О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 мая 1996 г. № 562
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 марта 1998 г. N 192. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
В целях ускорения реализации секторной программы приватизации и реструктуризации объектов социальной сферы, урегулирования деятельности, связанной с проведением торгов по продаже государственного имущества бюджетных учреждений, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 мая 1996 г. № 562 P960562_  "Об утверждении Положения по оценке стоимости объектов приватизации" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 19, ст. 166) следующие изменения и дополнения:
в Положении по оценке стоимости объектов приватизации, утвержденном указанным постановлением:
в разделе II "Оценка имущественных комплексов и имущества":
дополнить подразделом 6 следующего содержания:
"6. Определение цены бюджетного учреждения как объекта приватизации
21. Начальная цена бюджетного учреждения как имущественного комплекса определяется на основании данных баланса исполнения сметы расходов. Баланс учреждения представляется на дату принятия решения о приватизации государственным органом, уполномоченных распоряжаться государственным имуществом.
Начальная цена учреждения (НЦуч) определяется по формуле:
НЦуч = Ауч - Руч - Оуч - Иос + Дуч, где:
Ауч - общая стоимость активов учреждения (строка 440 баланса исполнения сметы расходов);
Руч - расходы учреждения (сумма строк раздела 7 "Расходы" Актива баланса исполнения сметы расходов);
Оуч - обязательства учреждения (сумма строк раздела 3 "Расчеты" Пассива баланса исполнения системы расходов);
Иос - износ основных средств (строка 540 раздела 2 "Фонды и средства целевого назначения" Пассива баланса исполнения сметы расходов);
Дуч - доходы по специальным средствам учреждения (положительная разница строк 720 и 360 баланса исполнения сметы расходов).
Свободный остаток лимита на расходование бюджетных средств, недоиспользованных на момент приватизации, подлежит зачислению в доход соответствующего бюджета.
22. Оценка стоимости права собственности или постоянного землепользования на земельный участок производится в соответствии с подразделом 2 настоящего Положения.
23. Правопреемственность гражданских прав и обязанностей Покупателя приватизированного учреждения наступает с момента подписания договора купли-продажи.
Продажа учреждения в собственность Покупателя производится с кредиторской и дебиторской задолженностью.

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 6 мамырдағы N 562 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 10 наурыздағы N 192. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Әлеуметтiк сала объектiлерiн жекешелендiру мен қайта құрылымдаудың секторлық бағдарламасын iске асыруды жеделдету, бюджеттiк мекемелердiң мемлекеттiк мүлкiн сату жөнiнде саудаластық жүргiзумен байланысты қызметтi реттеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
"Жекешелендiру объектiлерiнiң құнын бағалау жөнiндегi ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 6 мамырдағы N 562  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 19, 166-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
аталған қаулымен бекiтiлген Жекешелендiру объектiлерiнiң құнын бағалау жөнiндегi ережеде:
"Мүлiктiк кешендер мен мүлiктi бағалау" деген II бөлiмде:
мынадай мазмұндағы 6-iшкi бөлiммен толықтырылсын:
"6. Жекешелендiру объектiсi ретiнде бюджеттiк мекеменiң бағасын анықтау
21. Мүлiктiк кешен ретiндегi бюджеттiк мекеменiң бастапқы бағасы шығыстар сметасының атқарылу балансы деректерiнiң негiзiнде анықталады. Мекеменiң балансы мемлекеттiк мүлiкке билiк етуге уәкiлеттi мемлекеттiк орган жекешелендiру туралы шешiм қабылдаған күнге берiледi.
Мекеменiң бастапқы бағасы (МекББ) мынадай формула бойынша анықталады:
МекББ= МекА-МекШ-МекМ-Нқт+МекК, мұнда
МекА - мекеме активтерiнiң жалпы құны (шығыстар сметасының атқарылу балансының 440 жолы);
МекШ - мекеменiң шығыстары (шығыстар сметасының атқарылу балансы Активiнiң "Шығыстар" деген 7-бөлiмi жолдарының қосындысы);
МекМ - мекеменiң мiндеттемелерi (шығыстар сметасының атқарылу балансы Пассивiнiң "есептер" деген 3-бөлiмi жолдарының қосындысы);
Нқт - негiзгi құралдардың тозуы (шығыстар сметасының атқарылу балансы Пассивiнiң "Қорлар және мақсаты арналымды құралдар" деген 2-бөлiмi жолдарының қосындысы);
МекК - мекеменiң арнайы құралдары бойынша кiрiстерi (шығыстар сметасының атқарылу балансының 720 және 360 жолдарының оң айырмасы).
Жекешелендiру сәтiндегi жұмсалмай қалған бюджет қаражатының жұмсалуына арналған лимиттiң бос қалдығы тиiстi бюджеттiң кiрiсiне есептелуге тиiс.
22. Жер учаскесiне деген меншiк немесе тұрақты жер пайдалану құқығының құнын бағалау осы Ереженiң 2-iшкi бөлiмiне сәйкес жүргізiледi.
23. Жекешелендiрiлген мекеменiң Сатып алушысының азаматтық құқықтары мен мiндеттемелерiнiң құқықтық мұрагерлiгi сатып алу-сату шартына қол қойылған сәттен басталады.
Мекеме Сатып алушының меншiгiне кредиторлық және дебиторлық берешегiмен бiрге сатылады.

24. Цена учреждения как объекта приватизации складывается из цены продажи учреждения, установленной в ходе торгов, и оценочной стоимости права собственности или постоянного землепользования на весь земельный участок или его определенную часть, занятую зданиями и сооружениями учреждения";
подраздел 6 считать подразделом 7;
пункты 21-30 считать соответственно пунктами 25-34.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

24. Мекеменiң жекешелендiру объектiсi ретiндегi бағасы мекеменiң саудаластық барысында белгiленген сату бағасынан және мекеменiң үй-жайлары немесе ғимараттары алып жатқан бүкiл жер учаскесiне немесе оның белгiлi бiр бөлiгiне деген меншiк немесе тұрақты жер пайдалану құқығының бағалау құнынан құралады";
6-iшкi бөлiм 7-iшкi бөлiм болып есептелсiн;
21-30-тармақтар тиiсiнше 25-34-тармақтар болып есептелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi