О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 1 апреля 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам промышленной безопасности, индустриальных зон, животного мира, особо охраняемых природных территорий, энергетики, естественных монополий и жилищных выплат сотрудникам органов внутренних дел"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 86-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 1 апреля 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам промышленной безопасности, индустриальных зон, животного мира, особо охраняемых природных территорий, энергетики, естественных монополий и жилищных выплат сотрудникам органов внутренних дел" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять в установленном порядке соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и проинформировать Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан о принятых мерах в установленный перечнем срок.
3. Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан обобщить представленную информацию и не позднее месячного срока со дня принятия правовых актов проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 28 апреля 2021 года № 86-р
Перечень
правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 1 апреля 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам промышленной безопасности, индустриальных зон, животного мира, особо охраняемых природных территорий, энергетики, естественных монополий и жилищных выплат сотрудникам органов внутренних дел"
п/п
Наименование
правового акта
Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.
Об утверждении Правил обеспечения служебным жилищем, исчисления размера, назначения, перерасчета, осуществления, прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат, а также категорий должностей сотрудников органов внутренних дел, имеющих право на получение жилищных выплат
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
июнь 2021 года
Калайчиди А.Д.
2.

Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өнеркәсіптік қауіпсіздік, индустриялық аймақтар, жануарлар дүниесі, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, энергетика, табиғи монополиялар және ішкі істер органдары қызметкерлеріне тұрғын үй төлемдері мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 1 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 24 сәуірдегі № 86-ө өкімі.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өнеркәсіптік қауіпсіздік, индустриялық аймақтар, жануарлар дүниесі, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, энергетика, табиғи монополиялар және ішкі істер органдары қызметкерлеріне тұрғын үй төлемдері мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 1 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өнеркәсіптік қауіпсіздік, индустриялық аймақтар, жануарлар дүниесі, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, энергетика, табиғи монополиялар және ішкі істер органдары қызметкерлеріне тұрғын үй төлемдері мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 1 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) белгіленген тәртіппен тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және тізбеде белгіленген мерзімде қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі ұсынылған ақпаратты жинақтасын және құқықтық актілер қабылданған күннен бастап бір ай мерзімнен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр      А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 28 сәуірдегі
№ 86-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өнеркәсіптік қауіпсіздік, индустриялық аймақтар, жануарлар дүниесі, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, энергетика, табиғи монополиялар және ішкі істер органдары қызметкерлеріне тұрғын үй төлемдері мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 1 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
Қызметтік тұрғынжаймен қамтамасыз ету, тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін есептеу, тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау қағидаларын, сондай-ақ тұрғын үй төлемдерін алуға құқығы бар ішкі істер органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2021 жылғы маусым
А.Д. Калайчиди
2.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2006 года № 1063 "Об утверждении Правил осуществления туристской и рекреационной деятельности в государственных национальных природных парках"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭГПР
июнь 2021 года
Нысанбаев Е.Н.
3.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 864 "Об утверждении критериев отнесения опасных производственных объектов к декларируемым"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЧС
июнь 2021 года
Пшембаев М.К.
4.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЧС
июнь 2021 года
Тиес А.С.
5.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 151 "Об утверждении Правил аккредитации экспертных организаций"
приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МИИР
июль 2021 года
Ускенбаев К.А.
6.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 114 "Об утверждении Правил аттестации экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МИИР
июль 2021 года
Ускенбаев К.А.
7.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 февраля 2015 года № 165 "Об утверждении Правил определения общего порядка отнесения зданий и сооружений к технически и (или) технологически сложным объектам"
приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МИИР
июль 2021 года
Ускенбаев К.А.
8.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 1 апреля 2015 года № 299 "Об утверждении Правил проведения комплексной вневедомственной экспертизы технико-экономических обоснований и проектно-сметной документации, предназначенных для строительства новых, а также изменения (реконструкции, расширения, технического перевооружения, модернизации и капитального ремонта) существующих зданий и сооружений, их комплексов, инженерных и транспортных коммуникаций независимо от источников финансирования"
приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МИИР
июль 2021 года
Ускенбаев К.А.
9.

"Мемлекеттік ұлттық табиғи парктерде туристік және рекреациялық қызметті жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 7 қарашадағы № 1063 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭГТРМ
2021 жылғы маусым
Е.Н. Нысанбаев
3.
"Қауіпті өндірістік объектілерді декларацияланатын объектілерге жатқызу критерийлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 864 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТЖМ
2021 жылғы маусым
М.Қ. Пішембаев
4.
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТЖМ
2021 жылғы маусым
А.С. Тиес
5.
"Сараптама ұйымдарын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 151 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2021 жылғы шілде
Қ.А. Өскенбаев
6.
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстарын және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 114 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2021 жылғы шілде
Қ.А. Өскенбаев
7.
"Ғимараттар мен құрылыстарды техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерге жатқызудың жалпы тәртібін айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 ақпандағы № 165 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2021 жылғы шілде
Қ.А. Өскенбаев
8.
"Қаржыландыру көздеріне қарамастан, жаңа үйлер мен ғимараттарды, олардың кешендерін, инженерлік және көлік коммуникацияларын салуға, сондай-ақ бұрыннан барын өзгертуге (реконструкциялауға, кеңейтуге, техникалық қайта жарақтандыруға, жаңғыртуға және күрделі жөндеуге) арналған техникалық-экономикалық негіздемелерге және жобалау-сметалық құжаттамаға ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 1 сәуірдегі № 299 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2021 жылғы шілде
Қ.А. Өскенбаев
9.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 241 "Об утверждении Типового положения о жилищной инспекции"
приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МИИР
июль 2021 года
Ускенбаев К.А.
10.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 13 декабря 2017 года № 867 "Об утверждении Правил приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно, а также формы акта приемки"
приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МИИР
июль 2021 года
Ускенбаев К.А.
11.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 апреля 2020 года № 253 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № 33 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в сферах управления жилищным фондом, газа и газоснабжения, в области промышленной безопасности по соблюдению требований безопасной эксплуатации опасных технических устройств"
совместный приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МИИР, МНЭ
июль 2021 года
Ускенбаев К.А.,
Жаксылыков Т.М.
12.
О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства энергетики Республики Казахстан
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
июль 2021 года
Рахимов К.Б.
13.
Об утверждении типовых программ подготовки спасателей профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
14.
Об утверждении требований и нормативов расчета штатной численности личного состава, норм оснащения профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
май 2021 года
Пшембаев М.К.
15.
Об утверждении Правил аттестации профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
16.
Об утверждении Правил проведения расследования и учета аварий и инцидентов на опасных производственных объектах, технического расследования случаев утрат взрывчатых веществ и изделий на их основе
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
17.
Об утверждении Правил устройства и безопасной эксплуатации наклонных рельсово-канатных подъемников (фуникулеров)
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
18.
Об утверждении Правил постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов и опасных технических устройств
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
19.
Об утверждении Правил устройства и безопасной эксплуатации пассажирских подвесных канатных дорог
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
20.
Об утверждении Правил устройства и безопасной эксплуатации грузовых подвесных канатных дорог
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
21.
Об утверждении Правил устройства и безопасной эксплуатации эскалаторов
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
22.
Об утверждении Правил безопасной эксплуатации подъемников для лиц с ограниченными возможностями (инвалидов)
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
23.
Об утверждении Правил аттестации сварщиков и специалистов сварочного производства
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
24.
Об утверждении Инструкции по организации и осуществлению производственного контроля на опасном производственном объекте
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
25.
Об утверждении Правил подготовки, переподготовки и проверки знаний специалистов, работников в области промышленной безопасности
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
26.
Об утверждении Правил согласования проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасного производственного объекта организациями, эксплуатирующими опасный производственный объект
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
27.
Об утверждении Инструкции об организации и порядке проведения обследования технического состояния грузоподъемных машин, отработавших нормативный срок службы, с целью определения возможности их дальнейшей эксплуатации
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
28.
Об утверждении Инструкции по проведению обследования технического состояния стреловых самоходных кранов общего назначения с истекшим сроком службы с целью определения возможности их дальнейшей эксплуатации
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
29.
Об утверждении Инструкции по проведению технического освидетельствования сосудов, цистерн, бочек и баллонов, работающих под давлением
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
30.
Об утверждении Инструкции по проведению обследования и технического освидетельствования трубопроводов пара и горячей воды
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
31.
Об утверждении Инструкции по проведению обследования технического состояния башенных кранов с истекшим сроком службы с целью определения возможности их дальнейшей эксплуатации
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
32.
Об утверждении Инструкции по проведению обследования технического состояния монтажных кранов с истекшим сроком службы с целью определения возможности их дальнейшей эксплуатации
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
33.
Об утверждении Инструкции по проведению обследования технического состояния кранов мостового типа с истекшим сроком службы с целью определения возможности их дальнейшей эксплуатации
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
34.
Об утверждении Инструкции по проведению обследования технического состояния подъемников (вышек) с истекшим сроком службы с целью определения возможности их дальнейшей эксплуатации
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
35.
Об утверждении Инструкции по проведению обследования сосудов, работающих под давлением, с истекшим сроком службы с целью определения возможности их дальнейшей эксплуатации
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
36.
Об утверждении Инструкции по проведению обследования технического состояния лифтов, а также подъемников для лиц с ограниченными возможностями (инвалидов) с истекшим сроком службы с целью определения возможности их дальнейшей эксплуатации
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
37.
Об утверждении Правил обеспечения промышленной безопасности при эксплуатации и ремонте резервуаров для нефти и нефтепродуктов
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
38.
Об утверждении Инструкции по проведению технического диагностирования установок для бурения и ремонта нефтяных и газовых скважин с истекшим сроком службы с целью определения возможности их дальнейшей эксплуатации
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
39.
Об утверждении Инструкции по безопасной эксплуатации оборудования для добычи высоковязкой, сернистой нефти
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
40.
Об утверждении Правил по обеспечению промышленной безопасности при строительстве подземных сооружений и метрополитенов
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
41.
Об утверждении Инструкции по безопасности в газовом хозяйстве предприятий черной металлургии
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
42.
Об утверждении Инструкции по безопасности при эксплуатации технологических трубопроводов
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
43.
Об утверждении Инструкции по безопасности при производстве и потреблении продуктов разделения воздуха
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
44.
Об утверждении Инструкции по разработке плана ликвидации аварий и проведению учебных тревог и противоаварийных тренировок на опасных производственных объектах
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
45.
Об утверждении критериев отнесения опасных производственных объектов к декларируемым
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
46.
Об утверждении Правил постановки на учет и снятия с учета опасных технических устройств на объектах социальной инфраструктуры
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
47.

"Тұрғын үй инспекциясы туралы үлгі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 241 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2021 жылғы шілде
Қ.А. Өскенбаев
10.
"Меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау қағидаларын, сондай-ақ қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 867 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2021 жылғы шілде
Қ.А. Өскенбаев
11.
"Елді мекендердің шекаралары шегінде тұрғын үй қорын басқару, газ және газбен жабдықтау салаларындағы, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде қауіпті техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуы бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 253 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 33 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
ИИДМ, ҰЭМ
2021 жылғы шілде
Қ.А. Өскенбаев, Т.М. Жақсылықов
12.
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2021 жылғы шілде
Қ.Б. Рахымов
13.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерінің құтқарушыларын даярлаудың үлгілік бағдарламаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
14.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерінің жеке құрамына қойылатын талаптарды және олардың штат санын есептеу нормативтерін, оларды жарақтандыру нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы мамыр
М.Қ. Пішембаев
15.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін аттестаттау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
16.
Қауіпті өндірістік объектілердегі авариялар мен оқыс оқиғаларға тергеп-тексеруді және есепке алуды, жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдардың жоғалу жағдайларына техникалық тергеп-тексеруді жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
17.
Көлбеу рельсті-арқанды көтергіштерді (фуникулерлерді) орнату және қауіпсіз пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
18.
Қауіпті өндірістік объектілер мен қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
19.
Жолаушылар аспалы арқан жолдарын орнату және қауіпсіз пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
20.
Жүк аспалы арқан жолдарын орнату және қауіпсіз пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
21.
Эскалаторларды орнату және қауіпсіз пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
22.
Мүмкіндігі шектеулі адамдарға (мүгедектерге) арналған көтергіштерді қауіпсіз пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
23.
Дәнекерлеушілерді және дәнекерлеу өндірісінің мамандарын аттестаттау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
24.
Қауіпті өндірістік объектіде өндірістік бақылауды ұйымдастыру және жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
25.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мамандарды, жұмыскерлерді даярлау, қайта даярлау және білімін тексеру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
26.
Қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын ұйымдардың қауіпті өндірістік объектіні салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
27.
Нормативтік қызмет ету мерзімі өтелген жүк көтергіш машиналарды одан әрі пайдалану мүмкіндігін айқындау мақсатында олардың техникалық жай-күйіне тексеруді ұйымдастыру және жүргізу тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
28.
Қызмет ету мерзімі өткен жалпы мақсаттағы өздігінен жүретін тізбекті крандарды одан әрі пайдалану мүмкіндігін айқындау мақсатында олардың техникалық жай-күйіне тексеру жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
29.
Қысыммен жұмыс істейтін ыдыстарға, цистерналарға, бөшкелерге және баллондарға техникалық куәландыруды жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
30.
Бу және ыстық су құбыржолдарын тексеру және техникалық куәландыруды жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
31.
Қызмет ету мерзімі өткен мұнаралы крандарды одан әрі пайдалану мүмкіндігін айқындау мақсатында олардың техникалық жай-күйіне тексеру жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
32.
Қызмет ету мерзімі өткен монтаждық крандарды одан әрі пайдалану мүмкіндігін айқындау мақсатында олардың техникалық жай-күйіне тексеру жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
33.
Қызмет ету мерзімі өткен көпір түріндегі крандарды одан әрі пайдалану мүмкіндігін айқындау мақсатында олардың техникалық жай-күйіне тексеру жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
34.
Қызмет ету мерзімі өткен көтергіштерді (мұнараларды) одан әрі пайдалану мүмкіндігін айқындау мақсатында олардың техникалық жай-күйіне тексеру жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
35.
Қызмет ету мерзімі өткен, қысыммен жұмыс істейтін ыдыстарды одан әрі пайдалану мүмкіндігін айқындау мақсатында оларға тексеру жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
36.
Қызмет ету мерзімі өткен лифтілерді, сондай-ақ мүмкіндігі шектеулі адамдарға (мүгедектерге) арналған көтергіштерді одан әрі пайдалану мүмкіндігін айқындау мақсатында олардың техникалық жай-күйіне тексеру жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
37.
Мұнай және мұнай өнімдеріне арналған резервуарларды пайдалану және жөндеу кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
38.
Қызмет ету мерзімі өткен, мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылауға және жөндеуге арналған қондырғыларды одан әрі пайдалану мүмкіндігін айқындау мақсатында оларға техникалық диагностикалауды жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
39.
Тұтқырлығы жоғары, күкіртті мұнайды өндіруге арналған жабдықты қауіпсіз пайдалану жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
40.
Жерасты құрылысжайлары мен метрополитендерді салу кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
41.
Қара металлургия кәсіпорындарының газ шаруашылығындағы қауіпсіздігі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
42.
Технологиялық құбырларды пайдалану кезіндегі қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
43.
Ауаны бөлу өнімдерін өндіру және тұтыну кезіндегі қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
44.
Қауіпті өндірістік объектілерде аварияларды жою жоспарын әзірлеу және оқу-жаттығу дабылдары мен аварияға қарсы жаттығуларды жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
45.
Қауіпті өндірістік объектілерді декларацияланатын объектілерге жатқызу өлшемшарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
46.
Әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріндегі қауiптi техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
47.

О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 15 декабря 2015 года № 1206 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 814 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области промышленной безопасности"
совместный приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МЧС, МНЭ
июль 2021 года
Пшембаев М.К.,
Жаксылыков Т.М.
48.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 4 "Об утверждении форм уведомлений и Правил приема уведомлений государственными органами, а также об определении государственных органов, осуществляющих прием уведомлений"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
июль 2021 года
Жаксылыков Т.М.
49.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 декабря 2014 года № 299 "Об утверждении требований, предъявляемых к юридическим лицам, аттестуемым на проведение работ в области промышленной безопасности"
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
50.
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 347 "Об утверждении Правил обслуживания организаций, владеющих и (или) эксплуатирующих опасные производственные объекты, профессиональными аварийно-спасательными службами и формированиями"
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
51.
О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы в области промышленной безопасности
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
52.
О внесении изменений в некоторые приказы Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг в области промышленной безопасности
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2021 года
Пшембаев М.К.
53.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг"
приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП
июль 2021 года
Турысов А.Н.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭГПР – Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан

"Өнеркәсiптiк қауiпсiздiк саласындағы тәуекел дәрежесiн бағалау өлшемшарттары мен тексеру парақтарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 1206 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 814 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрі мен Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
ТЖМ, ҰЭМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев, Т.М. Жақсылықов
48.
"Хабарламалар нысандарын және Мемлекеттік органдардың хабарламаларды қабылдау қағидаларын бекіту туралы, сондай-ақ хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 4 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2021 жылғы шілде
Т.М. Жақсылықов
49.
"Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізуге аттестатталатын заңды тұлғаларға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 299 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
50.
"Кәсіби авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарының қауіпті өндірістік объектілерді иеленетін және (немесе) пайдаланатын ұйымдарға қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 347 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
51.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кейбір бұйрықтарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
52.
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы шілде
М.Қ. Пішембаев
53.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ
2021 жылғы шілде
Ә.Н. Тұрысов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЭГТРМ – Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі