О внесении изменений в постановление акимата Павлодарской области от 30 марта 2006 года N 115/4 "Об утверждении Инструкции о порядке оказания социальной помощи отдельным категориям граждан на местном уровне" .
Постановление акимата Павлодарской области от 23 июля 2007 года N 203/7. Зарегистрировано департаментом юстиции Павлодарской области 6 августа 2007 года за N 3092. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 17 июля 2014 года N 245/7
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 17.07.2014 N 245/7.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27  Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" акимат области  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление акимата Павлодарской области от 30 марта 2006 года       N 115/4 "Об утверждении Инструкции о порядке оказания социальной помощи отдельным категориям граждан на местном уровне" (зарегистрировано в реестре департамента юстиции Павлодарской области 11 апреля 2006 года за N 3066, опубликовано в газете "Звезда Прииртышья" 6 мая 2006 года, N 51) следующие изменения:
1) в пункте 2 указанного постановления слова "военнослужащим, принимавшим участие в период ведения боевых действий в Афганистане и лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС" заменить словами "отдельным категориям граждан";
2) Инструкцию о порядке оказания  социальной помощи отдельным категориям граждан на местном уровне, утвержденную указанным постановлением, изложить в новой редакции (прилагается).
2. Настоящее постановление  вводится  в  действие  с 1 августа 2007 года.
Аким области К. Нурпеисов
Утверждена постановлением акимата
Павлодарской области от 23 июля 2007 года
N 203/7 "О внесении изменений
в постановление акимата Павлодарской
области от 30 марта 2006 года N 115/4
"Об утверждении Инструкции о порядке
оказания социальной помощи отдельным
категориям граждан на местном уровне"
Инструкция
о порядке оказания социальной помощи отдельным
категориям граждан на местном уровне
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция о порядке оказания социальной  помощи отдельным категориям граждан на местном уровне (далее - Инструкция) разработана в целях реализации статьи 16  Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите  инвалидов в Республике Казахстан";  подпункта 17) пункта 1 статьи 27  Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан"; статьи 20  Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним".

Павлодар облысы әкімдігінің 2006 жылғы 30 наурыздағы "Жекелеген санаттағы азаматтарға жергілікті деңгейде әлеуметтік көмек көрсету тәртібі нұсқаулығын бекіту туралы" N 115/4 қаулысына өзгерістер енгізу туралы.
Павлодар облысы әкімиятының 2007 жылғы 23 шілдедегі N 203/7 қаулысы. Павлодар облысының әділет департаментінде 2007 жылғы 6 тамызда N 3092 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 17 шілдедегі N 245/7 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 17.07.2014 N 245/7 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы"  Заңы 27-бабының 2-тармағына сәйкес облыс әкiмдiгi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Павлодар облысы әкiмдiгiнiң 2006 жылғы 30 наурыздағы "Жекелеген санаттағы азаматтарға жергiлiктi деңгейде әлеуметтiк көмек көрсету тәртiбi туралы нұсқаулығын бекiту туралы" N 115/4  қаулысына (Павлодар облысы әдiлет департаментiнiң тiзiлiмiнде 2006 жылғы 11 сәуiрде N 3066 болып тiркелген, "Звезда Прииртышья" газетiнiң 2006 жылғы 6 мамырдағы  N 51 санында жарияланған) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) көрсетілген қаулының 2-тармағындағы "Ауғанстандағы әскери әрекеттерi кезеңiнде қатысқан әскери қызметкерлерi және Чернобыль АЭС-iндегi апат зардабын жоюға қатысқан адамдарға" деген сөздер "жекелеген санаттағы азаматтарға" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) көрсетілген қаулымен бекiтiлген жекелеген санаттағы азаматтарға жергiлiктi деңгейде әлеуметтiк көмек көрсету тәртiбi туралы нұсқаулығы жаңа редакцияда жазылсын (қоса беріліп отыр).
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 тамыздан бастап күшіне енеді.
Облыс әкiмi Қ. Нұрпейiсов
Павлодар облысы әкiмдiгiнiң
2007 жылғы 23 шілдедегі
"Павлодар облысы әкiмдiгiнiң
2006 жылғы 30 наурыздағы
"Жекелеген санаттағы азаматтарға
жергiлiктi деңгейде әлеуметтiк
көмек көрсету тәртiбi туралы
нұсқаулығын бекiту туралы"
N 115/4 қаулысына өзгерістер
енгізу туралы" N 203/7 қаулысымен
бекітілген
Жекелеген санаттағы азаматтарға жергiлiктi
деңгейде әлеуметтiк көмек көрсету тәртiбi туралы
нұсқаулығы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Жекелеген санаттағы азаматтарға жергiлiктi деңгейде әлеуметтiк көмек көрсету тәртiбi туралы нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуiрдегi "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы"  Заңының     16-бабын, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы"  Заңының 27-бабы 1-тармағының 17)-тармақшасын, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегi "Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы"  Заңының 20-бабын iске асыру мақсатында әзiрлендi.

2. Инструкция определяет порядок использования целевых текущих трансфертов, предусмотренных в областном бюджете и направляемых в бюджеты городов и районов области с целью оказания материальной помощи для возмещения затрат на жилищно-коммунальные услуги (водоснабжение, теплоснабжение, электроэнергия, канализация, приобретение твердого топлива):
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
2) военнослужащим, принимавшим участие в период ведения боевых действий в Афганистане;
3) лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС;
4) не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших в Великой Отечественной войне;
5)    гражданам, награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
6) бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны.
3. Компенсация расходов, связанных с повышением тарифов на жилищно-коммунальные услуги (водоснабжение, теплоснабжение, электроэнергия, канализация, приобретение твердого топлива) предоставляется также:
1) одиноким и одиноко проживающим нетрудоспособным престарелым гражданам;
2)  пенсионерам, получающим минимальный размер пенсии.
4. Администраторами районных (городских) бюджетных программ по материальному обеспечению участников и инвалидов Великой Отечественной войны; военнослужащих, принимавших участие в период ведения боевых действий в Афганистане; лиц, принимавших участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС; не вступивших в повторный брак вдов воинов, погибших в Великой Отечественной войне; граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда"; бывших несовершеннолетних узников концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны; одиноких и одиноко проживающих нетрудоспособных престарелых граждан; пенсионеров, получающих минимальный размер пенсии, являются исполнительные органы, уполномоченные акиматами городов и районов (далее - уполномоченные органы по использованию целевых текущих трансфертов).
5. Департамент координации занятости и социальных программ Павлодарской области является уполномоченным органом по распределению целевых текущих трансфертов   бюджетам городов и районов области на социальное обеспечение участников и инвалидов Великой Отечественной войны; военнослужащих, принимавших участие в период ведения боевых действий в Афганистане; лиц, принимавших участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС; не вступивших в повторный брак вдов воинов, погибших в Великой Отечественной войне; граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда"; бывших несовершеннолетних узников концлагерей,  гетто и  других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны; одиноких и одиноко проживающих нетрудоспособных престарелых граждан; пенсионеров, получающих минимальный размер пенсии (далее - уполномоченный орган по распределению целевых текущих трансфертов).

2. Нұсқаулық облыстық бюджетте қарастырылған және тұрғын үй-коммуналдық (сумен жабдықтау, жылумен жабдықтау, электр энергиясын, кәрiз, қатты отын сатып алу) қызметтердi өтеуге материалдық көмек көрсету үшiн облыс қалалары мен аудандары бюджеттерiне жiберiлетiн мақсатты ағымдағы трансферттердi:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне;
2) Ауғанстандағы соғыс әрекеттерiн жүргiзу кезеңiнде қатысқан әскери қызметкерлерiне;
3) Чернобыль АЭС-iндегi апат зардабын жоюға қатысқан адамдарға;
4) Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлердiң қайта тұрмыс құрмаған жесiрлерiне;        5) "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Блокадалық Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған тұлғаларға;
6) екiншi дүниежүзiлiк соғысы кезеңiнде фашистермен және олардың одақтастарымен құрылған концлагерлердiң, гетто және басқа да мәжбүрлеп ұстау орындарының кәмелетке толмаған тұтқындарына жұмсау тәртiбiн белгiлейдi.
3. Тұрғын үй-коммуналдық (сумен жабдықтау, жылумен жабдықтау, электр энергиясын, кәрiз, қатты отын сатып алу) қызметтерге тарифтердiң өсуiне байланысты шығындарды өтеу:
1) жалғызiлiктi және жалғыз тұратын еңбекке жарамсыз қарт азаматтарға;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерiн алатын зейнеткерлерге берiледi.
4. Қалалар мен аудандар әкiмдiктерiмен уәкiлеттiк берiлген атқарушы органдар (бұдан әрi - мақсатты ағымдағы трансферттердi бөлу жөнiндегi уәкiлеттi орган) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiн, Ауғанстандағы соғыс әрекеттерiн жүргiзу кезеңiнде қатысқан әскери қызметкерлерiн, Чернобыль АЭС-iндегi апат зардабын жоюға қатысқан адамдарды, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлердiң қайта тұрмыс құрмаған жесiрлерiн, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Блокадалық Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған тұлғаларды, екiншi дүниежүзiлiк соғысы кезеңiнде фашистермен және олардың одақтастарымен құрылған концлагерлердiң, гетто және басқа да мәжбүрлеп ұстау орындарының кәмелетке толмаған тұтқындарды, жалғызiлiктi және жалғыз тұратын еңбекке жарамсыз қарт азаматтарды, зейнетақының ең төмен мөлшерiн алатын зейнеткерлердi материалдық қамтамасыз ету жөнiндегi аудандық (қалалық) бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi болып табылады.
5.  Павлодар облысының жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiн, Ауғанстандағы соғыс әрекеттерiн жүргiзу кезеңiнде қатысқан әскери қызметкерлерiн, Чернобыль АЭС-iндегi  апат зардабын жоюға қатысқан адамдарды, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлердiң қайта тұрмыс құрмаған жесiрлерiн, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Блокадалық Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған тұлғаларды, екiншi дүниежүзiлiк соғысы кезеңiнде фашистермен және олардың одақтастарымен құрылған концлагерлердiң, гетто және басқа да мәжбүрлеп ұстау орындарының кәмелетке толмаған тұтқындарды, жалғызiлiктi және жалғыз тұратын еңбекке жарамсыз қарт азаматтарды, зейнетақының ең төмен мөлшерiн алатын зейнеткерлердi әлеуметтiк қамтамасыз етуге облыс қалалары мен аудандары бюджеттеріне мақсатты ағымдағы трансферттердi бөлетiн уәкiлеттi орган (бұдан әрi - мақсатты ағымдағы трансферттердi бөлу жөнiндегi уәкiлеттi орган) болып табылады.

6. Уполномоченные органы по использованию целевых текущих трансфертов формируют списки лиц, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6) пункта 2 и подпунктах 1), 2) пункта 3 Инструкции, путем проведения сверки списков получателей социальных выплат с данными  отделений областного филиала Государственного центра по выплате пенсий и пособий (далее - ГЦВП) городов и районов не позднее 5 числа каждого месяца и направляют эти списки для выплаты социальной помощи лицам, указанным в Инструкции, посредством перечисления средств на их лицевые счета, открытые для зачисления пенсий и пособий в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций, а также в отделениях акционерного общества "Казпочта ".
7. Лицами, указанными в подпунктах 2), 3) пункта 2 Инструкции, представляются дополнительно медицинская справка из  лечебного учреждения о необходимости оздоровления.
8. Материальная помощь лицам, указанным в Инструкции, назначается на текущий финансовый год. Уполномоченные органы по использованию целевых текущих трансфертов обязаны в трехдневный срок информировать уполномоченный орган по распределению целевых текущих трансфертов об обстоятельствах, которые могут служить основанием для изменения размера социальной помощи.
2. Порядок и размеры выплат социальной помощи
9. Источником финансирования для выплаты социальной помощи лицам, указанным в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6) пункта 2 и подпунктах 1), 2) пункта 3 Инструкции, являются средства областного бюджета, направляемые уполномоченным органом по распределению целевых текущих трансфертов   бюджетам городов и районов области.
10. Выплата материальной помощи производится:
лицам, указанным в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6)  пункта 2 Инструкции, - ежемесячно;
лицам, указанным в подпунктах 1), 2)  пункта 3 Инструкции, - ежеквартально, по два месячных расчетных показателя;
лицам, указанным в подпункте 2) пункта 2 Инструкции, - в первом квартале года, в размере пяти месячных расчетных показателей (единовременная помощь);
лицам, указанным в подпунктах 2), 3) пункта 2 Инструкции, - ежеквартально, в размере двух месячных расчетных показателей (на оздоровление).
11. Уполномоченные органы по использованию целевых текущих трансфертов перечисляют ежемесячную материальную помощь лицам, указанным в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6)  пункта 2 Инструкции, на их лицевые счета до 10 числа текущего месяца.
12. Уполномоченные органы по использованию целевых текущих трансфертов перечисляют материальную помощь лицам, указанным в подпунктах 2), 3) пункта 2 и 1), 2) пункта 3 Инструкции, на их лицевые счета до 10 числа первого месяца текущего квартала.

6. Мақсатты ағымдағы трансферттердi пайдалану жөнiндегi уәкiлеттi органдар әр айдың 5 күнiнен кешiктiрмей, әлеуметтiк төлемдердi алушылардың тiзiмiн қалалар мен аудандардың зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың (ЗЖТМО) облыстық филиалы бөлiмшелерiнiң деректерiмен салыстыру жолымен Нұсқаулықтың 2-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6)-тармақшалары мен 3-тармақтың 1), 2)-тармақшаларында көрсетiлген адамдардың тiзiмдерiн қалыптастырады, сол тiзiмдердi банктiк операцияларды жүзеге асыру үшiн тиiстi лицензиясы бар ұйымдарда және "Қазпошта" акционерлiк қоғамының бөлiмдерiнде зейнетақы мен жәрдемақыларды енгiзу үшiн олардың жеке шоттарына аудару арқылы әрбiр алушыға әлеуметтiк көмек төлемiне жiбередi.
7. Нұсқаулықтың 2-тармағының 2), 3) - тармақшаларында көрсетiлген адамдар сауықтыру қажеттiлiгi туралы емдеу мекемесiнен қосымша медициналық анықтама ұсынады.
8. Нұсқаулықта көрсетілген азаматтарға материалдық көмек ағымдағы қаржы жылына тағайындалады. Мақсатты ағымдағы трансферттердi пайдалану жөнiндегi уәкiлеттi орган мақсатты ағымдағы трансферттердi бөлу жөнiндегi уәкiлеттi органды әлеуметтiк көмектiң мөлшерiн өзгертуiне негiз бола алатын жағдайлар туралы үш күндiк мерзiмде хабардар етуге мiндеттi.
2. Әлеуметтiк көмек төлеудiң мөлшерi мен тәртiбi
9. Нұсқаулықтың 2-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6)-тармақшалары мен 3-тармақтың 1), 2)-тармақшаларында көрсетiлген адамдарға әлеуметтiк көмек төлеу үшiн қаржыландыру көзi мақсатты ағымдағы трансферттердi бөлу жөнiндегi уәкiлеттi органымен облыс қалалары мен аудандарына жiберiлетiн облыстық бюджеттiң қаржысы болып табылады.
10. Материалдық көмек:
Нұсқаулықтың 2-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6)-тармақшаларында көрсетiлген тұлғаларға - ай сайын;
Нұсқаулықтың 3-тармағының 1), 2)-тармақшаларында көрсетiлген тұлғаларға - екi айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде тоқсан сайын;
Нұсқаулықтың 2-тармағының 2)-тармақшасында көрсетiлген тұлғаларға - бес айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде жылдың  1-тоқсанында (бiр жолғы көмек);
Нұсқаулықтың 2-тармағының 2), 3)-тармақшаларында көрсетiлген тұлғаларға - екi айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде тоқсан сайын сауықтыру үшiн төленедi.
11. Мақсатты трансферттердi жұмсау жөнiндегi уәкiлеттi органдар Нұсқаулықтың 2-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6)-тармақшаларында көрсетiлген тұлғаларға ағымдағы айдың 10-на дейін ай сайынғы материалдық көмекті олардың жеке шоттарына аударады.
12. Мақсатты трансферттердi жұмсау жөнiндегi уәкiлеттi органдар Нұсқаулықтың 2-тармағының 2), 3)-тармақшаларында және 3-тармақтың 1), 2)-тармақшаларында көрсетiлген тұлғаларға материалдық көмекті ағымдағы тоқсанның бiрiншi айының 10-на дейін олардың жеке шоттарына аударады.

13. Уполномоченные органы по использованию целевых текущих трансфертов перечисляют лицам, указанным в подпункте 2) пункта 2 Инструкции, на их лицевые счета единовременную социальную помощь в первом квартале текущего года.
14. Возмещение излишне выплаченных сумм вследствие предоставления получателем документов с заведомо ложными сведениями и по другим причинам производится в порядке, установленном  законодательством  Республики  Казахстан.
3. Учет и отчетность
15. Ответственность за достоверность представленных сведений возлагается на  уполномоченные органы по использованию целевых текущих трансфертов.
16. Уполномоченные органы по использованию целевых текущих трансфертов  представляют ежемесячно, до 5 числа, в департамент координации занятости и социальных программ области отчет об использовании средств, выделенных на материальное обеспечение лиц, указанных в Инструкции.
17. Уполномоченный орган по распределению целевых текущих трансфертов представляет ежемесячно, до 8 числа, в департамент финансов области отчет по выплаченным суммам по мере финансирования.

13. Мақсатты трансферттердi жұмсау жөнiндегi уәкiлеттi органдар Нұсқаулықтың 2-тармағының 2)-тармақшасында көрсетiлген тұлғаларға бiржолғы әлеуметтiк көмектi  ағымдағы жылдың бiрiншi тоқсанында олардың жеке шоттарына аударады.
14. Алушы жалған мәлiметтi ұсынғанның және басқа себептер салдарынан артық төленген сомалар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiпте қайтарылып алынады.
3. Есеп беру және есептiлiк
15. Ұсынған мәлiметтердiң дұрыстығы үшiн жауапкершiлiк мақсатты трансферттердi жұмсау жөнiндегi уәкiлеттi органдарына жүктеледi.
16. Мақсатты трансферттердi жұмсау жөніндегі уәкiлеттi органдар ай сайын 5-не дейін облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментiне Нұсқаулықта көрсетiлген адамдарға әлеуметтiк көмек көрсету үшiн бөлiнген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп бередi.
17. Мақсатты ағымдағы трансферттердi бөлу жөнiндегi уәкiлеттi орган ай сайын 8-не дейін облыс қаржы департаментiне қаржыландырылуына қарай төленген сомалар туралы есеп бередi.