О некоторых вопросах совершенствования структуры Вооруженных Сил Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года № 1472. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 12 июля 2012 года № 354
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 12.07.2012 № 354.
В целях совершенствования структуры Вооруженных Сил Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 7 мая 2003 года N 1085 "О мерах по дальнейшему совершенствованию структуры Вооруженных Сил Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в тексте после слова "органы" дополнить словом "военного";
в подпункте 2):
абзац третий изложить в следующей редакции:
"оперативно-стратегические - управления главнокомандующих, входящие в состав видов Вооруженных Сил, командующих родами войск Вооруженных Сил и начальника Тыла Вооруженных Сил";
абзац пятый дополнить словами ", главные управления специальных войск";
в абзаце втором подпункта 3) слова "органы управления,", "военно-учебные заведения," исключить;
в подпункте 5) после слова "боевого" дополнить словом ", специального".
2. Правительству Республики Казахстан:
1) ликвидировать государственное учреждение "Управление Главнокомандующего Сухопутными войсками Вооруженных Сил Республики Казахстан";
2) принять иные меры по реализации настоящего Указа.
3. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің құрылымын жетілдіру жөніндегі кейбір мәселелер туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1472 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 12 шілдедегі № 354 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2012.07.12 № 354 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің құрылымын жетілдіру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің құрылымын одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" 2003 жылғы 7 мамырдағы N 1085 Жарлығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
мәтіндегі "басқару органдары" деген сөздердің алдынан "әскери" деген сөзбен толықтырылсын;
2) тармақшада:
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жедел-стратегиялық - Қарулы Күштер түрлерінің құрамына кіретін бас қолбасшылардың, Қарулы Күштер әскер тектерінің қолбасшылары мен Қарулы Күштер Тылы бастығының басқармалары";
бесінші абзац ", арнайы әскерлердің бас басқармалары" деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақшаның екінші абзацындағы "басқару органдары,", "әскери оқу орындары," деген сөздер алынып тасталсын;
5) тармақшадағы "жауынгерлік" деген сөзден кейін ", арнайы" деген сөзбен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Құрлық әскерлері Бас қолбасшысының басқармасы" мемлекеттік мекемесін таратсын;
2) осы Жарлықтан туындайтын өзге де қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті