О создании Комиссии по вопросам Международного финансового центра "Астана"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 апреля 2017 года № 45-р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № 68-р.
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 22.04.2019 № 68-р.
В целях выработки предложений по реализации задач по межотраслевым и межведомственным вопросам обеспечения успешной деятельности Международного финансового центра "Астана":
1. Создать Комиссию по вопросам Международного финансового центра "Астана" (далее - Комиссия) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 17 апреля 2017 года № 45-р
Состав
Комиссии по вопросам Международного финансового центра "Астана"
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель
Министр финансов Республики Казахстан, заместитель председателя
директор Департамента Министерства финансов Республики Казахстан, секретарь
заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан
первый заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан
заместитель Министра юстиции Республики Казахстан
вице-министр информации и коммуникаций Республики Казахстан
вице-министр образования и науки Республики Казахстан
вице-министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
заместитель акима города Астаны
Управляющий Международным финансовым центром "Астана" (по согласованию)
член правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" (по согласованию)
заместитель председателя Правления акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" (по согласованию)
генеральный директор - первый заместитель председателя Правления акционерного общества "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017" (по согласованию)
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 17 апреля 2017 года № 45-р
Положение о Комиссии по вопросам Международного финансового центра "Астана"
1. Общие положения
1. Комиссия по вопросам Международного финансового центра "Астана" (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Целью деятельности Комиссии является выработка предложений по реализации задач по межотраслевым и межведомственным вопросам обеспечения успешной деятельности Международного финансового центра "Астана" (далее - Центр) с учетом лучшей мировой практики, в том числе с применением принципов английского права, с льготным налогообложением и независимым финансовым судом.

"Астана" халықаралық қаржы орталығының мәселелері жөнінде комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 17 сәуірдегі № 45-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 68-ө өкімімен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің 22.04.2019 № 68-ө өкімімен.
"Астана" халықаралық қаржы орталығының табысты қызметін қамтамасыз етудің салааралық және ведомствоаралық мәселелері бойынша міндеттерді іске асыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу мақсатында:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда "Астана" халықаралық қаржы орталығының мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Комиссия туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 17 сәуірдегі
№ 45-ө өкіміне
қосымша
"Астана" халықаралық қаржы орталығының мәселелері жөніндегі комиссияның құрамы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төраға
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Департамент директоры, хатшы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар вице-министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Астана қаласы әкімінің орынбасары
"Астана" халықаралық қаржы орталығының Басқарушысы (келісім бойынша)
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқарма мүшесі (келісім бойынша)
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының Басқарма төрағасының орынбасары (келісім бойынша) !
"Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының Бас директоры - Басқарма төрағасының бірінші орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 17 сәуірдегі
№ 45-ө өкімімен
бекітілген
"Астана" халықаралық қаржы орталығының мәселелері жөніндегі комиссия туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Астана" халықаралық қаржы орталығының мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия қызметінің мақсаты үздік әлемдік практиканы, оның ішінде ағылшын құқығының қағидаттары қолданылатын, жеңілдікті салық салынатын және тәуелсіз қаржылық соты бар практиканы ескере отырып, "Астана" халықаралық қаржы орталығының (бұдан әрі - Орталық) табысты қызметін қамтамасыз етудің салааралық және ведомствоаралық мәселелері бойынша міндеттерді іске асыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу болып табылады.

3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, Конституционным законом Республики Казахстан от 7 декабря 2015 года "О Международном финансовом центре "Астана", законами Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, актами Центра, а также настоящим Положением.
4. Рабочим органом Комиссии является Министерство финансов Республики Казахстан.
5. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже двух раз в год.
2. Задача Комиссии
6. Основной задачей Комиссии является выработка предложений по:
1) обеспечению эффективного взаимодействия всех заинтересованных государственных органов и организаций по реализации комплекса мероприятий по формированию в Республике Казахстан ведущего международного финансового центра на базе лучшей мировой практики, основанной на принципах английского права, с льготным налогообложением и независимым финансовым судом;
2) вопросам создания органов Центра;
3) разработке нормативных правовых актов и иной документации, стимулирующих привлечение иностранных инвестиций в экономику Казахстана и развитие финансовых услуг на базе Центра;
4) развитию финансовой системы Республики Казахстан и привлечению инвестиций при взаимодействии заинтересованных государственных органов, организаций.
3. Организация и порядок работы Комиссии
7. Организация и порядок работы Комиссии осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.

3. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Астана" халықаралық қаржы орталығы туралы" 2015 жылғы 7 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын, Қазақстан Республикасының заңдары мен Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, Орталықтың актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
5. Комиссияның отырыстары қажеттігіне қарай, бірақ жылына кемінде екі рет өткізіледі.
2. Комиссияның міндеті
6. Комиссияның негізгі міндеті:
1) барлық мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ағылшын құқығы қағидаттарына негізделген, жеңілдікті салық салынатын және тәуелсіз қаржылық соты бар үздік әлемдік практика базасында Қазақстан Республикасында жетекші халықаралық қаржы орталығын қалыптастыру жөніндегі іс-шаралар кешенін іске асыру бойынша тиімді өзара. іс-қимыл жасасуын қамтамасыз ету;
2) Орталықтың органдарын құру мәселелері;
3) Қазақстан экономикасына шетелдік инвестицияларды тартуды және Орталық базасында қаржылық көрсетілетін қызметтерді дамытуды ынталандыратын нормативтік құқықтық актілер және өзге де құжаттамаларды әзірлеу;
4) Қазақстан Республикасының қаржы жүйесін дамыту және мүдделі мемлекеттік органдардың, ұйымдардың өзара іс-қимыл жасауы кезінде инвестициялар тарту мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
3. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру және оның тәртібі
7. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру мен оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.