О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года № 275 "Об утверждении Правил представления отчетности крупными участниками банков, банковскими холдингами, крупными участниками страховой (перестраховочной) организации, крупными участниками открытого накопительного пенсионного фонда
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 ноября 2008 года № 199. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2008 года № 5452. Утратило силу постановлением Правления Национального банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 97
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального банка РК от 24.02.2012 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 23 октября 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам устойчивости финансовой системы", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Агентства от 24 декабря 2007 года № 275 "Об утверждении Правил представления отчетности крупными участниками банков, банковскими холдингами, крупными участниками страховой (перестраховочной) организации, крупными участниками открытого накопительного пенсионного фонда" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5114), следующие изменения и дополнения:
в Правилах представления отчетности крупными участниками банков, банковскими холдингами, крупными участниками страховой (перестраховочной) организации, крупными участниками открытого накопительного пенсионного фонда, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 5 слово "девяноста" заменить словами "ста двадцати";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Банковский холдинг, крупный участник страховой (перестраховочной) организации, являющийся юридическим лицом, владеющий (имеющий возможность голосовать) двадцатью пятью и более процентами голосующих акций страховой (перестраховочной) организации, крупный участник открытого накопительного пенсионного фонда, являющийся юридическим лицом, владеющий (имеющий возможность голосовать) двадцатью пятью и более процентами голосующих акций открытого накопительного пенсионного фонда, представляют в уполномоченный орган на бумажном носителе ежеквартальную консолидированную финансовую отчетность и пояснительную записку к ней в течение сорока пяти дней, следующих за отчетным кварталом, а также консолидированную и неконсолидированную годовую финансовую отчетность, и пояснительную записку к ней, не заверенные аудиторской организацией, в течение ста двадцати дней по окончании финансового года.
Банковский холдинг, крупный участник страховой (перестраховочной) организации, владеющий (имеющий возможность голосовать) двадцатью пятью и более процентами голосующих акций страховой (перестраховочной) организации, крупный участник открытого накопительного пенсионного фонда, владеющий (имеющий возможность голосовать) двадцатью пятью и более процентами голосующих акций открытого накопительного пенсионного фонда, являющиеся нерезидентами Республики Казахстан, которые подлежат консолидированному надзору в стране своего места нахождения, представляют на бумажном носителе в уполномоченный орган консолидированную и неконсолидированную годовую финансовую отчетность и пояснительную записку к ней, не заверенные аудиторской организацией, в течение ста двадцати дней по окончании финансового года.
В пояснительной записке к годовой финансовой отчетности крупного участника финансовой организации, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, крупного участника страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью и более процентами голосующих акций страховой (перестраховочной) организации, крупного участника открытого накопительного пенсионного фонда, являющегося юридическим лицом, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью и более процентами голосующих акций открытого накопительного пенсионного фонда, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и подлежащих консолидированному надзору в стране своего места нахождения отражается следующая информация:

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Банктердің ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушыларының, ашық жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушыларының есеп беру ережесін бекіту туралы" 2007 жылғы 24 желтоқсандағы N 275 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 28 қарашадағы N 199 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 31 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5452 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 97 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қаржы жүйесінің тұрақтылығы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 23 қазандағы Заңын іске асыру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының "Банктердің ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушыларының, ашық жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушыларының есеп беру ережесін бекіту туралы" 2007 жылғы 24 желтоқсандағы N 275 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді кесімдерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5114 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Банктердің ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушыларының, ашық жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушыларының есеп беру ережесінде:
5-тармақта "тоқсан" деген сөз "жүз жиырма" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Банк холдингі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар), заңды тұлға болып табылатын, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, ашық жинақтаушы зейнетақы қорының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар), заңды тұлға болып табылатын, ашық жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушысы уәкілетті органға қағаз жеткізушіде есептік тоқсаннан кейінгі қырық бес күн ішінде тоқсандық шоғырландырылған қаржылық есептілік пен оған түсіндірме жазбаны, сондай-ақ қаржы жылы аяқталған соң жүз жиырма күн ішінде аудиторлық ұйым растамаған шоғырландырылған және шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есептілікті және оған түсіндірме жазбаны табыс етеді.
Өздері орналасқан елде шоғырландырылған қадағалауға жататын, Қазақстан Республикасының резиденттері емес болып табылатын, банк холдингі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар), сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, ашық жинақтаушы зейнетақы қорының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар), ашық жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушысы уәкілетті органға қағаз жеткізушіде қаржы жылы аяқталған соң жүз жиырма күн ішінде аудиторлық ұйым растамаған шоғырландырылған және шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есептілікті және оған түсіндірме жазбаны табыс етеді.
Өздері орналасқан елде шоғырландырылған қадағалауға жататын және Қазақстан Республикасының резиденттері емес болып табылатын, заңды тұлға болып табылатын, қаржы ұйымының, банк холдингінің ірі қатысушысының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар), заңды тұлға болып табылатын, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының, ашық жинақтаушы зейнетақы қорының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар), заңды тұлға болып табылатын, ашық жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушысының жылдық қаржылық есептілігіне берілетін түсіндірме жазбада мынадай ақпарат:

1) описание видов деятельности крупного участника (банковского холдинга) финансовой организации;
2) наименование каждой организации, в которой крупный участник (банковский холдинг) финансовой организации является участником (акционером), размер доли участия в ее уставном капитале (количество принадлежащих акций), описание вида или видов деятельности;
3) наименование каждой организации, являющейся крупным участником (акционером) крупного участника (банковского холдинга) финансовой организации, размер и доли ее участия в уставном капитале (количество принадлежащих ей акций), описание вида или видов деятельности данной организации.
В случае отсутствия у финансовой организации банковского холдинга или крупного участника, являющегося юридическим лицом, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью и более процентами голосующих акций открытого накопительного пенсионного фонда, крупного участника, являющегося юридическим лицом, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью и более процентами голосующих акций страховой (перестраховочной) организации, крупный участник финансовой организации, являющийся юридическим лицом, предоставляет в уполномоченный орган на бумажном носителе финансовую отчетность и пояснительную записку к ней, ежеквартально не позднее сорока пяти дней, следующих за отчетным кварталом.";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Крупный участник финансовой организации, банковский холдинг, являющиеся нерезидентами Республики Казахстан, представляют в уполномоченный орган финансовую отчетность, пояснительную записку к ней и иные сведения, предусмотренные пунктом 6 настоящих Правил, на казахском и русском языках.";
пункт 8 после слов "двадцатью пятью и более процентами голосующих акций страховой (перестраховочной) организации" дополнить словами ", крупного участника открытого накопительного пенсионного фонда, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью и более процентами голосующих акций открытого накопительного пенсионного фонда";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. В случае если крупным участником финансовой организации, банковским холдингом является финансовая организация-резидент Республики Казахстан, то крупный участник финансовой организации, банковский холдинг представляет информацию согласно приложениям 1-3 к настоящим Правилам, при этом финансовая отчетность и пояснительная записка к ней не представляется в том случае, если крупный участник финансовой организации, банковский холдинг представлял в уполномоченный орган данную финансовую отчетность за требуемый период.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

1) қаржы ұйымы (банк холдингі) ірі қатысушысының қызмет түрлерінің сипаттамасы;
2) қаржы ұйымының (банк холдингінің) ірі қатысушысы қатысушы (акционері) болып табылатын әрбір ұйымның атауы, оның жарғылық капиталындағы қатысу үлесінің мөлшері (тиесілі акциялар саны), қызмет түрінің немесе түрлерінің сипаттамасы;
3) қаржы ұйымының (банк холдингінің) ірі қатысушысының ірі қатысушысы (акционері) болып табылатын әрбір ұйымның атауы, жарғылық капиталдағы оның қатысу үлесінің мөлшері (оған тиесілі акциялардың саны), осы ұйым қызметі түрінің немесе түрлерінің сипаттамасы көрсетілуі тиіс.
Қаржы ұйымында банк холдингі немесе ашық жинақтаушы зейнетақы қорының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар), заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар), заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы болмаған жағдайда, заңды тұлға болып табылатын қаржы ұйымының ірі қатысушысы уәкілетті органға қағаз жеткізушіде есептік тоқсаннан кейінгі қырық бес күннен кешіктірмей тоқсан сайын қаржылық есептілік пен оған түсіндірме жазбаны табыс етеді.";
мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
" 6-1. Қазақстан Республикасының резиденттері емес болып табылатын қаржы ұйымының ірі қатысушысы, банк холдингі уәкілетті органға қаржылық есептілікті, оған түсіндірме жазбаны және осы Ереженің 6-тармағында көзделген өзге мәліметтерді қазақ және орыс тілдерінде табыс етеді.";
8-тармақ "сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам пайызын иеленген (дауыс беруге мүмкіндігі бар) ірі қатысушысының" деген сөздерден кейін ", ашық жинақтаушы зейнетақы қорының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар), ашық жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушысының" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Егер қаржы ұйымының ірі қатысушысы, банк холдингі болып Қазақстан Республикасының резиденті - қаржы ұйымы табылса, онда қаржы ұйымының ірі қатысушысы, банк холдингі осы Ереженің 1-3-қосымшаларына сәйкес ақпаратты береді, бұл ретте егер қаржы ұйымының ірі қатысушысы, банк холдингі уәкілетті органға осы қаржылық есептілікті талап етілген кезең бойынша берген болса, қаржылық есептілік пен оған түсіндірме жазба берілмейді. ";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"9. Копии отчета о проведенном аудите консолидированной, а в случае ее отсутствия неконсолидированной годовой финансовой отчетности, и рекомендации аудиторской организации представляются в уполномоченный орган крупным участником финансовой организации, являющимся юридическим лицом, (банковским холдингом) в течение тридцати дней со дня получения данных документов.
Банковский холдинг - нерезидент Республики Казахстан, крупный участник - нерезидент Республики Казахстан, являющийся юридическим лицом, владеющий (имеющий возможность голосовать) прямо или косвенно двадцатью пятью и более процентами голосующих акций открытого накопительного пенсионного фонда, крупный участник - нерезидент Республики Казахстан, являющийся юридическим лицом, владеющий (имеющий возможность голосовать) прямо или косвенно двадцатью пятью и более процентами голосующих акций страховой (перестраховочной) организации, которые подлежат консолидированному надзору в стране своего места нахождения представляет в уполномоченный орган копию аудиторского отчета и рекомендации аудиторской организации в течение тридцати дней со дня получения данных документов банковским холдингом - нерезидентом Республики Казахстан, крупным участником - нерезидентом Республики Казахстан, являющимся юридическим лицом, владеющим (имеющим возможность голосовать) прямо или косвенно двадцатью пятью и более процентами голосующих акций открытого накопительного пенсионного фонда, крупным участником - нерезидентом Республики Казахстан, являющимся юридическим лицом, владеющим (имеющим возможность голосовать) прямо или косвенно двадцатью пятью и более процентами голосующих акций страховой (перестраховочной) организации, которые подлежат консолидированному надзору в стране своего места нахождения.
Консолидированная годовая финансовая отчетность банковского холдинга - нерезидента Республики Казахстан, крупного участника - нерезидента Республики Казахстан, являющегося юридическим лицом, владеющего (имеющего возможность голосовать) прямо или косвенно двадцатью пятью и более процентами голосующих акций открытого накопительного пенсионного фонда, крупного участника - нерезидента Республики Казахстан, являющегося юридическим лицом, владеющего (имеющего возможность голосовать) прямо или косвенно двадцатью пятью и более процентами голосующих акций страховой (перестраховочной) организации, которые подлежат консолидированному надзору в стране своего места нахождения заверяется аудиторской организацией, правомочной на проведение аудита финансовых организаций в стране места нахождения банковского холдинга - нерезидента Республики Казахстан, крупного участника - нерезидента Республики Казахстан, являющегося юридическим лицом, владеющего (имеющего возможность голосовать) прямо или косвенно двадцатью пятью и более процентами голосующих акций открытого накопительного пенсионного фонда, крупного участника - нерезидента Республики Казахстан, являющегося юридическим лицом, владеющего (имеющего возможность голосовать) прямо или косвенно двадцатью пятью и более процентами голосующих акций страховой (перестраховочной) организации, которые подлежат консолидированному надзору.";

"9. Заңды тұлға болып табылатын қаржы ұйымының (банк холдингінің) ірі қатысушысы шоғырландырылған, ал ол болмаған жағдайда шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есептілігіне жүргізілген аудит жөніндегі есептің көшірмелерін және аудиторлық ұйымының ұсыныстарын уәкілетті органға осы құжаттарды алған күннен бастап отыз күн ішінде ұсынады.
Өздері орналасқан елде шоғырландырылған қадағалауға жататын, Қазақстан Республикасының резиденті емес – банк холдингі, ашық жинақтаушы зейнетақы қорының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар), заңды тұлға болып табылатын Қазақстан Республикасының резиденті емес – ірі қатысушы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар), заңды тұлға болып табылатын Қазақстан Республикасының резиденті емес – ірі қатысушы уәкілетті органға аудиторлық есептің және аудиторлық ұйымы ұсыныстарының көшірмесін осы құжаттарды өздері орналасқан елде шоғырландырылған қадағалауға жататын, Қазақстан Республикасының резиденті емес – банк холдингі, ашық жинақтаушы зейнетақы қорының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар), заңды тұлға болып табылатын Қазақстан Республикасының резиденті емес – ірі қатысушы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар), заңды тұлға болып табылатын Қазақстан Республикасының резиденті емес – ірі қатысушы алған күннен бастап отыз күн ішінде береді.
Өздері орналасқан елде шоғырландырылған қадағалауға жататын, Қазақстан Республикасының резиденті емес – банк холдингінің, ашық жинақтаушы зейнетақы қорының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар), заңды тұлға болып табылатын Қазақстан Республикасының резиденті емес – ірі қатысушының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар), заңды тұлға болып табылатын Қазақстан Республикасының резиденті емес – ірі қатысушының шоғырландырылған жылдық қаржылық есептілігі шоғырландырылған қадағалауға жататын, Қазақстан Республикасының резиденті емес – банк холдингі, ашық жинақтаушы зейнетақы қорының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар), заңды тұлға болып табылатын Қазақстан Республикасының резиденті емес – ірі қатысушы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акцияларының жиырма бес және одан астам процентін тікелей немесе жанама иеленетін (дауыс беру мүмкіндігі бар), заңды тұлға болып табылатын Қазақстан Республикасының резиденті емес – ірі қатысушы орналасқан елде қаржы ұйымдарының аудитін жүргізуге құқығы бар аудиторлық ұйыммен расталады.";

дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Банковский холдинг, крупный участник финансовой организации, являющийся нерезидентом Республики Казахстан, представляет в уполномоченный орган копию аудиторского отчета и рекомендации аудиторской организации на казахском и русском языках.";
в пункте 10:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"10. В случаях, указанных в части третьей пункта 5 статьи 54-1 Закона о банках, в части третьей пункта 4 статьи 74-1 Закона о страховой деятельности и в части третьей пункта 5 статьи 49-2 Закона о пенсионном обеспечении, соответственно, крупный участник финансовой организации - юридическое лицо или банковский холдинг представляет в уполномоченный орган в течение тридцати дней с момента указанных изменений сведения о безупречной деловой репутации руководящих работников согласно приложению 4 к настоящим Правилам с приложением:";
в абзаце втором слова "за преступления в сфере экономической деятельности или за преступления средней тяжести, тяжкие и особо тяжкие преступления" исключить;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Крупный участник финансовой организации, являющийся физическим лицом, в течение ста двадцати дней по окончании финансового года представляет в уполномоченный орган на бумажном носителе отчетность, включающую сведения о доходах и имуществе согласно приложению 5 к настоящим Правилам, а также информацию согласно приложениям 6 - 9 к настоящим Правилам.
В случае представления декларации о доходах в органы налоговой службы в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан крупный участник финансовой организации, являющийся физическим лицом, в течение ста двадцати дней по окончании финансового года представляет в уполномоченный орган копию декларации по индивидуальному подоходному налогу, представляемую в налоговые органы в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан, заверенную уполномоченными лицами страны проживания физического лица.";
пункт 12 дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"В случае, указанном в части третьей пункта 18 статьи 17-1 Закона о банках, в части третьей пункта 13 статьи 36-1 Закона о пенсионном обеспечении, в части третьей пункта 13 статьи 26 Закона о страховой деятельности, уполномоченный орган по заявлению крупного участника банка, банковского холдинга, крупного участника страховой (перестраховочной) организации, крупного участника открытого накопительного пенсионного фонда либо в случае самостоятельного обнаружения указанного факта принимает решение о признании утратившим силу ранее выданного письменного согласия в течение одного месяца со дня обнаружения данного факта в порядке, предусмотренном для выдачи согласия на приобретение статуса крупного участника банка, банковского холдинга, крупного участника страховой (перестраховочной) организации, крупного участника открытого накопительного пенсионного фонда";

мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Банк холдингі, Қазақстан Республикасының резиденті емес болып табылатын қаржы ұйымының ірі қатысушысы уәкілетті органға аудиторлық есептің және аудиторлық ұйымның ұсыныстарының көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде табыс етеді.";
10-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Банктер туралы Заңның 54-1-бабының 5-тармағының үшінші бөлігінде, Сақтандыру қызметі туралы Заңның 74-1-бабының 4-тармағының үшінші бөлігінде және Зейнетақымен қамсыздандыру туралы Заңның 49-2-бабының 5-тармағының үшінші бөлігінде көрсетілген жағдайға сәйкес қаржы ұйымының ірі қатысушысы - заңды тұлға немесе банк холдингі уәкілетті органға аталған өзгерістердің сәтінен отыз күн ішінде осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес басшы қызметкерлерінің мінсіз іскерлік беделі туралы мәліметтерді мыналарды қоса берумен ұсынады:";
екінші абзацтағы "экономикалық қызмет саласындағы қылмыстар үшін немесе ауырлығы орташа қылмыстар, ауыр және аса ауыр қылмыстар үшін" деген сөздер алынып тасталсын;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Жеке тұлға болып табылатын қаржы ұйымының ірі қатысушысы қаржы жылы аяқталған соң жүз жиырма күн ішінде уәкілетті органға осы Ереженің 5-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізушіде кірістер мен мүлкі туралы мәліметтерді қамтыған есептілікті, сондай-ақ осы Ереженің 6-9 қосымшаларына сәйкес ақпаратты ұсынады.
Жеке тұлға болып табылатын қаржы ұйымының ірі қатысушысы Қазақстан Республикасының салық туралы заңнамасына сәйкес салық қызметі органдарына кірістері туралы декларацияны берген жағдайда, қаржы жылы аяқталғаннан кейін жүз жиырма күн ішінде уәкілетті органға Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген жағдайларда салық органдарына ұсынылатын, жеке тұлға тұратын елдің уәкілетті органдары растаған жеке табыс салыға бойынша декларацияның көшірмесін табыс етеді.";
12-тармақ мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"Банктер туралы Заңның 17-1-бабының 18-тармағының үшінші бөлігінде, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы Заңның 36-1-бабының 13-тармағының үшінші бөлігінде, Сақтандыру қызметі туралы Заңның 26-бабының 13-тармағының үшінші бөлігінде көрсетілген жағдайда, уәкілетті орган банктің, банк холдингінің ірі қатысушысының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының, ашық жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушысының өтініші бойынша не аталған фактіні дербес анықтаған жағдайда, осы фактіні анықтаған күннен бастап бір ай ішінде бұдан бұрын берілген жазбаша келісімнің күші жойылды деп тану жөніндегі шешімді банктің, банк холдингінің ірі қатысушысы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, ашық жинақтаушы зейнетақы қорының ірі қатысушысы мәртебесін иемденуге келісім беру үшін көзделген тәртіпте қабылдайды.";

таблицу в подпункте 2) пункта 5 приложения 1 после графы второй:
"
Наименование организации/ фамилия, имя, (при наличии
- отчество) физического лица
"
дополнить графой третьей следующего содержания:
"
Дата приобретения
";
в приложении 4 :
в заголовке слова "первого руководителя исполнительного органа" заменить словами "руководящих работников";
в пункте 5 слова "за преступления в сфере экономической деятельности или за преступления средней тяжести, тяжкие и особо тяжкие преступления" исключить;
в абзаце третьем пункта 8 слова "Первый руководитель исполнительного органа" заменить словами "Руководящие работники".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегии и анализа (Абдрахманов Н.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан, банков второго уровня и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Кожахметова К.Б.
Председатель                                 Е. Бахмутова

1-қосымшаның 5-тармағының 2) тармақшасындағы кесте
"
Ұйымның атауы/ жеке тұлғаның фамилиясы, аты, (бар болса - әкесінің аты)
"
деген екінші бағаннан кейін мынадай мазмұндағы үшінші бағанмен толықтырылсын:
"
Сатып алу күні
";
4-қосымшада:
атауында "атқарушы органының бірінші басшысының" деген сөздер "басшы қызметкерлерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтағы "Экономикалық қызмет саласындағы қылмыстар үшін немесе ауырлығы орташа қылмыстар, ауыр және аса ауыр қылмыстар үшін" деген сөздер алынып тасталсын;
8-тармақтың үшінші абзацындағы "атқарушы органының бірінші басшысы" деген сөздер "басшы қызметкерлері" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаменті (Н.А. Әбдірахманов):
1) Заң департаментiмен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастан он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне, екінші деңгейдегі банктерге және "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне мәлімет үшін жеткізсін.
4. Агенттік Төрайымының Қызметі (А.Ө. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары Қ.Б. Қожахметовке жүктелсін.
Төрайым                                      Е. Бахмутова