Об утверждении Инструкции по постановке на учет детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, переданных на усыновление (удочерение) иностранцам
Приказ Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 11 апреля 2003 года N 08-1/31. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2003 года N 2264. Утратил силу приказом и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 апреля 2015 года № 11-1-2/130
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра иностранных дел РК от 03.04.2015 года № 11-1-2/130 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Согласовано:               Согласовано:
Министр                    Министр
образования и науки           внутренних дел
Республики Казахстан       Республики Казахстан
"11" апреля 2003 г.        "4" апреля 2003 г.
Согласовано:
Директор
Пограничной службы
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
"11" апреля 2003 г.
В целях урегулирования постановки на учет детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, переданных на усыновление (удочерение) иностранцам, приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по постановке на учет детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, переданных на усыновление (удочерение) иностранцам.
2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении 30 дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Государственный секретарь -
Министр
Утверждена
Приказом Государственного
секретаря - Министра
иностранных дел Республики
Казахстан
от 11 апреля 2003 г. N 08-1/31
Инструкция
по постановке на учет детей, являющихся гражданами
Республики Казахстан, переданных на усыновление
(удочерение) иностранцам 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с пунктом 6  статьи 209, пунктом 1  статьи 95  Закона Республики Казахстан "О браке и семье",  статьей 6  Закона Республики Казахстан "О дипломатической службе Республики Казахстан",  статьями 25  и  32 Консульского  Устава Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года N 217, Правилами передачи детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, на усыновление (удочерение) иностранцам, утвержденными  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 2002 года N 1197, и регулирует постановку на учет детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, переданных на усыновление (удочерение) иностранцам (далее - дети).
2. Постановка на консульский учет

Шетелдіктердiң асырап алуына берiлген Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын ұл (қыз) балаларды есепке алу туралы нұсқаулықты бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2003 жылғы 11 сәуірдегі N 08-1/31 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 12 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2264. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2015 жылғы 3 сәуірдегі № 11-1-2/130 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Сыртқы істер министрінің м.а. 03.04.2015 № 11-1-2/130 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Келiсiлдi:
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
2003 жылғы 11 сәуірдегі
Келiсiлдi:
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
2003 жылғы 14 сәуірдегі
Келісілді:
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
Шекаралық қызмет директоры
2003 жылғы 11 сәуірдегі
Шетелдiктердiң асырап алуына берiлген Қазақстан  Республикасының азаматтары болып табылатын ұл (қыз) балаларды есепке алу туралы тәртiбiн реттеу мақсатында бұйырамын:
1. Шетелдiктердiң асырап алуына берiлген Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын ұл (қыз) балаларды есепке алу туралы қоса берілiп отырған нұсқаулық бекiтілсiн.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгінде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап 30 күн өтiсiмен қолданысқа енгiзiлсiн.
Мемлекеттік хатшы -
министр
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк хатшысы -
Сыртқы iстер министрiнiң
2003 жылғы 11 сәуірдегі
N 08-1/31 бұйрығымен
бекітілген
Шетелдiктердiң асырап алуына берiлген Қазақстан
Республикасының азаматтары болып табылатын ұл (қыз)
балаларды есепке алу туралы
нұсқаулық   1. Жалпы ереже
Осы Нұсқаулық Қазақстан Республикасының "Неке және отбасы туралы" Заңының  95-бабындағы 1-тармаққа,  209-бабындағы 6-тармаққа, Қазақстан Республикасының "Дипломатиялық қызмет туралы" Заңының  6-бабына , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 27 қыркүйектегi N 217 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Консулдық  Жарғысының 25 және  32-баптарына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 12 қарашадағы  N 1197 Қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын ұл (қыз) балаларды шетелдiктердiң асырап алуына беру ережесiне сәйкес әзiрленген және шетелдiктердiң асырап алуына берiлген Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын ұл (қыз) балаларды (бұдан әрi - балалар) есепке алу тәртiбiн анықтайды.
2. Консулдық есепке алу

2. Постановка детей на консульский учет осуществляется до выезда из Республики Казахстан в Министерстве иностранных дел Республики Казахстан (далее - Министерство иностранных дел).
3. За постановку детей на консульский учет взимается консульский сбор в размерах, определяемых налоговым законодательством Республики Казахстан.
4. Для постановки детей на учет усыновители (удочерители) представляют следующие документы:
1) заявление о постановке на консульский учет усыновленного (удочеренного) ребенка (приложение 1);
2) национальный паспорт Республики Казахстан ребенка с разрешительной записью органов внутренних дел на выезд на постоянное место жительство за границу;
3) документы, удостоверяющие личность усыновителей (удочерителей);
4) 2 фотографии ребенка;
нотариально заверенные копии:
5) свидетельства о рождении ребенка;
6) свидетельства об усыновлении (удочерении).
5. Обязательное личное участие усыновителей (удочерителей) в процессе постановки детей на учет не лишает их права иметь своего представителя, права и обязанности которого установлены гражданским и  гражданским процессуальным законодательством, а также пользоваться в необходимых случаях услугами переводчика.
6. Сведения о детях заносятся в Журнал по учету детей - граждан Республики Казахстан, усыновленных (удочеренных) иностранцами (далее - Журнал по учету детей) (приложение 2), а также в персональную карточку учета детей (приложение 3).
7. Постановка на учет производится Министерством иностранных дел путем проставления штампа в паспорте ребенка, с указанием порядкового номера, даты, а также печати и подписи должностного лица (приложение 4).
8. Министерство иностранных дел информирует дипломатическое представительство или консульское учреждение Республики Казахстан (далее - консульское учреждение), находящееся в государстве дальнейшего пребывания ребенка о произведенной постановке на учет.
9. При получении данной информации консульское должностное лицо в государстве пребывания ребенка производит соответствующую запись в Журнале по учету детей.
10. При наличии в паспорте ребенка штампа Министерства иностранных дел о постановке на учет проставление дополнительного штампа о консульской регистрации консульского учреждения не требуется.
11. Выезд детей из Республики Казахстан осуществляется приемными родителями при наличии в паспорте разрешительной записи органов внутренних дел Республики Казахстан на выезд на постоянное жительство за границу, а также штампа Министерства иностранных дел о постановке на учет.
3. Перемена места жительства

2. Балаларды консулдық есепке алу олар Қазақстан Республикасынан тысқары кеткенге дейiн Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiнде (бұдан әрi - Сыртқы iстер министрлiгі) жүзеге асырылады.
3. Балаларды консулдық есепке алғаны үшiн Қазақстан Республикасының салық заңнамасымен белгiленген мөлшерде консулдық алым алынады.
4. Балаларды есепке алу үшiн асырап алушылар төмендегi құжаттарды ұсынады:
1) асырап алынған ұл (қыз) баланы консулдық есепке алу туралы өтiнiш (1 қосымша);
2) iшкi iстер органдарының шетелде тұрақты тұру орнына жол жүруге арналған рұқсат жазбасы бар Қазақстан Республикасының ұлттық паспорты;
3) ұл (қыз) баланы асырап алушылардың жеке басын куәландыратын құжаттар;
4) баланың 2 фотосуретi;
нотариалды түрде куәландырылған:
5) баланың туу туралы куәлiгiнiң көшiрмесi;
6) ұл (қыз) баланы асырап алу туралы куәлiгiнiң көшiрмесi.
5. Балаларды есепке алу процесiне, асырап алушылардың мiндеттi түрде жеке қатысуы-оларды азаматтық және азаматтық iс жүргiзу заңнамасында құқықтары мен мiндеттерi белгiленген өкiл ұстау, сондай-ақ қажет болған жағдайда аудармашының қызметін пайдалану құқығынан айырмайды.
6. Балалар туралы мәлiметтер Шетелдiктер асырап алған ұл (қыз) балаларды - Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке алу журналына (одан әрi - Балаларды есепке алу журналы) (2 қосымша), сондай-ақ балаларды есепке алудың жеке карточкасына (3 қосымша) енгiзiледi.
7. Есепке алуды баланың паспортына реттiк нөмiрi, күнi, сондай-ақ, лауазымды тұлғаның мөртабаны мен қол қою арқылы Сыртқы iстер министрлiгi жүргiзедi (4 қосымша).
8. Сыртқы iстер министрлiгi баланың есепке алынғандығы туралы оның одан-әрi тұратын мемлекетiндегi Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкілдiктерiне және консулдық мекемелерiне (бұдан әрi - консулдық мекемелер) хабарлайды.
9. Аталған ақпаратты алған жағдайда, баланың тұратын мемлекетiндегi консулдық лауазымды тұлға Балаларды есепке алу журналына жазба (2 қосымша) жүргiзедi.
10. Паспортында есепке алынғандығы туралы Сыртқы iстер министрлiгiнiң мөртабаны болған жағдайда қосымша консулдық мекеменiң консулдық тiркелгендiгi туралы мөртабан қою талап етiлмейдi.
11. Балалардың Қазақстан Республикасынан кетуiн-паспортында ҚР iшкi iстер органдарының шетелде тұрақты тұруға кетуге арналған рұқсат жазбасы, сондай-ақ Сыртқы iстер министрлiгiнде есепке алынғандығы туралы мөртабаны болған жағдайда асырап алушы ата-аналар жүзеге асырады.
3. Тұрғылықты орнын өзгерту

12. При перемене места проживания ребенка усыновители (удочерители) информируют об этом консульское учреждение, в котором указанный ребенок состоит на учете, посредством письменного уведомления о перемене места жительства усыновленного (удочеренного) ребенка - гражданина Республики Казахстан (приложение 5).
13. При получении уведомления о перемене места жительства ребенка внутри государства, консульское должностное лицо производит соответствующую запись в Журнале по учету детей.
При перемене государства проживания ребенка консульское должностное лицо производит запись о снятии с учета в Журнале по учету детей, при этом в паспорте ребенка штамп о снятии с учета не ставится.
Информация об изменениях в учетных данных направляется в консульское учреждение в государстве дальнейшего проживания ребенка, а также в Министерство иностранных дел.
14. При обращении усыновителей (удочерителей) с заявлением о постановке на учет ребенка, прибывшего в иное государство жительства, консульское должностное лицо осуществляет проверку на наличие соответствующей информации и вносит данные в Журнал по учету детей.
В случае отсутствия информации о переезде ребенка консульское должностное лицо обязано запросить консульское учреждение по месту прежнего проживания ребенка или Министерство иностранных дел.
4. Осуществление контроля за детьми
15. Консульское должностное лицо Республики Казахстан в пределах консульского округа осуществляет контроль за детьми, переданными на усыновление (удочерение) иностранцам, а также до достижения совершеннолетия посещает усыновителей (удочерителей) с целью проверки соответствия условий проживания и воспитания ребенка.
Сноска. Пункт 15 с изменениями -  приказом  Министра иностранных дел Республики Казахстан от 30 ноября 2005 года N 08-1/363.
16. Министерство иностранных дел ежемесячно направляет в Министерство образования и науки Республики Казахстан списки детей, поставленных на учет.
17. В случаях, если установлено, что усыновители (удочерители) уклоняются от выполнения возложенных на них обязанностей родителей, злоупотребляют родительскими правами, жестоко обращаются с усыновленным (удочеренным) ребенком, в том числе осуществляют физическое или психическое насилие над ним, покушаются на половую неприкосновенность, консульское должностное лицо незамедлительно информирует Министерство иностранных дел и принимает меры по защите прав и интересов ребенка в пределах, допускаемых международным правом.
Приложение 1
к Инструкции по постановке
на учет детей, являющихся гражданами
Республики Казахстан, переданных на
усыновление (удочерение) иностранцам,
утвержденной приказом Государственного
секретаря - Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 11 апреля 2003 г. N 08-1/31
В Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
от гражданина/ки (Ф.И.О., гражданство)
_____________________________________
адрес и тел.:________________________
Заявление
о постановке на консульский учет
усыновленного (удочеренного) ребенка
Прошу принять на консульский учет на основании свидетельства об усыновлении/удочерении серии ___________N_____________________, выданного "___"__________200_г. отделом ЗАГС города______ моего/мою сына/дочь - гражданина/ку Республики Казахстан.
Сведения о ребенке
Ф.И.О., дата и место рождения: ______________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Паспорт N _________________ выдан ___________________________
проживавшего/щую в Республике Казахстан по адресу: ________________
___________________________________________________________________
и имеющего/щую разрешение на въезд и проживание в _________________
Сообщаю, что в Республике Казахстан проживают следующие ближайшие родственники ребенка (Ф.И.О. и адрес места жительства):__
___________________________________________________________________
Мне известно, что усыновленный/удочеренная мной/ю ребенок __________________________________________________________________, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, до достижения совершеннолетия (18 лет) сохраняет гражданство Республики Казахстан и консульское должностное лицо в любое время имеет право посетить усыновителя/удочерителя с целью проверки соответствия условий проживания, воспитания ребенка.
В случае перемены места проживания  ________________________, проинформирую за 10 дней до отбытия дипломатическое представительство или консульское учреждение Республики Казахстан, находящееся по адресу: __________________________________________.
"___"___________200__г.   _______________    (подпись заявителя)
Приложение 2
к Инструкции по постановке
на учет детей, являющихся гражданами
Республики Казахстан, переданных на
усыновление (удочерение) иностранцам,
утвержденной приказом Государственного
секретаря - Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 11 апреля 2003 г. N 08-1/31
Журнал по учету детей-граждан Республики Казахстан,
усыновленных (удочеренных) иностранцами
___________________________________________________________________
N! Ф.И.О. !Год, дата!Ф.И.О. и!Наименова-|Ф.И.О. ре-|Ф.И.О., граждан-
|ребенка |и место  |граждан-|ние, адрес|бенка пос-|ство усынови-
|до усы- |рождения |ство ро-|учрежде-  |ле усынов-|телей (удочери-
|новления|ребенка  |дителей |ния, из   |ления     |телей). Отметка
|(удоче- |до усы-  |ребенка |которого  |(удочере- |о постановке их
|рения), |новления |до усы- |произведе-|ния) и из-|и ребенка на
|пол     |(удочере-|новления|но усынов-|мененные  |консульский
|        |ния)     |(удоче- |ление     |сведения  |учет
|        |         |рения)  |(удочере- |о ребенке |
|        |         |        |ние)      |судом     |
_|________|_________|________|__________|__________|_______________
1|   2    |    3    |    4   |     5    |     6    |        7
_|________|_________|________|__________|__________|_______________
Продолжение таблицы
___________________________________________________________________
Место    |Наименование суда,|Наименование ОВД,оформив-| Прим.
жительства  |вынесшего решение |шего Ф-1 N на выдачу     |
усыновителей |об усыновлении    |паспорта N и дата выдачи |
(удочерителей)|(удочерении).     |паспорта                 |
|Дата вынесения    |                         |
|решения, Ф.И.О.   |                         |
|судьи             |                         |
______________|__________________|_________________________|________
8       |         9        |             10          |   11
______________|__________________|_________________________|________
Приложение 3
к Инструкции по постановке
на учет детей, являющихся гражданами
Республики Казахстан, переданных на
усыновление (удочерение) иностранцам,
утвержденной приказом Государственного
секретаря - Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 11 апреля 2003 г. N 08-1/31
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
_______
|       |
|  Фото |

12. Асырап алынған ұл (қыз) баланың тұрғылықты орны өзгерген жағдайда, асырап алушылар бұл туралы аталған баланың есепте тұрған консулдық мекемеге Қазақстан Республикасының азаматы - асырап алған ұл (қыз) баланың тұрғылықты орны өзгергендiгi туралы жазбаша хабарлама (5 қосымша) арқылы хабарлайды.
13. Мемлекет iшiнде тұрғылықты орны өзгергендiгi туралы хабарлама алынған жағдайда, консулдық лауазымды тұлға Баланы есепке алу журналына тиiстi жазба жүргiзедi.
Тұратын мемлекетiн өзгерткен жағдайда, консулдық лауазымды тұлға есептен шығарылғандығы туралы Баланы есепке алу журналына жазба енгiзедi, бұл орайда баланың паспортына есептен шығарылғандығы туралы мөртабан қойылмайды.
Есепке алу деректерiндегi өзгерiстер туралы ақпарат баланың одан әрi тұратын мемлекетiндегi консулдық мекемеге, сондай-ақ Сыртқы iстер министрлiгiне жiберiледi.
14. Асырап алушылар өзге мемлекетке тұруға келген баланы есепке алу туралы өтiнiш жасаған жағдайда, консулдық лауазымды тұлға тиiстi ақпараттың дұрыстығын тексерудi жүзеге асырады және деректердi Баланы есепке алу журналына енгiзедi.
Баланың мекен-жайды өзгерткендiгi туралы ақпарат болмаған жағдайда, консулдық лауазымды тұлға баланың бұрын тұрған жерiндегi консулдық мекемеге немесе Сыртқы iстер министрлiгiне сұрау салуға мiндеттi.
4. Балаларға бақылауды жүзеге асыру
15. Қазақстан Республикасының консулдық лауазымды тұлғасы консулдық округi шегiнде шетелдiктерге ұл (қыз) бала асырап алуға берiлген балаларға бақылау жасауды жүзеге асырады, сондай-ақ кәмелеттiк жасқа толғанға дейiн баланың тұрмыс жағдайы мен тәрбиесiнiң сәйкестiгiн тексеру мақсатында асырап алушыларға барып тұрады.
Ескерту: 15-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Сыртқы істер министрінің 2005 жылғы 30 қарашадағы N 08-1/363   бұйрығымен
16. Сыртқы iстер министрлiгi ай сайын Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгiне есепке алынған балалардың тiзiмiн жiбередi.
17. Егер асырап алушылар өздерiне жүктелген ата-ана мiндетiн орындаудан жалтаратындығы, ата-ана құқығын қиянат жасап пайдаланатындығы, асырап алынған ұл (қыз) балаға қатыгездiк танытатындығы, сондай-ақ, оның денесiне немесе жүйкесiне залал келтiретiн зорлық-зомбылық жасайтындығы, жыныстық ар тазалығына қастандық жасалғандығы анықталған жағдайда, консулдық лауазымды тұлға дереу Сыртқы iстер министрлiгiне хабарлайды және халықаралық құқық жол беретiн шекте баланың құқықтары мен мүдделерiн қорғау
жөнiнде шаралар қабылдайды.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк хатшысы-Сыртқы icтep
министрiнiң
2003 жылғы 11 сәуірдегі 08-1/31
бұйрығымен бекiтiлген
Шетелдiктердiң асырап алуына
берiлген Қазақстан Республикасының
азаматтары болып табылатын
ұл (қыз) балаларды есепке алу
туралы нұсқаулыққа
1 қосымша
Қазақстан Республикасы
Сыртқы iстер министрлiгiне
Азамат/ша (аты-жөнi, азаматтығы)
__________________________________
мекен-жайы және тел.:_____________
__________________________________
ҰЛ (ҚЫЗ) БАЛАНЫ КОНСУЛДЫҚ ЕСЕПКЕ АЛУ ТУРАЛЫ
ӨТIНIШ
___________________________________қалалық АХАЖ органымен 200 жылғы
"____"_________берген сериясы ________ N______  ұл (қыз) баланы
асырап алу туралы куәлiктiң негiзiнде менiң - Қазақстан
Республикасының азаматы/шасы - ұл/қыз баламды консулдық есепке
алуыңызды сұраймын.
Бала туралы мәлiметтер
Аты-жөнi, туған уақыты мен туған жерi:_____________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Паспорт N__________________________________________________________
Қазақстан Республикасында____________________________________
берiлген ________________________________мекен-жайы бойынша тұратын
____________________________________________________________________
кетуге және тұруға рұқсаты бар.
Қазақстан Республикасында баланың мынадай жақын туыстары
тұратынын хабарлаймын (аты-жөнi мен мекен-жайы):____________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мен асырап алған ұл
(қыз) бала________________________________________________________
кәмелеттiк жасқа толғанға дейiн (18 жас) Қазақстан Республикасының
азаматтығын сақтайтындығын және консулдық лауазымды тұлға баланың
тұрмыс жағдайы мен тәрбиесiнiң сәйкестiгiн тексеру мақсатында
ұл (қыз) баланы асырап алушыларға кез келген уақытта баруға құқығы
бар екендiгi маған белгiлi.
_________________________________тұрғылықты орным өзгерген жағдайда,
кетерден 10 күн бұрын:_____________________________________________
мекен-жайында орналасқан Қазақстан Республикасының дипломатиялық
өкiлдiгiн немесе консулдық мекемесiне хабардар етемін.
200___ жылғы "___" ____________ ___________ (өтiнiш берушiнің қолы)
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк хатшысы-Сыртқы icтep
министрiнiң
2003 жылғы 11 сәуірдегі 08-1/31
бұйрығымен бекiтiлген
Шетелдiктердiң асырап алуына
берiлген Қазақстан Республикасының
азаматтары болып табылатын
ұл (қыз) балаларды есепке алу
туралы нұсқаулыққа
2 қосымша
ШЕТЕЛДIКТЕР АСЫРАП АЛҒАН ҚАЗАҚСТАН
РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ АЗАМАТТАРЫ -
ШЕТЕЛДIКТЕРДІҢ АСЫРАП АЛҒАН ҰЛ (ҚЫЗ)
БАЛАЛАРДЫ ЕСЕПКЕ АЛУ   ЖУРНАЛЫ
______________________________________________________________
N Асырап    Асырап   Асырап   Ұл(қыз)   Асырап    Асырап     Асырап
алғанға   алғанға  алғанға  асырап    алғаннан  алушы.     алушы.
дейінгі   дейінгі  дейінгі  алуды     кейінгі   лардың     лардың
ұл(қыз)   ұл(қыз)  ұл(қыз)  жүргіз.   ұл(қыз)   аты-жөні,  тұрғы.
баланың   баланың  баланың  ген меке. баланың   оларды     лықты
аты-жөні, туған    ата-ана. менің     аты-жөні  және бала. орны
жынысы    жылы,    сының    атауы,    және бала ны консул.
күні     аты-жөні мекен-    туралы    дық есепке
және     және     жайы      соттың ше.алу туралы
жері     азамат.            шімімен   белгі
тығы               өзгертіл.
ген мәлі.
меттер
______________________________________________________________
1    2        3       4        5           6          7        8
____________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
________________________________________
Ұл(қыз) баланы   N паспорт   Ескертпе
асырап алу       беруге ар.
туралы шешім     налған Ф-1
шығарған сот.    N формасын
тың атауы.       ресімдеген
Шешім шығарыл.   ІІБ атауы,
ған күн, судья.  паспорттың
ның аты-жөні       берілген
күні
________________________________________
9               10          11
________________________________________
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк хатшысы-Сыртқы icтep
министрiнiң
2003 жылғы 11 сәуірдегі 08-1/31
бұйрығымен бекiтiлген
Шетелдiктердiң асырап алуына
берiлген Қазақстан Республикасының
азаматтары болып табылатын
ұл (қыз) балаларды есепке алу
туралы нұсқаулыққа
3 қосымша
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ                   ___________

|  3х4  |
|_______|
Персональная карточка учета
детей - граждан Республики Казахстан,
усыновленных/удочеренных иностранными гражданами
___________________________________________________________________
1.  Ф.И.О.
До усыновления/удочерения
2.  Ф.И.О.
После усыновления/удочерения
3.  Пол
4.  Дата и место рождения
5.  Серия и номер паспорта,
Дата выдачи
6.  Место жительства (регистрации) в
Казахстане перед выездом за границу
7.  Решение суда,
Номер, дата и место
8.  Усыновители/удочерители (Ф.И.О.)
Приемный отец:
Приемная мать:
9.  Адрес проживания в стране и номер
телефона
10. Свидетельство об
усыновлении/удочерении (данные)
11. Ближайшие родственники
в Казахстане (Ф.И.О., адрес)
12. Отметка о постановке на консульский
учет или снятии с учета
-------------------------------------------------------------------
Дата __________      Подпись должностного лица ____________
Приложение 4
к Инструкции по постановке
на учет детей, являющихся гражданами
Республики Казахстан, переданных на
усыновление (удочерение) иностранцам,
утвержденной приказом Государственного
секретаря - Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 11 апреля 2003 г. N 08-1/31
______________________________
| Министерство иностранных дел |
|     Республики Казахстан     |
|                              |
|            Принят            |
|      на консульский учет     |
|        N _____________       |
|"___" _________________200__г.|
| Начальник                    |
| отдела _________________ М.П.|
|______________________________|
Приложение 5
к Инструкции по постановке
на учет детей, являющихся гражданами
Республики Казахстан, переданных на
усыновление (удочерение) иностранцам,
утвержденной приказом Государственного
секретаря - Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 11 апреля 2003 г. N 08-1/31
В консульский отдел (Генеральное Консульство,
Консульство) Посольства Республики Казахстан в
______________________________________________
от гражданина/ки (Ф.И.О., гражданство)
______________________________________________
адрес и тел.:_________________________________
Уведомление
о перемене места жительства
усыновленного (удочеренного) ребенка - гражданина
Республики Казахстан
В связи с переездом на новое место жительство, гражданин/ка Республики Казахстан ____________________________________________,
(Ф.И.О. ребенка)
N паспорта ___________, будет проживать по адресу:_______________
_________________________________________________________________.
В случае перемены государства проживания проинформирую об этом за 10 дней после прибытия к очередному месту проживания ближайшее дипломатическое представительство или консульское учреждение Республики Казахстан.
"___" __________ 200_ г.                ___________________
(подпись)

СЫРТҚЫ IСТЕР МИНИСТРЛIГI                 |  3х4    |
| фотосы  |
|_________|
ШЕТЕЛДIК АЗАМАТТАР АСЫРАП АЛҒАН ҚАЗАҚСТАН
РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ АЗАМАТТАРЫ - ҰЛ (ҚЫЗ)
БАЛАЛАРДЫ ЕСЕПКЕ АЛУДЫҢ ЖЕКЕ KAPTOЧКАСЫ
______________________________________________________________
1  Асырап алғанға дейiнгі ұл (қыз)
баланың аты-жөнi
2  Асырап  алғаннан  кейiнгі ұл (қыз)
баланың аты-жөнi
3  Жынысы
4  Туған уақыты және жерi
5  Паспорт сериясы мен нөмiрi, берiлген
күнi
6  Қазақстаннан шетелге кетер алдындағы
тұрғылықты орны (тiркелген жерi)
7  Сот шешiмi, нөмiрi, уақыты және жерi
8  Асырап алушылар (аты-жөнi)
Асырап алған әкесi:
Асырап алған анасы:
9  Тұратын елiндегi мекен-жайы және
телефон нөмiрi:
10 Ұл (қыз) баланы асырап алу туралы
куәлiк (деректер)
11 ҚР-дағы жақын туыстары
(Аты-жөнi, мекен-жайы)
12 Консулдық есепке алу немесе есептен
шығаруды жүргiзу туралы белгі
____________________________________________________________________
Күні ________________      Лауазымды тұлғаның қолы____________
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк хатшысы-Сыртқы icтep
министрiнiң
2003 жылғы 11 сәуірдегі 08-1/31
бұйрығымен бекiтiлген
Шетелдiктердiң асырап алуына
берiлген Қазақстан Республикасының
азаматтары болып табылатын
ұл (қыз) балаларды есепке алу
туралы нұсқаулыққа
4 қосымша
______________________________
|  ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ     |
| СЫРТҚЫ IСТЕР МИНИСТРЛIГI    |
|                             |
|     КОНСУЛДЫҚ ЕСЕПКЕ        |
|           АЛЫНДЫ            |
|       N _____________       |
|  200___жылғы "__"_________  |
|                             |
|Бөлім бастығы___________ М.О.|
|_____________________________|
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк хатшысы-Сыртқы icтep
министрiнiң
2003 жылғы 11 сәуірдегі 08-1/31
бұйрығымен бекiтiлген
Шетелдiктердiң асырап алуына
берiлген Қазақстан Республикасының
азаматтары болып табылатын
ұл (қыз) балаларды есепке алу
туралы нұсқаулыққа
5 қосымша
Қазақстан Республикасының
____________________________________________
консулдық бөлiмiне (Бас Консулдық, Консулдық)
азамат/ша (аты-жөнi, азаматтығы)
_____________________________________________
мекен-жайы және тел:
_____________________________________________
Қазақстан Республикасының азаматы - асырап алынған
ұл (қыз) баланың тұрғылықты орнының өзгергендiгi
туралы хабарлама
Жаңа мекен-жайға көшуiне байланысты Қазақстан Республикасының
азаматы/шасы________________________________________________________
(ұл (қыз) баланың аты-жөні)
паспорт N ____________________осы мекен-жайы бойынша тұратын болады:
Тұратын мемлекетiмдi өзгерткен жағдайда, жаңа тұратын орынға
келгеннен кейiн ол жөнiнде 10 күннiң iшiнде Қазақстан
Республикасының жақын дипломатиялық өкiлiне немесе консулдық
мекемесiне хабардар етемiн.
200___ жылғы "___" _______________           _______________
(қолы)