О внесении изменений и дополнения в приказ и.о. Министра природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан от 28 сентября 2000 года N 393-п "Об утверждении Инструкции о порядке предоставления недропользователями в органы Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды геологической информации по работам на Контрактных территориях"
Приказ Председателя Комитета геологии и недропользования Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 9 сентября 2005 года N 90-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 октября 2005 года N 3875. Утратил силу приказом Председателя Комитета геологии и недропользования Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 1 июля 2009 № 53-п
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета геологии и недропользования Министерства энергетики и минеральных ресурсов РК от 01.07.2009 № 53-п
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О недрах и недропользовании",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  исполняющего обязанности Министра природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан от 28 сентября 2000 года N 393-п "Об утверждении Инструкции о порядке предоставления недропользователями в органы Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды геологической информации по работам на Контрактных территориях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1272) следующие изменения и дополнение:
наименование изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Инструкции по предоставлению недропользователями геологической информации по работам на Контрактных территориях";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по предоставлению недропользователями геологической информации по работам на Контрактных территориях.";
пункт 2 исключить;
в пункте 3 слова "охраны недр" заменить словом "недропользования";
в Инструкции о порядке предоставления недропользователями в органы Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды геологической информации по работам на Контрактных территориях, утвержденной указанным Приказом (далее - Инструкция):
наименование изложить в следующей редакции:
"Инструкция по предоставлению недропользователями геологической информации по работам на Контрактных территориях";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"Жер қойнауын пайдаланушылардың табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау Министрлiгiнiң органдарына Келiсiм-шарттық аумақтардағы жұмыстар бойынша геологиялық ақпарат беру тәртiбi туралы Нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау Министрiнiң мiндетiн орындаушының 2000 жылғы 28 қыркүйектегi N 393-б бұйрығына өзгерiстер мен қосымшалар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті төрағасының 2005 жылғы 9 қыркүйектегі N 90-б Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 6 қазанда тіркелді. Тіркеу N 3875. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті төрағасының 2009 жылдың 1 шілдедегі N 53-п бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті төрағасының 2009.07.01 N 53-п бұйрығымен.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫН :
1. "Жер қойнауын пайдаланушылардың Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау Министрлiгiнiң органдарына Келiсiм-шарттық аумақтардағы жұмыстар бойынша геологиялық ақпарат беру тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау Министрлiгiнiң 2000 жылғы 28 қыркүйектегi N 393-б бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердiң мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1272 болып тiркелген) мынадай өзгерiстер мен қосымшалар енгiзiлсiн:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жер қойнауын пайдаланушылардың Келiсiм-шарттық аумақтардағы жұмыстар бойынша геологиялық ақпаратты беру Нұсқаулығын бекiту туралы";
1-тармақ келесi редакцияда жазылсын:
"1. Қоса берiлiп отырған Жер қойнауын пайдаланушылардың Келiсiм-шарттық аумақтардағы жұмыстар бойынша геологиялық ақпаратты беру Нұсқаулығы бекiтiлсiн";
2-тармақ алынып тасталсын;
3-тармақта "жер қойнауын қорғау" деген сөздер "жер қойнауын пайдалану" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Жер қойнауын пайдаланушылардың Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау Министрлiгiнiң органдарына Келiсiм-шарттық аумақтардағы жұмыстар бойынша геологиялық ақпарат беру тәртiбi туралы Нұсқаулықта (әрi қарай - Нұсқаулық):
атауы келесi редакцияда жазылсын:
"Жер қойнауын пайдаланушылардың Келiсiм-шарттық аумақтардағы жұмыстар бойынша геологиялық ақпаратты беру Нұсқаулығы";
1-тармақ келесi редакцияда жазылсын:

"1. В соответствии со  статьей 69  Закона Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", геологическая и иная информация о недрах, независимо от источника финансирования геологических исследований, в обязательном порядке безвозмездно по установленному стандарту передается на хранение, систематизацию и обобщение в государственный орган в области геологии и использования недр.";
пункт 2 исключить;
в пункте 4:
после слов "территориальное управление" дополнить словами "геологии и недропользования (далее - территориальное управление)";
слова "РЦГИ "Казгеоинформ" заменить словами "Республиканский центр геологической информации "Казгеоинформ" (далее - РЦГИ "Казгеоинформ")";
в пунктах 4 и 5 слова "охраны недр" заменить словами "недропользования";
в пункте 6:
слова "НТС территориального управления (протокол НТС территориального управления)" заменить словами "Научно-техническом совете территориального управления (протокол Научно-технического совета территориального управления (далее - НТС)";
слова "НТС Комитета" заменить словами "Научно-технической коллегии государственного органа в области геологии и использования недр (далее - НТК)";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"По завершении всех работ, предусмотренных контрактом, недропользователь до окончания срока действия контракта представляет в территориальное управление окончательный отчет на бумажных и магнитных носителях о геологических исследованиях, проведенных на Контрактной территории. Окончательный отчет рассматривается на НТС и направляется в Комитет. Комитет рассматривает отчет на НТК и с приложением протокола НТК направляет его на хранение в РЦГИ "Казгеоинформ". Один экземпляр отчета сдается на хранение в территориальное управление. В территориальное управление передаются на хранение и первичные материалы, в соответствии с прилагаемым Типовым перечнем к настоящей Инструкции.";
в правом верхнем углу приложения к Инструкции слова "о порядке и форме представления недропользователями в органы Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды геологической информации по работам на Контрактных территориях" заменить словами "по представлению недропользователями геологической информации по работам на Контрактных территориях".
2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней с момента его первого официального опубликования.
Председатель

"1. "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 69-бабына сәйкес, жер қойнауын геологиялық зерттеу бойынша қаржы көздерiне тәуелсiз, жер қойнауы туралы геологиялық және басқа да ақпарат мiндеттi түрде, тағайындалған тәртiп бойынша, ақысыз геология және жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттiк органға сақтауға, жүйелеуге және қорытым шығаруға жiберiледi";
2-тармақ алынып тасталсын;
4-тармақта:
"аймақтық басқарма" деген сөздерден соң "геология және жер қойнауын пайдалану (әрi қарай - аймақтық басқарма)" деген сөздермен толықтырылсын;
"Қазгеоақпарат" РГАО" деген сөздер "Қазгеоақпарат" Республикалық геологиялық ақпарат орталығы (әрi қарай - "Қазгеоақпарат" РГАО)" деген сөздермен ауыстырылсын;
4 және 5-тармақтарда "жер қойнауын қорғау" деген сөздер "жер қойнауын пайдалану" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақта:
"Аумақтық басқарудың ҒТК (Аумақтық басқару ҒТК хаттамасы)" деген сөздер "Аумақтық басқарудың Ғылыми техникалық кеңесi (бұдан әрi - ҒТК)" деген сөздермен, "Комитеттiң ҒТК" деген сөздер "Аумақтық басқарудың Ғылыми техникалық кеңесiнде (бұдан әрi - ҒТК)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Комитеттiң ҒТК" деген сөздер "геология және жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттiк органның Ғылыми техникалық алқасының (бұдан әрi - ҒТА)" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақ келесi редакцияда жазылсын:
"Келiсiм-шартта көзделiнген барлық жұмыстар аяқталғаннан соң, жер қойнауын пайдаланушы, Келiсiм-шарттың әрекеттiк мерзiмi бiтпей тұрып, аймақтық басқармаға Келiсiм-шартты аумақта жүргiзiлген геологиялық зерттеулер туралы қағаз және магниттiк тасымал түрлерiнде кесiмдi есепнама ұсынады. Кесiмдi есепнама ҒТК қаралып, Комитетке жiберiледi. Комитет есепнаманы ҒTA қарайды да, ҒТА хаттамасын қоса берiп, оны "Қазгеоақпарат" РГАО сақтауға жiбередi. Есепнаманың бiр данасы сақталуға аймақтық басқармаға жiберiледi. Осы Нұсқаулыққа қоса берiлген Тұрпатты тiзбеге сәйкес, аймақтық басқармаға сақталуға және де бастапқы материалдар да жiберiледi";
Нұсқаулыққа қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышында "Жер қойнауын пайдаланушылардың Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау Министрлiгiнiң органдарына Келiсiм-шарттық аумақтардағы жұмыстар бойынша геологиялық ақпарат беру тәртiбi туралы" деген сөздер "Жер қойнауын пайдаланушылардың Келiсiм-шарттық аумақтардағы жұмыстар бойынша геологиялық ақпарат беру" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған сәтінен бастап он күн күнтізбелік күн толғаннан кейін қолданысқа енгізіледi.
Төраға