Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Выдача справки о смерти"
Постановление Акимата города Астаны от 5 марта 2008 года N 18-279п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 13 марта 2008 года N 509. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 26 марта 2009 года N 06-285п
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 26.03.2009 N 06-285п
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", в целях повышения качества оказания государственных услуг акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги "Выдача справки о смерти" (далее - государственная услуга), предоставляемой Государственным учреждением "Департамент здравоохранения города Астаны" (далее - Департамент).
2. Департаменту обеспечить опубликование утвержденного стандарта государственной услуги в средствах массовой информации городского значения, в том числе ежегодно утверждаемых значений показателей качества и доступности;
в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, и до 15 декабря каждого отчетного года обеспечить предоставление ежеквартальной и годовой отчетности по достижению целевых значений показателей качества и доступности в отдел мониторинга государственных услуг аппарата Акима города Астаны.
3. Департаменту обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя Акима города Астаны Султанова Е.Х.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким
Утвержден
постановлением акимата
города Астаны
от 5 марта 2008 года
N 18-279п
Стандарт
оказания государственной услуги
"Выдача справок о смерти"
1. Общие положения
1. Данная государственная услуга определяет порядок выдачи врачебного свидетельства о смерти в медицинских организациях города Астаны.
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании пункта 124 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 561 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан N 520 от 27 августа 2007 года "О введении медицинской документации, удостоверяющей случай рождения, смерти и перинатальной смерти" (зарегистрирован в реестре нормативных правовых актов Министерства юстиции Республики Казахстан N 4946 от 27 сентября 2007 года).

"Өлім туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартын бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 5 наурыздағы N 18-279қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2008 жылғы 13 наурызда нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 509 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 26 наурыздағы N 06-285қ қаулысымен
Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009.03.26 N 06-285қ қаулысымен
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" N 558  қаулысына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын көтеру мақсатында Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Астана қаласының Денсаулық сақтау департаменті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) көрсететін "Өлім туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) ұсынылған стандарты бекітілсін.
2. Департамент мемлекеттік қызмет көрсетудің бекітілген стандартын, оның ішінде жыл сайын бекітілетін көрсеткіштердің сапасы мен қол жетімділігін, қалалық маңызы бар бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды;
есептік тоқсаннан кейінгі айдың 10 жұлдызына және әрбір есеп беру жылдың 15 желтоқсанына дейін Астана қаласы әкімі аппаратының мемлекеттік қызметтер мониторингі бөліміне сапа көрсеткіштері мен қол жетімділіктің мақсатты мәндеріне қол жеткізу жөнінде тоқсан сайынғы және жылдық есеп беруді қамтамасыз етсін.
3. Департамент осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің бірінші орынбасары Е.Х. Сұлтановқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланған кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім                                              А.Мамин
Астана қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 5 наурыздағы
N 18-279қ қаулысымен
бекітілді
Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
"Өлім туралы анықтама беру"
1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік қызмет Астана қаласының медицина ұйымдарында "Қайтыс болғаны туралы дәрігерлік куәлік" беру тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Жеке заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 561 қаулысының 124-тармағына, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2007 жылғы 27 тамыздағы "Туу, қайтыс болу және перинаталдық өлім жағдайларын куәландыратын медициналық құжаттаманы енгізу туралы" N 520 бұйрығының (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2007 жылғы 27 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесіндерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4946 болып енгізілген) негізінде жүзеге асырылады.

4. Государственная услуга оказывается следующими подведомственными учреждениями Департамента:
1) Государственное коммунальное казенное предприятие "Городская больница N 1", адрес: город Астана, улица Бейбитшилик, 47а, телефон: 3173 43;
2) Государственное коммунальное казенное предприятие "Городская поликлиника N 1", адрес: город Астана, улица Сейфуллина, 42, телефон: 4128 84;
3) Государственное коммунальное казенное предприятие "Городская поликлиника N 2", адрес: город Астана, проспект Республики, 164, телефон: 39 56 59;
4) Государственное коммунальное казенное предприятие "Городская поликлиника N 3", адрес: город Астана, проспект Республики, 166, телефон: 28 21 77;
5) Государственное коммунальное казенное предприятие "Городская поликлиника N 4", адрес: город Астана, улица N 103, дом 1, телефон: 31 75 38;
6) Государственное коммунальное казенное предприятие "Городская поликлиника N 5", адрес: город Астана, проспект Республики, 166,телефон: 93 34 61;
7) Государственное коммунальное казенное предприятие "Городская поликлиника N 6", адрес: город Астана, проспект Абылай хана, 22/1, телефон: 35 84 71;
8) Государственное коммунальное казенное предприятие "Городская поликлиника N 7", адрес: город Астана, проспект Абая, 133, телефон: 32 25 77;
9) Государственное коммунальное казенное предприятие "Городская поликлиника N 8", адрес: город Астана, Сембинова, 166, телефон: 35 16 26;
10) Государственное учреждение "Городская инфекционная больница", адрес: город Астана, улица К. Кумысбекова, 51, телефон: 23 82 78;
11) Государственное учреждение "Городская детская инфекционная больница", адрес: город Астана, улица Махтымкули, 2/1, телефон: 35 57 86;
12) Государственное учреждение "Городская детская больница N 1", адрес: город Астана, улица Желтокасан, 42, телефон: 31 75 38;
13) Государственное учреждение "Городская детская больница N 2", адрес: город Астана, проспект Манаса, 10, телефон: 36 60 65;
14) Государственное учреждение "Родильный дом N 1", адрес: город Астана, улица Кадыргали Жалайыри, 70, телефон: 39 58 19;
15) Государственное учреждение "Перинатальный центр", адрес: город Астана, проспект Манаса, 10, телефон: 36 60 70;
16) Государственное учреждение "Родильный дом N 3", адрес: город Астана, Кадыргали Жалайыри, 70, телефон: 30 24 93;
17) Государственное учреждение "Медицинский центр проблем психического здоровья", адрес: город Астана, улица Ильяса Жансугурова, 7, телефон: 35 52 87;
18) Государственное учреждение "Городской противотуберкулезный диспансер", адрес: город Астана, улица Махтымкули, 9, телефон: 35 54 41;

4. Мемлекеттік қызметті Департаментке қарасты келесі мекемелер көрсетеді:
1) "N 1 қалалық аурухана" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны, мекен-жайы: Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 47а, телефон: 31 73 43;
2) "N 1 қалалық емхана" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны, мекен-жайы: Астана қаласы, Сейфуллин көшесі, 28, телефон: 41 28 84;
3) "N 2 қалалық емхана" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны, мекен-жайы: Астана қаласы, Республика даңғылы, 164, телефон: 39 56 59;
4) "N 3 қалалық емхана" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны, мекен-жайы: Астана қаласы, Республика даңғылы, 166, телефон: 28 21 77;
5) "N 4 қалалық емхана" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны, мекен-жайы: Астана қаласы, N 103 көшесі, 1 үй, телефон: 32 79 31;
6) "N 5 қалалық емхана" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны, мекен-жайы: Астана қаласы, Республика даңғылы, 166, телефон: 28 92 18;
7) "N 6 қалалық емхана" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны, мекен-жайы: Астана қаласы, Абылай хан даңғылы, 22/1, телефон: 35 84 71;
8) "N 7 қалалық емхана" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны, мекен-жайы: Астана қаласы, Абай даңғылы, 133, телефон: 79 36 86;
9) "N 8 қалалық емхана" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны, мекен-жайы: Астана қаласы, Сембинов көшесі, 4/1, телефон: 37 30 82;
10) "Қалалық жұқпалы аурулар ауруханасы" мемлекеттік мекемесі, мекен-жайы: Астана қаласы, Қ. Құмысбеков көшесі, 51, телефон: 23 82 78;
11) "Қалалық балалар жұқпалы аурулар ауруханасы" мемлекеттік мекемесі, мекен-жайы: Астана қаласы, Мақтымқұлы көшесі, 2/1, телефон: 35 57 86;
12) "N 1 қалалық балалар ауруханасы" мемлекеттік мекемесі, мекен-жайы: Астана қаласы, Желтоқсан көшесі, 42, телефон: 31 75 38;
13) "N 2 қалалық балалар ауруханасы" мемлекеттік мекемесі, мекен-жайы: Астана қаласы, Манас даңғылы, 10, телефон: 36 60 65;
14) "N 1 перзентхана" мемлекеттік мекемесі, мекен-жайы: Астана қаласы, Қадырали Жалайыри көшесі, 70, телефон: 39 58 19;
15) "Перинаталдық орталық" мемлекеттік мекемесі, мекен-жайы: Астана қаласы, Манас даңғылы, 10, телефон: 36 60 65;
16) "N 3 перзентхана" мемлекеттік мекемесі, мекен-жайы: Астана қаласы, Қадырали Жалайыри көшесі, 70, телефон: 30 24 93;
17) "Психикалық денсаулық проблемаларының медициналық орталығы" мемлекеттік мекемесі, мекен-жайы: Астана қаласы, Ілияс Жансүгірұлы, 7, телефон: 35 52 87;
18) "Қалалық туберкулезге қарсы диспансер" мемлекеттік мекемесі, мекен-жайы: Астана қаласы, Мақтымқұлы көшесі, 9, телефон: 35 54 41;

19) Государственное коммунальное казенное предприятие "Центр дерматологии и болезней, передающихся половым путем", адрес: город Астана, проспект Республики, 164/1, телефон: 22 60 92;
20) Государственное учреждение "Городской онкологический диспансер", адрес: город Астана, Махтымкули, 3, телефон: 35 54 27;
21) Государственное коммунальное казенное предприятие "Центр медико-социальной реабилитации", адрес: город Астана, улица Ильяс Жансугурова, 7, телефон: 35 68 25;
22) Государственное коммунальное казенное предприятие "Паталого-анатомическое бюро", адрес: город Астана, улица Ильяс Жансугурова, 10, телефон: 35 52 84;
23) Государственное коммунальное казенное предприятие "Семейно-врачебная амбулатория "Сеним", адрес: город Астана, улица Акбидай, 15 телефон: 31 21 72;
24) Государственное коммунальное казенное предприятие "Семейно-врачебная амбулатория "Шипагер", адрес: город Астана, улица Шалкоде, 2, телефон: 24 00 30;
25) Государственное коммунальное казенное предприятие "Семейно-врачебная амбулатория "Промышленный", адрес: город Астана, Карасакал Еримбет, 19, телефон: 23 16 66;
26) Государственное коммунальное казенное предприятие "Семейно-врачебная амбулатория "Демеу", адрес: город Астана, проспект Абылай хана, 1, телефон: 27 45 15;
27) Государственное коммунальное казенное предприятие "Семейно-врачебная амбулатория "Интернациональный", адрес: город Астана, жилой массив Интернациональный, улица Мира, 16, телефон: 29 72 78.
5. Выдается учетная форма первичной медицинской документации N 106/у-03 "Врачебное свидетельство о смерти", удостоверяющая случай смерти.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (в том числе жителям города, иногородним гражданам, иностранным гражданам), прожившим вместе с умершим или его родственникам, а в случае отсутствия, таковых - органам внутренних дел, обнаружившим труп и органам записи актов гражданского состояния (далее - потребитель).
7. Государственная услуга оказывается единовременно.
8. Оказание государственной услуги бесплатное.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается в поликлиниках, семейно-врачебных амбулаториях, Центрах первичной медико-санитарной помощи, стационарах, патологоанатомическом бюро, Центрах судебной медицины и подведомственных организациях Департамента.
10. Государственная услуга оказывается ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней с 9.00 часов до 18.00 часов.
Перерыв на обед: с 13.00 до 14.00 часов. Предварительная запись не осуществляется.
11. Государственная услуга оказывается в медицинских организациях, предоставляющих врачебные свидетельства о смерти, в которых имеются специализированные кабинеты для выдачи справок.
Люди с ограниченными возможностями обслуживаются вне очереди.

19) "Дерматология және жыныс қатынас ауруларын алдын ала емдеу орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны, мекен-жайы: Астана қаласы, Республика даңғылы, 164/1, телефон: 22 60 92;
20) "Қалалық онкологиялық диспансер" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны, мекен-жайы: Астана қаласы, Мақтымқұлы көшесі, 3, телефон: 35 54 27;
21) "Медициналық-әлеуметтік сауықтыру орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны, мекен-жайы: Астана қаласы, Ілияс Жансүгірұлы, 7, телефон: 35 68 25;
22) "Паталогоанатомиялық бюро" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны, мекен-жайы: Астана қаласы, Ілияс Жансүгірұлы, 10, телефон: 35 52 84;
23) "Сенім" отбасылық-дәрігерлік амбулаториясы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны, мекен-жайы: Астана қаласы, Ақбидай көшесі, 15, телефон: 31 21 72;
24) "Шипагер" отбасылық-дәрігерлік амбулаториясы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны, мекен-жайы: Астана қаласы, Қарасақал Ерімбет көшесі, 19, телефон: 24 00 30;
25) "Промышленный" отбасылық-дәрігерлік амбулаториясы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны, мекен-жайы: Астана қаласы, Шалкөде көшесі, 2, телефон: 23 16 66;
26) "Демеу" отбасылық-дәрігерлік амбулаториясы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны, мекен-жайы: Астана қаласы, Абылай хан даңғылы, 1, телефон: 27 45 15;
27) "Интернациональный" отбасылық-дәрігерлік амбулаториясы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны, мекен-жайы: Астана қаласы, Интернациональный тұрғын алабы, Бейбітшілік көшесі, 16, телефон: 29 72 78.
5. Мемлекеттік қызмет N 106/у-03 "Қайтыс болғаны туралы дәрігерлік куәлік" беру нысанымен аяқталады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға қайтыс болған мен бірге тұрған немесе оның туысқандарына (соның ішінде қала тұрғындары, басқа қаладан келгендер, шетел азаматтары), егер ондай болмаған жағдайда - мәйітті тауып алған ішкі істер органдарына және азаматтық хал актілерін жазу органдарына (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет бір күн ішінде көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тегін.
9. Мемлекеттік қызмет тәртібі туралы толық ақпарат емханаларда, отбасылық-дәрігерлік амбулаторияларда, алғашқы медициналық-санитарлық көмек көрсету орталықтарында, стационарларда, патологоанатомиялық бюрода, Сот медицина орталықтарында және Департаментке қарасты ұйымдарда орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі, жексенбі және мерекелік күндерден басқа күн сайын сағат 9.00-ден - 18.00-ге дейін көрсетіледі.
Түскі үзіліс: сағат 13.00-ден - 14.00-ге дейін.
Алдын ала жазылу жүргізілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет анықтама беретін мамандандырылған кабинеттер бар қайтыс болғаны туралы дәрілік куәлік беретін медицина ұйымдарында көрсетіледі.
Мүмкіндіктері шектеулі тұлғалар кезексіз қабылданады.

2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения врачебного свидетельства о смерти предоставляются:
1) физическими лицами, проживающими вместе с умершим - документы, удостоверяющие их личность и личность умершего, амбулаторная карта умершего;
2) сотрудниками органов внутренних дел и органов Записи актов гражданского состояния Департамента юстиции - служебные удостоверения.
13. Бланки заявлений для получения государственной услуги не требуются.
14. Государственная услуга оказывается в кабинетах для выдачи справок в медицинских организациях, предоставляющих врачебные свидетельства о смерти (поликлиники, семейно-врачебные амбулатории, Центры первичной медико-санитарной помощи, стационары, патологоанатомическое бюро, Центр судебной медицины).
15. Документ, подтверждающий, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги не требуется.
16. Врачебное свидетельство о смерти выдается лечащим врачом умершего, дежурным врачом (дежурным администратором), заведующим отделением в котором умер больной, заместителем главного врача, патологоанатомом, судебно-медицинским экспертом.
17. Врачебное свидетельство о смерти не оформляется заочно, без личной констатации медицинским работником факта смерти.
3. Принципы работы
18. Деятельность Департамента и его территориальных подразделений основывается на принципах:
1) соблюдения Конституции и законов Республики Казахстан;
2) противостояния проявлениям коррупции;
3) беспрекословного соблюдения государственной и трудовой дисциплины;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации об оказываемой государственной услуге;
5) недопущения нарушения прав и свобод потребителей;
6) недопущения бюрократизма и волокиты при рассмотрении заявлений;
7) сохранности информации о содержании документов потребителей;
8) обеспечения конфиденциальности документов;
9) обеспечения сохранности неполученных в установленном периоде документов потребителя;
10) корректности и вежливости.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. При необходимости обжаловать действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц потребитель может обратиться в:

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Қайтыс болғаны туралы дәрігерлік куәлікті алу үшін:
1) қайтыс болған адаммен бірге тұрған жеке тұлғалар олардың жеке куәлігін және өлген адамның тұлғасын, қайтыс болған адамның амбулаторлық картасын;
2) ішкі істер органдарының және Әділет департаментінің азаматтық хал актілерін жазу органдарының қызметкерлері - қызметтік куәліктерін ұсынады.
13. Мемлекеттік қызмет алу үшін бланкілерді толтыру қажет емес.
14. Мемлекеттік қызмет қайтыс болғаны туралы дәрігерлік куәлікті ұсынатын медицина ұйымдарында анықтаманы беруге арналған кабинеттерде (емханалар, отбасылық-дәрігерлік амбулаториялар, алғашқы медициналық-санитарлық көмек көрсету орталықтары, стационарлар, патологоанатомиялық бюро, Сот медицинасының орталығы) көрсетіледі.
15. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметтердің мерзімі көрсетілген мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды тапсыруды растайтын құжат қажет емес.
16. Қайтыс болғаны туралы дәрігерлік куәлікті қайтыс болған адамның емдеген дәрігері, кезекші дәрігер (кезекші әкімшілікпен), науқас өлген бөлімшенің меңгерушісі, бас дәрігерін орынбасары, сот-медициналық сарапшысы береді.
17. Қайтыс болғаны туралы дәрігерлік куәлік қайтыс болған фактісін бекіткен медицина қызметкерінің жеке фактіні көрсетпей сырттай түрде дайындалмайды.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Департаменттің және аумақтық органдарының қызметі:
1) Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын сақтау;
2) сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұру;
3) мемлекеттік және еңбек тәртібін бұлжытпай сақтау;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
5) тұтынушылардың құқықтары мен бостандықтарын бұзуға жол бермеу;
6) өтініштерді қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйдаға жол бермеу;
7) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты сақтау;
8) құжаттардың құпиялылығын қамтамасыз ету;
9) белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
10) сыпайы және әдепті болу қағидаларына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе басқа да субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қолжетімдік көрсеткіштерінің нысаналы маңызы жыл сайын арнайы құралған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану қажеттілігі кезінде тұтынушы:

1) Государственное Учреждение "Департамент здравоохранения города Астаны": телефон приемной директора 75 27 07, 75 21 97, адрес электронной почты - e-mail: lpodz@mail.kz.
2) Городские медицинские организации, предоставляющие справки о смерти - приемные руководителей медицинских организаций (согласно приложению).
22. Жалоба принимается:
Государственное Учреждение "Департамент здравоохранения города Астаны", 415 кабинет, отдел лечебно-профилактической работы, - e-mail: lpodz@mail.kz.
Приемные руководителей городских медицинских организаций, предоставляющих справки о смерти.
23. Рассмотрение жалоб, поступающих в Департамент осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Жалобы, поданные в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
6. Контактная информация
24. Прием потребителей осуществляется в соответствии с установленным графиком работы Департамента:
1) Директор Департамента:
Адрес: город Астана, улица Бейбитшилик, 11, кабинет N 421 телефон приемной 75 27 07,
Адрес электронной почты: astana_dep_zdrav@topmail.kz
График работы: ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней, перерыв с 13.00 до 15.00 часов.
Прием по личным вопросам: вторник с 17.00 до 19.00 часов, кроме праздничных дней.
2) Заместитель Директора Департамента:
Адрес: город Астана, улица Бейбитшилик, 11, кабинет N 412 телефон приемной 75 28 78,
Адрес электронной почты: astana_dep_zdrav@topmail.kz
График работы: ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней, перерыв с 13.00 до 15.00 часов,
Прием по личным вопросам: среда с 17.00 до 19.00 часов, кроме праздничных дней.
3) Заместитель акима города Астаны:
Адрес: город Астана, улица Бейбитшилик, 11., кабинет N 225 телефон приемной 75 21 47,
Адрес электронной почты: akimat225@mail.ru
Прием по личным вопросам: понедельник с 16.00 до 18.00 часов, кроме праздничных дней.
25. Дополнительные виды информации вывешиваются на стендах в медицинских организациях города Астаны.
Приложение N 1
к стандарту оказания
государственной услуги
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в 2008
году
Текущее
значение
показателя
в 2007
году
1
2
3
4

1) "Астана қаласының Денсаулық сақтау департаменті" мемлекеттік мекемесі: директордың қабылдау бөлмесінің телефоны 75 27 07, 75 21 97, электронды поштаның мекен жайы - e-mail: lpozd@mail.kz.;
2) Қайтыс болғаны туралы анықтаманы ұсынатын қала медицина ұйымдары - медицина ұйымдары басшыларының қабылдау бөлмелеріне (қосымшаға сәйкес) шағымдана алады.
22. Шағым:
"Астана қаласының Денсаулық сақтау департаменті "мемлекеттік мекемесі, 415 кабинет, емдеу - алдын-алу жұмыстары бөлімі, - e-mail: lpozd@mail.kz. қабылданады.
Қайтыс болғаны туралы анықтаманы ұсынатын қала медицина ұйымдары басшыларының қабылдау бөлмелері.
23. Департаменттің атына келіп түсетін азаматтардың шағымдарын қарастыру тәртібі мен уақыты Қазақстан Республикасы заңнамасының бекітілген тәртібі бойынша жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіпте берілген шағымдар міндетті түрде қабылданады, тіркеуге алынады, есепке алынады және қарастырылады.
6. Байланыс ақпараты
24. Департаменттің бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес тұтынушыларды қабылдау жүзеге асырылады:
1) Департамент директоры:
Мекен-жайы: Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 11, N 421 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 75 27 07.
Электронды пошта мекен-жайы: astana_dep_zdrav@topmail.kz.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, сенбі, жексенбі және мерекелік күндерден басқа, үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін.
Жеке сұрақтар бойынша қабылдау: сейсенбі сағат 17.00-ден 19.00-ге дейін, мерекелік күндерден басқа.
2) Департамент директорының орынбасары:
Мекен-жайы: Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 11, N 412 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 75 28 78.
Электронды пошта мекен-жайы: astana_dep_zdrav@topmail.kz.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, сенбі, жексенбі және мерекелік күндерден басқа, үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін.
Жеке сұрақтар бойынша қабылдау: сәрсенбі сағат 17.00-ден 19.00-ге дейін, мерекелік күндерден басқа.
3) Астана қаласы әкімінің орынбасары:
Мекен-жайы: Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 11, N 225 кабинет, қабылдау бөлмесінің телефоны: 75 21 47.
Электронды пошта мекен-жайы: akimat225@mail.ru.
Жеке сұрақтар бойынша қабылдау: дүйсенбі сағат 16.00-ден 18.00-ге дейін, мерекелік күндерден басқа.
25. Қосымша ақпараттың түрлері Астана қаласы медицина ұйымдарының стендтерінде ілініп тұрады.
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына қосымша
Кесте. Сапа мен қолжетімдік көрсеткіштерінің маңызы
Сапа мен қолжетімдік
көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норма-
тивтік
маңызы
2008 жылы
көрсеткіш-
тің ағымда-
ғы маңызы
2007 жылы
көрсеткіш-
тің ағымда-
ғы маңызы
1
2
3
4