О внесении изменений и дополнения в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 декабря 2004 года № 286-п "Об утверждении Правил разработки индивидуальной программы реабилитации инвалида"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 января 2006 года № 3-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 февраля 2006 года № 4075. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 18 апреля 2011 года № 132-ө
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 18.04.2011 № 132-ө.
В целях реализации  пункта 3  статьи 13 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 декабря 2004 года N 286-п "Об утверждении Правил разработки индивидуальной программы реабилитации инвалида" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3317) следующие изменения и дополнение:
в Правилах разработки индивидуальной программы реабилитации инвалида, утвержденных указанным приказом (далее - Правила):
в пункте 3 слова "в течение 15 дней" заменить словами "в течение месяца";
подпункты 1), 2), 3), 4) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"1) индивидуальная программа реабилитации инвалида (ИПР) (приложение 1);
2) медицинская часть реабилитации (приложение 2);
3) социальная часть реабилитации (приложение 3);
4) профессиональная часть реабилитации (приложение 4)";
подпункты 5), 6), 7) пункта 5 исключить;
в пункте 6 слово "карточке" заменить словом "программе";
в пункте 7:
в абзаце первом слова "Карты по медицинской, социальной и профессиональной реабилитации инвалида" заменить словами "Медицинская, социальная и профессиональная части ИПР инвалида";
абзац второй изложить в следующей редакции: "Регистрационные номера медицинской, социальной и профессиональной частей реабилитации должны соответствовать регистрационному номеру индивидуальной программы реабилитации инвалида.";
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"В графах 3, 4, 5, 6 медицинской части реабилитации, в графах 3, 4, 5, 6, 7 социальной части реабилитации указываются условия, объемы (длительность и кратность) и даты выполнения назначенных реабилитационных мероприятий";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"В графах 2, 3, 4, 5, 6 профессиональной части реабилитации указываются условия и даты выполнения назначенных реабилитационных мероприятий.";
в пункте 8:
в абзаце первом слова "медицинская реабилитация" заменить словами "медицинская часть реабилитации";
в абзаце втором слова "медицинскую реабилитацию" заменить словами "медицинскую часть реабилитации";
в абзаце первом пункта 9 слова "социальную реабилитацию" заменить словами "социальную часть реабилитации";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің "Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасын әзірлеу ережесін бекіту туралы" 2004 жылы 7 желтоқсандағы N 286-ө бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 3-п Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 3 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 4075. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2011 жылғы 18 сәуірдегі N 132-ө Бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2011.04.18 N 132-ө Бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағын іске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасын әзірлеу ережесін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3317 болып тіркелген) 2004 жылғы 7 желтоқсандағы N 286-ө  бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасын әзірлеу ережесінде (бұдан әрі - Ереже):
3-тармақтағы "15 күн ішінде" деген сөздер "бір ай ішінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтағы 1), 2), 3), 4) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"1) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы (ОЖБ) (1-қосымша);
2) оңалтудың медициналық бөлігі (2-қосымша);
3) оңалтудың әлеуметтік бөлігі (3-қосымша);
4) оңалтудың кәсіби бөлігі (4-қосымша)".
6-тармақтағы "карточкасында" деген сөз "бағдарламасында" деген сөзбен ауыстырылсын.
7-тармақтағы:
бірінші абзацтағы "Мүгедекті медициналық, әлеуметтік және кәсіби оңалту жөніндегі карталар" деген сөздер "Мүгедектің ОЖБ медициналық, әлеуметтік және кәсіби бөліктері" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Оңалтудың медициналық, әлеуметтік және кәсіби бөліктерінің тіркеу нөмірлері мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының тіркеу нөміріне сәйкес келуі тиіс.";
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Оңалтудың медициналық бөлігінің 3, 4, 5, 6-бағандарында, оңалтудың әлеуметтік бөлігінің 3, 4, 5, 6, 7-бағандарында белгіленген оңалту шараларын орындаудың шарттары, көлемі (ұзақтығы мен еселігі) және күндері көрсетіледі";
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Оңалтудың кәсіби бөлігінің 2, 3, 4, 5, 6-бағандарында белгіленген оңалту шараларының шарттары мен күндері көрсетіледі.";
8-тармақтағы:
бірінші абзацтағы "медициналық оңалту" деген сөздер "оңалтудың медициналық бөлігі";
екінші абзацтағы "медициналық оңалтуды" деген сөздер "оңалтудың медициналық бөлігін" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақтың бірінші абзацындағы "әлеуметтік оңалтуды" деген сөздер "оңалтудың әлеуметтік бөлігін" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"10. При разработке профессиональной части реабилитации для детей-инвалидов учитываются особенности их психического состояния, интеллектуального развития, потенциальных возможностей к игровой деятельности, получению образования, общению, усвоению и выполнению навыков трудовой деятельности";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Разработанные медицинская, социальная и профессиональная части ИПР подписываются инвалидом (или его законным представителем), утверждаются начальником территориального подразделения, заверяется штампом для освидетельствования";
в пункте 12 слова "(приложение 5)" исключить;
абзац второй пункта 12 изложить в следующей редакции:
"Регистрационный номер выписки из ИПР инвалида должен соответствовать регистрационному номеру ИПР инвалида";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Утвержденные медицинская, социальная и профессиональная части ИПР инвалида в 3-х дневный срок направляются:
1) в организацию здравоохранения по месту жительства - медицинская часть реабилитации (приложение 2);
2) в орган социальной защиты населения - социальная часть реабилитации, профессиональная часть реабилитации (приложения 3, 4)";
в пункте 14:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"14. В графе 7 медицинской части реабилитации, в графе 9 социальной части реабилитации, в графе 8 профессиональной части реабилитации указываются результаты реабилитации.";
в абзаце втором слова "В утвержденной карте по медицинской реабилитации" заменить словами "В утвержденной медицинской части реабилитации";
в абзаце седьмом слова "В карте по социальной реабилитации" заменить словами "В социальной части реабилитации";
в абзаце восьмом слова "В карте по профессиональной реабилитации" заменить словами "В профессиональной части реабилитации";
в пункте 17:
в абзаце втором слова "(приложение 6)" заменить словами "(приложение 1)";
в абзаце третьем слово "карточки" заменить словом "программы";
в абзаце четвертом слово "реабилитации" заменить словами "частей реабилитации";
в пункте 18:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"18. Заключение о результате выполнения ИПР выносится территориальным подразделением при очередном освидетельствовании после коллегиального обсуждения на основании результатов реализации медицинской, социальной и профессиональной частей ИПР";
абзац второй исключить;
в абзаце четвертом слова "выполнения карты по медицинской, социальной и профессиональной реабилитации" заменить словами "выполнения медицинской, социальной и профессиональной частей реабилитации";
пункт 19 изложить в следующей редакции:

"10. Мүгедек балаларды оңалтудың кәсіби бөлігін әзірлеу кезінде олардың психикалық күйінің, интеллектуалдық дамуының, ойын қызметіне, білім алуға, қарым-қатынас құруға, еңбек қызметінің машықтарын игеруге және орындауға деген әлеуетінің ерекшеліктері есепке алынады";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. ОЖБ әзірленген медициналық, әлеуметтік және кәсіби бөліктеріне мүгедек (немесе оның заңды өкілі) қол қояды, аумақтық бөлімшенің бастығы бекітеді, куәландыру үшін мөртабанмен расталады";
12-тармақтағы "5-қосымша" деген сөздер алынып тасталсын;
12-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"ОЖБ көшірменің тіркеу нөмірі мүгедектің ОЖБ тіркеу нөміріне сәйкес келуі тиіс."
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Мүгедектің ОЖБ бекітілген медициналық, әлеуметтік және кәсіби бөліктері 3 күн мерзім ішінде мыналарға жолданады:
1) тұрғылықты жері бойынша денсаулық сақтау ұйымына - оңалтудың медициналық бөлігі (2-қосымша);
2) халықты әлеуметтік қорғау органына - оңалтудың әлеуметтік бөлігі, оңалтудың кәсіби бөлігі (3, 4-қосымшалар)";
14-тармақтағы:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Медициналық оңалтудың 7-бағанында, әлеуметтік оңалту картасының 9-бағанында, кәсіби оңалтудың 8-бағанында оңалтудың нәтижелері көрсетіледі.";
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Оңалтудың медициналық бөлігінің 7-бағанында, оңалтудың әлеуметтік бөлігінің 9-бағанында, оңалтудың кәсіби бөлігінің 8-бағанында оңалтудың нәтижелері көрсетіледі.";
екінші абзацтағы "Медициналық оңалту жөніндегі бекітілген картада" деген сөздер "Оңалтудың медициналық бөлігіндегі" деген сөздермен ауыстырылсын";
жетінші абзацтағы "Әлеуметтік оңалту жөніндегі картада" деген сөздер "Оңалтудың әлеуметтік бөлігіндегі" деген сөздермен ауыстырылсын";
сегізінші абзацтағы "Кәсіби оңалту жөніндегі картада" деген сөздер "Оңалтудың кәсіби бөлігіндегі" деген сөздермен ауыстырылсын;
17-тармақтағы:
екінші абзацтағы ("6-қосымша") деген сөздер ("1-қосымша") деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы "оңалту" деген сөз "оңалтудың бөліктерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
18-тармақтағы:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"18. ОЖБ орындау нәтижесі туралы соңы қорытындыны аумақтық бөлімше кезекті куәландыру кезінде алқалық талқылаудан кейін ОЖБ медициналық, әлеуметтік және кәсіби бөліктерін іске асырудың нәтижелері негізінде шығарады";
екінші абзац алынып тасталсын;
төртінші абзацтағы "медициналық, әлеуметтік және кәсіби оңалту жөніндегі картаны орындаудың" деген сөздер "оңалтудың медициналық, әлеуметтік және кәсіби бөліктерін орындаудың" деген сөздермен ауыстырылсын;
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"19. В графе 9 медицинской части реабилитации, в графе 9 социальной части реабилитации, в графе 8 профессиональной части реабилитации указывается отметка о не выполнении реабилитационных мероприятий и причина не выполнения.";
дополнить пунктом 22 следующего содержания:
"22. При первичном и повторном освидетельствовании инвалидов ИПР разрабатывается на основании формы 088/у.
Лицам, у которых инвалидность установлена без срока пере-освидетельствования, ИПР разрабатывается на основании заключения врачебно-консультативной комиссии медицинской организации.";
приложения 1 ,  2,    3,    4 к  Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Приказу;
приложения 5, 6, 7 к Правилам исключить.
2. Контроль за исполнением настоящего Приказа возложить на вице-министра Дуйсенову Т.Б.
3. Директору Департамента социальных нормативов и реабилитации инвалидов Манабаевой К.А. обеспечить доведение настоящего Приказа до территориальных департаментов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр
Согласовано:                    Согласовано:
Министр здравоохранения         Министр образования и науки
Республики Казахстан            Республики Казахстан
Приложение
к Приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 9 января 2006 года N 3-п
Приложение 1
к Правилам разработки индивидуальной
программы реабилитации инвалида,
утвержденным приказом Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 7 декабря 2004 года N 286-п
ИНДИВИДУАЛЬНАЯ ПРОГРАММА РЕАБИЛИТАЦИИ
ИНВАЛИДА (ИПР)
№N _________ к акту освидетельствования
N ____ от "___" ___________ 200 _ г.
1. Ф.И.О. _________________________________________________________
2. Дата, год рождения _____________________________________________
3. ИПР составлен впервые, повторно (подчеркнуть)
4. Клинический прогноз: благоприятный, относительно благоприятный,
сомнительный (подчеркнуть)
5. Реабилитационный потенциал: высокий, удовлетворительный, низкий
(подчеркнуть)
6. Реабилитационный прогноз: благоприятный, относительно
благоприятный, сомнительный (подчеркнуть)

"19. Оңалтудың медициналық бөлігінің 9-бағанында, оңалтудың әлеуметтік бөлігінің 9-бағанында, оңалтудың кәсіби бөлігінің 8-бағанында оңалту шараларының орындалмауы және олардың орындалмауының себебі туралы белгі көрсетіледі.";
мынадай редакциядағы 22-тармақпен толықтырылсын:
"22. Мүгедектерді алғаш және екінші рет куәландыру кезінде ОЖБ 088/у нысаны негізінде әзірленеді.
Мүгедектігі қайта куәландыру мерзімісіз белгіленген азаматтарға ОЖБ медициналық ұйымның дәрігерлік-консультативтік комиссиясының қорытындысы негізінде әзірленеді.";
Ережелерге 1, 2, 3, 4-қосымшалар жаңа редакцияда осы Бұйрықтың қосымшасына сәйкес жазылсын;
Ережеге 5, 6, 7-қосымшалар алынып тасталсын;
2. Осы Бұйрықтың орындалуын бақылау Вице-Министр Т.Б.Дүйсеноваға жүктелсін.
3. Әлеуметтік нормативтер және мүгедектерді оңалту департаментінің директоры Қ.А.Манабаева осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің аумақтық департаменттерінің назарына жеткізілуін қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық ресми түрде жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді.
Министр
Келісілді:
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау Министрі
"__" ___________ 200__ж.
Келісілді:
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым Министрі
9 қаңтар 2006ж.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2006 жылғы 9 қаңтардағы
N 3-ө бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2004 жылғы 7 желтоқсандағы
N 286-ө бұйрығымен бекітілген
Мүгедекті оңалтудың жеке
бағдарламасын әзірлеу
ережесіне 1-қосымша
200___ж. "___"_______ N ______куәландыру актісіне N_______
МҮГЕДЕКТІ ОҢАЛТУДЫҢ ЖЕКЕ БАҒДАРЛАМАСЫ (ОЖБ)
1. Т.А.Ә._________________________2. Туған жылы, күні ______________
3. ОЖБ алғаш рет, екінші рет (асты сызылып көрсетілсін) құрастырылды
4. Клиникалық болжамы: қолайлы, шамамен қолайлы, күмәнді
(асты сызылып көрсетілсін)
5. Оңалтылу әлеуеті: жоғары, қанағаттанарлық, төмен (асты сызылып
көрсетілсін)
6. Оңалтылу болжамы: қолайлы, шамамен қолайлы, күмәнді (асты сызылып
көрсетілсін)

7. Реабилитационно-экспертное заключение (о нуждаемости инвалида в
реабилитационных мероприятиях) _________________________________
8. Срок реализации медицинской реабилитации _______________________
9. Срок реализации социальной реабилитации ________________________
10. Срок реализации профессиональной реабилитации
11. Цель реабилитации: 1 - восстановление способностей (полное,
частичное); 2 - восстановление социально-бытовой активности
(полное, частичное); 3 - восстановление профтрудоспособности
(полное, частичное); 4 - техническая компенсация ограничения
жизнедеятельности.
N
п/п
Ограничения жизнедеятель-
ности (по
функциональ-
ному классу)
200_ год
200_ год
200_ год
200_ год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
До
реа-
би-
ли-
та-
ции
По-
сле
реа-
би-
ли-
та-
ции
До
реа-
би-
ли-
та-
ции
По-
сле
реа-
би-
ли-
та-
ции
До
реа-
би-
ли-
та-
ции
По-
сле
реа-
би-
ли-
та-
ции
До
реа-
би-
ли-
та-
ции
По-
сле
реа-
би-
ли-
та-
ции
1.
способность к
передвижению
2.
способность к
самообслужи-
ванию
3.
способность
к общению
4.
способность
к ориентации
5.
контроль
своего
поведения
6.
способность
к обучению
7.
способность
к труду
8.
способности
к игровой
деятельности
-------------------------------------------------------------------
линия отреза
ВЫПИСКА
из индивидуальной программы
реабилитации инвалида N
Ф.И.О. инвалида ___________________________________________________
Адрес постоянного места жительства ________________________________
Дата освидетельствования __________________________________________
Категория инвалидности ____________________________________________
Инвалидность установлена на срок __________________________________
Срок реализации медицинской реабилитации __________________________
Срок реализации социальной реабилитации ___________________________
Срок реализации профессиональной реабилитации _____________________
Сроки динамического наблюдения  _________________________________
ЗАКЛЮЧЕНИЕ О ВЫПОЛНЕНИИ
ИНДИВИДУАЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ РЕАБИЛИТАЦИИ ИНВАЛИДА
В ПРОЦЕССЕ ДИНАМИЧЕСКОГО НАБЛЮДЕНИЯ N
N
п/п
Оценка результатов
реализации ИПР
Даты динамичес-
кого наблюдения
1
2
3
4
5
6
7
1.
По медицинской
реабилитации
1.1.
восстановление
нарушенных функций
(полное или частичное)
1.2.
компенсация нарушенных
функций (полная или
частичная)
1.3.
отсутствие положи-
тельного результата
2.
По социальной
реабилитации
2.1.
восстановление навыков
самообслуживания,
самостоятельного прожи-
вания, передвижения,
ориентации, социально-
психологического статуса
(полное или частичное)
2.2.
отсутствие положите-
льного результата
3.
По профессиональной
реабилитации
3.1.
результаты обучения
(переобучения)
3.2.
приобретение профессии
3.3.
создание рабочего места
3.4.
отсутствие положитель-
ного результата
4.
По степени соответствия
достигнутых результатов
реабилитационному
потенциалу
(подчеркнуть):
реализован полностью
реализован частично
реализован
5.
По динамике инвалид-
ности (подчеркнуть)
- полная реабилитация
- частичная реабилитация
- стабильная инвалидность
- утяжеление инвалидности

7. Оңалту-сараптамалық қорытынды (мүгедектің оңалту шараларына
мұқтаждығы) ________________________________________________________
8. Медициналық оңалтуды іске асыру мерзімі__________________________
9. Әлеуметтік оңалтуды іске асыру мерзімі___________________________
10. Кәсіби оңалтуды іске асыру мерзімі ____________________________
11. Оңалтудың мақсаты: 1 - қабілеттерін (толығымен, жарым-жартылай)
қалпына келтіру; 2 - әлеуметтік-тұрмыстық белсенділігін (толығымен,
жарым-жартылай) қалпына келтіру; 3 - кәсіби еңбекке қабілеттілігін
(толығымен, жарым-жартылай) қалпына келтіру; 4 - тіршілік әрекетінің
шектелуінің техника арқылы орнын толтыру.
р/с
ТІРШІЛІК
ӘРЕКЕТТІҢ
ШЕКТЕЛУІ
(функцио-
налдық
сынып
бойынша)
200_жыл
200_жыл
200_жыл
200_жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
жүріп-
тұру
қабілеті
Оңал-
тылу-
ға
дейін
Оңал-
тылу-
дан
кейін
Оңал-
тылу-
ға
дейін
Оңал-
тылу-
дан
кейін
Оңал-
тылу-
ға
дейін
Оңал-
тылу-
дан
кейін
Оңал-
тылуға
дейін
Оңал-
тылу-
дан
кейін
2
өз-өзін
күту
қабілеті
3
қарым-
қатынас
құру
қабілеті
4
бағдарла-
ну қабі-
леті
5
өз жүріс-
тұрысын
бақылау
қабілеті
6
оқу
қабілеті
7
еңбекке
қабілеті
8
ойын қыз-
метіне
қабілеті
-----------------------------------------------------------
кесу сызығы
N__ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан
КӨШІРМЕ
Мүгедектің Т.А.Ә.___________________________________________________
Тұрғылықты тұратын мекен-жайы ______________________________________
Куәландыру күні ____________________________________________________
Мүгедектік санаты___________________________________________________
Мүгедектік белгіленген мерзім_______________________________________
Медициналық оңалтуды іске асыру мерзімі_____________________________
Әлеуметтік оңалтуды іске асыру мерзімі______________________________
Кәсіби оңалтуды іске асыру мерзімі__________________________________
Динамикалық бақылаудың мерзімдері___________________________________
N____ ДИНАМИКАЛЫҚ БАҚЫЛАУ БАРЫСЫНДА МҮГЕДЕКТІ ОҢАЛТУДЫҢ
ЖЕКЕ БАҒДАРЛАМАСЫНЫҢ ОРЫНДАЛУЫ ТУРАЛЫ ҚОРЫТЫНДЫ
р/с
ОЖБ іске асыру
нәтижелерін бағалау
Динамикалық бақылау
күндері
1
2
3
4
5
6
7
1.
Медициналық оңалту бойынша
1.1.
бұзылған функцияларды
қалпына келтіру (толығымен
немесе ішінара)
1.2.
бұзылған функциялардың
орнын толтыру (толығымен
немесе ішінара)
1.3.
оңды нәтиженің болмауы
2.
Әлеуметтік оңалту бойынша
2.1.
өз-өзін күту, өздігімен
өмір сүру, жүріп-тұру,
бағдарлану қабілеттерін,
әлеуметтік-психологиялық
мәртебесін қалпына келтіру
(толығымен немесе ішінара)
2.2.
оңды нәтиженің болмауы
3.
Кәсіби оңалту бойынша
3.1.
оқыту (қайтаоқыту) нәтижелері
3.2.
кәсіп меңгеру
3.3.
жұмыс орнын ашу
3.4.
оңды нәтиженің болмауы
4.
Қолжеткізілген нәтижелердің
оңалтылу әлеуетіне сәйкестігі
дәрежесі бойынша
(асты сызылсын):
толығымен іске асырылды
ішінара іске асырылды
іске асырылды
5
Мүгедектік динамикасы
бойынша (асты сызылсын)
- толық оңалту
- ішінара оңалту
- тұрақты мүгедектік
- мүгедектіктің ауырлануы

6) Выводы _________________________________________________________
___________________________________________________________________
Ф.И.О. ___________________________________       __________________
главного специалиста (реабилитолога)             (подпись)
территориального подразделения
Ф.И.О. ___________________________________       __________________
начальника территориального                   (подпись)
подразделения
Дата ____________________
М.П. Дата разработки ИПР
-------------------------------------------------------------------
линия отреза
Даты посещения территориального подразделения _____________________
Даты посещения организации здравоохранения ________________________
Даты посещения организаций, ответственных за проведение
реабилитационных мероприятий
___________________________________________________________________
Оценка результатов проведенных реабилитационных мероприятий _______
___________________________________________________________________
Дата переосвидетельствования ______________________________________
Ф.И.О. ____________________________________           _____________
главного специалиста (реабилитолога)              (подпись)
территориального подразделения
Ф.И.О. ____________________________________           _____________
начальника территориального                      (подпись)
подразделения
Дата                                                 М.П.
Приложение 2
к Правилам разработки индивидуальной
программы реабилитации инвалида,
утвержденным приказом Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 7 декабря 2004 года N 286-п
Медицинская часть реабилитации
№N _________ к акту освидетельствования
N ____ от "___" ___________ 200 _ г.
1. ФИО (инвалида) _________________________________________________
2. Дата рождения __________________________________________________
3. Адрес __________________________________________________________
4. Отдел МСЭ N ________________ 5. Группа инвалидности ____________
6. Причина инвалидности ___________________________________________
7. Категория инвалидности _________________________________________
8. Дата установления группы инвалидности __________________________
9. Диагноз МСЭ: (основной, сопутствующий) _________________________
N
п/п
Виды реабилитаци-
онных мероприятий
Рекомен-
дации МСЭ
Условия,
объемы и
даты выпол-
нения реаби-
литационных
мероприятий
медицинскими
организа-
циями
Полу-
чен-
ный
резу-
льтат
Место
выпол-
нения
реаби-
лита-
ционных
меро-
прия-
тий
(стаци-
онар,
полик-
лини-
ка, са-
нато-
рий, на
дому)
не вы-
полне-
но,
при-
чина
дли-
тель-
ность
и
крат-
ность
дата
вы-
пол-
не-
ния
дли-
тель-
ность
и
крат-
ность
дата
вы-
пол-
не-
ния
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Медикаментозная
терапия
2.
Реконструктивная
хирургия
3.
Физические методы
лечения (физио-
лечение, водо-
лечение,
теплолечение)
4.
Логопедическая
терапия
5.
Массаж
6.
Рефлексотерапия
7.
ЛФК
8.
Диетотерапия и
питьевое лечение
9.
Психотерапия
10.
Трудотерапия
11.
Другие методы
12.
Средства реаби-
литации, предос-
тавляемые
органами
здравоохранения
(вписать)
С содержанием медицинской реабилитации согласен: __________________
(подпись инвалида)
________________________________________
Ф.И.О., подпись главного специалиста (реабилитолога) отдела МСЭ N __
________________________________________
Ф.И.О. подпись начальника отдела МСЭ N ___
Дата "___"»__________________ 200_ года
М.П.
Приложение 3
к Правилам разработки индивидуальной
программы реабилитации инвалида,
утвержденным приказом Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 7 декабря 2004 года N 286-п
Социальная часть  реабилитации
№N _________ к акту освидетельствования
N ____ от "___" ___________ 200 _ г.

6) Қорытындылар ____________________________________________________
____________________________________________________________________
Аумақтық бөлімше бас маманының (реабилитологының) Т.А.Ә.____________
(қолы)
Аумақтық бөлімше бастығының Т.А.Ә._________________________________
қолы)
Күні____________
М.О. ОЖБ әзірлеу күні ---------------------------------------------
кесу сызығы
Аумақтық бөлімшеге бару күні _______________________________________
Денсаулық сақтау ұйымына бару күні _________________________________
Оңалту шараларын өткізуге жауапты ұйымдарға бару күні ______________
Қолданылған оңалту шараларының нәтижелерін бағалау__________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қайта куәландыру күні_______________________________________________
Аумақтық бөлімше бас маманының (реабилитологының)Т.А.Ә. ____________
____________
(қолы)
Аумақтық бөлімше бастығының Т.А.Ә.________________________________
__________
(қолы)
Күні______________
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2004 жылғы 7 желтоқсандағы
N 286-ө бұйрығымен бекітілген
Мүгедекті оңалтудың жеке
бағдарламасын әзірлеу
ережесіне 2-қосымша
200__ ж. «___» _____________ N____ куәландыру актісіне
оңалтудың медициналық бөлігі
1. (Мүгедектің) Т.А.Ә. _____________________________________________
2. Туған күні _______ 3. Мекен-жайы_________________________________
4. N МӘС бөлімі ______________ 5. Мүгедектік тобы __________________
6. Мүгедектіктің себебі_____________________________________________
7. Мүгедектіктің санаты ____________________________________________
8. Мүгедектік тобын анықтау күні ___________________________________
9. МӘС диагнозы: (негізгі, ілеспе)__________________________________
р/с
Оңалту
шараларының
түрлері
МӘС
ұсыныстары
Медициналық
ұйымдардың
оңалту
шараларын
орындауының
шарттары,
көлемдері
және күні
Қол
жет-
кі-
зіл-
ген
нәти-
же
Оңал-
ту
шара-
ларын
орын-
дау
орны
(ста-
цио-
нар,
емха-
на,
сана-
торий,
үйде)
Орын-да-
мау-
дың
себе-
бі
Ұзақ-
тығы
мен
есе-
лігі
Орын-
дау
күні
Ұзақ-
тығы
мен
еселі-
гі
Орын-
дау
күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Дәрі-дәрмекті
терапия
2
Реконструктивті
хирургия
3
Физикалық емдеу
әдістері (физио-
емдеу, сумен
емдеу, жылумен
емдеу)
4
Логопедиялық
терапия
5
Массаж
6
Рефлексотерапия
7
ЕФК
8
Диетотерапия мен
сусынмен емдеу
9
Психотерапия
10
Еңбек терапиясы
11
Өзге әдістер
12
Денсаулық сақтау
органдары ұсына-
тын оңалту құ-
ралдары (енгізі-
ліп жазылсын)
Медициналық оңалтудың мазмұнымен келісемін:_______________________
(мүгедектің қолы)
N№__МӘС бөлімі бас маманының ____________________________________
(реабилитологының)             Т.А.Ә. қолы______     N___
МӘС бөлімі бастығының____________________________________________
Т.А.Ә.    қолы                   N___
Күні 200_ж. "__" __________            M.O.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2004 жылғы 7 желтоқсандағы
N 286-ө бұйрығымен бекітілген
Мүгедекті оңалтудың жеке
бағдарламасын әзірлеу
ережесіне 3-қосымша
200 _ ж. "__" _______N  ____куәландыру актісіне
Оңалтудың әлеуметтік бөлігі

1. ФИО (инвалида) _________________________________________________
2. Дата рождения __________________________________________________
3. Адрес, телефон _________________________________________________
4. Отдел МСЭ N __________________ 5. Группа инвалидности __________
6. Причина инвалидности ___________________________________________
7. Категория инвалидности _________________________________________
8. Дата установления группы инвалидности __________________________
N
п/п
Виды реабилита-
ционных
мероприятий
Реко-
мен-
довано
МСЭ
Назна-
чено
орга-
нами
соци-
альной
защиты
Дата
Место
выпо-
лне-
ния
Полу-
чен-
ный
резу-
льтат
Не вы-
полне-
но, при-
чина
наз-
на-
че-
ния
Вы-
пол-
не-
ния
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Социально-
реабилитацион-
ные услуги:
1.1. Средства
реабилитации,
предоставляемые
органами соци-
альной защиты
населения, в
соответствии с
Перечнем тех-
нических
вспомогательных
(компенсатор-
ных) средств и
специальных
средств, пре-
доставляемых
инвалидам
1.1.1.
Протезно-
ортопедические
изделия
1.1.2. Средства
передвижения и
изделия,
используемые
инвалидами при
передвижении
1.1.3. Реабили-
тационные
приспособления
1.1.4. Средства
реабилитации
для инвалидов,
вследствие
нарушений
органов слуха
и зрения
1.2. Дневное
пребывание в
учреждениях
социального
обслуживания
1.3. Обслужи-
вание в
стационарных
учреждениях
социального
обслуживания
1.4. Соци-
альное
обслуживание
на дому
1.5. Другие
виды соци-
альных услуг
2.
Обустройство
жилья (вписать)
3.
Санаторное
лечение по
медицинским
показаниям
4.
Другое
N
п/п
Мероприятия, услуги,
технические средства
реабилитации, необхо-
димые для устранения
причин, условий и
факторов, обусловли-
вающих инвалидность
Срок
прове-
дения
испол-
нитель
Отметка о
выполнении
1
2
3
4
5
1.
Информирование и
консультирование по
вопросам реабилитации
2.
Оказание юридической
помощи
3.
Социально-
психологический и
социально-культурный
патронаж семьи,
имеющей инвалида
4.
Адаптационное обучение
для осуществления
бытовой и общественной
деятельности
5.
Технические средства
реабилитации для
бытовой и общественной
деятельности
6.
Психологическая
реабилитация
7.
Социокультурная
реабилитация
8.
Реабилитация средствами
физической культуры и
спорта
Программа психолого-педагогической реабилитации
(для детей в возрасте до 18 лет)
N
п/п
Мероприятия, услуги,
технические средства
реабилитации,
необходимые для
устранения причин,
условий и факторов,
обусловливающих
инвалидность
Срок
прове-
дения
испол-
нитель
Отметка о
выполнении
1
2
3
4
5
1.
Получение дошкольного
воспитания и обучения
2.
Получение общего
среднего образования
3.
Психолого-
педагогическая
коррекционная работа
4.
Технические средства
реабилитации для
обучения
5.
Социально-
педагогический патронаж
семьи, имеющей
ребенка-инвалида
С содержанием социальной реабилитации согласен: __________________
(подпись инвалида)
________________________________________
Ф.И.О., подпись главного специалиста (реабилитолога) отдела МСЭ N __
________________________________________
Ф.И.О. подпись начальника отдела МСЭ N ___
Дата "___"»__________________ 200_ года
М.П
Приложение 4
к Правилам разработки индивидуальной
программы реабилитации инвалида,
утвержденным приказом Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 7 декабря 2004 года N 286-п
Профессиональная часть  реабилитации
№N _________ к акту освидетельствования
N ____ от "___" ___________ 200 _ г.

1. (Мүгедектің) Т.А.Ә._____________________________________________
2. Туған күні __________________ 3. Мекен-жайы, телефон_____________
4. N МӘС бөлімі ____________________________________________________
5. Мүгедектік тобы _____________ 6. Мүгедектіктің себебі ___________
7. Мүгедектіктің санаты ____________________________________________
8. Мүгедектік тобын анықтау күні____________________________________
р/
с
Оңалту
шараларының
түрлері
МӘС
ұсы-
ныс-
тары
Әлеу-
меттік
қорғау
орган-
дары-
мен
белгі-
ленген
Күні
Орын-
далу
орны
Қол
жет-
кіз-
ген
нә-
тиже
Орын-
дамау-
дың
себебі
бел-
гілеу
орын-
дау
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Әлеуметтік-
оңалту
қызметтерін
көрсету:
1.1. Мүгедек-
терге беріле-
тін техника-
лық көмекші
(компенсатор-
лық) құралдар
мен  арнайы
құралдар тіз-
бесіне сәйкес
халықты әлеу-
меттік қорғау
органдары
беретін оңалту
құралдары
1.1.1. Протездік-
ортопедиялық
бұйымдар
1.1.2. Мүге-
дектердің
қатынас жасау
кезінде пайда-
ланатын
қатынас құрал-
дары және
бұйымдары
1.1.3. Оңалту
құралдары
1.1.4. Есту
және көру
органдарының
бұзылу салда-
рынан зардап
шеккен мүге-
дектер үшін
оңалту құрал-
дары
1.2. Әлеумет-
тік қызмет
көрсету меке-
мелерінде күн-
діз болу
1.3. Әлеумет-
тік қызмет
көрсетудің
стационарлы
мекемелерінде
қызмет көрсету
1.4. Үйде
әлеуметтік
қызмет көрсету
1.5. Әлеумет-
тік қызметтер-
дің басқа
түрлері
2
Тұрғын үйді
жайғастыру
(енгізіліп
жазылсын)
3
Медициналық
көрсеткіштер
бойынша сана-
торлық емдеу
4
Басқасы
р/
с
Мүгедектікке әкеп соққан себептерін, жағдайларын және факторларын жою үшін қажет оңалтудың техникалық құралдары, қызметтері, іс-шаралары
Өткізілу
мерзімі
Орындаған
Орындал-
ғаны
туралы
белгі
1
2
3
4
5
1
Оңалту мәселелері жөнінде ақпарат және кеңес беру
2
Заң қызметін көрсету
3
Мүгедегі бар жанұяға әлеуметтік-психологиялық және әлеуметтік-мәдени патронаж
4
Тұрмыстық және қоғамдық қызметті жүзеге асыру үшін бейімдеп оқыту
5
Тұрмыстық және қоғамдық қызметті жүзеге асыру үшін оңалтудың техникалық құралдары
6
Психологиялық оңалту
7
Әлеуметтік мәдени оңалту
8
Денешынықтыру және спорт құралдарымен оңалту
Психологиялық-педагогикалық оңалтудың Бағдарламасы
(18 жасқа дейінгі балалар үшін)
р/
с
Мүгедектікке әкеп соққан себептерін, жағдайларын және факторларын жою үшін қажет оңалтудың техникалық құралдары, қызметтері, іс-шаралары
Өткізілу
мерзімі
Орындаған
Орындал-
ғаны
туралы
белгі
1
2
3
4
5
1
Мектепке дейінгі тәрбие мен
білім алу
2
Жалпы орта білім алу
3
Психологиялық-педагогикалық
түзеу жұмысы
4
Оқытуға арналған оңалтудың
техникалық құралдары
5
Мүгедек-бала бар жанұяға
әлеуметтік-педагогикалық
патронаж
Әлеуметтік оңалтудың мазмұнымен  келісемін:_______________________
(мүгедектің қолы)
N____ МӘС бөлімі бас маманының (реабилитологының) Т.А.Ә.,  қолы ____________________________________________________
N____ МӘС бөлімі бастығының Т.А.Ә., қолы__________________________
Күні "____"»__________________200_  жыл               М.О.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2004 жылғы 7 желтоқсандағы
N 286-ө бұйрығымен бекітілген
Мүгедекті оңалтудың жеке
бағдарламасын әзірлеу
ережесіне 4-қосымша
200 _ ж.»"___"_____________ N____куәландыру актісіне
Оңалтудың кәсіби бөлігі

1. ФИО (инвалида) _________________________________________________
2. Дата рождения __________________________________________________
3. Адрес, телефон _________________________________________________
4. Отдел МСЭ N __________________ 5. Группа инвалидности __________
6. УПТ ____________________________________________________________
7. Причина инвалидности ___________________________________________
8. Категория инвалидности _________________________________________
9. Дата установления группы инвалидности __________________________
10. Образование ___________________________________________________
11. Профессия _____________________________________________________
12. Место работы __________________________________________________
N
п/п
Виды и объем
реабилитационных
мероприятий
Форма
реабили-
тации
Место
реали-
зации
Дата
Полу-
чен-
ный
резу-
льтат
не
вы-
пол-
нено
наз-
наче-
ния
выпол-
нения
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Образование.
Дошкольное, общее
среднее, нача-
льное, среднее,
высшее профес-
сиональное
образование (при
необходимости
через органы
социальной
защиты)
2.
Трудоустройство
по трудовым
рекомендациям
МСЭ, по месту
работы и через
службу занятости
в профессии.
3.
Профессиональное
обучение, пере-
обучение по
направлению
службы
занятости, в
учебном
заведении, по
месту работы.
4.
Условия
трудоустройства:
4.1. Организация
режима работы:
полный рабочий
день, неполный
рабочий день,
сокращенный
рабочий день,
сокращенная
неделя, допол-
нительный
выходной день,
фиксированные
смены (исклю-
чение ночных
смен, работа
только в первую
смену и пр.)
4.2. Профессио-
нально-производс-
твенная адаптация
4.3. Исключение
воздействия
неблагоприятных
производственных
факторов
4.4. Оснащение
рабочего места
специальными
приспособлениями
4.5. Создание
(организация)
нового рабочего
места
С содержанием профессиональной реабилитации согласен:
__________________
(подпись инвалида)
________________________________________
Ф.И.О., подпись главного специалиста (реабилитолога) отдела МСЭ N __
________________________________________
Ф.И.О. подпись начальника отдела МСЭ N ___
Дата "___"»__________________ 200_ года
М.П

1. (Мүгедектің) Т.А.Ә.______________________________________________
2. Туған күні_________________ 3. Мекен-жайы, телефон_______________
4. N МӘС бөлімі  ___________________________________________________
5. Мүгедектік тобы _____________________ 6. УПТ ____________________
7. Мүгедектіктің себебі_____________________________________________
8. Мүгедектіктің санаты_____________________________________________
9. Мүгедектік тобын анықтау күні____________________________________
10. Білімі__________________________________________________________
11. Кәсібі ______________________ 12. Жұмыс орны____________________
р/
с
Оңалту
шараларының
түрлері
Оңал-
тудың
нысаны
Іске асыру орны
Күні
Қол
жет-
кізген
нәтиже
Орын-
дамады
бел-
гілеу
орын
дау
1
2
3
4
5
6
8
9
1
Білімі.
Мектепке дейінгі,
бастауыш, жалпы,
орта, арнаулы-
орта, жоғары,
кәсіби білім.
(қажеттілігіне
қарай әлеуметтік
қорғау органдары
арқылы)
2
МӘС еңбек ұсыныс-
тары бойынша,
жұмыс орны бойынша
және жұмыспен
қамту қызметтері
арқылы кәсібімен
жұмысқа
орналастыру
3
Жұмыс орны жөнінде
жұмыспен қамту
қызметінің
жолдамасы бойынша
оқу орнында қайта
оқыту, кәсіптік
білім беру.
4
Жұмысқа
орналастыру
шарттары:
4.1. Жұмыс күні
тәртібін ұйымдас-
тыру: толық жұмыс
күні, толық емес
жұмыс күні,
қысқартылған жұмыс
күні, қысқартылған
апта, қосымша
демалыс күні,
тіркелген ауысымдар (түңгі
ауысымдардан
басқа, тек бірінші
ауысымдағы жұмыс
және жж.)
4.2. Кәсіптік-
өндірістік
бейімделу
4.3. Қолайсыз
өндірістік
факторлардың
болмауына әсер ету
4.4. Жұмыс орнын
арнаулы жабдықтар-
мен жарақтандыру
4.5. Жаңа жұмыс
орнын құру
(ұйымдастыру)
Әлеуметтік оңалтудың мазмұнымен келісемін:__________________________
(мүгедектің қолы)
N___ МӘС  бөлімі бас маманының (реабилитологының) Т.А.Ә., қолы______
N___ МӘС бөлімі бастығының                        Т.А.Ә., қолы______
Күні "___"»__________________200_ жыл      М.О.