Об определении Правил выдачи, учета и ведения санитарного паспорта на объект и транспортное средство
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 ноября 2009 года № 731. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 ноября 2009 года № 5899. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № ҚР ДСМ -35.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 28.04.2021 № ҚР ДСМ -35 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 6.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи, учета и ведения санитарного паспорта.
2. Комитету государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Оспанов К.С.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административно-правовой работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Бисмильдин Ф.Б.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 января 2004 года № 21 "Об утверждении форм санитарных паспортов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2680, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2004 г., № 5-8, ст. 911);
2) приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 апреля 2004 года № 349 "Об утверждении Правил выдачи, учета и ведения санитарного паспорта на транспортное средство" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2840, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2004 г., № 21-24, ст. 937);
3) приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 ноября 2007 года № 669 "Об утверждении Правил выдачи, учета и ведения санитарных паспортов на объекты производства и хранения пищевой продукции, на объекты внутренней торговли и на транспортные средства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5022, опубликованный в газете "Юридическая газета" 28 декабря 2007 г., № 197 (1400)).

Объектіге және көлік құралына санитариялық паспорт беру, есепке алу және жүргізу ережесін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 18 қарашадағы N 731 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 26 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5899 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі № ҚР ДСМ -35 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 28.04.2021 № ҚР ДСМ -35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Санитариялық паспорт беру, есепке алу және жүргізу ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті (К.С. Оспанов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Әкімшілік-құқықтық жұмыс департаменті (Ф.Б. Бисмильдин) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны ресми жариялауға жіберсін.
4. Мыналардың:
1) "Санитарлық паспорттардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 13 қаңтардағы N 21 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2680 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған, 2004 ж., N 5-8, 911-құжат);
2) "Көлік құралының санитарлық паспортын беру, есепке алу және толтыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі міндетін атқарушының 2004 жылғы 20 сәуірдегі N 349 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2840 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған, 2004 ж., N 21-24, 937-құжат);
3) "Тамақ өнімдерін өндіру мен сақтау объектілеріне, ішкі сауда объектілеріне және көлік құралдарына санитарлық паспорттарды беру, есепке алу және жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2007 жылғы 15 қарашадағы N 669 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5022 болып тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2007 жылғы 28 желтоқсанда N 197 (1400) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Вощенкову Т.А.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Ж. Доскалиев
Утверждены
приказом Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 18 ноября 2009 года № 731
Правила
выдачи, учета и ведения санитарного паспорта
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок выдачи, учета и ведения санитарного паспорта.
2. Санитарный паспорт - документ, подтверждающий соответствие требованиям гигиенических нормативов и нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения объекта, транспортного средства, подлежащих государственному санитарно-эпидемиологическому контролю, и дающий право на их эксплуатацию или использование.
3. Санитарный паспорт выдается на объект, а также на транспортное средство, деятельность, использование, применение и эксплуатация которых, могут нанести вред состоянию здоровья человека и окружающей среде согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
2. Порядок выдачи, учета и ведения
санитарного паспорта на объект
4. Для оформления санитарного паспорта на объект индивидуальные предприниматели и юридические лица в соответствии с осуществляемой ими деятельностью предоставляют заявление произвольной формы на государственном или русском языках в территориальное подразделение государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на соответствующих территориях и транспорте (далее – территориальное подразделение).
5. К заявлению прилагаются:
1) копии правоустанавливающих документов на объект (с предъявлением оригиналов);
2) санитарно-эпидемиологическое заключение (далее - заключение) и (или) акт санитарно-эпидемиологического обследования (далее - акт) (при наличии заключения и (или) акта, выданного ранее);
3) личные медицинские книжки для декретированной группы населения;
4) перечень изготавливаемых, производимых, реализуемых сырья и продукции, согласно виду деятельности работ;
5) сведения о назначении объекта.
6. При оформлении санитарного паспорта объект подлежит проверке должностными лицами территориального подразделения с составлением акта, а также проведению санитарно-эпидемиологических лабораторных исследований организациями санитарно-эпидемиологической службы в пределах компетенции на предмет их соответствия нормативным правовым актам Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам.

5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Т.А. Вощенковаға жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
Ж. Досқалиев
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
2009 жылғы 18 қарашадағы
N 731 бұйрығымен
бекітілген
Санитариялық паспорт беру, есепке алу және жүргізу ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже санитариялық паспорт берудің, есепке алудың және жүргізудің тәртібін белгілейді.
2. Санитариялық паспорт - мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылауға жататын объектінің, көлік құралының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің және гигиеналық нормативтердің талаптарына сәйкестігін растайтын және оларды іске қосуға немесе пайдалануға құқық беретін құжат.
3. Санитариялық паспорт осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес қызметі, пайдаланылуы, қолданылуы, және іске қосылуы адам денсаулығының жай-күйіне және қоршаған ортаға зиянын тигізуі мүмкін объектіге, сондай-ақ көлік құралына беріледі.
2. Объектіге санитариялық паспорт беру,
есепке алу және жүргізу тәртібі
4. Объектіге санитариялық паспорт рәсімдеу үшін дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар өздері жүзеге асыратын қызметіне сәйкес тиісті аумақтардағы және көліктегі халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік органдарының аумақтық бөлімшелеріне (бұдан әрі - аумақтық бөлімше) мемлекеттік немесе орыс тілінде еркін түрдегі өтініш береді.
5. Өтінішке:
1) объектіге құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелері (түпнұсқаларды көрсету арқылы);
2) санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды (бұдан әрі - қорытынды) және (немесе) санитариялық-эпидемиологиялық тексеру актісі (бұдан әрі - акт) (бұрын берілген қорытынды және (немесе) акт болған жағдайда);
3) халықтың декреттелген тобы үшін жеке медициналық кітапшалары;
4) жұмыс қызметінің түріне сәйкес дайындалатын, өндірілетін, өткізілетін шикізаттар мен өнімдердің тізбесі;
5) объектінің жұмыс бағыты туралы мәліметтер қоса беріледі.
6. Санитариялық паспортты рәсімдеу кезінде объектіге аумақтық бөлімшенің лауазымды адамдары актіні толтыра отырып, сондай-ақ санитариялық-эпидемиологиялық қызмет ұйымдары өз құзыреті шегінде олардың гигиеналық нормативтерге және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігіне санитариялық-эпидемиологиялық зертханалық зерттеулер жүргізуге тиіс.

7. Проверка объекта с составлением акта и выдача санитарного паспорта индивидуальным предпринимателям и юридическим лицам в соответствии с осуществляемой ими деятельностью проводится в течение пятнадцати календарных дней со дня представления документов.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения РК от 15.02.2011 № 89 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Санитарный паспорт на объект выдается заявителю на бланке территориального подразделения по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в одном экземпляре под роспись, с регистрацией в журнале и присвоением регистрационного номера. Копия санитарного паспорта остается в территориальном подразделении.
9. Срок действия санитарного паспорта на объект - два года со дня его регистрации в территориальном подразделении.
По истечении срока действия санитарный паспорт сдается в территориальное подразделение, и при этом порядок выдачи санитарного паспорта осуществляется согласно пунктам 4 - 8 настоящих Правил.
10. При регистрации в территориальном подразделении санитарного паспорта на объект в журнале и электронной базе указываются следующие данные:
1) сведения о заявителе (индивидуального предпринимателя или юридического лица в соответствии с осуществляемой ими деятельностью), адресные данные, регистрационный номер налогоплательщика (далее - РНН) (бизнес-идентификационный номер (далее - БИН), индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) - при наличии);
2) дата регистрации заявления индивидуального предпринимателя или юридического лица в соответствии с осуществляемой ими деятельностью;
2) наименование объекта;
3) назначение объекта;
4) наименование правоустанавливающих документов на объект;
5) наименование изготавливаемого, производимого, реализуемого сырья и продукции, согласно виду деятельности работ;
6) номер и дата выдачи заключения, дата составления акта;
7) номер и дата регистрации санитарного паспорта;
8) срок действия санитарного паспорта.
11. Санитарный паспорт не выдается в случаях:
1) непредставления полного пакета документов, указанных в пункте 5 настоящих Правил;
2) несоответствия результатов проверки и (или) санитарно-эпидемиологической экспертизы объекта требованиям нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам.
12. При передислокации, реконструкции, переоборудовании, перепрофилировании объекта, изменение технологических процессов, индивидуальными предпринимателями или юридическими лицами в соответствии с осуществляемой ими деятельностью подается заявление в территориальное подразделение за один месяц до начала работ. При этом, выдача санитарного паспорта осуществляется согласно пунктам 4 - 8 настоящих Правил.
2. Порядок выдачи, учета и ведения санитарного паспорта
на транспортное средство

7. Акт толтыра отырып, объектіні тексеру және санитариялық паспорт беру дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар өздері жүзеге асыратын қызметіне сәйкес құжаттарды тапсырғаннан кейін он бес күнтізбелік күн ішінде жүргізіледі.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2011.02.15 № 89 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Объектіге санитариялық паспорт өтініш берушіге осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аумақтық бөлімшенің бланкісінде журналға тіркеу және тіркеу нөмірін беру арқылы қол қойылып, бір данада беріледі. Санитариялық паспорттың көшірмесі аумақтық бөлімшеде қалады.
9. Объектіге берілетін санитариялық паспорттың қолданылу мерзімі - оны аумақтық бөлімшеде тіркеген күннен бастап екі жыл.
Қолданылу мерзімі аяқталуына байланысты санитариялық паспорт аумақтық бөлімшеге тапсырылады және бұл ретте санитариялық паспорт беру тәртібі осы Ереженің 4-8-тармақтарына сәйкес жүзеге асырылады.
10. Объектіге берілетін санитариялық паспортты аумақтық бөлімшеде тіркеу кезінде журналда және электрондық базада мына деректер көрсетіледі:
1) өтініш беруші туралы мәліметтер (дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар өздері жүзеге асыратын қызметіне сәйкес), мекен-жай деректері, салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бұдан әрі - СТН) (бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) - бар болған жағдайда);
2) дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың өздері жүзеге асыратын қызметіне сәйкес өтініштерінің тіркелген күні;
3) объектінің атауы;
4) объектінің жұмыс бағыты;
5) объектіге құқық белгілейтін құжаттардың атауы;
6) жұмыс қызметінің түріне сәйкес дайындалатын, өндірілетін, өткізілетін шикізаттар мен өнімдердің атауы;
7) қорытынды берілген күні мен нөмірі, акт толтырылған күн;
8) санитариялық паспорттың тіркелген күні мен нөмірі;
9) санитариялық паспорттың қолданылу мерзімі.
11. Мына жағдайларда:
1) осы Ереженің 5-тармағында көрсетілген құжаттардың толық пакеті ұсынылмаған жағдайда;
2) объектіні тексеру және (немесе) санитариялық-эпидемиологиялық сараптау нәтижелерінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің және гигиеналық нормативтердің талаптарына сәйкессіздігі жағдайында санитариялық паспорт берілмейді.
12. Объектіні қайта көшіру, реконструкциялау, қайта жабдықтау, қайта бейіндеу, технологиялық процестерді өзгерту кезінде дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар өздері жүзеге асыратын қызметіне сәйкес аумақтық бөлімшеге жұмыс басталғанға дейін бір ай бұрын өтініш береді. Бұл ретте санитариялық паспорт беру осы Ереженің 4 -8-тармақтарына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Көлік құралына санитариялық паспорт беру, есепке алу және жүргізу тәртібі

13. Санитарный паспорт выдается индивидуальным предпринимателям или юридическим лицам в соответствии с осуществляемой ими деятельностью на железнодорожный, автомобильный, морской, внутренний водный, воздушный, городской электрический транспорт, в том числе метрополитен (далее - транспортное средство), используемый для коммерческой и общественной перевозки людей, пищевых продуктов, продовольственного сырья, хозяйственно-питьевой воды, химических, токсических и радиационных веществ.
14. Для оформления санитарного паспорта на транспортное средство индивидуальные предприниматели или юридические лица в соответствии с осуществляемой ими деятельностью, за исключением лиц, не занятых предпринимательской деятельностью, предоставляют заявление на государственном или русском языках в территориальное подразделение.
15. К заявлению прилагаются:
1) копии правоустанавливающих документов на транспортное средство (с предъявлением оригиналов);
2) заключение и (или) акт (при наличии заключения и (или) акта, выданного ранее);
3) личные медицинские книжки для декретированной группы населения;
4) перечень перевозимого сырья и продукции;
5) сведения о назначении транспортного средства (вид перевозок).
16. При оформлении санитарного паспорта транспортное средство подлежит проверке должностными лицами территориального подразделения с составлением акта, а также проведению санитарно-эпидемиологических лабораторных исследований организациями санитарно-эпидемиологической службы в пределах компетенции на предмет их соответствия нормативным правовым актам Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам. Выдача санитарного паспорта проводится в течение пятнадцати календарных дней со дня представления всех необходимых документов.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения РК от 15.02.2011 № 89 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Санитарный паспорт на транспортное средство выдается заявителю на бланке территориального подразделения по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам в одном экземпляре под роспись, с регистрацией в журнале и присвоением регистрационного номера. Копия санитарного паспорта остается в территориальном подразделении.
18. Срок действия санитарного паспорта на транспортное средство - один год со дня его регистрации в территориальном подразделении.
По истечению срока действия санитарный паспорт сдается в территориальное подразделение, при этом порядок выдачи санитарного паспорта осуществляется согласно пунктам 14 - 17 настоящих Правил.

13. Дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғаларға өздері жүзеге асыратын қызметіне сәйкес адамдарды, тағам өнімдерін, азық-түлік шикізатын, шаруашылық - ауыз суды, химиялық, уытты және радиациялық заттарды коммерциялық және қоғамдық тасымалдау үшін пайдаланылатын темір жол, автомобиль, теңіз, ішкі су, әуе, қалалық электрлі көліктеріне, оның ішінде метрополитенге (бұдан әрі - көлік құралы) санитариялық паспорт беріледі.
14. Көлік құралына санитариялық паспортты рәсімдеу үшін кәсіпкерлік қызметпен айналыспайтын тұлғаны қоспағанда, дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар өздері жүзеге асыратын қызметіне сәйкес аумақтық бөлімшеге мемлекеттік немесе орыс тілінде өтініш береді.
15. Өтінішке:
1) көлік құралына құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелері (түпнұсқаларды көрсету арқылы);
2) қорытынды және (немесе) акт (бұрын берілген қорытынды және (немесе) акт болған жағдайда);
3) халықтың декреттелген тобы үшін жеке медициналық кітапшалары;
4) тасымалданатын шикізат пен өнімнің тізбесі;
5) көлік құралының жұмыс бағыты туралы мәліметтер (тасымалдау түрі) қоса беріледі.
16. Санитариялық паспортты рәсімдеу кезінде көлік құралына аумақтық бөлімшенің лауазымды тұлғалары акт толтыра отырып, сондай-ақ санитариялық-эпидемиологиялық қызмет ұйымдары өз құзыреті шегінде олардың гигиеналық нормативтерге және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігіне санитариялық-эпидемиологиялық зертханалық зерттеулер жүргізуге тиіс. Санитариялық паспорт беру жеке және заңды тұлғаларға барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін он бес күнтізбелік күн ішінде жүргізіледі.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2011.02.15 № 89 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Көлік құралына санитариялық паспорт өтініш берушіге осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аумақтық бөлімшенің бланкісінде журналға тіркеу және тіркеу нөмірін беру арқылы қол қойылып, бір данада беріледі. Санитариялық паспорттың көшірмесі аумақтық бөлімшеде қалады.
18. Көлік құралына берілетін санитариялық паспорттың қолданылу мерзімі – оны аумақтық бөлімшеде тіркеген күннен бастап бір жыл.
Қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін санитариялық паспорт аумақтық бөлімшеге тапсырылады және бұл ретте санитариялық паспорт беру тәртібі осы Ереженің 14-17-тармақтарына сәйкес жүзеге асырылады.

19. При регистрации в территориальном подразделении санитарного паспорта на транспортное средство в журнале и электронной базе указываются следующие данные:
1) сведения о заявителе (индивидуальном предпринимателе или юридическом лице в соответствии с осуществляемой ими деятельностью), адресные данные, РНН (БИН, ИИН - при наличии);
2) дата регистрации заявления индивидуального предпринимателя или юридического лица в соответствии с осуществляемой ими деятельностью;
3) наименование правоустанавливающих документов на транспортное средство;
4) вид транспортного средства, марка, государственный регистрационный номер;
5) назначение транспортного средства, вид перевозок;
6) наименование перевозимого сырья и продукции;
7) номер и дата выдачи заключения, дата составления акта;
8) номер и дата регистрации санитарного паспорта;
9) срок действия санитарного паспорта.
20. Санитарный паспорт на транспортное средство не выдается в случаях:
1) непредставления полного пакета документов, указанных в пункте 15 настоящих Правил;
2) несоответствия результатов проверки и (или) санитарно-эпидемиологической экспертизы требованиям нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам.
21. При изменении наименования сырья или продукции, перевозимого транспортным средством индивидуальным предпринимателем или юридическим лицом в соответствии с осуществляемой ими деятельностью подается заявление в территориальное подразделение за один месяц до начала работ и выдача санитарного паспорта осуществляется согласно пунктам 14 - 17 настоящих Правил.
Приложение 1
к Правилам выдачи, учета и
ведения санитарного паспорта
Перечень
объектов и транспортных средств, на которые выдается
санитарный паспорт
Объекты и транспортные средства, на которые выдается санитарный паспорт:
1) молокоперерабатывающие объекты;
2) мясоперерабатывающие объекты, в том числе животноводческие комплексы, убойные цеха;
3) птицеперерабатывающие объекты;
4) рыбоперерабатывающие объекты;
5) хлебопекарные, макаронные, мукомольные объекты;
6) объекты по производству кондитерских изделий;
7) объекты по производству безалкогольной продукции (в том числе напитков и питьевой воды, расфасованной в емкости);
8) объекты по производству масложировых продуктов;
9) объекты по производству мягкого мороженного;
10) объекты, по хранению, переработке и транспортировке зерна, в том числе хлебоприемные предприятия, элеваторы;
11) объекты, по производству крахмалопаточной продукции, крахмала;
12) объекты по производству сахара;

19. Көлік құралына берілетін санитариялық паспортты аумақтық бөлімшеде тіркеу кезінде журналда және электрондық базада мына деректер көрсетіледі:
1) өтініш беруші туралы мәліметтер (дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар өздері жүзеге асыратын қызметіне сәйкес), мекенжай деректері, СТН (БСН, ЖСН - бар болған жағдайда);
2) дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың өздері жүзеге асыратын қызметіне сәйкес өтініштерінің тіркелген күні;
3) көлік құралына құқық белгілейтін құжаттардың атаулары;
4) көлік құралының түрі, маркасы, мемлекеттік тіркеу нөмірі;
5) көлік құралының жұмыс бағыты (тасымалдау түрі);
6) тасымалданатын шикізат пен өнімнің атауы;
7) қорытынды берілген күні мен нөмірі, акт толтырылған күн;
8) санитариялық паспорттың тіркелген күні мен нөмірі;
9) санитариялық паспорттың қолданылу мерзімі.
20. Көлік құралына мынадай:
1) осы Ереженің 15-тармағында көрсетілген құжаттардың толық пакеті ұсынылмаған жағдайда;
2) көлік құралын тексеру және (немесе) санитариялық-эпидемиологиялық сараптау нәтижелерінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің және гигиеналық нормативтердің талаптарына сәйкессіздігі жағдайында санитариялық паспорт берілмейді.
21. Көлік құралымен тасымалданатын шикізаттың немесе өнімнің атауы өзгерген жағдайда дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар өздері жүзеге асыратын қызметіне сәйкес жұмыс басталғанға дейін аумақтық бөлімшеге бір ай бұрын өтініш береді және санитариялық паспорт беру осы Ереженің 14-17-тармақтарына сәйкес жүзеге асырылады.
Санитариялық
паспорт беру, есепке алу
және жүргізу ережесіне
1-қосымша
Санитариялық паспорт берілетін объектілер мен көлік құралдарының тізбесі
1. Санитариялық паспорт берілетін объектілер мен көлік құралдары:
1) сүт өңдеу объектілері;
2) ет өңдеу объектілері, оның ішінде мал шаруашылығы кешендері, қасапхана цехтары;
3) құс өңдеу объектілері;
4) балық өңдеу объектілері;
5) наубайханалар, макарон, ұн тарту объектілері;
6) кондитерлік өнімдер шығару жөніндегі объектілер;
7) алкогольсіз өнімдер шығару жөніндегі объектілер (оның ішінде бөтелкедегі сусындар және ауыз су);
8) май өнімдерін шығару жөніндегі объектілер;
9) жұмсақ балмұздақ шығару жөніндегі объектілер;
10) астықты сақтау, өңдеу және тасымалдау объектілері, оның ішінде нан қабылдау кәсіпорыны, элеваторлар;
11) крахмалды сірне өнімдерін, крахмал шығару жөніндегі объектілер;
12) қант шығару жөніндегі объектілер;

13) плодоперерабатывающие объекты;
14) объекты промышленности по производству поваренной и йодированной соли;
15) объекты по производству и реализации алкогольной продукции;
16) объекты оптовой и розничной торговли пищевой продукции;
17) объекты по производству и реализации специального, лечебно-профилактического, детского и диетического питания населения;
18) объекты общественного питания, в том числе пищеблоки медицинских организаций, организаций образования и промышленных объектов;
19) торговые рынки;
20) объекты оптовой и розничной торговли промышленных товаров;
21) вагоны-рестораны на железнодорожном транспорте, цеха бортового питания на морском, речном, воздушном транспорте;
22) объекты по производству пищевых концентратов;
23) объекты по производству полуфабрикатов, в том числе замороженных и быстрозамороженных;
24) объекты расфасовки пищевой продукции;
25) объекты кратковременного пребывания детей и объекты, оказывающие услуги по воспитанию или уходу за детьми (услуги няни), детские центры развития;
26) общеобразовательные и интернатные объекты;
27) организации образования;
28) дома ребенка;
29) детские дома для детей сирот и детей, оставшихся без попечения родителей;
30) детские дошкольные учреждения;
31) детские оздоровительные объекты, в том числе круглогодичные и сезонные;
32) внешкольные объекты;
33) заведения для досуга детей;
34) объекты по производству и реализации детской одежды, игрушек, предметов детского обихода;
35) источники водоснабжения, в том числе подземные и наземные;
36) объекты децентрализованного водоснабжения;
37) поля фильтрации и орошения;
38) бани, сауны, бассейны;
39) спортивные здания и сооружения;
40) объекты временного проживания населения (гостиницы, мотели, кемпинги, общежития);
41) прачечные, химчистки;
42) библиотеки, музеи;
43) косметологические и косметические центры, парикмахерские, салоны красоты;
44) культурно-зрелищные учреждения;
45) заведения досуга;
46) санаторно-оздоровительные и санаторно-курортные объекты;
47) реабилитационные центры;
48) лечебно-производственные объекты, а также специальные производства, цеха или участки с облегченными условиями труда для трудовой терапии и обучения новым профессиям для трудоустройства в этих организациях лиц, страдающих психическими расстройствами (заболеваниями), включая инвалидов;
49) дома-интернаты для престарелых и инвалидов;

13) жеміс жидек өңдеу объектілері;
14) йодталған және ас тұзын шығару жөніндегі өнеркәсіптік объектілер;
15) алкогольды өнімдерді шығару және сату жөніндегі объектілер;
16) тағам өнімдерінің көтерме және бөлшек сауда объектілері;
17) халыққа арнайы, емдік-профилактикалық, балаға арналған және диета тағамдарын шығару және сату жөніндегі объектілер;
18) қоғамдық тамақтану объектілері, оның ішінде медицина ұйымдарының, білім беру ұйымдарының және өнеркәсіптік объектілердің тамақ блоктары;
19) сауда базарлары;
20) өнеркәсіптік тауарлардың көтерме және бөлшек сауда объектілері;
21) темір жол көлігіндегі мейрамхана вагондары, теңіз, өзен, әуе көлігіндегі борттық тамақтану цехтары;
22) тағамдық концентраттарды шығару жөніндегі объектілер;
23) жартылай фабрикаттарды, оның ішінде тоңазытылған және жылдам тоңазытылған фабрикаттарды шығару жөніндегі объектілер;
24) азық-түлік өнімдерін өлшеп орау объектілері;
25) балалардың аз уақытқа болатын объектілері, бала тәрбиелеу немесе балаларды күту (бала бағу қызметі) объектілері, балаларды дамыту орталықтары;
26) жалпы білім беру және интернат объектілері;
27) білім беру ұйымдары;
28) сәби үйлері;
29) ата-анасынан қараусыз қалған балаларға және жетім балаларға арналған балалар үйі;
30) мектепке дейінгі балалар объектілері;
31) балалардың сауықтыру объектілері, оның ішінде жыл бойғы және маусымдық;
32) мектептен тыс объектілері;
33) балаларға арналған бос уақытты ұйымдастыру орталықтары;
34) балалар киімдерін, ойыншықтарын, балалар тұтынатын заттарды шығару және сату жөніндегі объектілер;
35) сумен жабдықтау көздері, оның ішінде жерасты, жерүсті;
36) орталықтандырылмаған сумен жабдықтау объектілері;
37) сүзу және суландыру алаңы;
38) моншалар, хауыздар, бассейндер;
39) спорт ғимараттары және құрылыстар;
40) халықтың уақытша тұратын объектілері (қонақ үйлер, мотельдер, кемпингтер, жатақханалар);
41) кір жуатын орындар, химиялық тазалау орындары;
42) кітапханалар, мұражайлар;
43) косметологиялық және косметикалық орталықтар, шаштараздар, сұлулық салондары;
44) мәдени-ойын-сауық мекемелері;
45) бос уақытты ұйымдастыру орталықтары;
46) санаторий-сауықтыру және санаторий-курорттық объектілер;
47) оңалту орталықтары;
48) емдеу-өндірістік ұйымдары, сондай-ақ мүгедектерді қоса алғанда психиканың бұзылуынан (ауруынан) зардап шегіп жүрген осы ұйымдардағы адамдарды жұмысқа орналастыру үшін еңбек терапиясына және жаңа кәсіпке оқытуға арналған жеңілдетілген еңбек жағдайлары бар арнайы өндірістер, цехтар немесе учаскелер;
49) қарттарға және мүгедектерге арналған интернат үйлер;

50) центры для реабилитации и адаптации инвалидов;
51) центры социальной адаптации для лиц без определенного места жительства;
52) объекты, занимающиеся уборкой территории населенных пунктов;
53) объекты по изготовлению рекламной продукции (в том числе световой рекламы, билбордов, баннеров, вывесок);
54) объекты, занимающиеся сбором, удалением, сортировкой, обезвреживанием, утилизацией и переработкой бытовых, производственных и медицинских отходов;
55) кладбища, объекты по оказанию ритуальных услуг;
56) объекты здравоохранения, оказывающие амбулаторно-поликлиническую помощь;
57) объекты здравоохранения, оказывающие стационарную помощь;
58) объекты здравоохранения скорой медицинской помощи и санитарной авиации;
59) объекты здравоохранения медицины катастроф;
60) объекты здравоохранения, оказывающие паллиативную помощь и сестринский уход;
61) объекты здравоохранения, осуществляющие деятельность в сфере службы крови;
62) объекты здравоохранения, осуществляющие деятельность в сфере судебной медицины и патологической анатомии, морги;
63) объекты здравоохранения, осуществляющие фармацевтическую деятельность;
64) научные объекты в области здравоохранения;
65) объекты здравоохранения, осуществляющие деятельность в сфере формирования здорового образа жизни и здорового питания;
66) объекты здравоохранения, осуществляющие деятельность в сфере профилактики ВИЧ/СПИД;
67) национальный холдинг в области здравоохранения;
68) стоматологические объекты;
69) объекты, осуществляющие гигиеническое воспитание и обучение населения;
70) медицинские центры, осуществляющие деятельность в области традиционной и народной медицины: гомеопатия, гирудотерапия, мануальная терапия, рефлексотерапия, фитотерапия и лечение средствами природного происхождения, целительство;
71) объекты здравоохранения, осуществляющие деятельность в сфере трансплантологии органов и тканей;
72) объекты по изготовлению лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
73) медицинские объекты, осуществляющие диагностические исследования;
74) аптеки, аптечные пункты, передвижные аптечные пункты;
75) магазины оптики;
76) магазины медицинской техники и изделий медицинского назначения;
77) объекты по производству химических удобрений, средств защиты растений, по производству дезинфекционных средств;
78) объекты, осуществляющие дезинфекционную, дезинсекционную и дератизационную деятельность;
79) учреждения по эксплуатации зданий, жилищные отделы организаций и учреждения, управляющие домами, кооперативы собственников помещений;

50) мүгедектерді оңалтуға және бейімдеуге арналған орталықтар;
51) тұрғылықты мекен-жайы жоқ адамдарға арналған әлеуметтік бейімдеу орталықтары;
52) елді мекен аумақтарын тазартумен айналысатын объектілер;
53) жарнама өнімдерін дайындау жөніндегі объектілер (оның ішінде жарықтанатын жарнама, билбордтар, банерлер, маңдайша жазулар);
54) тұрмыстық, өндірістік және медициналық қалдықтарды жинаумен, жоюмен, залалсыздандырумен және кәдеге жаратумен айналысатын объектілер;
55) бейіттер, салт-жора қызметтерін көрсету жөніндегі объектілер;
56) амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары;
57) стационарлық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары;
58) жедел жәрдем және санитариялық авиациялық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары;
59) апаттар медицинасының денсаулық сақтау объектілері;
60) паллиативтік көмек және медбике күтімін көрсететін денсаулық сақтау объектілері;
61) қан қызметі саласын жүзеге асыратын денсаулық сақтау объектілері;
62) мәйтханалар, патологиялық анатомия және сот медицина саласын жүзеге асыратын денсаулық сақтау объектілері;
63) фармацевтикалық қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау объектілері;
64) денсаулық сақтау саласындағы ғылыми объектілері;
65) дұрыс тамақтану және салауатты өмір салтын қалыптастыру саласындағы қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау объектілері;
66) АИТВ/ЖИТС профилактикалық қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау объектілері;
67) денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдинг;
68) тіс емдеу объектілері;
69) халықты оқыту мен гигиеналық тәрбиелеуді жүзеге асыратын объектілері;
70) дәстүрлі және халық медицинасы саласында медициналық қызметті жүзеге асыратын медициналық орталықтар: гомеопатия, гирудотерапия, мануальдық терапия, рефлекс-терапия, фитотерапия, табиғаттан алынатын құралдармен емдеу және емшілік;
71) тіндер мен ағзаларды трансплантологиялау саласындағы қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау объектілері;
72) дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды дайындау жөніндегі объектілері және медициналық техникалар;
73) диагностикалық зерттеулерді жүзеге асыратын медициналық объектілер;
74) дәріханалар, дәріханалық пункттер, жылжымалы дәріханалық пункттер;
75) оптикалар дүкені;
76) медициналық техника және медициналық мақсаттағы бұйымдар дүкендері;
77) химиялық тыңайтқыштарды, өсімдіктерді қорғау құралдарын, дезинфекциялық құралдар шығару жөніндегі объектілер;
78) дезинфекциялау, дезинсекциялау және дератизациялау қызметін жүзеге асыратын объектілер;
79) ғимаратты пайдалану жөніндегі мекемелер, үйлерді басқаратын ұйымдардың және мекемелердің тұрғын үй бөлімдері, тұрғын үй иелерінің кооперативтері;

80) участки предполагаемой застройки;
81) железнодорожные и автовокзалы, метрополитен, аэропорты, причалы, санитарно-карантинные тупики;
82) транспортные средства (железнодорожный, морской, внутренний водный, воздушный, городской электрический транспорт, подвижной состав метрополитена, автомобильный транспорт, используемый для коммерческой и общественной перевозки людей, пищевых продуктов, сырья, хозяйственно-питьевой воды, радиоактивных, химических, токсических и радиоактивных веществ и отходов);
83) объекты по обслуживанию пассажирских и грузовых перевозок на железнодорожном, автомобильном, водном и воздушном транспорте;
84) склады для хранения продукции и товаров;
85) объекты по проведению авиа-, наземных химических работ;
86) сливные станции;
87) полигоны, в том числе полигоны токсичных промышленных отходов, полигоны твердых бытовых отходов;
88) канализационные очистные сооружения, насосные станции, сети (в том числе ливневой канализации);
89) автозаправочные станции, объекты по хранению и реализации топливного сырья, станции технического обслуживания, сварочные цеха, автомойки, водозаправочные машины;
90) пункты приема и реализации металлолома, пункты приема и обработке шкур домашних животных;
91) газозаправочные станции, мастерские по заправке кислородных баллонов;
92) объекты, реализующие и осуществляющие ремонт бытовой и организационной техники;
93) строительно-монтажные объекты;
94) радиотехнические объекты;
95) сельскохозяйственные аэродромы;
96) протравочные площадки;
97) лаборатории по проведению физических, химических, радиологических, токсикологических исследований;
98) объекты легкой промышленности, в том числе швейные и трикотажные ателье, мастерские по ремонту обуви;
99) фотоателье;
100) объекты деревообрабатывающей промышленности;
101) объекты полиграфической промышленности;
102) объекты космической деятельности;
103) объекты по производству цветной металлургии;
104) объекты по производству черной металлургии;
105) объекты химической промышленности;
106) объекты машиностроения и металлообработки;
107) животноводческие и крестьянские хозяйства;
108) объекты угольной промышленности;
109) объекты электроэнергетической промышленности;
110) объекты по добыче и переработке нефти;
111) объекты по добыче и переработке газа;
112) объекты по производству стройматериалов;
113) объекты стекольной и фарфоровой промышленности.
Приложение 2
к Правилам выдачи, учета и
ведения санитарного паспорта
форма
№ _____ санитариялық паспорт
Санитарный паспорт № ______
1. Мекен-жайы, телефон (Адрес, телефон) ____________________________

80) құрылыс салынатын учаскелер;
81) темір жол және автовокзалдар, метрополитен, әуежай, айлақ, санитариялық-карантиндік тұйықтар;
82) көлік құралдары (жолаушыларды, тамақ өнімдерін, өндірістік шикізатты, шаруашылық ауыз суды, радиоактивті, химиялық, уытты және радиоактивті заттар мен қалдықтарды коммерциялық және қоғамдық тасымалдау үшін темір жол, теңіз, ішкі су, әуе, қалалық электр көлігі, метрополитеннің жылжымалы құрамы) метрополитен;
83) темір жол, автомобиль, су және әуе көлігінде жолаушыларды және жүктерді тасымалдау қызметін көрсететін объектілер;
84) өнімдер мен тауарларды сақтау қоймалары;
85) әуе, жер үстіндегі химиялық жұмыстарды жүргізу жөніндегі объектілер;
86) сорғы станциялары;
87) полигондар, оның ішінде уытты өнеркәсіптік қалдықтар, тұрмыстық қатты қалдықтар полигондары;
88) кәріздік тазарту құрылыстары, сорғы станциялары, желілері (оның ішінде жауын-шашын кәрізі);
89) авто дәнекерлеу цехтары, май құю станциялары, отын шикізатын сақтау және сату жөніндегі объектілер, техникалық қызмет көрсету станциялары, автомобиль жуатын орындар, су құятын машиналар;
90) металлолом қабылдау және сату пунктері, үй жануарларының терілерін қабылдау және өңдеу пункттері;
91) газ құю станциялары, оттегі баллондарын толтыру жөніндегі шеберханалар;
92) тұрмыстық және ұйымдастыру техникаларын сатуды және жөндеуді жүзеге асыратын объектілер;
93) құрылыс - монтаж объектілері;
94) радиотехникалық объектілер;
95) ауыл шаруашылығы аэродромдары;
96) улау алаңдары;
97) физикалық, химиялық, радиологиялық, токсикологиялық зерттеулер жүргізетін зертханалар;
98) жеңіл өнеркәсіп объектілері, оның ішінде тігін және тоқыма шеберханасы, аяқ киім жөндеу шеберханалары;
99) фото шеберхана;
100) ағаш өңдеу өнеркәсібі объектілері;
101) полиграфия өнеркәсіп объектілері;
102) ғарыш қызметі объектілері;
103) түсті металлургия шығару жөніндегі объектілер;
104) қара металлургия шығару жөніндегі объектілер;
105) химиялық өнеркәсіп объектілері;
106) машина жасау және металл өңдеу объектілері;
107) мал шаруашылығы және шаруашылық қожалығы;
108) көмір өнеркәсібі объектілері;
109) электр энергетикасы өнеркәсібі объектілері;
110) мұнай өндіру және өңдеу объектілері;
111) газ өндіру және өңдеу объектілері;
112) құрылыс материалдарын шығару жөніндегі объектілер;
113) шыны және фарфор өнеркәсібі объектілері.
Санитариялық паспорт беру,
есепке алу және жүргізу
ережесіне 2-қосымша
нысан
N _____ санитариялық паспорт
Санитарный паспорт N ____
1. Мекен-жайы, телефон (Адрес, телефон) ____________________