Об утверждении Правил о порядке предоставления по выбору субъектов малого предпринимательства в аренду или доверительное управление с правом последующей передачи в собственность неиспользуемых объектов коммунальной собственности г. Алматы субъектам малого предпринимательства
Решение Акима города Алматы от 4 апреля 2002 года N 2/218. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 14 мая 2002 года за N 453. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы 26 августа 2005 года N 4/546.
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы 26.08.2005 N 4/546.
Сноска: Согласно постановления Акимата города Алматы от 30.06.2004 N 3/527, по всему тексту слово "Положение" заменить словом "Правила".
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 6 марта 1997 года N 3398 "О мерах по усилению государственной поддержки и активизации малого предпринимательства" и в соответствии с требованиями пунктов 7, 8 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственной поддержке малого предпринимательства" от 19 июня 1997 г. № 131-1 (в редакции от 02.03.2001 г.) Акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила о порядке предоставления по выбору субъектов малого предпринимательства в аренду или доверительное управление с правом последующей передачи в собственность неиспользуемых объектов коммунальной собственности г.Алматы субъектам малого предпринимательства на основании предоставленной ими информации в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной поддержке малого предпринимательства" для организации производственной деятельности и развития сферы услуг населению, за исключением торгово-закупочной (посреднической) деятельности.
2. Территориальному комитету государственного имущества и приватизации города Алматы (Бискультанов К.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить регистрацию утвержденных Правил в Управлении юстиции города Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя Акима г.Алматы Букенова К.А.
Аким г.Алматы
В.Храпунов
Секретарь Акимата
К.Тажиева
Утверждено
постановлением Акимата
города Алматы
от 04.04.2002 г. № 2/218
П Р А В И Л А
о порядке предоставления по выбору субъектов малого
предпринимательства в аренду или доверительное управление
с правом последующей передачи в собственность неиспользуемых
объектов коммунальной собственности г. Алматы субъектам малого
предпринимательства на основании предоставленной ими информации
в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной
поддержке малого предпринимательства", Указа Президента Республики
Казахстан "О мерах по усилению государственной поддержки
малого предпринимательства"
Предоставление по выбору субъектов малого предпринимательства в аренду или доверительное управление с правом последующей передачи в собственность неиспользуемых объектов коммунальной собственности г.Алматы субъектам малого предпринимательства на основании предоставленной ими информации после согласования с Департаментом по управлению коммунальной собственностью города Алматы либо по его инициативе осуществляется Территориальным комитетом государственного имущества и приватизации города Алматы в следующем порядке.
Субъекты малого предпринимательства представляют в Территориальный комитет государственного имущества и приватизации города Алматы следующие документы:

"Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiне Алматы қаласындағы пайдаланбаған коммуналдық меншiк объектiлерiн заңды сенiмдi басқаруға немесе шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн жалға таңдап беру туралы Ереженi бекiту туралы"
Алматы қаласы Әкімшілігінің 2002 жылғы 04 сәуірдегі N 2/218 қаулысы. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2002 жылғы 14 мамырда N 453 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы Әкімдігінің 2005 жылғы 26 тамыздағы N 4/546 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы Әкімдігінің 26.08.2005 N 4/546 қаулысымен.
Ескерту. Қаулы мәтініндегі және қосымша берілген Қағида атауындағы "Қағида" сөзі "Ережелер" сөзіне ауыстырылды - Алматы қаласы Әкімшілігінің 30.06.2004 N 3/527 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 6 наурыздағы N 3398 "Шағын кәсiпкерлiктi жандандыруға мемлекеттiк қолдауды күшейту жөнiндегi шаралар туралы" Жарлығын орындау жолында және Қазақстан Республикасының "Шағын кәсiпкерлiктi мемлекеттiк қолдау туралы" 1997 жылғы 19 маусымдағы N 131-1 (2001 жылғы 2 наурыздағы редакцияда) Заңы 9 бабы 7,8 тармақтар талабына сай Алматы қаласының Әкiмшiлiгi қаулы етеді:
1. Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiне Алматы қаласындағы пайдаланбаған коммуналдық меншiк объектiлерiн заңды сенiмдi басқаруға беру немесе шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн жалға таңдап беру туралы ұсынылған Ереже олардың Қазақстан Республикасының "Шағын кәсiпкерлiктi мемлекеттiк қолдау туралы" Заңына сәйкес тұрғындарға өндiрiстiк қызметтi ұйымдастыру және қызмет көрсету саласын ұйымдастыру үшiн, сату-сатып алу (делдалдық) қызметтен басқасы берген мәлiметтерi негiзiнде бекiтiлсiн.
2. Алматы қалалық мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру аумақтық комитетi (К.М.Бисқұлтанов) белгiленген заң тәртiбiнде Алматы қалалық Әдiлет басқармасында бекiтiлген Ереженi тiркеудi қамтамасыз етсiн.
3. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау Алматы қаласы Әкiмiнiң бiрiншi орынбасары Қ.А.Бүкеновке жүктелсiн.
Алматы қаласының Әкiмi
Әкiмшiлiк хатшысы
Алматы қаласы әкiмшiлiгiнiң
2002 ж. 04 сәуірдегі N 2/218
қаулысымен Бекiтiлген
Алматы қаласының коммуналдық меншiгiндегi
пайдаланылмайтын нысандарды кейiннен меншiкке беру
құқығымен шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң таңдауы
бойынша олардың "Шағын кәсiпкерлiктi мемлекеттiк
қолдау туралы" Қазақстан Республикасының заңына,
"Шағын кәсiпкерлiктi мемлекеттiк қолдауды күшейту
жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы
Президентiнiң жарлығына сәйкес жалға немесе сенiмдi
басқаруға тапсырған ақпараты негiзiнде шағын
кәсiпкерлiк субъектiлерiне беру тәртiбi туралы
ЕРЕЖЕ
Алматы қаласының коммуналдық меншiгiнде пайдаланылмайтын нысандарды кейiннен меншiкке беру құқығымен шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң таңдауы бойынша жалға немесе сенiмдi басқаруға олардың тапсырған ақпараты негiзiнде берудi шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiне Алматы қаласының коммуналдық меншiгiн басқару Департаментiмен келiсiлгеннен кейiн немесе оның бастамасы бойынша Алматы қаласының аумақтық мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi мына тәртiппен жүзеге асырады.
Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi Алматы қаласының аумақтық мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiне мына құжаттарды тапсырады.

1) заявку на право заключения договора аренды с правом с последующей передачи в собственность или доверительного управления с последующей передачи в собственность, соответствующего требованиям Гражданского кодекса Республики Казахстан, Закона "О государственной поддержке малого предпринимательства", Налогового кодекса Республики Казахстан и иным нормативным правовым актам (форма заявки прилагается);
2) документы о государственной регистрации в качестве субъекта малого предпринимательства, либо удостоверение личности для физических лиц;
3) предложение по использованию объекта в письменной форме, запечатанное в отдельном конверте;
4) справка РГП "Центр по недвижимости по городу Алматы" о принадлежности помещения;
5) фотографии объекта.
Все представленные документы подлежат обязательной регистрации в канцелярии Территориального комитета государственного имущества и приватизации города Алматы.
Для ведения учета заявок заводится специальный регистрационный журнал, в котором отражается перечень представленных документов с указанием даты и времени их поступления.
Дата и время регистрации фиксируются также на заявке субъекта малого предпринимательства. Кроме того, предпринимателю выдается справка о регистрации заявки.
Территориальный комитет государственного имущества и приватизации города Алматы совместно с Акиматом г.Алматы, Департаментом по поддержке малого бизнеса и заинтересованными ведомствами в пятидневный срок рассматривают представленные материалы исходя из следующих критериев:
1) наличие полного пакета документов;
2) использование объекта в производственных целях или для организации сферы услуг населению;
3) отсутствие обременения на объект (действующие арендные отношения; включение в Уставный капитал хозяйствующих субъектов; является объектом, не подлежащим приватизации и др.).
Результаты рассмотрения поступившей заявки оформляются протоколом. В случае положительного решения вопроса между Территориальным комитетом государственного имущества и приватизации города Алматы и субъектом малого предпринимательства в течение 2-х дней заключается договор аренды с правом последующей передачи в собственность или доверительного управления с правом последующей передачи в собственность сроком на один год. В случае отказа Территориальный комитет государственного имущества и приватизации города Алматы направляет заявителю соответствующее уведомление с указанием причин отказа (неполный набор пакета представленных документов, отсутствие в предложениях желаний об использовании объекта в производственных целях или оказания услуг населению; в случае наличия арендных отношений на рассматриваемом объекте указываются реквизиты действующего договора аренды и др.).
В заключаемых договорах должно быть предусмотрено его расторжение при не налаживании производственной деятельности либо услуг населению в течение шести месяцев со дня заключения такого договора.
Возвращенные объекты и имущество впоследствии выставляются на тендер или могут по решению собственника переданы на рассмотрение для повторной передачи.
Контроль за выполнением условий договора аренды или доверительного управления с последующей передачи в собственность объектов коммунальной собственности осуществляет Территориальный комитет государственного имущества и приватизации города Алматы.
В случае надлежащего исполнения условий договора аренды с правом последующей передачи в собственность или доверительного управления с правом последующей передачи в собственность составляется акт проверки выполнения условий договора, к которому прилагаются фотографии объекта после выполнения ремонтных работ, после чего по решению комиссии объект передается субъекту малого предпринимательства в собственность. Юридическое оформление вступления в права собственности осуществляется через РГП "Центр по недвижимости по городу Алматы".
Заключение вышеуказанных договоров и их расторжение должно регистрироваться в информационно-учетном центре.
Если на один и тот же объект поступает информация от нескольких субъектов малого предпринимательства, то рассматриваются предложения предпринимателя, первым подавшим в установленном порядке заявку. Первоочередность определяется согласно зафиксированной дате и времени регистрации заявки в канцелярии Территориального комитета государственного имущества и приватизации города Алматы.
Секретарь Акимата г.Алматы
К.Тажиева
Приложение к Правилам о порядке предоставления по выбору
субъектов малого предпринимательства в аренду или доверительное
управление с правом последующей передачи в собственность
неиспользуемых объектов коммунальной собственности города Алматы
на основании предоставленной ими информации
Председателю Территориального комитета государственного
имущества и приватизации города Алматы
Заявка
на предоставление в аренду или доверительное управление
(заполняется юридическим лицом)
от _______________________________________________________________
__________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, подавшего заявку)

1) Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiнiң , "Шағын кәсiпкерлiктi мемлекеттiк қолдау туралы" Заңның , Қазақстан Республикасының Салық кодексiнiң және өзге нормативтiк құқықтық актiлердiң талаптарына сәйкес келетiн кейiннен меншiкке беру құқығымен меншiкке немесе кейiннен меншiкке беру құқығымен сенiмдi басқаруға құқығына жалдық шарт жасауға өтiнiм (өтiнiм нысаны берiлiп отыр);
2) шағын кәсiпкерлiк субъектiсi ретiнде мемлекеттiк тiркеу туралы құжат немесе жеке адамның куәлiгi;
3) жеке конвертке салынған жазбаша түрдегi нысанды пайдалану туралы ұсыныс;
4) ғимараттың бағыныстылығы туралы "Алматы қаласы бойынша қозғалмайтын мүлiк Орталығы" РМК анықтамасы;
5) нысанның фотосуретi.
Барлық тапсырылған құжаттар Алматы қаласының аумақтық мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi кеңсесiнде міндеттi түрде тiркелуге тиiс.
Өтiнiм есебiн жүргiзу үшiн арнайы тiркеу журналы ашылады, онда тапсырылған құжаттардың тiзбесi және түскен уақыты мен күнi көрсетiледi.
Тапсырылған күн мен уақыт сондай-ақ шағын кәсiпкерлiк субъектiсiнiң өтiнiмiнде көрсетiледi. Сонымен қатар өтiнiмнiң тiркелгендiгi туралы анықтама берiледi.
Алматы қаласының аумақтық мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi Алматы қаласының әкiмшiлiгiмен, Шағын бизнестi қолдау департаментiмен және мүдделi ведомстволарымен бiрге бес күн мерзiмде мына өлшемдердi ескере отырып ұсынылған материалдарды қарайды:
1) құжаттардың толық пакетiнiң болуын;
2) нысанды өндірiстiк мақсатта немесе халыққа қызмет көрсету саласын ұйымдастыру үшiн пайдаланылуын;
3) нысандағы кедергiнiң болмауын (күшi бар жалдық қатынас, Жарғылық капиталдың шаруашылық субъектiге қосылуы, жекешелендiруге жатпайтын нысан болуы және т.б.).
Түскен өтiнiштi қарау нәтижесi хаттамамен ресiмделедi. Алматы қаласының аумақтық мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi мен шағын кәсiпкерлiк субъектiсi арасында мәселе оң шешiлген жағдайда 2 күн үшiн бiр жыл мерзiмге кейiннен меншiкке беру құқығымен немесе кейiннен меншiкке беру құқығымен сенiмдi басқару туралы жалдық шарт жасайды. Алматы қаласының аумақтық мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi бас тартқан жағдайда өтiнiш берушiге бас тарту себебiн көрсетiп жазбаша хабар жолдайды (тапсырылған құжаттар жиынының толық болмауы, ұсыныстарда нысанды өндiрiстiк мақсатта пайдалану немесе халыққа қызмет көрсету туралы ниетiнiң болмауы, қарастырылған нысанда жалдық қатынас болған жағдайда күшi бар жалдық шарттың реквизиттерi және т.б. көрсетiледi).
Жасалған шартта ол жасалған күннен бастап алты айдың бойында өндiрiстiк қызметтi немесе халыққа қызмет көрсетудi жолға қоймаған жағдайда шартты бұзу қарастырылуға тиiс.
Қайтарылған нысан мен мүлiк артынша тендерге қойылады немесе меншiк иесiнiң ұйғарымы бойынша қайтадан беру үшiн қарауға берiлуi мүмкiн.
Артынша меншiкке беру немесе сенiмдi басқаруға беру құқығымен жалдау шартының шарттарының орындалуына бақылауды Алматы қаласының аумақтық мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi жүргiзедi.
Артынша меншiкке беру немесе сенiмдi басқаруға беру құқығымен жалдау шартының шарттары тиiстi орындалмаған жағдайда жалдау шартының орындалуын тексеру актiсi жасалады, жөндеу жұмысы орындалғаннан кейiн оған нысан фотографиясы қоса тiгiледi, бұдан соң комиссия шешiмi бойынша нысан шағын кәсiпкерлiк субъектiсiне меншiкке берiледi. Меншiк құқығына кiрудiң заңи ресiмделуi "Алматы қаласы бойынша қозғалмайтын мүлiк жөнiндегi Орталық" РМК арқылы жүргiзiледi.
Жоғарыда көрсетiлген шарттарды жасау және оларды бұзу ақпараттық есеп орталығында тiркелуге тиiс.
Егер бiр нысанға бiрнеше шағын кәсiпкерлiк субъектiсiнен ақпарат түссе, онда белгiленген тәртiппен өтiнiмдi бiрiншi берген кәсiпкердiң ұсынысы қаралады. Кезек Алматы қаласының аумақтық мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi кеңсесiнде өтiнiм жазылған күн мен тiркеу уақытына сәйкес анықталады.
Алматы қаласының
Әкiмшiлiгiнiң хатшысы
Алматы қаласының коммуналдық
меншiгiндегi пайдаланылмайтын
нысандарды кейiннен меншiкке
беру құқығымен шағын
кәсiпкерлiк субъектiлерiне
таңдауы бойынша жалға немесе
сенiмдi басқаруға олардың
тапсырған ақпараты негiзiнде
беру тәртiбi туралы ережеге
қосымша
Алматы қаласының аумақтық мемлекеттiк мүлiк
және жекешелендiру комитетiнiң Төрағасына
Жалға немесе сенiмдi басқаруға беру туралы
Өтiнiм
(заңды тұлға толтырады)
__________________________________________________
__________________________________________________
(Өтiнiм берген заңды тұлғаның толық атауы)

1. Изучив неиспользуемое помещение коммунальной собственности
по адресу: ____________________________________________, входящее в
состав государственного предприятия коммунальной собственности
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
я, нижеподписавшийся,_____________________________________________
__________________________________________________________________
Ф.И.О. и должность
уполномоченный на подписание настоящей заявки, прошу заключить
договор аренды (доверительного управления) с последующей передачей
в собственность для использования его в производственных целях
(оказания услуг населению) в соответствии с прилагаемыми к настоящей
заявке предложениями.
2. В случае, если наши предложения будут приняты, обязуюсь
заключить договор в срок не позднее 2-х дней после решения комиссии.
3. Сообщения о результатах рассмотрения настоящей заявки прошу
выслать по адресу:
__________________________________________________________________
. К настоящей заявке прилагаются следующие документы:
Для юридических лиц:
1. Устав (копия, заверенная нотариусом);
2. Учредительный договор (копия, заверенная нотариусом);
3. Статистическая карточка;
4. Свидетельство о государственной регистрации;
5. Предложения по использованию помещения (запечатанные в
отдельном конверте, опечатанном печатью или подписью);
6. Справка РГП "Центр по недвижимости по г. Алматы" о
принадлежности помещения;
7. Согласие Департамента по управлению коммунальной
собственность г.Алматы;
8. Фотографии.
Для физических лиц:
1. Свидетельство о государственной регистрации
предпринимательства или удостоверение личности (копия);
2. Копия РНН;
3. Предложения по использованию помещения (запечатанные
в отдельном конверте, заверенные подписью);
4. Справка РГП "Центр по недвижимости по г. Алматы" о
принадлежности помещения;
5. Фотографии.
За ___________________________________________________
наименование юридического (физического) лица
______________________________________________________
Ф.И.О. и должность уполномоченного лица
Подпись ________________ "____" _____________200_ г.
Принято: "____" _____________ 200_г.
___________ час. ___________ мин.
Подпись лица принявшего заявку _______________

1. Коммуналдық меншiк мемлекеттiк кәсiпорнының
құрамына кiретiн _________________________________
__________________________________________________
________ мына мекен жайдағы коммуналдық меншiк
ғимаратын зерттей келе
__________________________________________________
__________________________________________________
________ мен,
төменде қол
қоюшы, ___________________________________________
__________________________________________________
__________________________________________________
А.Ж.Т. және лауазымы
осы өтiнiмге қол қоюға өкiлеттi тұлға, осы
өтiнiмге ұсынылған қосымшаларға сәйкес ғимаратты
өндiрiстiк мақсатқа пайдалану үшiн (халыққа қызмет
көрсету) кейiннен меншiкке берiлетiн жалдау
(сенiмдi басқару) шартын жасауды өтiнемiн.
2. Егер, бiздiң ұсыныс қабылданған жағдайда
комиссия шешiмiнен кейiн 2 күннен кешiктiрмей шарт
жасауға мiндеттенемiн.
3. Осы өтiнiмдi қарау нәтижесi туралы хабарды мына
мекен жайға жiберулерiңiздi сұраймын:
__________________________________________________
__________________________________________________
4. Осы өтiнiмге мына құжаттар қоса ұсынылады:
Заңды тұлғалар үшiн :
1. Жарғы (нотариус куәландырған көшiрмесi);
2. Құрылтайлық шарт (нотариус куәландырған
көшiрмесi);
3. Статистикалық кәртiшке;
4. Мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк;
5. Ғимаратты пайдалану жөнiндегi ұсыныс (жеке
конвертке салынып мөрмен немесе қойылған қолмен
расталған).
6. "Алматы қаласы бойынша қозғалмайтын мүлiк
жөнiндегi Орталық" РМК-ның ғимараттың
бағыныстылығы туралы анықтамасы;
7. Алматы қаласының Коммуналдық меншiктi басқару
департаментiнiң келiсiмi;
8. Фотосурет.
Жеке тұлғалар үшiн:
1. Кәсiпкерлiктi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк
немесе жеке куәлiк (көшiрмесi);
2. РНН көшiрмесi;
3. Ғимаратты пайдалану жөнiндегi ұсыныс (жеке
конвертке салынып мөрмен немесе қойылған қолмен
расталған);
4. "Алматы қаласы бойынша қозғалмайтын мүлiк
жөнiндегi Орталық" РМК-ның ғимараттың
бағыныстылығы туралы анықтамасы;
5. Фотосурет.
_________________________________________ үшiн
заңды (жеке) тұлғаның атауы
________________________________________________
А.Ж.Т. және өкiлеттi тұлғаның лауазымы
Қолы _____________ "___" ______________ 200 ж.