Об утверждении Инструкции по аккредитации физических и юридических лиц для проведения экспертной оценки на соответствие заявителей (соискателей лицензий) и (или) лицензиатов квалификационным требованиям
Приказ Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 8 августа 2005 года N 243. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 августа 2005 года за N 3816. Утратил силу приказом первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра регионального развития Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 163/НҚ
Сноска. Утратил силу приказом первого заместителя Премьер-Министра РК - Министра регионального развития РК от 26.07.2013 № 163/НҚ.
В соответствии с Законами Республики Казахстан " О лицензировании ", " Об архитектурной , градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан"  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Инструкцию по аккредитации физических и юридических лиц для проведения экспертной оценки на соответствие заявителей (соискателей лицензий) и (или) лицензиатов квалификационным требованиям.
2. Управлению архитектурно-строительного контроля, инспектирования и лицензирования (Базарбаев А.Т.) в установленном порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
опубликование настоящего приказа в официальных средствах массовой информации.
3. Признать утратившим силу  приказ  Председателя Комитета по делам строительства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 4 сентября 2002 года N 256 "О лицензировании в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1993).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти дней с момента его первого официального опубликования.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Караманова А.У.
Председатель
Утверждена
Приказом Председателя Комитета по делам
строительства и жилищно-коммунального
хозяйства Министерства индустрии и
торговли Республики Казахстан
от 8 августа 2005 года N 243
Инструкция
по аккредитации физических и юридических лиц
для проведения экспертной оценки на соответствие
заявителей (соискателей лицензий) и (или)
лицензиатов квалификационным требованиям
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по аккредитации физических и юридических лиц для проведения экспертной оценки на соответствие заявителей (соискателей лицензий) и (или) лицензиатов квалификационным требованиям (далее - Инструкция), разработана в соответствии с Законами Республики Казахстан " Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", " О лицензировании ",  Положением  о Комитете по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года N 1237.

Өтініш берушілердің (лицензияға талапкерлердің) және (немесе) лицензиаттардың біліктілік талаптарына сай екеніне сараптамалық бағалау жүргізу үшін заңды және жеке тұлғаларды тіркеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының 2005 жылғы 8 тамыздағы N 243 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 26 тамызда тіркелді. Тіркеу N 3816. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2013 жылғы 26 шілдедегі № 163/НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - ҚР Өңірлік даму министрінің 26.07.2013 № 163/НҚ бұйрығымен.
" Лицензиялау туралы ", " Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы " Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. Өтiнiш берушiлердің (лицензияға талапкерлердiң) және (немесе) лицензиаттардың бiлiктiлiк талаптарына сай екенiне сараптамалық бағалау жүргiзу үшiн заңды және жеке тұлғаларды тiркеу жөнiндегi нұсқаулық бекiтiлсiн.
2. Сәулет-құрылыс бақылау, инспекциялау және лицензиялау басқармасы (A.T.Базарбаев):
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде осы бұйрықтың мемлекеттiк тiркелуiн;
бұқаралық ақпарат құралдарында осы бұйрықтың жариялануын белгiленген тәртiппен қамтамасыз етсiн.
3. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi саласындағы лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнің Құрылыс iстерi жөнiндегi комитетi төрағасының 2002 жылғы 4 қыркүйектегi N 256  бұйрығының (нормативтiк құқықтық актiлердi Мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1993 болып тiркелген) күшi жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнiнен бастап он күн өткеннен кейiн қолданысқа енгiзiледi.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Төрағаның орынбасары А.Ұ.Қарамановқа жүктелсiн.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда министрлігінің
Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылық істері комитеті төрағасының
2005 жылғы 8 тамыздағы N 243 бұйрығымен
бекітілген
Өтініш берушілердің (лицензияға талапкерлердің)
және (немесе) лицензиаттардың біліктілік
талаптарына сай екеніне сараптамалық
бағалау жүргізу үшін жеке және заңды
тұлғаларды тіркеу жөніндегі нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Өтініш берушілердің (лицензияға талапкерлердің) және (немесе) лицензиаттардың   біліктілік талаптарына сай екеніне сараптамалық бағалау жүргізу үшін заңды және жеке тұлғаларды тіркеу жөніндегі осы Нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) "Қазақстан Республикасындағы  сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы", " Лицензиялау туралы " Қазақстан Республикасының Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы N 1237 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі туралы  Ережесіне " сәйкес әзірленді.

2. Настоящая Инструкция регламентирует процедуру аккредитации физических и юридических лиц в качестве экспертов или экспертных центров для проведения экспертной оценки на соответствие заявителей квалификационным требованиям
3. Аккредитация физических и юридических лиц для проведения экспертной оценки соответствия заявителей квалификационным требованиям осуществляется уполномоченным государственным органом, осуществляющим руководство в сфере государственного управления архитектурной, градостроительной и строительной деятельностью (далее - уполномоченный орган).
4. В настоящей Инструкции используются следующие понятия и определения:
1) аккредитация - официальное предоставление уполномоченным органом физическому или юридическому лицу полномочий эксперта или экспертного центра по проведению экспертной оценки заявителей на их соответствие квалификационным требованиям на соответствующей территории, которое производится на основании результатов аттестации физических и юридических лиц;
2)  (исключен приказом Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства МИТ РК от 21 апреля 2006 года N  158 ).
3) аккредитационное свидетельство экспертного центра или эксперта - официальный документ уполномоченного органа установленного образца ( приложение 1  к Инструкции), удостоверяющий аккредитацию и соответствующие полномочия физического или юридического лица в качестве эксперта или экспертного центра по проведению экспертной оценки заявителей на их соответствие квалификационным требованиям;
4) экспертный центр - юридическое лицо, аккредитованное уполномоченным органом для экспертной оценки заявителей на соответствующей территории;
5) эксперт - физическое лицо, аккредитованное уполномоченным органом, индивидуально осуществляющее экспертную оценку по отдельным видам работ лицензируемых видов деятельности в сфере архитектуры, градостроительства и строительства;
6) экспертная оценка (экспертиза и технический аудит) - система оценочных действий, проводимых экспертными центрами или экспертами для получения объективной и достоверной аналитической оценки заявителя квалификационным требованиям, а также оценки их деятельности в области архитектуры, градостроительства и строительства.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения   приказом Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства МИТ РК от 21 апреля 2006 года N  158 ).
2. Аккредитация физических и юридических лиц для проведения
экспертной оценки на соответствие заявителей
(соискателей лицензий) и (или) лицензиатов
квалификационным требованиям

2. Осы Нұсқаулық өтініш берушілердің біліктілік талаптарына сай екеніне сараптамалық бағалау жүргізу үшін сараптама орталықтары немесе сарапшылар ретінде заңды және жеке тұлғаларды тіркеуден өткізудің тәртібін тәпіштейді.
3. Өтініш берушілердің біліктілік талаптарына сай екеніне сараптамалық бағалау жүргізу үшін жеке және заңды тұлғаларды тіркеуді сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган (бұдан әрі - уәкілетті мемлекеттік орган) жүзеге асырады.
4. Осы Нұсқаулықта мынандай ұғымдар мен анықтамалар пайдаланылады:
1) тіркеу - заңды және жеке тұлғаларды аттестаттау нәтижелері негізінде жүргізілетін тиісті аумақта өтініш берушілердің біліктілік талаптарына сай екеніне сараптамалық бағалау жүргізу жөнінде сараптама орталығының немесе сарапшының лицензиардың өкілеттіктерін уәкілетті мемлекеттік органның заңды немесе жеке тұлғаға ресми ұсынуы;
2)  алынып тасталды ;
3) тіркеу куәлігі - өтініш берушілердің біліктілік талаптарына сай екеніне сараптамалық бағалау жүргізу бойынша жеке және заңды тұлғалардың лицензиарға ведомстволық бағынысты әкімшілік-аумақтық бірлікте сараптамалық орталық немесе сарапшы ретінде тіркелгендігін және тиісті өкілеттіктерін растайтын (Нұсқаулыққа 1-қосымша) құжат;
4) сараптама орталығы - өтініш берушілерді сараптамалық бағалау үшін уәкілетті мемлекеттік орган тіркеген заңды тұлға;
5) сарапшы - сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі  саласындағы жекелеген жұмыс түрлері бойынша сараптамалық бағалауды жеке-дара жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган тіркеген жеке тұлға;
6) сараптамалық бағалау (сараптама мен техникалық аудит) - өтініш берушіге сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына тиянақты және сенімді талдамалық бағалау жүргізу үшін сараптама орталықтары немесе сарапшылар жүргізетін бағалау іс-қимылдар жүйесі.
Ескерту: 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Индустрия және сауда министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының 2006 жылғы 21 сәуірдегі N 158   бұйрығымен .
2. Өтініш берушілердің (лицензияға талапкерлердің)
және (немесе) лицензиаттардың біліктілік талаптарына
сай екеніне сараптамалық бағалау жүргізу үшін
жеке және заңды тұлғаларды тіркеу

5. Аккредитация уполномоченным органом физических и юридических лиц в качестве экспертов или экспертных центров включает в себя:
рассмотрение и экспертизу представленных заявителем документов и материалов на их достоверность, полноту и правильность оформления;
обследование и анализ (технический аудит) с выездом при необходимости на место материально-технической базы, наличия нормативно-справочной и методологической литературы, оснащенности компьютерной, множительной и другой оргтехникой, программного обеспечения, наличия производственных площадей, обеспечения архивирования документов и материалов;
прохождение аттестации кандидатом в эксперты;
принятие уполномоченным органом решения об аккредитации (отказе в аккредитации) физического и юридического лица в качестве экспертного центра или эксперта;
оформление аккредитационного свидетельства.
Сноска. В пункт 5 внесены изменения   приказом Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства МИТ РК от 21 апреля 2006 года N  158 ).
6.  (исключен приказом Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства МИТ РК от 21 апреля 2006 года N  158 ).
7. Аккредитация физических и юридических лиц, при их официальном согласии может осуществляться уполномоченным органом без их присутствия (заочно). В этом случае голосование членов Комиссии производится путем визирования ими проекта решения. Голосование членов Комиссии по проектам решений осуществляется лично, без права замены.
8. При положительном решении об аккредитации физическому или юридическому лицу выдается аккредитационное свидетельство для проведения экспертной оценки соответствия заявителей (соискателей лицензий) и (или) лицензиатов квалификационным требованиям.
9. Аккредитационное свидетельство подлежит ежегодной пролонгации.
10. При положительном решении уполномоченного органа о пролонгации аккредитационного свидетельства срок его действия продлевается на один год с выдачей экспертному центру или эксперту регистрационного листа согласно  приложению 7  к настоящей Инструкции.
3. Условия аккредитации физических и юридических
лиц для проведения экспертной оценки
11. Физические и юридические лица, претендующие на аккредитацию в качестве экспертного центра или эксперта, представляют в уполномоченный орган следующие материалы и документы:
1) заявление установленного образца согласно  приложению 2  - для физических лиц;  приложению 3  - для юридических лиц;
2) копии государственной лицензии на право осуществления деятельности в области архитектуры, градостроительства и строительства;

5. Уәкілетті органдардың заңды және жеке тұлғаларды сараптама орталықтары немесе сарапшылар ретінде тіркеуі мыналарды:
өтініш беруші ұсынған құжаттар мен материалдардың ресімделу негізділігіне, толымдылығына және дұрыстығына қарауды және сараптама жасауды;
қажет болған ретте материалдық-техникалық база орналасқан жерге барып, оны зерттеу және оған талдау (техникалық аудит) техникалық аудит жасауды, яғни нормативтік-анықтамалық және әдіснамалық әдебиеттің болуын,  компьютерлік, көбейту және басқа ұйымдастыру техникасымен, бағдарламалық қамтамасыз етумен жарақтануын, өндірістік алаңдардың болуын, құжаттар мен материалдарды мұрағатталуын қамтамасыз етілуін;
сарапшыға үміткер кандидаттың аттестаттаудан өтуін;
уәкілетті мемлекеттік органның заңды немесе жеке тұлғаны сараптама орталығы немесе сарапшы ретінде тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы шешім шығаруын;
тіркеу куәлігін ресімдеуді қамтиды.
Ескерту: 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Индустрия және сауда министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының 2006 жылғы 21 сәуірдегі N 158   бұйрығымен .
6. <*>
Ескерту: 6-тармақ алынып тасталды - ҚР Индустрия және сауда министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының 2006 жылғы 21 сәуірдегі N 158   бұйрығымен .
7. Уәкілетті мемлекеттік орган жеке және заңды немесе тұлғалардың қатысуынсыз-ақ (сырттай) олардың келісімін ала отырып, оларды тіркей алады. Мұндай жағдайда Комиссия мүшелері шешімнің жобасына қол қою арқылы дауыс береді. Комиссия мүшелері шешімнің жобалары бойынша дауыстарын ауыстыру құқығынсыз жеке өздері жүзеге асырады.
8. Оң шешім қабылданған жағдайда жеке және заңды тұлғаға өтініш берушілердің (лицензияға талапкерлердің) және (немесе) лицензиаттардың біліктілік талаптарына сай екеніне тиісті аумақта сараптамалық бағалау жүргізу үшін тіркеу куәлігі беріледі.
9. Тіркеу куәлігінің қолданысы жыл сайын ұзартылып отырады.
10. Уәкілетті мемлекеттік орган тіркеуді ұзарту туралы оң шешім қабылдаған жағдайда тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімі бір жылға ұзартылып, сараптама орталығына немесе сарапшыға осы Нұсқаулыққа 7-қосымшаға сәйкес тіркеу қағазы беріледі.
3. Сараптамалық бағалау жүргізу үшін
жеке және заңды тұлғаларды тіркеу талаптары
11. Сараптама орталығы немесе сарапшы ретінде тіркелуге үміткер заңды және жеке тұлғалар  мемлекеттік органға мынадай материалдар мен құжаттар:
1) жеке тұлғалар үшін - 2-қосымшаға, заңды тұлғалар үшін - 3-қосымшаға сай белгіленген үлгідегі өтінішті;
2) сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында қызметті жүзеге асыру құқығына арналған мемлекеттік лицензиясының көшірмесін;

3) для юридических лиц - копии учредительных документов, свидетельства о государственной регистрации хозяйствующего субъекта, копии свидетельства о постановке на учет в налоговых органах и статистической карточки;
4) для физических лиц - копию свидетельства о государственной регистрации (постановке на учет) в качестве индивидуального предпринимателя;
5)  (исключен приказом Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства МИТ РК от 21 апреля 2006 года N  158 );
6)  (исключен приказом Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства МИТ РК от 21 апреля 2006 года N  158 );
7) для юридического лица - сведения о квалификационном составе специалистов, копии дипломов, свидетельств, трудовых книжек или других документов, подтверждающих наличие высшего профессионального (среднего специального) специального образования в области архитектуры, градостроительства и строительства, практический опыт работы по специальности не менее пяти лет. Информация о штатной численности (штатное расписание) юридического лица;
8) для физического лица - копии трудовой книжки, иных документов, подтверждающих наличие высшего профессионального (среднего специального) специального образования в области архитектуры, градостроительства и строительства, практический опыт работы по специальности не менее пяти лет, а также опыт работы в области лицензирования в экспертных центрах или в органах архитектурно-строительного контроля и лицензирования не менее трех лет;
9) сведения о наличии материально-технической базы, нормативно-справочной и методологической литературы, оснащенности компьютерной, множительной и другой оргтехникой, программного обеспечения, наличия производственных площадей, возможности обеспечения архивирования документов и материалов.
Копии материалов и документов, перечисленных в подпунктах 2)-4), 7), 8) настоящего пункта, должны быть нотариально засвидетельствованы.
Сноска. В пункт 11 внесены изменения   приказом Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства МИТ РК от 21 апреля 2006 года N  158 ).
12. При пролонгации аккредитационного свидетельства экспертными центрами или экспертами представляются материалы и документы, предусмотренные пунктом 11 настоящей Инструкции (в случае внесения в них изменений или дополнений).
Кроме того, дополнительно представляются:
1) информация об осуществленной деятельности за период после предыдущей пролонгации аккредитационного свидетельства (далее - истекший период), включая сведения о работах, завершенных или находящихся в стадии завершения;

3) заңды тұлға үшін - құрылтай құжаттарының, шаруашылық жүргізуші субъектіні тіркеу туралы куәліктің салық органдарында есепке тұру туралы куәліктің көшірмелерін және статистикалық карточканың көшірмелерін;
4) жеке тұлғалар үшін - жеке кәсіпкер ретіндегі мемлекеттік тіркеу (есепке қою) туралы куәлігінің көшірмесін;
5)  алынып тасталды ;
6)  алынып тасталды ;
7) заңды тұлға үшін - сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы арнайы жоғары кәсіби (орта арнайы) білімін, мамандығы бойынша бес жылдан кем емес жұмыс тәжірибесін растайтын мамандардың біліктілік құрамы туралы мәліметтерді, олардың еңбек кітапшалары мен құжаттарының көшірмелерін, заңды тұлғаның штаттық саны (штаттық кестесі) туралы ақпаратты;
8) жеке тұлға үшін - сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында арнайы жоғары кәсіби (орта арнайы) білімін, мамандығы бойынша бес жылдан кем емес жұмыс тәжірибесін, сондай-ақ сараптама орталықтарында немесе сәулет-құрылыс бақылау лицензиялау органдарында үш жылдан кем емес лицензиялау саласындағы жұмыс тәжірибесін растайтын еңбек кітапшаларының және өзге де құжаттарының көшірмелерін;
9) материалдық-техникалық базаның, нормативтік-анықтамалық және әдіснамалық әдебиеттің болуы,  компьютерлік, көбейту және басқа ұйымдастыру техникасымен, бағдарламалық қамтамасыз етумен жарақтануы, өндірістік алаңдардың болуы, құжаттар мен материалдарды мұрағатталуын қамтамасыз етуі туралы мәліметтерді ұсынуға тиіс.
Осы тармақтың 2), 4), 7), 8) тармақшаларында аталған материалдар мен құжаттардың көшірмелері нотариалды расталған болуы қажет.
Ескерту: 11-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Индустрия және сауда министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының 2006 жылғы 21 сәуірдегі N 158   бұйрығымен .
12. Сараптама орталықтары мен сарапшылар тіркеу куәлігін ұзартқан кезде осы Нұсқаулықтың 11-тармағында көзделген материалдар мен құжаттарды (өзгерістер мен толықтырулар енгізілген жағдайда) ұсынады. Сонымен қатар, қосымша:
1) аяқталған немесе аяқталу сатысындағы жұмыстары туралы мәліметтерді қоса алғанда алдындағы тіркеу куәлігін ұзартқаннан кейінгі мерзім аралығындағы атқарылған қызметі (бұдан әрі - аяқталған мерзім) туралы ақпаратты;

2) копии документов, подтверждающих повышение квалификации экспертами и/или специалистами экспертных центров (прохождении курсов повышения квалификации, проведении или участии в работе семинаров, совещаний, круглых столов, чтений лекций в специализированных учебных заведениях или центрах);
3) информация о выданных за истекший период экспертных заключениях, как с положительными, так и с отрицательными выводами, с предъявлением членам Комиссии для ознакомления журнала их учета согласно  приложению 4  - для физических лиц;  приложению 5  - для юридических лиц;
4) информация о наличии договоров с субъектами лицензирования на осуществление экспертной оценки с предъявлением членам Комиссии журнала их регистрации согласно  приложению 6 ;
5) информация о наличии информационного стенда с перечнем необходимых документов, которые должны представляться заявителями для проведения экспертной оценки, образцами оформления документов и материалов, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов Республики Казахстан, касающихся вопросов лицензирования, а также предупреждающими об ответственности за их нарушение;
6) информация о принятых к рассмотрению и возвращенных лицензиаром заключениях экспертного центра или эксперта с указанием причин, их анализом и принятых мерах по их устранению.
13. Материалы, документы и информация, указанные в подпунктах 1), 5)-9)  пункта 11 , подпунктах 1)-6)  пункта 12  настоящей Инструкции, подписываются первым руководителем экспертного центра или экспертом и заверяются печатью.
14. Некомплектные материалы и документы для аккредитации и пролонгации аккредитационного свидетельства к рассмотрению не принимаются.
15. Уполномоченный орган не позднее десяти дней с момента принятия полного комплекта необходимых документов от физического лица и тридцати дней с момента принятия полного комплекта необходимых документов от юридического лица, уведомляет их о своем решении по аккредитации с одновременной выдачей аккредитационного свидетельства, либо отказе в аккредитации, или пролонгации с одновременной выдачей регистрационного листа либо отказе в пролонгации аккредитационного свидетельства.
4. Отзыв аккредитационного свидетельства, приостановление его действия
16. Аккредитация экспертного центра или эксперта прекращает свое действие в соответствии с приказом руководителя уполномоченного органа либо лица, его замещающего, путем отзыва аккредитационного свидетельства в случаях:
1) прекращения действия государственной лицензии экспертного центра или эксперта вследствие неподтверждения статуса обладателя лицензии, отзыва;

2) сарапшылар және/немесе сараптама орталықтары мамандары біліктілігінің артуын (біліктілігін көтеру курстарынан өтуін, семинарлар, кеңестер, дөңгелек үстел жұмыстарын өткізгенін немесе оларға қатысқанын, арнайы оқу орындарында немесе орталықтарында лекциялар тыңдағанын) растайтын құжаттардың көшірмелерін;
3) жеке тұлғалар үшін - 4-қосымшаға сай, заңды тұлғалар үшін - 5-қосымшаға сай аяқталған мерзім аралығындағы берілген оң және теріс қорытындылардың сараптама тұжырымдары туралы есеп журналын Комиссия мүшелеріне таныстыру үшін көрсете отырып олар туралы ақпаратты;
4) 6-қосымшаға сай сараптама мен техникалық аудитті жүзеге асыруға лицензияланатын субъектілермен шарттардың болуы туралы тіркеу журналын комиссия мүшелеріне көрсете отырып олар туралы ақпаратты;
5) өтініш берушілер сараптамалық бағалауға мемлекеттік лицензия алу үшін ұсынуға тиіс қажетті құжаттардың тізбесі, құжаттар мен материалдар ресімдеудің үлгілері, лицензиялау мәселелеріне қатысты Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінен үзінділер (көшірмелер), сондай-ақ оларды бұзғаны үшін жауаптылық туралы ескертпелері бар ақпараттық стендтің болуы туралы ақпаратты;
6) сараптама орталығының немесе сарапшының лицензиар қарауға қабылдаған және себептерін атап қайтарған тұжырымдары, оларды талдау мен оларды жою бойынша қолданған шаралары туралы ақпаратты.
13. Осы Нұсқаулықтың 19-тармағындағы 1), 5), 9) тармақшаларында, 20-тармағындағы 1), 6) тармақшаларында аталған материалдарға, құжаттарға және ақпаратқа сараптама орталығының бірінші басшысы немесе сарапшы қол қояды және мөр арқылы расталады.
14. Тіркеуге  немесе тіркеу куәлігінің мерзімін ұзартуға арналған толық емес материалдар мен құжаттар қарауға жатпайды.
15. Уәкілетті мемлекеттік орган жеке тұлғадан қажетті толық құжаттарды қабылдаған кезден он күннен және заңды тұлғадан қажетті толық құжаттарды қабылдаған кезден отыз күннен кешіктірмей тіркеуге (тіркеуден бас тартуға) немесе тіркеуді ұзартуға байланысты өз шешімі туралы оларды хабардар ете отырып, тіркеу куәлігін немесе тіркеу қағазын береді.
4. Тіркеу қолданысын тоқтату, кері қайтарып алу,
тоқтата тұру
16.  Уәкілетті органның шешіміне сәйкес сараптама орталығы мен сарапшыларды тіркеу мынадай жағдайларда:
1) сараптама орталығының немесе сарапшының мемлекеттік лицензиясының қолданысы лицензияны иеленуші мәртебесі расталмауы, лицензияның кері қайтарылуы салдарынан тоқтағанда;

2) прекращения данной деятельности физическим лицом (индивидуальным предпринимателем), реорганизации или ликвидации юридического лица;
3) не устранения причин, по которым уполномоченный орган приостановил действие аккредитационного свидетельства;
4) предоставления экспертным центром или экспертом заведомо недостоверной информации, документов и материалов при пролонгации аккредитационного свидетельства;
5) отказа уполномоченного органа в пролонгации аккредитационного свидетельства в случае, предусмотренном  пунктом 14  настоящей Инструкции;
6) несвоевременном (более трех месяцев) представлении материалов (заявления) на пролонгацию аккредитационного свидетельства при отсутствии уважительных причин.
Сноска. В пункт 16 внесены изменения   приказом Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства МИТ РК от 21 апреля 2006 года N  158 ).
17. Прекращение действия аккредитационного свидетельства в случаях, предусмотренных подпунктами 1)-4), 6)  пункта 16  настоящей Инструкции, производится уполномоченным органом сроком на три года.
18. Действие аккредитационного свидетельства экспертного центра или эксперта может быть приостановлено уполномоченным органом на срок до шести месяцев в случаях:
1) несоблюдения условий договора с заявителем на осуществление экспертной оценки;
1-1) в случае приостановления действия государственной лицензии;
2) несоблюдения следующих принципов экспертной оценки:
объективности выводов, результатов (заключений) экспертной оценки;
конфиденциальности полученной в ходе экспертной оценки информации о заявителе или лицензиате;
независимости экспертных центров и/или экспертов от заявителей, иных юридических лиц, заинтересованных в результатах экспертной оценки.
Сноска. В пункт 18 внесены изменения   приказом Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства МИТ РК от 21 апреля 2006 года N  158 ).
19. Приостановление аккредитационного свидетельства может быть осуществлено уполномоченным органом в отношении филиала или представительства экспертного центра в случаях, предусмотренных  пунктом 18  настоящей Инструкции.
20. Уполномоченный орган в трехдневный срок уведомляет экспертный центр или эксперта, а также лицензиара о принятом решении по прекращению или приостановлению действия аккредитационного свидетельства.
21. После устранения причин, по которым действие аккредитационного свидетельства было приостановлено, аккредитация возобновляется приказом руководителя уполномоченного органа либо лица, его замещающего, с соблюдением норм пролонгации аккредитационного свидетельства.

2) жеке тұлғаның (жеке кәсіпкердің) қызметі тоқтағанда, заңды тұлға қайта ұйымдастырылғанда немесе таратылғанда;
3) уәкілетті мемлекеттік органның тіркеу куәлігі қолданысын тоқтата тұру бойынша себептері жойылмағанда;
4) сараптама орталығы немесе сарапшы тіркеу немесе тіркеу куәлігінің қолданысын ұзарту барысында бұрыс ақпараттар, құжаттар және материалдар ұсынғанда;
5) осы Нұсқаулықтың 14-тармағында көзделген уәкілетті мемлекеттік орган тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін ұзартудан бас тартқанда;
6) тіркеу қолданысын ұзартуға арналған материалдарды (өтініштерді) дер кезінде (үш айдан артық) ұсынбағандықтан осы Нұсқаулықтың нормаларын орындамаған жағдайда.
Ескерту: 16-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Индустрия және сауда министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының 2006 жылғы 21 сәуірдегі N 158   бұйрығымен .
17. Уәкілетті мемлекеттік орган тіркеу куәлігінің күшін осы Нұсқаулықтың 24-бабы 1), 4), 6) тармақшаларына сәйкес 3 жылға дейінгі мерзімге тоқтата алады.
18. Уәкілетті мемлекеттік орган сараптама орталықтары немесе сарапшылардың тіркеу куәліктерінің күшін алты айға дейінгі мерзімге мынадай жағдайларда:
1) сараптамалық бағалауды жүзеге асыруда өтініш берушінің шарттық талаптарды орындамаған жағдайда;
1-1) мемлекеттік лицензияның қолданысын тоқтатқан жағдайда;
2) сараптамалық бағалаудың мынандай принциптерін орындамаған жағдайда:
- сараптамалық бағалау қорытындыларының, нәтижелерінің (тұжырымдарының) объективтілігі;
- сараптама мен техникалық аудит барысында өтініш беруші мен лицензиат туралы алынған ақпараттың құпиялылығы;
сараптама орталықтарының және/немесе сарапшылардың сараптама мен техникалық аудит нәтижелеріне мүдделі өтініш берушілер мен өзге де заңды тұлғалардан тәуелсіздігі болып табылады.
Ескерту: 18-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Индустрия және сауда министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының 2006 жылғы 21 сәуірдегі N 158   бұйрығымен .
19. Уәкілетті мемлекеттік орган осы Нұсқаулықтың 18 тармағының нормаларын бұзуға жол берген сараптамалық орталықтың тек қана филиалдарына немесе өкілдігіне қатысты тіркеу куәлігінің қолданылуын тоқтатуды жүзеге асыра алады.
20. Уәкілетті мемлекеттік орган үш күндік мерзімде сараптама орталығының немесе сарапшының, лицензиаттардың тіркеу куәлігін қолданысын тоқтату немесе тоқтата тұру жөнінде қабылдаған шешімі туралы оларды хабардар етеді.
21. Тіркеу қолданысын тоқтата тұру бойынша себептер жойылғаннан кейін уәкілетті мемлекеттік органның басшысының немесе оның міндетін атқарушының бұйрығы негізінде тіркеудің қолданысы тіркеу қолданысын ұзарту нормаларын сақтай отырып қайта жалғасады.

22. По истечении срока отзыва аккредитационного свидетельства экспертный центр или эксперт получает аккредитационное свидетельство в установленном порядке.
23. Экспертный центр или эксперт, аккредитационное свидетельство которого отозвано или приостановлено в действии, вправе обжаловать данное решение уполномоченного органа в судебном порядке. В данном случае решение уполномоченного органа об отзыве или приостановлении действия аккредитационного свидетельства действует до вынесения судебного решения.
При решении суда о правомерности решения уполномоченного органа, срок отзыва или приостановления действия аккредитационного свидетельства считается со дня принятия такого решения уполномоченным органом.
Приложение 1 к Инструкции по
аккредитации физических и юридических
лиц для проведения экспертной оценки
на соответствие заявителей соискателей
лицензий и (или) лицензиатов
квалификационным требованиям"
Сноска. Приложение 1 в редакции   приказа Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства МИТ РК от 21 апреля 2006 года N  158 ).
Государственный герб
Республики Казахстан
____________                                       _______________
(серия)                                              (номер)
АККРЕДИТАЦИОННОЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО
___________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, реквизиты юридического лица
___________________________________________________________________
в том числе его филиалы, представительства)
предоставляется право _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица)
осуществления экспертной оценки - технического аудита и экспертизы
лицензиатов (соискателей лицензии) на соответствие квалификационным
требованиям в сфере архитектурной, градостроительной и строительной
деятельности в Республике Казахстан
___________________________________________________________________
(наименование области (областей), столицы, города
___________________________________________________________________
республиканского значения. Территория Республики Казахстан)
___________________________________________________________________
(Первый руководитель             (подпись)     (фамилия, инициалы)
уполномоченного органа
по делам архитектуры,
градостроительства
и строительства)             ________   ___________ 200__ года
(число)     (месяц)
(печать)
Подлежит ежегодной пролонгации.
Примечание: Оформление аккредитационного свидетельства
осуществляется на государственном (слева)
и русском (справа) языках на одной стороне
бланка с соответствующим оптимальным
размещением текста.
Приложение 2
к  Инструкции по аккредитации физических
и юридических лиц для проведения экспертной
оценки на соответствие заявителей
(соискателей лицензий) и (или)
лицензиатов квалификационным требованиям
______________________________________
(Уполномоченный государственный орган по делам
______________________________________
архитектуры, градостроительства и строительства)
Заявление
Прошу аккредитовать меня экспертом для проведения экспертной
оценки соответствия заявителей (соискателей лицензий) и (или)
лицензиатов квалификационным требованиям, предъявляемым для
осуществления ими отдельных видов работ в сфере архитектуры,
градостроительства и строительства, а также соблюдению им статуса
обладателя лицензии на территории ________________________________
(наименование области,
_____________________________________________ Республики Казахстан.
города республиканского значения, столицы)

22. Сараптама орталығы немесе сарапшының тіркеу куәлігін қайтарып алу мерзімі аяқталғаннан кейін белгілеген тәртіп бойынша тіркеу куәлігін алады.
23. Сараптама орталығы немесе сарапшы тіркеу куәлігінің қайтарып алу немесе тоқтата тұру туралы уәкілетті мемлекеттік органның шешіміне сотқа беру жолымен шағым жасауға құқылы. Бұл орайда уәкілетті мемлекеттік органның тіркеу куәлігін қайтарып алу немесе қолданылуын тоқтату туралы шешімі сот шешімі шыққанға дейін қолданылады.
Уәкілетті мемлекеттік органының шешімінің заңдылығы туралы сот шешімі болған жағдайда, тіркеу куәлігін қайтарып алу немесе оның қолданылуын тоқтату мерзімі уәкілетті мемлекеттік орган шешім қабылдаған күннен бастап есептеледі.
Өтiнiш берушiлердiң (лицензия
алуға талапкерлердiң) және
(немесе) лицензиаттардың
бiлiктiлiк талаптарына сәйкес
келуіне сараптамалық бағалау
жүргiзу үшiн жеке және заңды
тұлғаларды аккредиттеу
жөніндегі нұсқаулыққа
1-қосымша
Ескерту: 1-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Индустрия және сауда министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының 2006 жылғы 21 сәуірдегі N 158   бұйрығымен .
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік Елтаңбасы
___________                                            ____________
(серия)                                                 (номер)
АККРЕДИТТЕУ КУӘЛІГІ
Cәулет, қала құрылыс және құрылыс саласындағы біліктілік талаптарына
сай екеніне Қазақстан Республикасының ______________________________
(облыстың (облыстардың), ____________________________________________________________________
астананың, республикалық маңызы бар қаланың атауы. Қазақстан
____________________________________________________________________                   Республикасының аумағы)
аумағында сай лицензиаттарға (лицензияға алуға талапкерлерге)
сараптамалық бағалау - техникалық аудит пен сараптама жүргізуге
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, мекен-жайы, деректемелері
____________________________________________________________________
(соның ішінде оның филиалдары мен өкілдіктері)
құқық беріледі.
_________________________________  ____________  __________________
(Сәулет, қала құрылысы және           (қолы)         (аты-жөні)
құрылыс істері жөніндегі
уәкілетті мемлекеттік органның
бірінші басшысы)                   200___жылғы ______ _____________
(күні)     (айы)
Жыл сайын мерзімін ұзартып тұру қажет.
Ескерту: Аккредиттеу куәлігін ресімдеу бланкінің бір жақ
бетіне мемлекеттік (сол жақта) және орыс (оң жақта) тілдеріндегі
мәтінді оңтайлы орналастыра отырып жүзеге асырылады.
"Өтініш берушілердің (лицензияға
талапкерлердің) және (немесе)
лицензиаттардың біліктілік
талаптарына сай екеніне
сараптамалық бағалау жүргізу
үшін жеке және заңды тұлғаларды
тіркеу жөніндегі нұсқаулыққа"
2-қосымша
___________
_______________________________
(Сәулет, қала құрылысы және
_______________________________
құрылыс істері жөніндегі
уәкілетті мемлекеттік орган)
Өтініш
Өтініш берушілердің лицензия алуға талапкерлердің және
(немесе) лицензиаттардың Қазақстан Республикасының__________________
__________________________________________________________аумағында
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы)
сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы жекелеген
жұмыс түрлерін жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптарына сай
екеніне, сондай-ақ олардың лицензия иеленуші мәртебесін сақтауы
бойынша оларға сараптамалық бағалау жүргізу үшін, мені сарапшы
ретінде тіркеуіңізді сұраймын.

1. Фамилия, имя, отчество ________________________________________
2. Свидетельство о государственной регистрации (постановке на учет)
в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально заверенное)
__________________________________________________________________
3. Юридический адрес _____________________________________________
4. Паспортные данные _____________________________________________
5. Наличие высшего специального образования в области архитектуры,
градостроительства и строительства _______________________________
6. Практический опыт работы по специальности согласно норм пункта
7 инструкции _____________________________________________________
7. Стаж работы в области лицензирования в экспертных центрах или в
органах архитектурно-строительного контроля и лицензирования _____
8. Место работы __________________________________________________
9. Расчетный счет, РНН ___________________________________________
10. Прилагаемые материалы и документы на ______ листах.
Предприниматель  ______________      __________________________
(подпись)                  (фамилия, имя, отчество)
Заявление принято
к рассмотрению    ________  _______ 200__ года, __________________
(число)     (месяц)             (должность, подпись, ф.и.о)
Приложение 3
к  Инструкции по аккредитации физических
и юридических лиц для проведения экспертной
оценки на соответствие заявителей
(соискателей лицензий) и (или)
лицензиатов квалификационным требованиям
______________________________________
(Уполномоченный государственный орган по делам
______________________________________
архитектуры, градостроительства и строительства
Заявление*
Прошу аккредитовать _________________________________________
(полное наименование юридического лица)
в качестве экспертного центра для проведения технического аудита и
экспертизы на соответствие заявителей (соискателей лицензий) и
(или) лицензиатов квалификационным требованиям, предъявляемым для
осуществления деятельности в сфере архитектуры, градостроительства
и строительства, а также для оценки деятельности лицензиатов по
соблюдению ими статуса обладателя лицензии на территории
_____________________________________________ Республики Казахстан.
(наименование области, города республиканского значения, столицы)
Сведения об организации:
1. Наименование ___________________________________________________
2. Форма собственности (при необходимости с указанием принадлежности
к субъектам малого предпринимательства) ___________________________
3. Дата создания __________________________________________________

1. Аты-жөні ________________________________________________________
2. Жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгендігі (есепке қою)
туралы куәлік (нотариалды расталған)________________________________
____________________________________________________________________
3. Заңды мекен-жайы  _______________________________________________
4. Төлқұжат деректері ______________________________________________
5. Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында арнайы жоғары
білімінің болуы ____________________________________________________
6. Нұсқаулықтың 7-тармағындағы нормаларға сай мамандығы бойынша
істеген жұмыс тәжірибесі ___________________________________________
7. Лицензиялау саласындағы сараптама орталықтарында немесе
сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау органдарында істеген жұмыс өтілі_______________________________________________________________
8. Жұмыс орны ______________________________________________________
9. Есеп шоты, СТТН__________________________________________________
10. Қоса беріліп отырған материалдар мен құжаттар ______ парақта.
Кәсіпкер ___________   ______________________________________
(қолы)                     (аты-жөні)
Өтініш 200__жылы "___"_________ ________________қарауға қабылданды
(күні) (айы)   (лауазымы, қолы, аты-жөні)
"Өтініш берушілердің (лицензияға
талапкерлердің) және (немесе)
лицензиаттардың біліктілік
талаптарына сай екеніне
сараптамалық бағалау жүргізу
үшін жеке және заңды тұлғаларды
тіркеу жөніндегі нұсқаулыққа"
3-қосымша
_______________________________
(Сәулет, қала құрылысы және
_______________________________
құрылыс істері жөніндегі
уәкілетті мемлекеттік орган)
Өтініш
Өтініш берушілердің лицензия алуға талапкерлердің және
(немесе) лицензиаттардың Қазақстан Республикасының__________________
__________________________________________________________аумағында
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы)
сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы жекелеген
жұмыс түрлерін жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптарына сай
екеніне, сондай-ақ олардың лицензия иеленуші мәртебесін сақтауы
бойынша оларға техникалық аудит пен сараптама жүргізу үшін
сараптамалық орталық ретінде тіркеуіңізді сұраймын.
Ұйым туралы мәліметтер:
1. Атауы ___________________________________________________________
2. Меншік нысаны (шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататындығын
қажет болған жағдайда көрсету) _____________________________________
____________________________________________________________________
3. Құрылған күні  __________________________________________________

4. Свидетельство о регистрации ____________________________________
5. Юридический адрес и реквизиты __________________________________
6. Расчетный счет _________________________________________________
7. Филиалы, представительства _____________________________________
8. Прилагаемые документы на ______ листах.
Руководитель  (должность) ___________     ____________________
(подпись)         (фамилия, имя, отчество)
(исполнитель)
(номер телефона)
Заявление принято
к рассмотрению    ________  _______ 200__ года, __________________
(число)     (месяц)             (должность, подпись, ф.и.о)
* - печатается на бланке заявителя с соответствующей регистрацией
и заверяется печатью.
Приложение 4
к Инструкции по аккредитации физических
и юридических лиц для проведения экспертной
оценки на соответствие заявителей
(соискателей лицензий) и (или)
лицензиатов квалификационным требованиям
Журнал учета государственных лицензий, выданных
физическим лицам, прошедшим технический аудит и экспертизу
в  ______________________________________________
(полное наименование экспертного центра (эксперта)
за период с  __________________  по  _________________
(дата - число, месяц, год)  (дата - число, месяц, год)
N п/п Номер  лицен-
зии
Номер
и дата
приказа  Уполно-
мочен-
ного государ-
ствен-
ного органа
по
делам архитек-
туры, градо-
строи-
тельс-
тва и строи-
тель-
ства
Ф.И.О.
физиче-
ского
лица
(заяви-
теля)
Юриди-
ческий
адрес
заяви-
теля
N
теле-
фона,
факс,
е-mal,
элект-
ронный
адрес
Виды
работ
заяви
теля*
РНН
Даты
преды-
дущих
подт-
верж-
дений
статуса
обла-
дателя
лицен-
зии (соот-
ветс-
твия
квали-
фикаци-
онным
требо-
ваниям)
При-
меча-
ние
1 2 3 4 5 6 7 8 9
* - виды работ указываются в соответствии с "Перечнем лицензируемых видов работ (услуг) в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности", утвержденным  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 10 января 2002 года N 23. Указываются подпункты, пункты и разделы перечня, в том числе по уточнению наполняемости разрешенных видов работ.
Приложение 5
к Инструкции по аккредитации физических
и юридических лиц для проведения экспертной
оценки на соответствие заявителей
(соискателей лицензий) и (или)
лицензиатов квалификационным требованиям
Журнал учета государственных лицензий, выданных
юридическим лицам, прошедшим технический аудит и экспертизу
в  ______________________________________________
(полное наименование экспертного центра (эксперта)
за период с  __________________  по  _________________
(дата - число, месяц, год) (дата - число, месяц, год)
N
п/п
Номер  лицен-
зии и
дата
ее
выдачи
Номер
и дата
приказа  Уполно-
мочен-
ного государ-
ствен-
ного органа
по
делам архитек-
туры, градо-
строи-
тельс-
тва и строи-
тель-
ства
Наиме-
нова-
ние
субъек-
та
лицен-
зиро-
вания
(заяви-
теля)
Юриди-
ческий
адрес
заяви-
теля
N
теле-
фона,
факс,
е-mal,
элект-
ронный
адрес,
Ф.И.О.
руко-
води-
теля
Виды
работ
заяви
теля*
Р
Н
Н
О
К
П
О
Даты
преды-
дущих
подт-
верж-
дений
статуса
обла-
дателя
лицен-
зии (соот-
ветс-
твия
квали-
фикаци-
онным
требо-
ваниям)
При-
меча-
ние
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
* - виды работ указываются в соответствии с "Перечнем лицензируемых видов работ (услуг) в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности", утвержденным  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 10 января 2002 года N 23. Указываются подпункты, пункты и разделы перечня, в том числе по уточнению наполняемости разрешенных видов работ.
Приложение 6
к  Инструкции по аккредитации физических
и юридических лиц для проведения экспертной
оценки на соответствие заявителей
(соискателей лицензий) и (или)
лицензиатов квалификационным требованиям
Журнал регистрации договоров с субъектами
лицензирования по осуществлению экспертизы и
технического аудита на их соответствие
квалификационным требованиям
______________________________________________
(полное наименование экспертного центра (эксперта)
за период с  __________________  по  _________________
(дата - число, месяц, год) (дата - число, месяц, год)
N
п/п
Номер
и дата
подпи-
сания
договора
Полное юридическое наименование
субъекта
лицензиро-
вания (заявителя)
РНН
заяви-
теля
Юридический
адрес заяви-
теля N теле-
фона, факс,
е-mal, электронный
адрес,
Ф.И.О. руко-
водителя
При-
меча-
ние
1 2 3 4 5 6
Приложение 7
к  Инструкции по аккредитации физических
и юридических лиц для проведения экспертной
оценки на соответствие заявителей
(соискателей лицензий) и (или)
лицензиатов квалификационным требованиям
РЕГИСТРАЦИОННЫЙ ЛИСТ N ___
к аккредитационному свидетельству ____ N№_____
(серия)   (номер)
выданному ____  _______ 200_ года
(число)   (месяц)
___________________________________________________________________
(полное наименование экспертного центра или эксперта)
Действие аккредитационного свидетельства пролонгировано
приказом __________________________________________________________
(уполномоченный государственный орган по делам архитектуры,
_____________________________________________________________
градостроительства и строительства)
от ______  _______ 200_ года.
(число)    (месяц)
__________________________________     _________  _______________
(первый руководитель уполномоченного              (подпись)          (ф.и.о.)
государственного органа по делам
архитектуры, градостроительства и
строительства)                               ______   ________ 200__ года
(число)     (месяц)
(заверяется печатью)
Подлежит ежегодной пролонгации.
Примечание: Оформление регистрационного листа осуществляется
на государственном (слева) и русском (справа)
языках на одной стороне бланка с соответствующим
оптимальным размещением текста.

4. Тіркеу туралы куәлігі  __________________________________________
5. Заңды мекен-жайы мен деректемелері_______________________________
6. Есеп шоты _______________________________________________________
7. Филиалдары, өкілдіктері _________________________________________
8. Қоса беріліп отырған материалдар мен құжаттар _______ парақта.
Басшы (лауазымы) ____________  _______________________________
(қолы)                  (аты-жөні)
(орындаушы)
(телефон нөмірі)
Өтініш 200__жылы "__"________  _____ __________  қарауға қабылданды
(күні) (айы)   (лауазымы, қолы, аты-жөні)
* - тиісінше тіркеле отырып, өтініш берушінің бланкісіне
теріледі және мөрмен расталады.
"Өтініш берушілердің (лицензияға
талапкерлердің) және (немесе)
лицензиаттардың біліктілік
талаптарына сай екеніне
сараптамалық бағалау жүргізу
үшін жеке және заңды тұлғаларды
тіркеу жөніндегі нұсқаулыққа"
4-қосымша
Техникалық аудит пен сараптамадан өткен жеке тұлғаларға
берілген мемлекеттік лицензияларды есепке алу журналы
_____________________________________________________
(Сараптамалық орталықтың (сарапшының) толық атауы)
кезеңі___________________дейін_____________________
(күні, айы, жылы)        (күні, айы, жылы)
Р/с
Ли-
цен-
зия
нө-
мірі
Сәу-
лет,
қала
құры-
лысы
және
құры-
лыс
істері
жөнін-
дегі
уәкі-
летті
мемле-
кеттік
орган-
ның
бұйры-
ғының
нөмірі
мен
күні
Жеке
тұл-
ғаның
(өті-
ніш
беру-
шінің)
аты-
жөні
Өті-
ніш
беру-
шінің
заңды
мекен-
жайы,
теле-
фон N,
факс,
e-maіl,
элек-
трон-
дық
мекен-
жайы
Өті-
ніш
беру-
шінің
жұмыс
түр-
лері*
СТТН
Лицен-
зияны
иеле-
нуші
мәрте-
бесін
(білік-
тілік
талап-
тарына
сай
екенін)
бұрын
раста-
ған
күндері
Ес-
кер-
ту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
* - жұмыс түрлері Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002
жылғы 10 қаңтардағы N   23 қаулысымен бекітілген "Сәулет, қала
құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы жұмыстардың (қызметтер
көрсетудің) лицензияланатын түрлерінің  тізбесіне " сәйкес
көрсетіледі. Тізбенің тармақшалары, тармақтары мен бөлімдері, оның
ішінде рұқсат берілген жұмыс түрлері нақтылап көрсетіледі.
"Өтініш берушілердің (лицензияға
талапкерлердің) және (немесе)
лицензиаттардың біліктілік
талаптарына сай екеніне
сараптамалық бағалау жүргізу
үшін жеке және заңды тұлғаларды
тіркеу жөніндегі нұсқаулыққа"
5-қосымша
Техникалық аудит пен сараптамадан өткен заңды тұлғаларға
берілген мемлекеттік лицензияларды есепке алу журналы
_____________________________________________________
(Сараптамалық орталықтың (сарапшының) толық атауы)
кезеңі___________________дейін_____________________
(күні, айы, жылы)        (күні, айы, жылы)
Р/с
Ли-
цен-
зия
нө-
мірі
мен
бері-
лген
күні
Сәу-
лет,
қала
құ-
ры-
лы-
сы
жә-
не
құ-
ры-
лыс
іс-
те-
рі
жө-
нін-
де-
гі
уә-
кі-
лет-
ті
мем-
ле-
кет-
тік
ор-
ган-
ның
бұй-
ры-
ғы-
ның
нө-
мірі
мен
күні
Ли-
цен-
зи-
яла-
на-
тын
суб-
ъек-
ті-
нің
(өті-
ніш
бе-
ру-
ші-
нің)
ата-
уы
Өтініш
беру-
шінің
заңды
мекен-жайы,
теле-
фон N,
факс,
e-
maіl,
элек-
трон-
дық
мекен-жайы,
басшы-
сының
аты-
жөні
Өті-
ніш
беру-
ші-
нің
жұ-
мыс
түр-
лері*
СТТН
ҚҰЖК
Лицен-
зияны
иеле-
нуші
мәрте-
бесін
(білік-
тілік
талап-
тарына
сай
екенін)
бұрын
раста-
ған
күндері
Ес-
кер-ту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
* - жұмыс түрлері Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002
жылғы 10 қаңтардағы N   23 қаулысымен бекітілген "Сәулет, қала
құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы жұмыстардың (қызметтер
көрсетудің) лицензияланатын түрлерінің  тізбесіне " сәйкес
көрсетіледі. Тізбенің тармақшалары, тармақтары мен бөлімдері, оның
ішінде рұқсат берілген жұмыс түрлері нақтылап көрсетіледі.
"Өтініш берушілердің (лицензияға
талапкерлердің) және (немесе)
лицензиаттардың біліктілік
талаптарына сай екеніне
сараптамалық бағалау жүргізу
үшін жеке және заңды тұлғаларды
тіркеу жөніндегі нұсқаулыққа"
6-қосымша
Лицензияланатын субъектілердің біліктілік талаптарына
сай екендігіне сараптама мен техникалық аудитті жүзеге
асыру жөніндегі шарттарды есепке алу журналы
_____________________________________________________
(Сараптамалық орталықтың (сарапшының) толық атауы)
кезеңі___________________дейін_____________________
(күні, айы, жылы)        (күні, айы, жылы)
Р/с
Шарт
нөмірі
мен қол
қойылған
күні
Лицензия-
ланатын
субъектінің
(өтініш
берушінің)
толық заңды
атауы
Өтініш
берушінің
СТТН-і
Өтініш
берушінің
заңды
мекен-жайы,
телефон N,
факс, e-maіl,
электрондық
мекен-жайы,
басшысының
аты-жөні
Ескерту
1
2
3
4
5
6
"Өтініш берушілердің (лицензияға
талапкерлердің) және (немесе)
лицензиаттардың біліктілік
талаптарына сай екеніне
сараптамалық бағалау жүргізу
үшін жеке және заңды тұлғаларды
тіркеу жөніндегі нұсқаулыққа"
7-қосымша
200__жылы __________ ______________
(күні)       (айы)
____________________________________________________________________
(сараптама орталығының немесе сарапшының толық заңды атауы)
берілген__________N_____________тіркеу куәлігіне
(сериясы)      (нөмірі)
ТІРКЕУ ҚАҒАЗЫ
Тіркеу куәлігінің қолданысы___________________________________
(сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері
____________________________________200__жылғы________  ____________
жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган)         (күні)      (айы)
бұйрығымен мерзімі ұзартылған.
___________________________________  _____________  ________________
(сәулет, қала құрылысы және құрылыс       (қолы)        (аты-жөні)
істері жөніндегі уәкілетті
мемлекеттік органның бірінші басшысы  200__жылғы _____ _____________
(күні)    (айы)
(мөрмен расталады)
Жыл сайын мерзімін ұзартып тұру қажет.
Ескерту: Тіркеу куәлігін ресімдеу бланкінің бір жақ бетіне
мемлекеттік (сол жақта) және орыс (оң жақта) тілдеріндегі
мәтінді оңтайлы орналастыра отырып жүзеге асырылады.