестициялық келісімшарттар шеңберінде кедендік баждар салудан босату (2015 жылғы 29 қазандағы № 375-V Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 287-бабы)
"Еркін қойма" режимі шеңберінде кедендік баждарды төлеуден босату
Арнайы экономикалық аймақ (АЭА) шеңберінде кедендік баждарды төлеуден босату
Ескертпе:
* - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі хабарламалар нысанын осы кестеге сәйкес толтырады.
Қазақстан Республикасының орталық
атқарушы мемлекеттік органдарының,
Қазақстан Республикасының Президентіне
тікелей бағынатын және есеп беретін
Қазақстан Республикасының мемлекеттік
органдарының Еуразиялық экономикалық
комиссиямен өзара іс-қимыл қағидаларына
8-қосымша
7-кесте * – Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)
Бағдарламаның атауы**
20__ жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғандағы кезеңде
жіберілген қаражат көлемі, мың теңге
ЭҚЖЖ коды
Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру бағдарламасы шеңберінде пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
Ескертпе:
* - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі хабарламалар нысанын осы кестеге сәйкес толтырады;
** - өнеркәсіптік қолдау шаралары туралы ақпаратты ЭҚЖЖ кодтары 05-бөлімнен басталып 33-бөліммен аяқталатын (ЭҚЖЖ бөлімдері 05-33) салалардың ғана қаржыландыру көлемін көрсете отырып ұсыну керек
Қазақстан Республикасының орталық
атқарушы мемлекеттік органдарының,
Қазақстан Республикасының Президентіне
тікелей бағынатын және есеп беретін
Қазақстан Республикасының мемлекеттік
органдарының Еуразиялық экономикалық
комиссиямен өзара іс-қимыл қағидаларына
9-қосымша
8-кесте * – Экономиканың нақты секторына кредит беру
Бағдарламаның атауы**
20__ жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғандағы кезеңде
қаржыландыру көлемі, мың тенге
"Қазақстанның Даму Банкi" акционерлiк қоғамының қатысуымен инвестициялық жобаларды қаржыландыру
"Қазақстанның Даму Банкi" акционерлiк қоғамының қатысуымен экспорттық операцияларды қаржыландыру
"Өнімділік 2020" бағдарламасы шеңберінде лизингтік қаржыландыру
Ескертпе:
* - "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ хабарламалар нысанын осы кестеге сәйкес толтырады;
** - өнеркәсіптік қолдау шаралары турлы ақпаратты ЭҚЖЖ кодтары 05-бөлімнен басталып 33-бөліммен аяқталатын салалардың ғана қаржыландыру көлемін көрсете отырып тапсыру керек (ЭҚЖЖ бөлімдері 05-33).
Қазақстан Республикасының орталық
атқарушы мемлекеттік органдарының,
Қазақстан Республикасының Президентіне
тікелей бағынатын және есеп беретін
Қазақстан Республикасының мемлекеттік
органдарының Еуразиялық экономикалық
комиссиямен өзара іс-қимыл қағидаларына
10-қосымша
9-кесте * – Инновациялық гранттар беру
Бағдарламаның атауы**
20__ жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғандағы кезеңде
грант алушылар саны, бірл.
жалпы көлемі, мың теңге
Технологияларды коммерцияландыру
Салаларды технологиялық дамыту
Кәсіпорындарды технологиялық дамыту
Ескертпе:
* - Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі хабарламалар нысанын осы кестеге сәйкес толтырады;
** - өнеркәсіптік қолдау шаралары турлы ақпаратты ЭҚЖЖ кодтары 05-бөлімнен басталып 33-бөліммен аяқталатын салалардың ғана қаржыландыру көлемін көрсете отырып тапсыру керек (ЭҚЖЖ бөлімдері 05-33).
Қазақстан Республикасының орталық
атқарушы мемлекеттік органдарының,
Қазақстан Республикасының Президентіне
тікелей бағынатын және есеп беретін
Қазақстан Республикасының мемлекеттік
органдарының Еуразиялық экономикалық
комиссиямен өзара іс-қимыл қағидаларына
11-қосымша
10-кесте * – Ішкі нарықтағы қолдау
Бағдарламаның атауы**
20__ жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғандағы кезеңде
жобалар саны, бірл.
қаржыландыру көлемі,
мың тенге
Индустриялық-инновациялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе сараптау үшін тартылған консалтингтік ұйымдардың көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу
Отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету
Ескертпе:
* - Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі хабарламалар нысанын осы кестеге сәйкес толтырады;
** - өнеркәсіптік қолдау шаралары туралы ақпаратты ЭҚЖЖ кодтары 05-бөлімнен басталып 33-бөліммен аяқталатын (ЭҚЖЖ бөлімдері 05-33) салалардың ғана қаржыландыру көлемін көрсете отырып ұсыну керек.
Қазақстан Республикасының орталық
атқарушы мемлекеттік органдарының,
Қазақстан Республикасының Президентіне
тікелей бағынатын және есеп беретін
Қазақстан Республикасының мемлекеттік
органдарының Еуразиялық экономикалық
комиссиямен өзара іс-қимыл қағидаларына
12-қосымша
11-кесте * – Отандық өңделген тауарларды, көрсетілетін қызметтерді дамыту және экспортын ілгерілету
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу**:
20__ жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғандағы кезеңде
қаржыландыру көлемі, мың теңге
Сыртқы нарықта нақты өнімді, көрсетілетін қызметтерді ілгерілетуге (брендинг) және өткізуге байланысты шығындар
Шетелге экспорттау мақсатында тауар белгілерін тіркеуге және өнімдерді сертификаттауға байланысты рәсімдерді өткізу шығындары
Шетелде экспортты басқару саласында жұмыспен қамтылған қызметкерлерді оқыту, сондай-ақ индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері болып табылатын кәсіпорындарға шетелдік сарапшы консультанттарды шақыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу шығындары
Франшизалар тарту
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің интернет-ресурсын ашу және іске қосу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу бойынша шығындар
Маркетингтік зерттеулер жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу шығындары
Ескертпе:
* - Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі хабарламалар нысанын осы кестеге сәйкес толтырады;
** - өнеркәсіптік қолдау шаралары туралы ақпаратты ЭҚЖЖ кодтары 05-бөлімнен басталып 33-бөліммен аяқталатын (ЭҚЖЖ бөлімдері 05-33) салалардың ғана қаржыландыру көлемін көрсете отырып ұсыну керек.
Қазақстан Республикасының орталық
атқарушы мемлекеттік органдарының,
Қазақстан Республикасының Президентіне
тікелей бағынатын және есеп беретін
Қазақстан Республикасының мемлекеттік
органдарының Еуразиялық экономикалық
комиссиямен өзара іс-қимыл қағидаларына
13-қосымша
12-кесте * – Инвестицияларды мемлекеттік қолдау
Бағдарламаның атауы**
20__ жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғандағы кезеңде
қаржыландыру көлемі, мың тенге **
Инвестициялық жобалар шеңберінде импортқа кедендік баждар мен ҚҚС салудан босату
Инвестициялық жобалар шеңберіндегі мемлекеттік заттай гранттар
Инвестициялық басым жобалар шеңберіндегі салықтар бойынша преференциялар
Инвестициялық басым жобалар шеңберіндегі инвестициялық субсидиялар
Инвестициялық стратегиялық жобаларға арналған инвестициялық преференциялар
Ескертпе:
* - Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі хабарламалар нысанын осы кестеге сәйкес толтырады;
** - өнеркәсіптік қолдау шаралары туралы ақпаратты ЭҚЖЖ кодтары 05-бөлімнен басталып 33-бөліммен аяқталатын (ЭҚЖЖ бөлімдері 05-33) салалардың ғана қаржыландыру көлемін көрсете отырып ұсыну керек.