О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 4 июля 2003 года N 246/47-II "О Правилах предоставления жилищного пособия на оплату за содержание жилища и потребленные коммунальные услуги в городе Астане" (зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 30 июля 2003 года за N 283)
Решение Маслихата города Астаны от 17 февраля 2005 года N 119/16-III. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 14 марта 2005 года N 379. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 22 сентября 2010 года N 387/51-IV
Сносак. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 22.09.2010 N 387/51-IV
Рассмотрев предложение акимата города Астаны по внесению изменений и дополнений в Правила предоставления жилищного пособия на оплату за содержание жилища и потребленные коммунальные услуги в городе Астане, руководствуясь статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ :
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 4 июля 2003 года N 246/47-II "О Правилах предоставления жилищного пособия на оплату за содержание жилища и потребленные коммунальные услуги в городе Астане" (далее - решение) следующие изменения и дополнения:
1) заголовок решения изложить в следующей редакции: "О Правилах предоставления жилищного пособия на оплату за содержание жилища, потребленные коммунальные услуги и услуги связи в городе Астане";
2) в преамбуле решения слова "постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1996 года N 437 "О переходе на новые принципы оплаты содержания жилья и жилищно-коммунальных услуг" заменить словами "постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2004 года N 949 "Об утверждении Правил компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей коммуникаций";
3) в пункте 1 решения слова "Правила предоставления жилищного пособия на оплату за содержание жилища и потребленные коммунальные услуги в городе Астане" заменить словами "Правила предоставления жилищного пособия на оплату за содержание жилища, потребленные коммунальные услуги и услуги связи в городе Астане";
4) заголовок приложения к решению изложить в следующей редакции: "Правила предоставления жилищного пособия на оплату за содержание жилища, потребленные коммунальные услуги и услуги связи в городе Астане";

"Астана қаласында тұрғын үйді ұстауға және тұтынылған коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге тұрғын үй жәрдемақысын беру ережесі туралы" Астана қаласы мәслихатының 2003 жылғы 4 шілдедегі N 246/47-ІІ шешіміне (Астана қаласының әділет департаментінде 2003 жылғы 30 шілдеде N 283 тіркелген) өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Астана қалалық мәслихатының 2005 жылғы 17 ақпандағы N 119/16-ІІІ шешімі. Астана қаласының Әділет Департаментінде 2005 жылғы 14 наурызда N 379 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2010 жылғы 22 қыркүйектегі N 387/51-IV Шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2010.09.22  N 387/51-IV Шешімімен.
Астана қаласында тұрғын үйді ұстауға және тұтынылған коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге тұрғын үй жәрдемақысын беру ережесіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөніндегі Астана қаласы әкімдігінің ұсынысын қарап, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  6-бабын  басшылыққа ала отырып, Астана қаласының мәслихаты былай деп  ШЕШТІ:
1. "Астана қаласында тұрғын үйді ұстауға және тұтынылған коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге тұрғын үй жәрдемақысын беру ережесі туралы" Астана қаласы мәслихатының 2003 жылғы 4 шілдедегі N 246/47-ІІ  шешіміне  (бұдан әрі - шешім) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) шешімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын: "Астана қаласында тұрғын үйді ұстауға, тұтынылған коммуналдық қызметтерге және байланыс қызметтеріне ақы төлеуге тұрғын үй жәрдемақысын беру ережесі туралы";
2) шешімнің кіріспесіндегі "Тұрғын үйді ұстау мен коммуналдық қызметін көрсетуге ақы төлеудің жаңа принциптеріне көшу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 12 сәуірдегі  N 437  қаулысымен" сөздері "Қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттері болып табылатын, әлеуметтік қорғалатын азаматтарға телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 қыркүйектегі  N 949  қаулысымен" сөздерімен ауыстырылсын;
3) шешімнің 1-тармағындағы "Астана қаласында тұрғын үйді ұстауға және тұтынылған коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге тұрғын үй жәрдемақысын беру ережесі" сөздері "Астана қаласында тұрғын үйді ұстауға, тұтынылған коммуналдық қызметтерге және байланыс қызметтеріне ақы төлеуге тұрғын үй жәрдемақысын беру ережесі" сөздерімен ауыстырылсын;
4) шешімге қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын: "Астана қаласында тұрғын үйді ұстауға, тұтынылған коммуналдық қызметтерге және байланыс қызметтеріне ақы төлеуге тұрғын үй жәрдемақысын беру ережесі";

5) в преамбуле приложения к решению слова "постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1996 года N 437 "О переходе на новые принципы оплаты содержания жилья и жилищно-коммунальных услуг" заменить словами "постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2004 года N 949 "Об утверждении Правил компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей коммуникаций";
6) в приложении к решению:
по всему тексту слова "и потребленные коммунальные услуги" заменить словами ", потребленные коммунальные услуги и услуги связи, в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к городской сети коммуникаций";
в пункте 14 после слов "за содержание жилища" дополнить словами ", услуги связи, в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к городской сети коммуникаций";
в пункте 19 слова "и государственной адресной социальной помощи" заменить словами "государственной адресной социальной помощи, материальной помощи к праздничным датам из средств бюджета города, единовременных пособий на рождение ребенка и погребение";
дополнить приложение к решению пунктом 24-1 следующего содержания:
"24-1. Принимая во внимание материальное положение получателя жилищного пособия, комиссия вправе назначить жилищное пособие при частичной оплате за содержание жилища, потребленные коммунальные услуги и услуги связи, в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к городской сети коммуникаций, за текущий месяц, с последующим погашением неоплаченных сумм";
7) в приложениях 1, 2 к Правилам предоставления жилищного пособия на оплату за содержание жилища и потребленные коммунальные услуги в городе Астане после слов "Приложение 1" и "Приложение 2" слова "к Правилам предоставления жилищного пособия на оплату за содержание жилища и потребленные коммунальные услуги в городе Астане" заменить словами "к Правилам предоставления жилищного пособия на оплату за содержание жилища, потребленные коммунальные услуги и услуги связи в городе Астане";
8) в приложении 1 к Правилам предоставления жилищного пособия на оплату за содержание жилища и потребленные коммунальные услуги в городе Астане слова "и потребленных коммунальных услуг" заменить словами ", потребленные коммунальные услуги и услуги связи, в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к городской сети коммуникаций".
Председатель сессии
маслихата города Астаны                                 Б. Сыздыкова
Секретарь
маслихата города Астаны                                 В. Редкокашин
СОГЛАСОВАНО:
Директор Департамента
занятости и социальных программ
города Астаны                                           А. Демеува
Директор Департамента
финансов города Астаны                                  А. Аскарова

5) шешімнің қосымшасының кіріспесіндегі "Тұрғын үйді ұстау мен коммуналдық қызметін көрсетуге ақы төлеудің жаңа принциптеріне көшу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 12 сәуірдегі  N 437  қаулысымен" сөздері "Қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттері болып табылатын, әлеуметтік қорғалатын азаматтарға телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 қыркүйектегі  N 949  қаулысымен" сөздерімен ауыстырылсын;
6) шешімге қосымшада:
бүкіл мәтін бойынша "және тұтынылған коммуналдық қызметтер" сөздері "тұтынылған коммуналдық қызметтер және қалалық коммуникациялар жүйесіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемнің ұлғаю бөлігінде байланыс қызметтері" сөздерімен ауыстырылсын;
14-тармақта "тұрғын үйді ұстауға" сөздерінен кейін "қалалық коммуникациялар жүйесіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемнің ұлғаю бөлігінде байланыс қызметтері" сөздерімен толықтырылсын;
19-тармақта "және мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек" сөздері "мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек, қала бюджетінің қаражатынан мерекелік күндерге материалдық көмек, бала туғанда және жерлеуге біржолғы жәрдемақылар" сөздерімен ауыстырылсын;
мәслихаттың шешіміне қосымша мына мазмұндағы 24-1-тармақпен толықтырылсын:
"24-1. Тұрғын үй жәрдемақысын алушының материалдық жағдайын назарға ала отырып, комиссия тұрғын үйді ұстауға, тұтынылған коммуналдық қызметтерге және байланыс қызметтеріне қалалық коммуникациялар жүйесіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемнің ұлғаю бөлігінде ақыны ішінара төлегенде төленбеген соманы кейіннен өтеу арқылы тұрғын үй жәрдемақысын тағайындауға құқылы";
7) Астана қаласында тұрғын үйді ұстауға және тұтынылған коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге тұрғын үй жәрдемақысын беру ережесіне 1, 2-қосымшаларындағы "1-қосымша" және "2-қосымша" сөздерінен кейін "Астана қаласында тұрғын үйді ұстауға және тұтынылған коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге тұрғын үй жәрдемақысын беру ережесіне" сөздері "Астана қаласында тұрғын үйді ұстауға, тұтынылған коммуналдық қызметтерге және байланыс қызметтеріне ақы төлеуге тұрғын үй жәрдемақысын беру ережесі" сөздерімен ауыстырылсын;
8) Астана қаласында тұрғын үйді ұстауға және тұтынылған коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге тұрғын үй жәрдемақысын беру ережесінің 1-қосымшасындағы "және тұтынылған коммуналдық қызметтер" сөздері "тұтынылған коммуналдық қызметтер және қалалық коммуникациялар жүйесіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемнің ұлғаю бөлігінде байланыс қызметтері" сөздерімен ауыстырылсын.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрайымы
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
КЕЛІСІЛГЕН:
Астана қаласының Жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
департаментінің директоры
Астана қаласының Қаржы
департаментінің директоры