Об утверждении Инструкции по составлению и представлению сведений по платежным карточкам
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2002 года N 321. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 сентября 2002 года N 1982. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка РК от 3 февраля 2005 года N 21 (V053495) (вводится в действие с 1 апреля 2005 года)
В целях проведения мониторинга использования платежных карточек на территории Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по составлению и представлению сведений по платежным карточкам.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению платежных систем (Мусаев Р.Н.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Жангельдина Е.Т.
Председатель
Национального Банка
Утверждена
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
"Об утверждении Инструкции
по составлению и представлению
сведений по платежным карточкам"
от 24 августа 2002 года N 321
Инструкция
по составлению и представлению сведений
по платежным карточкам
1. Настоящая Инструкция определяет формы составления и представления банками второго уровня, осуществляющими выпуск платежных карточек (далее - банк), сведений по платежным карточкам Национальному Банку Республики Казахстан (далее - Национальный Банк) в целях проведения мониторинга использования платежных карточек в Республике Казахстан.
2. В настоящей Инструкции используются основные понятия, предусмотренные в Правилах выпуска и использования платежных карточек в Республике Казахстан, утвержденных  постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2000 года N 331, а также следующие понятия:
Торговый терминал - электронно-механическое устройство, посредством которого производится оплата за товары или услуги с использованием платежных карточек.
Импринтер - механическое устройство для оформления слипов путем выполнения оттиска лицевой стороны платежной карточки на слипе.
Сеть обслуживания - сеть, состоящая из электронно-механических устройств, посредством которой осуществляются платежи с использованием платежной карточки. <*>
Сноска. Пункт 2 с изменениями - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 декабря 2003 года N 426 .

Төлем карточкалары бойынша мәліметтер жасау және ұсыну жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 24 тамыз N 321 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 24 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 1982. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2005 жылғы 3 ақпандағы N 21 (V053495) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының аумағында төлем карточкаларын пайдалану мониторингін жүргізу мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Төлем карточкалары бойынша мәліметтер жасау және ұсыну жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
3. Төлем жүйесі басқармасы (Мұсаев Р.Н.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне және екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Е.Т.Жангелдинге жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
"Төлем карточкалары бойынша
мәліметтерді жасау және ұсыну
жөніндегі нұсқаулықты бекіту
туралы" 2002 жылғы 24 тамыздағы
N 321 қаулысымен бекітілген
Төлем карточкалары бойынша мәліметтерді
жасау және ұсыну жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық Қазақстан Республикасында төлем карточкаларын пайдалану мониторингін жүргізу мақсатында төлем карточкаларын шығаратын екінші деңгейдегі банктердің (бұдан әрі - банк) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі - Ұлттық Банк) төлем карточкалары бойынша мәліметтерді жасау және ұсыну нысандарын белгілейді.
2. Осы Нұсқаулықта Ұлттық Банк Басқармасының 2000 жылғы 24 тамыздағы N 331 қаулысымен бекітілген Төлем карточкаларын шығару және пайдалану ережесінде көзделген негізгі ұғымдар, сондай-ақ мынадай ұғымдар пайдаланылады:
Сауда терминалы - төлем карточкаларын пайдалану арқылы тауар немесе қызмет ақысы төленетін электронды механикалық қондырғы.
Импринтер - төлем карточкасының бет жақ бедерін жапсыру арқылы жапсырмаларды ресімдеуге арналған механикалық қондырғы.
Қызмет көрсету желісі - төлем карточкасын пайдалану арқылы ақы төленетін электронды қондырғылардан тұратын желі.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 6 желтоқсандағы N 426 қаулысымен .

3. Сведения по платежным карточкам составляются банками и представляются в Национальный Банк ежемесячно не позднее 7 числа месяца, следующего за отчетным. <*>
Сноска. Пункт 3 с изменениями - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 декабря 2003 года N 426 .
4. Сведения по платежным карточкам составляются и представляются банками в виде четырех таблиц:
1) Сведения о количестве устройств для обслуживания платежных карточек и остатках на карт-счетах (Приложение N 1);
2) Сведения о количестве платежных карточек в обращении (Приложение N 2);
3) Сведения о количестве и объемах платежей с использованием платежных карточек (Приложение N 3);
4) Сведения о количестве и объемах платежей с использованием платежных карточек в разрезе регионов (приложение 4). <*>
Сноска. Пункт 4 с изменениями - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 декабря 2003 года N 426 .
5. В случае, если операция совершается в иностранной валюте, пересчет в тенге необходимо производить по курсу банка, представляющего сведения, на момент совершения операции.
6. Сведения представляются электронным способом в форматах передачи информации, установленных Национальным Банком Республики Казахстан.
7. Вопросы, не урегулированные настоящей Инструкцией, регулируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Инструкции по составлению
и представлению сведений по
платежным карточкам <*>
Сноска. Приложение в новой редакции - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 декабря 2003 года N 426 .
Сведения о количестве устройств
для обслуживания платежных карточек
и остатках на карт-счетах
___________________________
Наименование Банка
На "___"__________200__год
число  месяц
___________________________________________________________________
Наименование |  Количество   |  Количество  |Коли- |Коли- |Средне-
области      |  торговых     |  импринтеров |чество|чество|месячные
(города)     |  терминалов   |  (единиц)    |банко-|пред- |остатки
|  (единиц)     |              |матов |прини-|на карт-
|---------------|--------------|(еди- |мате- |счетах
|в     |у пред- |в     |у пред-|ниц)  |лей   |(тысяч
|банках|принима-|банках|прини- |      |(еди- |тенге)
|      |телей   |      |мателей|      |ниц)  |
--------------------------------------------------------------------
1       |   2  |   3    |  4   |   5   |   6  |   7  |   8
--------------------------------------------------------------------
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-
Казахстанская
Жамбылская
Западно-
Казахстанская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-
Казахстанская
Южно-
Казахстанская
город Алматы
город Астана
Итого:
-------------------------------------------------------------------
Руководитель _________________________
(Фамилия, Имя, Отчество)
Главный бухгалтер ____________________
(Фамилия, Имя, Отчество)
Исполнитель __________________________  _____________
(Фамилия, Имя, Отчество)     телефон
"___"___________ 200__год
Правила заполнения Сведений:
Сведения о количестве устройств банка, для обслуживания платежных карточек необходимо представлять в разрезе регионов.

3. Банктер төлем карточкалары бойынша мәліметтерді дайындап, есепті айдан кейінгі айдың 7-нен кешіктірмей Ұлттық Банкке ұсынады.
Ескерту: 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 6 желтоқсандағы N 426 қаулысымен .
4. Банктер төлем карточкалары бойынша мәліметтерді мынадай төрт кесте түрінде дайындап, ұсынады:
1) Төлем карточкаларымен қызмет көрсетуге арналған қондырғылар саны мен карт-есепшоттардағы қалдықтар туралы мәліметтер (N 1 қосымша);
2) Айналыстағы төлем карточкаларының саны туралы мәліметтер (N 2 қосымша);
3) Төлем карточкаларын пайдалана отырып жасалатын төлем саны мен көлемі туралы мәліметтер (N 3 қосымша);
4) Төлем карточкаларын аймақтар шеңберінде пайдаланумен байланысты төлемдердің саны және көлемі туралы мәліметтер (4-қосымша).
Ескерту: 4-тармаққа өзгерту және толықтыру енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 6 желтоқсандағы N 426 қаулысымен .
5. Операция шетел валютасымен жүргізілген жағдайда ол операция жүргізу сәтіндегі мәліметтерді беруші банктің бағамы бойынша теңгеге қайта есептеледі.
6. Мәліметтер электронды тәсілмен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген ақпарат беру форматында ұсынылады.
7. Осы Нұсқаулықпен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес реттеледі.
Төлем карточкалары
бойынша мәліметтер
жасау және ұсыну
жөніндегі нұсқаулыққа
1-қосымша
Ескерту: 1-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 6 желтоқсандағы N 426 қаулысымен .
Төлем карточкаларына қызмет көрсетуге арналған
қондырғылардың саны және карт-есепшоттардағы
қалдықтар туралы мәліметтер
_______________________
Банктің атауы
200__жылғы "____" ________
күні    айы
__________________________________________________________________
Облыстың      |Сауда     |Имприн.   |Бан. |Кә.  |Карт-
(қаланың)     |терминал. |терлер    |ко.  |сіп. |есепшот.
атауы       |дарының   |саны      |мат. |кер. |тардағы
|   саны   |(бірлігі) |тар. |лер. |орташа
|(бірлігі) |__________|дың  |дің  |айлық
|__________|банк.|кә. |саны |саны |қалдықтар
|банк.|кә. |терде|сіп.|(бір.|(бір.|(мың теңге)
|терде|сіп.|     |кер.|лі.  |лі.  |
|     |кер.|     |лер.|гі)  |гі)  |
|     |лер.|     |де  |     |     |
|     |де  |     |    |     |     |
__________________________________________________________________
1          2     3     4    5    6     7        8
__________________________________________________________________
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Шығыс Қазақстан
Жамбыл
Батыс Қазақстан
Қарағанды
Қостанай
Қызылорда
Маңғыстау
Павлодар
Солтүстік Қазақстан
Оңтүстік Қазақстан
Алматы қаласы
Астана қаласы
Жиынтығы:
__________________________________________________________________
Басшы ________________________________________
(аты-жөні)
Бас бухгалтер ________________________________
(аты-жөні)
Орындаушы _______________________ ______________
(аты-жөні)           телефоны
200__жылғы "__"________________
Мәліметтерді толтыру ережесі:
Төлем карточкаларына қызмет көрсету үшін банк қондырғыларының саны туралы мәліметтерді аймақтар шеңберінде ұсыну қажет.

В графах 2, 3 указывается количество торговых терминалов банка в разбивке на расположенные в банках и у предпринимателей на последнюю дату отчетного месяца.
В графах 4, 5 указывается количество импринтеров банка в разбивке на расположенные в банках и у предпринимателей на последнюю дату отчетного месяца.
В графе 6 указывается количество банкоматов банка на последнюю дату отчетного месяца.
В графе 7 указывается количество предпринимателей, заключивших договор с банком и принимающих к оплате платежные карточки, на последнюю дату отчетного месяца.
В графе 8 указываются средние остатки на карт-счетах по банку за отчетный месяц, данная графа заполняется только в строке "Итого" без разбивки на регионы.
В строке "Итого" данные представляются в целом по банку.
Приложение N 2
к Инструкции по составлению
и представлению сведений по
платежным карточкам,
утвержденной постановлением
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 августа 2002 года N 321
Сведения о количестве карточек
в обращении
___________________________
Наименование Банка
На  "___"_________ 200__год
число  месяц
Наименование     |  Количество    | Количество       | Количество
системы платежной |  платежных     | использованных   | держателей
карточки        |  карточек в    | платежных        | карточек (чел.)
| обращении (ед.)| карточек (ед.)   |
__________________|________________|__________________|___________________
1         |       2        |         3        |       4
__________________|________________|__________________|___________________
Руководитель ______________________________
(Ф.И.О.)
Главный бухгалтер _________________________
(Ф.И.О.)
Исполнитель _____________ _________________
(Ф.И.О.)        телефон
"___"___________200_г.
Правила заполнения Сведений:
В графе 1 указывается система платежных карточек, по которой
представляются данные.
В графе 2 указывается количество карточек в обращении на конец
отчетного месяца.
В графе 3 указывается количество карточек в обращении на конец
отчетного месяца, посредством которых производились операции по расчету
за товары или услуги, или по снятию наличных денег за отчетный месяц.
В графе 4 указываются количество держателей платежных карточек,
выпускаемых банком, на конец отчетного месяца.
Приложение N 3
к Инструкции по составлению
и представлению сведений по
платежным карточкам,
утвержденной постановлением
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 августа 2002 года N 321
Сведения о количестве и объемах платежей
с использованием платежных карточек
___________________________
Наименование Банка
На  "___"_________ 200__год
число  месяц
Наименование|Платежи | Безналичные | Операции по выдаче|Операции по выдаче
системы    |(на     |  платежи    |   наличных денег  |наличных денег с
платежной  |момент  |             |                   |использованием
карточки   |списания|             |                   |банкоматов
|с карт- |_____________|___________________|___________________
|счета)  |Коли- |Сумма |Количество| Сумма  |Количество|Сумма
|        |чество|(тыс. |  (ед.)   | (тыс.  |  (ед.)   |(тыс.
|        |(ед.) |тенге)|          | тенге) |          |тенге)
____________|________|______|______|__________|________|__________|________

2, 3-бағандарда банктің банктер мен кәсіпкерлерде орналасқандарын бөлгендегі сауда терминалдарының есептік айдың соңғы күніндегі саны көрсетіледі.
4, 5-бағандарда банктің банктер мен кәсіпкерлерде орналасқандарын бөлгендегі импринтерлерінің есептік айдың соңғы күніндегі саны көрсетіледі.
6-бағанда банк банкоматтарының есептік айдың соңғы күніндегі саны көрсетіледі.
7-бағанда банкпен шарт жасасқан және ақыны төлем карточкасымен қабылдайтын кәсіпкерлердің есептік айдың соңғы күніндегі саны көрсетіледі.
8-бағанда карт-есепшоттардағы есептік айдың соңғы күніндегі орташа қалдықтар көрсетіледі, бұл баған "Жиынтығы" деген жолда ғана аймақтарға бөлінбей толтырылады.
"Жиынтығы" деген жолда тұтастай алғанда банк бойынша деректер ұсынылады.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Басқармасының 2002 жылғы 24 тамыздағы
N 321 қаулысымен бекітілген Төлем
карточкалары бойынша мәліметтерді жасау
және ұсыну жөніндегі нұсқаулыққа
N 2 қосымша
Айналыстағы карточкалардың саны
туралы мәліметтер
_____________________________
Банктің атауы
200___ жылғы "___" ___________
күні      айы
--------------------------------------------------------------------
Төлем карточкасы! Айналыстағы төлем!Пайдаланылған төлем ! Карточка
жүйесінің атауы!карточкаларының   !карточкаларының саны!ұстаушы.
!саны (бірлік)     !      (бірлік)      !лардың
!                  !                    !саны
!                  !                    !(бірлік)
--------------------------------------------------------------------
1        !        2         !          3         !    4
--------------------------------------------------------------------
Басшы _________________________________
(Аты-жөні)
Бас бухгалтер ___________________________
(Аты-жөні)
Орындаушы ______________ ______________
(Аты-жөні)      телефоны
200__ ж. "___" _______________
Мәліметтерді толтыру ережесі:
1-бағанда деректер ұсынылатын төлем карточкаларының жүйесі
көрсетіледі.
2-бағанда айналыстағы карточкалардың есепті айдың соңындағы саны көрсетіледі.
3-бағанда тауар немесе қызмет үшін есеп айырысу бойынша, не есепті айдағы қолма-қол ақшаны алу бойынша операциялар жүргізілген айналыстағы карточкалардың есепті айдың соңындағы саны көрсетіледі.
4-бағанда банк шығарған төлем карточкаларын ұстаушылардың есепті айдың соңындағы саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Басқармасының 2002 жылғы 24 тамыздағы
N 321 қаулысымен бекітілген Төлем
карточкалары бойынша мәліметтерді жасау
және ұсыну жөніндегі нұсқаулыққа
N 3 қосымша
Ескерту: 3-қосымшаға толықтыру және өзгертулер енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 6 желтоқсандағы N 426 қаулысымен .
Төлем карточкаларын пайдалана отырып жасалатын
төлемнің саны мен көлемі туралы мәліметтер
____________________________
Банктің атауы
200___ жылғы ______________
айы
--------------------------------------------------------------------
Төлем     !Төлем (карт!Қолма-қол ақшамен!Қолма-қол ақшаны!Банкомат.
карточкасы!-есепшоттан!жасалмаған төлем !беру бойынша опе!тарды пай
жүйесінің !есептен    !                 !рациялар,барлығы!далана
атауы     !шығару     !-----------------!----------------!отырып қол
!сәтінде)   !  Саны  ! Сомасы ! Саны   !Сомасы !ма қол ақ.
!           !(бірлік)! (мың   !(бірлік)! (мың  !ша беру
!           !        ! теңге) !        ! теңге)!бойынша
!           !        !        !        !       !операция.
!           !        !        !        !       !лар
!           !        !        !        !       !_________
!           !        !        !        !       !саны!сома
!           !        !        !        !       !(бір!сы
!           !        !        !        !       !лік)!(мың
!           !        !        !        !       !    !тең.
!           !        !        !        !       !    !ге
--------------------------------------------------------------------

1      |   2    |   3  |  4   |     5    |    6   |     7    |   8
____________|________|______|______|__________|________|__________|________
Руководитель ______________________________
(Ф.И.О.)
Главный бухгалтер _________________________
(Ф.И.О.)
Исполнитель _____________ _________________
(Ф.И.О.)        телефон
"___"___________200_г.
Правила заполнения Сведений:
В графе 1 указывается система платежных карточек, по которой
представляются данные.
В графе 2 указывается номер, соответствующий платежу, по которому
представляется информация:
I - платежи, совершенные в обслуживаемой сети банка с использованием
платежных карточек, выпущенных банком;
II - платежи, совершенные в обслуживаемой сети другого казахстанского банка с использованием платежных карточек, выпущенных банком;
III - платежи, совершенные в обслуживаемой сети другого банка за пределами Республики Казахстан с использованием платежных карточек, выпущенных банком;
IV - платежи, совершенные в обслуживаемой сети банка с использованием платежных карточек, выпущенных казахстанскими эмитентами, за исключением платежных карточек банка;
V - платежи, совершенные в обслуживаемой сети банка с использованием платежных карточек, выпущенных иностранными эмитентами.
В графах 3, 4 указывается количество и общая сумма проведенных безналичных платежей за товары или услуги с использованием платежных карточек в соответствии с видом операции.
В графах 5, 6 указывается количество и общая сумма всех проведенных операций по выдаче наличных денег по платежной карточке в соответствии с видом операции.
В графах 7, 8 указывается количество и сумма проведенных операций по выдаче наличных денег по платежной карточке с использованием банкомата в соответствии с видом операции.
Приложение 4
к Инструкции по составлению
и представлению сведений
по платежным карточкам <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым приложением - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 декабря 2003 года N 426 .
Сведения о количестве и объемах
платежей с использованием платежных
карточек в разрезе регионов
___________________________
Наименование Банка
За ____________200__год
месяц
___________________________________________________________________
Наименование |   Безналичные  |Операции по выдаче|Операции по
области      |    платежи     |наличных денег,   |выдаче наличных
(города)     |                |всего             |денег с использо-
|                |                  |ванием банкоматов
|----------------------------------------------------
|Коли-   | Сумма |Коли-   | Сумма   |Коли-   | Сумма
|чество  |(тысяч |чество  |(тысяч   |чество  |(тысяч
|(единиц)| тенге)|(единиц)|тенге)   |(единиц)|тенге)
--------------------------------------------------------------------
1       |    2   |   3   |    4   |    5    |    6   |   7
-------------------------------------------------------------------
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-
Казахстанская
Жамбылская
Западно-
Казахстанская
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-
Казахстанская
Южно-
Казахстанская
город Алматы
город Астана
-------------------------------------------------------------------
Итого:
--------------------------------------------------------------------
Руководитель __________________________
(Фамилия, Имя, Отчество)
Главный бухгалтер _____________________
(Фамилия, Имя, Отчество)
Исполнитель ________________________ ___________
(Фамилия Имя Отчество)     телефон
"___"___________200__год
Правила заполнения Сведений:
В данной форме отчета отражается сумма платежей, совершенных в сети обслуживания банка за отчетный период. Суммирование осуществляется по следующим платежам (на момент списания с карт-счета):
I - платежи, совершенные в сети обслуживания банка с использованием платежных карточек, выпущенных банком;
IV - платежи, совершенные в сети обслуживания банка с использованием платежных карточек, выпущенных казахстанскими эмитентами, за исключением платежных карточек банка;
V - платежи, совершенные в сети обслуживания банка с использованием платежных карточек, выпущенных иностранными эмитентами.

1     !      2    !    3   !    4   !    5   !   6   !  7 !  8
--------------------------------------------------------------------
Басшы _________________________________
(Аты-жөні)
Бас бухгалтер ___________________________
(Аты-жөні)
Орындаушы ______________ ______________
(Аты-жөні)      телефоны
200__ ж. "___" _______________
Мәліметтерді толтыру ережесі:
Төлем карточкаларын пайдалана отырып жасалатын төлемнің саны мен көлемі туралы мәліметтерді тұтастай алғанда банк бойынша ұсыну қажет.
1-бағанда деректер ұсынылатын төлем карточкаларының жүйесі
көрсетіледі.
2-бағанда ақпарат ұсынылатын төлемге сәйкес номер көрсетіледі:
І - банк шығарған төлем карточкаларын пайдалана отырып банктің қызмет көрсету желісінде жасалған төлем;
ІІ - банк шығарған төлем карточкаларын пайдалана отырып қазақстандық басқа банктің қызмет көрсету желісінде жасалған төлем;
ІІІ - банк шығарған төлем карточкаларын пайдалана отырып Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жердегі басқа банктің қызмет көрсету желісінде жасалған төлем;
IV - банктің төлем карточкаларынан басқа қазақстандық эмитенттердің шығарған төлем карточкаларын пайдалана отырып банктің қызмет көрсету желісінде  жасалған төлем;
V - шетелдік эмитенттер шығарған төлем карточкаларын пайдалана отырып банктің қызмет көрсету желісінде жасалған төлем.
3, 4-бағандарда операция түріне сәйкес төлем карточкаларын пайдалана отырып тауар немесе қызмет үшін қолма-қол ақшасыз жасалған төлем саны мен жалпы сомасы көрсетіледі.
5, 6-бағандарда операция түріне сәйкес төлем карточкасы арқылы оның ішінде банкоматты пайдалана отырып қолма-қол ақша беру бойынша жүргізілген барлық операциялардың саны мен жалпы сомасы көрсетіледі.
7, 8-бағандарда операция түріне сәйкес банкоматтарды пайдалана отырып төлем карточкасы арқылы қолма-қол ақша беру бойынша жүргізілген барлық операциялардың саны мен сомасы көрсетіледі.
Төлем карточкалары
бойынша мәліметтер
жасау және ұсыну
жөніндегі нұсқаулыққа
4-қосымша
Ескерту: 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 6 желтоқсандағы N 426 қаулысымен .
Төлем карточкаларын аймақтар шеңберінде
пайдалана отырып жасалатын төлемнің саны
мен көлемі туралы мәліметтер
_______________________
Банктің атауы
200__жылғы ____________
айы
__________________________________________________________________
Облыстың   |Қолма-қол ақшамен|Қолма-қол ақша |   Банкоматтарды
(қаланың)   |   жасалмайтын   |беру бойынша   | пайдалана отырып
атауы    |    төлемдер     |операциялар,   |   қолма-қол ақша
|                 |   барлығы     |   беру бойынша
|_________________|_______________|  операциялар
| Саны    |Сомасы | Саны    |Сома.|_________________
|(бірлігі)|(мың   |(бірлігі)|сы   |  Саны   |Сомасы
|         | теңге)|         |(мың |(бірлігі)|(мың
|         |       |         |тең. |         |теңге)
|         |       |         |ге)  |         |
__________________________________________________________________
1           2       3         4       5        6       7
__________________________________________________________________
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Шығыс
Қазақстан
Жамбыл
Батыс
Қазақстан
Қарағанды
Қостанай
Қызылорда
Маңғыстау
Павлодар
Солтүстік
Қазақстан
Оңтүстік
Қазақстан
Алматы қаласы
Астана қаласы
Жиынтығы:
__________________________________________________________________
Басшы ________________________________________
(аты-жөні)
Бас бухгалтер ________________________________
(аты-жөні)
Орындаушы _____________________ ______________
(аты-жөні)         телефоны
200__жылғы "__"________________
Мәліметтерді толтыру ережесі:
Есептің осы нысанында есептік кезеңде банктің қызмет көрсету желісінде жасалған төлем сомасы көрсетіледі. Соманы жинақтау мынадай төлемдер бойынша жүзеге асырылады (карт-есепшоттан есептен шығарған кезде):
І - банк шығарған төлем карточкаларын пайдалана отырып банктің қызмет көрсету желісінде жасалған төлем;
IV - банктің төлем карточкаларын қоспағанда, қазақстандық эмитенттердің шығарған төлем карточкаларын пайдалана отырып банктің қызмет көрсету желісінде жасалған төлем;
V - шетелдік эмитенттер шығарған төлем карточкаларын пайдалана отырып банктің қызмет көрсету желісінде жасалған төлем.

В графах 2, 3 указывается количество и общая сумма проведенных безналичных платежей за товары или услуги с использованием платежных карточек.
В графах 4, 5 указывается количество и общая сумма всех проведенных операций по выдаче наличных денег по платежной карточке, в том числе и с использованием банкоматов.
В графах 6, 7 указывается количество и сумма проведенных операций по выдаче наличных денег по платежной карточке с использованием банкоматов.
В строке "Итого" данные представляются в целом по банку.

2, 3-бағандарда төлем карточкаларын пайдалана отырып тауар немесе қызмет көрсету үшін қолма-қол ақшасыз жасалған төлемдердің саны мен жалпы сомасы көрсетіледі.
4, 5-бағандарда төлем карточкасы арқылы, оның ішінде банкоматтарды пайдалана отырып қолма-қол ақша беру бойынша жүргізілген барлық операциялардың саны мен жалпы сомасы көрсетіледі.
6, 7-бағандарда банкоматты пайдалана отырып төлем карточкасы арқылы қолма-қол ақша беру бойынша жүргізілген операциялардың саны мен сомасы көрсетіледі.
"Жиынтығы" деген жолда тұтастай алғанда банк бойынша деректер ұсынылады.