Об утверждении Реестра должностей административных государственных служащих по категориям
Указ Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1282. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года N 501 (вводится в действие с 1 января 2008 года).
Сноска. Указ Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1282 утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года  N 501  (вводится в действие с 1 января 2008 года).
Подлежит опубликованию
"Собрании актов Президента
и Правительства"
В соответствии с пунктом 3  статьи 7  Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе" постановляю:
1. Утвердить прилагаемый Реестр должностей административных государственных служащих по категориям.
2. Государственным органам Республики Казахстан привести свои структуры и штатные расписания в соответствие с настоящим Указом.
3. Предоставить право государственным органам к наименованиям должностей, указанным в Реестре должностей административных государственных служащих по категориям, применять специальные дополнительные наименования, характеризующие специфику их деятельности.
4. Признать утратившими силу:
1)  Указ  Президента Республики Казахстан от 29 декабря 1999 года N 318 "Oб утверждении Реестра должностей административных государственных служащих и Перечня категорий административных государственных должностей" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 58, ст. 560);
2) подпункт 4) пункта 1  Указа  Президента Республики Казахстан от 21 марта 2002 года N 825 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан и признании утратившим силу Указа Президента Республики Казахстан от 18 июня 1996 года N 3038".
5. Настоящий Указ вступает в силу с 1 января 2004 года.
Президент
Республики Казахстан
Утвержден
Указом Президента
Республики Казахстан
от 17 января 2004 года
N 1282
Реестр
должностей административных
государственных служащих по категориям  <*>
Сноска. В Реестр внесены изменения и дополнения - Указом Президента РК от 21 апреля 2005 г.  N 1556  (вводится в действие с 1 июля 2005 года); от 30 июня 2005 г.  N 1598  (вводится в действие с 1 июля 2005 года); от 6 июля 2005 г.  N 1606  ; от 13 июля 2005 г.  N 1614  (порядок введения в действие см. п.2).
Группа категорий А
Администрация Президента Республики Казахстан
Категория А-1
Главный инспектор
Категория А-2
Помощник, советник Государственного секретаря
Помощник, советник Руководителя Администрации
Помощник, советник Секретаря Совета Безопасности
Заведующий сектором
Категория А-3
Главный эксперт
Категория А-4
Старший эксперт
Категория А-5
Эксперт
Референт
Категория А-6
Старший специалист
Категория А-7
Специалист
Группа категорий В
Аппараты палат Парламента Республики Казахстан
Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
Аппарат Верховного Суда Республики Казахстан
Аппарат Конституционного Совета Республики Казахстан
Управление делами Президента Республики Казахстан
Аппарат Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан
Категория В-1
Руководитель структурного подразделения штатной численностью
не менее 8 единиц
Категория В-2
Руководитель структурного подразделения штатной численностью
менее 8 единиц
Заместитель руководителя структурного подразделения штатной
численностью не менее 8 единиц
Категория В-3
Помощник, советник Премьер-Министра
Помощник, советник Председателя Палаты Парламента
Помощник, советник Председателя Верховного Суда
Помощник, советник Председателя Конституционного Совета
Главный инспектор Канцелярии Премьер-Министра
Помощник, советник Председателя Центральной избирательной комиссии
Категория В-4
Помощник, советник Заместителя Премьер-Министра
Помощник, советник Руководителя Канцелярии Премьер-Министра
Помощник, советник Управляющего делами Президента
Помощник заместителя Председателя Палаты Парламента
Помощник Руководителя аппарата Палаты Парламента
Помощник Руководителя аппарата Верховного Суда
Заведующий сектором
Главный консультант
Категория В-5
Главный эксперт
Категория В-6
Старший эксперт
Категория В-7
Эксперт
Референт
Помощник депутата Парламента
Категория В-8
Старший специалист
Старший судебный пристав Верховного Суда
Категория В-9
Специалист
Судебный пристав Верховного Суда
Группа категорий С
Органы, непосредственно подчиненные и подотчетные
Президенту Республики Казахстан
Центральные исполнительные органы
Национальный центр по правам человека
Комитет по судебному администрированию
при Верховном Суде Республики Казахстан
Ведомства центральных исполнительных органов
Загранучреждения Республики Казахстан
Категория С-1
Руководитель аппарата центрального органа 1
Руководитель аппарата Счетного комитета по контролю за
исполнением республиканского бюджета
Руководитель Национального центра по правам человека
___________________________

Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлер лауазымдарының санаттары бойынша тiзiлiмiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1282 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 501 Жарлығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2007.12.28.  N 501  (2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді) Жарлығымен.
"Президент пен Үкімет актілерінің
жинағында" жариялануға тиіс
"Мемлекеттiк қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Заңының  7-бабының  3-тармағына сәйкес қаулы етемін:
1. Қоса берiлiп отырған Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлер лауазымдарының санаттары бойынша тiзiлiмi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары өз құрылымдары мен штат кестелерiн осы Жарлыққа сәйкес келтiрсiн.
3. Мемлекеттiк органдарға Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлер лауазымдарының санаттары бойынша тiзiлiмiнде аталған лауазымдар атауларына қызметiнiң ерекшелiгiн сипаттайтын арнайы қосымша атаулар қолдану құқығы берiлсiн.
4. Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1) "Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлер лауазымдарының тiзiлiмiн және Мемлекеттiк әкiмшiлiк лауазымдар санаттарының тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 29 желтоқсандағы N 318  Жарлығы  (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 1999 ж., N 58, 560-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу және Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 18 маусымдағы N 3038 Жарлығының күшi жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 21 наурыздағы N 825  Жарлығының  1-тармағының 4) тармақшасы.
5. Осы Жарлық 2004 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2004 жылғы 17 қаңтардағы
N 1282 Жарлығымен
БЕКIТIЛГЕН
Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлер лауазымдарының
санаттары бойынша тiзiлiмi
Ескерту. Тізілімге өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2005.04.21.  N 1556  (2005 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі), 2005.06.30. N  1598  (2005 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі), 2005.07.06. N  1606 , 2005.07.13. N  1614  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлықтарымен.
А санаттарының тобы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi
А-1 санаты
Бас инспектор
А-2 санаты
Мемлекеттiк хатшының көмекшiсi, кеңесшiсi
Әкiмшiлiк Басшысының көмекшiсi, кеңесшiсi
Қауiпсiздiк Кеңесi Хатшысының көмекшiсi, кеңесшiсi
Ceктop меңгерушiсi
А-3 санаты
Бас сарапшы
А-4 санаты
Аға сарапшы
А-5 санаты
Сарапшы
Референт
А-6 санаты
Аға маман
А-7 санаты
Маман
В санаттарының тобы
Қазақстан Республикасы Парламентi
Палаталарының Аппараттары
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Аппараты
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесiнiң Аппараты
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының аппараты
В-1 санаты
Штат саны 8 бiрлiктен кем болмайтын құрылымдық бөлiмшенiң жетекшiсi
В-2 санаты
Штат саны 8 бiрлiктен кем құрылымдық бөлiмшенiң жетекшiсi
Штат саны 8 бiрлiктен кем болмайтын құрылымдық бөлiмше жетекшiсiнiң орынбасары
В-3 санаты
Премьер-Министрдiң көмекшiсi, кеңесшiсi
Парламент Палатасы Төрағасының көмекшiсi, кеңесшiсi
Жоғарғы Сот Төрағасының көмекшiсi, кеңесшiсi
Конституциялық кеңес Төрағасының көмекшiсi, кеңесшiсi
Премьер-Министр Кеңсесiнiң бас инспекторы
Орталық сайлау комиссиясы Төрағасының көмекшiсi, кеңесшiсi
В-4 санаты
Премьер-Министр орынбасарының көмекшiсi, кеңесшiсi
Премьер-Министр Кеңсесi Басшысының көмекшiсi, кеңесшiсi
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқарушысының көмекшiсi, кеңесшiсi
Парламент Палатасы Төрағасы орынбасарының көмекшiсi
Парламент Палатасы Аппараты басшысының көмекшiсi
Жоғарғы Сот Аппараты басшысының көмекшiсi
Сектор меңгерушiсi
Бас консультант
В-5 санаты
Бас сарапшы
В-6 санаты
Аға сарапшы
В-7 санаты
Сарапшы
Референт
Парламент депутатының көмекшiсi
В-8 санаты
Аға маман
Жоғарғы Соттың аға сот приставы
В-9 санаты
Маман
Жоғарғы Соттың сот приставы
С санаттарының тобы
Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей
бағынатын және есеп беретiн органдар
Орталық атқарушы органдар
Адам құқықтары жөнiндегi ұлттық орталық
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы
Сот әкiмшiлiгi жөнiндегi комитет
Орталық атқарушы органдардың ведомстволары
Қазақстан Республикасының шетел мекемелері
С-1 санаты
Орталық орган аппаратының жетекшiсi 1
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiнiң аппарат жетекшiсi
Адам құқықтары жөнiндегi ұлттық орталық жетекшiсi
___________________________________

1  Кроме ведомств центральных исполнительных органов, и вводится при штатной численности центрального аппарата не менее 100 единиц
Категория С-2
Директор департамента центрального органа 2
Посол по особым поручениям МИД
Генеральный консул
Поверенный в делах
Заместитель представителя при международной организации
Советник - посланник
Заместитель руководителя аппарата Счетного комитета по
контролю за исполнением республиканского бюджета
________________________________
2  Кроме ведомств центральных исполнительных органов, так как создание департаментов в составе ведомств исключено
Категория С-3
Заместитель директора департамента центрального органа
Глава представительства Национального Банка
Советник загранучреждения
Консул - руководитель
Категория С-4
Начальник управления центрального органа
Заведующий отделом Агентства по делам государственной службы,
Национального центра по правам человека
Консул в генеральном консульстве
Главный эксперт Счетного
комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета,
Агентства по делам государственной службы, Национального
центра по правам человека
Помощник (по режиму), советник, пресс-секретарь 1-го
руководителя центрального органа
Категория С-5
Заместитель начальника управления центрального органа
Начальник отдела центрального органа
Консультант Счетного комитета по контролю за исполнением
республиканского бюджета, Агентства по делам государственной
службы, Национального центра по правам человека
Категория С-6
Советник центрального аппарата МИД
Главный специалист центрального органа
Категория С-7
Первый секретарь МИД и загранучреждения
Категория С-8
Второй секретарь МИД и загранучреждения
Вице-консул
Категория С-9
Третий секретарь МИД и загранучреждения
Ведущий специалист центрального органа
Категория С-10
Атташе МИД и загранучреждения
Категория С-11
Референт МИД и загранучреждения
Специалист центрального органа
Областные подразделения центральных государственных органов 3
Канцелярии областных и приравненных к ним судов
___________________________
3  К областным подразделениям центральных государственных органов приравниваются также подразделения центральных государственных органов городов республиканского значения и столицы
Категория С-О-1
Руководитель областного территориального органа
Категория С-О-2
Заместитель руководителя областного территориального органа
Заведующий канцелярией областного и приравненного к нему суда
Заведующий Секретариатом Дисциплинарного совета
Категория С-О-3
Начальник управления областного территориального органа 4
Руководитель структурного подразделения территориального
органа Агентства по делам государственной службы
___________________________

1  Орталық атқарушы органдардың ведомстволарынан басқа және орталық аппараттың 100 бірліктен кем емес штат санында енгізіледі
С-2 санаты
Орталық органның департамент директоры 2
СIМ Ерекше тапсырмалар жөнiндегi елшiсi
Бас консул
Сенiмдi уәкiл
Халықаралық ұйым жанындағы өкiлдiң орынбасары
Кеңесшi - уәкiл
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп
комитетiнiң аппараты жетекшiсiнiң орынбасары
___________________________________
2  Орталық атқарушы органдардың ведомстволарынан басқа, өйткенi ведомстволар құрамында департаменттер құрылмайды
С-3 санаты
Орталық органның департамент директорының орынбасары
Ұлттық Банк өкілдiгiнiң жетекшiсi
Шетел мекемесiнiң кеңесшiсi
Консул - жетекшi
С-4 санаты
Орталық орган басқармасының бастығы
Орталық сайлау комиссиясының, Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiктiң, Адам құқықтары жөнiндегi ұлттық орталықтың бөлiм меңгерушiсi
Бас консулдықтың консулы
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiнiң, Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiктiң, Адам құқықтары жөнiндегi ұлттық орталықтың бас сарапшысы
Орталық органның I-басшысының көмекшiсi (жұмыс тәртiбi бойынша), кеңесшiсi, баспасөз хатшысы
С-5 санаты
Орталық орган басқарма бастығының орынбасары
Орталық органның бөлiм бастығы
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiнiң, Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiктiң, Адам құқықтары жөнiндегi ұлттық орталықтың консультанты
С-6 санаты
СIМ орталық аппаратының кеңесшiсi
Орталық органның бас маманы
С-7 санаты
СIМ және шетел мекемесінің бiрiншi хатшысы
С-8 санаты
СIМ және шетел мекемесінің екiншi хатшысы
Вице - консул
С-9 санаты
СIМ және шетел мекемесінің үшiншi хатшысы
Орталық органның жетекшi маманы
С-10 санаты
СIМ және шетел мекемесінің атташесi
С-11 санаты
СIМ және шетел мекемесінің референтi
Орталық органның маманы
Орталық мемлекеттiк органдардың облыстық бөлiмшелерi 3
Облыстық және оларға теңестiрiлген соттардың кеңселерi
___________________________________
3  Орталық мемлекеттiк органдардың облыстық бөлiмшелерiне орталық мемлекеттiк органдардың республикалық маңызы бар қалалар мен астанадағы бөлiмшелерi де теңестiрiледi
С-О-1 санаты
Облыстық аумақтық органның жетекшiсi
С-О-2 санаты
Облыстық аумақтық орган жетекшiсiнiң орынбасары
Облыстық және оған теңестiрiлген соттың кеңсе меңгерушiсi
Тәртiптiк кеңес Хатшылығының меңгерушiсi
С-О-3 санаты
Облыстық аумақтық орган басқармасының бастығы 4
Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiктiң аумақтық органы құрылымдық бөлiмшесiнiң жетекшiсi
___________________________________

4  Вводится при штатной численности областного подразделения центрального государственного органа (без учета районных территориальных органов) не менее 100 единиц
Категория С-О-4
Начальник отдела областного территориального органа
Консультант территориального органа Агентства по делам
государственной службы
Категория С-О-5
Главный специалист областного территориального органа,
канцелярии областного и приравненного к нему суда
Старший судебный исполнитель областного территориального
органа
Старший судебный пристав канцелярии областного и
приравненного к нему суда
Категория С-О-6
Ведущий специалист областного территориального органа,
канцелярии областного и приравненного к нему суда
Судебный исполнитель областного территориального органа
Судебный пристав канцелярии областного и приравненного к нему
суда
Категория С-О-7
Специалист областного территориального органа, канцелярии
областного и приравненного к нему суда
Районные подразделения центральных государственных органов 5
Канцелярии районных и приравненных к ним судов
________________________________
5  К районным подразделениям центральных государственных органов приравниваются также подразделения центральных государственных органов в городах областного значения и районах городов республиканского значения и столицы
Категория C-R-1
Руководитель районного территориального органа
Заведующий канцелярией районного и приравненного к нему суда
Категория C-R-2
Заместитель руководителя районного территориального органа
Категория C-R-3
Руководитель структурного подразделения районного
территориального органа
Категория C-R-4
Главный специалист районного территориального органа,
канцелярии районного и приравненного к нему суда
Старший судебный исполнитель районного территориального органа
Старший судебный пристав канцелярии районного и приравненного
к нему суда
Категория C-R-5
Ведущий специалист районного территориального органа,
канцелярии районного и приравненного к нему суда
Судебный исполнитель районного территориального органа
Судебный пристав канцелярии районного и приравненного к нему
суда
Категория C-R-6
Специалист районного территориального органа, канцелярии
районного и приравненного к нему суда
Группа категорий D
Аппараты акимов областей 6
Аппараты маслихатов областей
_________________________
6  К областям приравниваются также города республиканского значения и столица
Категория D-1
Руководитель областного аппарата, за исключением аппарата
акима области
Категория D-2
Заместитель руководителя областного аппарата
Категория D-3
Руководитель структурного подразделения областного аппарата
Помощник (по режиму), советник, главный инспектор акима
области
Категория D-4
Главный специалист областного аппарата
Категория D-5
Ведущий специалист областного аппарата
Категория D-6
Специалист областного аппарата
Областные исполнительные органы,
финансируемые из местного бюджета
Категория D-O-1
Руководитель областного исполнительного органа
Категория D-O-2
Заместитель руководителя областного исполнительного органа
Категория D-O-3
Начальник управления областного исполнительного органа 7
_______________________

4  Орталық мемлекеттік органның облыстық бөлімшесінің (аудандық аумақтық органдарды есептемегенде) 100 бiрлiктердi кем емес штат санында енгізіледі
С-О-4 санаты
Облыстық аумақтық органның бөлiм бастығы
Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiктiң аумақтық органының консультанты
С-О-5 санаты
Облыстық аумақтық органның, облыстық және оған теңестiрiлген сот кеңсесiнiң бас маманы
Облыстық аумақтық органның аға сот орындаушысы
Облыстық және оған теңестiрiлген сот кеңсесiнiң аға сот приставы
С-О-6 санаты
Облыстық аумақтық органның, облыстық және оған теңестiрiлген сот кеңсесiнiң жетекшi маманы
Облыстық аумақтық органның сот орындаушысы
Облыстық және оған теңестiрiлген сот кеңсесiнiң сот приставы
С-О-7 санаты
Облыстық аумақтық органның, облыстық және оған теңестiрiлген сот кеңсесiнiң маманы
Орталық мемлекеттiк органдардың аудандық бөлiмшелерi 5
Аудандық және оған теңестiрiлген соттардың кеңселерi
____________________________________
5  Орталық мемлекеттік органдардың аудандық бөлімшелеріне орталық мемлекеттік органдардың облыстық маңызы бар қалалардағы және республикалық маңызы бар қалалар мен астанадағы аудандардағы бөлiмшелерi де теңестiрiледi
С-R-1 санаты
Аудандық аумақтық орган жетекшiсi
Аудандық және оған теңестiрілген сот кеңсесiнiң меңгерушiсi
С-R-2 санаты
Аудандық аумақтық орган жетекшiсiнiң орынбасары
С-R-3 санаты
Аудандық аумақтық органның құрылымдық бөлiмшесiнiң жетекшiсi
С-R-4 санаты
Аудандық аумақтық органның, аудандық және оған теңестiрiлген сот кеңсесiнiң бас маманы
Аудандық аумақтық органның аға сот орындаушысы
Аудандық және оған теңестiрілген сот кеңсесiнiң аға сот приставы
С-R-5 санаты
Аудандық аумақтық органның, аудандық және оған теңестiрiлген сот кеңсесiнiң жетекшi маманы
Аудандық аумақтық органның сот орындаушысы
Аудандық және оған теңестiрiлген сот кеңсесiнiң сот приставы
С-R-6 санаты
Аудандық аумақтық органның, аудандық және оған теңестiрiлген сот кеңсесiнiң маманы
D санаттарының тобы
Облыстар әкiмдерiнiң аппараттары 6
Облыстар мәслихаттарының аппараттары
___________________________________
6  Облыстарға республикалық маңызы бар қалалар мен астана да теңестiрiледi
D-1 санаты
Облыс әкiмiнiң аппаратын қоспағанда, облыстық аппараттың жетекшiсi
D-2 санаты
Облыстық аппарат жетекшiсiнiң орынбасары
D-3 санаты
Облыстық аппараттың құрылымдық бөлiмшесiнiң жетекшiсi
Облыс әкiмiнiң көмекшiсi (жұмыс тәртiбi бойынша), кеңесшiсi, бас инспекторы
D-4 санаты
Облыстық аппараттың бас маманы
D-5 санаты
Облыстық аппараттың жетекшi маманы
D-6 санаты
Облыстық аппараттың маманы
Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын облыстық
атқарушы органдар
D-О-1 санаты
Облыстық атқарушы органның жетекшiсi
D-О-2 санаты
Облыстық атқарушы орган жетекшiсiнiң орынбасары
D-О-3 санаты
Облыстық атқарушы органның басқарма бастығы 7
___________________________________

7  Вводится при штатной численности областного исполнительного органа (без учета районных исполнительных органов) не менее 100 единиц
Категория D-O-4
Начальник отдела областного исполнительного органа
Категория D-O-5
Главный специалист областного исполнительного органа
Категория D-O-6
Ведущий специалист областного исполнительного органа
Категория D-O-7
Специалист областного исполнительного органа
Группа категорий Е
Аппараты акимов районов 8
Аппараты маслихатов районов
_________________________
8  К районам приравниваются также города областного значения и районы в городах
Категория Е-1
Заместитель акима района
Категория Е-2
Руководитель районного аппарата
Категория Е-3
Руководитель структурного подразделения районного аппарата
Помощник, советник, главный инспектор акима района
Категория Е-4
Главный специалист районного аппарата
Категория Е-5
Ведущий специалист районного аппарата
Категория Е-6
Специалист районного аппарата
Районные исполнительные органы, финансируемые
из местного бюджета
Категория E-R-1
Руководитель районного исполнительного органа
Категория E-R-2
Заместитель руководителя районного исполнительного органа
Категория E-R-3
Начальник структурного подразделения районного исполнительного органа
Категория E-R-4
Главный специалист районного исполнительного органа
Категория E-R-5
Ведущий специалист районного исполнительного органа
Категория E-R-6
Специалист районного исполнительного органа
Аппараты акимов городов районного значения,
поселков, аулов (сел)
Категория E-G-1
Заместитель акима города районного значения, поселка, аула
(села) 9
__________________________
9  Может вводиться при численности населения не менее 5 тыс. человек
Категория E-G-2
Руководитель структурного подразделения аппарата акима города
районного значения, поселка, аула (села)
Помощник, советник акима города районного значения, поселка,
аула (села)
Категория E-G-3
Главный специалист
Категория E-G-4
Ведущий специалист
Категория E-G-5
Специалист

7  Облыстық атқарушы органың (аудандық атқарушы органдарды есептемегенде) 100 бірліктен кем емес штат санында енгізіледі
D-О-4 санаты
Облыстық атқарушы органның бөлiм бастығы
D-О-5 санаты
Облыстық атқарушы органның бас маманы
D-О-6 санаты
Облыстық атқарушы органның жетекшi маманы
D-О-7 санаты
Облыстық атқарушы органның маманы
E санаттарының тобы
Аудандар әкiмдерiнiң аппараттары 8
Аудандар мәслихаттарының аппараттары
___________________________________
8  Аудандарға облыстық маңызы бар қалалар және республикалық маңызы бар қалалар мен астанадағы аудандар да теңестіріледі
E-1 санаты
Аудан әкiмiнiң орынбасары
Е-2 санаты
Аудандық аппараттың жетекшiсi
E-3 санаты
Аудандық аппараттың құрылымдық бөлiмшесiнiң жетекшiсi
Аудан әкiмiнiң көмекшiсi, кеңесшiсi, бас инспекторы
E-4 санаты
Аудандық аппараттың бас маманы
E-5 санаты
Аудандық аппараттың жетекшi маманы
E-6 санаты
Аудандық аппараттың маманы
Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын аудандық,
атқарушы органдар
E-R-1 санаты
Аудандық атқарушы органның жетекшiсi
E-R-2 санаты
Аудандық атқарушы орган жетекшiсiнiң орынбасары
E-R-3 санаты
Аудандық атқарушы органның құрылымдық бөлiмше бастығы <*>
E-R-4 санаты
Аудандық атқарушы органның бас маманы
E-R-5 санаты
Аудандық атқарушы органның жетекшi маманы
Е-R-6 санаты
Аудандық атқарушы органның маманы
Аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар
(селолар) әкiмдерiнiң аппараттары
E-G-1 санаты
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село) әкiмiнiң орынбасары 9
___________________________________
9  Тұрғындар саны кемінде 5 мың болғанда енгiзілуi мүмкін
E-G-2 санаты
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село) әкiмi аппаратының құрылымдық бөлiмшесiнiң жетекшiсi
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село) әкiмiнiң көмекшiсi, кеңесшiсi
E-G-3 санаты
Бас маман
E-G-4 санаты
Жетекші маман
E-G-5 санаты
Маман