О совмещении видов профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 26 февраля 2000 года N 66. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9.03.2000 г. N 1077. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 133 (V032302)
В целях регулирования профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг и на основании пункта 2 статьи 28 Закона  Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" от 5 марта 1997 года, пункта 6 Положения о лицензировании кастодиальной деятельности на рынке ценных бумаг, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 1997 года N 293, пункта 4 статьи 30 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О банках и  банковской деятельности" от 31 августа 1995 года, части второй статьи 58 Закона Республики Казахстан " О пенсионном обеспечении в  Республике Казахстан" от 20 июня 1997 года, пункта 4 статьи 7 Закона Республики Казахстан " Об акционерных обществах " от 10 июля 1998 года, части второй статьи 20 Закона Республики Казахстан " О регистрации сделок  с ценными бумагами в Республике Казахстан" от 5 марта 1997 года, постановления Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемой "Национальная комиссия") "О выдаче компаниям по управлению пенсионными активами лицензий на осуществление брокерско-дилерской деятельности на рынке ценных бумаг" от 26 марта 1998 года N 45 Национальная комиссия постановляет:
1. Установить, что на рынке ценных бумаг допускается совмещение следующих видов профессиональной деятельности:
1) кастодиальной - с брокерской и дилерской деятельностью и деятельностью по определению взаимных требований и обязательств (клиринговой деятельностью) по операциям с ценными бумагами;
2) по инвестиционному управлению пенсионными активами - с деятельностью по управлению портфелем ценных бумаг, а также брокерской и дилерской деятельностью;
3) депозитарной - с деятельностью по ведению реестра держателей ценных бумаг открытого акционерного народного общества и деятельностью по определению взаимных требований и обязательств (клиринговой деятельностью) по операциям с ценными бумагами.
2. Установить, что настоящее Постановление вводится в действие с даты его регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.

Бағалы қағаздар рыногындағы кәсiби қызмет түрлерiн қоса атқару туралы
Қазақстан Республикасы бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясы 2000 жылғы 26 ақпандағы N 66 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу басқармасы 2000 жылғы 9 наурыз өзгертулер мен толықтырулар енгізіліп тіркелді. Тіркеу N 1077. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2003 жылғы 21 әуірдегі N 133 қаулысымен.
Бағалы қағаздар рыногындағы кәсiби қызметтi реттеу мақсатында және "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 05 наурыздағы заңының  28-бабы 2-тармағының, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 04 наурыздағы N 293 қаулысымен  бекiтiлген Бағалы қағаздар рыногындағы кастодиандық қызметтi лицензиялау туралы ереженiң 6-тармағының, "Банктер және банктiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 31 тамыздағы заң  күшi бар жарлығының 30-бабы 4-тармағының, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы заңының  58-бабы екiншi бөлiгiнiң, "Акционерлiк қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шiлдедегі заңының  7-бабы 4-тармағының, "Қазақстан Республикасында бағалы қағаздармен жасалған мәмiлелердi тiркеу туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 05 наурыздағы заңының  20-бабы екiншi бөлiгінiң, "Зейнетақы активтерiн басқару жөнiндегi компанияларға бағалы қағаздар рыногында брокерлiк-дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиялар беру туралы" Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы (бұдан әрi "Ұлттық комиссия" деп аталады) Директоратының 1998 жылғы 26 наурыздағы N 45 қаулысының негізiнде Ұлттық комиссия ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Бағалы қағаздар рыногында кәсiби қызметтiң мынадай түрлерiн қоса атқаруға рұқсат етiлетiндiгi белгiленсiн:
1) кастодиандық - бағалы қағаздар рыногындағы брокерлiк және дилерлiк қызметпен және бағалы қағаздармен жасалған операциялар бойынша өзара талаптар мен мiндеттемелердi айқындау жөнiндегi қызметпен (клирингтiк қызметпен);
2) зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi - бағалы қағаздар портфелiн басқару жөнiндегi қызметпен, сондай-ақ бағалы қағаздар рыногындағы брокерлiк және дилерлiк қызметпен;
3) депозитарлық - ашық халықтық акционерлiк қоғамның бағалы қағаздарын ұстаушылар тiзiлiмiн жүргiзу жөнiндегі қызметпен және бағалы қағаздармен жасалған операциялар бойынша өзара талаптар мен мiндеттемелердi айқындау жөнiндегi қызметпен (клирингтiк қызметпен).
2. Осы Қаулының Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркелген күнiнен бастап күшiне енетiндiгi белгiленсiн.

3. Признать утратившим силу постановление  Национальной комиссии "О совмещении профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг" от 13 декабря 1996 года N 153, зарегистрированное Министерством юстиции Республики Казахстан 19 марта 1997 года за N 273 (Сборник нормативно- законодательных актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, 1997 г., с. 172; Сборник нормативных актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, т. II, 1998 г., с. 128), с даты регистрации настоящего Постановления Министерством юстиции Республики Казахстан.
4. Управлению анализа и стратегии - Службе Председателя центрального аппарата Национальной комиссии довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения ЗАО "Казахстанская фондовая биржа", саморегулируемых организаций профессиональных участников рынка ценных бумаг (с возложением на них обязанности по доведению настоящего Постановления до сведения своих членов), Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана" и ЗАО "Центральный депозитарий ценных бумаг".
5. Управлению лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии довести настоящее Постановление до сведения организаций, не являющихся членами саморегулируемых организаций профессиональных участников рынка ценных бумаг и Объединения юридических лиц "Казахстанская Ассоциация Реестродержателей".
6. Отделу пенсионной реформы Управления лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии:
1) довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения ЗАО "Государственный накопительный пенсионный фонд", Национального Банка Республики Казахстан, Министерства финансов Республики Казахстан, Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, банков-кастодианов, инвестиционных фондов и управляющих инвестиционными фондами;
2) установить контроль за исполнением настоящего Постановления.
Председатель Национальной комиссии
Члены Национальной комиссии

3. Осы Қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігінде тiркелген күннен бастап Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1997 жылғы 19 наурызда 273 нөмiрмен тiркелген "Бағалы қағаздар рыногындағы кәсiби қызметтi қоса атқару туралы" Ұлттық комиссияның 1996 жылғы 13 желтоқсандағы N 153 қаулысының  (Қазақстан Республикасындағы бағалы қағаздар рыногы жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлер жинағы, 1997 ж., 172-бет; Қазақстан Республикасындағы бағалы қағаздар рыногы жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлер жинағы, II том, 1998 ж., 128-бет) күшi жойылған деп танылсын.
4. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Төраға қызметi - Талдау және стратегия басқармасы осы Қаулыны (ол күшiне енгізілгеннен кейiн) "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның және бағалы қағаздар рыногы кәсiпқой қатысушыларының өзiн-өзi реттейтiн ұйымдарының (оларға осы Қаулыны өз мүшелерiнiң назарына жеткiзу жөнiндегi мiндеттi жүктей отырып), "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгінiң және "Бағалы қағаздар орталық депозитарийi" ЖАҚ-ның назарына жеткiзсiн.
5. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Лицензиялау және қадағалау басқармасы осы Қаулыны бағалы қағаздар рыногы кәсiпқой қатысушыларының өзiн-өзi реттейтiн ұйымдарының және "Қазақстан Тiзiлiм ұстаушылар қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгінiң мүшелерi болып табылмайтын ұйымдардың назарына жеткiзсiн .
6. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Лицензиялау және қадағалау басқармасының Зейнетақыны реформалау бөлiмi:
1) осы Қаулыны (ол күшiне енгізiлгеннен кейiн) "Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры" ЖАҚ-ның, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметiн реттеу жөнiндегі комитетiнiң, кастодиан-банктердiң, инвестициялық қорлардың және инвестициялық қорлардың басқарушыларының назарына жеткiзсiн;
2) осы Қаулының орындалысына бақылау жасасын.
Ұлттық комиссияның Төрағасы
Ұлттық комиссияның мүшелері