О ставках платы за использование особо охраняемых природных территорий местного значения
Решение X сессии Карагандинского областного Маслихата от 11 декабря 2004 года N 147. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 22 декабря 2004 года за N 1663. Утратило силу решением Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 138
Сноска. Утратило силу решением Карагандинского областного маслихата от 12.12.2016 № 138 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
В соответствии с п.п.2 п.1 ст.6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", п.2 статьи 477 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года N 209 "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", статьи 28 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1997 года N 162 "Об особо охраняемых природных территориях" (с изменениями, внесенными в соответствии с законами Республики Казахстан от 11 мая 1999 года N 381 ; от 23 января 2001 года N 151 ) областной Маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые ставки платы за использование особо охраняемых природных территорий местного значения.
2. Признать утратившим силу Решение III сессии областного Маслихата от 25 декабря 2003 года N 35 "О ставках платы за использование особо охраняемых природных территории местного значения" (Регистрационный N 1379 от 21 января 2004 года)
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию по промышленности, строительству, транспорту, коммунальному хозяйству, аграрным вопросам и экологии (Усатов Н.Е.).
Председатель сессии
Секретарь Областного Маслихата
УТВЕРЖДЕНЫ
решением Х сессии
областного Маслихата
от 11 декабря 2004 года
N 147
СТАВКИ
платы за использование особо охраняемых природных
территорий местного значения
--------------------------------------------------------------
N | Виды использования особо | Единица | Ставки
п.п| охраняемых природных территорий |измерения | платы
| местного значения физическими | |в месячных
| и юридическими лицами | | расчетных
| | |показателях
---|-----------------------------------|----------|-----------
1 |В научных целях (проведение научных|человеко- | 0,1
|исследований), за исключением лиц, | день |
|указанных в пункте 5. | |
2 |В культурно-просветительных и | |
|учебных целях, за исключением лиц, | |
|указанных в пункте 5; | |
|1) показ объектов неживой природы, |человеко- | 0,1
|растений и животных, объектов | день |
|историко-культурного наследия; | |

Жергілікті мәндегі ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдалану үшін төлемақылар ставкасы туралы
Қарағанды облыстық Мәслихатының X сессиясының 2004 жылғы 11 желтоқсандағы N 147 шешімі. Қарағанды облысының әділет Департаментінде 2004 жылғы 22 желтоқсанда N 1663 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облыстық мәслихатының 2016 жылғы 12 желтоқсандағы N 138 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облыстық мәслихатының 12.12.2016 N 138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" N 148 Заңының 6 бабының 1 тармағы 2 тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" N 209 Кодексінің 477 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шілдедегі "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" N 162 Заңының 28 бабына (Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 мамырдағы N 381 ; 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 151 заңдарына сәйкес енгізілген өзгертулермен) сәйкес облыстық Мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Жергілікті мәндегі ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін қоса тіркелген төлемақылар ставкасы бекітілсін.
2. Облыстық Мәслихаттың III сессиясының 2003 жылғы 25 желтоқсандағы N 35 "Жергілікті мәндегі ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдалану үшін төлемақылар ставкасы туралы" шешімінің күші жойылған деп танылсын. (2004 жылғы 21 қаңтардағы тіркелген N 1379)
3. Осы шешімінің орындалуын бақылау облыстық Мәслихаттың өнеркәсіп, құрылыс, көлік, коммуналдық шаруашылық, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссияға (Н.Е. Усатов) жүктелсін.
Сессия төрағасы
Облыстық Мәслихат хатшысы
Облыстық Мәслихаттың
Х сессиясының
2004 жылғы 11 желтоқсандағы
N 147 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Жергілікті мәндегі ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлемақылар
СТАВКАСЫ
--------------------------------------------------------------
N | Жеке және заңды тұлғалардың | Өлшем |Төлемақының
р/с| жергілікті жерде ерекше | бірлігі |айлық есеп
| қорғалатын табиғи аймақты | |көрсеткіш-
| пайдалану түрлері | |тері
---|-----------------------------------|---------|-----------
1. |5 тармақта көрсетілген тұлғалардан |адам-күн | 0,1
|басқаларға ғылыми мақсатта (ғылыми | |
|зерттеу жүргізу) | |
2. |Мәдени-ағарту және оқыту мақсатында| |
|5 тармақта көрсетілгендерден бөлек | |
|1) өлі табиғат өсімдік және |адам-күн | 0,1
|жануарларды, тарихи-мәдени | |
|мұраларды көрсету; | |

|2) проведение учебных экскурсий и |человеко- | 0,1
|занятий, производственных практик | день |
|учащихся и студентов; | |
|3) подготовка научных кадров, |человеко- | 0,1
|переподготовка и повышение | день |
|квалификации специалистов в области| |
|заповедного дела, охраны окружающей| |
|среды и рационального | |
|природопользования. | |
3 |В туристических и рекреационных |человеко- | 0,2
|целях, за исключением лиц, | день |
|указанных в пункте 5. | |
4 |В ограниченных хозяйственных целях,|человеко- | 0,1
|за исключением лиц, указанных в | день |
|пункте 5. | |
5 |Использование особо охраняемых |человеко- | 0,0
|природных территорий в целях, | день |
|указанных в пунктах 1, 2, 3, 4 | |
|настоящих ставок платы, | |
|юридическими лицами в форме | |
|государственного учреждения, | |
|определенными статьей 19 Закона | |
|Республики Казахстан "Об особо | |
|охраняемых природных территориях". | |
--------------------------------------------------------------

|2) оқу экскурсияларын және |адам-күн | 0,1
|сабақтарын, оқушылар мен | |
|студенттердің өндірістік | |
|практикаларын өткізу; | |
|3) ғылыми кадрларды әзірлеу, |адам-күн | 0,1
|қорықтық іс, қоршаған ортаны қорғау| |
|және табиғатты тиімді пайдалану | |
|төңірегіндегі мамандардың | |
|біліктілігін арттыру; | |
3. |Туристік және рекреациялық |адам-күн | 0,2
|мақсатта, 5 тармақта көрсетілген | |
|тұлғалардан бөлек. | |
4. |Шектеулі шаруашылық мақсатында, |адам-күн | 0,1
|5 тармақта көрсетілген тұлғалардан | |
|бөлек. | |
5. |Ерекше қорғалатын табиғи аймақтарды|адам-күн | 0,0
|мемлекеттік мекемелердегі заңды | |
|тұлғалардың Қазақстан Республикасы | |
|"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар | |
|туралы" Заңының 19 бабында | |
|анықталған, нағыз төлемақы құнының | |
|1, 2, 3, 4 тармақтарында | |
|көрсетілген мақсаттарда пайдалану. | |
--------------------------------------------------------------