О распределении обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 1 февраля 2013 года 16-р
1. Утвердить прилагаемое распределение обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
2. Установить, что министры и председатели агентств несут персональную ответственность за деятельность возглавляемых ими государственных органов по реализации стратегических приоритетов и документов в соответствии с системой государственного планирования Республики Казахстан, ориентированной на результат.
3. Признать утратившим силу распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 сентября 2012 года № 185-р «О распределении обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан».
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 1 февраля 2013 года № 16-р
Распределение обязанностей
между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и
Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
Премьер-Министр Республики Казахстан Ахметов С.Н.
Руководство деятельностью Правительства.
Стратегические вопросы экономической, финансовой, фискальной и таможенной политики, государственного бюджета.
Вопросы межгосударственных отношений и международного сотрудничества.
Вопросы привлечения иностранных инвестиций и улучшения инвестиционного климата.
Вопросы Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017.
Вопросы информации, информатизации и связи.
Вопросы развития культуры.
Вопросы обороны и правопорядка.
Вопросы развития нефтегазового сектора.
Координация законотворческой деятельности.
Кадровые вопросы Правительства.
Руководство работой Республиканской бюджетной комиссии, Совета по экономической политике, Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики и других консультативно-совещательных органов, возглавляемых Премьер-Министром Республики Казахстан.
Вопросы развития государственного языка.
Представление Правительства в отношениях с Президентом Республики Казахстан, а также с Парламентом, Конституционным Советом, Верховным Судом, Генеральной прокуратурой и другими конституционными органами.
Координация деятельности акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына».
Первый заместитель Премьер-Министра - Министр регионального
развития Республики Казахстан Сагинтаев Б.А.
Оперативные вопросы региональной политики.
Вопросы оперативного управления экономикой и региональной политики.
Вопросы агропромышленного комплекса, земельных и водных отношений, охраны окружающей среды, использования природных ресурсов.
Вопросы развития строительства и модернизации жилищно-коммунального хозяйства.
Вопросы развития транспортной инфраструктуры и логистики.
Вопросы чрезвычайных ситуаций и мобилизационной работы.
Вопросы развития оборонно-промышленного комплекса.
Вопросы подготовки и прохождения отопительных сезонов.
Вопросы демографической и миграционной политики.
Вопросы развития малого и среднего предпринимательства.
Вопросы деятельности социально-предпринимательских корпораций.

Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы арасында міндеттерді бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 1 ақпандағы № 16-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы арасында міндеттерді бөлу бекітілсін.
2. Министрлер мен агенттіктердің төрағалары өздері басқаратын мемлекеттік органдардың Қазақстан Республикасының нәтижеге бағдарланған мемлекеттік жоспарлау жүйесіне сәйкес стратегиялық басымдықтар мен құжаттарды іске асыру жөніндегі қызметі үшін дербес жауапты болады деп белгіленсін.
3. «Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы арасында міндеттерді бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2012 жылғы 27 қыркүйектегі № 185-ө өкімінің күші жойылды деп танылсын.
Премьер-Министр                                      С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 1 ақпандағы
№ 16-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Премьер-Министрінің
орынбасарлары және Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы арасында
міндеттерді бөлу
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі
С.Н. Ахметов
Үкіметтің қызметіне басшылық жасау.
Экономикалық, қаржы, фискалдық және кеден саясатының, мемлекеттік бюджеттің стратегиялық мәселелері.
Мемлекетаралық қатынастар мен халықаралық ынтымақтастық мәселелері.
Шетелдік инвестициялар тарту және инвестициялық ахуалды жақсарту мәселелері.
ЭКСПО - 2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесі мәселелері.
Ақпарат, ақпараттандыру және байланыс мәселелері.
Мәдениетті дамыту мәселелері.
Қорғаныс және құқықтық тәртіп мәселелері.
Мұнай-газ секторын дамыту мәселелері.
Заң шығару қызметін үйлестіру.
Үкіметтің кадр мәселелері.
Республикалық бюджет комиссиясының, Экономикалық саясат жөніндегі кеңестің, Экономиканы жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның және Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі басшылық ететін басқа да консультативтік-кеңесші органдардың жұмысына басшылық ету.
Мемлекеттік тілді дамыту мәселелері.
Қазақстан Республикасының Президентімен, сондай-ақ Парламентпен, Конституциялық Кеңеспен, Жоғарғы Сотпен, Бас прокуратурамен және басқа да конституциялық органдармен қатынастарда Үкіметтің атынан өкілдік ету.
«Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының қызметін үйлестіру.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары -
Өңірлік даму министрі Б.Ә. Сағынтаев
Өңірлік саясаттың жедел мәселелері.
Экономиканы жедел басқару және өңірлік саясат мәселелері.
Агроөнеркәсіптік кешен, жер және су қатынастары, қоршаған ортаны қорғау, табиғи ресурстарды пайдалану мәселелері.
Құрылысты дамыту және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты жаңғырту мәселелері.
Көлік инфрақұрылымын және логистиканы дамыту мәселелері.
Төтенше жағдайлар және жұмылдыру жұмысы мәселелері.
Қорғаныс-өнеркәсіп кешенін дамыту мәселелері.
Жылыту маусымдарына дайындық және оны өткізу мәселелері.
Демографиялық және көші-қон саясаты мәселелері.
Шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту мәселелері.
Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар қызметі мәселелері.

Вопросы координации реализации Программы «Развитие регионов»,   Программы развития моногородов на 2012 - 2020 годы, Программы  модернизации жилищно-коммунального хозяйства до 2020 года, Программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2011 - 2014 годы, Программы «Доступное жилье - 2020», Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2010 - 2014 годы, Программы «Акбулак», Программы развития транспортной инфраструктуры и Программы «Дорожная карта бизнеса 2020».
Координация деятельности трехсторонних комиссий (республиканской, региональных и отраслевых) по социальному партнерству и регулированию социальных и трудовых отношений.
Координация деятельности акционерного общества «Национальный управляющий холдинг «КазАгро».
Замещает заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Исекешева А.О. в период его отсутствия.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан Орынбаев Е.Т.
Вопросы развития образования, науки, здравоохранения, социальной модернизации, социальной политики, занятости, спорта, религии, реализации проектов «Назарбаев Университет», «Назарбаев Интеллектуальные школы», «Кәсіпқор».
Вопросы развития статистики.
Вопросы координации взаимосвязи бизнес-сообщества с государственными органами, включая иностранные предприятия.
Вопросы реализации административной реформы государственных органов, снижения административных барьеров для предпринимателей (вопросы «Doing Business»), включая налоговое и таможенное администрирование.
Вопросы координации развития «электронного правительства» и автоматизации государственных услуг.
Вопросы реализации Дорожной карты антикризисного реагирования.
Вопросы координации реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан «Саламатты Казакстан» на 2011-2015 годы, Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы и Программы «Занятость - 2020».
Вопросы координации и реализации проектов Всемирного банка, Европейской комиссии, Организации экономического сотрудничества и развития (ОЭСР) и Американской торговой палаты в Казахстане.
Замещает заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Келимбетова К.Н. в период его отсутствия.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан Келимбетов К.Н.
Вопросы макроэкономической политики.
Вопросы бюджетной политики.
Вопросы управления государственными активами.
Вопросы финансового сектора.
Вопросы налоговой и таможенной политики.
Вопросы развития государственно-частного партнерства, включая вопросы концессий.
Вопросы регулирования естественных монополий, развития конкуренции и защиты прав потребителей.
Вопросы торговой и тарифной политики.
Вопросы системы государственного планирования.
Вопросы космической деятельности.
Вопросы вступления Казахстана во Всемирную торговую организацию и сотрудничества в рамках Евразийского экономического сообщества (ЕврАзЭС), Таможенного союза, Единого экономического пространства.
Замещает заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Орынбаева Е.Т. в период его отсутствия.
Заместитель Премьер-Министра - Министр индустрии и новых
технологий Республики Казахстан Исекешев А.О.

«Өңірлерді дамыту» бағдарламасын, Моноқалаларды дамытудың 2012 — 2020 жылдарға арналған бағдарламасын, Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты жаңғыртудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасын, Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2011 - 2014 жылдарға арналған бағдарламасын, «Қолжетімді тұрғын үй - 2020» бағдарламасын, Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2010 — 2014 жылдарға арналған бағдарламаны, «Ақбұлақ» бағдарламасын, Көлік инфрақұрылымын дамыту бағдарламасын және «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасын іске асыруды үйлестіру мәселелері.
Әлеуметтік әріптестік, әлеуметтік және еңбек қатынастарын реттеу жөніндегі үшжақты комиссиялардың (республикалық, өңірлік, салалық) қызметін үйлестіру.
«ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамының қызметін үйлестіру.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Ә.Ө. Исекешев болмаған кезде оны алмастырады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
Е.Т. Орынбаев
Білім беруді, ғылымды, денсаулық сақтауды, әлеуметтік жаңғыртуды, әлеуметтік саясатты, жұмыспен қамтуды, спортты, дінді дамыту, «Назарбаев Университеті», «Назарбаев Зияткерлік мектептері», «Кәсіпқор» жобаларын іске асыру мәселелері.
Статистиканы дамыту мәселелері.
Шетелдік кәсіпорындарды қоса алғанда, бизнес-қоғамдастықтың мемлекеттік органдармен өзара байланысын үйлестіру мәселелері.
Мемлекеттік органдардың әкімшілік реформасын іске асыру, салық және кедендік әкімшілендіруді қоса алғанда, кәсіпкерлер үшін әкімшілік кедергілерді азайту мәселелері («Doing Business» мәселелері).
«Электрондық үкіметті» дамытуды үйлестіру және мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру мәселелері.
Дағдарысқа қарсы ден қоюдың жол картасын іске асыру мәселелері.
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 - 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасын, Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 - 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын және «Жұмыспен қамту - 2020» бағдарламасын іске асыруды үйлестіру мәселелері.
Дүниежүзілік Банктің, Еуропалық комиссияның, Экономикалық ынтымақтастық пен даму ұйымының (ЭЫДҰ) және Америка сауда палатасының Қазақстандағы жобаларын үйлестіру және іске асыру мәселелері.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Қ.Н. Келімбетов болмаған кезде оны алмастырады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
Қ.Н. Келімбетов
Макроэкономикалық саясат мәселелері.
Бюджет саясатының мәселелері.
Мемлекеттік активтерді басқару мәселелері.
Қаржы секторының мәселелері.
Салық және кеден саясатының мәселелері.
Концессия мәселелерін қоса алғанда, мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті дамыту мәселелері.
Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті дамыту және тұтынушылардың құқығын қорғау мәселелері.
Сауда және тариф саясаты мәселелері.
Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің мәселелері.
Ғарыш қызметінің мәселелері.
Қазақстанның Дүниежүзілік сауда ұйымына кіруі және Еуразиялық экономикалық қоғамдастық (ЕурАзЭҚ), Кеден одағы, Бірыңғай экономикалық кеңістік шеңберінде ынтымақтастық мәселелері.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаев болмаған кезде оны алмастырады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары -
Индустрия және жаңа технологиялар министрі
Ә.Ө. Исекешев

Вопросы реализации Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию Республики Казахстан на 2010-2014 годы.
Вопросы реализации государственной политики по увеличению доли казахстанского содержания при закупках товаров, работ и услуг организациями и государственными органами.
Вопросы развития промышленности, инноваций, технического регулирования, привлечения иностранных инвестиций, электроэнергетики, геологии и недропользования, нефтехимии, информационных технологий, туризма, экспортного контроля.
Вопросы развития золотодобывающей отрасли (разведка, добыча, переработка, реализация и ввоз-вывоз).
Вопросы развития логистики.
Вопросы развития атомной промышленности и ядерной энергетики, энергосбережения и повышения энергоэффективности, возобновляемых источников энергии, угольной промышленности.
Вопросы координации развития специальных экономических и индустриальных зон.
Вопросы координации и реализации проекта ОЭСР «Диверсификация казахстанских ресурсов для прямых иностранных инвестиций и совершенствования программ по развитию секторальных инвестиций».
Вопросы координации реализации Программы «Производительность-2020».
Замещает первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Сагинтаева Б.А. в период его отсутствия.
Руководитель Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан Кошанов Е.Ж.
Вопросы информационно-аналитического, правового, организационного, протокольного, документационного, материально-технического и иного обеспечения Премьер-Министра и руководства Правительства.
Координация деятельности центральных и местных исполнительных органов, ведомств в части подготовки решений Правительства и организации их исполнения, по вопросам соблюдения государственной и исполнительской дисциплины, защиты государственных секретов и обеспечения информационной безопасности.
Контроль за исполнением актов и поручений Главы государства, данных Правительству, актов Правительства, поручений Премьер-Министра и его заместителей, протокольных решений заседаний Правительства.
Координация деятельности по созданию единой системы информационно-телекоммуникационного обеспечения государственных органов, в том числе информационных баз данных.
Организация работы по реализации кадровой политики Правительства.
Обеспечение взаимодействия Канцелярии Премьер-Министра с Администрацией Президента, аппаратами палат Парламента и акиматами областей.
Обеспечение деятельности советов директоров акционерных обществ «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» и «Национальная компания «Астана ЭКСПО - 2017».

Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаны іске асыру мәселелері.
Ұйымдар мен мемлекеттік органдардың тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуы кезінде қазақстандық қамту үлесін ұлғайту жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру мәселелері.
Өнеркәсіпті, инновацияларды дамыту, техникалық реттеу, шетелдік инвестицияларды тарту, электр энергетикасы, геология және жер қойнауын пайдалану, мұнай химиясы, ақпараттық технологиялар, туризм, экспорттық бақылау мәселелері.
Алтын өндіру (барлау, өндіру, қайта өңдеу, сату және әкелу-әкету) саласын дамыту мәселелері.
Логистиканы дамыту мәселелері.
Атом өнеркәсібін және ядролық энергетиканы, энергия үнемдеуді және энергия тиімділігін арттыруды, энергияның жаңартылатын көздерін, көмір өнеркәсібін дамыту мәселелері.
Арнайы экономикалық және индустриялық аймақтарды дамытуды үйлестіру мәселелері.
ЭЫДҰ-ның «Қазақстандық ресурстарды тікелей шетелдік инвестициялар және секторалдық инвестицияларды дамыту жөніндегі бағдарламаларды жетілдіру үшін әртараптандыру» жобасын үйлестіру және іске асыру мәселелері.
«Өнімділік - 2020» бағдарламасын іске асыруды үйлестіру мәселелері.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары Б.Ә. Сағынтаев болмаған кезде оны алмастырады.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы
Е.Ж. Қошанов
Премьер-Министрді және Үкіметтің басшылығын ақпараттық-талдау, құқықтық, ұйымдастырушылық, хаттамалық, құжаттамалық, материалдық-техникалық және өзге де қамтамасыз ету мәселелері.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, ведомстволардың Үкіметтің шешімдерін дайындау және олардың орындалуын ұйымдастыру бөлігіндегі, мемлекеттік және орындаушылық тәртіпті сақтау, мемлекеттік құпияларды қорғау және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі қызметін үйлестіру.
Мемлекет басшысының актілері мен Үкіметке берген тапсырмаларының, Үкімет актілерінің, Премьер-Министр мен оның орынбасарлары тапсырмаларының, Үкімет мәжілістерінің хаттамалық шешімдерінің орындалуын бақылау.
Мемлекеттік органдарды ақпараттық-телекоммуникациялық қамтамасыз етудің бірыңғай жүйесін, оның ішінде ақпараттық деректер қорын құру жөніндегі қызметті үйлестіру.
Үкіметтің кадр саясатын іске асыру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру.
Премьер-Министр Кеңсесінің Президент Әкімшілігімен, Парламент палаталары аппараттарымен және облыс әкімдіктерімен өзара іс-қимылын қамтамасыз ету.
«Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» және «Астана ЭКСПО - 2017» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамдары директорлар кеңестерінің қызметін қамтамасыз ету.