Об областном бюджете на 2004 год
Решение Мангистауского областного маслихата от 10 декабря 2003г N 2/16. Зарегистрировано Управлением юстиции Мангистауской области 22 декабря 2003 года за N 1560
В соответствии с законами Республики Казахстан "О местном государственном  управлении  в Республике Казахстан", "О бюджетной  системе ", "О республиканском  бюджете  на 2004 год" предлагается:
1. Утвердить областной бюджет на 2004 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) поступления - 18 779 105 тыс. тенге, в том числе по:
доходам - 17 348 544 тыс. тенге;
полученным официальным трансфертам - 1 061 073 тыс. тенге;
возврату кредитов - 369 488 тыс. тенге;
2) расходы - 19 619 625 тыс. тенге, в том числе по:
затратам - 19 549 625 тыс. тенге;
кредитам - 70 000 тыс. тенге;
3) дефицит - 840 520 тыс. тенге.
Покрытие дефицита областного бюджета производится за счет увеличения доходов на сумму свободного остатка на начало финансового года в размере 840 520 тыс. тенге.  <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции -  Решением  Мангистауского областного маслихата от 30 января 2004 года N 3/38,  Решением  Мангистауского областного маслихата от 31 марта 2004 года N 4/46,  решением  Мангистауского областного маслихата от 30 июня 2004 года N 6/78,  решением  Мангистауского областного маслихата от 27 октября 2004 года N 7/108,  решением  Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2004 года N 8/128.
2. Установить на 2004 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
Тупкараганский район  40,4 процента
город Актау           22,4 процента
город Жанаозен        33,2 процента
Производить зачисление в областной бюджет по нормативу 100 процентов по следующим видам доходов: акцизы (кроме поступающих в республиканский бюджет: на импортируемые товары, на сырую нефть, включая газовый конденсат), плата за загрязнение окружающей среды, поступления удержаний из заработной платы осужденных к исправительным работам, поступления платы от лиц, помещенных в медицинские вытрезвители, штрафы за нарушение законодательства об охране окружающей среды.  <*>
Сноска. Пункт 2 с изменениями -  Решением  Мангистауского областного маслихата от 30 января 2004 года за N 3/38,  решением  Мангистауского областного маслихата от 30 июня 2004 года N 6/78,  решением  Мангистауского областного маслихата от 27 октября 2004 года N 7/108.
3. Принять к сведению, что бюджетные изъятия, подлежащие перечислению в республиканский бюджет, осуществляются из областного бюджета в сумме 10139127 тыс. тенге. <*>

2004 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2003 жылғы 10 желтоқсандағы N 2/16 шешімі. Маңғыстау облыстық Әділет департаментінде 2003 жылғы 22 желтоқсанда N 1560 тіркелді
" Қазақстан  Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы", " Бюджет  жүйесі туралы", " 2004 жылға  арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес ұсынылады:
1.   2004 жылға арналған облыстық бюджет 1-қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) түсірілімдер - 18 779 105 мың теңге, оның ішінде:
кірісі бойынша - 17 348 544  мың теңге;
алынған ресми трансферттер бойынша - 1 061 073  мың теңге;
несиелерді қайтару бойынша - 369 488 мың теңге;
2) шығыс - 19 619 625  мың теңге, оның ішінде:
шығындар бойынша - 19 549 625 мың теңге;
несиелер бойынша - 70 000 мың теңге;
3) тапшылық - 840 520 мың теңге.
Облыстық бюджет тапшылығының  орнын жабу кірістерді қаржы жылының басындағы 840 520 мың теңге мөлшеріндегі бос қалдық сомаға ұлғайту есебінен жүргізіледі.  <*>
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 30 қаңтардағы  N 3/38 , Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 31 наурыздағы  N 4/46 ; Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 30 маусымдағы  N 6/78 ; 2004 жылғы 27 қазандағы  N 7/108 ; 2004 жылғы 8 желтоқсандағы  N 8/128  шешімдерімен.
2. 2004 жылға қалалар мен аудандардың бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативі мынадай мөлшерде белгіленсін:
Түпқараған ауданы              40,4 пайыз
Ақтау қаласы                   22,4 пайыз
Жаңаөзен қаласы                33,2 пайыз
Кірістердің мына түрлері бойынша: акциздер (республикалық бюджетке түсірілетіннен басқа: импортталатын тауарларға, газ конденсатын қоса алғанда, шикі мұнайға), қоршаған ортаны ластағаны үшін төлемақы, түзеу жұмыстарына сотталғандардың жалақысынан ұсталым түсірілімдері, медициналық айықтырғышқа түскен адамдардан алынатын төлемақы түсірілімдері, қоршаған ортаны қорғау туралы заңнаманы бұзғаны үшін айыппұлдар 100 пайыз норматив бойынша облыстық бюджетке түсіру жүргізілсін. <*>
Ескерту. 2 тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 30 қаңтардағы  N 3/38 ; Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 30 маусымдағы  N 6/78 ; 2004 жылғы 27 қазандағы  N 7/108  шешімдерімен.
3. Республикалық бюджетке аударылуға жататын 10139127 мың теңге сомасындағы бюджеттік алымдардың облыстық бюджеттен жүзеге асырылатындығы қаперге алынсын. <*>

Сноска. Пункт 3 с изменениями -  решением  Мангистауского областного маслихата от 30 июня 2004 года N 6/78.
4. Установить на 2004 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в общей сумме 679583 тыс. тенге, в том числе:
Мангистауский район - 283201 тыс.тенге;
Каракиянский район -  269085 тыс.тенге.
Бейнеуский район - 127297 тыс.тенге. <*>
Сноска. В Пункт 4 внесены изменения  -  Решением  Мангистауского областного маслихата от 30 января 2004 года за N 3/38, изменен и дополнен -  решением  Мангистауского областного маслихата от 30 июня 2004 года N 6/78,  решением  Мангистауского областного маслихата от 27 октября 2004 года N 7/108.
5. Учесть, что средства на реализацию II этапа  Закона  Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" предусматриваются в областном бюджете и бюджетах районов и городов на 2004 год в размерах, не ниже определенных приложением 3.
6. Учесть, что в расходах областного бюджета и бюджетов районов и городов на 2004 год предусматриваются дополнительные затраты в сумме 269338 тыс. тенге на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи согласно приложению 4.
7. Учесть, что в расходах областного бюджета на 2004 год предусмотрены средства, переданные целевыми трансфертами из республиканского бюджета, в том числе:
49152 тыс.тенге - на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования;
60098 тыс.тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
3321 тыс.тенге - на выплату денежных средств на содержание ребенка (детей), переданного (переданных) патронатным воспитателям;
6846 тыс.тенге - на увеличение размера стипендий студентам, обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местного исполнительного органа;
15000 тыс.тенге - на развитие малых городов, в том числе с депрессивной экономикой, а именно для начала строительства сетей водоснабжения города Форт-Шевченко.
19251 тыс.тенге - на увеличение денежного довольствия и материально-техническое оснащение участковых инспекторов полиции.
Распределение указанных сумм в разрезе областного бюджета, бюджетов районов и городов осуществляется согласно приложению 10.
7296 тыс.тенге - на обеспечение сурдо-и тифлосредствами детей-инвалидов с нарушениями слуха и зрения, обучающихся в специализированных организациях образования, финансируемых из местного бюджета.
132 тыс. тенге - на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально - защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций.  <*>

Ескерту. 3 тармаққа өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 30 маусымдағы  N 6/78  шешімімен.
4. Облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін 2004 жылға арналған субвенциялардың мөлшері 679 583 мың теңге жалпы сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Маңғыстау ауданы - 283 201 мың теңге;
Қарақия ауданы - 269 085 мың теңге;
Бейнеу ауданы - 127 297 мың теңге. <*>
Ескерту. 4 тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 30 қаңтардағы  N 3/38 ; Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 30 маусымдағы  N 6/78 ; 2004 жылғы 27 қазандағы  N 7/108  шешімдерімен.
5. "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі  Заңының  II кезеңін іске асыруға арналған қаражаттың, 3 қосымшамен белгіленгеннен кем емес мөлшерде 2004 жылға арналған облыстық бюджетте және аудандар мен қалалардың бюджеттерінде көзделетіні ескерілсін.
6. 2004 жылға арналған облыстық бюджеттің және аудандар мен қалалардың бюджеттерінің шығыстарында, 4 қосымшаға сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін көрсетуге арнап 269338 мың теңге сомасында қосымша шығындар көзделетіні ескерілсін.
7. 2004 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарында республикалық бюджеттен мақсатты трансферттермен берілген қаржы қаралғанын ескеру:
49152 мың теңге - мемлекеттік жалпы орта білім беру мекемелерінің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге;
60098 мың теңге - жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға;
3321 мың теңге - патронаттық тәрбиешілерге берілген сәбиді (балаларды) ұстауға арналған ақшалай қаражатты төлеуге;
6846 мың теңге - жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде орта кәсіптік оқу орындарында оқитын студенттердің стипендияларының мөлшерін арттыруға;
15000 мың теңге - шағын қалаларды, соның ішінде экономикасы күйзеліске ұшыраған қалаларды дамытуға, атап айтқанда Форт-Шевченко қаласының сумен жабдықтау желілерінің құрылысын бастауға;
19251 мың теңге - полицияның учаскелік инспекторларының ақшалай үлесін және материалдық-техникалық жарақтандырылуын ұлғайтуға;
Көрсетілген сомалардың бөлінуі облыстық бюджет, қалалар мен аудандар бюджеттерінің ауқымында 10-қосымшаға сәйкес жүзеге асады.
7296 мың теңге - жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мамандандырылған білім беру ұйымдарында оқитын, есту және көру қабілеті бұзылған мүгедек балаларды сурдо және тифлоқұралдармен қамтамасыз
етуге.
132 мың теңге - қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттері болып табылатын әлеуметтік қорғалатын азаматтарға телефон үшін абоненттік төлем тарифтерін көтеру өтемақысына. <*>

Сноска. Пункт 7 в новой редакции -   Решением  Мангистауского областного маслихата от 31 марта 2004 года N 4/46, дополнен новым абзацем -  решением  Мангистауского областного маслихата от 30 июня 2004 года N 6/78,  решением  Мангистауского областного маслихата от 27 октября 2004 года N 7/108.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2004 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам районов и городов на содержание аппаратов сельских акимов сельских округов в сумме 59665 тыс.тенге согласно приложению 5.
8-1. Установить, что в расходах областного бюджета на 2004 год предусмотрены средства на строительство объектов образования, здравоохранения и жилья государственного жилищного фонда в общей сумме 840312 тыс.тенге, переданные целевыми инвестиционными трансфертами из республиканского бюджета, в том числе на:
строительство общежития-интерната на 200 мест школы-интерната в селе Жынгылды Мангистауского района - 114560 тыс.тенге;
строительство средней школы на 624 места в поселке Жетыбай Каракиянского района - 282002 тыс. тенге;
строительство туберкулезной больницы на 50 коек в поселке Шетпе Мангистауского района - 50000 тыс.тенге";
строительство жилья государственного жилищного фонда - 393750 тыс.тенге.  <*>
8-2. Учесть, что в расходах областного бюджета на 2004 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме 48 600 тыс. тенге бюджетам районов и городов на приобретение кабинетов физики, химии и биологии общеобразовательным школам согласно приложению 11.
Сноска. Пункт 8 дополнен новым пунктом 8-1. -  Решением  Мангистауского областного маслихата от 30 января 2004 года за N 3/38, в новой редакции и дополнен -  решением  Мангистауского областного маслихата от 30 июня 2004 года N 6/78, дополнен пунктом 8-2 -  решением  Мангистауского областного маслихата от 27 октября 2004 года N 7/108,  решением  Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2004 года N 8/128.
9. Утвердить социальные выплаты отдельным категориям граждан, выделяемые из средств областного бюджета и бюджетов районов и городов, в следующих размерах:
1) единовременную материальную помощь:
участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и инвалидам Чернобыльской АЭС на изготовление зубных протезов - до 10000 тенге;
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны для приобретения медикаментов при амбулаторном лечении 5000 тенге;
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме стоимости годовой подписки 1-го экземпляра областной газеты;
2) единовременную материальную помощь к знаменательным датам:
ко Дню победы (9 мая):
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны  в размере 6-ти  месячных расчетных показателей;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - в размере 3-х месячных расчетных показателей;

Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 31 наурыздағы  N 4/46 ; толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 30 маусымдағы  N 6/78 ; 2004 жылғы 27 қазандағы  N 7/108  шешімдерімен.
8. 2004 жылға арналған облыстық бюджетте 5 қосымшаға сәйкес 59665 мың теңге сомасында селолық округтері селолық Әкімдерінің аппараттарын ұстауға арналған аудандар мен қалалардың бюджеттеріне нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
8-1. 2004 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарында, республикалық бюджеттің мақсатты трансферттерімен берілген білім беру, денсаулық сақтау және мемлекеттік тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына жалпы сомасы 840312 мың теңге қаржы қарастырылғанын белгілеу, оның ішінде:
Маңғыстау ауданы Жыңғылды селосындағы 200 орындық жатақхана-интернатының құрылысына - 114560 мың теңге;
Қарақия ауданы Жетібай поселкесіндегі 624 орындық орта мектеп құрылысына - 282002 мың теңге;
Маңғыстау ауданы Шетпе поселкесіндегі 50 орындық өкпе аурулар ауруханасының құрылысына - 50000 мың теңге;
мемлекеттік тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына - 393750 мың теңге. <*>
Ескерту. 8-1 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 30 қаңтардағы  N 3/38 ; өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 30 маусымдағы  N 6/78  шешімдерімен; 2004 жылғы 27 қазандағы  N 7/108 ; 2004 жылғы 8 желтоқсандағы  N 8/128  шешімдерімен.
8-2. 2004 жылға арналған облыстық бюджетте 11 қосымшаға сәйкес 48 600 мың теңге сомасында жалпы білім беретін мектептерге физика, химия және биология кабинеттерін алуға арналған аудандар мен қалалардың бюджеттеріне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін. <*>
Ескерту. 8-2 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 27 қазандағы  N 7/108  шешімімен.
9. Облыстық бюджеттен және аудандар  мен  қалалардың бюджеттерінен  бөлінетін, азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлемдер мынадай:
1) біржолғы материалдық көмек:
тіс протездерін дайындауға арнап Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және Чернобыль АЭС мүгедектеріне  10000 теңгеге дейін;
амбулаториялық емделу кезінде дәрі-дәрмек сатып алу үшін Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне - 5000 теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне - облыстық газеттің біреуінің жылдық жазылу құнының сомасында.
2) айтулы күндерге біржолғы материалдық көмек:
Жеңіс күніне (9 мамыр):
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне - 6 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медалдарымен наградталған адамдарға - 3 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

труженикам тыла, имеющим запись в трудовой книжке или архивную справку о работе не менее 6 месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, в размере 2-х месячных расчетных показателей;
не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших, умерших, пропавших без вести в Великой Отечественной войне, в размере 2-х месячных расчетных показателей;
жителям блокадного Ленинграда в размере 2-х месячных расчетных показателей;
узникам фашистских концлагерей в размере 2-х месячных расчетных показателей;
ко Дню пожилых людей (1 октября):
одиноким престарелым пенсионерам, достигшим возраста более 70 лет, в размере 2-х месячных расчетных показателей;
ко Дню инвалидов (ежегодно второе воскресенье октября):
детям-инвалидам до 16 лет - в размере 2-х месячных расчетных показателей;
получателям государственных социальных пособий, инвалидам 1-ой и 2-ой групп в размере 2-х месячных расчетных показателей;
ко Дню Республики Казахстан (25 октября):
получателям государственных социальных пособий по утере кормильца-в размере 2-х месячных расчетных показателей;
3) ежемесячную дополнительную надбавку:
на уход одиноким инвалидам 1 и 2 групп, нуждающимся в посторонней помощи и получающим государственные пособия, в размере одного месячного расчетного показателя;
лицам, которым назначены пенсии за заслуги перед областью, в размере одного месячного расчетного показателя;  <*>
Сноска. В пункте 9 подпункте 3) во второй абзац внесены изменения  Решением  Мангистауского областного маслихата от 31 марта 2004 года N 4/46.
4) социальную помощь на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, проживающим и работающим в сельской местности, на которых распространяется действие  Закона  Республики Казахстан от 22.11.1999 года N 484-1, а также специалистам государственных организаций здравоохранения, проживающим и работающим в поселках, на которых распространяется действие  Закона  Республики Казахстан "О системе здравоохранения", в размере 5000 тенге.
Учесть, что назначения и выплаты социальной помощи на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, проживающим и работающим в поселках, производится согласно приложению 2, утвержденному  решением  областного маслихата от 12 апреля 2002 года N 18/175.
5) Социальные выплаты гражданам, проживающим в области, получившим направления на лечение в Республиканский центр по профилактике заболеваний, производятся согласно постановления Мангистауского областного акимата N 6 от 26.06.2001г. "Об утверждении правил получения консультации по профилактике заболеваний и направления на лечение".

1941 жылдың 22 маусымынан бастап 1945 жылдың 9 мамырына дейінгі кезеңде кемінде 6 ай жұмыс істегені туралы еңбек кітапшасында жазбасы немесе мұрағаттық анықтамасы бар тыл еңбеккерлеріне - 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысында қаза болған, өлген, хабарсыз кеткен жауынгерлердің екінші рет некеге отырмаған жесірлеріне - 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ленинград қоршауының тұрғындарына - 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
фашистік концлагерлер тұтқындарына - 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
қарттар күніне (1 қазан):
жасы 70-тен асқан қартайған жалғызілікті зейнеткерлерге - 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
мүгедектер күніне (жыл сайын қазанның екінші жексенбісі):
16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға - 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алатын 1-ші және 2-ші топтағы мүгедектерге - 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Қазақстан Республикасының Күніне (25 қазан):
асыраушысынан айырылуына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға - 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) айсайынғы қосымша үстемақы:
мемлекеттік жәрдемақы алатын, басқа адамның көмегіне мұқтаж 1-2 топтағы жалғызілікті мүгедектер - 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
облысқа сіңірген еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға - 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) оларға Қазақстан Республикасының 22.11.1999 жылғы N 484-1  Заңының  күші таралатын селолық жерлерде тұратын және жұмыс істейтін денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет мемлекеттік ұйымдарының мамандарына, сонымен қатар Қазақстан Республикасының "Денсаулық сақтау жүйесі туралы"  Заңының  күші таралатын кенттерде тұратын және жұмыс істейтін денсаулық сақтау мемлекеттік ұйымдардың мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек 5000 теңге мөлшерінде.
Кенттерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдардың мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмектің тағайындалуы мен төленуі облыстық мәслихат бекіткен 2002 жылғы 12 сәуірдегі N 18/175 шешімінің 2-қосымшасына сәйкес жүргізілетінін ескеру;
5) Маңғыстау облысында тұратын және республикалық емдеу-алдын алу орталықтарына консультация алуға, тексеріп қаралуға және емделуге жіберілетін Қазақстан Республикасының науқас адамдары үшін әлеуметтік төлемдер Маңғыстау облысы әкімиятының "Науқас адамдарды республикалық емдеу-алдын алу орталықтарына консультация алуға, тексеріп қаралуға және емделуге жіберудің тәртібін бекіту туралы" 2001 жылғы 26 шілдедегі N 6 қаулысымен бекітілген тәртіпке сәйкес;

6) Единовременная материальная помощь малообеспеченным и остро нуждающимся семьям предоставляется в размерах, устанавливаемых решениями акимов районов и городов.
7) социальные выплаты для больных туберкулезом, проживающих в Мангистауской области и направляемых на поддерживающее лечение в областной противотуберкулезный санаторий "Тущибек" и республиканские противотуберкулезные санатории, согласно Правилам, утверждаемым постановлением акимата области. <*>
Сноска. В пункте 9 подпункт 4) изложить в новой редакции  Решением  Мангистауского областного маслихата от 31 марта 2004 года N 4/46, дополнен подпунктом 6) -  решением  Мангистауского областного маслихата от 30 июня 2004 года N 6/78,  решением  Мангистауского областного маслихата от 27 октября 2004 года N 7/108.
9-1. Предоставить с 1 июля 2004 года право на возмещение транспортных расходов, связанных с разъездным характером деятельности  в общественном транспорте медицинским работникам здравоохранения по перечню, определяемому местным исполнительным органом.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2004 год средства на:
организацию санаторно - курортного лечения для участников и инвалидов Великой Отечественной войны в сумме 5000 тыс. тенге;
выплату компенсации для семей оралманов, переселившихся в Республику Казахстан вне квоты иммиграции в сумме 22000 тыс. тенге в соответствии с пунктом 5 статьи 29  Закона  Республики Казахстан от 27 марта 2002 года N 313-11 ЗРК "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О миграции населения"".
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2004 год средства на кредитование малого предпринимательства в сумме - 70000 тыс. тенге.
12. Установить, что при определении расходов областного бюджета и бюджетов районов (городов) на 2004 год предусмотрены в полном объеме средства на:
выплату заработной платы работникам государственных учреждений и коммунальных казенных предприятий в соответствии с установленной законодательством Республики Казахстан системой оплаты труда;
оказание адресной социальной помощи  семьям и лицам, имеющим месячный среднедушевой доход ниже черты бедности, установленной в области, в соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи" от 17 июля 2001 года;
оказание жилищной помощи малообеспеченным  гражданам на содержание жилья и оплату жилищно - коммунальных услуг;
реализацию программы занятости, включая общественные работы, профессиональную подготовку и переподготовку кадров;
социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению маслихатов (зубопротезирование участников, инвалидов Великой Отечественной войны, инвалидов Чернобыльской АЭС, на подписку областной газеты участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и другие социальные выплаты);

6) Қалалар мен аудандар әкімдерінің шешімдерімен белгіленетін аз қамсыздандырылған және жәрдемге аса мұқтаж отбасыларға біржолғы материалдық жәрдем;
7) облыс әкімияты қаулысымен бекітілген Ережеге сәйкес, Маңғыстау облысында тұратын туберкулезбен сырқаттанғандарға "Тұщыбек" облыстық туберкулезге қарсы санаторийіне және республикалық туберкулезге қарсы санаторийлерге емделуге жолданушыларға әлеуметтік төлемдер.  <*>
Ескерту. 9 тармақтың 3) тармақшасына өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 31 наурыздағы  N 4/46 , өзгеріс пен толықтыру енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 31 наурыздағы  N 4/46 ; Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 30 маусымдағы  N 6/78 ; 2004 жылғы 27 қазандағы  N 7/108  шешімдерімен.
9-1. 2004 жылғы 1 шілдеден бастап денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық қызметкерлеріне жүрмелі қызметіне байланысты жергілікті атқарушы орган белгілеген тізбе бойынша қоғамдық көліктегі көлік шығынын өтеуге құқық беру.  <*>
Ескерту. 9-1 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 31 наурыздағы  N 4/46  шешімімен.
10. 2004 жылға арналған облыстық бюджетте:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерін емдеуге арналған санаториялық-курорттық емдеуді ұйымдастыруға - 5000 мың теңге сомасында;
"Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы»Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 27 наурыздағы N 313-11 ҚРЗ  Заңы  29 бабының 5 тармағына сәйкес көшіп келу квотасынан тыс Қазақстан Республикасына көшіп келген оралман отбасына арнап өтемақы төлеуге 22000 мың теңге сомасында қаражат көзделсін.
11. 2004 жылға арналған облыстық бюджетте шағын кәсіпкерлікті несиелеуге 70000 мың теңге қаражат сомасында көзделсін.
12. 2004 жылға арналған облыстық бюджеттік және аудандардың (қалалардың) бюджеттерінің шығыстарын анықтау кезінде:
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген еңбекке ақы төлеу жүйесіне сәйкес мемлекеттік мекемелер мен коммуналдық қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне жалақы төлеуге;
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі  Заңына  сәйкес облыста белгіленген, жан басына шаққандағы орташа айлық табысы кедейшілік шегінен төмен тұрған адамдарға (отбасыларына) атаулы әлеуметтік көмек көрсетуге;
тұрмысы төмен азаматтарға тұрғын үйін ұстауға және тұрғын үй-коммуналдық қызметке төлеуге арнап тұрғын үй жәрдемақысын көрсетуге;
қоғамдық жұмысты, кадрларды кәсіптік даярлау мен қайта даярлауды қоса алғанда, жұмыспен қамту бағдарламасын іске асыруға;
мәслихаттардың шешімдері бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлемдерге (Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне, Чернобыль АЭС мүгедектеріне тіс протездерін салуға, Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне облыстық газетке жазылуға және басқа да әлеуметтік төлемдер);

социальную поддержку инвалидов на местном уровне в качестве дополнительных надбавок на уход одиноким инвалидам 1 и 2 групп, нуждающимся в посторонней помощи и получающим государственные пособия и пенсии по возрасту;
материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся  на дому.
13. Утвердить резерв акима области в сумме 375733 тыс. тенге в том числе:
для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов 136126 тыс. тенге;
для выполнения обязательств исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета, по решениям судов 39607 тыс. тенге;
специальный резерв местного исполнительного органа области для кредитования нижестоящих бюджетов на покрытие кассового разрыва 200000 тыс.тенге.  <*>
Сноска. В Пункт 13 внесены изменения -  Решением  Мангистауского областного маслихата от 30 января 2004 года за N 3/38, в пункте 13 в абзацы 1, 2, 3 внесены изменения, пункт 13 дополнен абзацем 4 -  Решением  Мангистауского областного маслихата от 31 марта 2004 года N 4/46, внесены изменения -  решением  Мангистауского областного маслихата от 30 июня 2004 года N 6/78,  решением  Мангистауского областного маслихата от 27 октября 2004 года N 7/108.
14. Утвердить перечень текущих бюджетных программ областного бюджета на 2004 год согласно приложению 6. <*>
Сноска: приложение 6 в новой редакции -  решением  Мангистауского областного маслихата от 27 октября 2004 года N 7/108
15. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2004 год согласно приложению 7.
16. Утвердить перечень местных бюджетных программ на 2004 год, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения областного бюджета согласно приложению 8.

мемлекеттік жәрдемақы және жасына байланысты зейнетақы алатын, басқа адамның көмегіне мұқтаж 1-2 топтағы жалғызілікті мүгедектерді күтуге арнап қосымша үстемақы ретінде жергілікті деңгейдегі мүгедектерді әлеуметтік қолдауға;
үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек - балаларды материалдық қамтамасыз етуге көзделген толық көлемде қаражат белгіленсін.
13. Облыс әкімінің резерві 375 733 мың теңге сомасында, оның ішінде:
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою және өзге де күтпеген шығыстар үшін 136 126 мың теңге;
соттардың шешімдері бойынша облыстық бюджеттен қаржыландырылатын, атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау үшін 39607 мың теңге болып бекітілсін;  <*>
төменгі бюджеттердегі кассалық айырмашылықты жабуды кредиттеу үшін жергілікті атқарушы органның арнайы резерві - 200000 мың теңге;  <*>
Ескерту. 13 тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 30 қаңтардағы  N 3/38 , өзгерді және толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 31 наурыздағы  N 4/46 ; 2004 жылғы 30 маусымдағы  N 6/78 ; 2004 жылғы 27 қазандағы  N 7/108  шешімдерімен.
14. 6 қосымшаға сәйкес 2004 жылға арналған облыстық бюджеттің ағымдағы бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
15. 7 қосымшаға сәйкес 2004 жылға арналған облыстық бюджеттің даму бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
16. 8 қосымшаға сәйкес облыстық бюджетті атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын 2004 жылға арналған жергілікті бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.

17. Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов и городов на 2004 год не подлежат секвестрированию местные бюджетные программы согласно приложению 9.
Председательствующий,
секретарь областного  маслихата
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к решению Мангистауского областного
маслихата от 10 декабря 2003г. N 2/16
"Об областном бюджете на 2004 год"  <*>
Сноска. Приложение 1 с изменениями -  Решением  Мангистауского областного маслихата от 30 января 2004 года за N 3/38,  Решением  Мангистауского областного маслихата от 31 марта 2004 года N 4/46,  решением  Мангистауского областного маслихата от 30 июня 2004 года N 6/78,  решением  Мангистауского областного маслихата от 27 октября 2004 года N 7/108,  решением  Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2004 года N 8/128.
Областной бюджет на 2004 год
(тыс.тенге)
Кат.
Кл
Пдк
Сп.
Наименование
Утвержд. бюджет
Уточнен. бюджет
Отклоне-ние
I.ДОХОДЫ
17348544
17348544
0
1
HАЛОГОВЫЕ ПОСТУПЛЕHИЯ

17. 2004 жылға арналған аудандар мен қалалардың бюджеттерін атқару үдерісінде 9 қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалары секвестрлеуге жатпайтын болып белгіленсін.
Төрағалық етуші,
облыстық мәслихаттың хатшысы
"2004 жылға арналған облыстық бюджет туралы"
Маңғыстау облыстық мәслихаттың
2003 жылғы 10 желтоқсандағы
N 2/16 шешіміне 1-қосымша  <*>
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 30 қаңтардағы  N 3/38 ; Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 31 наурыздағы  N 4/46 ; Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 30 маусымдағы  N 6/78 ; 2004 жылғы 27 қазандағы  N 7/108 ; 2004 жылғы 8 желтоқсандағы  N 8/128  шешімдерімен.
2004 жылға арналған облыстық бюджет
мың теңге
Кл
Пкл
Кат
Сп
Атауы
Бекітілг бюджет
Нақтылан бюджет
Айырма
I.КІРІСТЕР
17348544
17348544
0
1
Салық түсімдері

5352
6
Город Жанаозен
3425
Всего по области
59665
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к решению Мангистауского областного
маслихата от 10 декабря 2003г. N 2/16
"Об областном бюджете на 2004 год" <*>
Сноска. Приложение 6 в новой редакции -  Решением  Мангистауского областного маслихата от 30 января 2004 года за N 3/38,  Решением  Мангистауского областного маслихата от 31 марта 2004 года N 4/46,  решением  Мангистауского областного маслихата от 30 июня 2004 года N 6/78,  решением  Мангистауского областного маслихата от 27 октября 2004 года N 7/108, дополнено -  решением  Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2004 года N 8/128.
Перечень текущих бюджетных программ областного
бюджета на 2004 год
(тыс.тенге)
Фгр
Адм
Пр
Наименование
1
Государственные услуги общего характера

5352
6
Жаңаөзен қаласы
3425
Облыс бойынша барлығы
59665
"2004 жылға арналған облыстық бюджет туралы"
Маңғыстау облыстық мәслихаттың
2003 жылғы 10 желтоқсандағы
N 2/16 шешіміне 6-қосымша  <*>
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 30 қаңтардағы  N 3/38 ; Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 31 наурыздағы  N 4/46 ; Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 30 маусымдағы  N 6/78 ; 2004 жылғы 27 қазандағы  N 7/108  шешімдерімен.
2004 жылға арналған облыстық бюджеттің ағымдағы бюджеттік
бағдарламаларының тізбесі
Фтоп
Әкімші
Бағ
Атауы
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер

009
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
010
Оказание скорой и неотложной помощи
012
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
001
Обеспечение деятельности исполнительного органа здравоохранения, финансируемого из местного бюджета
014
Обеспечение специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения
015
Проведение патологоанатомического вскрытия
016
Обеспечение лекарственными средствами населения по видам заболеваний на местном уровне
108
Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований местных инвестиционных проектов
263
Областное управление здравоохранения
017
Реабилитация детей на местном уровне
278
Департамент государственного санитарно-эпидемиологического благополучия
001
Обеспечение деятельности исполнительного органа санитарно-эпидемиологического надзора, финансируемого из местного бюджета
002
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия
003
Борьба с эпидемиями на местном уровне
251
Управление внутренних дел Мангистауской области
009
Оказание стационарной медицинской помощи сотрудникам органов внутренних дел, членам их семей
6
Социальное обеспечение и социальная помощь
258
Областное управление труда,занятости и социальной защиты населения
008
Специальные государственные пособия
010
Программа занятости
015
Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов
016
Социальная поддержка инвалидов на местном уровне
001
Обеспечение деятельности исполнительного органа труда и социальной защиты, финансируемого из местного бюджета
002
Оплата услуг по зачислению,выплате и доставке пособий и других социальных выплат
019
Компенсация  на повышение тарифа абонентской платы за телефон  социально-защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций
258
Областное управление здравоохранения
015
Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов
263
Областное управление образования
018
Социальное обеспечение детей
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
274
Областное управление культуры
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
274
Департамент архитектуры, строительства, жилищно-коммунального и дорожного хозяйства
005
Организация сохранения государственого жилищного фонда
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
108
Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований местных инвестиционных проектов
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
263
Областное управление культуры
020
Обеспечение культурного досуга населения на местном уровне

009
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
010
Жедел және шұғыл көмек көрсету
012
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмекті көрсету
001
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету
014
Азаматтарды жекелеген санаттарын арнаулы балалардың және емдік тағамдардың өнімдерімен қамтамасыз ету
015
Патологоанатомиялық союды жүргізу
016
Жергілікті деңгейде аурулар бойынша халықты дәрілік заттармен қамтамасыз ету
108
Жергілікті инвестициялық жобаларды әзірлеу мен технико-экономикалық негіздемелерін сараптау
263
Облыстық денсаулық сақтау басқармасы
017
Жергілікті деңгейде балаларды оңалту
278
Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау Департаменті
001
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету
002
Санитарлық-эпидемиологиялық әл-ауқатын қамтамасыз ету
003
Жергілікті деңгейде індетке қарсы күрес
251
Маңғыстау облысының ішкі істер басқармасы
009
Ішкі істер органдарының қызметкерлеріне, олардың отбасыларына  стационарлық медициналық көмек көрсету
6
Әлеуметтік қамсыздандыру және әлеуметтік көмек
258
Облыстық еңбек, халықты  жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
008
Арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
010
Еңбекпен қамту бағдарламасы
015
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына  әлеуметтік төлемдер
016
Жергілікті деңгейдегі мүгедектерді әлеуметтік қолдау
001
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын еңбек және халықты әлеуметтік қорғау атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету
002
Жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу,төлеу және жеткізу жөніндегі қызмет көрсетулерге төлем жүргізу
019
Қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттері болып табылатын әлеуметтік қорғалатын азаматтардың телефон үшін абоненттік төлем тарифінің көтерілуіне өтемақы
258
Облыстық денсаулық сақтау басқармасы
015
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына  әлеуметтік төлемдер
263
Облыстық білім басқармасы
018
Балаларды әлеуметтік қамтамасыз ету
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
274
Облыстық мәдениет басқармасы
006
Азаматтардың жекелеген категорияларын тұрғын үймен қамтамасыз ету
274
Облыстың сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық және жол шаруашылығы Департаменті
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
006
Азаматтардың жекелеген категорияларын тұрғын үймен қамтамасыз ету
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
263
Облыстық мәдениет басқармасы
020
Жергілікті деңгейде халықтың мәдени демалысын қамтамасыз ету

022
Хранение историко-культурных ценностей на местном уровне
023
Сохранение исторического и культурного наследия, содействие развитию исторических, национальных и культурных традиций и обычаев населения
025
Содержание историко-культурных заповедников на местном уровне
029
Обеспечение общедоступности информации на местном уровне
263
Областное управление спорта и физической культуры
026
Проведение спортивных мероприятий на местном уровне
027
Мероприятия по туристской деятельности на местном уровне
261
Мангистауский областной отдел архивов и документации
001
Обеспечение деятельности исполнительного органа управления архивами, финансируемого из местного бюджета
002
Обеспечение сохранности архивного фонда, печатных изданий и их специальное использование на местном уровне
264
Департамент внутренней политики
004
Проведение государственной информационной политики на местном уровне
001
Обеспечение деятельности исполнительного органа анализа общественных отношений и внутренней политики, финансируемого из местного бюджета
002
Проведение региональной молодежной политики
006
Участие в проведении государственной политики по обеспечению внутриполитической стабильности
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство и охрана окружающей среды
257
Областное управление сельского хозяйства
004
Оказание содействия ветеринарным мероприятиям на местном уровне
013
Охрана лесов и животного мира
001
Обеспечение деятельности исполнительного органа сельского хозяйства, по охране лесов и животного мира, финансируемого из местного бюджета
256
Областное управление по природопользованию
001
Обеспечение деятельности исполнительного органа по природопользованию и охране окружающей среды, финансируемого из местного бюджета
002
Проведение мероприятий по охране окружающей среды на местном уровне
12
Транспорт и связь
274
Департамент архитектуры, строительства, жилищно-коммунального и дорожного хозяйства
026
Обеспечение функционирования автомобильных дорог местного значения, улиц городов и иных населенных пунктов
13
Прочие
105
Аппарат акима
010
Резерв местного исполнительного органа области по выполнению обязательств местных исполнительных органов по решениям судов
011
Резерв местного исполнительного органа области для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и  иных непредвиденных расходов
013
Взносы в уставный фонд коммунальных казенных предприятий
014
Участие регионов в мероприятиях республиканского значения
015
Специальный резерв местного исполнительного органа области для кредитования нижестоящих бюджетов на покрытие кассового разрыва
263
Областное управление образования
001
Обеспечение деятельности исполнительного органа образования, культуры, спорта и туризма, финансируемого из местного бюджета
263
Областное управление культуры
001
Обеспечение деятельности исполнительного органа образования, культуры, спорта и туризма, финансируемого из местного бюджета
263
Областное управление спорта и физической культуры
001
Обеспечение деятельности исполнительного органа образования, культуры, спорта и туризма, финансируемого из местного бюджета
272
Областное управление экономики
001
Обеспечение деятельности исполнительного органа экономики, поддержки малого и среднего бизнеса, финансируемого из местного бюджета
272
Областное управление поддержки малого предпринимательства
001
Обеспечение деятельности исполнительного органа экономики, поддержки малого и среднего бизнеса, финансируемого из местного бюджета

022
Жергілікті деңгейде тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау
023
Тарихи-мәдени мұраларды сақтау, халықтың тарихи, ұлттық және мәдени дәстүрлері мен салттарын дамытуға жәрдемдесу
025
Жергілікті деңгейде тарихи-мәдени қорықтарды ұстау
029
Жергілікті деңгейде ақпараттың жалпы қол жетімділігін қамтамасыз ету
263
Облыстық спорт және дене тәрбиесі басқармасы
026
Жергілікті деңгейде спорттық іс-шараларды өткізу
027
Жергілікті деңгейде туристік қызмет жөніндегі іс-шаралар
261
Маңғыстау облыстық мұрағаттар мен құжаттама бөлімі
001
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мұрағат қоры атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету
002
Мұрағат қорының баспа өнімдерінің сақталуын қамтамасыз ету және оларды жергілікті деңгейде арнайы пайдалану
264
Ішкі саясат Департаменті
004
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу
001
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын қоғамдық қатынастар мен ішкі саясатты талдау атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету
002
Өңірлік жастар саясатын жүргізу
006
Ішкі саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету жөніндегі мемлекеттік саясатты жүргізуге қатысу
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау
257
Облыстық ауыл шаруашылығы басқармасы
004
Жергілікті деңгейде ветеринарлық іс-шараларға жәрдемдесу
013
Ормандар мен хайуанаттар әлемін қорғау
001
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ормандарды және хайуанаттар әлемін қорғау жөніндегі ауыл шаруашылығының атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету
256
Облыстық табиғатты пайдалану жөніндегі басқармасы
001
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын табиғатты пайдалану және қоршаған ортаны қорғау жөніндегі атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету
002
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шараларды жүргізу
12
Көлік және байланыс
274
Облыстың сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық және жол шаруашылығы Департаменті
026
Жергілікті деңгейдегі, қала көшелеріндегі және елді мекендердегі автомобиль жолдарының қызмет етуін қамтамасыз ету
13
Өзгелері
105
Әкім аппараты
010
Сот шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін атқаруы жөніндегі жергілікті орган резерві
011
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар мен өзгеде көзделмеген шығындарды жою үшін жергілікті атқарушы органның резерві
013
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жарғылық қорына жарналар
014
Өңірлердің республикалық деңгейдегі іс-шараларға қатысуы
015
Төменгі бюджеттердегі кассалық айырмашылықты жабуды кредиттеу үшін жергілікті атқарушы органның арнайы резерві
263
Облыстық білім басқармасы
001
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім беру, мәдениет, спорт, туризм атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету
263
Облыстық мәдениет басқармасы
001
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім беру, мәдениет, спорт, туризм атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету
263
Облыстық спорт және дене тәрбиесі басқармасы
001
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім беру, мәдениет, спорт, туризм атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету
272
Облыстық экономика басқармасы
001
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын экономика шағын және орта бизнесті қолдау, мемлекеттік сатып алу атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету
272
Облыстық шағын кәсіпкерлікті қолдау басқармасы
001
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын экономика шағын және орта бизнесті қолдау, мемлекеттік сатып алу атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету