О признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 208.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2018 года № 208
Перечень
утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2009 года № 332 "Об утверждении Правил определения доли имущества лиц (лица), являющихся (являющегося) недропользователями (недропользователем), в стоимости уставного (акционерного) капитала или акций (долей участия) юридического лица или консорциума на дату реализации акций (долей участия)" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 15, ст. 122).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 1235 "Об утверждении перечня услуг по ремонту товара, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза, включая его восстановление, замену составных частей, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость в таможенном союзе" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 2, ст. 20).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2010 года № 1249 "Об утверждении Правил корректировки размера облагаемого импорта в рамках таможенного союза" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 2, ст. 28).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2010 года № 1261 "Об утверждении условий переработки товаров" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 2, ст. 34).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2011 года № 618 "Об утверждении Правил реализации ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 41, ст. 522).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2012 года № 307 "Об утверждении Правил формирования финансового обеспечения, представления документов, подтверждающих наличие такого обеспечения у управляющей компании специальной экономической зоны или автономного кластерного фонда, а также возмещения потерь бюджета за счет средств финансового обеспечения" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 35, ст. 473).

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 208 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 20 сәуірдегі
№ 208 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Акцияларды (қатысу үлестерін) өткізу күніне заңды тұлғаның немесе консорциумның жарғылық (акционерлік) капиталы немесе акциялары (қатысу үлестері) құнында жер қойнауын пайдаланушылар (жер қойнауын пайдаланушы) болып табылатын (табылған) тұлғалардың (тұлғаның) мүлкінің үлесін айқындау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 16 наурыздағы № 332 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 15, 122-құжат).
2. "Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген, өткізу жөніндегі айналымдары кеден одағында қосылған құн салығынан босатылатын тауарды қалпына келтіруді, құрамдас бөлшектерін ауыстыруды қоса алғанда, оны жөндеу жөніндегі қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 23 қарашадағы № 1235 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 2, 20-құжат).
3. "Кеден одағы шеңберінде салық салынатын импорт мөлшерін түзету қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 28 қарашадағы № 1249 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 2, 28-құжат).
4. "Тауарларды қайта өңдеу шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 28 қарашадағы № 1261 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 2, 34-құжат).
5. "Салық төлеушінің және (немесе) үшінші тұлғаның кепілге салған мүлкін, сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін – салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешектің, өсімпұлдардың есебіне өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 маусымдағы № 618 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 41, 522-құжат).
6. "Қаржылық қамтамасыз етуді қалыптастыру, арнайы экономикалық аймақтың басқарушы компаниясында немесе дербес кластерлік қорда осындай қамтамасыз етудің болуын растайтын құжаттарды ұсыну, сондай-ақ қаржылық қамтамасыз ету қаражаты есебінен бюджет шығындарын өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 11 наурыздағы № 307 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 35, 473-құжат).

7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 сентября 2012 года № 1210 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2010 года № 1249 "Об утверждении Правил корректировки размера облагаемого импорта в рамках Таможенного союза" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 71, ст. 1037).
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 марта 2013 года № 279 "Об утверждении Правил применения системы управления рисками в целях подтверждения суммы превышения налога на добавленную стоимость, предъявленной к возврату, и критериев степени риска" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 22, ст. 359).
9. Пункт 5 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 1283 "О внесении изменений и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 79, ст. 678).
10. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2014 года № 1393 "Об определении юридического лица, обеспечивающего передачу сведений о денежных расчетах в оперативном режиме в органы налоговой службы по сетям телекоммуникаций общего пользования" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 83-84, ст. 719).
11. Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2015 года № 214 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 марта 2013 года № 279 "Об утверждении Правил применения системы управления рисками в целях подтверждения суммы превышения налога на добавленную стоимость, предъявленной к возврату, и критериев степени риска" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 21, ст. 117).
12. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1129 "Об утверждении перечня отдельных видов деятельности, при осуществлении которых на территории Республики Казахстан индивидуальные предприниматели и (или) юридические лица, за исключением налогоплательщиков, деятельность которых находится в местах отсутствия сети телекоммуникаций общего пользования, обязаны обеспечить применение контрольно-кассовых машин с функцией фиксации и (или) передачи данных" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 77-78-79, ст. 576).
13. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1163 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2011 года № 618 "Об утверждении Правил реализации ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 83-84, ст. 605).

7. "Кеден одағы шеңберінде салық салынатын импорт мөлшерін түзету қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 28 қарашадағы № 1249 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 қыркүйектегі № 1210 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 71, 1037-құжат).
8. "Қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығының асып түскен сомасын растау мақсатында тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын және тәуекел дәрежесінің критерийлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 27 наурыздағы № 279 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 22, 359-құжат).
9. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 1283 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 5-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 79, 678-құжат).
10. "Ортақ пайдаланудағы телекоммуникациялар желілері бойынша салық қызметі органдарына ақшалай есеп айырысулар туралы мәліметтерді жедел режимде беруді қамтамасыз ететін заңды тұлғаны айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 1393 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 83-84, 719-құжат)
11. "Қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығының асып түскен сомасын растау мақсатында тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын және тәуекел дәрежесінің критерийлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 27 наурыздағы № 279 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 сәуірдегі № 214 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 21, 117-құжат);
12. "Қызметі ортақ пайдаланылатын телекоммуникациялар желісі жоқ жерлерде орналасқан салық төлеушілерді қоспағанда, дара кәсіпкерлер және (немесе) заңды тұлғалар Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыру кезінде деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарын қолдануды қамтамасыз етуге міндетті болатын жекелеген қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1129 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 77-78-79, 576-құжат).
13. "Салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер бойынша берешектің есебіне өткізу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 маусымдағы № 618 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1163 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 83-84, 605-құжат).

14. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2016 года № 750 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 марта 2013 года № 279 "Об утверждении Правил применения системы управления рисками в целях подтверждения суммы превышения налога на добавленную стоимость, предъявленной к возврату, и критериев степени риска" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 61-62, ст. 394).
15. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2017 года № 143 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 1235 "Об утверждении перечня услуг по ремонту товара, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза, включая его восстановление, замену составных частей, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость в таможенном союзе" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 11, ст. 67).
16. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2017 года № 230 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2011 года № 618 "Об утверждении Правил реализации ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика в счет задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 16, ст. 112).

14. "Қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығының асып түскен сомасын растау мақсатында тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын және тәуекел дәрежесінің критерийлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 27 наурыздағы № 279 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 750 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 61-62, 394-құжат).
15. "Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген, өткізу жөніндегі айналымдары кеден одағында қосылған құн салығынан босатылатын тауарды қалпына келтіруді, құрамдас бөлшектерін ауыстыруды қоса алғанда, оны жөндеу жөніндегі қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 23 қарашадағы № 1235 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 31 наурыздағы № 143 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 11, 67-құжат).
16. "Салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін салық берешегі есебіне, төлеушінің - кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешектің, өсімпұлдардың есебіне өткізу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 маусымдағы № 618 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 28 сәуірдегі № 230 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 16, 112-құжат).