О бюджете города Актобе на 2010-2012 годы
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 24 декабря 2009 года № 211. Зарегистрировано Управлением юстиции города Актобе Актюбинской области 21 января 2010 года № 3-1-126. Утратило силу решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 28 января 2011 года № 327
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 28.01.2011 № 327.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пункта 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95 и решением Актюбинского областного маслихата от 21 декабря 2009 года № 232 «Об областном бюджете на 2010 - 2012 годы», маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Актобе на 2010 - 2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы                   –   25 851 317 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям      –   10 396 268 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям    –      656 471 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала          –    1 715 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов    –   10 018 662 тысяч тенге;
2) затраты                  –   21 857 418 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –             0 тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты                –             0 тенге;
погашение бюджетных кредитов     –             0 тенге;
4) сальдо по операциям с
финансовыми активами             –  90 800 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов  –  90 800 тысяч тенге;
поступления от продажи
финансовых активов государства   –             0 тенге;
5) профицит бюджета         –      848 983 тысяч тенге;
6) использование профицита
бюджета                     –    - 848 983 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе Актюбинской области от 17.02.2010 № 235; от 16.04.2010 № 246; от 28.07.2010 № 264; от 22.10.2010 № 296 (вводится в действие с 01.01.2010).
2. Зачислять полностью в доход бюджета города Актобе поступления в соответствии со статьей 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за исключением, предусмотренных подпунктами 1, 2 пункта 1.
3. Принять к сведению, что решением Актюбинского областного маслихата «Об областном бюджете на 2010 - 2012 годы» городу Актобе установлено распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 22 процента;

2010-2012 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 211 шешімі. Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының Әділет басқармасында 2010 жылдың 21 қаңтарда № 3-1-126 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2011 жылғы 28 қаңтардағы № 327 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2011.01.28 № 327 Шешімімен.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджеттік кодексінің 9 бабының 2 тармағына және «2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 232 шешіміне сәйкес, Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2010 - 2012 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті 1, 2және 3 қосымшаларға сәйкес, тиісінше, соның ішінде 2010 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер                   –  25 851 317 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша     –  10 396 268 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша –    656 471 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер бойынша      –   1 715 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 13 083 578 мың теңге;
2) шығындар                   –  24 911 534 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру –               0 теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер           –               0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу    –               0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын
операциялар бойынша сальдо    –      90 800 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу    –      90 800 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін
сатудан түсетін түсімдер      –               0 теңге;
5) бюджет профицитi           –     848 983 мың теңге;
6) бюджет профицитiн пайдалану – -  848 983 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2010.02.17 № 235; 2010.04.16 № 246; 2010.07.28 № 264; 2010.10.22 № 296 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 52 бабына сәйкес, 1 тармағының 1, 2 тармақшаларда қаралғандарды қоспағанда, түсімдер Ақтөбе қаласының бюджеті кірісіне толық есептелсін.
3. Ақтөбе облыстық мәслихатының «2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешімімен салықтар түсімдерінің жалпы сомасы Ақтөбе қаласына мынадай мөлшерде бөлінуі белгіленгені еске алынсын:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 22 пайыз;

2) по социальному налогу 22 процента;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджет города Актобе.
4. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2010 - 2012 годы» отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2010 - 2012 годы» установлено:
с 1 января 2010 года:
1) минимальный размер заработной платы – 14 952 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 413 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 14 952 тенге.
6. Учесть в бюджете города Актобе на 2010 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
131 227 тысяч тенге на содержание вновь вводимых объектов образования;
26 269 тысяч тенге на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание»;
5 000 тысяч тенге на увеличение норм питания в медико - социальных учреждениях;
19 478 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
121 718 тысяч тенге на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;

2) әлеуметтік салық бойынша 22 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, қызметін біржолғы талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер Ақтөбе қаласының бюджетіне толығымен есептеледі.
4. «2010 - 2012 жылдарға арналған республикалық бюджеті туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 5 бабына сәйкес, жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы корының 4 проценті шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
5. «2010 - 2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9 бабына сәйкес:
2010 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 14 952 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 413 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 14 952 теңге болып белгіленгені басшылыққа және еске алынсын.
6. 2010 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне республикалық бюджеттен мынадай мөлшерлерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
131 227 мың теңге жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға;
26 269 мың теңге мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілік арттыру институттарын «Өзін-өзі тану» пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге;
5 000 мың теңге медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға;
19 478 мың теңге ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
121 718 мың теңге Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге;

2 718 тысяч тенге на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
6 458 тысяч тенге на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
13 280 тысяч тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 149 921 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяются на основании постановления акимата города.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе Актюбинской области от 17.02.2010 № 235; от 16.04.2010 № 246; от 28.07.2010 № 264; от 22.10.2010 № 296 (вводится в действие с 01.01.2010).
7. Учесть в бюджете города Актобе на 2010 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 1 789 688 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения – 3 357 951 тысяч тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики – 170 600 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм определяются на основании постановления акимата города.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе Актюбинской области от 28.07.2010 № 264; от 22.10.2010 № 296 (вводится в действие с 01.01.2010).
8. Учесть в бюджете города Актобе на 2010 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005 - 2010 годы в сумме 68 910 тысяч тенге, в том числе:
24 570 тысяч тенге на оснащение учебным оборудованием кабинетов биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
44 312 тысяч тенге на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяются на основании постановления акимата города.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 22.10.2010 № 296 (вводится в действие с 01.01.2010).
9. Учесть в бюджете города Актобе на 2010 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:

2 718 мың теңге Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге;
6 458 мың теңге ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға;
13 280 мың теңге эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 149 921 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу қала әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2010.02.17 № 235; 2010.04.16 № 246; 2010.07.28 № 264; 2010.10.22 № 296 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
7. 2010 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне республикалық бюджеттен өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 1 789 688 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге – 3 357 951 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарын және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге – 170 600 мың теңге.
Аталған сомаларды бөлу қала әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2010.07.28 № 264; 2010.10.22 № 296 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
8. 2010 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 68 910 мың теңге сомасында, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 24 570 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға – 44 312 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу қала әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2010.10.22 № 296 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
9. 2010 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:

на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы в сумме 1 320 936 тысяч тенге, в том числе:
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 320 936 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно -коммуникационной инфраструктуры – 1 000 000 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата города.
10. Учесть в бюджете города Актобе на 2010 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на кредитование по нулевой ставке вознаграждения на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы в соответствии с условиями, определяемыми Правительством Республики Казахстан в сумме 471 000 тысяч тенге.
11. Учесть в бюджете города Актобе на 2010 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно -коммуникационной инфраструктуры – 2 345 000 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы – 850 000 тысяч тенге;
на строительство новых объектов образования – 453 449 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата города.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе Актюбинской области от 16.04.2010 № 246; от 22.10.2010 № 296 (вводится в действие с 01.01.2010).
12. Учесть в бюджете города Актобе на 2010 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
180 000 тысяч тенге на реализацию Государственной программы «Балапан»;
на обеспечение горячим питанием учащихся 1-4 классов – 181 666 тысяч тенге;
на оснащение объектов образования и культуры противопожарной сигнализацией и средствами пожаротушения – 7 512 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 200 000 тысяч тенге;
на функционирование системы водоснабжения и водоотведения –  360 000 тысяч тенге;
на организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности – 300 000 тысяч тенге;
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов – 444 498 тысяч тенге;
на развитие объектов культуры – 1 055 144 тысяч тенге;
на обеспечение жильем отдельных категорий граждан – 148 658 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и труженикам тыла в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне – 51 988 тысяч тенге;

Қазақстан Республикасында 2008 - 2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 1 320 936 мың теңге сомасында, оның ішінде:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға – 320 936 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, абаттандыруға және (немесе) сатып алуға – 1 000 000 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу қала әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
10. 2010 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру шеңберінде Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйақының (мүдденiң) нөлдiк ставкасы бойынша тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға кредит беруге 471 000 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін.
11. 2010 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, абаттандыруға және (немесе) сатып алуға – 2 345 000 мың теңге;
жылу энергетикалық жүйесін дамытуға – 850 000 мың теңге;
жаңа білім беру объектілерін салуға – 453 449 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу қала әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2010.04.16 № 246; 2010.10.22 № 296 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
12. 2010 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы және даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
180 000 мың теңге «Балапан» Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
1-4 сынып оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге – 181 666 мың теңге;
білім беру және мәдениет объектілерін өрт дабыл қаққышымен және өрт сөндіру құралдарымен жарақтандыруға – 7 512 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға – 200 000 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұрғыш жүйесінің жұмыс жасауына – 360  000 мың теңге;
коммуналдық меншіктегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыруға – 100 000 мың теңге;
қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға – 444 498 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға – 1 055 144 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге – 148 658 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға және Ұлы Отан соғысы жылдары тылда еңбек еткен тұлғаларға Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай біржолғы материалдық көмек төлеуге – 51 988 мың теңге;

на содержание и материально-техническое оснащение организаций образования – 102 200 тысяч тенге;
на содержание и материально- техническое оснащение организаций культуры – 124 000 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования – 160  000 тысяч тенге;
на выплату заработной платы работникам бюджетной сферы – 246 454 тысяч тенге;
на проведение областной молодҰжной марафон-эстафеты «Расцвет села-расцвет Казахстана» – 127 212 тысяч тенге;
на благоустройство населенных пунктов – 70 400 тысяч тенге;
исключен решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 22.10.2010 № 296 (вводится в действие с 01.01.2010).
на ремонт дорог – 70 000 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата города.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе Актюбинской области от 17.02.2010 № 235; от 16.04.2010 № 246; от 28.07.2010 № 264; от 22.10.2010 № 296 (вводится в действие с 01.01.2010).
13. Учесть в бюджете города Актобе на 2010 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 401 159 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения – 401 159 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата города.

білім беру ұйымдарын күтіп ұстауға және материалдық - техникалық жарақтандыруға – 102 200 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын күтіп ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 124 000 мың теңге;
білім объектілерін жаңартуға және салуға – 160 000 мың теңге;
бюджет саласының қызметкерлеріне еңбек ақы төлеуге – 246 454 мың теңге;
«Ауылдың гүлденуі – Қазақстанның гүлденуі» облыстық жастар марафон-эстафетасын жүргізуге – 127 212 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға – 70 400 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2010.10.22 № 296 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
жолдарды жөндеуге – 70 000 мың теңге.
Аталған трансферттер сомалары қала әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 12 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2010.02.17 № 235; 2010.04.16 № 246; 2010.07.28 № 264; 2010.10.22 № 296 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
13. 2010 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 401 159 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қаралғаны ескерілсін, оның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге – 401 159 мың теңге;
Аталған сомаларды бөлу қала әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

14. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Актобе на 2010 год в сумме 77 000 тысяч тенге.
15. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Актобе на 2010 год, согласно приложения 4.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии             Секретарь маслихата
маслихата города Актобе               города Актобе
М. Сарсембаев                     С. Шинтасова
Приложение 1
к решению маслихата
города Актобе

14. Ақтөбе қаласының жергілікті атқарушы органының 2010 жылға арналған резерві 77 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
15. 2010 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
16. Осы шешім 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат          Қалалық мәслихаттың
сессиясының төрағасы               хатшысы
М. Сәрсембаев                С. Шынтасова
Ақтөбе қалалық мәслихатының

1519846,0
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
5478370,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
5478370,0
003
Общеобразовательное обучение
5108877,0
006
Дополнительное образование для детей
369493,0
9
Прочие услуги в области образования
1947158,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1244308,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
25666,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
47385,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
20787,0
011
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
1150200,0
013
Материально-техническое оснащение государственных органов
270,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
702850,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
702850,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1259344,0
2
Социальная помощь
1195865,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1195865,0
002
Программа занятости
228684,0
005
Государственная адресная социальная помощь
17274,0
006
Жилищная помощь
11200,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
518140,0
008
Социальная поддержка военнослужащих внутренних войск и срочной службы
4666,0
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Даңқ", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
112,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1035,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
35594,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
86908,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
72425,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
43403,0
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне

1519846,0
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
5478370,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5478370,0
003
Жалпы білім беру
5108877,0
006
Балаларға қосымша білім беру
369493,0
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
1947158,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1244308,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25666,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
47385,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
20787,0
011
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
1150200,0
013
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
270,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
702850,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
702850,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1259344,0
2
Әлеуметтік көмек
1195865,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1195865,0
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
228684,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
17274,0
006
Тұрғын үй көмегі
11200,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
518140,0
008
Ішкі әскерлер мен мерзімді қызметтегі әскери қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
4666,0
009
1999 жылдың 26 шілдесінде «Отан», «Даңқ» ордендерімен марапатталған, «Халық Қаһарманы» атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
112,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1035,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
35594,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
86908,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
72425,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
43403,0
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету

2718,0
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
173706,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
63479,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
63479,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
58289,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2890,0
012
Создание информационных систем
500,0
022
Материально-техническое оснащение государственных органов
1800,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
8331431,5
1
Жилищное хозяйство
4662762,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
165382,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
14912,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
148858,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
1612,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
4497380,0
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
520936,0
004
Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3449569,0
019
Строительство жилья
526875,0
2
Коммунальное хозяйство
2098612,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2098612,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
381368,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
100000,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
1472,0
029
Развитие системы водоснабжения
9800,0
030
Ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров

2718,0
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
173706,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
63479,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
63479,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58289,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2890,0
012
Ақпараттық жүйелер құру
500,0
022
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
1800,0
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
8331431,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4662762,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
165382,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
14912,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
148858,0
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
1612,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4497380,0
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
520936,0
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
3449569,0
019
Тұрғын үй салу
526875,0
2
Коммуналдық шаруашылық
2098612,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2098612,0
012
Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуі
381368,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
100000,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
1472,0
029
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
9800,0
030
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді-мекендерді көркейту