О внесении изменений в совместный приказ Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 декабря 2002 года N 08-1/77 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года N 806 "Об утверждении Инструкции о порядке выдачи виз Республики Казахстан" (зарегистрированный за N 2162)
Совместный приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 19 октября 2004 года № 08-1/254 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 ноября 2004 года № 605. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 декабря 2004 года № 3247. Утратил силу совместным приказом и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 декабря 2009 года № 08-1-1-1/457 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 декабря 2009 года № 488
Сноска. Утратил силу совместным приказом и.о. Министра иностранных дел РК от 14.12.2009 года № 08-1-1-1/457 и Министра внутренних дел РК от 22.12.2009 № 488 (вводится в действие с 01.03.2010).
"Согласовано"
Председатель
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
3.11.2004 г.
В целях дальнейшей либерализации порядка выдачи виз Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Государственного секретаря - Министра иностранных дел  Республики Казахстан от 24 декабря 2002 года N 08-1/77 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года N 806, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2162 (опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан N 25-26, с внесенными дополнениями и изменениями совместным приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 08 сентября 2003 года N 08-1/126 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 21 ноября 2003 года N 661, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2604, совместным приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 декабря 2003 года N 08-1/187 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 декабря 2003 года N 724, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2662, совместным приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 25 мая 2004 года N 08-1/123 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 357, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 3022), следующие изменения:
в Инструкции о порядке выдачи виз Республики Казахстан, утвержденной указанным совместным приказом:

Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы - Сыртқы істер министрінің 2002 жылғы 24 желтоқсандағы N 08-1/77 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 806 "Қазақстан Республикасының визаларын беру тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" (N 2162 болып тіркелген) бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2004 жылғы 19 қазандағы N 08-1/254, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2004 жылғы 1 қарашадағы N 605 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 4 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3247. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2009 жылғы 14 желтоқсандағы N 08-1-1-1/457 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2009 жылғы 22 желтоқсандағы N 488 Бірлескен бұйрықтарымен.
Күші жойылды - ҚР Сыртқы істер министрінің м.а. 2009.12.14 N 08-1-1-1/457 және ҚР Ішкі істер министрінің 2009.12.22 N 488 (қолданысқа 2010.03.01 бастап енеді) бірлескен бұйрықтарымен.
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің төрағасы
______________________
2004 жылғы 03 қараша
Қазақстан Республикасының визаларын беру тәртібін одан әрі ырықтандыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫЗ :
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы - Сыртқы істер министрінің 2002 жылғы 24 желтоқсандағы N 08-1/77 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 806  бірлескен бұйрығына Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2162 болып тіркелген (Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің N 25-26 бюллетенінде жарияланған енгізілген толықтырулармен және өзгерістермен Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2003 жылғы 08 қыркүйектегі N 08-1/126 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2003 жылғы 21 қарашадағы N 661  бірлескен бұйрығымен , Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2604 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2003 жылғы 3 желтоқсандағы N 08-1/187 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2003 жылғы 18 желтоқсандағы N 724  бірлескен бұйрығымен , Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2662 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2004 жылғы 25 мамырдағы N 08-1/123 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2004 жылғы 23 маусымдағы N 357  бірлескен бұйрығымен , Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3022 болып тіркелген), мынадай өзгерістер енгізілсін:
Қазақстан Республикасының визаларын беру тәртібі туралы аталған бірлескен бұйрықпен бекітілген Нұсқаулықтағы:

подпункт 1) пункта 51 изложить в следующей редакции:
"1) запись "продление визы" и номер продлеваемой визы (например: "продление визы  943 ДВ N 0275386")";
подпункт 7) пункта 51 изложить в следующей редакции:
"7) номер разрешения уполномоченного органа, дающего право на привлечение рабочей силы или подпункт настоящей Инструкции, послуживший основанием для выдачи визы (например: "п.п.2 п.15 Инструкции" или "п.п.3 п.15 Инструкции")";
пункт 52 изложить в следующей редакции:
"52. При выдаче дипломатических, служебных и инвесторских виз производится одновременная регистрация паспортов иностранных граждан путем внесения соответствующей записи в графу "косымша маліметтер/additional information" визовой наклейки (например: рег.N929/15 МИД РК), где первые три цифры обозначают код консульского учреждения, выдавшего визу, а последующие - порядковый номер регистрации. При этом сокращения слов "МИД РК", независимо от места выдачи визы, не меняется.
О выдаче визы и ее регистрации незамедлительно направляются уведомления установленного образца в МИД РК, в графе "примечание" которых указывается предполагаемое место пребывания в Республике Казахстан. МИД РК в течение трех суток с момента получения уведомления направляет полученную информацию в КНБ РК и МВД РК.";
абзац второй подпункта 1) пункта 56 изложить в следующей редакции:
"Консульские пункты МИД РК осуществляют выдачу виз на государственной границе Республики Казахстан, в том числе, при обнаружении во время пересечения государственной границы, ошибок в визовой наклейке";
подпункт 5) пункта 59 изложить в следующей редакции:
"5) согласовать с КНБ РК выдачу визы или визовой поддержки на въезд в Республику Казахстан.
В случае отсутствия приглашения УВД-ГУВД-МВД РК, указания или визовой поддержки МИД РК загранучреждения МИД РК направляют запрос установленного образца в МИД РК. В случае отсутствия ответа или других указаний МИД РК, однократная виза может быть выдана через 5 дней после получения подтверждения МИД РК о поступлении запроса.
Многократная (двукратная, трехкратная) виза выдается после поступления ответа МИД РК на запрос.
По факту выдачи однократных виз на основании решения Главы загранучреждения МИД РК в соответствии с положениями абзацев второго и третьего пункта 55 настоящей Инструкции в МИД РК направляются уведомления в порядке, определенном абзацем вторым пункта 52".
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр иностранных дел         Министр внутренних дел
Республики Казахстан           Республики Казахстан

51-тармақтың 1) тармақшасы мынадай мазмұнда жазылсын:
"1) "визаны ұзарту" деген жазу мен ұзартылатын визаның нөмірі (мысалы: "943 ДВ N 0275386 визаны ұзарту")";
51-тармақтың 7) тармақшасы мынадай мазмұнда жазылсын:
"жұмыс күшін тартуға құқық беретін уәкілетті органның рұқсатының нөмірі немесе визаны беруге негіздеме болған осы Нұсқаулықтың тармақшасы (мысалы: "Нұсқаулықтың 15т.2тш." немесе "Нұсқаулықтың 15т.3тш.")";
52-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:
"52. Дипломаттық, қызметтік және инвесторлық визаларды беру кезінде визалық жапсырманың "қосымша мәліметтер/additional іnformatіon" бағанындағы бірінші үш цифр визаны берген консулдық мекеменің кодын, ал келесілері - тіркеудің реттік нөмірін білдіретін (мысалы: ҚР СІМ тірк. N 929/15) тиісті жазба енгізу арқылы шетел азаматтарының паспорттарын тіркеу қатар жүргізіледі. Бұл ретте, визаны берген орынға қарамастан "ҚР СІМ" қысқарған сөздері өзгермейді.
Визаны бергендігі және оның тіркелгендігі туралы ҚР СІМ-не кідірместен, "Ескертпе" бағанында Қазақстан Республикасында тұруы ықтимал жер көрсетілетін бекітілген үлгідегі хабарлама жолданады. ҚР СІМ хабарламаны алған кезден бастап үш тәулік ішінде ҚР ҰҚК-і мен ҚР ІІМ-не алынған ақпаратты жолдайды";
56-тармақтың 1)-тармақшасының екінші абзацы мынадай мазмұнда жазылсын:
"ҚР СІМ консулдық пункттері Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасында, оның ішінде мемлекеттік шекарадан өту мезгілінде визалық жапсырмада қателер табылған кездерде де визалар беруді жүзеге асырады";
59-тармақтың 5)-тармақшасы мынадай мазмұнда жазылсын:
"5) Қазақстан Республикасына кіруге арналған виза немесе визалық қолдау беруді ҚР ҰҚК-мен келісу.
ҚР ІІБ-ІІББ-ІІМ-нің шақыруы, ҚР СIМ-нің нұсқауы немесе визалық қолдауы болмаған жағдайда ҚР СIМ-нің шетелдік мекемелері ҚР СІМ-не белгіленген үлгіде сұрау салу жолдайды. Сұрау салуға ҚР СІМ-нің жауабы немесе басқа да нұсқаулары болмаған жағдайда, бір мәртелік виза ҚР СІМ-нің сұрау түскендігі туралы растауын алғаннан кейін 5 күннен соң берілуі мүмкін.
Көп мәртелік (екі мәртелік, үш мәртелік) виза сұрау салуға ҚР СІМ-нің жауабы келгеннен кейін беріледі.
ҚР СІМ-нің шетелдік мекемесінің басшысының шешімі негізінде осы Нұсқаулықтың 55-тармағының екінші және үшінші абзацтарының ережелеріне сәйкес бір мәртелік визалардың берілу дерегі бойынша 52-тармақтың екінші абзацында белгіленген тәртіппен хабарлама жолданады".
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуге алынған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрі
Қазақстан Республикасының
Ішкі Істер министрі