Об утверждении Правил содержания собак и кошек на территории города Лисаковска, поселка Октябрьский, села Красногорское
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 16 марта 2004 года № 44. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 6 апреля 2004 года № 2864. Утратило силу - решением маслихата города Лисаковска Костанайской области от 10 июля 2008 года № 89
Сноска. Утратило силу - решением маслихата города Лисаковска Костанайской области от 10.07.2008 № 89.
В соответствии с подпунктом 8 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Законами "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения", "О ветеринарии", статьями 311, 543 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" и в целях упорядочения условий содержания собак и кошек, улучшения санитарного состояния города Лисаковска, поселка Октябрьский и села Красногорское, Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила содержания собак и кошек на территории города Лисаковска, поселка Октябрьский, села Красногорское.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по вопросам законности, охране прав граждан и правопорядка Даурембекову Р.А.
3. Признать утратившими силу решения городского маслихата от 9 июня 2000 года № 50 "Об утверждении Правил содержания собак и кошек на территории города Лисаковска, поселка Октябрьский, станции Майлино, поселка Красногорск" и от 24 августа 2000 года "О внесении изменений в решение № 50 от 9 июня 2000 года "Об утверждении Правил содержания кошек и собак на территории города Лисаковска, поселка Октябрьский, станции Майлино, поселка Красногорск".
4. Настоящее решение вступает в силу после государственной регистрации в Департаменте юстиции Костанайской области.
Председатель IV сессии
Секретарь городского маслихата
Утверждены
решением Лисаковского
городского маслихата
16 марта 2004 года № 44
ПРАВИЛА
содержания собак и кошек на территории города Лисаковска,
поселка Октябрьский, села Красногорское
Настоящие Правила распространяются на всех владельцев домашних животных на территории города Лисаковска, поселка Октябрьский, села Красногорское включая предприятия, учреждения и организации, независимо от их ведомственной подчиненности и форм собственности.
1. Обязанности владельцев собак и кошек
1. Владельцы собак и кошек обязаны:

Лисаков қаласының, Октябрь поселкесінің, Красногор селосының аумағындағы иттерді және мысықтарды күтіп-ұстау ережелерін бекіту туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2004 жылғы 16 наурыздағы № 44 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 6 сәуірде № 2864 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2008 жылғы 10 шілдедегі № 89 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2008.07.10 № 89 шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 6-тармақшасына, "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы", "Ветеринария туралы" Заңдарына және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 311, 543-баптарына сәйкес және иттер мен мысықтарды күтіп-ұстау шарттарын ретке келтіру, Лисаков қаласының, Октябрь поселкесінің, Красногор селосының санитарлық жағдайын жақсарту мақсатында, Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Лисаков қаласының, Октябрь поселкесінің, Красногор селосының аумағындағы иттерді және мысықтарды күтіп-ұстау ережелері бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуына бақылау заңдылық, азаматтардың құқықтарын және құқық тәртібін қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссия төрайымы Р.А. Дәурембековаға жүктелсін..
3. Қалалық мәслихаттың "Лисаков қаласының, Октябрь поселкесінің, Майлин станциясының, Красногор поселкесінің аумағында ит пен мысықтарды ұстау ережелерін бекіту туралы" 2000 жылғы 9 маусымдағы № 50 және "Лисаков қаласының, Октябрь поселкесінің, Майлин станциясының, Красногор поселкесінің аумағында ит пен мысықтарды ұстау ережелерін бекіту туралы" 2000 жылғы 9 маусымдағы № 50 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2000 жылғы 24 тамыздағы шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім Қостанай облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күшіне енеді.
IV сессия төрайымы                         Р. Дәурембекова
Қалалық мәслихат хатшысы                   Т. Кривошея
Қалалық мәслихат сессиясының
2004 жылғы 16 наурыздағы
№ 44 шешімімен бекітілген
Лисаков қаласының, Октябрь поселкесінің, Красногор селосының аумағындағы иттерді және мысықтарды күтіп-ұстау
Осы Ережелер ведомстволы бағыныстылығына және меншік нысанына қарамастан Лисаков қаласының. Октябрь поселкесінің, Красногор селосының аумағындағы үй хайуанаттарының барлық иелеріне кәсіпорындарды, мекемелер мен ұйымдарды қоса алғанда қолданылады.
1. Ит мен мысық иелерінің міндеттері
1. Ит мен мысық иелері:

1) содержать животных в соответствии с их биологическими особенностями, гуманно обращаться с животными, не оставлять без присмотра, без пищи и воды, не избивать и в случае заболевания вовремя прибегнуть к ветеринарной помощи;
2) строго соблюдать санитарно-гигиенические нормы и Правила содержания животных, не допускать загрязнения ими мест общего пользования;
3) по требованию специалистов ветеринарных учреждений своевременно представлять животных для осмотра, диагностических исследований и лечебно-профилактических обработок;
4) принимать необходимые меры, обеспечивающие безопасность окружающих людей от животных: содержать дворовых собак на привязи и в специально отведенных местах, иметь предупредительные таблички, выгул собак осуществлять на поводке, в намордниках;
5) при нанесении животными укусов человеку или животному, владельцы обязаны немедленно сообщить об этом в ближайшее медицинское и ветеринарное учреждения, животных доставить в ветеринарную лечебницу для осмотра и карантирования под наблюдением ветеринарных специалистов;
6) при охране сторожевыми собаками различного рода территорий, объектов, собственники обязаны установить предупреждающие таблички.
2. Права владельцев животных
2. Любое животное является собственностью владельца и как всякая собственность охраняется законом.
3. Содержание собак и кошек
3. Разрешается:
1) содержание животных в жилых помещениях, в том числе квартирах;
2) выводить собак на улицу, во двор, иное общественное место только на коротком поводке и в наморднике;
3) перевозить кошек и собак любым видом транспорта, при соблюдении условий, обеспечивающих безопасность окружающих;
4. Запрещается:
1) выгуливать крупных собак и появляться с ними в общественных местах, местах массового отдыха людей гражданам в нетрезвом состоянии, детям в возрасте до 14 лет;
2) содержать животных в местах общего пользования: подъездах, на лестничных площадках, а также на балконах и лоджиях;
3) загрязнение животными подъездов, лестничных площадок, спортивных, детских площадок, газонов, тротуаров, территорий парков и скверов, если животное оставило экскременты в этих местах, они должны быть убраны владельцем животного;
4) содержать и проводить собак и кошек на предприятия общественного питания, в торговые залы и производственные помещения продовольственных магазинов;
5) купание животных в местах, отведенных под купание, и выше по течению до 500 метров.
5. Собаки и кошки, находящиеся в общественных местах без сопровождающих лиц, кроме оставления владельцами на привязи у магазинов, лечебных учреждений, аптек, предприятий бытового обслуживания считаются безнадзорными и подлежат отлову специальными службами.

1) жануарларды олардың 6иологиялық ерекшелігіне сәйкес күтіп-ұстауға, жануарлармен адамгершілікпен қарауға, қараусыз, тамақсыз және сусыз қалдырмауға, ұрып-соқпауға және ауырған кезде ветеринарлық көмекке сүйенуге;
2) санитарлық - гигиеналық нормаларды және жануарларды күтіп-ұстау ережелерін қатаң сақтауға, жалпы пайдаланымдағы олардың орындарын ластауға жол бермеуге;
3) ветеринарлық мекемелер мамандарының талаптарымен қарау, диагностикалық тексерулер мен емдеу-алдын ала өңдеу үшін уақытылы малдарды жеткізуге;
4) жануарлардан қорғануда айналадағы адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз ететін қажетті шараларды қабылдауға тиіс: аула иттерін байлаулы және арнайы бөлінген орындарда ұстауға, сақтандыру кестелерінің ілулі тұруы, иттерді қарғы баумен, тұмылдырықпен қыдыртылуы;
5) жануарлар адамды немесе малды қауіп алса, олардың иелері тез арада жақын маңайдағы медициналық және ветеринарлық мекемелерге хабар беруге міндетті, ол ветеринарлық мамандардың бақылауына алынып, карантин жасау және тексеру үшін ветеринарлық ем қолдануға жеткізуге;
6) аумақтарды объектілерді күзетші иттермен күзету кезінде, олардың иелері сақтандыру кестелерің іліп қоюға міндетті.
2. Жануар иелерінің, құқықтары
2. Кез келген жануар иесінің меншігі болып табылады және кез келген меншік заңмен қорғалды.
3. Иттер мен мысықтарды күтіп-ұстау
3. Рұқсат етіледі:
1) жануарларды тұрғын үй-жайларында, соның ішінде пәтерлерде ұстауға;
2) иттерді тек қана қысқа қарғы баумен және тұмылдырықпен көшеге, аулаға, өзге қоғамдық орындарға шығаруға;
3) қоршаған орта қауіпсіздігін қамтамасыз ететін жағдайлар сақталған болса, мысықтар мен иттерді көліктің кез келген түрімен алып жүруге;
4. Тыйым салынады:
1) қоғамдық орындарда, көпшілік адамдар демалатын орындарынға, мас күйіндегі азаматтарға, 14 жасқа дейінгі балаларға ірі иттерді қыдыртуға;
2) жануарларды жалпы пайдаланатын орындарда күтіп-ұстауға: кіре-берістерде, баспалдақ алаңдарында, сондай-ақ балкондар мен лоджияларда;
3) жануарлармен кіре берістерді, баспалдақ алаңдарды, спорт, балалардың алаңдары, көгалдарды, аяқжолдарды, саябақ пен гүл бақтарының аумағын ластамауға, егер жануар осы жерлерде нәжістерін қалдырса, оны жануарлардың иелері тазалауға міндетті;
4} қоғамдық тамақтану кәсіпорындарында, сауда залдарына және азық түлік дүкендердің өндірістік жайларына иттер мен мысықтарды күтіп-ұстауға және өткізуге;
5) тұрғындар (адамдар) шомылу үшін бөлінген орындарда және ағыс бойымен жоғары 500 метрге дейін жануарларды шомылдыруға.
5. Иелерінің дүкеннің, емдеу орындарының, дәріханалардың, тұрмыстық қызмет көрсету кәсіпорындарының маңында байлап қалдырғаннан басқа, Қоғамдық орындарда шығарып салатын тұлғаларсыз жүрген иттер мен мысықтарды, қадағалаусыз қалған деп саналады және арнайы қызметкерлермен аулауға жатады.

6. При выгуле животных около жилых домов владельцы обязаны обеспечивать тишину.
7. В случае смерти животных захоронение трупов разрешается только на территории скотомогильника. Запрещается выбрасывать трупы или зарывать их в землю на территории города Лисаковска, поселка Октябрьский, села Красногорское.
4. Ответственность владельцев
собак и кошек за несоблюдение настоящих Правил
8. За несоблюдение настоящих Правил владельцы собак и кошек несут ответственность в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".

6. Тұрғын үйлер маңында жануарларды шығарған кезде иелері тыныштықты сақтағаны жөн.
7. Жануарлар өлген жағдайда өліктерді тек мал қорымының аумағына ғана жерлеу рұқсат етіледі. Өліктерді лақтырып тастауға немесе Лисаков қаласының, Октябрь қаласының, Красногор селосының аумағында жерге оларды көміп тастауға тыйым салынады.
4. Осы Ережелерді сақтамағаны үшін
иттер мен мысықтардың иелеріне жауапкершілік
8. Осы Ережелерді сақтамағаны үшін иттер мен мысықтардың иелері Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексіне сәйкес жауапкершілікке тартылады.