Об утверждении Инструкции о выплате заработной платы, стипендий и других денежных выплат работникам государственных учреждений и стипендиатам через банки второго уровня и организации, имеющие лицензию Национального Банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций и Инструкции о порядке использования государственными учреждениями чеков территориальных подразделений Казначейства
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 ноября 2000 года N 488. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 декабря 2000 года N 1333. Утратило силу - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 107
Извлечения из приказа Министра финансов
Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 107
В целях реализации Правил исполнения республиканского и местных бюджетов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2007 года N 225 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 ноября 2000 года N 488 "Об утверждении Инструкции о выплате заработной платы, стипендий и других денежных выплат работникам государственных учреждений и стипендиатам через банки второго уровня и организации, имеющие лицензию Национального Банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций и Инструкции о порядке использования государственными учреждениями чеков территориальных подразделений Казначейства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1333).
...
Министр
______________________________________________________
Приказываю:
1. Утвердить прилагаемые:
Инструкцию о выплате заработной платы, стипендий и других денежных выплат работникам государственных учреждений и стипендиатам через банки второго уровня и организации, имеющие лицензию Национального Банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций;
Инструкцию о порядке использования государственными учреждениями чеков территориальных подразделений Казначейства.
2. Признать утратившим силу приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 31 октября 1997 г. за N 379, зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 ноября 1997 года N 412,  V970413_  "Об утверждении Временного порядка выплаты филиалами и структурными подразделениями Народного Банка Казахстана заработной платы и других денежных выплат работникам бюджетных организаций путем зачисления их суммы на счета по вкладам или карт-счета и  V970412_  Временного порядка выдачи наличных денег бюджетным организациям через Народный Банк Казахстана".

Мемлекеттік мекемелердің қызметкерлерiне және стипендиаттарға екінші деңгейдегі банктер және банктiк операциялардың тиiстi түрлерiне арналған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң лицензиясы бар ұйымдар арқылы жалақы, стипендия және басқа да ақшалай төлемдер төлеу туралы нұсқаулық және Қазынашылықтың аумақтық бөлiмшелерiнiң чектерiн мемлекеттiк мекемелердiң пайдалану тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі 2000 жылғы 17 қараша N 488 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 18 желтоқсан N 1333 тіркелді. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы Министірінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 107 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы Министірінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 107 (2007 жыл 24 сәуірдегі N 61(1090) "Заң газеті" газетінде жарияланған) бұйрығымен.
--------------Бұйрықтан үзінді-------------
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 наурыздағы N 225 қаулысымен бекітілген Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесін іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне және стипендиаттарға екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың тиісті түрлеріне арналған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің лицензиясы бар ұйымдар арқылы жалақы, стипендия және басқа да ақшалай төлемдер төлеу туралы нұсқаулық және Қазынашылықтың аумақтық бөлімшелерінің чектерін мемлекеттік мекемелердің пайдалану тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 17 қарашадағы N 488 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1333 болып тіркелген) бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті (Шәженова Д.М.) қабылданған шешім туралы бір апта мерзімде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне және "Заң" медиа-корпорациясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне хабарласын.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
-------------------------------------
БҰЙЫРАМЫН
1. Мыналар бекiтілсiн:
Мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне және стипендиаттарға екiншi деңгейдегi банктер және банктiк операциялардың тиiстi түрлерiне арналған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң лицензиясы бар ұйымдар арқылы жалақы, стипендия және басқа да ақшалай төлемдер төлеу туралы нұсқаулық;
Қазынашылықтың аумақтық бөлiмшелерiнiң чектерiн мемлекеттiк мекемелердiң пайдалану тәртiбi туралы нұсқаулық.
2. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1997 жылғы 3 қарашада  N 412  тiркелген "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң филиалдары мен құрылымдық бөлiмшелерiнiң бюджеттiк ұйымдардың қызметкерлерiне жалақыны және басқа да ақшалай төлемдердi салымдар бойынша шоттарға немесе карт-шоттарға есепке алу жолымен төлеуiнiң уақытша тәртiбiн және Қазақстанның Ұлттық Банкi арқылы бюджеттiк ұйымдарға қолма-қол ақша берудiң уақытша тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 1997 жылғы 31 қазандағы  N 379  бұйрығының күшi жойылды деп танылсын.

3. Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вступает в силу с 1 января 2001 года.
Министр
Утверждена
приказом Министерства финансов
Республики Казахстан
от 17 ноября 2000 года N 488
Инструкция
о порядке использования государственными
учреждениями чеков территориальных
подразделений Казначейства
1. Общая часть
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с Положением о Комитете казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и определяет порядок использования государственными учреждениями чеков территориальных подразделений Казначейства (далее - ТП Казначейства) для получения наличных денег (кроме заработной платы, стипендий и других денежных выплат, зачисляемых на лицевые счета по вкладам или на карт-счета получателей) через банки второго уровня и сдачи наличных денег представителями государственных учреждений для зачисления на счета государственных учреждений, выбранным каждым государственным учреждением в соответствии с Законом Республики Казахстан  Z970163_  "О государственных закупках" по обеспечению выплаты и приема наличных денег для зачисления на счета государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов.
В исключительных случаях, по письменному разрешению начальника областного Управления казначейства, Управления казначейства г.г. Астаны, Алматы и территориального подразделения Казначейства допускается выдача наличных денег по чекам ТП Казначейства на выдачу заработной платы, стипендий и других денежных выплат, с последующим уведомлением Комитета Казначейства.
2. Оплата финансовых услуг Банка за полученные наличные деньги по чекам Казначейства и сдаче наличных денег для зачисления на счета государственных учреждений производится государственным учреждением по соответствующей специфике за счет его средств, предусмотренных в смете расходов.
3. Наличные деньги, полученные государственными учреждениями, должны расходоваться строго по целевому назначению.
4. Предельная сумма использования государственными учреждениями наличных денег для собственных нужд в месяц в расчетах устанавливается нормативными правовыми актами Министерства финансов Республики Казахстан.
5. Порядок, сроки и размер оплаты финансовых услуг Банка за выданные наличные деньги государственным учреждениям по чекам Казначейства и по сдаче наличных денег для зачисления на счета государственных учреждений определяется Агентским соглашением, заключенным между государственным учреждением, Казначейством и Банком (Приложение 1).

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi белгiленген тәртiппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
4. Осы бұйрық 2001 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 17 қараша
N 488 бұйрығымен
бекітілген
Қазынашылық аумақтық бөлiмшелерінің чектерiн
мемлекеттiк мекемелердiң пайдалану тәртiбi туралы
НҰСҚАУЛЫҚ
1. Жалпы бөлiм
1. Осы Нұсқаулық Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Қазынашылық комитетi туралы ережеге сәйкес әзiрленген және екiншi деңгейдегi банктер арқылы қолма-қол ақшаны алу үшiн (жалақы, стипендия және салым бойынша дербес шоттарға немесе алушылардың карт-шоттарына есепке алынатын басқа да ақшалай төлемдерден басқа) Қазынашылықтың аумақтық бөлiмшелерiнiң чектерiн мемлекеттiк мекемелердiң пайдалану және республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер шотына есепке алу үшiн қолма-қол ақшаны төлеудi және қабылдауды қамтамасыз ету жөнiндегi "Мемлекеттiк сатып алу туралы"  Z970163_  Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әрбiр мемлекеттiк мекеме таңдап алған, мемлекеттiк мекемелердiң шоттарына есепке алу үшiн мемлекеттiк мекемелер өкiлдерiнiң қолма-қол ақшаны тапсыру тәртiбiн анықтайды.
Айрықша жағдайларда, Қазынашылықтың облыстық басқармасы, Астана және Алматы қалаларының Қазынашылық басқармаларының және Қазынашылықтың аумақтық бөлiмшелерiнiң бастығының жазбаша рұқсаты бойынша Қазынашылық комитетiн кейiннен хабардар ете отырып, жалақы, стипендиялар мен басқа да ақшалай төлемдер беруге арналған Қазынашылық АБ-нiң чектерi бойынша қолма-қол ақша беруге жол берiледi.
2. Қазынашылықтың чектерi бойынша алынған қолма-қол ақшаны үшiн Банктiң қаржылық қызметтерiне ақы төлеудi және қолма-қол ақшаны мемлекеттiк мекемелердiң шоттарына есепКе алу үшiн тапсыруды мемлекеттiк мекеме оның шығыстар сметасында көзделген оның қаражаты есебiнен тиiстi ерекшелiк бойынша жүргiзедi.
3. Мемлекеттiк мекемелер алған қолма-қол ақша қатаң арнаулы мақсаттар бойынша жұмсалуы тиiс.
4. Мемлекеттiк мекемелердiң қолма-қол ақшаны есептемелердегi бiр айдағы өз мұқтаждары үшiн пайдаланудың шектi сомасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң нормативтiк құқықтық кесiмдерiмен белгiленедi.
5. Банктiң Қазынашылық чектерi бойынша мемлекеттiк мекемелерге берiлген қолма-қол ақша үшiн және мемлекеттiк мекемелердiң шотына есепке алу үшiн қолма-қол ақшаны тапсыру жөнiнде қаржылық қызметтерiнiң тәртiбi, төлеу мерзiмдерi мен мөлшерi мемлекеттiк мекеме, Қазынашылық және Банк арасында жасасатын Агенттiк келiсiммен анықталады (1-қосымша).

2. Порядок получения наличных денег
государственными учреждениями
6. Для учета операций по денежным чекам в Казначействах открываются текущие транзитные счета наличности (внутренние) на балансовом счете:
6.1. 889 "Единый Казначейский счет" - для бюджетных средств;
6.2. 889 "Единый Казначейский счет" - для средств от платных услуг;
6.3. 889 "Единый Казначейский счет" - для средств от спонсорской и благотворительной помощи;
6.4. 889 "Единый Казначейский счет" - для средств внебюджетного фонда Акима г. Алматы и его районов;
6.5. 889 "Единый Казначейский счет" - для депозитных средств.
Вышеперечисленные счета открываются отдельно для государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета, для государственных учреждений, содержащихся за счет местного бюджета, и для каждого Банка.
7. Для расчетов по наличности, получаемой государственными учреждениями по чекам Казначейства, открываются текущие транзитные счета наличности 889 "Единый Казначейский счет" (внешние) в Банке, отдельно для всех государственных учреждений, содержащихся за счет средств республиканского бюджета, для государственных учреждений, содержащихся за счет местного бюджета.
Особенностью текущего транзитного счета наличности, открытого в Банках, является то, что в конце каждого операционного дня остатки текущих транзитных счетов наличности 889 (внешний) должны быть нулевыми.
8. Государственное учреждение - получатель наличных денег предварительно за день до их получения представляет платежный документ на предстоящую сумму получения с перечислением средств со счетов 120, 130, 132, 141 "для целевого финансирования", 724 "Текущие счета уполномоченных и невыплаченные переводы", 141, 142 "Средства от платных услуг" на транзитный счет наличности 889 (внутренний) в Казначействе с указанием в нем 10-значного кода расходов бюджетной классификации, а по счетам 141, 142 для спонсорской и благотворительной помощи, 142 счета внебюджетного фонда Акима г. Алматы и его районов, 144 депозитного счета без указания 10-значного кода расходов бюджетной классификации. В платежном документе в текстовом пространстве "Назначение платежа" указывается Ф.И.О. получателя наличных денег, на имя которого выписывается денежный чек.
Государственное учреждение одновременно представляет платежный документ на перечисление со счетов 120, 130, 132, 141 "для целевого финансирования", 724 "Текущие счета уполномоченных и невыплаченные переводы" по соответствующей специфике расходов с указанием в текстовом пространстве "Назначение платежа" - "За оказанные финансовые услуги Банку по чеку N___, дата ___" и в рамке "с указанием" - 10-значного кода расходов бюджетной классификации, для оплаты финансовых услуг Банка с обязательным указанием даты валютирования (в соответствии с пунктом 78  V001155_  Правил использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25.04.2000 года N 179). При этом ставится та дата, которая соответствует дню действия чека, по указанным реквизитам Банка согласно Соглашению.
Оплата финансовых услуг Банка по операциям с наличностью по текущим счетам 141, 142 "Средства от платных услуг", для спонсорской и благотворительной помощи, счету внебюджетного фонда Акима г. Алматы и его районов, по 144 депозитному счету государственным учреждением перечисляется, за счет этих же средств.
При отсутствии платежного документа на оплату финансовых услуг Банка ответисполнителем Казначейства, чек и платежный документ не проводятся.

2. Мемлекеттiк мекемелердiң қолма-қол ақшаны алу тәртiбi
6. Ақшалай чектер бойынша операцияларды есепке алу үшiн Қазынашылықтарда мынадай баланстық шотта қолма-қол ақшаның транзиттiк (iшкi) шоттары ашылады:
6.1. 889 "Бiрыңғай Қазынашылық шот" - бюджеттiк қаражаттар үшiн;
6.2. 889 "Бiрыңғай Қазынашылық шот" - ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттар үшiн;
6.3. 889 "Бiрыңғай Қазынашылық шот" - демеушiлiк және қайырымдылық көмектен алынатын қаражаттар үшiн;
6.4. 889 "Бiрыңғай Қазынашылық шот" - Алматы қаласы және оның аудандары Әкiмдерiнiң бюджеттен тыс қорының қаражаттары үшiн;
6.5. 889 "Бiрыңғай Қазынашылық шот" - депозиттiк қаражаттар үшiн.
Жоғарыда санамаланған шоттар республикалық бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер үшiн, жергiлiктi бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер үшiн және әрбiр Банк үшiн жеке-жеке ашылады.
7. Қазынашылықтың чектерi бойынша мемлекеттiк мекемелер алатын қолма-қол ақша бойынша есеп айырысулар үшін Банкте республикалық бюджет қаражатының есебiнен ұсталатын барлық мемлекеттiк мекемелер үшiн, жергiлiктi бюджет есебiне ұсталатын мемлекеттiк мекемелер үшiн жеке-жеке 889 "Бiрыңғай Қазынашылық шот" (сыртқы) қолма-қол ақшаның ағымдағы транзиттiк шоттары ашылады.
Банктерде ашылған қолма-қол ақшаның ағымдағы транзиттiк шотының ерекшелiгi - әрбiр операциялық күннiң аяғында 889 (сыртқы) қолма-қол ақшаның ағымдағы транзиттiк шоттарындағы қалдықтар нөлге тең болуы тиiс.
8. Мемлекеттiк мекеме - қолма-қол ақшаны алушы оларды алғанға дейiн бiр күн бұрын онда бюджеттік жiктеме шығыстарының 10 таңбалы кодын көрсете отырып, 120, 130, 132, 141, "мақсатты қаржыландыру үшiн", 724 "Уәкiлеттiлердiң ағымдағы шоттары және төленбеген аударымдар", 141, 142 "Ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттар" шоттарынан Қазынашылықтағы 889 (iшкi) қолма-қол ақшаның транзиттiк шотына, ал бюджет жiктемесi шығыстарының 10 таңбалы кодын көрсетпей 141, 142 шоттары бойынша демеушiлiк және қайырымдылық көмек үшiн 142 Алматы қаласы және оның аудандары Әкiмдерiнiң бюджеттен тыс қорының шотынан, 114 депозиттiк шоттан қаражаттарды аудара отырып алдағы алынатын сомаға төлем құжатын ұсынады. Төлем құжатында "Төлемнiң мақсаты" мәтiндiк кеңiстiгiнде ақшалай чек атына жазылған қолма-қол ақшаны алушының аты-жөнi, тегi көрсетiледi.
Мемлекеттiк мекеме Банктiң қаржылық қызметтерiне ақы төлеу үшiн валюталау күнiн (Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 25.04.2000 ж. N 179 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының аумағында Төлем құжаттарын пайдалану және қолма-қол ақшасыз төлемдердi және ақша аударымдарын жүзеге асыру ережесiнiң 78-тармағына сәйкес) мiндеттi түрде көрсете отырып, бiр мезгiлде шығыстардың тиiстi ерекшелiгi бойынша 120, 130, 132, 141 "мақсатты қаржыландыру үшiн", 724 "Уәкiлеттiлердiң ағымдағы шоттары және төленбеген аударымдар" шоттарынан "Төлемнiң мақсаты" - "N___ чек бойынша Банкке көрсетiлген қаржылық қызметтер үшiн, күнi___", мәтiндiк кеңiстiгiнде және "көрсетiлуi" бағанында бюджеттiк жiктеме шығыстарының 10 таңбалы кодын көрсете отырып аударуға толтырылған төлем құжатын табыс етедi. Бұл ретте, Келiсiмге сәйкес Банктiң көрсетiлген деректемелерi бойынша чектiң қолданылу күнiне сәйкес келетiн күн қойылады. Банктiң 141, 142 "Ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттар", демеушiлiк және қайырымдылық көмек үшiн ағымдағы шоттар, Алматы қаласы және оның аудандары Әкiмдерiнiң бюджеттен тыс қорының шоты бойынша, 144 депозиттiк шот бойынша қолма-қол ақшамен жасалатын операциялар бойынша қаржылық қызмет көрсетулерiне ақы төлеуге мемлекеттiк мекеме осы қаражаттардың есебiнен аударады.
Банктiң қаржылық қызметтерiне ақы төлеуге төлем құжаты болмаған кезде Қазынашылықтың жауапты атқарушысы чек және төлем құжатын жүргiзбейдi.

9. Одновременно государственное учреждение выписывает денежный чек на сумму, указанную в платежном документе на имя получателя (подотчетное лицо) на получение с текущего транзитного счета наличности 889 (внешний) в Банке, без подписи. Данный чек прикладывается к платежному документу. На несколько платежных документов может быть выписан один денежный чек. Указание специфик бюджетной классификации расходов в чеке не требуется.
10. Ответственный исполнитель Казначейства проверяет представленные платежные документы на наличие свободного остатка лимита по соответствующей специфике расхода на лицевом счете данного государственного учреждения. Если чек и платежные документы оформлены правильно и лимита достаточно для получения наличных денег, и для оплаты финансовых услуг Банка, ответисполнитель Казначейства ставит визу на обратной стороне платежных документов и передает их на исполнение в операционный отдел. Затем ответственный исполнитель операционного отдела производит перевод средств с бюджетного счета (120, 130, 132, 141 "для целевого финансирования", 724 "Текущие счета уполномоченных и невыплаченные переводы") и/или с 141, 142 текущего счета "Средства от платных услуг", для спонсорской и благотворительной помощи, со счета внебюджетного фонда Акима г.Алматы и его районов, с 144 депозитного счета государственного учреждения на транзитный счет наличности (внутренний) в Казначействе для государственных учреждений. Чек и копия платежного документа передаются специально назначенным исполнителям, которые регистрируют документы в журнале регистрации чеков на получение наличности (Приложение 2 и Приложение 3 - ведется отдельно по номеру счета и в разрезе Банков) и готовит реестр чеков на получение наличных денег государственными учреждениями (Приложение 4) (далее - Реестр).
11. Денежные чеки, оформленные на имя представителей государственных учреждений и подписанные Казначейством и скрепленные оттиском его печати, представляются в Банк в сроки, установленные Агентским соглашением, с составлением их реестра (Приложение 4) отдельно для государственных учреждений, содержащихся за счет средств республиканского и отдельно местного бюджетов. Реестры, представляемые к оплате денежных чеков, составляются в двух экземплярах и подписываются лицами, уполномоченными представителями Казначейства, внесенными в документ с образцами подписей и оттисками печати. Документы с образцами подписей и оттиска печати на расходование наличных денег с транзитного счета, представляемые областными, г.г. Астаны, Алматы управлениями Казначейства в Банк, заверяются Комитетом казначейства Министерства финансов Республики Казахстан. Документы с образцами подписей и оттиска печати ответисполнителей районных подразделений Казначейства заверяются областными, городов Астаны и Алматы управлениями Казначейства.

9. Мемлекеттiк мекеме бiр мезгiлде Банктегi 889 (iшкi) қолма-қол ақшаның ағымдағы тарнзиттiк шотынан алуға алушының (есеп беретiн тұлға) атына төлем құжатында көрсетiлген сомаға қол қоймай, ақшалай чек толтырады. Бұл чек төлем құжатына қоса тiркеледi, Бiрнеше төлем құжаттарына бiр ақшалай чек толтырылуы мүмкiн. Чекте бюджеттiк жiктеме шығыстарының ерекшелiгiн көрсету талап етiлмейдi.
10. Қазынашылықтың жауапты атқарушысы осы мемлекеттiк мекеменiң дербес шотында, шығыстың тиiстi ерекшелiгi бойынша лимиттiң бос қалдығының болуына ұсынылған төлем құжаттарын тексередi. Егер чек пен төлем құжаттары дұрыс ресiмделсе және қолма-қол ақша алу үшiн және Банктiң қаржылық қызметтерiн төлеу үшiн лимит жеткiлiктi болса, Қазынашылықтың жауапты атқарушысы төлем құжаттарының сыртқы бетiне бұрыштама қояды және оларды орындау үшiн операциялық бөлiмге табыс етедi. Содан кейiн операциялық бөлiмнiң жауапты атқарушысы бюджеттiк шоттардан (120, 130, 132, 141 "мақсатты қаржыландыру үшiн" 724 "Уәкiлеттiлердiң ағымдағы шоты және төленбеген аударымдар" және/немесе 141, 142 "Ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттар" шотынан, демеушiлiк және қайырымдылық көмек үшiн, Алматы қаласы және оның аудандарының Әкiмдерiнiң бюджеттен тыс қорының шотынан, мемлекеттiк мекеменiң 144 депозиттiк шотынан мемлекеттiк мекемелер үшiн Қазынашылықтағы қолма-қол ақшаның транзиттiк шотына (iшкi) аударуды жүргiзедi. Чек және төлем құжатының көшiрмесi қолма-қол ақшаны алуға арналған чектердi тiркеу журналына (2-қосымша және 3-қосымша - шоттың нөмiрi және Банктер бөлiнiсiнде жеке-жеке жүргiзiледi) құжаттарды тiркейтiн арнайы тағайындалған атқарушыларға берiледi және мемлекеттiк мекемелердiң қолма-қол ақшаны алуына арналған чектердiң тiзiлiмi дайындайды (4-қосымша) (бұдан әрi - Тiзiлiм).
11. Мемлекеттiк мекемелер өкiлдерiнiң атына ресiмделген және Қазынашылық қол қойған және Банкке оның мөртаңбасы басылып бекiтiлген ақшалай чектер Агенттiк келiсiммен белгiленген мерзiмдерде олардың тiзiлiмiн жасай отырып (4-қосымша), республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер үшiн жеке-жеке берiледi. Ақшалай чектерге ақы төлеуге ұсынылатын тiзiлiмдер екi данада жасалады және құжатқа қолдарының және мөртабандарының үлгiлерiмен енгiзiлген Қазынашылықтың өкiлдерi - уәкiлеттi тұлғалар қол қояды. Банкке Қазынашылықтың облыстық, Астана, Алматы қалаларының басқармалары ұсынатын транзиттiк шоттан қолма-қол ақшаны жұмсауға қойылатын қолдардың және мөртабандардың үлгiлерi бар құжаттарды Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi растайды. Қазынашылықтың аудандық бөлiмшелерiнiң жауапты атқарушыларының қолдарының және мөртабандарының үлгiлерi бар құжаттар облыстық, Астана және Алматы қалаларының Қазынашылық басқармалары растайды.

12. Выдача наличных денег государственным учреждениям производится Банком на следующий день после поступления реестра и чеков.
13. Выдача наличных денег производится Банком в сроки, установленные Агентским соглашением, непосредственно кассиру государственного учреждения, на имя которого выписан денежный чек. В сроки, установленные Агентским соглашением, ответисполнитель Банка представляет в Казначейство реестр оплаченных чеков (Приложение 5) отдельно по каждому транзитному счету и отдает под роспись ответисполнителю Казначейства.
14. Казначейство проверяет представленные Банком реестры оплаченных чеков на соответствие реестрам денежных чеков Казначейства и в сроки, установленные Агентским соглашением, обязано обеспечить перевод денег по платежным документам на восстановление сумм, выданных Банком, и на оплату финансовых услуг Банка. При этом можно проводить перевод денег на оплату финансовых услуг раньше даты валютирования, но не позже.
Казначейство обязано контролировать прохождение платежного документа по зачислению средств на текущие транзитные счета наличности в Банке, несет ответственность за проведение операций по текущим транзитным счетам (889) в тот же банковский день.
Ответисполнитель Казначейства после перечисления средств Банку на счет 889 (внешний) на основании данных реестра (Приложение 4) делает отметку о фактически оплаченных чеках и оплаченных сумм вознаграждений в журнале регистрации чеков на получение наличности (графы 12-17 Приложения 2, Приложения 3).
15. Сумма, числящаяся в журнале регистрации чеков на получение наличности с бюджетных счетов (Приложение 2), текущих счетов, счета внебюджетного фонда Акима г.Алматы и его районов, депозитного счета (Приложение 3) в остатке по неоплаченным чекам, должна равняться остатку наличных денег на соответствующих транзитных счетах наличности (889).
16. Денежный чек действителен для оплаты Банком в течение 10-ти дней. В случае если в денежных чеках будут обнаружены какие-либо неточности, то такие чеки возвращаются Казначейству с соответствующей отметкой на втором экземпляре реестра с указанием причины возврата.
Если в течение 10-ти дней государственное учреждение не получит наличные деньги, то по заявлению этого государственного учреждения на возврат чека Казначейство письменно отзывает чек из Банка, после его получения производит перечисление средств платежным документом с транзитного счета (внутреннего) на бюджетный счет (120, 130, 132, 141 "для целевого финансирования", 724 "Текущие счета уполномоченных и невыплаченные переводы") и/или на текущий счет 141, 142 "Средства от платных услуг" с указанием 10-значного кода расходов бюджетной классификации, а по счетам 141, 142 для спонсорской и благотворительной помощи, 142 счета внебюджетного фонда Акима г. Алматы и его районов, 144 депозитные счета без указания 10-значного кода расходов бюджетной классификации. Одновременно ответисполнителем ТП Казначейства производится бухгалтерская запись: ДТ-889 (внутренний) КТ-120, 130, 132, 141 "для целевого финансирования", 724 "Текущие счета уполномоченных и невыплаченные переводы" и/или 141, 142 "Средства от платных услуг", для спонсорской и благотворительной помощи, счета внебюджетного фонда Акима г. Алматы и его районов, 144 депозитного счета. Кроме того, в платежном документе в текстовом пространстве "Назначение платежа" указывается: "возврат неполученных наличных денег по чеку N___ от _____". К платежному документу прикладывается заявление, на котором сделана соответствующая отметка Казначейства с указанием N и даты чека. В Казначействе данный чек подшивается в дело с отметкой "Погашено" и ставится соответствующая отметка в журнале регистрации чеков (гр17-19 Приложения 2, Приложение 3). При этом, Казначейством возвращается представленный платежный документ для оплаты финансовых услуг Банка с отметкой "Возвращено без исполнения согласно заявления" о чем ставится соответствующая отметка в журнале регистрации чеков (гр21-22 Приложения 2, Приложение 3).

12. Мемлекеттiк мекемелерге қолма-қол ақшаны берудi Банк тiзiлiм мен чектер түскеннен кейiнгi келесi күнi жүргiзедi.
13. Қолма-қол ақшаны берудi Банк Агенттiк келiсiмде белгiленген мерзiмдерді атына ақшалай чек толтырылған мемлекеттiк мекеменiң кассирiне тiкелей бередi. Агенттiк келiсiмде белгiленген мерзiмдерде Банктiң жауапты атқарушысы Қазынашылыққа әрбiр транзиттiк шот бойынша жеке-жеке төленген чектердiң тiзiлiмiн (5-қосымша) ұсынады және Қазынашылықтың жауапты атқарушысына қолын қойдыра отырып табыс етедi.
14. Қазынашылық Банк ұсынылған төленген чектер тiзiлiмдерiнiң Қазынашылықтың ақшалай чектерiнiң тiзiлiмдерiне сәйкестiгiн тексередi және Агенттiк келiсiмде белгiленген мерзiмдерде Банк берген сомаларды қалпына келтiруге және Банктiң қаржылық қызметтерiне ақы төлеуге арналған төлем құжаттары бойынша ақша аударуды қамтамасыз етуге мiндеттi. Бұл ретте қаржылық қызметтерге ақы төлеуге ақша аударуды валюталандыру күнiнен бұрын, бiрақ одан кеш емес жүргiзуi мүмкiн.
Қазынашылық қаражаттың Банктегi қолма-қол ақшаның ағымдағы транзиттiк шотына есепке алынуы жөнiндегi төлем құжатының өтуiне бақылау жасауға мiндеттi, сол банктiк күнi ағымдағы транзиттiк шоттар (889) бойынша операциялардың жүруiне жауап бередi.
Қазынашылықтың жауапты атқарушысы Банкке 889 (сыртқы) шотқа қаражат аударғаннан кейiн тiзiлiм деректерiнiң негiзiнде (4-қосымша) қолма-қол ақшаны алуға арналған чектердi тiркеу журналында iс жүзiнде төленген чектер мен сыйақының төленген сомасы туралы белгi соғады (2-қосымшаның, 3-қосымшаның 12-17-бағандары).
15. Бюджеттiк шоттардан (2-қосымша), ағымдағы шоттардан, Алматы қаласы және оның аудандары Әкiмдерiнiң бюджеттен тыс қорының шотынан, депозиттiк шоттан (3-қосымша) қолма-қол ақшаны алуға арналған чектердi тiркеу журналында есепте тұрған сома төленбеген чектер бойынша қалдықта қолма-қол ақшаның тиiстi транзиттiк шоттарындағы (889) қолма-қол ақшаның қалдығына тең болуы тиiс.
16. Ақшалай чек Банктiң ақы төлеу үшiн 10 күннiң iшiнде жарамды болады. Егер ақшалай чектерде қандай да болмасын дәлсiздiктер анықталған жағдайда, онда мұндай чектер қайтарудың себептерiн көрсете отырып, тiзiлiмнiң екiншi данасына тиiстi белгi соғылып, Қазынашылыққа қайтарылады.
Егер мемлекеттiк мекеме 10 күн ішінде қолма-қол ақшаны алмаса, чектi қайтарып алуға арналған осы мемлекеттiк мекеменiң өтiнішi бойынша Қазынашылық Банктегi чектi жазбаша түрде керi қайтарып алады, оны алғаннан кейiн транзиттiк шоттан (iшкi) бюджеттiк шотқа (120, 130, 132, 141 "мақсатты қаржыландыру үшiн", 724 "Уәкiлеттілердің ағымдағы шоты және төленбеген аударымдар" және/немесе бюджеттiк жiктеме шығыстарының 10 таңбалы кодын көрсете отырып, 141, 142 "Ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттар" ағымдағы шотына, ал бюджеттiк жiктелiм шығыстарын 10 таңбалы кодын көрсетпей, 141, 142 демеушiлiк және қайырымдылық көмек үшiн шоттары, 142 Алматы қаласы және оның аудандары Әкiмдерiнiң бюджеттен тыс қорының шоты, 144 депозиттiк шоты бойынша төлем құжатымен қаражат аударуды жүргiзедi. Қазынашылықтың АБ жауапты атқарушысы бiр мезгiлде бухгалтерлiк жазба жүргiзедi: ДТ-889 (ішкi) КТ-120, 130, 132, 141 "мақсатты қаржыландыру үшiн", 724 "Уәкiлеттiлердiң ағымдағы шоты және төленбеген аударымдар" және/немесе 141, 142 "Ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттар", демеушiлiк және қайырымдылық көмек, Алматы қаласы және оның аудандары Әкiмдерiнiң бюджеттен тыс қорының шоттары, 144 депозиттiк шот үшiн. Бұдан басқа, "Төлемнiң мақсаты" мәтiндiк кеңiстiгiнде төлем құжатында: "_____N___ чек бойынша алынбаған қолма-қол ақшаның қайтарылуы" көрсетiледi. Төлем құжатына чектiң N мен күнi көрсетiле отырып, Қазынашылықтың тиiстi белгісi соғылған өтiнiш қоса тiркеледi. Қазынашылықта осы чек "Өтелдi" деген белгiмен iс-қағазға тiгiледi және чектердiң тiркеу журналында тиiстi белгi соғылады (2-қосымшаның 17-19-бағандары, 3-қосымша). Бұл ретте, Қазынашылық "Өтiнiшке сәйкес орындалмай қайтарылды" деген белгiмен Банктiң қаржылық қызметтерiне ақы төлеу үшiн ұсынылған төлем құжаты қайтарылады, ол жөнiнде чектердi тiркеу журналында тиiстi белгi соғылады (2-қосымшаның 21-22-бағандары, 3-қосымша).

17. Чековые книжки закупаются централизованно Казначейством в обслуживающем Банке с предварительной оплатой их государственными учреждениями и выдаются последним под роспись и по доверенности с занесением их в реестр бланков-чеков в разрезе государственных учреждений, который представляется в Банк по установленной им форме. Учет бланков чековых книжек ведется в порядке, установленном для бланков строгой отчетности.
3. Порядок приема наличных денег от
представителей государственных
учреждений для зачисления на счета
государственных учреждений
18. Прием наличных денег от представителей государственных учреждений для зачисления на счета государственных учреждений осуществляется банком с оформлением бланка формы N 0402001 "Объявление на взнос наличными", в котором указываются все необходимые реквизиты (наименование плательщика, регистрационный номер налогоплательщика (далее - РНН), наименование получателя и РНН получателя, назначение платежа и код расходов бюджетной классификации.
При сдаче наличных денег на бюджетные счета (120, 130, 132, 141 "для целевого финансирования"), на текущий счет 141, 142 "Средства от платных услуг" - при восстановлении кассовых расходов) представителями государственных учреждений в документах на взнос обязательно указывается 10-значный код расходов бюджетной классификации и необходима разрешительная надпись ответисполнителя - Казначейства, за исключением на текущий счет 141, 142 средства спонсорской и благотворительной помощи, внебюджетного фонда Акима г. Алматы и его районов, 144 депозитный счет.
19. Государственное учреждение одновременно представляет платежный документ с указанием в текстовом пространстве "Назначение платежа" - "За оказанные финансовые услуги Банку по приему наличных денег" и в рамке "Код бюджетной классификации" - 10-значного кода расходов бюджетной классификации, для оплаты финансовых услуг Банка с бюджетного счета (120, 130, 132, 141 "для целевого финансирования") соответствующей специфики расходов по указанным реквизитам Банка.
Аналогично оплата финансовых услуг Банка по приему наличных денег для зачисления на 141, 142 текущие счета "Средства от платных услуг", спонсорской и благотворительной помощи, счета внебюджетного фонда Акима г. Алматы и его районов, 144 депозитного счета перечисляется отдельным
платежным документом, за счет этих же средств по указанным реквизитам
Банка.

17. Қазынашылық чек кiтапшаларын мемлекеттiк мекемелер оларға алдын-ала ақысын төлей отырып, қызмет көрсететiн Банкте бiр орталықтан сатып алады және мемлекеттiк мекемелер Банк белгiлеген нысан бойынша оған ұсынылатын мемлекеттiк мекемелердiң бөлiнiсiнде оларды бланк-чектерiнiң тiзiлiмiне енгiзе отырып, соңғысы қолын қоя отырып және сенiмхатпен бередi. Чек кiтапшаларының бланкілерiн есепке алу қатаң есептiлiк бланкiлерi үшiн белгiленген тәртiппен жүргiзiледi.
3. Мемлекеттiк мекемелердiң өкiлдерiнен мемлекеттiк
мекемелердiң шоттарына есепке алу үшiн қолма-қол
ақшаны қабылдау тәртiбi
18. Мемлекеттiк мекемелердiң өкiлдерiнен мемлекеттiк мекемелердiң шоттарына есепке алу үшiн қолма-қол ақшаны қабылдауды банк барлық қажеттi деректемелер (төлеушiнiң атауы және салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi (бұдан әрi - СТН) алушының атауы мен алушының СТН, төлем мақсаты және бюджеттiк жiктеме шығыстарының коды көрсетiлетін N 0402001 "Қолма-қол ақшамен жарнаға арналған жариялау" нысанының бланкiсiн ресiмдей отырып жүзеге асырады.
Бюджеттiк шоттарға қолма-қол ақшаны тапсыру кезiнде (120, 130, 132, 141 "мақсатты қаржыландыру үшiн"), ағымдағы шотқа 141, 142 "Ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттар" - кассалық шығыстарды қалпына келтiру кезiнде) мемлекеттiк мекемелердiң өкiлдерi жарнаға арналған құжаттарда мiндеттi түрде бюджет жiктемесi шығыстарының 10 таңбалы кодын көрсетедi және 141, 142 ағымдағы шотқа демеушiлiк және қайырымдылық көмек қаражаттарын, Алматы қаласы және оның аудандары Әкiмдерiнiң бюджеттен тыс қорларын, 144 депозиттiк шотты қоспағанда, жауапты атқарушы - Қазынашылықтың рұқсат берген жазбасы қажет.
19. Мемлекеттiк мекеме бiр мезгiлде "Төлемнiң мақсаты" - "Банкке қолма-қол ақшаны қабылдау жөнiнде көрсетiлген қаржылық қызметтер үшiн" мәтiндiк кеңiстiгінде және "Бюджеттiк жiктеме коды" бағанында - бюджет жiктемесi шығыстарының 10 таңбалы кодын көрсетсе отырып, Банктiң көрсетiлген деректемелерi бойынша шығыстардың ерекшелiгіне сәйкес келетiн бюджеттiк шоттан (120, 130, 132, 141 "мақсатты қаржыландыру үшiн") Банктiң қаржылық қызметiне ақы төлеу үшін төлем құжатын ұсынады.
Осыған ұқсас 141, 142 "Ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттар", демеушiлiк және қайырымдылық көмектiң ағымдағы шоттарына, Алматы қаласы және оның аудандары Әкiмдерiнiң бюджеттен тыс қорының шотына, 144 депозиттiк шотқа есепке алу үшiн қолма-қол ақшаны қабылдау жөнiндегi Банктiң қаржылық қызметтерiне ақы төлеу Банктiң көрсетiлген деректемелерi бойынша осы қаражаттардың есебiнен жеке төлем құжатымен аударылады.

20. Прием наличных денег от представителей государственных учреждений
банками производится в сроки, установленные Агентским соглашением. Вся
сумма принятых наличных денег перечисляется в тот же день на
корреспондентский счет Казначейства для зачисления на соответствующие
счета.
Приложение 1
Агентское соглашение
на кассовое обслуживание
город/село_____________                              "__ " _________200__г.
(Наименование государственного учреждения), именуемое в дальнейшем
"Госучреждение" в лице Руководителя
_______________________________________________, действующего на основании
Положения, утвержденного от "__" _______199__года N __, с участием
(наименование территориального подразделения Казначейства), именуемый в
дальнейшем "Казначейство", в лице Руководителя
____________________________________, действующего на основании Положения,
утвержденного от "__" _____ _____г. N ___, с одной стороны и Банк (филиал
Банка) ________________________, именуемый в дальнейшем "Банк" в лице
Руководителя ____________________________________________________________,
действующего на основании Устава и доверенности N__ от "__" ______199__г.,
с другой стороны, далее именуемые "Стороны" в соответствии с Законом Республики Казахстан  Z970136_  "О государственных закупках", заключили настоящее трехстороннее Агентское соглашение на кассовое обслуживание (далее - Соглашение) о нижеследующем.
1. Предмет Соглашения
1.1. На основании протокола об итогах конкурса по закупке __________________________ N __ от "__" _______200_г. составленного на кассовое обслуживание госучреждения Казначейство поручает, а Банк осуществляет операции с госучреждениями, содержащимися за счет средств государственного бюджета по оплате именных чеков территориальных подразделений Казначейства (далее - чеки Казначейства) и по приему наличных денег от представителя госучреждения для зачисления на счета госучреждения на условиях, предусмотренных Соглашением (Приложение 1).
1.2. Оплата чеков Казначейства производится представителям госучреждений на следующий день после поступления реестра чеков.
1.3. Прием наличных денег от представителя госучреждения Банком производится с 9 до 13 часов местного времени.
1.4. Порядок перевода госучреждением средств, для получения наличных денег, оплаты чеков Казначейства, оформленных на имя представителей госучреждений, порядок сдачи наличных денег представителем госучреждения для зачисления на счета госучреждений, сроки оплаты финансовых услуг Банка регламентируются настоящим Соглашением, а также нормативными правовыми актами Минфина и банковским законодательством  V001135_  .

20. Банктердiң мемлекеттiк мекемелердің өкiлдерiнен қолма-қол ақшаны қабылдауы Агенттiк келiсiмде белгiленген мерзiмдерде жүргiзiледi. Қабылданған қолма-қол ақшаның барлық сомасы сол күнi тиiстi шоттарға есепке алу үшiн Қазынашылықтың корреспонденттiк шотына аударылады.
1-қосымша
Кассалық қызмет көрсетуге арналған
агенттiк келiсiм
________қаласы/ауылы                            200___ж. "____"
Бұдан әрi "Мемлекеттiк мекеме" деп аталатын (мемлекеттiк мекеменiң атауы) атынан 199 жылғы "____"____________ N____
бекiтiлген Ереже негiзiнде әрекет ететiн_________________________
________________________________________________________ басшысы,
бұдан әрi "Қазынашылық" деп аталатын (Қазынашылық аумақтық
бөлiмшелерiнiң атауы) қатысуымен _______ жылғы "____"___________
N бекiтiлген Ереже негiзiнде әрекет ететiн______________________
_______________________________________________________ басшысы,
бiр тараптан және бұдан әрi "Банк" деп аталатын_____________Банк
(Банктiң филиалы) атынан 199_____ жылғы "____"___________ N_____
Жарғы және сенiмхат негiзiнде әрекет ететiн басшы, екiнші тараптан,
бұдан әрi бiрлесiп "Мемлекеттiк сатып алулар туралы" Қазақстан
Республикасының  Заңына  сәйкес "Тараптар" деп аталатындар мына төмендегiлер туралы осы үш жақты Кассалық қызмет көрсетуге арналған
агенттiк келiсiмдi жасасты.
1. Шарттың мән-жайы
1.1. Қазынашылық мемлекеттiк мекемеге кассалық қызмет көрсетуге сатып алу бойынша конкурстың қорытындысы туралы жасасқан 200__жылғы "____" хаттама негiзiнде тапсырады, ал Банк мемлекеттiк бюджет қаражатының есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер мен Қазынашылықтың аумақтық бөлiмшелерiнiң атаулы чектерiн (бұдан әрi - Қазынашылық чектерi) төлеу жөнiндегi және Келiсiмде көзделген шарттарда мемлекеттiк мекеменiң шотына есепке алу үшiн мемлекеттiк мекеменiң өкiмiмен қолма-қол ақшаны қабылдап алу жөнiндегi (1-қосымша) операцияларды жүзеге асырады.
1.2. Мемлекеттік мекеменiң өкiлдерiне Қазынашылықтың чектерiне ақы төлеуді чектердің тiзілiмi түскен күннен кейінгі келесі күні жүргiзедi.
1.3. Банк мемлекеттiк мекеменiң өкiлiнен қолма-қол ақшаны қабылдап алуды жергiлiктi уақыт бойынша сағат 9-дан бастап сағат 13-ке дейiн жүзеге асырады.
1.4. Қолма-қол ақшаны алу үшiн қаражат аудару, мемлекеттiк мекеме өкiлдерiнiң атына ресiмделген Қазынашылықтың чектерiне ақы төлеу тәртiбi, мемлекеттiк мекеме өкiлiнiң мемлекеттiк мекемелердiң шотына есепке алу үшiн қолма-қол ақшаны тапсыру тәртiбi, Банктiң қаржылық қызметтерiне ақы төлеу мерзiмдерi осы Келiсiммен, сондай-ақ Қаржы министрлiгiнiң нормативтiк құқықтық кесiмдерiмен және банк заңнамалармен реттеледi  V001135_  .

2. Обязательства Сторон
2.1. Госучреждение обязуется:
2.1.1. Предварительно за день до получения наличных денег предоставлять в Казначейство платежные документы на ожидаемую сумму получения наличных денег с соответствующих счетов с приложением чека, оформленного в установленном порядке, и платежный документ на оплату финансовых услуг Банка из расчета __ % от полученной суммы.
2.1.2. В день сдачи наличных денег для зачисления на счета производить оплату финансовых услуг Банка из расчета ___% от сдаваемой суммы.
2.2. Банк обязуется:
2.2.1. Открывать Казначейству для учета операций по чекам Казначейства текущий транзитный счет наличности 889 "Единый Казначейский счет" (внешний) отдельно для госучреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета, и для госучреждений, содержащихся за счет местного бюджета.
2.2.2. Реализовать Казначейству денежные чековые книжки не свыше ___ тенге (включая НДС) за штуку.
2.2.3. Принимать к исполнению реестры и чеки Казначейства, оформленные в установленном порядке (Приложение 3).
Реестры чеков Казначейства, представляемые к оплате, составляются в двух экземплярах и подписываются лицами, уполномоченными представителями Казначейства.
2.2.4. Обеспечить оплату представленных чеков Казначейства с 9.00 до
13.00 часов местного времени.
2.2.5. Обеспечить до 14 часов 30 минут местного времени предоставление в Казначейство реестров оплаченных чеков за этот операционный день (Приложение 4).
2.2.6. Принимать наличные деньги от представителя госучреждения для зачисления на счета госучреждений с 9 до 13 часов местного времени и всю сумму принятых наличных денег перечислять в тот же день на корреспондентский счет Казначейства для зачисления на соответствующие счета.
2.3. Казначейство обязуется:
2.3.1. Открывать текущие транзитные счета наличности 889 "Единый Казначейский счет" (внутренний) отдельно для госучреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета, и для госучреждений, содержащихся за счет местного бюджета.
2.3.2. Представлять в Банк документ с образцами подписей и оттиска печати Казначейства на расходование наличных денег с транзитного счета 889 (внешний) в двух экземплярах, согласно п.12 Инструкции о порядке выдачи наличных денег государственным учреждениям по чекам территориальных подразделений Казначейства.
2.3.3. В случае, утери печати и изменениях в документе с образцами подписей незамедлительно сообщить Банку.

2. Тараптардың мiндеттерi
2.1. Мемлекеттiк мекеме мiндеттенедi:
2.1.1. Қолма-қол ақшаны алғанға дейiн бiр күн бұрын алдын ала Қазынашылыққа белгiленген тәртiппен ресiмделген чектiң қосымшасымен бiрге қолма-қол ақшаны алуға тиiстi шоттардан күтiлген сомада төлем құжатын және алынған соманың ____ % есебiнен Банктiң қаржылық қызметтерiне ақы төлеуге арналған төлем құжатын беруге.
2.1.2. Шоттарға есепке алу үшiн қолма-қол ақшаны тапсырған күнi өткiзiлетiн соманың ____ % есебiнен Банктiң қаржылық қызметтерiне ақы төлеудi жүргiзуге.
2.2. Банк мiндеттенедi:
2.2.1. Қазынашылықтың чектерi бойынша операцияларды есептеу үшiн Қазынашылыққа республикалық бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттiк Мекемелер үшiн және жергiлiктi бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер үшiн жеке-жеке 889 "Бiрыңғай қазынашылық шот" (сыртқы) қолма-қол ақшаның ағымдағы транзиттiк шотын ашуға.
2.2.2. Қазынашылыққа бiр данасы ____ теңгеден аспайтын (ҚҚС-ты қоса алғанда) ақшалай чек кiтапшаларын сатуға.
2.2.3. Белгiленген тәртiппен ресiмделген Қазынашылықтың чектерi мен тiзiлiмдерiн атқаруға қабылдауға (3-қосымша).
Төлеуге ұсынылатын Қазынашылық чектерiнiң тiзiлiмi екi данада жасалады және уәкiлеттi тұлғалар - Қазынашылықтың өкiлдерi қол қояды.
2.2.4. Жергiлiктi уақыт бойынша сағат 9.00 бастап 13.00 дейiн Қазынашылықтың ұсынылған чектерiне ақы төленуiн қамтамасыз етуге.
2.2.5. Жергiлiктi уақыт бойынша 14 сағат 30 минутқа дейiн Қазынашылыққа сол операциялық күнi үшiн ақы төленген чектердiң тiзiлiмiн берудi қамтамасыз етуге (4-қосымша).
2.2.6. Мемлекеттiк мекеменiң өкiлiнен жергiлiктi уақыт бойынша сағат 9-дан бастап 13-ке дейiн мемлекеттік мекемелердiң шоттарына есепке алу үшiн қолма-қол ақшаны қабылдауға және қабылданған қолма-қол ақшаның барлық сомасын сол күнi тиiстi шоттарға есепке алу үшiн Қазынашылықтың корреспонденттiк шотына аударуға.
2.3. Қазынашылық мiндеттенедi:
2.3.1. Республикалық бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер үшiн және жергiлiктi бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер үшiн жеке-жеке 889 "Бiрыңғай Қазынашылық шот" (iшкi) қолма-қол ақшаның ағымдық транзиттiк шотын ашуға.
2.3.2. Банкке Қазынашылықтың аумақтық бөлiмшелерiнiң чектерi бойынша мемлекеттiк мекемелерге қолма-қол ақша берудiң тәртiбi туралы нұсқаулықтың 12-тармағына сәйкес, екi данада 889 (сыртқы) транзиттiк шоттан қолма-қол ақшаны жұмсауға арналған Қазынашылық қолдарының және мөртаңбаларының үлгiлерi бар құжаттарды беруге.
2.3.3. Мөртаңба жоғалған және қолдардың үлгілерi бар құжаттағы өзгерiстер болған жағдайда Банкке дереу хабарлауға.

2.3.4. Обеспечивать госучреждения денежными чековыми книжками Банка.
2.3.5. Обеспечивать представление реестров и чеков в Банк до 16 часов местного времени.
2.3.6. Обеспечивать в течение операционного дня восстановление выданных сумм наличных денег на основании реестров оплаченных чеков, предоставленных до 14 часов 30 минут местного времени Банком (Приложение
4) и произвести списание средств, согласно представленному платежному документу на оплату за фактически оказанные финансовые услуги Банком как по выдаче наличных денег, так и по приему наличных денег для зачисления на счета госучреждений.
3. Права Сторон
3.1. Банк имеет право:
3.1.1. Отказать в совершении кассовых операций при наличии фактов, свидетельствующих о нарушении Казначейством условий пункта 2.3.5. Соглашения, а также отказать в оплате неправильно оформленных чеков.
3.2. Казначейство имеет право:
3.2.1. В случае изменения наименования (слияние или реорганизация) износе или утере печати, на основании поданного им заявления обслуживаться по платежным документам с пометкой об отсутствии печати и наличием подписей, указанных в документе с образцами подписей, до изготовления печати.
3.2.2. Предъявлять штрафные санкции как по неоплаченным чекам, так и по несвоевременно перечисленным средствам для зачисления на счета госучреждений за каждый день задержки.
4. Ответственность Сторон
4.1. Казначейство согласно пункту 2.3.6. Соглашения несет ответственность за своевременность отправления платежного документа и правильность заполнения реквизитов платежного документа. В случае непоступления средств по вине Казначейства на корреспондентский счет Банка последний относит не поступившую сумму на отдельный внутренний транзитный счет с начислением штрафа за каждый день задержки, в размере по ставке рефинансирования Национального Банка Республики Казахстан.
4.2. Казначейство за несвоевременную оплату Банку финансовых услуг, за исключением случаев задержки платежей в платежной системе (Система розничных платежей - СРП или Система крупных платежей - СКП) по выдаче наличных денег по чекам и по приему наличных денег от представителей госучреждений, уплачивает пеню из расчета ____% от неоплаченной суммы за каждый день просрочки в соответствии со сроком, согласно пункту 2.3.6. Соглашения.
4.3. В случае невыполнения условий оплаты чеков Казначейства, согласно пункту 2.2.4. Соглашения и за несвоевременное перечисление денег на корреспондентский счет Казначейства, согласно пункту 2.2.6. Соглашения, Банк уплачивает штраф в доход республиканского бюджета из расчета ____% за каждый день задержки от суммы неоплаченных чеков и несвоевременно перечисленных средств на корреспондентский счет казначейства для зачисления на соответствующие счета. Каждый факт по неоплаченным чекам Казначейства и несвоевременно перечисленным средствам на корреспондентский счет казначейства для зачисления на соответствующие счета оформляется актом произвольной формы (в двух экземплярах) и подписывается Банком и Казначейством. В случае отказа от подписания акта, Банк представляет в
Казначейство письменное объяснение причин отказа. Оплата штрафа
производится на основании акта ежемесячно не позднее 30 числа.

2.3.4. Мемлекеттiк мекемелердi Банктiң ақшалай чек кiтапшаларымен қамтамасыз етуге.
2.3.5. Тiзiлiмдер мен чектердi Банкке жергiлiктi уақыт бойынша 16 сағатқа дейiн берудi қамтамасыз етуге.
2.3.6. Операциялық күн iшiнде Банктiң жергiлiктi уақыт бойынша 14 сағат 30 минутқа дейiн берiлген төленген чектер тiзiлiмiнiң негiзiнде (4-қосымша) қолма-қол ақшаның берiлген сомасын қалпына келтiрудi қамтамасыз етуге және мемлекеттiк мекемелердiң шоттарына есепке алу үшiн қолма-қол ақша беру бойынша және сол сияқты, қолма-қол ақша қабылдау бойынша Банктiң iс жүзiнде көрсеткен қаржылық қызметтерi үшiн ақы төлеуге ұсынылған төлем құжатына сәйкес қаражатты есептен шығаруды жүргiзуге.
3. Тараптардың құқықтары
3.1. Банктiң құқығы бар:
3.1.1. Қазынашылықтың Келiсiмнiң 2.3.5-тармақтың шарттарын бұзғандығын куәландыратын фактiлер болған кезде кассалық операцияларды жасаудан бас тартуға, сондай-ақ дұрыс ресiмделмеген чектердi төлеуден бас тартуға.
3.2. Қазынашылықтың құқығы бар:
3.2.1. Атауы өзгерген (қосылған немесе қайта ұйымдастырылған), мөрi тозған немесе жоғалған жағдайда, олар берген өтiнiштiң негiзiнде мөр дайындалғанға дейiн мөрдiң жоқтығы және қолдардың үлгілерi бар құжатта көрсетiлген қолдың бар екендiгi туралы белгi соға отырып төлем құжаттары бойынша қызмет көрсетуге.
3.2.2. Төленбеген чектер бойынша, сол сияқты, әрбiр кешiктiрген күн үшiн мемлекеттiк мекемелердiң шоттарына есепке алу үшiн уақытылы аударылмаған қаражаттар бойынша айыппұл санкцияларын ұсынуға.
4. Тараптардың жауапкершiлiгi
4.1. Қазынашылық Келiсiмнiң 2.3.6-тармағына сәйкес төлем құжатының уақытылы жiберiлмегенi және төлем құжаты деректемелерiнiң дұрыс толтырылмағандығы үшiн жауап бередi. Қазынашылықтың кiнәсiнен Банктiң корреспонденттiк шотына қаражат түспеген жағдайда, соңғысы түспеген соманы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң қайта қаржыландыру ставкасының мөлшерiнде әрбiр кешiктiрiлген күнi үшін айыппұл есептей отырып, жеке iшкi транзиттiк шотқа жатқызады.
4.2. Чектер бойынша қолма-қол ақшаны беру жөнiнде және мемлекеттiк мекемелердiң өкiлдерiнен қолма-қол ақшаны қабылдау жөнiнде төлем жүйесiндегi (Ұсақ төлемдер жүйесi - ҰТЖ немесе Iрi төлемдер жүйесi - IТЖ) төлемдердi кiдiрту жағдайларын қоспағанда, Қазынашылық Банктiң қаржылық қызметтерiне уақытылы ақы төлемегенi үшiн Келiсiмнiң 2.3.6-тармағына сай мерзiмдерге сәйкес әрбiр мерзiмi өткен күн үшiн төленбеген соманың ____% есебiнен өсiмақы төлейдi.
4.3. Келiсiмнiң 2.2.4-тармағына сәйкес Қазынашылықтың чектерiне ақы төлеудiң ережелерiн орындамаған жағдайда және Келiсiмнiң 2.2.6-тармағына сәйкес Қазынашылықтың корреспонденттiк шотына ақшаны уақытылы аудармағаны үшiн Банк тиiстi шоттарға есепке алу үшiн қазынашылықтың корреспонденттiк шотына төленбеген чектердiң және уақытылы аударылмаған қаражат сомасының әрбiр кешiктiрiлген күн үшiн ____% есебiнен республикалық бюджеттің кiрiсiне айыппұл төлейдi. Қазынашылықтың төленбеген чектерi және тиiстi шоттарға есепке алу үшiн Қазынашылықтың корреспонденттік шотына уақытылы аударылмаған қаражат бойынша әрбiр факт еркiн нысандағы кесiммен ресiмделедi (екi данада) және Банк пен Қазынашылық қол қояды. Келісiмге қол қоюдан бас тартқан жағдайда, Банк Қазынашылыққа бас тартудың себебiне жазбаша түсiнiктеме ұсынады. Айыппұл төлеу келісiмнiң негiзiнде ай сайын 30-күнiнен кешіктірілмей жүргізіледі.

5. Срок действия Соглашения и порядок
его изменения и расторжения
5.1. Соглашение составлено на государственном и русском языках в трех
экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному для каждой
Стороны. Соглашение вступает в силу со дня его регистрации в
______________________ управлении (подразделений) Казначейства и действует
по 31 декабря текущего года. Сумма обязательства по коду _ _. _ _. _ _ _.
_ _. _ _. _ _ _. бюджетной классификации расходов составляет
_______________ тенге.
5.2. Все изменения и дополнения, вносимые в Соглашение, действительны при их оформлении в письменном виде и подписании уполномоченными лицами всех Сторон, в дальнейшем являются неотъемлемой частью Соглашения.
Изменения, связанные со стоимостью работ (услуг) по Соглашению, действительны при их регистрации в _________________ управлении (подразделений) Казначейства.
5.3. Каждая из Сторон имеет право расторгнуть Соглашение, уведомив об этом в письменной форме другую Сторону, не менее чем за месяц до даты его предполагаемого расторжения.
6. Разрешение споров
6.1. Все споры, возникающие между Сторонами по Соглашению, разрешаются посредством переговоров. Разногласия, по которым Стороны не достигли договоренности, разрешаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6.2. Стороны устанавливают, что все возможные претензии по Соглашению должны быть рассмотрены Сторонами в течение десяти дней с момента получения претензии.
7. Форс-мажор
7.1. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное
невыполнение обязательств по Соглашению, если это неисполнение явилось
следствием непредвиденных обстоятельств, а именно: опасные природные
явления, пожар, наводнение, землетрясение, эпидемия, военные действия,
временное отсутствие электроэнергии и телекоммуникационной связи и т.п.,
которые непосредственно повлияли на выполнение обязательств по Соглашению.
7.2. Стороны незамедлительно извещают друг друга в случае изменения
реквизитов (юридических адресов, номера счета и т.д.).
8. Юридические адреса и реквизиты Сторон
Подписи  Сторон:
Казначейство:                           Банк:
______________________            ______________________
_______________________           ______________________
М.П.                               М.П.
Госучреждение:
_____________________
______________________
М.П.
Приложение 2
________________________________________________________
(наименование территориального подразделения Казначейства)
Вид бюджета: ____________________________________________
(республиканский, местный (ненужное зачеркнуть)
Журнал
регистрации чеков на получение наличности
с бюджетных счетов
Начато      "__"_____________ _______г.
Окончено    "__"_____________ _______г.
Вкладыш к Приложению 2
(тенге)
___________________________________________________________________________
Дата  !Наимено-! Код !На получение наличных денег по!На оплату финус Банка!
ре-   !вание   !гос. !чекам Казначейства            !по выдаче            !
гистр.!госуч-  !уч-  !______________________________!_____________________!
!реждения!режд.!Дата!N плат.докумен.!Сумма пл.!N плат. ! Сумма пл.  !
!        !     !    !               !докум.   !докумен.!   докум.   !
______!________!_____!____!_______________!_________!________!____________!
1   !    2   !  3  !  4 !       5       !     6   !   7    !      8     !
______!____!___!_____!____!_______________!_________!________!____________!
______!____!___!_____!____!_______________!_________!________!____________!
Итого за
__________________________________________________________________________
продолжение таблицы
__________________________________________________________________________
Движение чеков                !Сумма оплаченных финуслуг Банку!
_________________________________________!                               !
Выписан чек        !   Оплачен чек      !                               !
____________________!____________________!_______________________________!
Дата!N плат. !Сумма !N реестра!Дата!Сумма!Дата!N плат.докумен.! Сумма пл.!
!докумен.!пл.   !         !    !     !    !               !  докум.  !
!        !докум.!         !    !     !    !               !          !
____!________!______!_________!____!_____!____!_______________!__________!
9  !   10   !  11  !    12   ! 13 !  14 ! 15 !       16      !     17   !
____!________!______!_________!____!_____!____!_______________!__________!
____!________!______!_________!____!_____!____!_______________!__________!
__________________________________________________________________________
продолжение таблицы
__________________________________________________________________________
Сумма,подлежащ. к!Дата воз-!Сумма вознагражд.,подлеж.!Дата воз-! Роспись !
возврату Гос.Учр.!врата    !       к возврату        !врата    !  ответ. !
_________________!средств  !_________________________!финусл.  !  исполн.!
N плат. !Сумма   !Гос.Учр. !N плат. до-!Сумма пл. до-!Гос. Учр.!         !
докумен.!пл.докум!         !кумен.     !кум.         !         !         !
________!________!_________!___________!_____________!_________!_________!
18   !    19  !    20   !    21     !       22    !   23    !    24   !
________!________!_________!___________!_____________!_________!_________!
________!________!_________!___________!_____________!_________!_________!
_________________________________________________________________________
___________________________                 _____________________________
(подпись ответисполнителя)                      (Расшифровка подписи)
Остаток по неоплаченным чекам в сумме
за текущий день_________________________тенге
с начало месяца_________________________тенге
__________________________           _______________________________
(подпись ответисполнителя)                (расшифровка фамилии)
Приложение 3
_________________________________________________________
(наименование территориального подразделения Казначейства)
Вид бюджета: ____________________________________________
(республиканский, местный (ненужное зачеркнуть)
Журнал
регистрации чеков на получение наличности
с текущих счетов "Средства от платных услуг",
для спонсорской и благотворительной помощи,
депозитных счетов
Начато      "__"_____________ _______г.
Окончено    "__"_____________ _______г.
Вкладыш к Приложению 3
(тенге)
___________________________________________________________________________
Дата  !Наимено-! Код !На получение наличных денег по!На оплату финус Банка!
ре-   !вание   !гос. !чекам Казначейст.             !по выдаче            !
гистр.!госуч-  !уч-  !______________________________!_____________________!
!реждения!режд.!Дата!N плат.докумен.!Сумма пл.!N плат. ! Сумма пл.  !
!        !     !    !               !докум.   !докумен.!   докум.   !
______!________!_____!____!_______________!_________!________!____________!
1   !    2   !  3  !  4 !       5       !     6   !   7    !      8     !
______!____!___!_____!____!_______________!_________!________!____________!
______!____!___!_____!____!_______________!_________!________!____________!
Итого за
__________________________________________________________________________
продолжение таблицы
__________________________________________________________________________
Движение чеков                !Сумма оплаченных финуслуг Банку!
_________________________________________!                               !
Выписан чек        !   Оплачен чек      !                               !
____________________!____________________!_______________________________!
Дата!N плат. !Сумма !N реестра!Дата!Сумма!Дата!N плат.докумен.! Сумма пл.!
!докумен.!пл.   !         !    !     !    !               !  докум.  !
!        !докум.!         !    !     !    !               !          !
____!________!______!_________!____!_____!____!_______________!__________!
9  !   10   !  11  !    12   ! 13 !  14 ! 15 !       16      !     17   !
____!________!______!_________!____!_____!____!_______________!__________!
____!________!______!_________!____!_____!____!_______________!__________!
_________________________________________________________________________
продолжение таблицы
__________________________________________________________________________
Сумма,подлежащ. к!Дата воз-!Сумма вознагражд.,подлеж.!Дата воз-! Роспись !
возврату Гос.Учр.!врата    !       к возврат.        !врата    !  ответ. !
_________________!средств  !_________________________!финусл.  !  исполн.!
N плат. !Сумма   !Гос.Учр. !N плат. до-!Сумма пл. до-!Гос. Учр.!         !
докумен.!пл.докум!         !кумен.     !кум.         !         !         !
________!________!_________!___________!_____________!_________!_________!
18   !    19  !    20   !    21     !       22    !   23    !    24   !
________!________!_________!___________!_____________!_________!_________!
________!________!_________!___________!_____________!_________!_________!
_________________________________________________________________________
___________________________                 _____________________________
(подпись ответисполнителя)                      (Расшифровка подписи)
Остаток по неоплаченным чекам в сумме
за текущий день_________________________тенге
с начало месяца_________________________тенге
__________________________           _______________________________
(подпись ответисполнителя)               (расшифровка фамилии)
Приложение 4
________________________________________________________
(наименование территориального подразделения Казначейства)
в ________________________________
(наименование Банка)
Вид бюджета: ____________________________________________
(республиканский, местный (ненужное зачеркнуть)
Реестр чеков N _____
на получение наличных денег
государственными учреждениями
"____"_____________ _______г.
___________________________              _________________________________
Наименование Казначейства                 Наименование филиала Банка
__________________________________________________________________________
Полное наименование!Код госучреждения!  Номер чека на  !   Сумма, тенге  !
госучреждения    !                 !      оплату     !                 !
___________________!_________________!_________________!_________________!
___________________!_________________!_________________!_________________!
Итого
___________________!_________________!_________________!_________________!
По реестру представлено ______________________________ чеков на выплату
наличных в сумме
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(цифрами и прописью)
Руководитель
территориального
подразделения Казначейства        _________________________________
М.П.
Ответисполнитель Казначейства       ________________________________
Реестр чеков на оплату принят
_________________________________________________________
(ответисполнитель Банка)
Приложение 5
________________________________________
(наименование Банка)
в ___________________________________________________________
(наименование территориального подразделения Казначейства)
Вид бюджета: ______________________________________________
(республиканский, местный (ненужное зачеркнуть)
Реестр оплаченных чеков
"____"_____________ _______г.
_________________________________________________________________________
Наименование  !     Код       ! Номер чека ! Сумма, тенге!Дата, N реестра!
госучреждений ! госучреждений !            !             ! Казначейства  !
______________!_______________!____________!_____________!_______________!
______________!_______________!____________!_____________!_______________!
Итого     !               !            !             !               !
______________!_______________!____________!_____________!_______________!
По данному реестру оплачено ______________________________________чеков на
(количество)
сумму______________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
(цифрами и прописью)
Руководитель Банка   ___________________________
М.П.
Ответисполнитель Банка__________________________
Реестр оплаченных чеков                   Перечислено
принят                                    платежным поручением N _________
_________________________________                   Дата ___________
(ответисполнитель Казначейства)
Дата _____________________________
Утверждена
приказом Министерства финансов
Республики Казахстан
от 17 ноября 2000 года N 488
Инструкция
о выплате заработной платы, стипендий
и других денежных выплат работникам
государственных учреждений и стипендиатам через
банки второго уровня и
организации, имеющие лицензию Национального
Банка Республики Казахстан
на соответствующие виды банковских операций
Настоящая Инструкция разработана в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года N 1464  P991464_  "О мерах по совершенствованию порядка выплаты заработной платы, стипендий, пенсий, пособий и других денежных выплат за счет средств государственного бюджета" и регламентирует порядок выплаты заработной платы, стипендий и других денежных выплат работникам государственных учреждений и стипендиатам (далее - получатели) через банки второго уровня или организации, имеющие лицензию Национального Банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций (далее - Банк/Агент).
Выплата заработной платы, стипендий и других денежных выплат (далее - заработная плата, стипендий) получателям осуществляется в соответствии с Конституцией Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан  Z990493_  "О труде в Республике Казахстан" через Банк/Агент по выбору получателя путем зачисления их суммы на лицевые счета по вкладам или на карт-счета.

5. Келiсiмнiң қолданылу мерзiмi және оны
өзгерту және бұзу тәртiбi
5.1. Келiсiм Тараптың әрқайсысы үшiн бiр-бiрден, бiрдей заңды күшi бар үш данада, мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде жасалды. Келiсiм ол Қазынашылықтың ________________ басқармасында (бөлiмшелерiнде) тiркелген күнiнен бастап күшiне енедi және ағымдағы жылдың 31 желтоқсанын қоса алғандағы кезеңде қолданылады. Шығыстардың бюджеттiк жiктеменiң ________ коды бойынша мiндеттеменiң сомасы_______________________теңгенi құрайды.
5.2. Келiсiмге енгiзiлетiн барлық өзгерiстер мен толықтырулар, олар жазбаша түрде ресiмделген және барлық Тараптардың уәкілеттi тұлғалары қол қойған кезде жарамды болады, бұдан әрi Келiсiмнiң ажырамас бөлiгi болып табылады.
Келiсiм бойынша жұмыстардың (қызметтердiң) құнына байланысты өзгерiстер, оларды Қазынашылықтың басқармасында (бөлiмшелерiнде) тiркеген кезден жарамды болады.
5.3. Тараптардың әрқайсысы Келiсiмдi ұйғарылып отырған бұзу күнiне дейiн кемiнде бiр ай бұрын ол туралы жазбаша түрде келесi Тарапты хабардар ете отырып бұзуға құқығы бар.
6. Дауларды шешу
6.1. Келiсiм бойынша Тараптардың арасында туындайтын барлық даулар келiссөздер арқылы шешiледi. Тараптар уағдаластыққа келмеген келiспеушiлiктер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешiледi.
6.2. Тараптар Келiсiм бойынша барлық мүмкiн болатын талаптарды Тараптар талаптарды алған сәттен бастап он күн iшiнде қарауы тиiс деп белгiлейдi.
7. Форс-мажор
7.1. Тараптар, егер бұл орындалмау Келiсiм бойынша мiндеттемелердi орындауға тiкелей әсер еткен күтпеген жағдайлардың салдары, атап айтқанда:
қауiптi табиғат құбылыстары, өрт, су тасқыны, зiлзала, iндет, әскери қимылдар, электр энергиясының және телекоммуникациялық байланыстың уақытша болмауы және т.б. болып табылса Келiсiм бойынша мiндеттемелердi iшiнара немесе толық орындамағаны үшiн жауапкершiлiктен босатылады.
7.2. Тараптар деректемелерi (заңды мекен-жайлары, шот нөмiрлерi және т.б.) өзгерген жағдайда бiрiн-бiрiн дереу хабардар етедi.
8. Тараптардың заңды мекен-жайлары және деректемелері
Тараптардың қолдары:
Қазынашылық:                               Банк:
________________                           __________________
________________                           __________________
М.О.                                       М.О.
Мемлекеттік мекеме:
__________________
__________________
М.О.
2-қосымша
_________________________________________________
(Қазынашылықтың аумақтық бөлімшесінің атауы)
Бюджет түрі: _____________________________________
(республикалық, жергілікті)
(керек емесі сызылып тасталсын)
Бюджеттік шоттардан қолма-қол ақшаны
алуға арналған чектерді тіркеу
Журналы
басталды                                     ___"___"_________
аяқталды                                     ___"___"_________
2-қосымшаға қосымша бет
__________________________________________________________________________
Тір. Мем.  Мем.   Қазынашылықтың чектері Беру б/ша Банктің   Чектердің
кеу  меке. мекем. б/ша қолма-қол ақшаны  қарж. қызметтеріне_______________
күні менің коды         алуға               ақы төлеуге    жазылған чек
атауы        ________________________________________________________
Күні Төлем   Тапсырма  Төлем      Сома    Күні  Төлем
тапсыр.  сомасы   тапсыр.    теңге         тапсыр.
N               масының                    N
N
__________________________________________________________________________
1     2    3      4     5        6        7          8       9      10
__________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Жиыны:
__________________________________________________________________________  таблицаның жалғасы
__________________________________________________________________________
қозғалысы               Банкке қарж. қызмет.  Меммек. қайтарып  Мем.
___________________________    төленген сома      алуға жат. сомасы  мек.
Төленген чек      __________________   _________________  қарж.
__________________  Күні Төлем  Төлем    Төлем     Төлем   қайтару
Тапсырма  Тізілім Күні Сома       құжат  құжат.   құжат     құжат.   күні
сомасы      N                     N     сомасы   N        сомасы
__________________________________________________________________________
11        12     13   14    15    16     17      18       19        20
__________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
___________________________________________
Сыйақының қайтарып  Меммек.      Жауапты
алуға жат. сомасы   қаржы.     атқарушының
_________________   қызмет.       қолы
Төлем     Төлем     қайтарған
құжат     құжат.    күні
N        сомасы
___________________________________________
21         22        23             24
___________________________________________
___________________________________________
___________________________________________
___________________________________________
___________________________________________
___________________________________________
_______________________________            _________________________
(жауапты ақарушының қолы)                (қолдың толығымен жазылуы)
Төленбеген чектер бойынша қалдық сома
Ағымдағы күнгі _____________________ теңге
Айдың басынан  _____________________ теңге
_______________________________            _________________________
(жауапты атқарушының қолы)                (тегінің толығымен жазылуы)
3-қосымша
_________________________________________________
(Қазынашылықтың аумақтық бөлімшесінің атауы)
Бюджет түрі: _____________________________________
(республикалық, жергілікті)
(керек емесі сызылып тасталсын)
"Ақылы қызмет көрсетулерден алынатын қаражаттар",
демеушілік және қайырымдылық көмек үшін, депозиттік
шоттардың ағымдағы шоттарынан  қолма-қол ақшаны
алуға арналған чектерді тіркеу
Журналы
___"___"_________ басталды
___"___"_________ аяқталды
3-қосымшаға қосымша бет
__________________________________________________________________________
Тір. Мем.  Мем.   Қазынашылықтың чектері Беру б/ша Банктің    Чектердің
кеу  меке. мекем. б/ша қолма-қол ақшаны  қарж. қызметтеріне
_______________
күні менің коды         алуға               ақы төлеуге       жазылған чек
атауы        ________________________________________________________
Күні Төлем   Тапсырма  Төлем      Сома     Күні  Төлем
тапсыр.  сомасы   тапсыр.    теңге          тапсыр.
N               масының                     N
N
__________________________________________________________________________
1     2    3      4     5        6        7          8       9      10
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Жиыны:
__________________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
__________________________________________________________________________
қозғалысы               Банкке қарж. қызмет.  Меммек. қайтарып  Мем.
___________________________    төленген сома      алуға жат. сомасы  мек.
Төленген чек      __________________   _________________ қараж.
__________________  Күні Төлем  Төлем    Төлем     Төлем  қайтару
Тапсырма  Тізілім Күні Сома       құжат  құжат.   құжат     құжат.   күні
сомасы      N                     N     сомасы   N        сомасы
__________________________________________________________________________
11        12     13   14    15    16     17      18       19        20
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
___________________________________________
Сыйақының қайтарып  Меммек.      Жауапты
алуға жат. сомасы   қаржы.     атқарушының
_________________   қызмет.       қолы
Төлем     Төлем     қайтарған
құжат     құжат.    күні
N        сомасы
___________________________________________
21         22        23             24
___________________________________________
___________________________________________
___________________________________________
___________________________________________
___________________________________________
___________________________________________
___________________________________________
_______________________________            _________________________
(жауапты ақарушының қолы)                (қолдың толығымен жазылуы)
Төленбеген чектер бойынша қалдық сома
Ағымдағы күнгі _____________________ теңге
Айдың басынан  _____________________ теңге
_______________________________            _________________________
(жауапты атқарушының қолы)                (тегінің толығымен жазылуы)
4-қосымша
_________________________________________________
(Қазынашылықтың аумақтық бөлімшесінің атауы)
Бюджет түрі: _____________________________________
(республикалық, жергілікті)
(керек емесі сызылып тасталсын)
Мемлекеттік мекемелердің
қолма-қол ақшаның алуға арналған
N___ ЧЕКТЕР ТІЗІЛІМІ
____ ж. "____"___________________
____________________                          _____________________
Қазынашылықтың атауы                          Банк филиалының атауы
____________________________________________________________________
Мемлекеттік    Мемлекеттік       Ақы төлеуге          Сомасы,
мекеменің      мекеменің      арналған чектің        теңге
толық атауы      коды              нөмірі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жиыны:
____________________________________________________________________       Тізілім бойынша ___________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_____________________________________________________ сомасында
(санмен және жазбаша)
қолма-қол ақшаны төлеуге чектер ұсынылды.
Қазынашылықтың
аумақтық бөлімшесінің
бастығы                 ______________________________
М.О.
Қазынашылықтың жауапты атқарушысы ___________________________
Чектер тізілімі төлеуге қабылданды
_____________________________________________________________
(Банктің жауапты атқарушысы)
5-қосымша
____________________________
(Банктің атауы)
______________________________
(Қазынашылықтың атауы аумақтық
бөлімшесінің атауы)
Бюджет түрі: _____________________________________
(республикалық, жергілікті)
(керек емесі сызылып тасталсын)
ТӨЛЕНГЕН ЧЕКТЕР ТІЗІЛІМІ
____ ж. "____"___________________
____________________________________________________________________
Мемлекеттік    Мемлекеттік              Сомасы,        Күні,
мекеменің      мекеменің      Чектің    теңге      Қазынашылық
толық атауы       коды         нөмері              тізілімнің  N
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жиыны:
____________________________________________________________________
Осы тізілім бойынша ________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_____________________________________________________ сомасында
(санмен және жазбаша)
___________________________________ чектер төленді.
(саны)
Банктің басшысы ______________________________
М.О.
Банктің жауапты атқарушысы ___________________________
Төленген чектердің тізілімі                N____           төлем
қабылданды                                 тапсырмасымен аударылды
______________________________
(Қазынашылықтың жауапты атқарушысы)
Күні ___________________________           Күні ___________________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2000 жылғы 17 қараша
N 488 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне және стипендиаттарға
екiншi деңгейдегi банктер және банктiк операциялардың тиiстi
түрлерiне арналған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң
лицензиясы бар ұйымдар арқылы жалақы, стипендия және басқа
да ақшалай төлемдер төлеу туралы
нұсқаулық
Осы Нұсқаулық "Мемлекеттiк бюджеттiң қаражаты есебiнен жалақы, стипендия, зейнетақы, жәрдемақы және басқа да ақшалай төлемдер төлеудiң тәртiбiн жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 28 қыркүйектегi N 1464  P991464_  қаулысына сәйкес әзiрлендi және мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне және стипендиаттарға (бұдан әрi - алушылар) екiншi деңгейдегi банктер және/немесе банктiк операциялардың тиiстi түрлерiне арналған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң лицензиясы бар ұйымдар (бұдан әрi - Банк/Агент) арқылы жалақы, стипендия және басқа да ақшалай төлемдер төлеудiң тәртiбiн реттейдi. Алушыларға жалақы, стипендия және басқа да ақшалай төлемдердi (бұдан әрi - жалақы, стипендия) төлеу Қазақстан Республикасының Конституциясына және "Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы"  Z990493_  Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, олардың сомаларын алушының қалауы бойынша, салымдар бойынша дербес шоттарға немесе карт-шоттарға есепке алу жолымен Банк/Агент арқылы жүзеге асырылады.

1. Организация работы по выплате заработной
платы, стипендий путем зачисления их на
лицевые счета по вкладам или на карт-счета
1. Получатель заработной платы, стипендий самостоятельно заключает с Банком/Агентом индивидуальный договор (далее - Договор) по выплате сумм, причитающихся ему, путем зачисления на лицевые счета по вкладам (Приложение 1) или на карт-счета (Приложение 2).
Договор заключается в двух экземплярах, из которых первый остается у получателя, второй остается у Банка/Агента.
Банк подробно разъясняет весь порядок организации работы с получателем денег по предоставлению услуг, а также порядок использования карточек Банка.
Финансовые услуги Банка/Агента по зачислению заработной платы, стипендий и других денежных выплат на лицевые счета по вкладам или на карт-счета получателей оплачиваются из государственного бюджета.
2. Получатель представляет государственному учреждению заявление на перечисление причитающихся сумм заработной платы, стипендий и других денежных выплат с указанием в нем номера лицевого счета по вкладам или номера карт-счета, открытого в Банке/Агенте, номера и даты заключения Договора и реквизитов Банка/Агента.
3. Государственное учреждение заключает Агентское соглашение
(Приложение 3) с каждым Банком/Агентом по обслуживанию получателей и
представляет ему документы с образцами подписей должностных лиц, имеющих
право подписи и оттиском печати.
4. Руководитель государственного учреждения определяет ответственных
лиц, которые будут информировать получателей денег о перечислении
заработной платы, стипендий на лицевые счета по вкладам или на карт-счета.
2. Порядок перевода заработной платы,
стипендий на лицевые счета по
вкладам или на карт-счета
5. После заключения Агентских соглашений по обслуживанию получателей
государственное учреждение формирует по согласованной с Банками/Агентами
форме списки своих работников, которые предоставили заявление для
зачисления причитающейся суммы заработной платы, стипендий на лицевые
счета по вкладам (Приложение 4) или карт-счета (Приложение 5).
При необходимости государственное учреждение дополнительно заключает
Агентское соглашение с Банками/Агентами об обмене электронными подписями.
Электронная форма списка должна иметь следующие реквизиты:
- Номер индивидуального лицевого счета по вкладам или карт-счета;
- Фамилия имя и отчество получателя полностью;
- Сумма на зачисление;
- РНН получателя.
Программное обеспечение предоставляется непосредственно Банками/Агентами, с которыми государственное учреждение заключает Агентские соглашения.

1. Жалақыны, стипендияны салымдар бойынша дербес
шоттарға немесе карт-шоттарға есепке алу жолымен төлеу
жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1. Жалақы, стипендия алушы Банк/Агентпен дербес салымдар бойынша дербес шоттарға (1-қосымша) немесе карт-шоттарға (2-қосымша) есепке алу жолымен өзiне тиесiлi соманы төлеу жөнiнде жеке шарт (бұдан әрi - Шарт) жасасады.
Шарт екi данада жасалады, оның бiрiншiсi алушыда қалады, екiншiсi Банк/Агентте қалады.
Банк ақша алушымен қызметтер көрсету жөнiндегi жұмысты ұйымдастырудың бүкiл тәртiбiн, сондай-ақ Банктiң карточкаларын пайдалану тәртiбiн нақты түсiндiредi.
Банк/Агенттiң жалақыны, стипендияны және басқа да ақшалай төлемдердi салымдар бойынша дербес шоттарға немесе алушылардың карт-шоттарына есепке алу жөнiндегi қаржылық қызметтерiне мемлекеттiк бюджеттен ақы төленедi.
2. Алушы мемлекеттiк мекемеге өзiнде Банк/Агентте ашылған салымдар бойынша дербес шоттың нөмiрiн немесе карт-шоттың нөмiрiн, Шарттың нөмiрi мен жасалған күнiн және Банк/Агенттiң деректемелерiн көрсете отырып, жалақының, стипендияның тиесiлi сомасын аударуға арналған өтiнiштi бередi.
3. Мемлекеттiк мекеме әрбiр Банк/Агентпен алушыларға қызмет көрсету жөнiнде Агенттiк келiсiм жасасады (3-қосымша) және оған қол қою құқығы мен мөртаңбасы бар лауазымды тұлғалардың қолдарының үлгiлерi бар құжаттарды ұсынады.
4. Мемлекеттiк мекеменiң басшысы ақша алушыларды салымдар бойынша дербес шоттарға немесе карт-шоттарға жалақының, стипендияның аударылғаны туралы ақпараттандырып отыратын жауапты тұлғаларды анықтайды.
2. Жалақыны, стипендияны салымдар бойынша дербес
шоттарға немесе карт-шоттарға аудару тәртiбi
5. Алушыларға қызмет көрсету жөнiндегi агенттiк келiсiм жасалғаннан кейiн мемлекеттiк мекеме Банк/Агенттермен келiсiлген нысан бойынша жалақының, стипендияның тиесілi сомасын салымдар бойынша дербес шоттарға (4-қосымша) немесе карт-шоттарға (5-қосымша) есепке алу үшiн өтiнiш берген өздерiнiң қызметкерлерiнiң тiзiмдерiн қалыптастырады.
Қажет болған кезде мемлекеттiк мекеме Банк/Агенттермен электрондық қолдар алмасу туралы Агенттiк келiсiм жасасады.
Тiзiмнiң электрондық нысанының мынадай деректемелерi болуы тиiс:
- Салымдар бойынша жеке дербес шоттың немесе карт-шоттың нөмiрi;
- Алушының аты-жөнi, әкесiнiң аты толығымен;
- Есепке алынатын сома;
- Алушының СТН-i.
Бағдарламалық қамтамасыз етудi мемлекеттiк мекеме өздерiмен Агенттiк келiсiм жасасатын тiкелей Банк/Агенттер ұсынады.

6. Списки могут быть представлены по договоренности между государственным учреждением и Банками/Агентами в электронной форме в виде файла на магнитном носителе информации и в бумажном виде, отдельно по бюджетному и текущим счетам "Средства от платных услуг". Списки в бумажном виде подписываются первым руководителем и главным бухгалтером и удостоверяются печатью государственного учреждения. Программное обеспечение и компьютерная техника при отсутствии ее у государственного учреждения, могут предоставляться Банками/Агентами бесплатно, по соглашению Сторон.
7. Перечисление сумм Банкам/Агентам для зачисления причитающейся заработной платы, стипендий на лицевые счета по вкладам или на карт-счета производится государственным учреждением за день до установленного срока выплаты заработной платы, стипендий с бюджетных счетов (120, 130, 132, 141 "Счет целевого финансирования", 724 "Текущие счета уполномоченных и невыплаченных переводов") и с текущих счетов "Средства от платных услуг" с одновременным перечислением отдельным платежным документом с соответствующих счетов, согласно договору, суммы финансовых услуг Банка/Агента (включая ежемесячное обслуживание карточек при зачислении на карт-счета).
8. Зачисление сумм заработной платы, стипендий на лицевые счета по вкладам или на карт-счета производится в пределах перечисленных государственным учреждением средств на субкорреспондентский счет Банка или специальный счет Агента не позднее следующего банковского дня, и выплаты осуществляются в сроки, установленные в Договоре, заключенном между получателем и Банком/Агентом.
9. В случае, когда сумма списка в электронной форме имеет расхождение с суммой в бумажной форме или с суммой, перечисленной на субкорреспондентский счет Банка или специальный счет Агента, зачисление сумм заработной платы, стипендий на лицевые счета по вкладам или карт-счета не производится до устранения расхождения государственным учреждением путем доперечисления необходимых средств, либо предоставления откорректированного списка.
Если сумма платежного документа окажется больше, чем сумма представленного списка, то излишняя сумма, по письменному требованию государственного учреждения, возвращается Банком/Агентом не позднее следующего банковского дня.
10. Если при обращении работника государственного учреждения за деньгами к Банку/Агенту будут обнаружены неточности в данных номера лицевого счета или в фамилии, имени и отчестве, то выплата средств с лицевого счета по вкладу производится только после получения от государственного учреждения письменного подтверждения перечисленных данных.

6. Тiзiмдер мемлекеттiк мекеме мен Банк/Агенттер арасындағы уағдаластық бойынша электрондық нысанда ақпаратты магниттiк тасымалдаушымен файл түрiнде және қағаз түрiнде, бюджеттiк және "Ақылы қызметтерден алынатын қаражат" ағымдағы шоттары бойынша жеке берілуi мүмкiн. Қағаз түрiндегi тiзiмдерге бiрiншi басшы мен бас бухгалтер қол қояды және мемлекеттiк мекеменiң мөрiмен куәландырылады. Мемлекеттiк мекемеде бағдарламалық қамтамасыз ету және компьютерлiк техника болмаған кезде оларды Банк/Агенттер тегiн беруi мүмкiн.
7. Тиесiлi жалақыны, стипендияны салымдар бойынша дербес шоттарға немесе карт-шоттарға есепке алу үшiн Банк/Агенттерге сома аударуды мемлекеттiк мекеме жалақыны, стипендияны төлеудiң белгіленген мерзiмiне дейiнгi бiр күн бұрын шартқа сәйкес жеке төлем құжатымен тиiстi шоттардан Банк/Агенттiң қаржылық қызметтерiнiң сомасын (карт-шоттарға есепке алу кезiнде карточкаларға ай сайынғы қызмет көрсетудi қоса алғанда) аудара отырып, бюджеттiк шоттардан (120, 130, 132, 141 "Мақсатты қаржыландыру шоты", 724 "Уәкiлеттi және төленбеген аударымдардың ағымдағы шоты") және "Ақылы қызметтерден алынатын қаражат" ағымдағы шоттарынан жүргiзедi.
8. Жалақының, стипендияның сомасын салымдар бойынша дербес шоттарға немесе карт-шоттарға есепке алуды мемлекеттiк мекеме Банктi қосалқы корреспонденттiк шотына немесе Агенттiң арнайы шотына аударған қаражаттың шегiнде келесi банк күнiнен кешiктiрмей жүргiзедi, төлемдер алушы мен Банк/Агент арасында жасалған Шартта белгiленген мерзiмде жүзеге асырылады.
9. Электрондық нысандағы тiзiм сомасының қағаз нысанның сомасымен немесе Банктiң қосалқы корреспонденттiк шотына немесе Агенттiң арнайы шотына аударылған сомамен алшақтығы болған жағдайда, жалақының, мемлекеттiк мекеме қажеттi қаражатты толық аударғанға не түзетiлген тiзiмдi ұсынғанға дейiн стипендияның сомасын салымдар бойынша дербес шоттарға немесе карт-шоттарға есепке алу жүргiзiлмейдi.
Егер төлем құжатының сомасы ұсынылған тiзiмнiң сомасынан артық болып шықса, онда артық соманы мемлекеттiк мекеменiң талап етуi бойынша Банк/Агент келесi банк күнiнен кешiктiрмей қайтарады.
10. Егер мемлекеттiк мекеменiң қызметкерi Банк/Агенттен ақша сұраған кезде дербес шот нөмiрiнiң деректерiнде немесе аты-жөнi мен әкесiнiң атында дәлсiздiктер табылса, онда салым бойынша дербес шоттан қаражат төлеу мемлекеттiк мекемеден аударылған деректердiң жазбаша растамасы алынғаннан кейiн ғана жүргiзiледi.

11. Если государственным учреждением при начислении заработной платы, стипендий будут допущены арифметические ошибки и неверные суммы внесены в список для зачисления заработной платы, стипендий на лицевые счета по вкладам или на карт-счета, то такие ошибки устраняются государственным учреждением путем проведения перерасчета в следующем месяце.
12. Выплата заработной платы, стипендий получателям с лицевого счета
по вкладам производится по предъявлению документа, удостоверяющего его
личность, и вкладной книжки, выданной ему в установленном порядке
Банком/Агентом, а с карт-счета по индивидуальным карточкам, выпущенным
Банком.
13. По желанию получателя зачисленные на лицевые счета по вкладам
суммы заработной платы, стипендий могут выплачиваться его доверенным лицам
на основании доверенности. Такая доверенность может быть оформлена в
соответствии с законодательством Республики Казахстан   V001135_  ,   V001199_  .
Приложение 1
Индивидуальный договор
сберегательного счета физического лица
_________________                                     "__" ________ 200_г.
(город/село)
_____________________________________________________________________,
именуемый в дальнейшем "Банк"/"Агент", в лице Руководителя
_________________________________________________, действующего на
основании Устава и доверенности N __ от "__" ________199_/2000 г., с одной
стороны, и гражданина(ки)_________________________________________________
проживающего(ей) по адресу _______________________________________
именуемого(ой) в дальнейшем "Получатель", с другой стороны, далее именуемые "Стороны", заключили настоящий индивидуальный договор сберегательного счета физического лица (далее - Договор) о нижеследующем:
1. Предмет Договора
1.1. Банк/Агент открывает на имя Получателя сберегательный счет и производит его обслуживание на условиях, предусмотренных Договором.
1.2. Начисление вознаграждения производится в соответствии с законодательством Республики Казахстан и действующим тарифом Банка/ Агента - ежемесячно по годовым процентным ставкам "до востребования".
2. Права и обязанности Банка/Агента
2.1. Банк/Агент обязан:
2.1.1. Открыть Получателю сберегательный счет N ________ на основании заявления и пакета документов, установленных Инструкцией Национального Банка Республики Казахстан  V001199_  "О порядке открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов в банках Республики Казахстан", утвержденной постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 июня 2000 года N 266, и Правилами Банка/Агента.
2.1.2. Не позднее банковского дня, следующего за днем поступления в Банк/Агент денег, зачислять в полном объеме на сберегательный счет деньги, поступающие в пользу Получателя.

11. Егер жалақы, стипендия есептеу кезiнде мемлекеттiк мекеме арифметикалық қателер жiберсе және жалақыны, стипендияны салымдар бойынша дербес шоттарға немесе карт-шоттарға есепке алуға арналған тiзiмге дұрыс емес сома енгiзген болса, онда мұндай қателердi мемлекеттiк мекеме келесi айда қайта есептеу жүргiзу жолымен жояды.
12. Алушыларға салымдар бойынша дербес шоттан жалақы, стипендия төлеу
оның жеке басын куәландыратын құжатты және оған белгiленген тәртiппен
Банк/Агент берген салым кiтапшасын ұсынуы бойынша, ал карт-шоттан төлеу -
Банк шығарған жеке карточкалар бойынша жүргiзiледi.
13. Алушының қалауы бойынша, салымдар бойынша дербес шоттарға есепке
алынған жалақының, стипендияның сомасы сенiмхат негiзiнде оның сенiм
бiлдiрiлген тұлғаларына төленуi мүмкiн. Мұндай сенiмхат Қазақстан
Республикасының заңнамасына сәйкес ресiмделуi мүмкін   V001135_  ,   V001199_  .
1-қосымша
Жеке тұлғаның жинақ шотының
жеке шарты
___________                                        200_ жылғы "__"______
қала/ауыл
Бұдан әрi "Банк"/"Агент" деп аталатын_____________________________
атынан Жарғының және 199_/2000ж. "__" N __ сенiмхаттың негiзiнде әрекет
ететiн_________________________________________басшысы, бiр тараптан және
бұдан әрi "Алушы" деп аталатын ______________________________
мекен-жайында тұратын азамат(ша) ______________________________екiншi
тараптан, бұдан әрi "Тараптар" деп аталатындар мына төмендегiлер туралы
жеке тұлғаның жинақ шотының осы жеке шартын (бұдан әрi - Шарт) жасасты:
Шарттың мән-жайы
1.1. Банк/Агент Алушының атына жинақ шот ашады және Шартта көзделген
ережелерде оған қызмет көрсетуді жүргiзедi.
1.2. Сыйақыны есептеу Қазақстан Республикасының заңнамасына және Банк/Агенттiң қолданылып жүрген тарифiне сәйкес - жылдық пайыздық ставкалар бойынша "талап етiлгенге дейiн" ай сайын жүргiзiледi.
2. Банк/Агенттiң құқықтары мен мiндеттерi
2.1. Банк/Агент мiндеттi:
2.1.1. Алушыға өтiнiштiң және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 2 маусымдағы N 266 қаулысымен бекiтiлген "Қазақстан Республикасының банктерiнде клиенттердiң банктiк шоттарын ашудың, жүргiзудiң және жабудың тәртiбi туралы"  V001199_  Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң нұсқаулығымен белгiленген құжаттар пакетiнiң негiзiнде N___ жинақ шотын ашуға.
2.1.2. Банк/Агентке ақша түскен күннен кейiнгi банктiк күннен кешiктiрмей, Алушының пайдасына түсетiн ақшаны жинақ шотқа толық көлемiнде есепке алуға.

2.1.3. Обеспечить сохранность, наличие и учет денег на счете Получателя.
2.1.4. Представлять справки по счетам третьим лицам без согласия Получателя только в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
2.1.5. Зачислять на сберегательный счет деньги, вносимые самим Получателем или третьими лицами, как в наличной, так и в безналичной форме (перечислением).
2.1.6. Осуществлять все операции на счете Получателя при наличии документа, удостоверяющего его личность, вкладной книжки и идентификации подписи. При отсутствии вышеперечисленных документов и несоответствии подписи, операции со счетом не производятся.
2.1.7. Выполнять распоряжения Получателя о выдаче (переводе) Получателю или третьим лицам соответствующей суммы денег.
2.1.8. Присвоить Получателю индивидуальный идентификационный код.
2.1.9. Начислять вознаграждение на остаток денег на сберегательном счете Получателя "__" числа каждого месяца из расчета ___% годовых (не ниже тарифов Банка/Агента, действующих на момент зачисления денег на сберегательный счет по вкладам до востребования).
2.1.10. Без взимания вознаграждения осуществлять прием, зачисление и выплату заработной платы, стипендий и других денежных выплат на (с) сберегательный(го) счет(а) по вкладам Получателя.
2.2. Банк/Агент вправе:
2.2.1. Отказать в исполнении указания Получателя, если такое указание и предоставляемые по нему документы противоречат требованиям законодательства Республики Казахстан.
2.2.2. Требовать все необходимые документы, служащие основанием для выдачи и перечисления с сберегательного счета безналичных сумм (платежный документ и т.д.).
3. Права и обязанности Получателя
3.1. Получатель обязан:
3.1.1. При совершении расчетно-кассовых операций, получении информации о состоянии своего сберегательного счета предоставлять документ, удостоверяющий его личность, вкладную книжку и идентифицировать свою подпись на специальном бланке.
3.1.2. В случае утери документов, удостоверяющих его личность, уведомить о случившемся Банк/Агент и предоставить документ, подтверждающий личность Получателя, выданный уполномоченным органом.
3.1.3. Сообщить об изменении фамилии, имени и отчества, а также документов, удостоверяющих личность Получателя.
3.1.4. Представлять все необходимые документы, служащие основанием для перечисления со своего сберегательного счета безналичных сумм (платежный документ и т.д.).
3.2. Получатель вправе:
3.2.1. Снимать наличные суммы денег и/или осуществлять безналичные платежи в пределах текущего остатка суммы денег на сберегательном счете.

2.1.3. Алушының шотындағы ақшаның сақталуын, болуын және есепке алынуын қамтамасыз етуге.
2.1.4. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайда ғана Алушының келiсiмiнсiз үшiншi тұлғаға шоттар бойынша анықтама беруге.
2.1.5. Жинақ шотқа Алушының өзi немесе жұмыс берушiнi қоспағанда, үшiншi тұлға енгiзген ақшаны қолма-қол да, қолма-қол емес те (аудару) нысанда есепке алуға.
2.1.6. Алушының жеке басын куәландыратын құжат, салым кiтапшасы және қолының сәйкестендiруi болған жағдайда, оның шотындағы барлық операцияларды жүзеге асыруға. Жоғарыда санамаланған құжаттар болмаған және қолдары сәйкес келмеген кезде, шотпен операциялар жасалмайды.
2.1.7. Алушыға немесе үшiншi тұлғаға ақшаның тиiстi сомасын беру (аудару) туралы Алушының өкiмiн орындауға.
2.1.8. Алушыға жеке сәйкестендiру кодын беруге.
2.1.9. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен Алушының жинақ шотының жай-күйi туралы ақпарат беруге.
2.1.10. Әрбiр айдың "___" күнi жылдық % есептей отырып, Алушының жинақ шотындағы ақшаның қалдығына сыйақы (талап еткенге дейiн салымдар бойынша жинақ шотқа ақшаны есепке алу сәтiнде қолданылған Банк/Агенттiң тарифтерiнен төмен емес) есептеуге.
2.2. Банк/Агент құқылы:
2.2.1. Алушының нұсқауын орындаудан, егер мұндай нұсқау және ол бойынша ұсынылатын құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына қайшы келетiн болса, бас тартуға.
2.2.2. Жинақ шоттан қолма-қол емес соманы беруге және аударуға негiз болып табылатын барлық қажеттi құжаттарды (шарт, төлем құжаты және т.б.) талап етуге.
3. Алушының құқықтары мен мiндеттерi
3.1. Алушы мiндеттi:
3.1.1. Есеп айырысу-кассалық операциялар жасаған, өзiнiң жинақ шотының жай-күйi туралы ақпарат алған кезде оның жеке басын куәландыратын құжатты, салым кiтапшасын ұсынуға және өзiнiң қолын арнайы бланкiде сәйкестендiруге.
3.1.2. Оның жеке басын куәландыратын құжаттар жоғалған жағдайда, болған жағдай туралы Банк/Агентке хабарлауға және Алушының жеке басын растайтын уәкiлеттi орган берген құжатты ұсынуға.
3.1.3. Аты-жөнi, тегiнiң, сондай-ақ Алушының жеке басын куәландыратын құжаттарының өзгергенi туралы хабарлауға.
3.1.4. Өзiнiң жинақ шотынан қолма-қол емес соманы аударуға негiз болатын барлық қажеттi құжаттарды (шарт, төлем құжаты және т.б.) ұсынуға.
3.2. Алушы құқылы:
3.2.1. Жинақ шоттағы ақша сомасының ағымдағы қалдығы шегiнде қолма-қол ақша сомасын алуға және/немесе қолма-қол емес төлемдердi жүзеге асыруға.

3.2.2. Завещать деньги на счете, а также передавать право распоряжения деньгами на счете другому лицу в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан.
3.2.3. Пополнять сумму денег на счете как в наличной, так и безналичной (перечислением) форме.
4. Ответственность Сторон
4.1. За несвоевременное зачисление денег перечисленных работодателем, заключившим Агентское соглашение с Банком/Агентом по обслуживанию его работников, на сберегательный счет Получателя Банк/Агент уплачивает штраф в пользу Получателя из расчета __% от несвоевременно зачисленной суммы за каждый день просрочки.
4.2. В случае неправомерного списания Банком/Агентом денег с сберегательного счета Получателя, Банк/Агент возмещает неправильно списанную сумму, а также выплачивает штраф в пользу Получателя из расчета __% от неправомерно списанной суммы за каждый день просрочки.
4.3. За ненадлежащее выполнение или невыполнение указаний Получателя о перечислении денег либо об их выдаче с сберегательного счета Банк/Агент возмещает причиненный ущерб, а также выплачивает штраф в размере __% от не перечисленной либо не выданной суммы.
5. Срок действия Договора
5.1. Договор вступает в силу с даты его подписания и действует до закрытия сберегательного счета.
5.2. В пятидневный срок после расторжения Договора Банк/Агент закрывает сберегательный счет Получателя в установленном порядке. Остаток денег, находящихся на сберегательном счете Получателя, выдается Получателю наличными или перечисляется Банком/Агентом на сберегательный счет или
карт-счет, предварительно указанный Получателем.
6. Порядок рассмотрения споров
6.1. Все споры и разногласия, возникающие между сторонами по
Договору, разрешаются посредством переговоров. Разногласия, по которым
Стороны не достигли договоренности, разрешаются в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
Образец подписи Получателя:
Подпись Получателя ______________________________________
Юридические адреса и реквизиты Сторон:
"Банк"/"Агент"                                   "Получатель"
_____________________                           _______________________
(Наименование)
_____________________                           ________________________
(Адрес)
_____________________                           Паспорт_________________
РНН_________________                            РНН____________________
БИК ________________                            Район___________________
Код__________________                           Сл./Дом.тел. _____________
Подписи:
"Банк"/"Агент"                         "Получатель"
___________________                           _______________________
М.П.
Приложение 2
Индивидуальный договор
о выдаче работнику государственного учреждения
банковской карточки и ее обслуживании
______________                                          "__"_______200_г.
(город/село)
_____________________________________________________________________,
именуемый в дальнейшем "Банк", в лице Руководителя, действующего на

3.2.2. Шоттағы ақшаны, сондай-ақ шоттағы ақшаға иелiк ету құқығын Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес басқа тұлғаға мұраға беруге.
3.2.3. Шоттағы ақшаның сомасын қолма-қол да, қолма-қол емес те (аудару) нысанда толықтыруға.
4. Тараптардың жауапкершiлiгi
4.1. Банк/Агентпен оның қызметкерлерiне қызмет көрсету жөнiнде Агенттiк келiсiм жасасқан жұмыс берушi аударған ақшаның уақытылы есепке алынбағаны үшiн Банк/Агент Алушының жинақ шотына мерзiмiн ұзартудың әрбiр күнi үшiн уақытылы есепке алынбаған соманың ___% есептей отырып Алушының пайдасына айыппұл төлейдi.
4.2. Банк/Агент Алушының шотынан ақшаны заңсыз есептен шығарған жағдайда, Банк/агент дұрыс есептен шығарылмаған соманы өтейдi, сондай-ақ мерзiмiн ұзартудың әрбiр күнi үшiн заңсыз есептен шығарылған соманың ___% есептей отырып Алушының пайдасына айыппұл төлейдi.
4.3. Алушының ақша аудару туралы не оны жинақ шоттан беру туралы нұсқауларын тиiстi орындамағаны немесе орындамағаны үшiн Банк/Агент келтiрiлген зиянды өтейдi, сондай-ақ аударылмаған не берiлмеген соманың __% мөлшерiнде айыппұл төлейдi.
5. Шарттың әрекет ету мерзiмi
5.1. Шарт қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және жинақ шот жабылғанға дейiн әрекет етедi.
5.2. Шарттың бұзылғаннан кейiн бес күн мерзiмде Банк/агент
белгiленген тәртiппен Алушының жинақ шотын жабады. Алушының жинақ
шотындағы ақша қалдығы Алушыға қолма-қол ақшамен беріледі немесе
Банк/Агент Алушы алдын ала көрсеткен жинақ шотқа немесе қарт-шотқа
аударады.
6. Дауларды қарау тәртібі
6.1. Шарт бойынша тараптар арасында туындайтын барлық даулар мен
алауздықтар келіссөздер арқылы шешіледі. Тараптар өздері бойынша
уағдаластыққа келе алмаған алауздықтар Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес шешіледі.
Алушының қолының үлгісі
Алушының қолы_______________________
Тараптардың заңды мекен-жайлары мен деректемелері:
"Банк"/"Агент"                                 "Алушы"
_________________                          _______________
(атауы)
_________________                          _______________
(мекен-жайы)
_________________                       Төлқұжат__________
СТН_______________                      СТН     __________
БЖК_______________                      Аудан   __________
Коды______________                      Қызм./үй тел.__________
Қолдары:
"Банк"/"Агент"                                 "Алушы"
_________________                          _______________
М.О.
2-қосымша
Мемлекеттiк мекеменiң қызметкерiне банктiк
карточканы беру және оған қызмет көрсету туралы
жеке шарт
___________                                        200_ жылғы "__"______
(қала/ауыл)
Бұдан әрi "Банк" деп аталатын _____________________________________

основании Устава и доверенности N __ от "__" ________199_/2000 г., с одной
стороны, и гражданина(ки)_________________________________________________
проживающего(ей) по адресу________________________________________________
именуемого(ой) в дальнейшем "Получатель", с другой стороны, далее именуемые "Стороны", заключили настоящий индивидуальный договор на выдачу банковской карточки и ее обслуживании (далее - Договор) о нижеследующем:
1. Предмет Договора
1.1. Банк обязуется, на основании заявления Получателя на получение дебетной платежной карточки (далее - Карточка), изготовить для Получателя Карточку, которая используется во всех местах, где установлены Банкоматы, РОS-терминалы, I-принтеры Банка, для получения наличности, оплаты товаров и услуг в предприятиях торговли и в сфере обслуживания, уполномоченных совершать такие операции.
1.2. Предметом Договора являются отношения, складывающиеся между Банком и Получателем, по поводу использования Карточки ее владельцем в качестве платежного средства, а также лицом, которому по поручению Получателя карт-счета выдана Карточка, обслуживаемая с карт-счета последнего (далее - владелец дополнительной Карточки).
2. Права и обязанности Банка
2.1. Банк обязан:
2.1.1. Изготовить и выдать Карточку в течение _____банковских дней со дня получения заявления от Получателя.
2.1.2. Присвоить Получателю персональный идентификационный номер (ПИН - код).
2.1.3. Не позднее банковского дня, следующего за днем поступления в Банк денег, зачислять в полном объеме на карт-счет деньги, поступившие в пользу Получателя.
2.1.4. Обеспечить обслуживание Карточки в соответствии с Правилами Банка, доведенными до сведения Получателя при заключении Договора.
2.1.5. Обеспечить сохранность и учет денег по карт-счету Получателя.
2.1.6. Представлять справки по счетам третьим лицам без согласия Получателя только в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
2.1.7. В течение ___ банковских дней со дня получения письменного запроса представлять Получателю дополнительную выписку.
2.1.8. Начислять вознаграждение на остаток денег по карт-счету в сроки и по ставке, утвержденным постановлением Правления Банка, действующим на момент начисления.
2.1.9. Публиковать в официальных печатных изданиях Республики Казахстан объявления об изменениях в тарифах минимум за ____ банковских дней до их вступления в силу.
2.1.10. Уведомлять Получателя о всех изменениях в Правилах, путем размещения объявлений в филиалах Банка, а также в государственном учреждении по месту работы Получателя.

атынан, Жарғының және 199_/2000ж., "_" ___________N__ сенiмхаттың
негiзiнде әрекет ететiн Басшы,бiр тараптан және бұдан әрi "Алушы" деп
аталатын ________________________ _________________мекен-жайында тұратын
азамат (азаматша)___________________________ екiншi тараптан, бұдан әрi
"Тараптар" деп аталатындар мына төмендегiлер туралы арналған банктiк карточканы беруге және оған қызмет көрсетуге осы жеке шартты (бұдан әрi - Шарт) жасасты:
1. Шарттың мән-жайы
1.1. Банк Алушының дебеттiк төлем карточкасын (бұдан әрi - Карточка) алуға арналған өтiнiшi негiзiнде Алушы үшiн Банкоматтар, Банктiң РОS-терминалдары, I-принтерлерi орнатылған барлық жерлерде пайдаланылатын, қолма-қол ақша алу, сауда кәсiпорындарында және осындай операцияларды жүргiзуге уәкiлеттi қызмет ету саласында тауарлар мен қызметтерге ақы төлеу үшiн Карточка әзiрлеуге мiндеттенедi.
1.2. Банк пен Алушы арасындағы Карточканы оның иесiнiң, сондай-ақ карт-шот Алушының тапсырмасы бойынша соңғысының карт-шотынан қызмет көрсетiлетiн (бұдан әрi - қосымша Карточканың иесi) Карточка берiлген тұлғаның пайдалануына орай қалыптасатын қатынастар Шарттың мән-жайы болып табылады.
2. Банктiң құқықтары мен мiндеттерi
2.1. Банк мiндеттi:
2.1.1. Алушыдан өтiнiш алған күннен бастап банктiк күн iшiнде Карточканы дайындауға және беруге.
2.1.2. Алушыға дербес сәйкестендiру нөмiрiн (ДСН-код) беруге.
2.1.3. Банкке ақша түскеннен кейiнгi банктiк күннен кешiктiрмей, Алушының пайдасына түскен ақшаны карт-шотқа толық көлемде есепке алуға.
2.1.4. Шарт жасасқан кезде Алушының назарына жеткiзiлген Банктiң Ережелерiне сәйкес Карточканың қызмет етуiн қамтамасыз етуге.
2.1.5. Алушының карт-шоты бойынша ақшаның сақталуын және есебiн қамтамасыз етуге.
2.1.6. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда ғана, Алушының келiсiмiнсiз үшiншi тұлғаларға шоттар бойынша анықтамалар ұсынуға.
2.1.7. Жазбаша сұрау салуды алған күннен бастап банктiк күннiң iшiнде Алушыға қосымша көшiрмелердi ұсынуға.
2.1.8. Есептеу сәтiнде әрекет ететiн Банк Басқармасының қаулысымен бекiтiлген мерзiмде және ставка бойынша карт-шот бойынша ақшаның қалдығына сыйақы есептеуге.
2.1.9. Қазақстан Республикасының ресми баспа басылымдарында олар күшiне енгенге дейiнгi ________ банктiк күн iшiнде тарифтердегi өзгерiстер туралы хабарландыруды жариялауға;
2.1.10. Алушыны Банктiң филиалдарында, сондай-ақ Алушының жұмыс орны бойынша мемлекеттiк мекемеде хабарландыруларды тарату жолымен, Ережелердегi барлық өзгерiстер туралы хабардар етуге.

2.1.11. Без взимания вознаграждения осуществлять прием, зачисление и выплату заработной платы, стипендий и других денежных выплат на (с) карт-счет(а) Получателя.
2.2 Банк вправе:
2.2.1. Аннулировать Карточку в случае неявки Получателя в Банк для получения Карточки в срок более __ месяцев со дня подачи заявления.
2.2.2. В одностороннем порядке изменять Правила и тарифы, уведомив Получателя в порядке, предусмотренном пунктом 2.1.9. Договора.
2.2.3. Без согласия Получателя удержать вознаграждение по установленным тарифам Банка на этот период за зачисленные деньги третьими лицами, за исключением работодателя.
3. Права и обязанности Получателя
3.1. Получатель обязан:
3.1.1. Оплачивать стоимость изготовления платежных карточек по договоренности с Банком в момент заключения договора и подписания заявления на выпуск платежной карточки (далее - карточки).
3.1.2. Соблюдать условия Договора и Правила Банка.
3.1.3. Обеспечить сохранность Карточки.
3.1.4. В случае утери или кражи Карточки немедленно обратиться в Банк
с устным или письменным требованием блокирования карточки в порядке,
предусмотренном Правилами.
3.1.5. В течение __ банковских дней письменно уведомить Банк об
изменениях данных, указанных в заявлении.
3.1.6. При получении от Банка соответствующего письменного
уведомления прекратить пользование Карточкой и в течение ___ банковских
дней со дня получения данного уведомления вернуть Карточку в Банк.
3.1.7. В течение ___ банковских дней со дня получения от Банка
письменного уведомления о расторжении Договора вернуть банку все Карточки,
выпущенные для Получателя в рамках Договора.
3.2. Клиент вправе:
3.2.1. Получать выписки по карт-счету.
3.2.2. Обратиться в Банк с устным или письменным требованием
блокирования или разблокирования Карточки в порядке, предусмотренном
Правилами Банка.
3.2.3. Оформлять по карт-счету дополнительные Карточки на доверенных лиц с установлением по ним лимита в соответствии с банковским законодательством.
3.2.4. Пополнять сумму денег на счете как в наличной, так и безналичной (перечислением) форме.
4. Ответственность Сторон
4.1. За несвоевременное зачисление денег перечисленных работодателем, заключившим Агентское соглашение с Банком по обслуживанию его работников, на карт-счет Получателя, Банк уплачивает штраф в пользу Получателя из расчета __% от несвоевременно зачисленной суммы за каждый день просрочки.

2.1.11. Сыйақы алмай:
- Карточканы дайындауды;
- Алушының жұмыс берушiден қолма-қол ақшасыз аударыммен Банкке түсетiн ақшаның карт-шотына есепке алынуын;
- Карточкаға қызмет көрсетудi;
- Карточканың қолданылу мерзiмiнiң өтуiне байланысты Карточкаларды ауыстыруды;
- күнтiзбелiк айдың iшiнде 6 чекке дейiн карт-шоттағы ақшаның қалдығы туралы ақпараттарды банкоматтардың, терминалдардың көмегiмен қамтамасыз етудi жүзеге асыруға.
2.2. Банк құқылы:
2.2.1. Алушы өтiнiш берген күнiнен бастап айдан аса мерзiмде Карточканы алу үшiн Банкке келмеген жағдайда Карточканы жоюға.
2.2.2. Шарттың 2.1.9-тармағында көзделген тәртiппен Алушыны хабардар ете отырып, Ереже мен тарифтердi бiр жақты тәртiппен өзгертуге.
2.2.3. Жұмыс берушiнi қоспағанда, үшiншi тұлғалардан есептелген ақша үшiн сондай-ақ күнтiзбелiк айдың iшiнде 4 чекке дейiн Шартта жоғары көзделген карт-шоттағы ақшаның қалдығы туралы ақпараттарды банкоматтардың, терминалрдың көмегiмен алғаны үшiн Банктiң бұл кезеңге белгiленген тарифтерi бойынша Алушының келiсiмiнсiз сыйақыларды ұстап қалуға.
3. Алушының құқықтары мен мiндеттерi
3.1. Алушы мiндеттi:
3.1.1. Шарттың талаптарын және Банктiң Ережесiн сақтауға.
3.1.2. Карточканың сақталуын қамтамасыз етуге.
3.1.3. Карточканы жоғалтқан немесе ұрлатқан жағдайда карточканы
Ережелерде көзделген тәртiппен шектеуге ауызша немесе жазбаша талаптармен
дереу Банкке өтiнiш жасауға.
3.1.4. Өтiнiште көрсетiлген деректердiң өзгерiстерi туралы_________
банктiк күннiң iшiнде Банкке жазбаша хабарлауға.
3.1.5. Банктен тиiстi жазбаша хабарлама алған кезде Карточканы
пайдалануды тоқтатуға және осы хабарламаны алған күннен бастап банктiк
күннiң iшiнде Банкке Карточканы қайтаруға.
3.1.6. Банктен Шартты бұзу туралы жазбаша хабарлама алған күннен
бастап ___________ банктiк күннiң iшiнде банкке Шарт шеңберiнде Алушы үшiн
шығарылған барлық Карточкаларды қайтаруға.
3.2. Алушы құқылы:
3.2.1. Карт-шот бойынша үзiндi көшiрмелер алуға.
3.2.2. Банкке Банк Ережесiнде көзделген тәртiппен Карточканы
шектеудiң немесе шектеудi алудың ауызша не жазбаша талаптарымен
өтiнiш жасауға.
3.2.3. Банктiк заңнамаға сәйкес сенiм бiлдiрiлген тұлғаларға олар бойынша лимиттi белгiлей отырып, карт-шот бойынша қосымша Карточкаларды ресiмдеуге.
3.2.4. Шоттағы ақша сомасын қолма-қол, сол сияқты қолма-қол емес (аударумен) нысанда толықтыруға.
4. Тараптардың жауапкершiлiгi
4.1. Банкпен оның қызметкерлерiне қызмет көрсету жөнiнде Агенттiк келiсiм жасасқан жұмыс берушi аударған ақшаны Алушының карт-шотына уақытылы есепке алмағаны үшiн, Банк әрбiр мерзiмi өткен күн үшiн уақытылы есепке алынбаған соманың __% есебiнен Алушының пайдасына айыппұл төлейдi.

4.2. В случае неправомерного списания Банком денег с карт-счета Получателя, Банк восстанавливает неправильно списанную сумму, а также выплачивает штраф в пользу Получателя из расчета __% от неправомерно списанной суммы за каждый день просрочки.
4.3. За ненадлежащее выполнение или невыполнение указаний Получателя о перечислении денег с карт-счета Банк возмещает причиненный ущерб, а также выплачивает штраф в размере __% от неперечисленной либо невыданной суммы.
5. Срок действия Договора
5.1. Договор вступает в силу с даты его подписания и действует до закрытия карт-счета.
5.2. В пятидневный срок после расторжения Договора Банк закрывает
карт-счет Получателя в установленном порядке. Остаток денег, находящихся
на карт-счете Получателя, выдается Получателю наличными или перечисляется
Банком на карт-счет или сберегательный счет, предварительно указанный
Получателем.
6. Порядок рассмотрения споров
6.1. Все споры и разногласия, возникающие между Сторонами по
Договору, разрешаются посредством переговоров. Разногласия, по которым
Стороны не достигли договоренности, разрешаются в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
Юридические адреса и реквизиты Сторон:
"Банк"                            "Получатель"
_____________________                        ______________________
(Наименование)
_____________________                        _______________________
(Адрес)
_________                                    Паспорт_________________
РНН_________________                         РНН  ____________________
БИК ________________                         Район ___________________
Код__________________                        Сл./Дом.тел. _____________
Подписи:
"Банк"/"Агент"                            "Получатель"
___________________                          _______________________
М.П.
Приложение 3
Агентское соглашение
город/село__________                        "__"_________2000 г.
(Наименование государственного учреждения), именуемое в дальнейшем
"Госучреждение", в лице руководителя____________________________________,
действующего на основании Положения, утвержденного от "___"_____________
199__ года, с одной стороны, и Банк (филиал Банка), именуемый в дальнейшем "Банк" (подразделение организации, имеющей лицензию Национального Банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, именуемое в дальнейшем "Агент") в лице Руководителя, действующего на основании Устава (Положения) и доверенности N___ от "___" _______ ____г., с другой стороны, далее именуемые "Стороны", в соответствии с Законом Республики Казахстан  Z990493_  "О труде в Республике Казахстан", заключили настоящее Агентское соглашение (далее - Соглашение) о нижеследующем:

4.2. Банк Алушының карт-шотынан ақшаны заңсыз есептен шығарған жағдайда, Банк есептен дұрыс шығарылмаған соманы қалпына келтiредi, сондай-ақ әрбiр мерзiмi өткен күн үшiн заңсыз есептен шығарылған соманың __% есебiнен Алушының пайдасына айыппұл төлейдi.
4.3. Карт-шоттан ақшаның аударылуы туралы Алушының нұсқауларын
тиiсiнше орындамағаны немесе орындамағаны үшiн Банк келтiрiлген зиянның
орнын толтырады, сондай-ақ аударылмаған не берiлмеген соманың ___%
мөлшерiнде айыппұл төлейдi.
5. Шарттың әрекет ету мерзiмi
5.1. Шарт қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және карт-шот
жабылғанға дейiн әрекет етедi.
5.2. Шарт бұзылғаннан кейiн бес күн мерзiмде Банк белгiленген
тәртiппен Алушының карт-шотын жабады. Алушының карт-шотындағы ақшаның
қалдығы Алушыға қолма-қол ақшамен берiледi немесе Банк Алушы алдын-ала
көрсеткен карт-шотқа немесе жинақ шотқа аударады.
6. Дауларды қарау тәртiбi
6.1. Шарт бойынша Тараптар арасында туындайтын барлық даулар
мен алауыздықтар келiссөздер арқылы шешiледi. Тараптар уағдаластыққа
жетпеген алауыздықтар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
шешiледi.
"Банк"                                      "Алушы"
_________________                          _______________
(Атауы)
_________________                          _______________
(Мекен-жайы)
_________________                       Төлқұжат__________
СТН_______________                      СТН     __________
БЖК_______________                      Аудан   __________
Коды______________                      Қызм./үй тел.__________
Қолдары:
"Банк"/"Агент"                                 "Алушы"
_________________                          _______________
М.О.
3-қосымша
Агенттік келісім
қала/ауыл________                                  2000 жылғы "__"______
(Мемлекеттiк мекеменiң атауы) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 199__
жылғы "__"______ бекiтiлген Ереженiң негiзiнде әрекет ететiн, атынан,
бұдан әрi - "Мемлекеттiк мекеме", бiрiншi тараптан, және Банк филиалы,
бұдан әрi - "Банк", Жарғының (Ереженің) және "__"___N___ сенiмхаттың
негiзiнде әрекет ететiн (Басшы) атынан, екiншi тараптан, "Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы"  Z990493_  бұдан әрi - "Тараптар", Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес төмендегiлер туралы осы Агенттiк келiсiмге (бұдан әрi - Келiсiм) қол қойды:

1. Предмет Соглашения
1.1. На основании заявлений работников Госучреждение поручает, а Банк/Агент осуществляет зачисление заработной платы, стипендий и других денежных выплат (далее - зарплата, стипендия), причитающихся работникам госучреждений и стипендиатам (далее - Получатели), на лицевые счета по вкладам или на счета дебетных платежных карточек Банка (далее - карт-счета) на основании списков, представленных Госучреждением на условиях, предусмотренных Соглашением.
1.2. Порядок зачисления зарплаты, стипендий на лицевые счета по вкладам или карт-счета, взаимодействие Госучреждения с Банком/Агентом, размер и сроки оплаты финансовых услуг за фактически зачисленные деньги, их последовательность, регламентируются Соглашением и нормативными правовыми актами Министерства финансов Республики Казахстан.
1.3. Условия организации по осуществлению выплат Банком/Агентом зарплаты, стипендий с лицевых счетов по вкладам или с карт-счета Получателям оговариваются при заключении индивидуальных договоров на обслуживание между Получателем и Банком/Агентом.
2. Обязательства Сторон
2.1. Банк/Агент обязуется:
2.1.1. Зачислять суммы зарплаты, стипендий на лицевые счета по вкладам или на карт-счета в пределах перечисленных госучреждением средств на субкорреспондетский или специальный счет Банка/Агента не позднее следующего банковского дня и выплачивать их наличными деньгами по первому требованию Получателей в сроки, установленные индивидуальным договором, заключенным между Получателем и Банком/Агентом.
2.1.2. Начислять вознаграждение на остаток денег на счетах Получателей в сроки и по ставкам, согласно тарифам Банка/Агента, действующим на момент зачисления денег на лицевой счет по вкладам или карт-счет Получателя.
2.1.3. Предоставлять Получателю выписку по карт-счету в порядке, предусмотренном в индивидуальном договоре с Получателем.
2.1.4. Гарантировать соблюдение банковской тайны по лицевым счетам по вкладам и карт-счетам Получателей и операциям, совершаемым по ним, независимо от срока действия индивидуального договора в соответствии с законодательством Республики Казахстан  V990817_  .
2.2 Госучреждение обязуется:
2.2.1. Определить ответственных лиц, которые будут регистрировать номера лицевых счетов по вкладам или карт-счетов Получателей, составлять список на зачисление выплат, осуществлять с Банком/Агентом текущую работу, связанную с обслуживанием Получателей.

1. Келiсiмнiң мәнi
1.1. Мемлекеттiк мекеме қызметкерлердiң өтiнiштерi негiзiнде тапсырма бередi, ал Банк/Агент Келiсiмде көзделген шарттар негiзiнде Мемлекеттiк мекеме ұсынған тiзiмдер негiзiнде, салымдар бойынша дербес шоттарға немесе Банктiң дебеттiк төлем карточкаларының шоттарына (бұдан әрi - карт-шоттар) мемлекеттiк мекеменiң қызметкерлерiне және стипендия алушыларға (бұдан әрi - Алушылар) тиесiлi жалақыны, стипендияны және басқа да ақшалай төлемдердi (бұдан әрi - жалақы, стипендия) есепке алуды жүзеге асырады
1.2. Жалақыларды, стипендияларды салымдар бойынша дербес шоттарға немесе карт-шоттарға есепке алу тәртiбi, Мемлекеттiк мекеменiң Банк/Агентпен өзара қарым-қатынасы, iс жүзiнде есепке алынған ақшалар үшін қаржылық қызметтерге ақы төлеудің мөлшері және мерзiмдерi, олардың рет-ретiмен жүргiзiлуi Келiсiммен және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiмен реттеледi.
1.3. Банк/Агенттiң салымдар бойынша дербес шоттардан немесе Алушыларға карт-шоттан жалақыларды, стипендияларды төлеу жүзеге асыру жөнiндегi ұйымдастыру шарттары Алушы мен Банк/Агенттiң арасында қызмет көрсетуге арналған жеке шарттарды жасасқан кезде келiсiледi.
2. Тараптардың мiндеттемелерi
2.1. Банк/Агент мiндеттенедi:
2.1.1. Жалақылардың, шәкiртақылардың сомасын мемлекеттiк мекеме аударған қаражат шегiнде келесi банк күнiнен кешiктiрмей Банк/Агенттiң қосалқы корреспонденттiк немесе арнайы шоттарына салымдар бойынша дербес шоттарына немесе карт-шоттарына есепке алуға және Алушылардың алғашқы талабы бойынша оларды Алушы мен Банк/Агенттiң арасында жасалған жеке шартта белгiленген мерзiмдерде қолма-қол ақшамен төлеуге.
2.1.2. Алушының шоттарындағы ақшаның қалдығына сыйақыны Алушының салымдар бойынша дербес шотына немесе карт-шотына ақшаны есепке алу сәтiнде қолданылып жүрген Банк/Агенттiң тарифтерiне сәйкес мерзiмдерде және ставкалар бойынша есептеуге.
2.1.3. Карт-шот бойынша үзiндi көшiрменi Алушымен жасалған жеке шартта көзделген тәртiппен Алушыға беруге.
2.1.4. Алушылардың салымдары бойынша дербес шоттары және карт-шоттары  V990817_  және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеке шарттардың қолданылу мерзiмiне қарамастан олар бойынша жасалатын операциялар бойынша банк құпияларын сақтауға кепiлдiк беруге.
2.2. Мемлекеттiк мекеме мiндеттенедi:
2.2.1. Алушылардың салымдар бойынша дербес шоттарының немесе карт-шоттарының нөмiрлерiн тiркейтiн жауапты тұлғаларды анықтауға, төлемдердi есепке алуға арналған тiзiмдердi жасауға, Банк/Агентпен карточкалардың әзiрлеу құнын қоса алғанда, Алушыларға қызмет көрсетуге байланысты ағымдағы жұмысты жүзеге асыруға.

2.2.2. Осуществлять Банку/Агенту перевод денег в пользу Получателей в сроки, установленные в индивидуальном трудовом договоре, заключенном между Госучреждением и работником.
2.2.3. Информировать Получателей о суммах денег, поступающих на их лицевые счета по вкладам или на карт-счета.
2.2.4. В случае увольнения Получателя из Госучреждения или расторжения Получателем с Госучреждением трудовых отношений в течение пяти календарных дней письменно уведомить об этом Банк/Агента.
2.2.5. Предоставить в Банк/Агенту документ с образцами подписей и оттиском печати в двух экземплярах, заверенный соответствующим администратором бюджетных программ, а по администраторам республиканских бюджетных программ - заверенные, согласно нормативным правовым актам Министерства финансов Республики Казахстан.
2.2.6. В случае утери печати и изменениях в документе с образцами подписей сообщить Банку/Агенту не позднее следующего дня.
2.2.7. Оплачивать Банку/Агенту финансовые услуги в день перечисления из расчета ____ % от перечисляемой суммы зарплаты, стипендий, зачисляемых на лицевые счета по вкладам или на карт-счета Получателей.
3. Права Сторон
3.1. Банк/Агент имеет право:
3.1.1. Отказать в совершении операций по зачислению зарплаты, стипендий на лицевые счета по вкладам или на карт-счета Получателей при наличии фактов, свидетельствующих о нарушении Госучреждением действующего законодательства Республики Казахстан, а также в случае, если сумма, указанная в платежном документе, превышает сумму, указанную в списках.
3.1.2. Отклонить запрос Госучреждения на отмену произведенного, согласно представленного платежного документа и списка, зачисления, на лицевые счета по вкладам или на карт-счета Получателей.
3.2. Госучреждение имеет право:
3.2.1 На основании заявления об износе или утере печатей, а также в случае изменения наименования, обслуживаться платежным документом с пометкой об отсутствии печати при наличии подписей, указанных в документе с образцами подписей, до изготовления печати.
4. Ответственность Сторон
4.1. За несвоевременное зачисление зарплаты, стипендий на лицевые счета по вкладам или на карт-счета Получателей, а также за неправомерное списание денег, ненадлежащее или невыполнение указаний Получателя Банк/Агент, согласно индивидуальному договору, уплачивает штраф в пользу Получателя.
4.2. Ответственность за полноту и правильность реквизитов, указанных в платежных документах, а также за достоверность информации в списках, представленных Банку/Агенту в электронной и бумажной формах, несет Госучреждение, представившее их.

2.2.2. Банк/Агентке Мемлекеттiк мекеме мен қызметкердiң арасында жасалған жеке еңбек шартында белгiленген мерзiмдерде Алушылардың пайдасына ақша аударуды жүзеге асыруға.
2.2.3. Алушыларға салымдар бойынша олардың дербес шоттарына немесе карт-шоттарына келiп түсетiн ақша сомасы туралы ақпарат беруге.
2.2.4. Алушыны Мемлекеттiк мекемеден шығарған немесе Алушының Мемлекеттiк мекемемен еңбек қатынастарын үзген жағдайда бес күнтiзбелiк күннiң iшiнде ол туралы Банк/Агентке хабарлауға.
2.2.5. Банк/Агентке тиiстi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi растаған, ал республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң және Ұлттық Банкiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкес расталған екi данада кодтарының және мөртабандарының үлгiлерi бар құжатты табыс етуге.
2.2.6. Мөр жоғалған және қолдардың үлгiлерi бар құжатқа өзгерiстер енгiзген жағдайда Банк/Агентке келесi күннен кешiктiрмей хабарлауға.
2.2.7. Банк/Агентке Алушының салымдар бойынша дербес шоттарына немесе карт-шоттарына есепке алынған жалақының стипендияның аударылған сомасының __ % есебiнен аударылған күнгi қаржылық қызметтерi үшiн ақы төлеуге.
3. Тараптардың құқықтары
3.1. Банк/Агенттiң құқығы бар:
3.1.1. Мемлекеттiк мекеменiң Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамасын бұзуы туралы куәландыратын фактiлер болған кезде, сондай-ақ егер төлем құжатында көрсетiлген сома тiзiмдерде көрсетiлген сомадан асып түскен жағдайда, Алушылардың салымдар бойынша дербес шоттарына немесе карт-шоттарына жалақыны, шәкiртақыны есепке алу жөнiндегi операцияларды жасаудан бас тартуға.
3.1.2. Мемлекеттiк мекеменiң ұсынылған төлем құжатына және тiзiмдерiне сәйкес Алушылардың салымдар бойынша дербес шоттарына немесе карт-шоттарына есепке алудың күшiн жоюға сұранысын қабылдамауға.
3.2. Мемлекеттiк мекеменiң құқығы бар:
3.2.1. Мөрдiң тозуы немесе жоғалуы туралы өтiнiштiң негiзiнде, сондай-ақ атауы өзгерген жағдайда мөрдi әзiрлегенге дейiн құжаттағы қолдардың үлгiсiмен көрсетiлген қолдар болған жағдайда мөрдiң болмауы туралы белгiсiмен төлем құжатымен қызмет көрсетуге.
4. Тараптардың жауапкершілiгi
4.1. Алушылардың салым бойынша дербес шоттарына немесе карт-шоттарына жалақы, шәкiртақыларды уақытылы есепке алмағаны үшiн, сондай-ақ ақшаны заңсыз есептен шығарғаны, Алушының нұсқауларын тиiсiнше атқармағаны немесе орындамағаны үшiн Банк/Агент жеке шартқа сәйкес Алушының пайдасына айыппұл төлейдi.
4.2. Төлем құжаттарында көрсетiлген деректемелердiң толықтығы және дұрыстығы үшiн, сондай-ақ электрондық және қағаз нысанындағы Банк/Агентке ұсынылған тiзiмдердегi ақпараттың ақиқаттығы үшiн оларды ұсынған Меммекеме жауап бередi.

5. Срок действия Соглашения и порядок
его изменения и расторжения
5.1. Соглашение составлено на государственном и русском языках в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру на обоих языках для каждой Стороны. Соглашение вступает в силу со дня его регистрации в соответствующем подразделении Казначейства и действует по 31 декабря текущего года. Сумма обязательства по коду _ _. _ _. _ _ _. _ _. _ _. _ _ _ бюджетной классификации расходов составляет ________ тенге.
5.2. Все изменения и дополнения, вносимые в Соглашение, действительны при их оформлении в письменном виде и подписании уполномоченными лицами обеих Сторон, в дальнейшем являются неотъемлемой частью Соглашения.
Изменения, связанные со стоимостью работ (услуг) по Соглашению, действительны при их регистрации в соответствующем подразделении Казначейства.
5.3. Каждая из Сторон имеет право расторгнуть Соглашение, уведомив об этом в письменной форме другую Сторону, не менее чем за десять дней до даты его предполагаемого расторжения.
6. Разрешение споров
6.1. Все споры, возникающие между Сторонами по Соглашению, разрешаются посредством переговоров. Разногласия, по которым Стороны не достигли договоренности, разрешаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6.2. Стороны устанавливают, что все возможные претензии по Соглашению должны быть рассмотрены Сторонами в течение десяти дней с момента их получения.
7. Форс-мажор
7.1. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное невыполнение обязательств по Соглашению, если это неисполнение явилось следствием непредвиденных обстоятельств, а именно: опасные природные явления, пожар, наводнение, землетрясение, эпидемия, военные действия, временное отсутствие электроэнергии и телекоммуникационной связи и т.п.,
которые непосредственно повлияли на выполнение обязательств по Соглашению.
7.2. Стороны незамедлительно извещают друг друга в случае изменения
реквизитов (юридических адресов, номера счета и т.д.).
7.3. При реорганизации одной из Сторон все права и обязанности по
Соглашению переходят к правопреемникам Сторон.
8. Юридические адреса и реквизиты Сторон
Подписи Сторон:
Банк (Агент)                                     Госучреждение
______________                                    ______________
______________                                    ______________
М.П.                                              М.П.
Приложение 4
(Образец)
Список физических лиц
к платежному документу  N ____ от "__" _________200_г.
для зачисления ___________________________________________________________
(заработной платы, стипендий и других денежных выплат)
за ________ месяц 200_ года на лицевые счета по вкладам получателей
в_____________________________________________________________________
(наименование Банка/Агента)
__________________________________________________________________________
NN !Номер индивид. лицевого ! Фамилия, имя и ! Сумма для зачисления! РНН !
п/п!         счета          !     отчество   !      (в тенге)      !     !
!                        !    получателя  !                     !     !
!                        !    (полностью) !                     !     !
___!________________________!________________!_____________________!_____!
1                             Соколова Вера
Ивановна                 1500=00
2                             Сидорова Надежда
Петровна                 3200=00
и так далее
__________________________________________________________________________
Итого                    170000=00
Всего подлежит к зачислению 170000 (Сто семьдесят тысяч) тенге.
Руководитель
государственного учреждения    ___________        ____________________
(подпись)         (фамилия и инициалы)
Главный бухгалтер             _______________      ___________________
(подпись)          (фамилия и инициалы)
М.П.
Приложение 5
(Образец)
Список физических лиц
к платежному документу  N ____ от "__" _________200_г.
для зачисления ___________________________________________________________
(заработной платы, стипендий и других денежных выплат)
за ________ месяц 200_ года на карт-счета получателей
в_____________________________________________________________________
(Наименование Банка)
__________________________________________________________________________
NN !Номера карт-счета!Фамилия, имя и отчество ! Сумма для зачисления! РНН !
п/п!                 !получателя (полностью)  !      (в тенге)      !     !
___!_________________!________________________!_____________________!_____!
1                      Соколова Вера
Ивановна                      1500=00
2                      Сидорова Надежда
Петровна                      3200=00
и так далее
__________________________________________________________________________
Итого                   170000=00
Всего подлежит к зачислению 170000 (Сто семьдесят тысяч) тенге.
Руководитель
государственного учреждения    ___________        ____________________
(подпись)         (фамилия и инициалы)
Главный бухгалтер             _______________      ___________________
(подпись)          (фамилия и инициалы)
М.П.
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)

5. Келiсiмнiң қолданылу мерзiмi және оны
өзгертудiң және бұзудың тәртiбi
5.1. Келiсiм Тараптардың әрқайсысына екi тiлде бiр-бiрден, бiрдей заңды күшi бар, үш данада мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде жасалды. Келiсiм Қазынашылықтың тиiстi басқармасында тiркелген күнiнен бастап күшiне енедi және ағымдағы жылдың 31 желтоқсанын қоса алғандағы кезеңге қолданылады. Шығыстардың бюджеттiк жiктемесiнiң --.--.---.--.--.---. коды бойынша мiндеттемелердiң сомасы теңгенi құрайды.
5.2. Келiсiмге енгiзiлетiн барлық өзгерiстер мен толықтырулар, оларды жазбаша түрде ресiмдеген және екi Тараптың уәкiлеттi тұлғалары қол қойған кезде жарамды болады, бұдан әрi Келiсiмнiң ажырамас бөлiгi болып табылады. Келiсiм бойынша жұмыстардың (қызметтердiң) құнына байланысты өзгерiстер, оларды Қазынашылықтың тиiстi бөлiмшелерiнде тiркеген кезде жарамды болады.
5.3. Тараптардың әрқайсысының оны ұйғарылып отырған бұзу күнiне дейiн кемiнде он күн бұрын, ол туралы келесi Тарапты жазбаша түрде хабардар ете отырып, Келiсiмдi бұзуға құқығы бар.
6. Дауларды шешу
6.1. Келiсiм бойынша Тараптардың арасында туындаған барлық даулар келiссөздер арқылы шешiледi. Тараптар уағдаластықпен қол жеткiзе алмаған келiспеушiлiктер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешіледi.
6.2. Тараптар Келiсiм бойынша туындайтын барлық мүмкiн талаптар алынған сәттен бастап он күн iшiнде Тараптардың қарауы тиiс деп белгiлейдi.
7. Форс-мажор
7.1. Тараптар, егер бұл орындалмау Келiсiм бойынша мiндеттемелердi орындауға тiкелей әсер еткен күтпеген жағдайлардың салдары, атап айтқанда: қауiптi табиғат құбылыстары, өрт, су тасқыны, зiлзала, iндет, әскери қимылдар, электр энергиясының және телекоммуникациялық байланыстың уақытша болмауы және т.б. болып табылса Келiсiм бойынша мiндеттемелердi iшiнара
немесе толық орындамағаны үшiн жауапкершiлiктен босатылады.
7.2. Тараптар деректемелерi (заңды мекен-жайлары, шот нөмiрлерi және
т.б.) өзгерген жағдайда бiрiн-бiрiн дереу хабардар етедi.
7.3. Тараптардың біреуі қайта ұйымдастырылған кезде Келісім бойынша
барлық құқықтар мен міндеттемелер Тараптардың құқықтық мирасқорларына
көшеді.
8. Тараптардың заңды мекен-жайлары және деректемелері
Тараптардың қолдары:
Банк (Агент)                                Мемлекеттік мекеме
___________                                 __________________
___________                                 __________________
М.О.                                          М.О.
4-қосымша
(Үлгі)
________________________________________________________________
(Банк/Агенттің атауы)
200 __ жылғы __________ айындағы алушылардың салымдар бойынша дербес
шоттарына __________________________________________ есепке алу үшін
(жалақы, стипендия және басқа да ақшалай төлемдерді)
200__ жылғы "__"_________ N__ төлем құжатына
Жеке тұлғалардың тізімі
__________________________________________________________________________
NN !   Жеке дербес-шоттың   ! Алушының тегі, ! Есепке алу үшін сома! СТН !
р/р!       нөмірі           !аты және әкесінің!      (теңгемен)    !     !
!                        !     аты        !                     !     !
!                        !  (толығымен)   !                     !     !
___!________________________!________________!_____________________!_____!
1                             Соколова Вера
Ивановна                 1500=00
2                             Сидорова Надежда
Петровна                 3200=00
және тағы басқалар
__________________________________________________________________________
Жиыны                       170000=00
Барлық есепке алуға жататыны 170000 (Жүз жетпіс мың) теңге.
Мемлекеттік
мекеменің басшысы           ___________        ____________________
(қолы)                 (аты-жөні)
Бас бухгалтер             _______________      ___________________
(қолы)                 (аты-жөні)
М.О.
5-қосымша
(Үлгі)
________________________________________________________________
(Банктің атауы)
200 __ жылғы __________ айындағы алушылардың карт-шоттарына
____________________________________________________ есепке алу үшін
(жалақы, стипендия және басқа да ақшалай төлемдерді)
200__ жылғы "__"_________ N__ төлем құжатына
Жеке тұлғалардың тізімі
__________________________________________________________________________
NN !     Карт шоттың        ! Алушының тегі, ! Есепке алу үшін сома! СТН !
р/р!       нөмірі           !аты және әкесінің!      (теңгемен)    !     !
!                        !     аты        !                     !     !
!                        !  (толығымен)   !                     !     !
___!________________________!________________!_____________________!_____!
1                             Соколова Вера
Ивановна                 1500=00
2                             Сидорова Надежда
Петровна                 3200=00
және тағы басқалар
__________________________________________________________________________
Жиыны                       170000=00
Барлық есепке алуға жататыны 170000 (Жүз жетпіс мың) теңге.
Мемлекеттік
мекеменің басшысы           ___________        ____________________
(қолы)                 (аты-жөні)
Бас бухгалтер             _______________      ___________________
(қолы)                 (аты-жөні)
М.О.