Об утверждении стандартов оказания государственных услуг через центры обслуживания населения
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года № 335. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2009 года № 5515. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2010 года № 91
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 30.03.2010 № 91.
В целях реализации пункта 2 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах», руководствуясь подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан «Об органах юстиции», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт оказания государственной услуги через центры обслуживания населения по постановке на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт оказания государственной услуги через центры обслуживания населения по регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные учреждения согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт оказания государственной услуги через центры обслуживания населения по постановке на учет иностранных средств массовой информации согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) стандарт оказания государственной услуги через центры обслуживания населения по оформлению документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) стандарт оказания государственной услуги через центры обслуживания населения по оформлению документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-, тифлосредствами и обязательными гигиеническими средствами согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) стандарт оказания государственной услуги через центры обслуживания населения по назначению государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) стандарт оказания государственной услуги через центры обслуживания населения по назначению жилищной помощи согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) стандарт оказания государственной услуги через центры обслуживания населения по назначению социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) стандарт оказания государственной услуги через центры обслуживания населения по выдаче справок о наличии подсобного хозяйства согласно приложению 9 к настоящему приказу;

Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 335 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 26 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5515 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010 жылғы 30 наурыздағы N 91 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010.03.30 N 91 Бұйрығымен.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабаның 2-тармағын іске асыру мақсатында, "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағының 3) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мемлекеттік тұрғын-үй қорынан тұрғын-үй немесе жеке тұрғын-үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын-үй беру үшін есепке алу және кезекке қою мемлекеттік қызметін көрсету стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мектепке дейінгі балалар мекемелеріне жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды тіркеу мемлекеттік қызметті көрсету стандарты;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы протездік-ортопедтік көмек көрсету үшін мүгедектердің құжаттарын ресімдеу мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мүгедектерді сурдо-тифлоқұралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамсыздандыру үшін оларға құжаттар ресімдеу мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы тұрғын-үй көмегін тағайындау мемлекеттік қызмет стандарты;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы отын сатып алу бойынша ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік көмек тағайындау бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қосалқы шаруашылығының бар екендігі туралы анықтама беру туралы мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;

10) стандарт оказания через центры обслуживания населения государственной услуги по выдаче справок о земельных участках согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) стандарт оказания через центры обслуживания населения государственной услуги по выдаче справок безработным гражданам согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) стандарт оказания через центры обслуживания населения государственной услуги по выдаче справок по опеке и попечительству согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) стандарт оказания через центры обслуживания населения государственной услуги по выдаче справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) стандарт оказания через центры обслуживания населения государственной услуги по выдаче справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции МВД для оформления наследства несовершеннолетним детям согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) стандарт оказания через центры обслуживания населения государственной услуги по выдаче разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) стандарт оказания через центры обслуживания населения государственной услуги по выдаче справок решения совета опеки и попечительства для сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) стандарт оказания через центры обслуживания населения государственной услуги по выдаче справок о смерти согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) стандарт оказания через центры обслуживания населения государственной услуги по выдаче справки для приобретения техники в лизинг согласно приложению 18 к настоящему приказу.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении 14 дней со дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан                       З. Балиева
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 декабря 2008 года № 335
Стандарт оказания государственной услуги через центры
обслуживания населения по постановке на учет и очередность
граждан, нуждающихся в жилье из государственного
жилищного фонда
1. Общие положения
1. Данный стандарт оказания государственной услуги определяет порядок постановки на учет и очередности граждан Республики Казахстан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда.
2. Государственная услуга частично автоматизирована.

10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жер учаскелері туралы анықтама беру мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жұмыссыз азаматтарға анықтама беру мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын-үй алаңын ауыстыруға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалдық кеңсеге анықтама беру мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы зейнеткерлік қорларға, ішкі істер министрлігінің, Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны рәсімдеу үшін анықтама беру мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы кәмелетке толмағандарға тиесілі тұрғын-үйді банкке несие рәсімдеу үшін кепілге қоюға рұқсат беру мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы тұрғын-үйдің меншік иесі болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүддесін қозғайтын мәмілелер орындауға қорғаншылық және қамқоршылық кеңесінің шешіміне анықтама беру мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қайтыс болуы туралы анықтама беру мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы лизингке техника сатып алу үшін анықтама беру мемлекеттік қызмет көрсету стандарты бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жауапты хатшысына жүктелсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап 14 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет Министрі                                З. Балиева
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2008 жылғы 10 желтоқсандағы
N 335 бұйрығына
1-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік қызмет көрсету стандарты мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке қою және кезектілігі тәртібін анықтайды.
2.Мемлекеттік қызмет жартылай автоматтандырылған.

3. Государственная услуга осуществляется на основании ЗаконаРеспублики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", постановления Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 1999 года № 1292 "О порядке предоставления, найма и эксплуатации жилищ из государственного жилищного фонда".
4. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами через центры обслуживания населения (далее - ЦОН).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача уведомления о постановке на учет и очередность для получения жилья из государственного жилищного фонда с указанием порядкового номера очередности, либо об отказе в постановке на учет и очередность.
6. Государственная услуга оказывается следующим физическим лицам:
1) социально защищаемые слои населения:
инвалиды и участники Великой Отечественной войны, а также лица, приравненные к ним;
инвалиды 1 и 2 групп (за исключением лиц, ставших инвалидами в результате совершенного ими преступления);
семьи, имеющие или воспитывающие детей-инвалидов;
лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утверждаемом в установленном законодательством порядке;
пенсионеры по возрасту;
дети-сироты, не достигшие двадцати лет, потерявшие родителей до совершеннолетия. При призыве таких лиц на военную службу возраст продлевается на срок прохождения срочной военной службы;
оралманы;
лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
многодетные семьи;
семьи лиц, погибших при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при спасении человеческой жизни, при охране правопорядка;
неполные семьи.
2) Государственные служащие, работники бюджетных организаций, военнослужащие и лица, занимающие государственные выборные должности.
7. Срок оказания государственной услуги 30 календарных дней:
1) рассмотрение заявлений граждан и необходимых документов - 15 календарных дней.
В ходе рассмотрения заявлений проверяются полнота и достоверность представленных документов (регистрация места жительства, наличие либо отсутствие жилья на праве собственности, отнесение гражданина к категориям лиц, имеющих право на предоставление жилья из государственного жилищного фонда).
2) по результатам рассмотрения представленных документов гражданам выдается письменный ответ о вынесении их сформированного личного дела на рассмотрение жилищной комиссии, либо об отказе в постановке на учет в связи с несоответствием вышеперечисленным условиям получения жилья из государственного жилищного фонда. Заседания жилищной комиссии проводятся не реже одного раза в месяц. Жилищной комиссией выносится окончательное решение о постановке на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда. На основании решения, вынесенного жилищной комиссией, гражданам предоставляется уведомление о постановке их на учет и очередность для получения жилья из государственного жилищного фонда, либо об отказе в постановке на учет и очередность.

3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңы, Қазақстан Республикасы үкіметінің 1999 жылғы 2 қыркүйектегі N 1292 "Мемлекеттік тұрғын-үй қорынан үй жай беру, жалдау және пайдаланудың тәртібі туралы" қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы органдары халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі олардың тізімдегі кезектілік нөмірін көрсете отырып, мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй беруге есепке қою және кезектілігі туралы немесе есепке және кезекке қоюдан бас тарту туралы хабарлама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет келесі жеке тұлғаларға көрсетіледі:
1) халықтың әлеуметтік жағынан қорғалатын топтары:
Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушылары, сондай-ақ соларға теңестірілген адамдар;
1 және 2 топтағы мүгедектер (өздері жасаған қылмыс салдарынан мүгедек болған адамдарды қоспағанда);
мүгедек балалары бар немесе оларды тәрбиелеуші отбасылары;
заңдарда белгіленген тәртіппен бекітілетін аурулар тізімінде аталған кейбір созылмалы аурулардың ауыр түрлерімен ауыратын адамдар;
жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер;
кәмелетке толғанға дейін ата-аналарынан айырылған жиырма жасқа жетпеген жетім балалар жатады. Мұндай адамдардың жасы әскери қызметке шақырылған кезде мерзімді әскери қызметтен өту мерзіміне ұзартылады;
оралмандар;
экологиялық зілзалалар, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйінен айырылған адамдар;
көп балалы отбасылар;
мемлекеттік немесе қоғамдық міндеттерін, әскери қызметін орындау кезінде, адам өмірін құтқару кезінде, құқық тәртібін қорғау кезінде қаза тапқан адамдардың отбасылары;
толық емес отбасылар.
2) Мемлекеттік қызметкерлер, бюджеттік ұйымның қызметкерлері, әскери қызметкерлер және сайланбалы мемлекеттік қызмет атқаратын тұлғалар.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі 30 күнтізбелік күнді құрайды:
1) азаматтардың өтініштерін және қажетті құжаттарын қарау - 15 күнтізбелік күн.
Өтінішті қарау барысында ұсынылған құжаттардың дұрыстығы және толықтығы тексеріледі (тұрақты тұратын орнын тіркеу, меншік құқығында тұрғын үйдің болуы немесе болмауы, азаматтың мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй беруге құқық беретін тұлғалар санатына жатуы).
2) ұсынылған құжаттарды қарау нәтижесі бойынша - азаматқа оның қалыптасқан жеке ісін тұрғын үй комиссиясының қарауына шығару немесе жоғарыда көрсетілген шарттарға сәйкес келмеуіне байланысты мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй беруге есепке қоюдан бас тарту туралы жазбаша жауап беріледі. Тұрғын үй комиссиясының отырысы кемінде айына бір рет өткізіледі. Тұрғын үй комиссиясының отырысында мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және кезектілігі туралы соңғы шешім шығарылады. Тұрғын үй комиссиясының шығарған шешімі негізінде азаматтарға мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй беруге есепке қою және кезектілігі немесе есепке және кезекке қоюдан бас тарту туралы ескерту дайындалып беріледі.

3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче заявления и необходимых документов на рассмотрение составляет не более 30 минут.
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении уведомления о постановке на учет и очередность для получения жилья из государственного жилищного фонда, либо об отказе в постановке на учет и очередность 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги расположена также на веб-сайтах местных исполнительных органов и ЦОНов, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях ЦОН.
10. Государственная услуга предоставляется шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Ветераны Великой Отечественной войны обслуживаются вне очереди.
11. Государственная услуга оказывается в здании ЦОН. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо представление следующих документов:
заявление о постановке на учет по форме, устанавливаемой исполнительными органами и администрацией государственных предприятий;
книгу регистрации граждан. При необходимости заявитель предоставляет справку местных исполнительных органов о признании других лиц членами семьи, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях";
справку (об отсутствии у заявителя и постоянно проживающих с ним членов семьи жилища, принадлежащего им на праве собственности);
справку органа социальной защиты, подтверждающую принадлежность заявителя (семьи) к социально защищаемым гражданам, либо справку с места работы (службы) государственного служащего, работника бюджетной организации, военнослужащего.
При необходимости заявитель предоставляет также справку государственного учреждения здравоохранения о наличии в семье страдающего тяжелой формой заболевания, предоставляющую право на дополнительную жилую комнату.
13. Бланки размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у консультантов ЦОН.
14. Прием документов осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОН.

3) өтініш және қажетті құжаттарды қарау үшін тапсыру кезінде кезек кетуге шамамен 30 минут уақыт кетеді.
4) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй алу үшін есепке қою және кезектілігі туралы немесе есепке және кезекке қоюдан бас тарту туралы ескерту алу кезінде кезек күтуге шамамен 30 минут уақыт кетеді.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат жергілікті атқарушы органдардың және осы стандартқа 1-қосымшадағы тізіміне сәйкес ХҚО-ның веб-сайттарында, және де ресми ақпараттық көздерінде және ХҚО-да стендтерінде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету түскі үзіліссіз сағ.9.00-ден 20.00-ге дейін бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес, жексенбіні қоспағанда, аптасына алты күн ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тез қызмет көрсетусіз, "электронды" кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады.
Ұлы отан соғысының ардагерлері кезексіз қабылданады.
11. Мемлекеттік қызмет ХҚО ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтамалық бюро, күту орындары, толтырылған бланктер үлгісі бар ақпараттық стенділер орналасқан.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыға келесі құжаттарды ұсыну қажет:
атқарушы органдар мен мемлекеттік кәсіпорындар әкiмшілiктерi белгiлейтін нысан бойынша есепке қою туралы өтініш;
азаматтарды тiркеу кiтабын, қажет болса өтiнушi "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жергiлікті атқарушы органдардың басқа адамдарды отбасының мүшесi деп тану туралы анықтамасын табыс етедi;
анықтама (өтінушiнiң және онымен ұдайы тұратын отбасы мүшелерінің меншiк құқында оларға тиесiлі үй-жайдың жоқтығы туралы);
әлеуметтiк қорғау органының өтінушi (отбасы) әлеуметтiк қорғалатын азаматтарға жататынын растайтын анықтамасын, не мемлекеттiк қызмет иесінің, бюджеттік ұйым қызметкерiнің, әскери қызметшінiң жұмыс (қызмет) орнынан анықтамасын тапсырады.
Қажет болса өтiнушi сондай-ақ отбасында қосымша тұрғын бөлмеге құқылы ауыр сырқат түрiмен ауыратын адам бары туралы мемлекеттiк денсаулық сақтау мекемесiнiң анықтамасын тапсырады.
13. Өтініш бланкілері күту залындағы арнайы тіреулерде немесе ХҚО консультанттарында болады.
14. Құжаттарды қабылдау "терезелердің" мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналасқан "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, сондай-ақ ХҚО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.

15. Потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОН принявшего заявление на оформление документов.
16. Выдача готовых документов потребителю осуществляется инспектором ЦОН посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
17. Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 12 настоящего стандарта и ненадлежащем в оформлении документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в ЦОН с письменным обоснованием причин отказа.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в установленный срок, ЦОН обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
3. Принципы работы
18. Деятельность ЦОН основывается на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением № 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Жалобы принимаются в устной и/или в письменной форме по почте, или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию ЦОН в рабочие дни.
22. В случае претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя директора ЦОН или руководства Министерства юстиции Республики Казахстан.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации Центра и рассматривается в установленные законодательством сроки.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
6. Контактная информация
24. График работы и приема директором ЦОН определяется в соответствии с графиком.
Контактные телефоны ЦОН указываются в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях ЦОН.

15. Тұтынушыға:
сауалды қабылдау нөмірі және мерзімі;
сұратылған мемлекеттік қызметтер түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру мерзімі (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО инспекторының аты, әкесінің аты, тегі көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
16. Тұтынушыға дайын құжаттарды беруді ХҚО инспекторы күн сайын қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде "терезелер" арқылы жүзеге асырады.
17. Уәкілетті орган құжаттарды ресімдеуде қателіктер тапқан кезде, осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған немесе құжаттар тиісінше ресімделмеген, сондай-ақ ұсынылған құжаттар түпнұсқаға сай келмеген кезде құжаттар пакетін алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде оларды бас тарту себептерін жазбаша негіздемемен Орталыққа қайтарады.
Орталық құжаттар пакетін қабылдаған соң, тұтынушыға бір жұмыс күні ішінде хабарлайды және уәкілетті органның бас тарту себебі туралы жазбаша негіздемесін ұсынады.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзімінде жүгінбеген жағдайларда, Орталық оларды 1 ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды уәкілетті органдарға береді.
3. Жұмыс қағидаттары
18.Орталықтардың қызметі мынадай қағидаларға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқығы мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышын өтеу кезіндегі заңдылықты сақтау;
3) әдептілік;
4) жеткілікті және толық ақпаратты ұсыну;
5) ақпаратты қорғау және құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері осы стандартқа қоса беріліп отырған 2-қосымшаға сәйкес сапа мен қол жеткізу көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе басқа да субъектілердің жұмысы бағаланатын Мемлекеттік қызмет сапасы мен оған қол жеткізу көрсеткіштерінің мақсатты мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда пошта арқылы немесе, қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электронды түрде не жұмыс күндері Орталықтың кеңсесі арқылы қолдан қабылданады.
22. Мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасына қатысты наразылық болған жағдайда, шағым Орталық директорының немесе Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі басшылығының атына беріледі.
23. Қабылданған шағым Орталықтың ақпаратты есепке алу журналында тіркеледі және заңнамада белгіленген мерзімде қаралады.
Заңнамада белгіленген тәртіппен берілген өтініштер міндетті түрде қабылдануға, тіркелуге, есепке алынуға және қаралуға тиіс.
6. Байланыс ақпараты
24. Орталық директорының жұмыс және қабылдау кестесі Орталықтың жұмыс кестесіне сәйкес айқындалады.
Орталықтың байланыс телефондары ресми ақпарат көздерінде, Орталықтың бөлмелерінде орналасқан стенділерде көрсетіледі.

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
95 %
70 %
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных с существующим
порядком обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90 %
70 %
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 декабря 2008 года № 335
Стандарт оказания государственной услуги через центры
обслуживания населения по регистрации детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления в детские
дошкольные учреждения
1. Общие положения
1. Данный стандарт оказания государственной услуги определяет порядок регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные учреждения.
2. Государственная услуга не автоматизирована.
3. Государственная услуга осуществляется на основании   постановления Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2004 года № 1353 "Об утверждении Типовых правил деятельности дошкольных организаций образования", приказа Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 июля 2000 года № 708 "Об утверждении нормативных правовых актов, регламентирующих деятельность дошкольных и общеобразовательных организаций образования".
4. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами через центры обслуживания населения (далее - ЦОН).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, является выдача уведомления о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные учреждения.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) со дня регистрации заявления экспертиза представленных документов осуществляется в течение одного рабочего дня, уведомление о регистрации оформляется в течение одного рабочего дня, после чего выдается заявителю;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче заявления и необходимых документов на рассмотрение составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении готовых документов не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги расположена также на веб-сайтах местных исполнительных органов и ЦОНов, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках и на стендах, расположенных в помещениях центров.
10. Государственная услуга предоставляется шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком с 09.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

4.2. белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырылған негізді шағымдардың % (үлесі)
95%
70%
4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
85%
75%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2008 жылғы 10 желтоқсандағы
N 335 бұйрығына
2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мектепке дейінгі балалар мекемелеріне жіберу үшін мектепке дейінгі
(7 жасқа дейін) жастағы балаларды тіркеу бойынша
мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсетудің осы стандарты мектепке дейінгі жастағы (7 жасқа дейінгі) балаларды мектепке дейінгі балалар мекемелеріне жіберу үшін тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік қызмет автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдары қызметінің үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 желтоқсандағы N 1353 қаулысының, "Жалпы бiлiм беретiн және мектепке дейiнгі бiлiм ұйымдарының қызметiн регламенттейтiн нормативтiк-құқықтық актiлердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі 2000 жылғы 10 шілдедегі N 708 бұйрығының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы органдар халыққа қызмет көрсету орталықтары (ХҚО) арқылы көрсетеді.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны мектепке дейінгі балалар мекемелеріне жіберу үшін мектепке дейінгі жастағы (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу туралы хабарлама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) өтінішті тіркеген күннен бастап ұсынылған құжаттарды сараптау бір жұмыс күн ішінде, тіркеу туралы хабарлама бір жұмыс күн ішінде ресімделеді, содан кейін өтініш иесіне беріледі;
2) өтінішті және қажетті құжаттарды қарауға тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: отыз минуттан аспайды;
3) дайын құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат жергілікті атқарушы органдардың және тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген ХҚО-ның веб-сайттарында, сондай-ақ ресми ақпараттық көздерінде және ХҚО-да стендтерінде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету түскі үзіліссіз сағ.9.00 - ден 20.00 - ге дейін бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес, жексенбіні қоспағанда, аптасына алты күн ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тез қызмет көрсетусіз, "электронды" кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады.

22. В случае претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя директора ЦОН или руководства Министерства юстиции Республики Казахстан.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации ЦОН и рассматривается в установленные законодательством сроки.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
25. Контактная информация
24. График работы и приема директором ЦОН определяется в соответствии с графиком.
Контактные телефоны ЦОН указываются в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях ЦОН.
25. Адрес Министерства юстиции Республики Казахстан: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, веб-сайт: http://www.minjust.kz.
Приложение 1 к стандарту оказания
государственной услуги через центры
обслуживания населения по регистрации
детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные
учреждения
№ пп
Наименование ЦОНов
Адрес расположения ЦОНов
Номер
телефона
1.
Центр обслуживания
населения Акмолинской
области
г. Кокшетау ул. Ауэзова 189
«а»

22. Мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасына қатысты наразылық болған жағдайда, шағым ХҚО директорының немесе Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі басшылығының атына беріледі.
23. Қабылданған шағым ХҚО ақпаратты есепке алу журналында тіркеледі және заңнамада белгіленген мерзімде қаралады.
Заңнамада белгіленген тәртіппен берілген өтініштер міндетті түрде қабылдануға, тіркелуге, есепке алынуға және қаралуға тиіс.
6. Байланыс ақпараты
24. ХҚО директорының жұмыс және қабылдау кестесі кестеге сәйкес айқындалады.
ХҚО байланыс телефондары ресми ақпарат көздерінде, ХҚО бөлмелерінде орналасқан стенділерде көрсетіледі.
25. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мекен-жайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, N 8 үй, веб-сайт: http://www.minjust.kz.
Халыққа қызмет көрсету орталықтары
арқылы мектепке дейінгі балалар
мекемелеріне жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы
балаларды тіркеу бойынша мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына 1-қосымша
N р/с
Орталықтардың атауы
ХҚО орналасқан мекен-жайлары
Телефон нөмірлері
1
Ақмола облысы
Халыққа қызмет көрсету орталығы
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі 189 "а" үй

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
95 %
70 %
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных с существующим
порядком обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90 %
70 %
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 декабря 2008 года № 335
Стандарт оказания государственной услуги через центры
обслуживания населения по постановке на учет иностранных
средств массовой информации
1. Общие положения
1. Данный стандарт оказания государственной услуги определяет порядок постановки на учет иностранных средств массовой информации.
2. Государственная услуга не автоматизирована.
3. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации", постановления Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2002 года № 843 "Об утверждении Правил учета иностранных средств массовой информации, распространяемых в Республике Казахстан".
4. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами через центры обслуживания населения (далее - ЦОН).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки о постановке на учет иностранного средства массовой информации, распространяемого на территории.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам.
7. Срок оказания государственной услуги:
1) Государственная услуга оказывается в течение 15 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче заявления и необходимых документов составляет не более 30 минут;
3) максимальное допустимое время ожидания в очереди при получении справки об учете иностранного средства массовой информации составляет не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги расположена также на веб-сайтах местных исполнительных органов и ЦОНов, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках и на стендах, расположенных в помещениях центров.
10. Государственная услуга предоставляется шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком с 09.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга оказывается в здании ЦОН. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.

4.2. белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырылған негізді шағымдардың % (үлесі)
95%
70%
4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
85%
75%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2008 жылғы 10 желтоқсандағы
N 335 бұйрығына
3-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы шетелдік бұқаралық
ақпарат құралдарын есепке алу бойынша мемлекеттік қызмет
көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсетудің осы стандарты шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Қазақстан Республикасында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу ережесін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 шілдедегі N 843 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы органдар халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚО) арқылы көрсетеді.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны аумақта таралатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою туралы анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) Мемлекеттік қызмет 15 күнтізбелік күн ішінде көрсетіледі.
2) өтінішті және қажетті құжаттарды қарауға тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: отыз минуттан аспайды;
3) дайын құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат жергілікті атқарушы органдардың және осы стандартқа 1-қосымшадағы тізіміне сәйкес ХҚО-ның веб-сайттарында, және де ресми ақпараттық көздерінде және ХҚО-да стендтерінде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету түскі үзіліссіз сағ.9.00-ден 20.00-ге дейін бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес, жексенбіні қоспағанда, аптасына алты күн ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тез қызмет көрсетусіз, "электронды" кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет ХҚО ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтамалық бюро, күту орындары, толтырылған бланктер үлгісі бар ақпараттық стенділер орналасқан.

2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо представление следующих документов:
заявление об учете иностранного СМИ, в котором должны быть указаны:
наименование местного исполнительного органа, в который подается заявление;
статус распространителя (индивидуальный предприниматель или юридическое лицо), его организационно-правовая форма, наименование (фамилия, имя и отчество), место нахождения (место жительство);
полный перечень названий иностранных СМИ, распространяемых на территории Республики Казахстан;
территория распространения иностранного СМИ;
язык (языки) распространяемого иностранного СМИ;
основная тематическая направленность распространяемого иностранного СМИ;
предполагаемое количество распространяемых экземпляров периодического печатного издания, объем ретрансляции передач иностранных СМИ;
для физического лица-распространителя - копия документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью;
для юридического лица (филиала или представительства) - распространителя - копия свидетельства о государственной (учетной) регистрации юридического лица (филиала или представительства).
13. Бланки размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у консультантов ЦОН.
14. Прием документов осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОН.
15. Потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОН принявшего заявление на оформление документов.
16. Выдача готовых документов потребителю осуществляется инспектором ЦОН посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
17. Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 12 настоящего стандарта и ненадлежащем в оформлении документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в ЦОН с письменным обоснованием причин отказа.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в установленный срок, ЦОН обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
3. Принципы работы
18. Деятельность ЦОН основывается на принципах:

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыға мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) шетелдiк БАҚ-ты есепке алу туралы өтiнiш, онда мыналар көрсетiлуi тиiс:
өтiнiш берiлетiн жергілікті атқарушы органның атауы;
таратушының мәртебесi (жеке кәсiпкер немесе заңды тұлға), оның ұйымдық-құқықтық нысаны, атауы (аты, әкесiнiң аты және тегi), орналасқан жерi (тұрғылықты жерi);
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдiк БАҚ-тардың толық атауы;
шетелдiк БАҚ-тың таралу аумағы;
таратылатын шетелдiк БАҚ-тың тiлi (тiлдерi);
таратылатын шетелдiк БАҚ-тың негiзгi тақырыптық бағыттығы;
шетелдiк БАҚ-тар мерзiмдi баспасөз басылымдарының таратылатын даналарының болжамды саны, хабарларын тарту көлемi;
2) таратушы жеке тұлға үшiн - кәсiпкерлiк қызметпен айналысуға құқығын растайтын құжаттың көшiрмесi;
3) таратушы заңды тұлға (филиал немесе өкiлдiк) үшiн - заңды тұлғаны (филиалды немесе өкiлдiктi) мемлекеттiк тiркеу (есепке алу) туралы куәлiктiң көшiрмесi.
13. Бланкілер күту залындағы арнайы тіреулерде немесе ХҚО консультанттарында болады.
14. Құжаттарды қабылдау "терезелердің" мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналасқан "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, сондай-ақ ХҚО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
15. Тұтынушыға:
сауалды қабылдау нөмірі және мерзімі;
сұратылған мемлекеттік қызметтер түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру мерзімі (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО инспекторының аты, әкесінің аты, тегі көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
16. Тұтынушыға дайын құжаттарды беруді ХҚО инспекторы күн сайын қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде "терезелер" арқылы жүзеге асырады.
17. Уәкілетті орган құжаттарды ресімдеуде қателіктер тапқан кезде, осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған немесе құжаттар тиісінше ресімделмеген, сондай-ақ ұсынылған құжаттар түпнұсқаға сай келмеген кезде құжаттар пакетін алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде оларды бас тарту себептерін жазбаша негіздемемен Орталыққа қайтарады.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзімінде жүгінбеген жағдайларда, Орталық оларды 1 ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды уәкілетті органдарға береді.
3. Жұмыс қағидаттары
18.Орталықтардың қызметі мынадай қағидаларға негізделеді:

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
95 %
70 %
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90 %
70 %
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 декабря 2008 года № 335
Стандарт оказания государственной услуги
через центры обслуживания населения по оформлению
документов на инвалидов для предоставления им
протезно-ортопедической помощи
1. Общие положения
1. Данный стандарт оказания государственной услуги определяет порядок оформления документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи.
2. Государственная услуга частично автоматизирована.
3. Государственная услуга осуществляется на основании ЗаконаРеспублики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан"; Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов".
4. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами через центры обслуживания населения (далее - ЦОН).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является направление на предоставление протезно-ортопедической помощи.
6. Государственная услуга оказывается следующим физическим лицам:
1) участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
2) военнослужащим, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей в Вооруженных Силах Республики Казахстан;
3) лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, органов национальной безопасности, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей;
4) инвалидам от общего заболевания;
5) инвалидам с детства;
6) детям-инвалидам;
7) инвалидам от трудового увечья (профессионального заболевания), в случае прекращения деятельности работодателя - причинителя вреда (индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица), либо его правопреемника.
7. Срок оказания государственной услуги не более 30 календарных дней:
1) услуга оказывается в срок с момента поступления документов в уполномоченный орган, в случаях: наличия зарегистрированного в органах казначейства договора по государственным закупкам услуг по обеспечению участников Великой Отечественной войны и лиц, имеющих инвалидность, протезно-ортопедической помощью (далее - договор), отсутствие очередности потребителей услуг.
В случае отсутствия зарегистрированного договора или наличие очередности у Поставщика услуг, заявление гражданина ставится на дополнительный контроль вплоть до окончательного его исполнения (выдачи направления на протезирование);

4.2. белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырылған негізді шағымдардың % (үлесі)
95%
70%
4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
85%
75%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2008 жылғы 10 желтоқсандағы
N 335 бұйрығына
4-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу мемлекеттік қызметі көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік қызмет көрсету стандарты мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну, оларды протездік-ортопедиялық құралдармен қамтамасыз ету тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін қызметтің нысаны ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызметтер Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" N 754 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы органдары халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚО) арқылы көрсетеді.
5. Протездік-ортопедиялық көмек ұсынуға жолдама беру мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет келесі жеке тұлғаларға көрсетіледі:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға;
2) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінде қызметтік міндеттерін атқаруымен байланысты мүгедек болған әскери қызметшілерге;
3) ішкі істер органдарының, ұлттық қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының қызметтік міндеттерін атқаруымен байланысты мүгедек болған адамдарға;
4) жалпы аурудан мүгедек болғандарға;
5) бала жасынан мүгедектерге;
6) мүгедек балаларға.
7) заңды тұлға жойылғанда немесе жеке кәсіпкер - жұмыс беруші қызметін тоқтатқан жағдайда еңбек жарақатынан (кәсіби науқастан) болған мүгедектерге көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет 15 күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде көрсетіледі:
1) қызмет көрсетулер уәкілетті органға құжат түскен сәттен бастап мынадай мерзімде: қазынашылық органдарында Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедек адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен қамтамасыз ету бойынша мемлекеттік сатып алулар бойынша шарттарды (бұдан әрі - шарт) тіркеу, қызмет көрсету кезектілігінің болуы.
Қызмет көрсетулерде тіркелген шарттардың немесе кезектіліктің болу жағдайында, азаматтардың өтініші оның түпкілікті орындалуына (протездеуге арналған жолдамалар беру) дейін қосымша бақылауға қойылады;

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче заявления и необходимых документов на рассмотрение составляет, не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении уведомления об оформлении документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи документов, как результат оказания государственной услуги, не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно, с частичной оплатой, с полной оплатой за счет средств протезируемого:
1) обеспечение протезами, а также их ремонт производится бесплатно для всех категорий инвалидов, указанных в пункте 6 настоящего стандарта;
2) обеспечение сложной ортопедической обувью осуществляется бесплатно для: участников, инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц, приравненным к инвалидам Великой Отечественной войны по льготам и гарантиям; инвалидов первой и второй групп, указанных в подпунктах 2), 3), 4), 5) пункта 6 настоящего стандарта;
детей-инвалидов.
Инвалидам третьей группы от общего заболевания и с детства сложная ортопедическая обувь выдается с 50-процентной скидкой стоимости.
Услуги и работы сверх предусмотренных технологией на изготовление ортопедической обуви (ажурная строчка, микропористая подошва, рантовая отделка, меховой утеплитель либо другая улучшенная отделка), срочность изготовления оплачиваются самими протезируемыми, кроме участников, инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны и детей-инвалидов;
3) обеспечение обувью на протезы осуществляется бесплатно для: участников, инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц, приравненным к инвалидам Великой Отечественной войны по льготам и гарантиям; детей-инвалидов.
Инвалидам первой и второй групп, указанным в подпунктах 2), 3), 4), 5) пункта 6 настоящего стандарта, выдается одна пара обуви на протезы со скидкой 50 процентов от стоимости. Инвалидам третьей группы такая обувь изготавливается за счет их собственных средств по действующим ценам;
4) обеспечение лечебно-профилактическими протезно-ортопедическими средствами осуществляется бесплатно для: участников, инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны; военнослужащих, инвалидность которых наступила в связи с исполнением обязанностей военной службы в Вооруженных Силах Республики Казахстан; лиц начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, органов национальной безопасности, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей; детей-инвалидов.
Инвалиды первой и второй групп от общего заболевания и с детства, обеспечиваются лечебно-профилактическими протезно-ортопедическими средствами с 50-процентной скидкой от их стоимости со сроком ношения один год, если они предназначены для лечения заболевания либо травм, приведших к инвалидности этих граждан;

2) өтініш және қажетті құжаттарды қарау үшін тапсыру кезінде кезек күтуге шамамен 30 минут уақыт кетеді.
3) мүгедектерге құжаттардың протездік-ортопедиялық көмегін мемлекеттік қызмет көрсетулер нәтижесін ретінде ресімдеу туралы хабарламаны алған кезде кезек күтуге шамамен 30 минут уақыт кетеді.
8. Мемлекеттік қызмет тегін, ішінара төлей отырып, толық төлемді протез жасатушы адамның қаражаты есебінен көрсетіледі:
1) протезбен қамтамасыз ету, сондай-ақ оларды жөндеу осы стандарттың 6-тармағында көрсетілген мүгедектердің барлық санаттары үшін тегін жүргізіледі;
2) күрделі ортопедиялық аяқ киiм: Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектерiне теңестiрiлген адамдарға, осы стандарттың 2), 3), 4), 5) тармақшаларында көрсетілген бірінші және екінші топтардағы мүгедектерге тегін жүргізіледі;
Жалпы аурудан және бала жасынан болған үшiншi топтағы мүгедектерге күрделi ортопедиялық аяқ киiм 50 пайыздық құн жеңілдiгімен беріледi.
Ортопедиялық аяқ киiм дайындау технологиясында көзделгендерден тыс қызметтер мен жұмыстарға (өрнектi тiгiс, микросаңылаулы ұлтан, сыздықты әрлеу, үлбiрлi жылылық не басқа да жақсартылған әрлеу), дайындау жеделдігіне Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiн, сондай-ақ жеңілдiктер мен кепiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектерiне теңестірiлген адамдарды және мүгедек-балаларды қоспағанда, тапсырыс берушілер ақы төлейдi;
3) күрделі ортопедиялық аяқ киiм: Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектерiне теңестiрiлген адамдарға, осы стандарттың 2), 3), 4), 5) тармақшаларында көрсетілген бірінші және екінші топтардағы мүгедектерге тегін жүргізіледі.
Осы стандарттың 6-тармағының 2), 3), 4), 5) тармақшаларында көрсетілген бiрiншi және екiншi топтағы мүгедектерге протездерге арналған аяқ киiмнің бiр пары құнының 50 пайыздық жеңiлдiгiмен беріледi.
Үшіншi топтағы мүгедектерге мұндай аяқ киiм олардың өз қаражаты есебiнен қолданымдағы бағалар бойынша дайындалады.
4) емдеу-алдын алу протездiк-ортопедиялық құралдармен: Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектерi, сондай-ақ жеңілдiктер мен кепiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектерiне теңестірiлген адамдары; Қазақстан Республикасының Қаулы Күштерiнде әскери қызмет мiндеттерiн атқаруымен байланысты мүгедек болған әскери қызметшiлер; ішкі iстер органдарының, ұлттық қауiпсiздiк органдарының басшы және қатардағы құрамының қызметтiк мiндеттерiн атқаруымен байланысты мүгедек болған адамдары; мүгедек-балалар қамтамасыз етіледi.
Жалпы аурудан және бала жасынан болған бiрiншi және екiншi топтағы мүгедектер, егер олар бұл азаматтарды мүгедектiкке әкеп соқтырған ауруды не жарақатты емдеуге арналса, емдеу-алдын алу протездiк-ортопедиялық құралдармен, бiр жыл пайдалану мерзiмiмен 50 пайыздық жеңiлдікпен қамтамасыз етіледi;

5) инвалиды от трудового увечья (профессионального заболевания), в случае, если деятельность работодателя (индивидуального предпринимателя или юридического лица), признанного ответственным за вред, причиненный здоровью, прекращена в установленном законодательством порядке, обеспечиваются протезно-ортопедической помощью в порядке, указанном в подпунктах 1), 2), 3), 4) настоящего пункта, в зависимости от установленной группы инвалидности.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги расположена также на веб-сайтах местных исполнительных органов и ЦОНов, перечень которых указан в приложении № 1 к настоящему стандарту.
10. Государственная услуга предоставляется шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Участники и инвалиды Великой Отечественной войны обслуживаются вне очереди.
11. Государственная услуга оказывается в здании ЦОН. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо представление следующих документов:
заявление;
паспорт или удостоверение личности (за исключением детей-инвалидов до 16 лет);
для детей-инвалидов до 16 лет - свидетельство о рождении;
для инвалидов, в том числе детей-инвалидов - индивидуальная программа реабилитации инвалида (копия выписки), справка об инвалидности (копия);
для участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к инвалидам Великой Отечественной войны - удостоверение установленного образца;
для участников Великой Отечественной войны - заключение медицинской организации по месту жительства о необходимости предоставления протезно-ортопедической помощи;
для инвалидов от трудового увечья (профессионального заболевания) - акт о несчастном случае на производстве и справка о прекращении деятельности работодателя, признанного ответственным за вред, причиненный здоровью.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
13. Бланки размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у консультантов ЦОН.
14. Прием документов осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОН.

5) денсаулыққа зиян келтірген үшін жауапты болып танылған жұмыс берушінің (жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның) қызметі заңмен белгілеген тәртіппен тоқтатылған жағдайда, еңбек жарақатынан (кәсіптік аурудан) мүгедектер, осы тармақтың 1), 2), 3), 4) тармақтарында көрсетілген тәртіпте мүгедектіктің белгіленген тобына байланысты протездік-ортопедиялық көмекті қамтамасыз етеді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат жергілікті атқарушы органдардың және осы стандартқа 1-қосымшадағы тізіміне сәйкес ХҚО-ның веб-сайттарында, және де ресми ақпараттық көздерінде және ХҚО-да стендтерінде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету түскі үзіліссіз сағ.9.00-ден 20.00-ге дейін бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес, жексенбіні қоспағанда, аптасына алты күн ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тез қызмет көрсетусіз, "электронды" кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет ХҚО ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтамалық бюро, күту орындары, толтырылған бланктер үлгісі бар ақпараттық стенділер орналасқан.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттар тапсыру қажет:
өтініш;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері үшін - белгіленген үлгідегі куәлігі, паспорт немесе жеке бас куәлігі (16 жасқа дейінгі кәмелетке толмаған мүгедек балаларды қоспағанда);
Ұлы Отан соғысының мүгедектерi үшін Ұлы Отан соғысының мүгедектерiне теңестірiлген адамдары – белгіленген үлгідегі куәлігі;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары үшін - өтініш берушінің тұратын жері бойынша медициналық ұйымымен берілетін, есту аппаратын беру қажеттілігі туралы медициналық ұйымның қорытындысы;
еңбек жарақатынан (кәсіптік аурудан) мүгедектер үшін - өндірісте апатты жағдайға ұшыраған туралы акті және денсаулыққа зиян келтіргені үшін жауапты болып танылған жұмыс берушінің қызметін тоқтату жөніндегі анықтама;
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасы мен көшірмелері бірге ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
13. Өтініш бланкілері күту залындағы арнайы тіреулерде немесе ХҚО консультанттарында болады.
14. Құжаттарды қабылдау "терезелердің" мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналасқан "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, сондай-ақ ХҚО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
95 %
70 %
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90 %
70 %
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 декабря 2008 года № 335
Стандарт оказания государственной услуги через центры
обслуживания населения по оформлению документов на инвалидов
для обеспечения их сурдо-, тифлосредствами и
обязательными гигиеническими средствами
1. Общие положения
1. Данный стандарт оказания государственной услуги определяет оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-, тифлосредствами и обязательными гигиеническими средствами - оформление документов на специализированные виды социальной помощи по предоставлению инвалидам технических средств для коррекции и компенсации дефектов слуха; технических средств для коррекции и компенсации дефектов зрения; мочеприемников, калоприемников, памперсов, предназначенных для отправления естественных физиологических нужд и потребностей инвалидов.
2. Государственная услуга частично автоматизирована.
3. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов".
4. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами через центры обслуживания населения (далее - ЦОН).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является решение о предоставлении сурдо-, тифлосредствами и обязательными гигиеническими средствами.
6. Государственная услуга оказывается следующим физическим лицам:
1) по обеспечению сурдотехническими средствами: участники, инвалиды Великой Отечественной войны, а также лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны; инвалиды 1, 2, 3 групп; дети-инвалиды; инвалиды от трудового увечья (профессионального заболевания), в случае, если деятельность работодателя (индивидуального предпринимателя или юридического лица), признанного ответственным за вред, причиненный здоровью, прекращена в установленном законодательством порядке;
2) по обеспечению тифлотехническими средствами: инвалиды 1, 2 групп; дети-инвалиды; инвалиды от трудового увечья (профессионального заболевания), в случае, если деятельность работодателя (индивидуального предпринимателя или юридического лица), признанного ответственным за вред, причиненный здоровью, прекращена в установленном законодательством порядке;

4.2. белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырылған негізді шағымдардың % (үлесі)
95%
70%
4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
85%
75%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2008 жылғы 10 желтоқсандағы
N 335 бұйрығына
5-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы Мүгедектерді сурдо–тифлоқұралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен
қамсыздандыру үшін оларға құжаттар ресiмдеу мемлекеттік қызмет
көрсетудің стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Мүгедектерді сурдо-тифлоқұралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу - мүгедектерге есту қабілетінің кемістіктерін түзеу және қалпына келтіруге арналған техникалық құралдар; көру қабілетінің кемістіктерін түзеу және қалпына келтіруге арналған техникалық құралдар; мүгедектердің табиғи физиологиялық мұқтаждықтары мен қажеттіліктерін қанағаттандыруға арналған несеп қабылдағыштар, нәжіс қабылдағыштар, памперстер беру бойынша әлеуметтік көмектің мамандандырылған түрін көрсету үшін құжаттарды ресімдеуді анықтайды.
2. Көрсетілетін қызметтің нысаны ішінара автоматтандырылған.
3.Мемлекеттік қызметтер Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" N 754 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы органдары халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚО) арқылы көрсетеді.
5. Сурдо-тифлоқұралдармен және міндетті гигиеналық құралдарды беру туралы шешім болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет келесі жеке тұлғаларға көрсетіледі:
1) сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектері, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғалар; 1, 2, 3-топтағы мүгедектер; мүгедек балалар; денсаулыққа зиян келтірген үшін жауапты болып танылған жұмыс берушінің (жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның) қызметі заңмен белгілеген тәртіппен тоқтатылған жағдайда, еңбек жарақатынан (кәсіптік аурудан) мүгедектер.
2) тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша: 1, 2-топтағы мүгедектер; мүгедек балалар; денсаулыққа зиян келтірген үшін жауапты болып танылған жұмыс берушінің (жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның) қызметі заңмен белгілеген тәртіппен тоқтатылған жағдайда, еңбек жарақатынан (кәсіптік аурудан) мүгедектер.

3) по обеспечению обязательными гигиеническими средствами: инвалиды, дети-инвалиды, нуждающиеся в обязательных гигиенических средствах в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида; инвалиды от трудового увечья (профессионального заболевания), нуждающиеся в обязательных гигиенических средствах, в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида, в случае, если деятельность работодателя (индивидуального предпринимателя или юридического лица), признанного ответственным за вред, причиненный здоровью, прекращена в установленном законодательством порядке.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) услуга оказывается в следующие сроки: выдача сурдотехнических средств (кроме слуховых аппаратов), тифлотехнических средств производится в срок не более тридцати календарных дней с момента регистрации, сданных заявителем документов, в случае, если осуществлен государственный закуп указанных средств. В случае, если государственный закуп указанных средств не осуществлен, заявление гражданина ставится на дополнительный контроль, вплоть до окончательного его исполнения;
Выдача обязательных гигиенических средств, производится в срок не более десяти рабочих дней с момента регистрации, сданных заявителем документов, в случае, если осуществлен государственный закуп указанных средств. В случае, если государственный закуп указанных средств не осуществлен, заявление гражданина ставится на дополнительный контроль, вплоть до окончательного его исполнения;
Выдача слуховых аппаратов производится, в срок не более тридцати календарных дней с момента регистрации, сданных заявителем документов, в случае, если осуществлен их государственный закуп. В случае, если государственный закуп слуховых аппаратов не осуществлен, заявление гражданина ставится на дополнительный контроль, вплоть до окончательного его исполнения;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче заявления и необходимых документов на рассмотрение составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении инвалидами документов по обеспечению их сурдо-, тифлосредствами и обязательными гигиеническими средствами составляет не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги расположена также на веб-сайтах местных исполнительных органов и ЦОНов, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях ЦОН.

3) міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету бойынша: мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес міндетті гигиеналық құралдарға мұқтаж мүгедектер, сонымен қатар мүгедек балалар; денсаулыққа зиян келтірген үшін жауапты болып танылған жұмыс берушінің (жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның) қызметі заңмен белгілеген тәртіппен тоқтатылған жағдайда, мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес міндетті гигиеналық құралдарға мұқтаж еңбек жарақатынан (кәсіптік аурудан) мүгедектер.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақытты шектеу мерзімі:
1) қызмет мынадай мерзімде көрсетіледі: сурдотехникалық (есту аппараттарынан басқа) тифлотехникалық құралдарын беру, көрсетілген құралдарды мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылған жағдайда, өтініш беруші тапсырған құжаттар тіркелген кезден бастап отыз күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде жүргізіледі. Көрсетілген құралдарды мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылмаса, азаматтың өтініші, оның соңғы орындалуына дейін, қосымша бақылауға қойылады;
міндетті гигиеналық құралдарын беру, көрсетілген құралдарды мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылған жағдайда, өтініш беруші тапсырған құжаттар тіркелген кезден бастап отыз күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде жүргізіледі. Көрсетілген құралдарды мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылмаса, азаматтың өтініші, оның соңғы орындалуына дейін, қосымша бақылауға қойылады;
есту аппараттарын беру, көрсетілген құралдарды мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылған жағдайда, өтініш беруші тапсырған құжаттар тіркелген кезден бастап отыз күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде жүргізіледі. Көрсетілген құралдарды мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылмаса, азаматтың өтініші, оның соңғы орындалуына дейін, қосымша бақылауға қойылады;
2) өтініш беруші тапсыратын қажетті құжаттарды тіркегенде, электрондық сұратуды қалыптастырғанда кезекте күтудің барынша ұйғарымды уақыты 40 минуттан аспайтын уақытты құрайды;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алғанда кезекте күтудің барынша ұйғарымды уақыты 30 минуттан аспау.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Бөлімдердің веб-сайттарында, және Бөлімдердің үй-жайларындағы стендтерде орналастырылады. Бөлімдердің мекен-жайлары мен веб-сайттары осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.

10. Государственная услуга предоставляется шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Участники и инвалиды Великой Отечественной войны обслуживаются вне очереди.
11. Государственная услуга оказывается в здании ЦОН. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо представление следующих документов:
1) для выдачи сурдотехнических средств: заявление; индивидуальная программа реабилитации инвалида (копия выписки); документ, удостоверяющий личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов до 16 лет - свидетельство о рождении и документ, удостоверяющий личность одного из родителей (опекунов, попечителей); для участников и инвалидов Великой Отечественной войны - удостоверение установленного образца; для участников Великой Отечественной войны - заключение медицинской организации о необходимости предоставления слухового аппарата, которое выдается медицинской организацией по месту проживания заявителя;
для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны - пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы; для инвалидов первой, второй, третьей групп - пенсионное удостоверение; для инвалидов от трудового увечья (профессионального заболевания) - акт о несчастном случае на производстве и справка о прекращении деятельности работодателя, признанного ответственным за вред, причиненный здоровью;
2) для выдачи тифлотехнических средств: заявление; индивидуальная программа реабилитации инвалида (копия выписки); справка об инвалидности; документ, удостоверяющий личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов до 16 лет - свидетельство о рождении и документ, удостоверяющий личность одного из родителей (опекунов, попечителей); для инвалидов от трудового увечья (профессионального заболевания) - акт о несчастном случае на производстве и справка о прекращении деятельности работодателя, признанного ответственным за вред, причиненный здоровью;
3) для выдачи обязательных гигиенических средств: заявление; справка об инвалидности; индивидуальная программа реабилитации инвалида (копия выписки); документ, удостоверяющий личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов до 16 лет - свидетельство о рождении и документ, удостоверяющий личность одного из родителей (опекунов, попечителей); для инвалидов от трудового увечья (профессионального заболевания) - акт о несчастном случае на производстве и справка о прекращении деятельности работодателя, признанного ответственным за вред, причиненный здоровью.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.

10. Мемлекеттік қызмет көрсету күн сайын жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін ұсынылады. Қабылдау кезек тәртібінде, алдын-ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне кезектен тыс қызмет көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет өтініш берушінің тұрғылықты жеріндегі Бөлімдердің ғимараттарында көрсетіледі. Мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін, күту мен қажетті құжаттарды даярлау үшін қолайлы жағдайлар көзделген. Ақпараттық стендтер, қажетті құжаттарды толтыру үлгілері бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттар тапсыру қажет:
1) сурдотехникалық құралдарды беру үшін: өтініш; мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы (үзіндінің көшірмесі); жеке басын куәландыратын құжат, сондай-ақ 16 жасқа дейінгі кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшін - туу туралы куәлігі, ата-ананың біреуінің (қамқоршысының, қорғаншысының) жеке басын куәландыратын құжаты; Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері үшін - белгіленген үлгідегі куәлігі; Ұлы Отан соғысының қатысушылары үшін - өтініш берушінің тұратын жері бойынша медициналық ұйымымен берілетін, есту аппаратын беру қажеттілігі туралы медициналық ұйымның қорытындысы; жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін - жеңілдіктерге құқығы бар белгісімен зейнеткерлік куәлігі; бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектер үшін - зейнеткерлік куәлігі; еңбек жарақатынан (кәсіптік аурудан) мүгедектер үшін - өндірісте апатты жағдайға ұшыраған туралы акті және денсаулыққа зиян келтірген үшін жауапты болып танылған жұмыс берушінің қызметін тоқтату жөніндегі анықтама;
2) тифлотехникалық құралдарды беру үшін: өтініш; мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы (үзіндінің көшірмесі); мүгедектік туралы анықтама; жеке басын куәландыратын құжат, сондай-ақ 16 жасқа дейінгі кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшін - туу туралы куәлігі, ата-ананың біреуінің (қамқоршысының, қорғаншысының) жеке басын куәландыратын құжаты; еңбек жарақатынан (кәсіптік аурудан) мүгедектер үшін - өндірісте апатты жағдайға ұшырағаны туралы акті және денсаулыққа зиян келтірген үшін жауапты болып танылған жұмыс берушінің қызметін тоқтату жөніндегі анықтама;
3) міндетті гигиеналық құралдарды беру үшін: өтініш; мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы (үзіндінің көшірмесі); мүгедектік туралы анықтама; жеке басын куәландыратын құжат, сондай-ақ 16 жасқа дейінгі кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшін - туу туралы куәлігі, ата-ананың біреуінің (қамқоршысының, қорғаншысының) жеке басын куәландыратын құжаты; еңбек жарақатынан (кәсіптік аурудан) мүгедектер үшін - өндірісте апатты жағдайға ұшырағаны туралы акті және денсаулыққа зиян келтірген үшін жауапты болып танылған жұмыс берушінің қызметін тоқтату жөніндегі анықтама.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасы мен көшірмелері бірге ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
95 %
70 %
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90 %
70 %
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 декабря 2008 года № 335
Стандарт оказания государственной услуги через центры
обслуживания населения по назначению государственных
пособий семьям, имеющим детей до 18 лет
1. Общие положения
1. Данный стандарт оказания государственной услуги определяет порядок по назначению государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет. Назначение пособия производится в случаях, когда среднедушевой доход семьи ниже стоимости продовольственной корзины.
2. Государственная услуга частично автоматизирована.
3. Государственная услуга осуществляется на основании ЗаконаРеспублики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей", постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года N 1092 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей".
4. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами через центры обслуживания населения (далее - ЦОН).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является:
1) уведомление о назначении пособия на детей до 18 лет;
2) выплата пособия на детей до 18 лет путем перечисления денежных средств на лицевые счета получателей.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, постоянно проживающим в Республике Казахстан и оралманам, имеющим детей до 18 лет, среднедушевой доход семьи которых ниже стоимости продовольственной корзины.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) решение о назначении либо об отказе в назначении пособия на детей до 18 лет выносится в течение 10 рабочих дней со дня регистрации заявления в местном исполнительном органе;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче заявления и необходимых документов на рассмотрение составляет не более 30 минут;

4.2. белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырылған негізді шағымдардың % (үлесі)
95%
70%
4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
85%
75%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2007 жылғы 10 желтоқсандағы
N 335 бұйрығына
6-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік
жәрдемақылар тағайындау Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау бойынша (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін анықтайды. Жәрдемақыны тағайындау отбасының жан басына шаққандағы орташа айлық табысы азық-түлік себетінің құнынан төмен болған жағдайда төленеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру бойынша кейбір шаралар туралы" N 1092 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет "Ақтау қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Бөлім), Ақтау қаласы, 12 шағын аудан, 18 ғимарат, 202 кабинет.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны:
1) 18 жасқа дейінгі балаларға жәрдемақыны тағайындау не болмаса тағайындаудан бас тарту туралы шешімі;
2) алушылардың жеке шотына ақшалай қаражаттарды аудару арқылы 18 жасқа дейінгі балаларға жәрдемақы төлемі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, жан басына шаққандағы орташа табысы азық-түлік себетінің құнынан төмен 18 жасқа дейінгі балалары бар Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын оралмандарға (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) өтініш берген кезден бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі - 10 күн 18 жасқа дейінгі балаларға жәрдемақыны тағайындау не болмаса тағайындаудан бас тарту туралы шешімі өтініш берген кезден бастап 10 күн ішінде шығарылады.
2) алушылардың дербес шоттарына ақшалай қаражаттарды аударудың ең ұзақ уақыты бес банктік күнді құрайды.

3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении готовых документов составляет не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги расположена также на веб-сайтах местных исполнительных органов и ЦОН, перечень которых указан в приложении № 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях ЦОН.
10. Государственная услуга предоставляется шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Участники и инвалиды Великой Отечественной войны обслуживаются вне очереди.
11. Государственная услуга оказывается в здании ЦОН. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо представление следующих документов:
заявление;
копия свидетельства о рождении ребенка;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
копия документа, подтверждающего местожительство семьи (копия книги регистрации граждан или справка с адресного бюро);
сведения о составе семьи;
сведения о доходах членов семьи.
13. Бланки размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у консультантов ЦОН.
14. Прием документов осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОН.
15. Потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОН принявшего заявление на оформление документов.
16. Выдача извещения о назначении потребителю осуществляется инспектором ЦОН посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано: инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, в случае, если деятельность работодателя, признанного ответственным за вред, причиненный здоровью, не прекращена в установленном законодательством порядке.
Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 12 настоящего стандарта и ненадлежащем в оформлении документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в ЦОН с письменным обоснованием причин отказа.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в установленный срок, ЦОН обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.

3) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 20 минут;
4) құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт қажет етпейді.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тегін.
9. Мемлекеттік қызмет тәртібі туралы толық ақпарат ресми ақпараттық көздерінде Бөлімнің 202 кабинеттің фойесінде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі, жексенбі және мерекелік күндерден басқа күнделікті сағат 09.00-ден 18.30-ге дейін көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау сағат 09.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады. Үзіліс 12.30-дан 14-ге дейін, жұма күні құжаттар қабылданбайды.
Қызметті алу үшін алдын ала жазылу және жедел қызмет көрсету жүзеге асырылмайды.
11. Мемлекеттік қызмет Бөлімнің 202 кабинетінде көрсетіледі, кезек күту үшін орындықтар, бланктерді толтыру үшін үстелдер, өтініштердің үлгісімен тағандар бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін келесі құжаттарды ұсыну қажет:
өтініш;
баланың тууы туралы куәлігінің көшірмесі;
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
отбасының тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесі (азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі немесе мекен-жай бюросы).
отбасының құрамы туралы мәлімет;
отбасы мүшелерінің табысы туралы мәліметтер;
13. Бланкілер күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады не Орталықтың консультантында болады.
14. Құжаттарды қабылдау "терезенің" арналғаны және атқаратын функциясы туралы ақпарат ілінген, сондай-ақ Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетілген "терезе" арқылы жүзеге асырылады.
15. Тұтынушыға:
сұрауды қабылдау күні және нөмірі;
сұранып отырылған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны және атауы;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілуімен, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
16. Тұтынушыға тағайындау туралы хабарламаны беру ХҚО инспекторларымын "терезелер" арқылы күн сайын қолхатта көрсетілген мерзім негізінде жүргізіледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетулерді беру: еңбек жарақатынан немесе кәсіби науқастан болған мүгедектерге, егер жұмыс берушінің қызметі денсаулыққа зиян деп танылса, заңнамамен белгіленген тәртіппен тоқталмаса.
Құжаттарды рәсімдеу кезінде қателер табылса, уәкілетті орган құжаттарды қабылдағаннан кейін бір жұмыс күні ішінде оларды Орталыққа бас тарту себебі туралы жазбаша негіздемемен бірге қайтарады, осы стандарттың 12-тармағында көзделген құжаттардың толық емес пакетін алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде оларды ХҚО-ға бас тарту себебін негіздей отырып қайтарады.
Егер тұтынушы өз мерзімінде құжаттарды алмаған жағдайда, Орталық оларды бір ай мерзімде сақтай алады, одан кейін оларды уәкілетті органға тапсырады.

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
95 %
70 %
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90 %
70 %
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 декабря 2008 года № 335
Стандарт оказания государственной услуги через центры
обслуживания населения по назначению жилищной помощи
1. Общие положения
1. Данный стандарт оказания государственной услуги определяет порядок по назначению жилищной помощи.
2. Государственная услуга частично автоматизирована.
3. Государственная услуга осуществляется на основании ЗаконаРеспублики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2004 года № 949 "Об утверждении Правил компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон социально-защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей коммуникаций". см. P090000512
4. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами через центры обслуживания населения (далее - ЦОН).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является: уведомление о назначении жилищной помощи; в случае отказа в назначении жилищной помощи - мотивированный отказ в письменной форме.
6. Государственная услуга оказывается малообеспеченным семьям (гражданам) во всех регионах Республики Казахстан, у которых расходы на содержание жилья (кроме индивидуального жилого дома), оплату коммунальных услуг и услуг связи превышают предельно допустимую долю расходов, определяемую решениями местных исполнительных органов, к совокупному доходу семьи.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) решение о назначении, либо об отказе в назначении жилищной помощи выносится в течение 15 календарных дней со дня подачи заявления;
Максимальный срок зачисления денежных средств на лицевые счета получателей составляет пять банковских дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче заявлений и необходимых документов на рассмотрение составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении готовых документов составляет не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги расположена также на веб-сайтах местных исполнительных органов и ЦОНов, перечень которых указан в приложении № 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров.

4.2. белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырылған негізді шағымдардың % (үлесі)
95%
70%
4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
85%
75%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2008 жылғы 10 желтоқсандағы
N 335 бұйрығына
7-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы тұрғын үй көмегін
тағайындау бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт тұрғын үй көмегін тағайындау бойынша мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік қызмет ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 қыркүйектегі "Телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" N 949 қаулысының негізінде жүзеге асырылады. Қараныз P090000512
4. Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы органдар халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚО) арқылы көрсетеді.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны тұрғын үй көмегін тағайындау туралы хабарлама; тұрғын үй көмегін тағайындаудан бас тартылған жағдайда – жазбаша нысанда дәлелді бас тарту болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жергілікті атқарушы органдардың шешімдерімен анықталатын тұрғын үйді (жеке тұрғын үйді ұстаудан басқа) ұстауға, коммуналдық қызметіне және байланыс қызметіне төлеу шығыны отбасының жиынтық табысының ұйғарынды шекті үлесінен артық тұрмысы төмен отбасыларға (азаматтарға) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақытқа шектеу мерзімдері:
1) тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім өтініш берілген күннен бастап 15 күнтізбелік күн ішінде шығарылады;
Алушылардың жеке шотына ақшалай қаражаттарды аударудың ең ұзақ мерзімі бес банк күнін құрайды;
2) өтініштерді және қажет құжаттарды тапсырғанда кезекте тұрған рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт - 30 минуттан аспауы;
3) дайын құжаттарды алғанда кезекте тұрған рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 30 минуттан аспауы.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат жергілікті атқарушы органдардың және осы стандартқа 1-қосымшадағы тізіміне сәйкес ХҚО-ның веб-сайттарында, және де ресми ақпараттық көздерінде және ХҚО-да стендтерінде орналасқан.

10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением воскресенья с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга оказывается в здании ЦОН. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо представление следующих документов:
документы, удостоверяющие личность всех членов семьи, проживающих совместно с собственником (нанимателем) жилища;
информационная справка № 1 о количестве единиц жилья (квартиры, дома), находящихся на праве собственности;
правоустанавливающий документ на жилище (договор приватизации, договор дарения, договор купли-продажи);
книга регистрации граждан или справка с адресного бюро;
свидетельство о заключении или расторжении брака;
сведения о доходах семьи;
документы, подтверждающие трудовую деятельность;
справка формы № 4 из органов ЗАГС (для одиноких матерей);
сведения об оплате за содержание жилища, потребленные коммунальные услуги и услуги связи, в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к городской сети коммуникаций, за предшествующий месяц обращения за назначением жилищного пособия.
13. Бланки размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у консультантов ЦОН.
14. Прием документов осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОН.
15. Потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОН принявшего заявление на оформление документов.
16. Выдача извещения о назначении потребителю осуществляется инспектором ЦОН посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано: инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, в случае, если деятельность работодателя, признанного ответственным за вред, причиненный здоровью, не прекращена в установленном законодательством порядке.
Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 12 настоящего стандарта и ненадлежащем в оформлении документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в ЦОН с письменным обоснованием причин отказа.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в установленный срок, ЦОН обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.

10. Мемлекеттік қызмет көрсету түскі үзіліссіз сағ. 9.00-ден 20.00-ге дейін бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес, жексенбіні қоспағанда, аптасына алты күн ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тез қызмет көрсетусіз, "электронды" кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет ХҚО ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтамалық бюро, күту орындары, толтырылған бланктер үлгісі бар ақпараттық стенділер орналасқан.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) тұрғын үйдің меншік иесімен (жалдаушы) бірге тұратын барлық отбасы мүшелерінің жеке басын растайтын құжаттары;
2) жеке меншік құқығындағы тұрғын үй бірлігінің (пәтер, тұрғын үй) саны жөнінде N 1 анықтамалық анықтамалар түпнұсқасы;
3) тұрғын үйге құқық беретін құжат (жекешелендіру шарты, сыйға беру шарты, сатып алу-сату шарты)
азаматтарды тіркеу кітабы немесе мекен-жай бюросынан анықтама;
некеге тұру немесе некені бұзу туралы куәлік;
отбасы кірістері туралы мәлімет;
еңбек қызметін растайтын құжаттар;
АХАЖ органынан (жалғыз басты аналар үшін) N 4 нысандағы анықтама;
тұрғын үй жәрдемақысын тағайындауға хабарласқан алдындағы айға тұрғын үйді ұстауға тұтынылған коммуналдық қызметтер және қалалық коммуникациялар жүйесіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемінің ұлғаю бөлігінде байланыс қызметтері төлемдер туралы мәліметтер.
13. Бланкілер күту залындағы арнайы тіреулерде немесе ХҚО консультанттарында болады.
14. Құжаттарды қабылдау "терезелердің" мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналасқан "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, сондай-ақ ХҚО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
15. Тұтынушыға:
сауалды қабылдау нөмірі және мерзімі;
сұратылған мемлекеттік қызметтер түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру мерзімі (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО инспекторының аты, әкесінің аты, тегі көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
16. Тұтынушыға дайын құжаттарды беруді ХҚО инспекторы күн сайын қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде "терезелер" арқылы жүзеге асырады.
17. Уәкілетті орган құжаттарды ресімдеуде қателіктер тапқан кезде, осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған немесе құжаттар тиісінше ресімделмеген, сондай-ақ ұсынылған құжаттар түпнұсқаға сай келмеген кезде құжаттар пакетін алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде оларды бас тарту себептерін жазбаша негіздемемен Орталыққа қайтарады.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзімінде жүгінбеген жағдайларда, Орталық оларды 1 ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды уәкілетті органдарға береді.

4.3. % (доля) потребите-
лей, удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребите-
лей, удовлетворенных
сроками обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребите-
лей, удовлетворенных
вежливостью персонала
90 %
70 %
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 декабря 2008 года № 335
Стандарт оказания государственной услуги через центры
обслуживания населения по назначению социальной помощи
специалистам социальной сферы, проживающим в сельской
местности, по приобретению топлива
1. Общие положения
1. Данный стандарт оказания государственной услуги определяет порядок по назначению социальной помощь специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности по приобретению топлива.
2. Государственная услуга частично автоматизирована.
3. Государственная услуга осуществляется на основании ЗаконаРеспублики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и решений местных представительных органов районов (города областного значения) о предоставлении социальной помощи на топливо специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
4. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами через центры обслуживания населения (далее - ЦОН).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является уведомление о назначении социальной помощи.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается в срок не более пятнадцати календарных дней с момента принятия заявления. В случае, если необходимо, получение информации от иных субъектов, должностных лиц либо проверка с выездом на место услуга оказывается в срок не более тридцати календарных дней с момента выдачи заявителю талона;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче заявления и необходимых документов не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении готовых документов не более 30 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги расположена также на веб-сайтах местных исполнительных органов и ЦОНов, перечень которых указан в приложении № 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях ЦОН.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением воскресенья с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
85%
75%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2008 жылғы 10 желтоқсандағы
N 335 бұйрығына
8-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы отын сатып алу бойынша ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік көмек тағайындау бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсетудің осы стандарты отын сатып алу бойынша ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік көмек тағайындау тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік қызмет ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының және ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт мемлекеттік мекемелерінің мамандарына отынға әлеуметтік көмек беру туралы аудандардың (облыстық маңызы бар қала) жергілікті өкілетті органдарының шешімдерінің негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы органдар халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚО) арқылы көрсетеді.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны әлеуметтік көмектің тағайындалғаны туралы хабарлама алу болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақытқа шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет өтінішті сәттен бастап он бес күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде көрсетіледі. Басқа субъектілерден, лауазымды тұлғалардан ақпаратты алу қажет болған, немесе тексеріс орынға барып жүргізілген жағдайда өтініш берушіге талонды берген сәттен бастап қызмет отыз күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде көрсетіледі.
2) өтінішті және қажет құжаттарды тапсырғанда кезекте тұрған рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт - 30 минуттан аспауы;
3) дайын құжаттарды алғанда кезекте тұрған рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 30 минуттан аспауы.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат жергілікті атқарушы органдардың және осы стандартқа 1-қосымшадағы тізіміне сәйкес ХҚО-ның веб-сайттарында, және де ресми ақпараттық көздерінде және ХҚО-да стендтерінде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету түскі үзіліссіз сағ.9.00-ден 20.00-ге дейін бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес, жексенбіні қоспағанда, аптасына алты күн ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тез қызмет көрсетусіз, "электронды" кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады.

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
95 %
70 %
4.3. % (доля) потребите-
лей, удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребите-
лей, удовлетворенных
сроками обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребите-
лей, удовлетворенных
вежливостью персонала
90 %
70 %
Приложение 9
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 декабря 2008 года № 335
Стандарт оказания государственной услуги через центры
обслуживания населения по выдаче справок о наличии
подсобного хозяйства
1. Общие положения
1. Данный стандарт оказания государственной услуги определяет порядок выдачи справок о наличии подсобного хозяйства.
2. Государственная услуга неавтоматизирована.
3. Государственная услуга осуществляется на основании   постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».
4. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами через центры обслуживания населения (далее - ЦОН).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки о наличии подсобного хозяйства.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов:
- в Отделе сельского хозяйства - в течение одиннадцати рабочих дней с момента регистрации заявления;
- в Аппарате акима - в течение пяти рабочих дней с момента регистрации заявления;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче заявления и необходимых документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении готовых документов составляет не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайтах местных исполнительных органов и ЦОНов, перечень которых указан в приложении № 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках и на стендах, расположенных в помещениях ЦОН.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением воскресенья с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга оказывается в здании ЦОН. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.

4.2. белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырылған негізді шағымдардың % (үлесі)
95%
70%
4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
85%
75%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2008 жылғы 10 желтоқсандағы
N 335 бұйрығына
9-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қосалқы шаруашылығының барлығы туралы анықтама беру бойынша
мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсетудің осы стандарты қосалқы шаруашылығының барлығы туралы анықтама беру тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік қызмет автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы органдар халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚО) арқылы көрсетеді.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны қосалқы шаруашылығының барлығы туралы анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі өтініш берушінің өтініші мен қажетті құжаттарды ұсынған сәттен бастап:
- Ауыл шаруашылығы бөлімінде - өтініш тіркелген сәттен бастап он бір жұмыс күнінің ішінде;
- Әкім аппаратында - өтініш тіркелген сәттен бастап бес жұмыс күнінің ішінде.
2) өтінішті және қажет құжаттарды тапсырғанда кезекте тұрған рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт - 30 минуттан аспауы;
3) дайын құжаттарды алғанда кезекте тұрған рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 30 минуттан аспауы.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат жергілікті атқарушы органдардың және осы стандартқа 1-қосымшадағы тізіміне сәйкес ХҚО-ның веб-сайттарында және де ресми ақпараттық көздерінде және ХҚО-да стендтерінде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету түскі үзіліссіз сағ.9.00-ден 20.00-ге дейін бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес, жексенбіні қоспағанда, аптасына алты күн ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тез қызмет көрсетусіз, "электронды" кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет ХҚО ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтамалық бюро, күту орындары, толтырылған бланктер үлгісі бар ақпараттық стенділер орналасқан.

4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90 %
70 %
Приложение 10
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 декабря 2008 года № 335
Стандарт оказания через центры обслуживания населения
государственной услуги по выдаче справок о земельных участках
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче справок о земельных участках.
2. Форма оказываемой государственной услуги: автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании Земельного кодекса Республики Казахстан.
4. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами через центры обслуживания населения (далее - ЦОН).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки о наличии или отсутствии земельных участков.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам.
7. Срок оказания государственной услуги:
1) в течение 15 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации, получении талона) до 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, максимально допустимый размер файла, как результат оказания государственной услуги не более 30 минут.
8. Выдача справок о земельных участках выдается бесплатно.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги расположена также на веб-сайтах местных исполнительных органов и ЦОН, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях ЦОН.
10. Государственная услуга предоставляется шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Ветераны Великой Отечественной войны, инвалиды І и ІІ группы обслуживаются вне очереди.
11. Государственная услуга оказывается в здании ЦОН. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Потребители для получения справок о земельных участках предоставляют следующий перечень документов:
заявление;
регистрационный номер налогоплательщика;
копия удостоверения личности физического лица;
для юридических лиц - копии свидетельства о государственной регистрации.

4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
85%
75%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2008 жылғы 10 желтоқсандағы
N 335 бұйрығына
10-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жер
учаскелері туралы анықтама беру бойынша мемлекеттік
қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт жер учаскелері туралы анықтама беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының Жер кодексі негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы органдар халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚО) арқылы көрсетеді.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны жер учаскелерінің бары немесе жоқтығы туралы анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) 15 күнтізбелік күн ішінде;
2) қажет құжаттарды тапсырғанда кезекте тұрған рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт - 30 минуттан аспауы;
3) құжаттарды алғанда кезекте тұрған рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі ретінде рұқсат етілетін ең ұзақ файл мөлшері - 30 минуттан аспауы.
8. Жер учаскелері туралы анықтамалар тегін беріледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат жергілікті атқарушы органдардың және осы стандартқа 1-қосымшадағы тізіміне сәйкес ХҚО-ның веб-сайттарында, және де ресми ақпараттық көздерінде және ХҚО-да стендтерінде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету түскі үзіліссіз сағ.9.00-ден 20.00-ге дейін бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес, жексенбіні қоспағанда, аптасына алты күн ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тез қызмет көрсетусіз, "электронды" кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады.
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, I және II-топтағы мүгедектерге кезектен тыс көмек көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет ХҚО ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтамалық бюро, күту орындары, толтырылған бланктер үлгісі бар ақпараттық стенділер орналасқан.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы құжаттардың мынадай тізбесін ұсынады:
өтініш;
салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН);
жеке тұлғаның жеке куәлігінің көшірмесі;
заңды тұлғалар үшін – мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі.

4.3. % (доля) потребите-
лей, удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребите-
лей, удовлетворенных
сроками обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребите-
лей, удовлетворенных
вежливостью персонала
90 %
70 %
Приложение 11
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 декабря 2008 года № 335
Стандарт оказания через центры обслуживания населения
государственной услуги по выдаче справок безработным гражданам
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче справок безработным гражданам.
Государственная услуга оказывается в случае регистрации обратившегося в качестве безработного и отсутствии подходящей вакансии.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан "О занятости населения".
4. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами через центры обслуживания населения (далее - ЦОН).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки о регистрации гражданина в качестве безработного.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства (далее - потребители).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) не позднее 15 календарных дней со дня регистрации в качестве безработного;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении справки безработного - 30 минут.
8. Оказание государственной услуги бесплатное.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги расположена также на веб-сайтах местных исполнительных органов и ЦОН, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях ЦОН.
10. Государственная услуга предоставляется шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга оказывается в здании ЦОН. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги необходимо предоставление следующих документов (в оригиналах, которые после регистрации данных подлежат возврату):
удостоверение личности (паспорт);
вид на жительство иностранца в Республике Казахстан (для иностранных граждан);
удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел (для лиц без гражданства);
оралманы предоставляют удостоверение оралмана, выданное территориальными органами уполномоченного органа по вопросам миграции населения.

4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
85%
75%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2008 жылғы 10 желтоқсандағы
N 335 бұйрығына
11-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жұмыссыз
азаматтарға анықтама беру бойынша мемлекеттік қызмет
көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсетудің осы стандарты жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру тәртібін анықтайды.
Мемлекеттік қызмет жұмыссыз ретінде хабарласқан азамат тіркелген жағдайда және лайықты бос лауазым болмағанда көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы органдар халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚО) арқылы көрсетеді.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны азаматтың жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға көрсетіледі (бұдан әрі - тұтынушылар).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімі:
1) жұмыссыз ретінде тіркелген күннен бастап 15 күнтізбелік күннен кешікпей;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 30 минут;
3) жұмыссыз ретінде анықтамаларды алған кезде кезек күтуге ұйғарынды ең ұзақ уақыты -30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат жергілікті атқарушы органдардың және осы стандартқа 1-қосымшадағы тізіміне сәйкес ХҚО-ның веб-сайттарында және де ресми ақпараттық көздерінде және ХҚО-да стендтерінде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету түскі үзіліссіз сағ. 9.00-ден 20.00-ге дейін бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес, жексенбіні қоспағанда, аптасына алты күн ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тез қызмет көрсетусіз, "электронды" кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет ХҚО ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтамалық бюро, күту орындары, толтырылған бланктер үлгісі бар ақпараттық стенділер орналасқан.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті мына құжаттар ұсынылады (деректерді тіркеген соң түпнұсқа қайтарылады):
жеке куәлігі (паспорт);
шетелдiктiң Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты (шетел азаматтары үшін);
азаматтығы жоқ адамның iшкi iстер органдарында тiркелгенi туралы белгiсi бар куәлiгі (азаматтығы жоқ адамдар үшін);
оралмандар халықтың көшi-қоны мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi органның аумақтық органдары берген оралман куәлiгiн ұсынады;

4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90 %
70 %
Приложение 12
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 декабря 2008 года № 335
Стандарт оказания через центры обслуживания населения
государственной услуги по выдаче справок по опеке и
попечительству
1. Общие положения
1. Данная государственная услуга определяет порядок выдачи справок по опеке и попечительству.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании ЗаконаРеспублики Казахстан "О браке и семье", постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей оставшихся без попечения родителей", постановления Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1999 года № 842 "Об утверждении Перечня заболеваний, при наличии которых лицо не может усыновить (удочерить) ребенка, принять его под опеку (попечительство), патронат".
4. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами через центры обслуживания населения (далее - ЦОН).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, является выдача справки по опеке и попечительству.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Рассмотрение документов в течение пятнадцати рабочих дней:
1) со дня регистрации заявления экспертиза представленных документов осуществляется в течение десяти рабочих дней, справка оформляется в течение пяти рабочих дней, после чего выдается заявителю;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации, получении талона) до 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги расположена также на веб-сайте местных исполнительных органов и ЦОН, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях ЦОН.
10. Государственная услуга предоставляется шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
85%
75%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2008 жылғы 10 желтоқсандағы
N 335 бұйрығына
12-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қорғаншылық
және қамқоршылық жөнінде анықтама беру бойынша мемлекеттік
қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік қызмет қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Неке және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі N 1346 қаулысының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 24 маусымдағы N 842 "Адамдардың бала асырап алуына, оны қамқоршылыққа (қорғаншылыққа), патронатқа алуына болмайтын аурулардың тізбесін бекіту туралы" қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы органдар халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚО) арқылы көрсетеді.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны азаматтың жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға көрсетіледі (бұдан әрі - тұтынушылар).
7. Құжаттарды қарастыру мерзімі он бес жұмыс күні ішінде:
1) ұсынылған құжаттарға сараптама өтініш тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде жүргізіледі, анықтама бес жұмыс күні ішінде рәсімделіп, одан кейін өтініш берушіге беріледі.
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде (тіркеу, талон алу кезінде) кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 30 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 30 минуттан көп емес.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат жергілікті атқарушы органдардың және осы стандартқа 1-қосымшадағы тізіміне сәйкес ХҚО-ның веб-сайттарында және де ресми ақпараттық көздерінде және ХҚО-да стендтерінде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету түскі үзіліссіз сағ. 9.00-ден 20.00-ге дейін бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес, жексенбіні қоспағанда, аптасына алты күн ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және тез қызмет көрсетусіз, "электронды" кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады.

4.3. % (доля) потребите-
лей, удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребите-
лей, удовлетворенных
сроками обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребите-
лей, удовлетворенных
вежливостью персонала
90 %
70 %
Приложение 13
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 декабря 2008 года № 335
Стандарт оказания через центры обслуживания населения
государственной услуги по выдаче справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям
1. Общие положения
1. Данная государственная услуга определяет порядок выдачи справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании Гражданского Кодекса Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", Закона Республики Казахстан "О браке и семье", Постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей оставшихся без попечения родителей".
4. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами через центры обслуживания населения (далее - ЦОН).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, является выдача справки в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) Рассмотрение документов осуществляется в течение 15 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации, получении талона) до 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги не более 30 минут.
8. Оказание государственной услуги бесплатное.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги расположена также на веб-сайте местных исполнительных органов и ЦОН, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях ЦОН.
10. Государственная услуга предоставляется шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
85%
75%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2008 жылғы 10 желтоқсандағы
N 335 бұйрығына
13-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын ауыстыруға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтама беру мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік қызмет кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын ауыстыруға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтама беру тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Неке және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі N 1346 қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы органдары халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын ауыстыруға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі құжаттармен өтініштерді тапсырған сәттен бастап 15 күнтізбелік күн ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезіндегі кезекте күту уақытының ұзақтығы 30 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 30 минуттан көп емес.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тегін жүргізіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген веб-сайттарында, сондай-ақ ақпараттардың ресми көздерінде және орталықтар үй-жайларындағы стендтерде орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет аптаның алты күнінде, жексенбіні қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін ұсынылады. Қабылдау "электронды" кезек тәртібімен, алдын-ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

11. Государственная услуга оказывается в здании ЦОН. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения справки в нотариальную контору представляются:
заявление от обоих родителей (законных представителей);
оригиналы и копии документов на квартиру (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на квартиру, книга регистрации граждан);
оригиналы и копии удостоверений личности заявителей-родителей по отношению к несовершеннолетнему;
оригиналы и копии свидетельств о рождении ребенка (детей; личное присутствие детей от 10 лет и старше (до 18 лет);
оригинал и копия свидетельства о браке;
оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, документ, подтверждающий, что в браке не состоял (а);
справка по форме № 4 в случае рождения ребенка вне брака;
доверенность (заверенная нотариусом) от супруга(и), если кто-либо из них отсутствует.
13. Бланки размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у консультантов ЦОН.
14. Прием документов осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОН.
15. Потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОН принявшего заявление на оформление документов.
16. Выдача готовых документов потребителю осуществляется инспектором ЦОН посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в установленный срок, ЦОН обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
17. Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 12 настоящего стандарта и ненадлежащем оформлении документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в ЦОН с письменным обоснованием причин отказа.
3. Принципы работы
18. Деятельность ЦОН основывается на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;

11. Мемлекеттік қызмет Орталық ғимаратында көрсетіледі. Орталық залында анықтама бюросы, күту үшін креслолар, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналасқан.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Анықтама алу үшін нотариалдық кеңсеге мыналарды ұсынады:
ата-аналарының әрқайсысынан (заңдық өкілдерінен) өтініш;
жақын туыстарынан, кәмелетке толмаған баланың ата-аналарынан нотариалды расталған кепілді мүлікке өтініш;
пәтер құжаттарының түпнұсқалары мен көшірмелері (шарт, жылжымайтын мүлікке құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, пәтердің техникалық төлқұжаты, үй кітабы);
кәмелетке толмаған балаға қатысы бойынша өтініш беруші - ата-аналарының жеке куәліктерінің түпнұсқасы мен көшірмелері;
баланың туу туралы куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі (балалардың, 10 жастан және одан жоғары өзінің болуы (18 жасқа дейін);
неке қию туралы куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
басқа да құжаттардың түпнұсқасы мен көшірмесі (некені бұзу туралы, қайтыс болу туралы куәлік, некелік қатынаста болмағанын растайтын құжат);
бала некеден тыс туған жағдайда N 4 нысан бойынша анықтама;
ерлі-зайыптылардың біреуі жоқ болса, олардың біреуінен алынған сенімхат (нотариуспен расталған).
13. Бланкілер күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады, не Орталықтың консультантында болады.
14. Құжаттар (бланкілер, нысандар, өтініштер және басқа да құжаттар) қабылдауды арнайы жабдықталған үй-жайларда Орталық қызметкерлері (операторлары) жүзеге асырады.
15. Өтініш иесіне:
сауалдың нөмірі және қабылдау күні;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттардың беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
16. Дайын құжаттарды тұтынушыға беру Орталық инспекторымен "терезе" арқылы күн сайын мерзімі көрсетілген қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзімінде хабарласпаған жағдайда, Орталық олардың бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды Жылжымайтын мүлік орталығына береді.
17. Құжаттарды ресімдеу кезінде қателіктер анықталса, осы стандарттың 12-тармағында көзделген толық емес құжаттар пакетін берген және құжаттарды тиісінше ресімдемеген жағдайда уәкілетті орган құжаттар пакетін алғаннан кейін екі жұмыс күнінің ішінде қайтару себептерін жазбаша дәлелдеп, Орталыққа қайтарып береді.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Орталық қызметі:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;

2) законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Жалобы принимаются в устной и/или в письменной форме по почте, или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию ЦОН в рабочие дни.
22. В случае претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя директора ЦОН или руководства Министерства юстиции Республики Казахстан.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации ЦОН и рассматривается в установленные законодательством сроки.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
6. Контактная информация
24. График работы и приема директором ЦОН определяется в соответствии с графиком.
Контактные телефоны ЦОН указываются в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях ЦОН.
25. Адрес Министерства юстиции Республики Казахстан: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, веб-сайт: http://www.minjust.kz.
Приложение 1 к стандарту оказания
через центры обслуживания населения
государственной услуги по выдаче
справок в нотариальную контору для
разрешения обмена или продажи жилой
площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям
№ пп
Наименование ЦОНов
Адрес расположения ЦОНов
Номер
телефона
1.
Центр обслуживания
населения Акмолинской
области
г. Кокшетау ул. Ауэзова 189
«а»
40-10-76
2.
Центр обслуживания
населения Актюбинской
области
г. Актобе ул. Тургенева, 109
57-84-84
3.
Центр обслуживания
населения Алматинской
области
г. Талдыкорган Тауелсыздык 67
«б»
24-41-33
4.
Центр обслуживания
населения Атырауской
области
г. Атырау ул. Баймуханова 16
35-47-05
5.
Центр обслуживания
населения № 1
Восточно-Казахстанской
области
г. Усть-Каменогорск ул.
Белинского 37 «а»
22-24-28
6.
Центр обслуживания
населения № 2
Восточно-Казахстанской
области
г. Семей ул. 408-ой Квартал,
д.21
33-55-93
7.
Центр обслуживания
населения Жамбылской
области
г. Тараз ул. Койгельды 158
«а»
43-84-18
8.
Центр обслуживания
населения Западно-
Казахстанской области
г. Уральск ул. Жамбыла 81
28-40-73,
28-13-12
9.
Центр обслуживания
населения
Карагандинской области
г. Караганда, р-н Казыбек би,
ул. Чкалова, 7
41-63-03
10.
Центр обслуживания
населения Костанайской
области
г. Костанай ул. Тарана 114
53-45-74
11.
Центр обслуживания
населения
Кызылординской области
г. Кызылорда ул. Муратбаева,
б/н
23-05-78
12.
Центр обслуживания
населения
Мангистауской области
г. Актау, 15 мкр. 67 «б»
31-85-16
13.
Центр обслуживания
населения Павлодарской
области
г. Павлодар, ул. Павлова 48
33-47-55
14.
Центр обслуживания
населения Северо-
Казахстанской области
г. Петропавловск, ул. Ауэзова
157
33-66-16
15.
Центр обслуживании
населения Южно-
Казахстанской области
г. Шымкент ул. Мадели-Кожа
30-06-79
16.
Центр обслуживания
населения Алатауского
района города Алматы
г. Алматы, ул. Букеева, 128
377-19-55
17.
Центр обслуживания
населения Алмалинского
района города Алматы
г. Алматы, ул. Богенбай
батыра, 221
263-82-51
18.
Центр обслуживания
населения
Бостандыкского района
города Алматы
г. Алматы ул. Ходжанова, 9
248-17-77
19.
Центр обслуживания
населения Жетысуского
района города Алматы
г. Алматы, ул. Толеби, 155
268-89-98
20.
Центр обслуживания
населения Турксибского
района города Алматы
г. Алматы ул. Зорге, 9
234-09-64
21.
Центр обслуживания
населения № 1 района
Алматы города Астаны
г. Астана ул. Жубанова 2
37-02-06
22.
Центр обслуживания
населения № 2 района
Алматы города Астаны
г. Астана ул. 70 «а»
40-65-62
23.
Центр обслуживания
населения № 1 района
Сарыарка города Астаны
г. Астана, ул. Пушкина 97
37-70-65
24.
Центр обслуживания
населения № 2 района
Сарыарка города Астаны
г. Астана ул. 81, д. 85
43-84-14
Приложение 2 к стандарту оказания
через центры обслуживания населения
государственной услуги по выдаче
справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность

2) қызметтік борышты орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) түбегейлі және толық ақпарат беру;
5) ақпаратты қорғау және құпиялылық қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері мемлекеттік қызмет көрсетудің осы стандартына 2-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметті ұсыну сапасына наразылықтар болған жағдайда шағым Орталық директорының және (немесе) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі басшылығының атына беріледі.
22. Шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда пошта бойынша немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электронды түрде не Орталықтың кеңсесі арқылы жұмыс күндерінде қолма-қол қабылданады.
23. Қабылданған шағым Орталықтың ақпараттарды есепке алу журналында тіркеледі және заңнамада белгіленген мерзімде қаралады.
Заңнамада белгіленген тәртiппен берiлген өтiнiштер мiндеттi түрде қабылдануға, тiркелуге, есепке алынуға және қаралуға тиiс.
6. Байланыс ақпараты
24. Орталық директорының жұмыс және қабылдау кестесі Орталықтың жұмыс кестесіне сәйкес анықталады.
Орталықтың байланыс телефондары ақпараттардың ресми көздерінде және Орталық үй-жайларындағы стендтерде орналастырылады.
25. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мекен-жайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, веб-сайт: www.minjust.kz.
"Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын ауыстыруға немесе
сатуға рұқсат беру үшін нотариалды
кеңсеге анықтама беру" туралы мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына 1-қосымша
N
Орталықтардың атауы
Орталықтардың орналасқан мекен-жайлары
Телефон нөмірлері
1.
Астана қаласы Алматы ауданының N 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қ., Жұбанов көшесі, 2
37-02-06
2.
Астана қаласы Алматы ауданының N 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қ., 70 "а" көшесі
40-65-62
3.
Астана қаласы Сарыарқа ауданының N 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қ., Пушкин көшесі, 97
37-70-65
4.
Астана қаласы Сарыарқа ауданының N 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қ., 81 көше, 85 үй
43-84-14
5.
Алматы қаласы Алатау ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қ., Бөкеев көшесі, 128
377-19-55
6.
Алматы қаласы Алмалы ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қ., Бөгенбай батыр көшесі, 221
263-82-51
7.
Алматы қаласы Бостандық ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қ., Ходжанов көшесі, 9
248-17-77
8.
Алматы қаласы Жетісу ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қ., Төлеби көшесі, 155
268-89-98
9.
Алматы қаласы Түрксiб ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қ., Зорге көш., 9
234-09-64
10.
Ақмола облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Көкшетау қ., Әуезов көшесі, 189 "а"
40-10-76
11.
Ақтөбе қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Ақтөбе қ., Тургенев көшесі, 109
57-84-84
12.
Алматы облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Талдықорған қ., Тәуелсіздік, көшесі, 67 "б"
24-41-33
13.
Атырау облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Атырау қ., Баймұханов көшесі, 6
35-47-05
14.
Батыс Қазақстан облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Орал қ., Жамбыл көш., 81 үй
28-40-73
28-13-12
15.
Жамбыл облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Тараз қ., Қойгелді көшесі, 158 "а"
43-84-18
16.
Қарағанды облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Қарағанды қ., Қазыбек би ауданы, Чкалов көш., 7 үй
41-63-03
17.
Қостанай облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Қостанай қ., Таран көш., 114 үй
53-45-74
18.
Қызылорда облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Қызылорда қ., Мұратбаев көшесі, н/ж
23-05-78
19.
Маңғыстау облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Ақтау қ., 15 шағын ауд., 67 "б" үй
31-85-16
20.
Оңтүстік Қазақстан облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Шымкент қ., Мәделі Қожа көшесі
30-06-79
21.
Павлодар облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Павлодар қ., Павлов көшесі, 48
33-47-55
22.
Солтүстік Қазақстан облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Петропавл қ., Әуезов көшесі, 157
33-66-16
23.
Шығыс Қазақстан облысының
N 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы
Өскемен қ., Белинский көшесі, 37 "а"
22-24-28
24.
Шығыс Қазақстан облысының N 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы
Семей қ., 408-ші квартал, 21 үй
33-55-93
"Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын ауыстыруға немесе
сатуға рұқсат беру үшін нотариалды
кеңсеге анықтама беру" туралы мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына 2-қосымша
Кесте. Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есептік жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақытылығы

4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90 %
70 %
Приложение 14
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 декабря 2008 года № 335
Стандарт оказания через центры обслуживания населения
государственной услуги по выдаче справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета дорожной полиции МВД
для оформления наследства несовершеннолетним детям
1. Общие положения
1. Данная государственная услуга определяет порядок выдачи справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции МВД для оформления наследства несовершеннолетним детям.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании ЗаконаРеспублики Казахстан "О браке и семье", постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей оставшихся без попечения родителей".
4. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами через центры обслуживания населения (далее - ЦОН).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, является выдача справки-разрешения на получение пенсионных накоплений, справки-согласия в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции МВД на осуществление действий с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Рассмотрение документов в течение пятнадцати рабочих дней:
1) со дня регистрации заявления экспертиза представленных документов осуществляется в течение десяти рабочих дней, справка в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции МВД оформляется в течение пяти рабочих дней, после чего выдается заявителю;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации, получении талона) до 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги не более 30 минут.
8. Оказание государственной услуги бесплатное.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги расположена также на веб-сайте местных исполнительных органов и ЦОНов, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях ЦОН.

4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
85%
75%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2008 жылғы 10 желтоқсандағы
N 335 бұйрығына
14-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Зейнетақы қорларына, ІІМ Жол полициясы комитетінің
аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны
ресімдеу үшін анықтама беру 1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік қызмет зейнетақы қорларына, ІІМ Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтама беру тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Неке және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі N 1346 қаулысының негізінде жүзеге асырылады
4. Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы органдары халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны зейнетақы жинағын алуға рұқсат беру анықтамасын, ІІМ Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға тиесілі мүлікпен әрекеттерді жүзеге асыруға арналған келісу анықтамасын беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Құжаттарды қарастыру мерзімі он бес жұмыс күні ішінде:
1) ұсынылған құжаттарға сараптама өтініш тіркелген күннен бастап он жұмыс күнінің ішінде жүргізіледі, зейнетақы қорларына, ІІМ Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне анықтама бес жұмыс күнінің ішінде рәсімделіп, одан кейін өтініш берушіге беріледі.
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде (тіркеу, талон алу кезінде) кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 30 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 30 минуттан көп емес.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тегін.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген веб-сайттарында, сондай-ақ ақпараттардың ресми көздерінде және орталықтар үй-жайларындағы стендтерде орналастырылады.

4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90 %
70 %
Приложение 15
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 декабря 2008 года № 335
Стандарт оказания через центры обслуживания населения
государственной услуги по выдаче разрешений в банки для
оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего
несовершеннолетнему
1. Общие положения
1. Данная государственная услуга определяет порядок выдачи разрешения в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании Гражданского кодекса Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", Закона Республики Казахстан "О браке и семье", постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей оставшихся без попечения родителей".
4. Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом через центры обслуживания населения (далее - ЦОН).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, является выдача справки-разрешения в банки на оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) Рассмотрение документов осуществляется в течение 15 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации, получении талона) до 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги не более 30 минут.
8. Оказание государственной услуги бесплатное.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги расположена также на веб-сайте местных исполнительных органов и ЦОНов, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров.
10. Государственная услуга предоставляется шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
85%
75%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2008 жылғы 10 желтоқсандағы
N 335 бұйрығына
15-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
Кәмелетке толмағандарға тиесілі тұрғын үйді банкке несие
ресімдеу үшін кепілге қоюға рұқсат беру 1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік қызмет кәмелетке толмағанға тиесілі тұрғын үйді банкке несие ресімдеу үшін кепілге қоюға рұқсат беру тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Неке және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі N 1346 қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы органдары халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚО) арқылы көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үйді кепілге қойып несие рәсімдеуге банкке рұқсат беру анықтамасын беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) Құжаттарды қарау 15 күнтізбелік күннің ішінде жүзеге асырылады;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде (тіркеу, талон алу кезінде) кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 30 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 30 минуттан көп емес.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тегін.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген веб-сайттарында, сондай-ақ ақпараттардың ресми көздерінде және орталықтар үй-жайларындағы стендтерде орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет аптаның алты күнінде, жексенбіні қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін ұсынылады. Қабылдау "электронды" кезек тәртібімен, алдын-ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

11. Государственная услуга оказывается в здании ЦОН. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения справки-разрешения в банки представляются:
заявление от обоих родителей (супругов) несовершеннолетних детей;
оригиналы и копии удостоверений личности родителей;
свидетельство о рождении ребенка (детей; личное присутствие детей 10 лет и старше (до 18 лет);
оригинал и копия свидетельства о браке;
оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, справка по форме N 4 в случае рождения ребенка вне брака);
оригиналы и копии документов на квартиру (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на квартиру, домовая книга);
письмо из банка о выдаче справки на разрешение залога жилья, принадлежащего несовершеннолетнему;
доверенность, заверенная нотариусом, от супруга(-и), если кто-либо из них отсутствует;
заявление на гарантийное жилье, нотариально заверенное: от близких родственников, от родителей несовершеннолетних.
13. Бланки размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у консультантов ЦОН.
14. Прием документов осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОН.
15. Потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОН принявшего заявление на оформление документов.
16. Выдача готовых документов потребителю осуществляется инспектором ЦОН посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в установленный срок, ЦОН обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
17. Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 12 настоящего стандарта и ненадлежащем оформлении документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в ЦОН с письменным обоснованием причин отказа.
3. Принципы работы
18. Деятельность ЦОН основывается на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;

11. Мемлекеттік қызмет Орталық ғимаратында көрсетіледі. Орталық залында анықтама бюросы, күту үшін креслолар, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналасқан.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Банкке рұқсат беру анықтамасын алу үшін ұсынылады:
кәмелетке толмаған балалардың ата-анасының (ерлі-зайыптылардан) әрқайсысынан өтініш;
ата-аналарының жеке куәліктерінің түпнұсқасы мен көшірмелері;
баланың туу туралы куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі (балалардың, 10 жастан және одан жоғары өзінің болуы (18 жасқа дейін);
неке қию туралы куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
басқа да құжаттардың түпнұсқасы мен көшірмесі (некені бұзу туралы, қайтыс болу туралы куәлік, бала некеден тыс туған жағдайда N 4 нысан бойынша анықтама);
пәтер құжаттарының түпнұсқалары мен көшірмелері (шарт, жылжымайтын мүлікке құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, пәтердің техникалық төлқұжаты, үй кітабы);
кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үйді кепілге қоюға рұқсат беру үшін анықтама беру туралы банк хаты;
ерлі-зайыптылардың біреуі жоқ болса, олардың біреуінен алынған сенімхат (нотариуспен расталған);
жақын туыстарынан, кәмелетке толмаған баланың ата-аналарынан нотариалды расталған кепілді мүлікке өтініш.
13. Бланкілер күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады, не Орталықтың консультантында болады.
14. Құжаттар (бланкілер, нысандар, өтініштер және басқа да құжаттар) қабылдауды арнайы жабдықталған үй-жайларда Орталық қызметкерлері (операторлары) жүзеге асырады.
15. Өтініш иесіне:
сауалдың нөмірі және қабылдау күні;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттардың беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
16. Дайын құжаттарды тұтынушыға беру Орталық инспекторымен "терезе" арқылы күн сайын мерзімі көрсетілген қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзімінде хабарласпаған жағдайда, Орталық олардың бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды Жылжымайтын мүлік орталығына береді.
17. Құжаттарды ресімдеу кезінде қателіктер анықталса, осы стандарттың 12-тармағында көзделген толық емес құжаттар пакетін берген және құжаттарды тиісінше ресімдемеген жағдайда уәкілетті орган құжаттар пакетін алғаннан кейін екі жұмыс күнінің ішінде қайтару себептерін жазбаша дәлелдеп, Орталыққа қайтарып береді.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Орталық қызметі:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
95 %
70 %
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90 %
70 %
Приложение 16
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 декабря 2008 года № 335
Стандарт оказания через центры обслуживания населения
государственной услуги по выдаче справок решения совета
опеки и попечительства для сделок, затрагивающих интересы
несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища
1. Общие положения
1. Данная государственная услуга определяет порядок выдачи справок решения совета опеки и попечительства для сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании Гражданского Кодекса Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", Закона Республики Казахстан "О браке и семье", постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей".
4. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами через центры обслуживания населения (далее - ЦОН).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, является выдача справки решения совета опеки и попечительства для сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Рассмотрение документов в течение пятнадцати рабочих дней:
1) со дня регистрации заявления экспертиза представленных документов осуществляется в течение десяти рабочих дней, справка решения совета опеки и попечительства оформляется в течение пяти рабочих дней, после чего выдается заявителю;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации, получении талона) до 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги не более 30 минут.

4.2. белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырылған негізді шағымдардың % (үлесі)
95%
70%
4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
85%
75%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2008 жылғы 10 желтоқсандағы
N 335 бұйрығына
16-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке
толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді жасау
үшін қорғаншылар мен қамқоршылар кеңесінің шешіміне
анықтама беру 1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік қызмет тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді жасау үшін қорғаншылар мен қамқоршылар кеңесінің шешіміне анықтама беру тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Неке және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі N 1346 қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы органдары халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚО) арқылы көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді жасау үшін қорғаншылар мен қамқоршылар кеңесінің шешіміне анықтаманы беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Құжаттарды қарастыру мерзімі он бес жұмыс күні ішінде:
1) ұсынылған құжаттарға сараптама өтініш тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде жүргізіледі, тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді жасау үшін қорғаншылар мен қамқоршылар кеңесінің шешіміне анықтама бес жұмыс күні ішінде рәсімделіп, одан кейін өтініш берушіге беріледі.
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде (тіркеу, талон алу кезінде) кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 30 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 30 минуттан көп емес.

4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90 %
70 %
Приложение 17
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 декабря 2008 года № 335
Стандарт оказания через центры обслуживания населения
государственной услуги по выдаче справок о смерти
1. Общие положения
1. Данная государственная услуга определяет порядок выдачи справки о смерти в медицинских организациях через центры обслуживания населения.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании   постановления Правительства Республики Казахстан № 561 от 30 июня 2007 года "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан № 520 от 27 августа 2007 года "О введении медицинской документации, удостоверяющей случай рождения, смерти и перинатальной смерти".
4. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами через центры обслуживания населения (далее - ЦОН).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, является выдача учетной формы первичной медицинской документации № 106/у-07 "Врачебное свидетельство о смерти", удостоверяющая факт смерти.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (в том числе жителям города, иногородним гражданам, иностранным гражданам), прожившим вместе с умершим или его родственникам, а в случае отсутствия таковых - органам внутренних дел, обнаружившим труп (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, подачи электронного запроса для получения государственной услуги - пятидневный срок;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов, формирования электронного запроса - 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 30 минут.
8. Оказание государственной услуги бесплатное.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги расположена также на веб-сайте местных исполнительных органов и ЦОН, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях ЦОН.
10. Государственная услуга предоставляется шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
85%
75%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2008 жылғы 10 желтоқсандағы
N 335 бұйрығына
17-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
Қайтыс болу туралы анықтама беру 1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік қызмет халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы медициналық ұйымдарға қайтыс болу туралы анықтамалар беру тәртібін анықтайды
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысының, "Туу, қайтыс болу және перинаталдық өлім жағдайларын куәландыратын медициналық құжаттаманы енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2007 жылғы 27 тамыздағы N 520 бұйрығының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы органдар халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚО) арқылы көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны қайтыс болу фактісін куәландыратын "Қайтыс болғаны туралы дәрігерлік куәлік" N 106/у-03 бастапқы медициналық құжаттаманы есепке алу нысанын беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға қайтыс болған мен бірге тұрған немесе оның туысқандарына (соның ішінде қала тұрғындары, басқа қаладан келгендер, шетел азаматтары), егер ондай болмаған жағдайда - мәйітті тауып алған ішкі істер органдарына (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды тапсырған, электрондық сауал жіберген сәттен бастап, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – бес күндік мерзім;
2) қажетті құжаттарды тапсырған, электрондық сауалды қалыптастырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 30 минут;
3) құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тегін.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген веб-сайттарында, сондай-ақ ақпараттардың ресми көздерінде және орталықтар үй-жайларындағы стендтерде орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет аптаның алты күнінде, жексенбіні қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін ұсынылады. Қабылдау "электронды" кезек тәртібімен, алдын-ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
95 %
70 %
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90 %
70 %
Приложение 18
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 декабря 2008 года № 335
Стандарт оказания через центры обслуживания населения
государственной услуги по выдаче справки для приобретения
техники в лизинг
1. Общие положения
1. Выдача справки для приобретения техники в лизинг - услуга, осуществляемая с целью предоставления возможности субъектам сельского хозяйства приобретения специализированной техники в лизинг.
2. Государственная услуга частично автоматизирована.
3. Постановления Правительства Республики Казахстан № 561 от 30 июня 2007 года "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
4. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами через центры обслуживания населения (далее - ЦОН).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки для приобретения техники в лизинг.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, подачи электронного запроса для получения государственной услуги - 15 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов, формирования электронного запроса - 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги расположена также на веб-сайтах местных исполнительных органов и ЦОН, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях ЦОН.
10. Государственная услуга предоставляется шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Ветераны Великой Отечественной войны обслуживаются вне очереди.
11. Государственная услуга оказывается в здании ЦОН. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.

4.2. белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырылған негізді шағымдардың % (үлесі)
95%
70%
4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
85%
75%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылылығына қанағаттанған тұтынушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2008 жылғы 10 желтоқсандағы
N 335 бұйрығына
18-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
Лизингке техниканы сатып алу үшін анықтама беру 1. Жалпы ережелер
1. Лизингке техника сатып алу үшін анықтама беру – ауыл шарушылығы субъектілеріне лизингке мамандандырылған техника сатып алу мүмкіндігін беру мақсатында жүзеге асырылатын қызмет.
2. Мемлекеттік қызмет ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы органдар халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚО) арқылы көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны лизингке техника сатып алу үшін анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды тапсырған, электрондық сауал жіберген сәттен бастап, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі - 15 күнтізбелік күн;
2) қажетті құжаттарды тапсырған, электрондық сауалды қалыптастырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 30 минут;
3) құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тегін.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген веб-сайттарында, сондай-ақ ақпараттардың ресми көздерінде және орталықтар үй-жайларындағы стендтерде орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет аптаның алты күнінде, жексенбіні қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін ұсынылады. Қабылдау "электронды" кезек тәртібімен, алдын-ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне кезектен тыс қызмет көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет Орталық ғимаратында көрсетіледі. Орталық залында анықтама бюросы, күту үшін креслолар, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналасқан.