О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 апреля 2002 года N 130 "О порядке представления еженедельной и ежемесячной отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг и организаторами торгов с ценными бумагами", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1865
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 375. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 ноября 2003 года N 2578. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года N 173
Сноска. Постановление Правления НацБанка РК 7 октября 2003 г/ N 375 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 г. N  173  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
В целях совершенствования порядка представления отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг и организаторами торгов с ценными бумагами Правление Национального Банка Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. В  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 апреля 2002 года N 130 "О порядке представления еженедельной и ежемесячной отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг и организаторами торгов с ценными бумагами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1865, опубликованное в мае 2002 года в журнале "Рынок ценных бумаг Казахстана" N 5) внести следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
абзац третий подпункта 1) исключить;
абзац третий подпункта 2) исключить;
абзац второй пункта 4 исключить;
в таблице приложения 1 наименование столбца 11 изложить в следующей редакции:
"Размещение";
таблицу приложения 3 дополнить столбцом 11 следующего содержания:
"Размещение";
таблицу приложения 5 дополнить столбцами 10, 11 следующего содержания:
"10 "Дата встречного приказа";
11 "Номер встречного приказа";";
таблицу приложения 6 дополнить столбцами 9, 10, 11 следующего содержания:
"9 "Дата встречного приказа";
10 "Номер встречного приказа";
11 "Дата регистрации операции";";
таблицу приложения 8 дополнить столбцом 10 следующего содержания:
"Размещение";
в приложении 9:
в пункте 2 цифры "1-4, 6-8" заменить цифрами "1, 3, 6, 8";
в пункте 3 цифры "1-8" заменить цифрами "1, 3, 5, 6, 8" и после слова "Дата" дополнить словами ", Дата встречного приказа";

Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1865 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногы кәсіби қатысушыларының және бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың апта және ай сайынғы есепті ұсыну тәртібі туралы" 2002 жылғы 13 сәуірдегі N 130 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 27 қазандағы N 375 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 26 қарашада тіркелді. Тіркеу N 2578. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 25 маусымдағы N 173 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.06.25 N 173 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Бағалы қағаздар рыногы кәсіби қатысушыларының және бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың есепті ұсыну тәртібін жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногы кәсіби қатысушыларының және бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың апта және ай сайынғы есепті ұсыну тәртібі туралы" 2002 жылғы 13 сәуірдегі N 130 қаулысына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1865 тіркелген, 2002 жылғы мамырда "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналында жарияланған, N 5) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың:
1) тармақшасының үшінші абзацы алынып тасталсын;
2) тармақшаның үшінші абзацы алынып тасталсын;
4-тармақтың екінші абзацы алынып тасталсын;
1-қосымшадағы кестедегі 11-бағанның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Орналастыру";
3-қосымшаның кестесі мынадай мазмұндағы 11-бағанмен толықтырылсын:
"Орналастыру";
5-қосымшаның кестесі мынадай мазмұндағы 10, 11-бағандармен толықтырылсын:
"10 "Қарсы бұйрықтың күні";
11 "Қарсы бұйрықтың номері";
6-қосымшаның кестесі мынадай мазмұндағы 9, 10, 11-бағандармен толықтырылсын:
"9 "Қарсы бұйрықтың күні";
10 "Қарсы бұйрықтың номері";
11 "";
8-қосымшаның кестесі мынадай мазмұндағы 10-бағанмен толықтырылсын:
"Орналастыру";
9-қосымшаның:
2-тармағындағы "1-4, 6-8" деген сандар "1, 3, 6, 8" деген сандармен ауыстырылсын;
3-тармағындағы "1-8" деген сандар "1, 3, 5, 6, 8" деген сандармен ауыстырылсын және "Күні" деген сөздің алдына "Қарсы бұйрықтың" деген сөздермен толықтырылсын;

в пункте 4 цифру "2" заменить цифрой "3";
пункт 5 исключить;
в пункте 6 цифры "1-3, 7" заменить цифрами "1, 3";
в пункте 7 цифры "1-3, 7" заменить цифрами "1, 3";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. В приложениях 1, 3, 8 при заполнении графы "Размещение" используются следующие символы:
"1" - первичное размещение ценных бумаг;
"2" - вторичное размещение ценных бумаг.";
в пункте 8 слова "приложениях 4, 5" заменить словами "приложении 5";
пункт 9 исключить;
в абзаце третьем подпункта 4) пункта 11 после слова "органов" дополнить словами ", а также операции по лицевым счетам держателей ценных бумаг по сделкам, одной из сторон которых является эмитент данных ценных бумаг".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, организаторов торгов, саморегулируемых организаций, а также организаций, осуществляющих брокерско-дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг и деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, не являющихся членами организаторов торгов и саморегулируемых организаций.
4. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев А.Л.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан опубликовать настоящее постановление в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка

4-тармақтағы "2" деген сан "3" деген санмен ауыстырылсын;
5-тармақ алынып тасталсын;
6-тармақтағы "1-3, 7" деген сандар "1, 3" деген сандармен ауыстырылсын;
7-тармақтағы "1-3, 7" деген сандар "1, 3" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 7-1 тармақпен толықтырылсын:
"7-1. "Орналастыру" бағанын толтыру кезінде 1, 3, 8-қосымшаларда мынадай символдар пайдаланылады:
"1" - бағалы қағаздарды бастапқы орналастыру;
"2" - бағалы қағаздарды екінші рет орналастыру.";
8-тармақтағы "4, 5-қосымшаларда" деген сөздер "5-қосымшада" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақ алынып тасталсын;
11-тармақтың 4) тармақшасының үшінші абзацындағы "операцияларды" деген сөзден кейін ", сондай-ақ тараптардың бірі осы бағалы қағаздардың эмитенті болып табылатын мәмілелер бойынша бағалы қағаздар ұстаушыларының жеке шоттары бойынша операцияларды" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолдансын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, сауда-саттық ұйымдастырушыларға өзін-өзі реттейтін ұйымдарға, сондай-ақ бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті және бағалы қағаздар ұстаушыларының тізілімі жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын, сауда-саттық ұйымдастырушылардың және өзін-өзі реттейтін ұйымдардың мүшелері болып табылмайтын ұйымдарға жіберсін.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулының Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарына жарияласын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы