О Плане мероприятий по реализации стратегии Ассамблеи народов Казахстана на 2004-2005 годы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 336-р
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 26 апреля 2002 года N 856 "О стратегии Ассамблеи народов Казахстана и положении об Ассамблее народов Казахстана":
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации стратегии Ассамблеи народов Казахстана на 2004-2005 годы (далее - План).
2. Акимам областей, городов Астаны и Алматы в месячный срок разработать региональные планы развития малых ассамблей народов Казахстана на 2004-2005 годы.
3. Центральным исполнительным и государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить реализацию мероприятий, предусмотренных Планом, и представлять в Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан ежегодно, не позднее 20 июля и 20 января, информацию о выполнении мероприятий, предусмотренных Планом.
4. Министерству культуры, информации и спорта Республики Казахстан представлять Правительству Республики Казахстан ежегодно, не позднее 30 июля и 30 января, сводную информацию о выполнении Плана.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 10 ноября 2004 года N 336
План
мероприятий по реализации стратегии
Ассамблеи народов Казахстана на 2004-2005 годы
--------------------------------------------------------------------------
N  !    Мероприятие   !  Форма   !Ответст-!Срок ис-!Предполагае-!Источник
п/п!                  !завершения!венный  !полнения!мые расходы !финанси-
!                  !          !за ис-  !        !тыс.тг.     !рования
!                  !          !полнение!        !------------!
!                  !          !        !        !2004  !2005 !
!                  !          !        !        !      !     !
--------------------------------------------------------------------------
1 !         2        !     3    !    4   !    5   !   6  !  7  !    8
--------------------------------------------------------------------------
1. Основные мероприятия по обеспечению деятельности
Ассамблеи народов Казахстана
1  Обеспечить          Распоря-   МКИС,    I полу-    -   7650,3  Респуб-
проведение сессии   жение      акимы    годие                  ликан-
Ассамблеи народов   Премьер-   областей 2005                   ский
Казахстана          Министра   и горо-  года                   бюджет
Республики дов
Казахстан  Астаны,
Алматы,
Совет
АНК (по
согласо-
ванию)
2  Проводить работу    Приказ,    МКИС,    IV       Не тре- Не      -
по разъяснению и    решения    акимы    квартал  бует    тре-
пропаганде Стра-               областей 2004     финан-  бует
тегии Ассамблеи                и горо-  года, в  сирова- финан-
народов Казахстана             дов      течение  ния     сиро-
Астаны,  2005             вания
Алматы   года
3  Подготовить мето-   Приказ     МКИС,    IV          -    154,6 Респуб-
дические материалы             акимы    квартал                ликан-
о деятельности                 Актюбин- 2005                   ский
домов дружбы                   ской,    года                   бюджет
Алматин-
ской,
Вос-
точно-
Казах-
станской,
Западно-
Казах-
станской,
Караган-
динской,
Костанай-
ской,
Павлодар-
ской,
Северо-
Казах-
станской,
Южно-
Казах-
станской
областей
и города
Алматы,
Совет АНК
(по сог-
ласова-
нию)
4  Разработать проект  Проект     МКИС,    До 1       -   Не тре-   -
программы по        программы  Секрета- февраля        бует
совершенствованию              риат     2005           финан-
казахстанской                  Совета   года           сирова-
модели этнического             по свя-                 ния
и конфессиональ-               зям с
ного согласия для              религиоз-
обсуждения на XI               ными объе-
сессии Ассамблеи               динениями
народов Казахстана             при Прави-
тельстве
Респуб-
лики
Казахстан

Қазақстан халықтары Ассамблеясының стратегиясын iске асыру жөнiндегi 2004-2005 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 10 қарашадағы N 336-ө Өкімі
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан халықтары Ассамблеясының стратегиясы мен Қазақстан халықтары Ассамблеясының ережесi туралы" 2002 жылғы 26 сәуiрдегi N 856  Жарлығын iске асыру мақсатында:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан халықтары Ассамблеясының стратегиясын iске асыру жөнiндегі 2004-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi бiр ай мерзiмде Қазақстан халықтары кiшi ассамблеяларын дамытудың 2004-2005 жылдарға арналған өңiрлiк жоспарларын әзiрлесiн.
3. Орталық атқарушы және Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынысты және есеп беретiн мемлекеттiк органдар (келiсiм бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi Жоспарда көзделген iс-шаралардың iске асырылуын қамтамасыз етсiн және жыл сайын, 20 шiлдеден және 20 қаңтардан кешiктiрмей Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiне Жоспарда көзделген iс-шаралардың орындалуы туралы ақпарат ұсынсын.
4. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігі жыл сайын, 30 шiлдеден және 30 қаңтардан кешiктiрмей Қазақстан Республикасының Үкiметiне Жоспардың орындалуы туралы жиынтық ақпарат ұсынсын.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2004 жылғы 10 қарашадағы
N 336 өкімімен
бекiтілген
Қазақстан халықтары Ассамблеясының стратегиясын
іске асыру жөнiндегі 2004-2005 жылдарға арналған
іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________
Р/с|     Iс-шара    |Аяқтау|Орындалуы.|Орындау|   Болжалды  |Қаржы.
N |                |нысаны|на жауапты|мерзімi|   шығыстар  |лан.
|                |      |          |       |_____________|дыру
|                |      |          |       | 2004 | 2005 |көзi
___________________________________________________________________
1          2           3         4       5       6      7     8
___________________________________________________________________
1. Қазақстан халықтары Ассамблеясының қызметiн қамтамасыз
ету жөніндегі негізгі іс-шаралар
___________________________________________________________________
1  Қазақстан халық. Қазақ.   МАСМ,     2005       -   7650,3 Респу.
тары Ассамблея.  стан     облыс.    жылдың                блика.
сының сессияла.  Респу.   тардың,   I жарты               лық
рын өткiзудi     бликасы  Астана,   жылдығы               бюджет
қамтамасыз ету   Премьер- Алматы
Минис.   қалала.
трінің   рының
өкімі    әкiмдерi,
ҚХА
Кеңесi
(келiсім
бойынша)
2  Қазақстан халық. Бұйрық,  МАСМ,     2004    Қаржы. Қаржы.    -
тары Ассамблея.  шешімдер облыс.    жылдың  лан.   лан.
сының Страте.             тардың,   IV тоқ. дыру   дыру
гиясын түсiндiру          Астана,   саны,   талап  талап
және насихаттау           Алматы    2005    етiл.  етiл.
жөнiнде жұмыс             қалала.   жыл     мейді  мейді
жүргізу                   рының     ішінде
әкiмдерi
3  Достық үйлері    Бұйрық   МАСМ,     2005      -    154,6  Респу.
қызметі туралы            Ақтөбе,   жылдың                блика.
әдістемелік               Алматы,   IV тоқ.               лық
материалдар               Шығыс     саны                  бюджет
дайындау                  Қазақ.
стан,
Батыс
Қазақ.
стан,
Қара.
ғанды,
Қостанай,
Павлодар,
Солтүстік
Қазақ.
стан,
Оңтүстiк
Қазақ.
стан
облыста.
рының,
Алматы
қаласының
әкiмдерi,
ҚХА Кеңесi
(келiсiм
бойынша)
4  Қазақстан халық. Бағдар.  MACM, Қа. 2005     -     Қаржы.    -
тары Ассамблея.  ламаның  зақстан   жылғы          лан.
сының XI сессия. жобасы   Республи. 1 ақ.          дыру
сында талқылау            касының   панға          талап
үшін этникалық            Үкiметi   дейiн          етiл.
және конфессия.           жанындағы                мейді
лық келiсімнiң            дiни бiр.
қазақстандық              лестiк.
моделiн жетіл.            термен
дiру жөнiндегi            байланыс
бағдарламаның             жөнiндегі
жобасын әзiрлеу           Кеңестің
Хатшылығы
___________________________________________________________________

2. Мероприятия по формированию казахстанской идентичности
5  Провести республи-  Приказ     МКИС,
канские фестивали:             Совет АНК
(по сог-
ласова-
нию)
а) Дружбы народов                       II         -   4973,7  Респуб-
Казахстана;                             квартал                ликан-
2005 года              ский
бюджет
б) языков народов                       III        -   6518,5  Респуб-
Казахстана                              квартал                ликан-
2005 года              ский
бюджет
6  Привлечь нацио-     Приказ     МКИС     IV       12000,0       Респуб-
нально-культурные                       квартал        12189,0 ликан-
объединения,                            2004 года,             ский
другие неправитель-                     IV                     бюджет
ственные организа-                      квартал
ции к реализации                        2005 года
единой государст-
венной языковой
политики, в том
числе через
воскресные школы
по изучению родных
языков с использо-
ванием механизма
государственного
заказа
7  Привлечь молодых    Информация Аким     IV         34029,0     Бюджет
представителей      в МКИС     города   квартал        37000,0 города
различных нацио-               Астаны   2004                   Астаны
нальностей к учас-                      года,                  в рамках
тию в республикан-                      IV                     регио-
ском конкурсе                           квартал                нальной
творческой молодежи                     2005 года              програм-
"Шабыт"                                                        мы "Сто-
личная
куль-
тура",
утверж-
денной
реше-
нием
масли-
хата г.
Астаны
N 182/
34-II
от 6.09.
2002 г.
8  Провести смотры-    Приказ     МКИС,    III         -  1233,6  Респуб-
конкурсы среди                 акимы    квартал                ликан-
учащихся воскрес-              облас-   2005                   ский
ных школ на знание             тей и    года                   бюджет
государственного и             городов
родных языков                  Астаны,
Алматы
9  Обеспечить участие  Информация Акимы    III       Не     Не       -
республиканских и   в МКИС     областей квартал   тре-   тре-
региональных                   и горо-  2005      бует   бует
национально-куль-              дов      года      финан- финан-
турных объединений             Астаны,            сиро-  сиро-
в мероприятиях по              Алматы,            вания  вания
пропаганде основных            Совет
положений ежегод-              АНК (по
ного Послания                  согла-
Президента Респуб-             сованию)
лики Казахстан
народу Казахстана
10  Организовать        Приказ     АГС (по  IV        984,0  984,0  Респуб-
курсы повышения                согла-   квартал                 ликан-
квалификации,                  сованию) 2004                    ский
семинары для                            года,                   бюджет
государственных                         IV
служащих в Ака-                         квартал
демии государствен-                     2005
ной службы при                          года
Президенте Респуб-
лики Казахстан,
региональных
центрах обучения,
по вопросам обес-
печения внутри-
политической
стабильности и
межнационального
согласия в
Республике
Казахстан
11  Организовать        Совмест-   МОН,     III        -   В пре-  В рам-
летний отдых для    ный        МКИС,    квартал        делах   ках бюд-
150 детей разных    приказ     акимы    2005           теку-   жетной
национальностей                областей года           щего    прог-
в Республиканском              и горо-                 финан-  раммы
учебно-оздорови-               дов                     сиро-   МОН 010
тельном центре                 Астаны,                 вания   "Обеспе-
"Балдаурен"                    Алматы                          чение
образо-
ватель-
ных
программ
допол-
нитель-
ного
развития
детей и
юношест-
ва"
12  Обеспечить          Информация Акимы    IV       Не       -       -
участие нацио-      в МКИС     областей квартал  тре-
нально-культурных              и горо-  2004     бует
объединений в                  дов      года     финан-
мероприятиях,                  Астаны,           сиро-
проводимых в                   Алматы,           вания
рамках Года России             Совет
в Казахстане (по               АНК (по
отдельному                     согла-
плану)                         сованию)
13  Обеспечить реали-   Информация Акимы    IV       Не      Не        -
зацию этнокультур-  в МКИС     Алматин- квартал  тре-    тре-
ных проектов в                 ской,    2004     бует    бует
рамках пригранич-              Актюбин- года,    финан-  финан-
ного сотрудничества            ской,    IV       сиро-   сиро-
со странами СНГ                Атырау-  квартал  вания   вания
ской,    2005
Вос-     года
точно-
Казах-
станской,
Западно-
Казах-
станской,
Жамбыл-
ской,
Костанай-
ской,
Кызыл-
ординской,
Мангис-
тауской,
Павлодар-
ской,
Северо-
Казах-
станской,
Южно-
Казах-
станской
областей
14  Изучить вопросы     Информация МОН      IV        Не       -      -
представительства   в МКИС              квартал   тре-
этнических мень-                        2004      бует
шинств в высших                         года      финан-
учебных заведениях                                сиро-
страны                                            вания
15  Обеспечить под-     Приказ     МКИС,    IV         Не      Не     -
держание и свое-               Секре-   квартал    тре-    тре-
временное обновле-             тариат   2004 года, бует    бует
ние электронной                АНК (по  в течение  финан-  финан-
базы о состоянии               согла-   2005 года  сиро-   сиро-
межэтнических                  сованию)            вания   вания
отношений в рес-
публике
16  Принять участие     Приказ     МКИС,    В тече-      -     Не     -
в работе сессий                Секре-   ние                тре-
малых ассамблей                тариат   2005               бует
народов Казахстана             АНК (по  года               финан-
областей, городов              согла-                      сиро-
Астаны и Алматы                сованию)                    вания
по вопросу повыше-
ния эффективности
работы малых ас-
самблей народов
Казахстана с уче-
том приоритетов
государственной
национальной
политики
17  Обеспечить про-     Аналити-   МКИС      IV        Не      Не     -
ведение регуляр-    ческая               квартал   тре-    тре-
ного мониторинга    справка              2004      бует    бует
национальных                             года,     финан-  финан-
средств массовой                         в течение сиро-   сиро-
информации, выпол-                       2005      вания   вания
няющих государст-                        года
венный заказ на
проведение
государственной
информационной
политики
18  Внедрить с 2005     Информация МОН       II          -      Не     -
года в учебный      в МКИС               квартал            тре-
процесс обще-                            2005               бует
образовательных                          года               финан-
школ учебный план                                           сиро-
по углубленному                                             вания
изучению родных
(национальных)
языков
19  Рассмотреть вопрос  Предло-    МОН,      До 1      Не
о разработке меж-   жения в    МИД       декабря   тре-
государственного    Прави-               2004      бует
соглашения с        тельство             года      финан-
другими странами    Респуб-                        сиро-
по обмену учебни-   лики                           вания
ками для учащихся   Казах-
национальных и      стан
воскресных школ

2. Қазақстандық сәйкестікті қалыптастыру жөніндегі
іс-шаралар
___________________________________________________________________
5  Мынадай:         Бұйрық   МАСМ, ҚХА
а) Қазақстан              Кеңесі    2005      -    4973,7 Респу.
халықтары дос.            (келісім  жылдың                блика.
тығының;                  бойынша)  IІ                    лық
тоқсаны               бюджет
ә) Қазақстан                        2005      -    6518,5 Респу.
халықтары тіл.                      жылдың                блика.
дерiнiң респу.                      III                   лық
бликалық фести.                     тоқсаны               бюджет
вальдарын өткiзу
6  Ұлттық мәдени    Бұйрық   МАСМ      2004    12000,0       Респу.
бiрлестіктердi,                     жылдың        12189,0 блика.
басқа да үкiмет.                    II тоқ.               лық
тiк емес ұйым.                      саны,                 бюджет
дарды бiрыңғай                      2005
мемлекеттік тiл                     жылдың
саясатын iске                       IV тоқ.
асыруға, оның                       саны
iшiнде мемлекет.
тік тапсырыс
тетiгiн пайдала.
на отырып, ана
тілдерін оқыту
жөнiндегi жек.
сенбілiк мек.
тептер арқылы
тарту
7  Шығармашылық     МАСМ-ға  Астана    2004    34029,0       Астана
жастардың респу. ақпарат  қаласының жылдың        37000,0 қаласы
бликалық "Шабыт"          әкімі     IV тоқ.               мәсли.
конкурсына қаты.                    саны,                 хатының
суға әртүрлi                        2005                  2002 ж.
ұлттардың жас                       жылдың                6.09. N
өкілдерiн тарту                     IV тоқ.               182/34
саны                  - II
шешi.
мiмен
бекi.
тілген
"Астана
мәде.
ниетi"
өңiрлiк
бағдар.
ламасы
шеңбе.
рiндегi
Астана
қала.
сының
бюджетi
8  Жексенбілiк      Бұйрық   МАСМ,     2005      -    1233,6 Респу.
мектептер оқу.            Облыс.    жылдың                бли.
шылары арасында           тардың    III                   калық
мемлекеттiк және          және      тоқсаны               бюджет
ана тілдерiн              Астана,
бiлуге байқау-            Алматы
конкурстар                қалала.
өткiзу                    рының
әкiмдерi
9  Қазақстан Респу. МАСМ-ға  Облыс.    2005    Қаржы. Қаржы.    -
бликасы Прези.   ақпарат  тардың    жылдың  лан.   лан.
дентінiң Қазақ.           және      II      дыру   дыру
стан халқына жыл          Астана,   тоқсаны талап  талап
сайынғы Жолдауы.          Алматы            етіл.  етіл.
ның негiзгi ере.          қалала.           мейді  мейді
желерiн насихат.          рының
тау жөнiндегі             әкiмдерi,
iс-шараларға              ҚХА
республикалық             Кеңесі
және өңiрлiк              (келісім
ұлттық мәдени             бойынша)
бiрлестіктердің
қатысуын қамта.
масыз ету
10 Қазақстан Рес.   Бұйрық   МҚА       2004    984,0  984,0  Респу.
публикасы Прези.          (келісім  жылдың                бли.
дентінiң жанын.           бойынша)  IV тоқ.               калық
дағы Мемлекеттік                    саны,                 бюджет
қызмет академиясында,               2005
өңірлiк оқу                         жылдың
орталықтарында                      IV тоқ.
мемлекеттік қыз.                    саны
метшілер үшін
Қазақстан Респу.
бликасында ішкі
саяси тұрақтылық
пен ұлтаралық
келiсiмдi қамта.
масыз ету мәселе.
лерi бойынша бі.
лiктілігiн көтеру
курстарын,
семинарлар
ұйымдастыру
11 "Балдәурен" рес. Бiр.     БҒМ,      2005      -    Ағым.  БҒM 010
публикалық оқу-  лескен   МАСМ,     жылдың         дағы   "Бала.
сауықтыру орта.  бұйрық   облыс.    III            қаржы. лар мен
лығында әртүрлі           тардың    тоқсаны        лан.   жасөс.
ұлттағы 150               және                     дыру   пiрім.
балаға арналған           Астана,                  шегін. дердi
жазғы демалыс             Алматы                   де     қосым.
ұйымдастыру               қалала.                         ша да.
рының                           мыту.
әкiмдерi                        дың
білiм
беру
бағдар.
лама.
ларын
қамта.
масыз
ету"
бюд.
жеттік
бағдар.
ламасы
шеңбе.
рiнде
12 Қазақстандағы    МАСМ-ға  Облыс.    2004    Қаржы.    -     -
Ресей жылы шең.  ақпарат  тардың    жылдың  ландыру
берінде өткiзі.           және      IV      талап
летін іс-шара.            Астана,   тоқсаны етіл.
ларға ұлттық              Алматы            мейді
мәдени бiрлес.            қалала.
тіктердiң қаты.           рының
суын қамтамасыз           әкiм.
ету (жеке жоспар          дерi,
бойынша)                  ҚХА
Кеңесi
(келiсiм
бойынша)
13 ТМД елдерiмен    МАСМ-ға  Алматы,   2004    Қаржы. Қаржы.   -
шекара маңындағы ақпарат  Ақтөбе,   жылдың  лан.   лан.
ынтымақтастық             Атырау,   IV тоқ. дыру   дыру
шеңберiндегі              Шығыс Қа. саны,   талап  талап
этномәдени жо.            зақстан,  2005    етіл.  етіл.
баларды iске              Батыс Қа. жылдың  мейді  мейді
асыруды қамта.            зақстан,  IV
масыз ету                 Жамбыл,   тоқсаны
Қостанай,
Қызы.
лорда,
Маңғыс.
тау,
Павлодар,
Солтүстік
Қазақ.
стан,
Оңтүстiк
Қазақстан
облыста.
рының
әкiмдерi
14 Елдiң жоғары оқу МАСМ-ға  БҒМ       2004    Қаржы.            -
орындарындағы    ақпарат            жылдың  лан.
этникалық азшы.                     IV тоқ. дыру
лықтардың өкiл.                     саны    талап
дiктерi мәселе.                             етiл.
лерiн зерделеу                              мейдi
15 Республикадағы   Бұйрық   МАСМ, ҚХА 2004    Қаржы. Қаржы.    -
этносаралық               хатшылығы жылдың  лан.   ландыру
қатынастардың             (келiсiм  IV тоқ. дыру   талап
жай-күйi туралы           бойынша)  саны,   талап  етiл.
электронды де.                      2005    етiл.  мейдi
ректер қорын                        жыл     мейдi
қолдауды және                       бойында
уақтылы жаңар.
туды қамтама.
сыз ету
16 Мемлекеттік ұлт  Бұйрық   МАСМ, ҚХА 2005     -     Қаржы.
саясатының ба.            хатшылығы жыл            ландыру
сымдықтарын               (келiсiм  бойында        талап
ескере отырып,            бойынша)                 етiл.
Қазақстан халық.                                   мейдi
тарының кіші
ассамблеялары
жұмысының тиiм.
ділігін арттыру
мәселесi бойынша
Қазақстан халық.
тарының облыс.
тар, Астана және
Алматы қалалары
бойынша кiшi
ассамблеялары
сессияларының
жұмысына қатысу
17 Мемлекеттiк ақ.  Талдау   МАСМ      2004    Қаржы. Қаржы.     -
параттық сая.    анық.              жылдың  лан.   ландыру
сатты жүргізуге  тамасы             IV тоқ. дыру   талап
арналған мемле.                     саны,   талап  етiл.
кеттiк тапсы.                       2005    етiл.  мейді
рысты орындайтын                    жыл     мейді
ұлттық бұқаралық                    бойында
ақпарат құрал.
дарына тұрақты
мониторинг жүр.
гiзудi қамтама.
сыз eту
18 2005 жылдан      МАСМ-ға  БҒМ       2005      -    Қаржы.
бастап жалпы     ақпарат            жылдың         ландыру
бiлiм беру мек.                     II             талап
тептерінің оқу                      тоқсаны        етiл.
процестеріне                                       мейді
ана (ұлттық)
тілдердi терең.
детіп оқыту
жөніндегi оқу
жоспарын енгiзу
19 Ұлттық және жек. Қазақ.   БҒМ, СIМ  2004    Қаржы.    -      -
сенбілік мектеп. стан               жылғы I ландыру
тердің оқушыла.  Респу.             желтоқ. талап
рына арналған    блика.             санға   етiл.
оқулықтармен     сының              дейiн   мейді
алмасу жөнiнде   Үкiме.
басқа елдермен   тіне
мемлекетаралық   ұсыныс.
келісiм әзірлеу  тар
мәселесiн қарау
___________________________________________________________________

3. Мероприятия по содействию дальнейшей демократизации общества
20  Обеспечить участие  Приказ     МКИС,     20        Не       Не     -
членов Ассамблеи               Совет     января    тре-     тре-
народов Казахстана             АНК (по   2005      бует     бует
в экспертизе                   согла-    года      финан-   финан-
общественно значи-             сова-               сиро-    сиро-
мых законопроектов,            нию)                вания    вания
регулирующих сферу
межэтнических
отношений
21  Провести между-     Приказ     МКИС,     III         -      1587,0 Рес-
народную конферен-             Совет     квартал                   пуб-
цию к десятилетию              АНК (по   2005                      ли-
образования Ас-                согла-    года                      кан-
самблеи народов                сованию)                            ский
Казахстана:                                                        бюд-
"Государственная                                                   жет
политика в сфере
регулирования меж-
этнических отноше-
ний: отечественный
и зарубежный опыт"
22  Обеспечить прове-   Приказ     МКИС,     IV        729,9    403,6  Рес-
дение встреч руко-             Совет     квартал                   пуб-
водителей централь-            АНК (по   2004                      ли-
ных и местных                  согла-    года,                     кан-
исполнительных                 сова-     IV                        ский
органов, а также               нию)      квартал                   бюд-
иных государствен-                       2005                      жет
ных органов (по                          года
согласованию) с
активом национально-
культурных объеди-
нений (по отдель-
ному плану)
4. Мероприятия по совершенствованию Ассамблеи как института
государственной политики в сфере межэтнических отношений
23  Организовать        Приказ     МКИС,     IV        1550,9         Рес-
проведение респуб-             Совет     квартал         1554,8   пуб-
ликанской акция в              АНК (по   2004                     ли-
области этно-                  согла-    года,                    кан-
журналистики                   сованию)  IV                       ский
"Шанырак"                                квартал                  бюд-
2005 года                жет
24  Обеспечить          Приказ     МКИС,     IV        Не     Не        -
информационную                 акимы     квартал   тре-   тре-
поддержку web-сайта            областей  2004      бует   бует
Ассамблеи народов              и горо-   года,     финан- финан-
Казахстана и даль-             дов       в течение сиро-  сиро-
нейшее совершенст-             Астаны,   2005      вания  вания
вование функциони-             Алматы,   года
рования web-сайта              Совет
Ассамблеи народов              АНК (по
Казахстана во                  согла-
всемирной сети                 сованию)
Интернет
25  Издать словари,     Приказ     МКИС      IV        14567,0        Рес-

3. Қоғамды одан әрi демократияландыруға жәрдемдесу
жөнiндегi iс-шаралар
___________________________________________________________________
20 Этносаралық      Бұйрық   МАСМ, ҚХА 2005    Қаржы. Қаржы.   -
қатынастар са.            Кеңесi    жылғы   лан.   ландыру
ласын реттейтін           (келiсiм  20      дыру   талап
қоғамдық маңызы           бойынша)  қаңтар  талап  етiл.
бар заң жобала.                             етiл.  мейді
рына сараптама                              мейді
жасауға Қазақ.
стан халықтары
Ассамблеясы
мүшелерiнің қа.
тысуын қамтама.
сыз ету
21 Қазақстан халық. Бұйрық   МАСМ, ҚХА 2005      -    1587,0 Респу.
тары Ассамблеясы          Кеңесi    жылдың                бли.
құрылуының он             (келiсiм  III                   калық
жылдығына "Этно.          бойынша)  тоқсаны               бюджет
саралық қатынас.
тарды реттеу
саласындағы мем.
лекеттiк саясат:
отандық және
шетелдiк тәжi.
рибе" халықара.
лық конферен.
циясын өткiзу
22 Орталық және     Бұйрық   МАСМ, ҚХА 2004    729,9  403,6  Респу.
жергiлiктi атқа.          Кеңесi    жылдың                блика.
рушы органдар,            (келiсiм  IV тоқ.               лық
сондай-ақ өзге            бойынша)  саны,                 бюджет
де мемлекеттік                      2005
органдар басшы.                     жылдың
ларының (келiсiм                    IV
бойынша) ұлттық                     тоқсаны
мәдени бiрлес.
тiктердiң акти.
вiмен (келiсiм
бойынша) кезде.
сулерiн (жеке
жоспар бойынша)
өткiзудi қам.
тамасыз ету
___________________________________________________________________
4. Ассамблеяны этносаралық қатынастар саласындағы мемлекеттiк
саясат институты ретiнде жетілдіру жөніндегі іс-шаралар
___________________________________________________________________
23 "Шанырақ" этно.  Бұйрық   МАСМ, ҚХА 2004    1550,9 1554,8 Респу.
журналистика са.          Кеңесi    жылдың                блика.
ласында респу.            (келісім  IV тоқ.               лық
бликалық акция            бойынша)  саны,                 бюджет
жүргізуді                           2005
ұйымдастыру                         жылдың
IV тоқ.
саны
24 Қазақстан халық. Бұйрық   МАСМ,     2004    Қаржы. Қаржы.   -
тары Ассамблея.           облыс.    жылдың  лан.   ландыру
сының web-сайтын          тардың    IV тоқ. дыру   талап
ақпараттық қол.           және      саны,   талап  етіл.
дауды қамтамасыз          Астана,   2005    етіл.  мейдi
ету және Қазақ.           Алматы    жылдың  мейдi
стан халықтары            қалала.   ішінде
Ассамблеясы web-          рының
сайтының дүние.           әкiмдері,
жүзілік Интернет          ҚХА
желiсiнде жұмыс           Кеңесi
iстеуiн одан әрi          (келiсім
жетiлдiру                 бойынша)
25 Қазақстан халық. Бұйрық   МАСМ      2004    14567,0       Респу.

справочники и                            квартал         15000,0  пуб-
художественную                           2004                     ли-
литературу на                            года,                    кан-
языках народов                           IV                       ский
Казахстана                               квартал                  бюд-
2005                     жет
года
26  Провести между-     Приказ     МКИС,     IV        6689,9         Рес-
народные конфе-                МОН,      квартал         1782,0   пуб-
ренции, семинары,              Совет     2004                     ли-
круглые столы,                 АНК (по   года,                    кан-
образовательные                согла-    IV                       ский
и культурные                   сованию)  квартал                  бюд-
мероприятия, акции,                      2005                     жет
способствующие                           года
общественному
прогрессу и граж-
данскому миру в
стране, цикл научных
конференций на тему:
"Межэтническое
согласие и государ-
ственное строитель-
ство в Республике
Казахстан"
27  Разместить государ- Приказ,    МКИС,     II        -    42853,5   Рес-
ственный заказ на   решения    акимы     квартал                  пуб-
проведение госу-               областей  2005                     ли-
дарственной инфор-             и горо-   года                     кан-
мационной политики             дов                                ский
в национальных                 Астаны,                            бюд-
изданиях на респуб-            Алматы                             жет
ликанском и регио-
нальных уровнях.
Обеспечить произ-
водство и распрост-
ранение на обще-
национальных кана-
лах, выполняющих
государственный
заказ, теле- и
радиопередач на
национальных языках
(по отдельному
плану)
28  Провести социоло-   Анали-     МКИС      IV       364,0  600,0    Рес-
гические исследо-   тичес-               квартал                  пуб-
вания по изучению   кий                  2004                     ли-
межэтнической си-   доклад               года,                    кан-
туации в Республике                      III                      ский
Казахстан                                квартал                  бюд-
2005                     жет
года
29  Внести предложения  Предло-    МИД       До 1      Не      -       -
по пропаганде       жения                декабря   тре-
казахстанского      в Прави-             2004      бует
опыта межэтничес-   тель-                года      финан-
кого согласия       ство                           сиро-
за рубежом          Респуб-                        вания
лики
Казах-
стана
30  Внести предложение  Предло-    МЮ, МОН,  До 1      Не      -        -
по совершенство-    жения в    МЭБП,     декабря   тре-
ванию правовой      Прави-     акимы     2004      бует
базы и механизма    тельство   областей  года      финан-
финансирования      Респуб-    и городов           сирования
областных домов     лики       Астаны и
дружбы, школ        Казах-     Алматы
национального       стан
возрождения и
воскресных школ
31  Внести предложение  Предло-    МОН       До 1      Не       -       -
по созданию мето-   жения в              декабря   требует
дического центра    Прави-               2004      финан-
по национальным и   тельство             года      сирова-
воскресным школам   Респуб-                        ния
при Министерстве    лики
образования и       Казахстан
науки Республики
Казахстан
32  Рассмотреть вопрос  Предло-    МЮ,       До 1      Не       -       -
о порядке и суммы   жения в    МЭБП,     декабря   требует
оплаты за регистра- Прави-     МФ        2004      финан-
цию филиалов рес-   тельство             года      сирования
публиканских и      Респуб-
региональных нацио- лики
нально-культурных   Казахстан
объединений
--------------------------------------------------------------------------
Итого                                              70914,7
134484,9*
__________________________________________________________________________
* - объем расходов на 2005 год будет определяться (уточняться) в соответствии с Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год
АНК - Ассамблея народов Казахстана;
МКИС - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан;
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан;
АГС - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы;
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан;
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан;
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан;
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан.

тарының тілде.                      жылдың        15000,0 бли.
рінде сөздіктер,                    IV тоқ.               калық
анықтамалықтар                      саны,                 бюджет
және көркем                         2005
әдебиет басып                       жылдың
шығару                              IV тоқ.
саны
26 Елдегі қоғамдық  Бұйрық   МАСМ,     2004    6689,9 1782,0 Респу.
прогесс пен аза.          БҒМ, ҚХА  жылдың                блика.
маттық бейбiтшi.          Кеңесi    IV тоқ.               лық
лiкке ықпал               (келісім  саны,                 бюджет
ететін халықа.            бойынша)  2005
ралық конферен.                     жылдың
циялар, семинар.                    IV тоқ.
лар, дөңгелек                       саны
үстелдер, білім
беру және мәдени
шараларын, ак.
циялар "Қазақ.
стан Республика.
сындағы этноса.
ралық келiсiм
және мемлекеттiк
құрылыс" тақыры.
бына ғылыми кон.
ференциялар
циклын өткiзу
27 Республикалық    Бұйрық,  МАСМ,     2005     -    42853,5 Респу.
және өңірлік     шешімдер облыс.    жылдың                блика.
деңгейдегі ұлт.           тардың    IІ                    лық
тық басылымдарда          және      тоқсаны               бюджет
мемлекеттік ақ.           Астана,
параттық сая.             Алматы
сатты жүргізуге           қалала.
мемлекеттік тапсырыс      рының
орналастыру.              әкiмдері
Мемлекеттік тап.
сырыс орындайтын
жалпы ұлттық ар.
наларда ұлттық
тiлдердегi теле
және радио ха.
барларын шыға.
руды және тара.
туды қамтамасыз
ету (жеке жоспар
бойынша)
28 Қазақстан Респу. Талда.   МАСМ      2004    364,0  600,0  Респу.
бликасындағы     малық              жылдың                блика.
этносаралық      баяндама           IV                    лық
ахуалды зерделеу                    тоқсаны,              бюджет
жөнiнде әлеумет.                    2005
тік зерттеулер                      жыл III
жүргiзу                             тоқсаны
29 Этносаралық      Қазақ.   СІМ       2004    Қаржы.   -      -
келiсiмнiң қа.   стан               жылғы 1 ландыру
зақстандық тәжi. Респу.             желтоқ. талап
рибесiн шетелде  блика.             санға   етіл.
насихаттау       сының              дейін   мейдi
жөнiнде ұсыныс   Yкiме.
енгiзу           тіне
ұсыныс.
тар
30 Облыстық достық  Қазақ.   ӘМ, БҒМ,  2004    Қаржы.     -      -
үйлерiнiң, ұлт.  стан     ЭБЖМ,     жылғы 1 ландыру
тық жаңару мек.  Респу.   облыс     желтоқ. талап
тептерi мен      блика.   және      санға   етіл.
жексенбілiк мек. сының    Астана,   дейін   мейдi
тептердiң құқық. Yкiме.   Алматы
тық базасы мен   тіне     қалала.
оларды қаржылан. ұсы.     рының
дыру тетiгiн     ныстар   әкiмдері
жетілдiру жөнiн.
де ұсыныс енгізу
31 Қазақстан Респу. Қазақ.   БҒМ       2004    Қаржы.     -      -
бликасы Бiлiм    стан               жылғы 1 ландыру
және ғылым мини. Респу.             желтоқ. талап
стрлiгiнiң жаны. блика.             санға   етіл.
нан ұлттық және  сының              дейін   мейдi
жексенбілік мек. Yкiме.
тептер бойынша   тіне
әдiстемелiк      ұсы.
орталық құру     ныстар
жөнiнде ұсыныс
енгiзу
32 Республикалық    Қазақ.   ӘМ, ЭБЖМ, 2004    Қаржы.     -      -
және өңiрлiк     стан     Қаржымині жылғы 1 ландыру
ұлттық-мәдени    Респу.             желтоқ. талап
бiрлестiктердiң  блика.             санға   етіл.
филиалдарын тiр. сының              дейін   мейдi
кеу үшiн ақы     Yкiме.
төлеу тәртібi    тіне
мен оның сомасы  ұсы.
туралы мәселенi  ныстар
қарау
___________________________________________________________________
Жиыны                                  70914,7 134484,9*
___________________________________________________________________
* - 2005 жылға арналған шығыстар көлемi тиісті қаржы жылына
арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының
Заңына сәйкес айқындалатын (нақтыланатын) болады.
ҚXA - Қазақстан халықтарының Ассамблеясы;
МАСМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт
министрлігі;
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі;
МҚА - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегі
агенттігі;
ӘМ - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі;
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау
министрлігі;
СIМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы icтep министрлігі;
Қаржыминi - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі.