О подписании Протокола о внесении изменения в Договор аренды комплекса "Байконур" между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации от 10 декабря 1994 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2017 года № 697
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о внесении изменения в Договор аренды комплекса "Байконур" между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации от 10 декабря 1994 года.
2. Уполномочить первого вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан Айтуганова Кайрата Капаровича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Протокол о внесении изменения в Договор аренды комплекса "Байконур" между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации от 10 декабря 1994 года, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 1 ноября 2017 года № 697
Проект
ПРОТОКОЛ
о внесении изменения в Договор аренды комплекса "Байконур" между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации от 10 декабря 1994 г.
Правительство Республики Казахстан и Правительство Российской Федерации, именуемые в дальнейшем Сторонами,
подтверждая взаимную заинтересованность в повышении эффективности использования комплекса "Байконур",
руководствуясь принципом взаимного уважения интересов государств Сторон,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Приложение № 2 к Договору аренды комплекса "Байконур" между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации от 10 декабря 1994 г. изложить в редакции согласно приложению к настоящему Протоколу.
Статья 2
Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу, и действует до окончания срока действия Договора аренды комплекса "Байконур" между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации от 10 декабря 1994 г.
Совершено в г. ___________ ____________ 201__ г. в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, причем оба текста имеют одинаковую силу.
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Российской Федерации
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Протоколу о внесении
изменения в Договор аренды
комплекса "Байконур" между
Правительством Республики Казахстан
и Правительством Российской Федерации
от 10 декабря 1994 г.

1994 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы "Байқоңыр" кешенiн жалға беру шартына өзгеріс енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2017 жылғы 1 қарашадағы № 697 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 1994 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы "Байқоңыр" кешенiн жалға беру шартына өзгеріс енгізу туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі Қайрат Қапарұлы Айтуғановқа 1994 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы "Байқоңыр" кешенiн жалға беру шартына өзгеріс енгізу туралы хаттамаға қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 1 қарашадағы
№ 697 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
1994 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы "Байқоңыр" кешенiн жалға беру шартына өзгеріс енгізу туралы ХАТТАМА
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі,
"Байқоңыр" кешенін пайдалану тиімділігін арттыруда өзара мүдделілікті растай отырып,
Тараптар мемлекеттерінің мүдделерін өзара құрметтеу қағидатын басшылыққа ала отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
1994 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы "Байқоңыр" кешенiн жалға беру шартына № 2 қосымша осы Хаттамаға қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2-бап
Осы Хаттама оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама алынған күннен бастап күшіне енеді және 1994 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы "Байқоңыр" кешенiн жалға беру шартының қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін қолданылады.
201__жылғы ___ _____________ ___________ қаласында әрқайсысы қазақ және орыс тілдерінде екі данада жасалды әрі екі мәтіннің күші бірдей.
Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясының
Үкіметі үшін Үкіметі үшін
1994 жылғы 10 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Ресей
Федерациясының Үкіметі
арасындағы "Байқоңыр"
кешенін жалға беру шартына
өзгеріс енгізу туралы хаттамаға
ҚОСЫМША

Приложение № 2 к Договору аренды комплекса "Байконур" между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации от 10 декабря 1994 г. изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Договору аренды комплекса
"Байконур" между Правительством
Республики Казахстан и
Правительством Российской Федерации
от 10 декабря 1994 г.
К О О Р Д И Н А Т Ы
земельных участков, занимаемых объектами комплекса "Байконур"

1994 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы "Байқоңыр" кешенiн жалға беру шартына № 2 қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"1994 жылғы 10 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Ресей Федерациясы
Үкіметінің арасындағы
"Байқоңыр" кешенін жалға беру
шартына
№ 2 ҚОСЫМША
"Байқоңыр" кешенi объектілері алып жатқан жер учаскелерінің К О О Р Д И Н А Т Т А Р Ы

Примечание. Порядок использования земель в районах падения отделяющихся частей ракет-носителей в обеспечение запусков космических аппаратов и в интересах хозяйственной деятельности Республики Казахстан определяется Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке использования земельных участков комплекса "Байконур", переданного в аренду Российской Федерации, от 27 апреля 1996 г."

Ғарыш аппараттарын ұшыруды қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасының шаруашылық қызметінің мүдделері үшін тасымалдағыш зымырандардан бөлінетін бөліктердің құлау аудандарында жерді пайдалану тәртібі 1996 жылғы 27 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Ресей Федерациясына жалға берілген "Байқоңыр" кешенінің жер телімдерін пайдалану тәртібі туралы келісіммен айқындалады."