О проведении 29 апреля 1995 года республиканского референдума
УКАЗ Президента Республики Казахстан от 25 марта 1995 г. N 2152
Исходя из того, что высшим выражением волеизъявления народа как единственного источника государственной власти в Республике Казахстан является всенародное голосование, учитывая обращение Ассамблеи народов Казахстана и руководствуясь статьей 78 Конституции Республики Казахстан, статьей 3 Закона Республики Казахстан "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий", постановляю:
1. Провести 29 апреля 1995 года республиканский референдум.
2. Вынести на республиканский референдум следующий вопрос:
"Согласны ли Вы продлить до 1 декабря 2000 года срок полномочий Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева, всенародно избранного 1 декабря 1991 года?".
3. При организации и проведении назначенного республиканского референдума руководствоваться Общей частью Кодекса о выборах в Республике Казахстан, Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу конституционного закона, "О республиканском референдуме".
4. Установить, что организация и проведение республиканского референдума осуществляется Центральной избирательной комиссией Республики Казахстан, выполняющей функции Центральной комиссии референдума.
5. Главам областных, Алматинской городской, районных, районных в городах администраций в семидневный срок со дня издания настоящего Указа образовать территориальные и участковые избирательные комиссии, выполняющие функции территориальных и участковых комиссий референдума, и сформировать их состав.
О принятых решениях главам администраций областей и города Алматы незамедлительно информировать Центральную комиссию референдума.
6. Кабинету Министров Республики Казахстан, главам областных, Алматинской городской администраций безотлагательно принять все необходимые меры по организационному, материально-техническому и финансовому обеспечению назначенного республиканского референдума.
7. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент Республики Казахстан

1995 жылғы 29 сәуiрде республикалық референдум өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президенiтiнiң Жарлығы 1995 жылғы 25 наурыздағы N 2152
Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк билiктiң бiрден-бiр бастауы ретiнде халықтың өз еркiн бiлдiруiнiң ең жоғары көрiнiсi - бүкiлхалықтық дауыс беру екенiне сүйенiп, Қазақстан халықтары ассамблеясының үндеуiн ескерiп әрi Қазақстан Республикасы Конституциясының K951000_ 78-бабын, "Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының Z933600_ 3-бабын басшылыққа ала отырып, қаулы етемiн:
1. 1995 жылғы 29 сәуiрде республикалық референдум өткiзiлсiн.
2. Республикалық референдумға мынадай сауал қойылсын:
"Сiз 1991 жылғы 1 желтоқсанда бүкiл халық сайлаған Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың өкiлеттiгiнiң мерзiмiн 2000 жылғы 1 желтоқсанға дейiн ұзартуға келiсесiз бе?".
3. Тағайындалып отырған республикалық референдумды ұйымдастыру мен өткiзу кезiнде Қазақстан Республикасындағы Сайлау туралы кодекстiң Жалпы бөлiгi, Қазақстан Республикасы Президентiнiң конституциялық заң күшi бар "Республикалық референдум туралы" Жарлығы басшылыққа алынсын".
4. Республикалық референдумды ұйымдастыру мен өткiзудi Орталық референдум комиссиясының функциясын атқаратын Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы жүзеге асырады деп белгiленсiн.
5. Облыстардың, Алматы қаласының, аудандардың, қаладағы аудандардың әкiмдерi осы Жарлық жарияланған күннен бастап жетi күн мерзiм iшiнде аумақтық және учаскелiк референдум комиссияларының функциясы атқаратын аумақтық және учаскелiк сайлау комиссияларын құрып, олардың құрамын белгiлесiн.
Облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi қабылдаған
шешiмдер жөнiнде Орталық референдум комиссиясына дереу хабарлайтын
болсын.
6. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi, облыстардың,
Алматы қаласының әкiмдерi тағайындалып отырған республикалық
референдумды ұйымдастыру, материалдық-техникалық және қаржылай
қамтамасыз ету жөнiндегi барлық қажеттi шараларды кiдiрiссiз
қолданатын болсын.
7. Осы Жарлық жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi