Об утверждении форм актов государственного инспектора труда
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 сентября 2009 года № 292-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 октября 2009 года № 5826. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 904
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.11.2015 № 904 (вводится в действие с 01.01.2016).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 5.
В соответствии с пунктом 4 статьи 333 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы актов государственного инспектора труда:
1) предписание:
об устранении нарушений требований трудового законодательства Республики Казахстан (приложение 1);
о проведении профилактических работ по безопасности и охране труда на производственных объектах и оборудовании, а также в производственных процессах для предотвращения возникновения травмоопасных и аварийных ситуаций (приложение 2);
о запрещении (приостановлении) эксплуатации отдельных производств, цехов, участков, рабочих мест и оборудования и деятельности организации в целом (приложение 3);
2) протокол об административном правонарушении (приложение 4);
3) постановление по делу об административном правонарушении (приложение 5);
4) постановление о прекращении производства по делу об административном правонарушении (приложение 6).
2. Руководителям территориальных органов Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ознакомить государственных инспекторов труда с утвержденными формами актов государственного инспектора труда и принять необходимые меры по неукоснительному их исполнению.
3. Департаменту труда и социального партнерства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (Сарбасов А.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Нурымбетова Б.Б.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Г. Абдыкаликова
Приложение 1
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 21 сентября 2009 года № 292-п

Мемлекеттік еңбек инспекторы актілерінің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 21 қыркүйектегі N 292-ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 20 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5826 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 904 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.11.2015 № 904 (01.01.2016 бастап қоланысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 333-бабы 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) мынадай:
Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасы талаптарының бұзушылықтарын жою туралы ұйғарым (1-қосымша);
жарақаттану қаупі бар және апат жағдайлардың туындауына жол бермеу үшін өндірістік нысандар мен жабдықтарда, сондай-ақ өндірістік процестерде еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі алдын алу жұмыстарын жүргізу туралы ұйғарым (2-қосымша);
жекелеген өндірістердің, цехтардың, учаскелердің, жұмыс орындарының пайдаланылуына және тұтастай ұйымның қызметіне тыйым салу (тоқтата тұру) туралы ұйғарым (3-қосымша);
әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама (4-қосымша);
әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулы (5-қосымша);
4) әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша өндірісті тоқтату туралы қаулы (6-қосымша) нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитеті аумақтық органдарының басшылары мемлекеттік еңбек инспекторларын бекітілген мемлекеттік еңбек инспекторы актілерінің нысандарымен таныстырсын және олардың мүлтіксіз орындалуы жөнінде қажетті шаралар қабылдасын.
3. Еңбек және әлеуметтік әріптестік департаментінің директоры (А.Ә. Сарбасов) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін және оның ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Б.Б. Нұрымбетовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                         Г. Әбдіқалықова
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2009 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 292-ө бұйрығына
1-қосымша
Нысан

Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 22.05.2015 № 381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Кому ____________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
____________________________________________
(наименование организации, адрес организации)
ПРЕДПИСАНИЕ № ___
об устранении нарушений требований трудового законодательства
Республики Казахстан
от «___»______ 20__ год
В соответствии с подпунктом 3) статьи 330 Трудового кодекса
Республики Казахстан предписываю устранить следующие нарушения
трудового законодательства Республики Казахстан:
п/п
Выявленные нарушения
(указать статью или пункт нормативного правового акта) и требования по их устранению
Срок
выполнения
Примечание
В соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 332 Трудового
кодекса Республики Казахстан предоставить к «___»______ 20__ года
письменную информацию об исполнении предписания по адресу: __________
Государственный инспектор труда __________ __________________________
(подпись)   (Фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
Предписание получил:___________ _________ __________________________
(должность) (подпись)  (Фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
Приложение 2
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 21 сентября 2009 года № 292-п
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 22.05.2015 № 381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Кому _____________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
_____________________________________________
(наименование организации, адрес организации)
ПРЕДПИСАНИЕ № ___
о проведении профилактических работ по безопасности и
охране труда на производственных объектах и оборудованиях,
а также в производственных процессах для предотвращения
возникновения травмоопасных и аварийных ситуаций
от «___» ___________ 20__ год
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 333 Трудового
кодекса Республики Казахстан предписываю устранить следующие
нарушения трудового законодательства Республики Казахстан:
п/п
Выявленные нарушения (указать статью или пункт нормативного правового акта) и требования по их устранению
Срок
выполнения
Примечание
В соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 332 Трудового
кодекса Республики Казахстан предоставить к «__»________ 20__года
письменную информацию об исполнении предписания по адресу: __________
Государственный инспектор труда _____________ _______________________
(подпись)   (Фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
Предписание получил:_______________ _________ _______________________
(должность)   (подпись) (Фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
Приложение 3
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 21 сентября 2009 года № 292-п

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 22.05.2015 № 381 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кімге ___________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болса), лауазымы)
_________________________________
(ұйымның атауы, ұйымның мекенжайы)
Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасы талаптарының
бұзушылықтарын жою туралы
НҰСҚАМА № ____
20__ жылғы «__» __________
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 330-бабы 3) тармақшасына сәйкеc Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының мынадай бұзушылықтарын жоюға нұсқама беремін:
Р/с №
Анықталған бұзушылықтар (нормативтік құқықтық актінің бабы немесе тармағы көрсетілуге тиіс) және оларды жою жөніндегі талаптар
Орындалу мерзімі
Ескертпе
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 332-бабы 2-тармағының
4) тармақшасына сәйкес 20 жылғы «__» _______ дейінгі мерзімге
нұсқаманың орындалуы туралы жазбаша ақпарат мына мекенжайға:
___________________________________________________________ берілсін.
Мемлекеттік еңбек инспекторы _________ ______________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болса))
Нұсқаманы алдым _______________ _________ ___________________
(лауазымы)     (қолы)   (Тегі, аты, әкесінің
аты (ол бар болса))
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2009 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 292-ө бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 22.05.2015 № 381 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кімге ______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болса), лауазымы)
____________________________________
(ұйымның атауы, ұйымның мекенжайы)
Жарақаттану қаупі бар және авариялық жағдайлардың туындауына
жол бермеу үшін өндірістік объектілер мен жабдықтарда,
сондай-ақ өндірістік процестерде еңбек қауіпсіздігі және
еңбекті қорғау жөніндегі профилактикалық жұмыстарды жүргізу туралы НҰСҚАМА № _____________
20__ жылғы «__» __________
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 333-бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының мынадай бұзушылықтарын жоюға нұсқама беремін:
Р/с №
Анықталған бұзушылықтар (нормативтік құқықтық актінің бабы немесе тармағы көрсетілуге тиіс) және оларды жою жөніндегі талаптар
Орындалу мерзімі
Ескертпе
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 332-бабы 2-тармағының
4) тармақшасына сәйкес 20 жылғы «__» _______ дейінгі мерзімге
нұсқаманың орындалуы туралы жазбаша ақпарат мына мекенжайға:
___________________________________________________________ берілсін.
Мемлекеттік еңбек инспекторы _________ ________________________
(қолы)   (Тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болса))
Нұсқаманы алдым _______________ _________ ___________________
(лауазымы)    (қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болса))
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2009 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 292-ө бұйрығына
3-қосымша
Нысан

Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 22.05.2015 № 381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Кому _____________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
_____________________________________________
(наименование организации, адрес организации)
Предписание
о запрещении (приостановлении) эксплуатации отдельных
производств, цехов, участков, рабочих мест и оборудования и
деятельности организации в целом
«____» ____________ 20__ года                                  № ____
Сведения о лице, чья деятельность приостанавливается:
физическое либо должностное лицо, либо индивидуальный предприниматель
(нужное подчеркнуть)
_____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________
№ и дата выдачи свидетельства государственной регистрации
_____________________________________________________________________
индивидуального предпринимателя
дата рождения _______________________________________________________
место жительства ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность
____________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер
____________________________________________________________________
сведения о регистрации по месту жительства
Место работы, занимаемая должность, адрес организации
____________________________________________________________________
Юридическое лицо____________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя,
____________________________________________________________________
наименование, организационно-правовая форма
____________________________________________________________________
местонахождение
____________________________________________________________________
номер и дата государственной регистрации в качестве юридического лица
____________________________________________________________________
бизнес идентификационный номер и банковские реквизиты
язык производства по рассматриваемому делу __________________________
Я, (Главный) Государственный инспектор труда
_____________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть)   (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
при осуществлении государственного контроля в области безопасности и
охраны труда установил: _____________________________________________
указать нарушения требований пунктов, статей нормативных
_____________________________________________________________________
правовых актов в области безопасности и охраны труда
На основании подпункта 5) статьи 330 Трудового кодекса
Республики Казахстан и статьи 801 Кодекса Республики Казахстан «Об
административных правонарушениях» (далее - КоАП РК) ПРЕДПИСЫВАЮ:
Приостановить деятельность организаций, отдельных производств,
цехов, участков, рабочих мест и эксплуатации оборудования, механизмов
до вынесения решения суда с «__»_________ 20__ года
_____________________________________________________________________
(указать вид приостанавливаемой деятельности, отдельных производств,
_____________________________________________________________________
цехов, участков, рабочих мест и эксплуатацию оборудования,
механизмов)
Ответственность за выполнение настоящего предписания
возлагается на ______________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 22.05.2015 № 381 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кімге ____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болса), лауазымы)
__________________________________
(ұйымның атауы, ұйымның мекенжайы)
Жекелеген өндірістерді, цехтарды, учаскелерді, жұмыс орындары
мен жабдықтарды және ұйымның жалпылама қызметін пайдалануға
тыйым салу (тоқтата тұру) туралы
НҰСҚАМА
20__ жылғы «__» ________                                      № _____
Қызметі тоқтатылатын адам туралы мәліметтер:
жеке не лауазымды тұлға, не жеке кәсіпкер ______________________
(керегінің асты сызылсын)
____________________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
___________________________________________________________________
жеке кәсіпкердің
_____________________________________________________________________
мемлекеттік тіркеу куәлігінің № және берілген күні
туған күні __________________________________________________________
тұрғылықты жері _____________________________________________________
____________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен деректемелері
_____________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі
_____________________________________________________________________
тұрғылықты жері бойынша тіркелгені туралы мәліметтер
Жұмыс орны, атқаратын лауазымы, ұйымның мекенжайы ___________________
_____________________________________________________________________
Заңды тұлға _________________________________________________________
басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол бр болса), атауы
____________________________________________________________________
ұйымдық-құқықтық нысаны
_____________________________________________________________________
орналасқан жері
_____________________________________________________________________
заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелу нөмірі және күні
_____________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі және банк деректемелері
қаралатын іс бойынша іс жүргізу тілі ________________________________
Мен, (Бас) мемлекеттік еңбек инспекторы _______________________
(керегінің асты сызылсын)              (тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болса)
_____________________________________________________________________
еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру кезінде мыналарды анықтадым: _________________
еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласындағы
_____________________________________________________________________
нормативтік құқықтық актілердің бұзылған тармақтары, баптарының
талаптарын көрсету керек
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 330-бабы 5) тармақшасының және «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы» Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – ҚР ӘҚБтК) 801-бабының негізінде НҰСҚАМА БЕРЕМІН:
Ұйымдардың, жекелеген өндірістердің, цехтардың, учаскелердің, жұмыс орындарының қызметін және жабдықтарды, механизмдерді пайдалануды сот шешімі шыққанға дейін 20__ жылғы «__» _______ бастап тоқтата тұрсын
_____________________________________________________________________
(тоқтатыла тұратын қызметтің, жекелеген өндірістердің,
_____________________________________________________________________
цехтардың, учаскелердің, жұмыс орындарының және түрін жабдықтарды,
_____________________________________________________________________
механизмдерді пайдалануды көрсету керек)
Осы нұсқаманың орындалуына жауапкершілік
_________________________________________________________ жүктеледі
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)

Согласно пункта 3 статьи 333 Трудового кодекса Республики
Казахстан акты государственного инспектора труда обязательны для
исполнения должностными, физическими и юридическими лицами.
М.П. (Главный) Государственный инспектор труда ______________________
(нужное подчеркнуть)                      фамилия, имя, отчество
(при его наличии), подпись
Предписание получил _________________________________________________
(занимаемая должность,
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата получения)
Предписание составлено в _________________ экземплярах.
Приложение 4
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 21 сентября 2009 года № 292-п
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 22.05.2015 № 381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
ПРОТОКОЛ № ___
об административном правонарушении
«____»___________ 20__ год     ________________________________
(дата, место и время составления)
Мною, (Главным) государственным инспектором труда
_____________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть) (фамилия и инициалы лица, составившего протокол)
в соответствии с подпунктом 3) статьи 330 Трудового кодекса
Республики Казахстан и статьей 803 Кодекса Республики Казахстан «Об
административных правонарушениях» (далее - КоАП РК) составлен
настоящий протокол об административном правонарушении.
При проверке деятельности _____________________________________
(наименование, адрес и реквизиты
_____________________________________________________________________
работодателя)
установлено: ________________________________________________________
(место, время совершения и сущность установленных нарушении в ходе
_____________________________________________________________________
осуществления проверки административного правонарушения)
что является нарушением КоАП РК и влечет ответственность в
соответствии со статьями __________________ КоАП РК (пункты и статьи)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), адреса свидетелей, если они
имеются:
_____________________________________________________________________
(в соответствии со статьей 754 КоАП РК)
Название, номер, дата метрологической проверки, показания
технического средства, если оно использовалось при выяснении и
фиксации административного правонарушения
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
На основании статьи 738 КоАП РК определяю __________ язык
производства.
Ответственным за допущенные правонарушения является
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, место
жительства, наименование и реквизиты документа, удостоверяющего
личность, идентификационный номер, место работы, абонентский номер
телефона, факса, сотовой связи и (или) электронный адрес (если они
имеются)
Объяснения ответственного лица, ответственного за допущенные нарушения
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(в соответствии со статьей 744 КоАП РК)
____________
(подпись)
Государственный инспектор труда ___________ ________________________
(подпись)   (Фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
Один экземпляр протокола получил,
с правами и обязанностями
ознакомлен ____________________________       _______________________
(подпись лица совершившее         (Фамилия, имя, отчество
административное правонарушение)  отчество (при его наличии))
Свидетели __________ ________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
О дне, месте и времени рассмотрения административного дела
уведомлен: _____________________

Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 333-бабы 3-тармағына сәйкес лауазымды, жеке және заңды тұлғалар мемлекеттік еңбек инспекторының актілерін орындауға міндетті.
М. О. (Бас) Мемлекеттік еңбек инспекторы ____________________________
(керегінің асты сызылсын)       тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болса), қолы
_____________________________________________________________________
Нұсқаманы алды ______________________________________________________
(атқаратын лауазымы, тегі, аты,
әкесінің аты (ол бар болса), алған күні)
_____________________________________________________________________
Нұсқама ______________ данада жасалды.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2009 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 292-ө бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 22.05.2015 № 381 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы
ХАТТАМА № ___
20__ жылғы «__» _________            _______________________________
(жасалған күні, орны және уақыты)
Мен, (Бас) мемлекеттік еңбек инспекторы _______________________
(керегінің асты сызылсын) (хаттаманы жасаған адамның тегі және
аты-жөні)
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 330-бабы 3) тармақшасына және
«Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы» Қазақстан Республикасы
Кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘҚБтК) 803-бабына сәйкес осы хаттаманы
жасадым.
_____________________________________________________________________
(жұмыс берушінің атауы, мекенжайы
____________________________________________________________________
және деректемелері)
қызметін тексеру кезінде мыналар анықталды: _________________________
(орны, тексеру уақыты және
_____________________________________________________________________
әкімшілік құқық бұзушылықты тексеруді жүзеге асыру барысында
_____________________________________________________________________
белгіленген бұзушылықтардың мәні)
бұл ҚР ӘҚБтК-ні бұзушылық болып табылады және ҚР ӘҚБтК-нің
____________________(баптары мен тармақтары) сәйкес жауапкершілікке
әкеп соқтырады.
Егер бар болса, куәгерлердің тегі, аты, әкесінің аты (ол бар
болса), мекенжайы:
_____________________________________________________________________
(ҚР ӘҚБтК-нің 754-бабына сәйкес)
Метрологиялық тексерудің атауы, нөмірі, күні, егер әкімшілік құқық бұзушылықты анықтау және тіркеу кезінде техникалық құрал пайдаланылса оның көрсеткіштері
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
ҚР ӘҚБтК-нің 738-бабы негізінде іс жүргізу тілін __________ деп
айқындаймын.
Жол берілген құқық бұзушылықтар үшін
____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), туған жылы, айы, күні,
тұрғылықты жері, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен
деректемелері, сәйкестендіру нөмірі, жұмыс орны, телефонның, факстың,
ұялы байланыстың абоненттік нөмірі және (немесе) электрондық
мекенжайы (егер бар болса)
_____________________________________________ жауапты болып табылады.
Жол берілген құқық бұзушылықтар үшін жауапты адамның түсініктемесі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(ҚР ӘҚБтК-нің 744-бабына сәйкес)
______________
(қолы)
Мемлекеттік еңбек инспекторы _________ ____________________
(қолы)   (Тегі, аты, әкесінің
аты (ол бар болса))
Хаттаманың бір данасын алдым,
құқықтарыммен және міндеттеріммен
таныстым    ____________________________   ____________________
(әкімшілік құқық бұзушылықты   (Тегі, аты, әкесінің
жасаған адамның қолы)          аты (ол бар болса))
Куәгерлер   ___________                    ____________________
(қолы)                     (Тегі, аты, әкесінің
аты, (ол бар болса))
Әкімшілік істің қаралған күні, орны және уақыты туралы хабардар
етілдім: ______________________

Статья 738. Язык производства
1. Производство по делам об административных правонарушениях в
Республике Казахстан ведется на государственном языке, а при
необходимости в производстве наравне с государственным употребляются
русский язык или другие языки.
2. Судья, органы (должностные лица), уполномоченные
рассматривать дела об административных правонарушениях, при
необходимости изменения языка судопроизводства выносят мотивированное
постановление об изменении языка производства по делу об
административном правонарушении.
3. Участвующим в деле лицам, не владеющим или недостаточно
владеющим языком, на котором ведется производство по делу,
разъясняется и обеспечивается право делать заявления, давать
объяснения и показания, заявлять ходатайства, приносить жалобы,
знакомиться с материалами дела, выступать при его рассмотрении на
родном языке или другом языке, которым они владеют, бесплатно
пользоваться услугами переводчика в порядке, установленном КоАП РК.
4. Участвующим в производстве по делам об административных
правонарушениях лицам бесплатно обеспечивается перевод на язык
производства необходимых им в силу закона материалов дела, изложенных
на другом языке.
5. Процессуальные документы, подлежащие вручению
правонарушителю и потерпевшему, должны быть переведены на их родной
язык или на язык, которым они владеют.
6. Расходы по переводу и услуги переводчика оплачиваются за
счет государственного бюджета.
Статья 744. Лицо, в отношении которого ведется
производство по делу об административном правонарушении
1. Лицо, в отношении которого ведется производство по делу об
административном правонарушении, вправе знакомиться с протоколом и
другими материалами дела, давать объяснения, делать замечания по
содержанию и оформлению протокола, представлять доказательства,
заявлять ходатайства и отводы, пользоваться юридической помощью
защитника, при рассмотрении дела выступать на родном языке или языке,
которым владеет, и безвозмездно пользоваться услугами переводчика,
если не владеет языком, на котором ведется производство; обжаловать
применение мер обеспечения производства по делу, протокол об
административном правонарушении и постановление по делу, делать
выписки из него и снимать копии с имеющихся в деле документов, а
также пользоваться иными процессуальными правами, предоставленными
ему КоАП РК.
2. Дело об административном правонарушении рассматривается с
участием лица, в отношении которого ведется производство по делу об
административном правонарушении. В отсутствие указанного лица дело
может быть рассмотрено лишь в случаях, когда имеются данные о
надлежащем его извещении о месте и времени рассмотрения дела и если
от него не поступало ходатайство об отложении рассмотрения дела.

738-бап. Iс жүргiзу тiлi
1. Қазақстан Республикасында әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстер бойынша iс жүргiзу мемлекеттiк тiлде жүргiзiледi, ал қажет болған кезде iс жүргiзуде орыс тiлi немесе басқа да тiлдер мемлекеттiк тiлмен тең қолданылады.
2. Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстердi қарауға уәкiлеттiк берілген судья, органдар (лауазымды адамдар) сот ісін жүргізу тілін өзгерту қажет болған кезде әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс бойынша іс жүргізу тілін өзгерту туралы уәжді қаулы шығарады.
3. Iс бойынша іс жүргiзiлiп жатқан тiлдi бiлмейтiн немесе жеткілікті бiлмейтiн iске қатысушы адамдарға ана тiлiнде немесе олар бiлетiн басқа тiлде мәлiмдемелер жасау, түсiнiктемелер мен айғақтар беру, өтiнiшхаттар мәлімдеуге, шағымдар жасау, iс материалдарымен танысу, оны қарау кезiнде сөз сөйлеу, ҚР ӘҚБтК-те белгіленген тәртіппен аудармашының қызметтерiн тегiн пайдалану құқығы түсiндiрiледi және қамтамасыз етiледi.
4. Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстер бойынша iс жүргiзуге қатысушы адамдарға басқа тiлде жазылған, заң бойынша оларға қажеттi iс материалдарын iс жүргiзу тiліне тегiн аударып беру қамтамасыз етiледi.
5. Құқық бұзушы мен жәбiрленушiге тапсырылуға жататын процестік құжаттар олардың ана тiлiне немесе олар бiлетiн тiлге аударылуға тиiс.
6. Аударма бойынша шығыстар және аудармашының көрсеткен қызметтерi мемлекеттiк бюджет есебiнен төленедi.
744-бап. Өзiне қатысты әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы іс бойынша iс жүргiзiлiп жатқан тұлға
1. Өзіне қатысты әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы іс бойынша iс жүргiзiлiп жатқан адам хаттамамен және iстiң басқа да материалдарымен танысуға, түсiнiктемелер беруге, хаттаманың мазмұны мен ресiмделуi жөнiнде ескертулер жасауға, дәлелдемелер ұсынуға, өтiнiшхаттар мен қарсылықтарды мәлiмдеуге, қорғаушының заң көмегiн пайдалануға, iсті қарау кезінде ана тiлiнде немесе өзi бiлетiн тiлде сөйлеуге және егер iс жүргiзiлiп отырған тiлдi бiлмесе, аудармашы көрсеткен қызметтерді өтеусіз пайдалануға; iс бойынша іс жүргiзудi қамтамасыз ету шараларының қолданылуына, әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы хаттамаға және iс бойынша қаулыға шағым жасауға, одан үзiндi көшірме алуға және iстегi құжаттардың көшiрмелерiн түсiрiп алуға, сондай-ақ өзiне ҚР ӘҚБтК-пен берiлген өзге де процестік құқықтарды пайдалануға құқылы.
2. Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс өзiне қатысты әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы іс бойынша iс жүргiзiлiп жатқан тұлғаның қатысуымен қаралады. Аталған тұлғаға iстiң қаралатын орны мен уақыты тиiсінше хабарланғаны туралы деректер болған және одан iстi қарауды кейiнге қалдыру туралы өтiнiшхат келіп түспеген жағдайларда ғана, iс оның өзi болмаған кезде қаралуы мүмкiн.

3. При рассмотрении дела об административном правонарушении,
совершенном лицом, не достигшим восемнадцатилетнего возраста, либо
совершение которого влечет административное взыскание в виде
административного ареста, а также административного выдворения за
пределы Республики Казахстан иностранца либо лица без гражданства или
лишения специального права (за исключением права управления
транспортными средствами), предоставленного лицу, присутствие лица,
привлекаемого к административной ответственности, обязательно.
4. В случае уклонения лиц, указанных в части третьей настоящей
статьи, от явки по вызову судьи, органа (должностного лица),
рассматривающих дело об административном правонарушении, в
производстве которых находится дело об административном
правонарушении, это лицо может быть подвергнуто приводу.
Определение суда о приводе исполняется судебным приставом или
органом внутренних дел; определение органа (должностного лица),
рассматривающего дело об административном правонарушении, – органом
внутренних дел (полицией).
5. Несовершеннолетнее лицо, в отношении которого ведется
производство по делу об административном правонарушении, может быть
удалено на время рассмотрения обстоятельств дела, обсуждение которых
может отрицательно повлиять на него.
С правами и обязанностями ознакомлен __________________________
Приложение 5
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 21 сентября 2009 года № 292-п
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 22.05.2015 № 381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
_____________________ 20__ года
______________________________
(дата, место и время рассмотрения)
ПОСТАНОВЛЕНИЕ № ____
по делу об административном правонарушении
Я, (Главный) государственный инспектор труда
_____________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть) (фамилия, инициалы должностного лица, вынесшего
постановление)
рассмотрев дело об административном правонарушении, предусмотренном
_____________________________________________________________________
(ст. КоАП РК)
в отношении__________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, место
жительства, наименование и реквизиты документа,
удостоверяющего личность, бизнес идентификационный номер, место
работы, абонентский номер телефона, факса, сотовой связи и (или)
электронный адрес (если они имеются) ________________________________
установил: __________________________________________________________
(обстоятельства, установленные при рассмотрении дела)
В соответствии со статьей 738 Кодекса Республики Казахстан «Об
административных правонарушениях» (далее - КоАП РК) определяю
__________________ язык производства.
На основании изложенного, руководствуясь подпунктом 1) пункта 3
статьи 693 и подпунктом 2) пункта 1 статьи 821 КоАП РК,
государственный инспектор труда
ПОСТАНОВИЛ: __________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
привлекаемого к административной ответственности)
подвергнуть штрафу по статье ______ КоАП РК в размере _______месячных
расчетных показателей
в сумме ____________________________________________________________
(сумма прописью)
за допущенные нарушения законодательства Республики Казахстан.
Штраф должен быть внесен не позднее _________ суток, со дня
вступления в законную силу, на бюджетный счет № ___________ в банк
Комитета Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан
код ___________ Комитет государственных доходов ______________,
бизнес идентификационный номер (БИН)__________________________,
бинифициар банка ___________________________________________
банковский идентификационный номер (БИК)_____________ и
представить квитанцию об оплате штрафа государственному инспектору
труда, наложившему штраф.
Постановление может быть обжаловано и опротестовано в порядке

3. Он сегiз жасқа толмаған адам жасаған не жасалуы әкімшілік қамаққа алу, сондай-ақ шетелдiкті не азаматтығы жоқ адамды Қазақстан Республикасының шегінен әкімшілік жолмен шығарып жiберу немесе адамға берiлген арнайы құқықтан (көлiк құралдарын басқару құқығын қоспағанда) айыру түрiндегi әкiмшiлiк жазаға әкеп соғатын әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстi қарау кезiнде әкiмшiлiк жауаптылыққа тартылатын адамның қатысуы мiндеттi.
4. Осы баптың үшiншi бөлiгiнде аталған тұлғалар жүргiзуiнде әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс жатқан әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстi қарайтын судьяның, органның (лауазымды адамның) шақыруы бойынша келуден жалтарған жағдайда, бұл адамға күштеп әкелу қолданылуы мүмкiн.
Соттың күштеп әкелу туралы ұйғарымын – сот приставы немесе iшкi iстер органы; әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстi қарайтын органның (лауазымды адамның) ұйғарымын iшкi iстер органы (полиция) орындайды.
5. Өзiне қатысты әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы іс бойынша iс жүргiзiлiп жатқан кәмелетке толмаған адам, талқылануы оған терiс әсер етуi мүмкiн iстiң мән-жайларын қарау кезiнде шығарыла тұруы мүмкiн.
Құқықтарыммен және міндеттерімен таныстым ___________________________
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2009 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 292-ө бұйрығына
5-қосымша
Нысан
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 22.05.2015 № 381 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жылғы ______________________
_________________________________
(қаралған күні, орны және уақыты)
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша
№ ___ ҚАУЛЫ
Мен, (Бас) мемлекеттік еңбек инспекторы _______________________
(керегінің асты сызылсын)     (қаулы шығарған лауазымды адамның тегі,
аты-жөні)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), туған жылы, айы, тұрғылықты жері, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен деректемелері, бизнес сәйкестендіру нөмірі, жұмыс орны, телефонның, факстың, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі және (немесе) электрондық мекенжайы (егер бар болса)
_____________________________________________________________________
_______________ қатысты ________________ бойынша көзделген әкімшілік
(ҚР ӘҚБтК-нің бабы)
құқық бұзушылық туралы істі қарап, __________________________________
(істі қарау кезінде анықталған жағдайлар)
_________________________________________________________ белгіледім.
«Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы» Қазақстан Республикасы кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘҚБтК) 738-бабына сәйкес іс жүргізу тілін _______________ деп айқындаймын.
Осы айтылғандардың негізінде ҚР ӘҚБтК-нің 693-бабы 3-тармағының 1) тармақшасын және 821-бабы 1-тармағының 2) тармақшасын басшылыққа ала отырып, мемлекеттік еңбек инспекторы ҚАУЛЫ ЕТТІ:
_____________________________________________________________________
(әкімшілік жауаптылыққа тартылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болса)
Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзуға жол бергені үшін ҚР ӘҚБтК-нің _________ бабы бойынша _____ айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ______________________________________ сомада айыппұл салынсын.              (сомасы жазбаша)
Айыппұл заңды күшіне енген күнінен бастап __________ күннен кешіктірілмей Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің банкіндегі № ____________ бюджеттік шотқа енгізілуге тиіс
коды________________Мемлекеттік кірістер комитеті_____________,
бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН) _____________________________
банк бинифициары ______________________________________________
банктік сәйкестендіру нөмірі (БСК) ___________________________,
айыппұлды төлегені туралы түбіртек айыппұл салған мемлекеттік еңбек инспекторына ұсынылады.

ст. ст. 830832 КоАП РК, в течение 10-ти суток со дня вручения копии
постановления, а лицом не участвовавшем в рассмотрении дела, в тот же
срок, но со дня ее получения.
Государственный инспектор труда __________ ____________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
«__»________ 20__ года
Один экземпляр протокола получил,
с правами и обязанностями
ознакомлен  ____________________________       ________________
(подпись лица совершившее          (Фамилия, имя,
адмистративное правонарушение)         отчество
(при его наличии))
«__»________ 20__ года
Статья 830. Право на обжалование, опротестование постановления по делу об административном правонарушении
1. Постановление по делу об административном правонарушении может быть обжаловано лицами, указанными в статьях 744745746747 и 748 КоАП РК, а также опротестовано прокурором.
2. Постановление судьи специализированного районного и приравненного к нему административного суда и суда по делам несовершеннолетних о наложении административного взыскания может быть обжаловано, опротестовано в вышестоящий суд.
3. Постановление по делу о факте проявления неуважения к суду, вынесенное судьей (судом) в порядке части второй статьи 818 КоАП РК, может быть обжаловано, опротестовано в суд вышестоящей инстанции. Постановления коллегии Верховного Суда, вынесенные на заседании суда по делу о факте проявления неуважения к суду, пересмотру не подлежат.
4. Вынесенное органом (должностным лицом) постановление по делу об административном правонарушении может быть обжаловано, опротестовано в вышестоящий орган (должностному лицу) или в специализированный районный и приравненный к нему административный суд и суд по делам несовершеннолетних по месту нахождения органа (должностного лица).
5. Предварительное обращение лиц, указанных в статьях 744745746747 и 748 КоАП РК, в вышестоящий орган (должностному лицу) не является обязательным условием для предъявления жалобы в суд и его принятия судом к рассмотрению и разрешению по существу.
Статья 832. Срок обжалования, опротестования постановления по делу об административном правонарушении
1. Жалоба, протест на постановление по делу об административном правонарушении могут быть поданы в течение десяти суток со дня вручения копии постановления, а в случае, если лица, указанные в статьях 744745746747 и 748 КоАП РК, не участвовали в рассмотрении дела, – со дня ее получения.
2. Жалоба, протест на постановление по делу об административном правонарушении, вынесенные в связи с неисполнением или исполнением ненадлежащим образом налогового обязательства, установленного Налоговым кодексом Республики Казахстан, или обязанностей, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о пенсионном обеспечении и об обязательном социальном страховании, выявленных по результатам налоговой проверки, могут быть поданы в течение тридцати суток со дня вручения или получения копии постановления.

Қаулыға ҚР ӘКБтК-нің 830832-баптарында көзделген тәртіппен шағым және наразылық қаулы көшірмесі тапсырылған күннен бастап 10 тәулік ішінде берілуі, ал істі қарауға қатыспаған адам оны алған күннен бастап беруі мүмкін.
Мемлекеттік еңбек инспекторы __________ _____________________
(қолы)    (Тегі, аты, әкесінің
аты (ол бар болса))
20__ жылғы «__» ______
Хаттаманың бір данасын алдым,
құқықтарыммен және міндеттеріммен
таныстым       ___________________         ____________________
(әкімшілік құқық бұзушылық (Тегі, аты, әкесінің
жасаған адамның қолы)      аты (ол бар болса))
20__ жылғы «__» __________
830-бап. Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс бойынша қаулыға шағым жасау, наразылық келтіру құқығы
1. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы iс бойынша қаулыға ҚР ӘКБтК-тiң 744745746747 және 748-баптарында аталған тұлғалар шағым жасауы, сондай-ақ прокурор наразылық келтіруі мүмкін.
2. Мамандандырылған аудандық және оған теңестiрiлген әкiмшiлiк сот және кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі сот судьясының әкiмшiлiк жаза қолдану туралы қаулысына жоғары тұрған сотқа шағым жасалуы, наразылық келтiрiлуi мүмкiн.
3. ҚР ӘКБтК-тің 818-бабы екінші бөлігінің тәртібімен судья (сот) шығарған сотты құрметтемеушілік фактісі туралы іс бойынша қаулыға жоғары тұрған сатыдағы сотқа шағым жасалуы, наразылық келтірілуі мүмкін. Жоғарғы Сот алқасының сотты құрметтемеушілік фактісі туралы іс бойынша сот отырысында шығарған қаулылары қайта қаралуға жатпайды.
4. Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс бойынша орган (лауазымды адам) шығарған қаулыға жоғары тұрған органға (лауазымды адамға) немесе органның (лауазымды адамның) орналасқан жері бойынша мамандандырылған аудандық және оған теңестiрiлген әкiмшiлiк сотқа және кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі сотқа шағым жасалуы, наразылық келтірілуi мүмкiн.
5. ҚР ӘКБтК-тiң 744745746747 және 748-баптарында аталған тұлғалардың жоғары тұрған органға (лауазымды адамға) алдын ала жүгінуі сотқа шағым беру және соттың оны мәні бойынша қарауға және шешуге қабылдауы үшін міндетті шарт болып табылмайды.
832-бап. Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс бойынша қаулыға шағым жасау, наразылық келтіру мерзiмi
1. Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс бойынша қаулыға шағым, наразылық қаулының көшiрмесi тапсырылған күннен бастап он тәулік iшiнде, ал егер ҚР ӘКБтК-тiң 744745746747 және 748-баптарында аталған тұлғалар iстi қарауға қатыспаса, оны алған күннен бастап берiлуi мүмкiн.
2. Салықтық тексеру нәтижелері бойынша анықталған, Қазақстан Республикасының Салық кодексінде белгіленген салықтық міндеттеменің немесе Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру туралы және міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңнамасында көзделген міндеттердің орындалмауына немесе тиісінше орындалмауына байланысты шығарылған, әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс бойынша қаулыға шағым, наразылық қаулының көшiрмесi тапсырылған немесе алынған күннен бастап отыз тәулік iшiнде берiлуi мүмкiн.

3. В случае если постановление по делу об административном правонарушении обжалуется, опротестовывается в вышестоящий орган (должностному лицу), срок, предусмотренный частью первой настоящей статьи, исчисляется с момента получения лицами, указанными в статьях 744745746747 и 748 КоАП РК, копии решения по жалобе (протесту).
4. В случае пропуска указанного в части первой настоящей статьи срока по уважительным причинам этот срок по заявлению лица, в отношении которого вынесено постановление, может быть восстановлен судом, органом (должностным лицом), правомочным рассматривать жалобу.
С правами и обязанностями ознакомлен ______________
Приложение 6
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 21 сентября 2009 года № 292-п
Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 22.05.2015 № 381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
_________________ 20____ года
______________________________
(дата, место и время рассмотрения)
ПОСТАНОВЛЕНИЕ № ___
о прекращении производства
по делу об административном правонарушении
Я, (Главный) государственный инспектор труда
_____________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть) (фамилия, инициалы должностного лица,
вынесшего постановление)
рассмотрев дело об административном правонарушении, предусмотренном
__________________
(ст. КоАП РК)
в отношении _________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, место
жительства, наименование и реквизиты документа, удостоверяющего
личность, бизнес идентификационный номер, место работы, абонентский
номер телефона, факса, сотовой связи и (или) электронный адрес (если
они имеются)_________________________________________________________
установил: __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(обстоятельства, установленные при рассмотрении дела)
В соответствии со статьей 738 Кодекса Республики Казахстан «Об
административных правонарушениях» (далее - КоАП РК)
определяю___________________________язык производства.
На основании изложенного, руководствуясь подпунктом 1) пункта 3
статьи 693 и подпункта 2) пункта 1 статьи 821 КоАП РК,
государственный инспектор труда ПОСТАНОВИЛ:
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) привлекаемого)
прекратить производства по делу об административном
правонарушении.
Постановление может быть обжаловано и опротестовано в порядке

3. Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iс бойынша қаулыға жоғары тұрған органға (лауазымды адамға) шағым жасалса, наразылық келтірілсе, осы баптың бірінші бөлігінде көзделген мерзім ҚР ӘКБтК-тiң 744745746747 және 748-баптарында аталған тұлғалардың шағым (наразылық) бойынша шешімнің көшірмелерін алған кезінен бастап есептеледі.
4. Осы баптың бiрiншi бөлiгiнде көрсетiлген мерзiмдi дәлелдi себептермен өткiзiп алған жағдайда, өзiне қатысты қаулы шығарылған адамның арызы бойынша шағымды қарауға құқылы сот, орган (лауазымды адам) бұл мерзімді қалпына келтiруi мүмкiн.
Құқықтарыммен және міндеттерімен таныстым ___________________________
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2009 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 292-ө бұйрығына
6-қосымша
Нысан
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 22.05.2015 № 381 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жылғы ______________________
____________________________
(қаралған күні, орны және уақыты)
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша
іс жүргізуді тоқтату туралы
№ ___ ҚАУЛЫ
Мен, (Бас) мемлекеттік еңбек инспекторы _______________________
(керегінің асты сызылсын) (қаулы шығарған лауазымды адамның тегі,
аты-жөні)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), туған жылы, айы, күні,
тұрғылықты жері, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен
деректемелері, бизнес сәйкестендіру нөмірі, жұмыс орны, телефонның,
факстың, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі және (немесе) электрондық
мекенжайы (егер бұлар болса)
_____________________________________________________________ қатысты
_________________________ бойынша көзделген әкімшілік құқық бұзушылық
(ҚР ӘҚБтК-нің бабы)
туралы істі қарап, __________________________________________________
(істі қарау кезінде анықталған жағдайлар)
_____________________________________________________________________
_________________________________________________________ белгіледім.
«Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы» Қазақстан Республикасы кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘҚБтК) 738-бабына сәйкес іс жүргізу тілін _________________ деп айқындаймын.
Осы айтылғандардың негізінде, ҚР ӘҚБтК-нің 693-бабы 3-тармағы 1) тармақшасын және 821-бабы 1-тармағы 2) тармақшасын басшылыққа ала отырып, мемлекеттік еңбек инспекторы
ҚАУЛЫ ЕТТІ: _________________________________________________________
(жауаптылыққа тартылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар
болса)
әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша өндіріс тоқтатылсын.