Об утверждении Инструкции по назначению социальных выплат отдельным категориям нуждающихся граждан в 2009 году
Постановление акимата Иртышского района Павлодарской области от 10 апреля 2009 года N 128/4. Зарегистрировано Управлением юстиции Иртышского района Павлодарской области 27 апреля 2009 года за N 84. Утратило силу - постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 25 февраля 2010 года N 68/1
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 25.02.2010 N 68/1.
На основании подпункта 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по назначению социальных выплат отдельным категориям граждан района (далее - Инструкция).
2. Отделу финансов района обеспечить своевременное финансирование социальных выплат.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2009 года.
4. Настоящим постановлением признать утратившим силу:
1) постановление акимата района от 23 января 2008 года N 6/1 "Об утверждении инструкции по назначению социальных выплат отдельным категориям граждан в 2008 году" (Зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 12-7-62, опубликовано в газете "Иртыш" от 20 февраля 2008 года N 21-22);
2) постановление акимата района от 4 мая 2008 года N 121/4 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата района от 23.01.2008 г. N 6/1 "Об утверждении инструкции по назначению социальных выплат отдельным категориям граждан в 2008 году". (Зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 12-7-69).
5. Постановление акимата района N 77/3 от 3 марта 2009 года "Об утверждении Инструкции по назначению социальных выплат отдельным категориям граждан района в 2009-2011 годах" отменить.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления и координацию работ по его реализации возложить на заместителя акима района по социальным вопросам Тлеуову А.Т.
Аким района                                В. Левченко
Утверждена
постановлением N 128/4
акимата района
от 10 апреля 2009 года
Инструкция по назначению социальных
выплат отдельным категориям граждан 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция детализирует условия предоставления социальных выплат отдельным категориям нуждающихся граждан района по решениям местных представительных органов в соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан"постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов".

2009 жылға арналған жеке санаттағы қажет ететін азаматтарға әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі Нұсқауын бекіту туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 10 сәуірдегі N 128/4 қаулысы. Павлодар облысы Ертіс ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 27 сәуірде N 84 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2010 жылғы 25 ақпандағы N 68/1 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2010.02.25 N 68/1 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабы 1 тармағы 14) тармақшасының негізінде, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ауданның жеке санаттағы азаматтарына әлеуметтік төлем тағайындау туралы ұсынылған Нұсқаулығы бекітілсін (бұдан әрі – Нұсқау).
2. Ауданның қаржы бөлімі әлеуметтік төлемдерді уақытылы қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін 10 күн өткен соң қолданысқа енгізілсін және 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап пайда болған құқықтық қатынасына таралады.
4. Осы қаулымен күші жойылды деп танылсын:
1) аудан әкімдігінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы "2008 жылы жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік төлем тағайындау нұсқауларын бекіту жөніндегі" N 6/1 қаулысы. Нормативтік-құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 12-7-62 тіркелген, "Ертіс нұры" газетінің 2008 жылдың 20 ақпандағы N 21-22 жарияланған;
2) аудан әкімдігінің 2008 жылғы 4 мамырдағы "Аудан әкімдігінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы "2008 жылы жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік төлем тағайындау нұсқауларын бекіту жөніндегі" N 6/1 қаулысына өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" N 121/4 қаулысы. Нормативтік-құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 12-7-69 тіркелген.
5. Аудан әкімдігінің 2009 жылғы 3 наурыздағы "2009-2011 жылдарға арналған ауданның жеке санатты азаматтарына әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі Нұсқауды бекіту туралы" N 77/3 қаулысының күші жойылсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау және оны үйлестіру жұмыстарын жүзеге асыру аудан әкімінің әлеуметтік мәселелері жөніндегі орынбасары А. Тілеуоваға жүктелсін.
Аудан әкімі                                В. Левченко
Аудан әкімдігінің
2009 жылғы 10 сәуірдегі
N 128/4 қаулысымен бекітілген
Ауданның жеке санаттағы азаматтарға
әлеуметтік төлем тағайындау жөніндегі
Нұсқауы 1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқау Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы", 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектерге және оларға теңестірілген тұлғаларға жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы", 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңдарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі "Мүгедектерді оңалтудың кейбір сұрақтары туралы" N 754 қаулысына сәйкес жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша ауданның жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету жағдайларын нақтылайды.

2. Категории граждан, имеющих право
на отдельные социальные выплаты
2. Право на единовременную социальную помощь имеют следующие категории граждан:
1) малообеспеченные граждане, лица, вернувшиеся из мест лишения свободы - для проведения документирования;
2) малообеспеченные граждане, нуждающиеся в лечении:
онкологических заболеваний и лица, страдающие синдромом приобретенного иммунодефицита, независимо от дохода;
инвалиды 1 группы по зрению, независимо от дохода;
лица, с хроническими формами заболевания, со среднедушевым доходом ниже продовольственной корзины;
3) одинокие, одиноко проживающие пенсионеры, участники и инвалиды Великой Отечественной войны (далее - ВОВ) на подписку районных газет "Иртыш" и "Ертiс нуры", областных газет "Наш край", "Сарыарка самалы" и "Звезда Прииртышья", республиканских газет "Егемен Казахстан" и "Казахстанская правда";
4) участники и инвалиды Великой Отечественной войны - на посещение местной бани и парикмахерской;
5) участники и инвалиды Великой Отечественной войны, приравненные к участникам войны, вдовы погибших воинов, не вступившие в повторный брак, одинокие, одиноко проживающие пенсионеры - к знаменательным датам и праздничным дням: Новый год, 8 Марта, Наурыз Мейрамы, День пожилых людей, День Независимости;
6) многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа" и "Кумiс алқа", имеющие 4-х и более детей по приглашению акима района -  к 8 марта;
7) многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа" и "Кумiс алқа" - разовая единовременная помощь;
8) малообеспеченные семьи, имеющие несовершеннолетних детей, сироты, дети-инвалиды – материальная помощь к Новому году, Дню защиты детей и Дню инвалидов;
9) выпускники средних школ из семей - получателей адресной социальной помощи, малообеспеченных семей и оставшиеся без попечения родителей - для оплаты обучения в высших учебных заведениях (далее-ВУЗ) за 1-ый, 2-ой, 3-й, 4-ый, 5-ый и 6-ый курс обучения, ежемесячная оплата за проживание, питание и проезд к месту жительства, оплата на период прохождения интернатуры;
10) студенты из малообеспеченных семей и оставшиеся без попечения родителей, обучающиеся в средних профессиональных учебных заведениях (далее - СПУЗ) на период 2009-2011 учебного года, ежемесячная оплата за проживание, питание и проезд к месту жительства;
11) инвалиды и участники Великой Отечественной войны:

2. Жекелеген әлеуметтік төлемдерге
құқығы бар санаттағы азаматтар
2. Жекелеген әлеуметтік төлемдерді алуға мына азаматтар құқылы:
1) аз қамтамасыз етілген азаматтар, оралмандар, бас бостандығынан айыру орындарынан оралған тұлғалар – құжаттандыруды жүргізу үшін;
2) аз қамтамасыз етілген азаматтар:
табысына тәуелді емес, онкологиялық аурулары мен жұқтырылған қорғаныш тапшылығынан азап шеккен тұлғалар емделулеріне мұқтаж;
табысына тәуелді емес көру шырағы бойынша 1-топтағы мүгедектер;
созылмалы ауру түрімен ауыратын тұлғалар – орта есеппен жан басына шаққандағы табысы азық-түлік себетінің құнынан төмен;
3) жалғыз басты, жалғыз тұратын зейнеткерлер, Ұлы Отан соғысының (бұдан әрі – ҰОС) ардагерлері мен мүгедектері "Ертіс нұры" мен "Иртыш" аудандық газеттеріне, "Наш край", "Сарыарқа самалы" мен "Звезда Прииртышья" облыс газеттеріне, "Егемен Қазақстан" мен "Казахстанская правда" республикалық газеттеріне жазылу;
4) ҰОС-ның ардагерлері мен мүгедектерінің жергілікті монша мен шаштараздарына тегін баруларына;
5) ҰОС-ның ардагерлері мен мүгедектеріне, соғысқа қатысушыларға және оларға теңестірілген тұлғаларға, қайталап неке құрмаған қаза болған жауынгерлердің жесірлеріне, жалғыз бастыларға, жалғыз тұрып жатқан зейнеткерлерге - аталып өтетін мерекелік күндеріне сәйкес /Жаңа жыл, 8 Наурыз, Наурыз мейрамы, Қарттар күні, Тәуелсіздік күн/;
6) 8 наурызға аудан әкімінің шақыруымен "Алтын алқа" және "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған, 4 және одан көп көпбалалы аналар;
7) "Алтын алқа" және "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған көпбалалы аналарға бірыңғай бір жекелеген көмек;
8) Балаларды қорғау күні мен Мүгедектерді қорғау күніне, Жаңа жылға - кәмелеттік жасқа толмаған балалары бар аз қамтамасыз етілген отбасыларына материалдық көмек;
9) Ауданға қажетті педагогикалық кадрларды, медициналық қызметкерлерді және басқадай мамандарды даярлау үшін - орта мектеп бітірушілердің отбасына-атаулы әлеуметтік көмек алушыларға, аз қамтамасыз етілген отбасына және ата-анасының қамқорынсыз қалған балаларға жоғарғы оқу орындарының (бұдан әрі - ЖОО) 1-ші, 2-ші, 3-ші, 4-ші және 5-ші курстарының оқыту бөліміне төлем ақы төлеу үшін, интернатура өткен кездегі төлем,тамақтану мен мекенжайына дейін жолақысы, күнкөрісіне ай сайынғы төлем;
10) 2009 - 2011 оқу жылынан бастап, орта кәсіби оқу орындарында ( бұдан әрі - ОКОО) оқып жатқан ата-анасының қамқорынсыз қалған және аз қамтамасыз етілген отбасының студенттеріне ай сайынғы тамақтану мен күнкөрісіне және мекенжайына дейін жолақысының төлемі;
11) ҰОС-ның ардагерлері мен мүгедектері:

1) ежемесячная помощь на приобретение лекарств;
2) на подарочные наборы от акима района - ко Дню Победы;
3) на ремонт жилья;
4) на абонентскую плату за телефон;
5) на оплату проезда до областного центра и обратно один раз в год, согласно справки открытого акционерного общества (далее - ОАО) "ТОО Иртышское пассажирское автотранспортное предприятие", независимо от наличия проездных билетов;
6) на оплату проезда в Республиканские госпитали, согласно проездным документам;
7) на зубопротезирование;
8) к юбилейным датам.
12) малообеспеченные семьи, имеющие детей школьного возраста - материальная помощь к новому учебному году;
13) пенсионеры кому за 80,90,100 лет - ко Дню пожилых людей;
14) пенсионеры из числа Почетных граждан района - ко Дню Конституции, Наурыз Мейрамы, День Республики, День Независимости;
15) туберкулезные больные - на оплату проезда по направлению департамента здравоохранения в пределах республики; на оплату стоимости проезда на лечение, по направлению врача, в пределах области;
16) участники ликвидации последствии аварии на Чернобыльской атомной электростанции (далее - ЧАЭС) и войны в Афганистане ежеквартально на оздоровление, единовременно к 7 мая, ко Дню вывода войск из Афганистана, участникам боевых действий в Афганистане ко Дню Победы;
17) материальная помощь безработным, направленным на профессиональное обучение сроком на три месяца;
18) больные туберкулезом, прошедшим стационарный курс лечения - на усиленное питание;
19) семьи, имеющие детей инвалидов больных детским церебральным параличом (далее – ДЦП) – для отправки в областной реабилитационный центр, независимо от дохода семьи;
20) Участники ВОВ и приравненные к ним лица, инвалидам, направляемые на санаторно-курортное лечение - на оплату за проезд;
21) на погребение независимо от дохода и состава семьи, следующих категории граждан (кроме получателей пенсий и государственных социальных пособий):
1) безработные, состоящих на учете в центре занятости;
2) не работавшие предпенсионного возраста мужчин с 60 лет, женщин с 55 лет независимо от регистрации в органах занятости;
3) не работавшие участники боевых действий в Афганистане, ликвидации последствий аварии на ЧАЭС, независимо от возраста и регистрации в органах занятости;
4) умершие вследствие онкологического, туберкулезного заболевания, синдрома приобретенного иммунодефицита;
5) умершие военнослужащие срочной службы;
6) дети, и лица старше 18 лет;
22) одинокие матери, воспитывающие детей-инвалидов до 16 лет;
23) молодые специалисты - врачи и учителя, выпускники ВУЗов и СПУЗов, профессиональных учебных заведений, прибывшие для работы в учебные и лечебные заведения района и трудоустроенные по специальности;

1) дәрі-дәрімек алуларына ай сайынғы көмек;
2) аудан әкімінен Жеңіс күніне орай сыйлықтар;
3) тұрғын үй жөндеуіне;
4) телефонға абоненттік төлем;
5) ашық акционерлік қоғамы (бұдан әрі - ААҚ) "Ертіс жолаушы автокөліктік кәсіпорын" анықтамасы бойынша, жолақы билетіне байланысты емес жылына бір рет облыс орталығына дейін барып қайту жолына төлем;
6) жол жүру құжаттары бойынша Республикалық госпиталға баруына жолақысының төлемі;
7) тістерін протездеуге;
8) мерей тойларына.
12) мектепке дейінгі балалары бар аз қамтамасыз етілген отбасыларына жаңа оқу жылына материалдық көмек;
13) 80, 90, 100 жастан асқан зейнеткерлердің-Қарттар күнінің аталып өтуіне байланысты;
14) ауданның Құрметті азаматтардың ішіндегі зейнеткерлеріне- Конституция күні, Наурыз мейрамы, Республика күні, Тәуелсіздік күні;
15) денсаулық сақтау Департаментінің жолдамасы бойынша Республика көлеміндегі өкпе ауруымен ауыратындарға жүріп тұру жолына төлем, дәрігердің жолдамасы бойынша облыс көлеміндегі емделуіне жолақысының төлемі;
16) Чернобыл атом электрстансасы апатын жою (бұдан әрі - ЧАЭС) мен Ауған соғысына қатысушылар - тоқсан сайынғы сауықтыру үшін, бір жолғы 7–ші мамырға, Ауған жерінен әскерлерді шығару күніне арналған;
17) үш ай мерзіміне кәсіби оқуға жіберілген жұмыссыздарға материалдық көмек;
18) өкпе ауруымен ауырғандардың стационарлық емделу курсін өткендерге, жақсы тамақтануын үдете түсу;
19) отбасының табысына байланысты емес, отбасындағы мүгедек балаларды балалардың церебралды сал ауруымен /Бұдан әрі - БЦС/ ауыратындарды облыстық оңалту орталығына жөнелтуге;
20) санаториялық емделу курортына жіберіп отырған азаматтардың- жүру жолына төлем;
21) отбасының құрамы мен табысына байланысты емес келесі санаттағы азаматтарды (зейнетақы және мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардан басқа) жерлеуге:
1) жұмыспен қамту орталығында тіркелген, жұмыссыздар;
2) жұмыспен қамту орталығының тіркелуіне байланысты емес – зейнеткерлік жасына дейін жұмыс істемеген ерлер - 60 жастан, әйелдер – 55 жастан;
3) жұмыспен қамту орталығының тіркелуінде және жасына байланысты емес, Ауған соғысы мен ЧАЭС апат салдарының жоюына қатысқандарды;
4) онкологиялық, өкпе аурулары, жұқтырылған қорғаныш тапшылығының белгісі ауруының салдарынан қайтыс болғандар;
5) жедел қызметтегі қайтыс болған әскери қызметкерлер;
6) 18 жастан асқан балалар мен тұлғалар.
22) 16 жасына дейінгі тірек-қозғалу аппараты бұзылған және сол диагнозы қойылған мүгедек-балаларды тәрбиелеп отырған жалғыз басты аналар;
23) жоғары және арнайы орта оқу орнын бітіріп келген жас мамандар-дәрігерлер мен мұғалімдер ауданның оқу және емдеу орындарына жұмысқа келген және мамандығы бойынша жұмысқа орналастырылған;

24) несовершеннолетние дети, которые по разным причинам остались без попечительства и опеки со стороны родителей или родственников, не имеющие опекунов и постоянного места жительства;
25) лица, оставшиеся без средств к существованию вследствии пожара, стихийного бедствия, несчастного случая, чрезвычайной ситуации при частичном повреждении предметов домашнего обихода, вещей, квартиры (независимо от ранее полученной единовременной помощи), независимо от дохода;
26) малообеспеченные граждане из числа получателей государственной адресной социальной помощи (далее - ГАСП), получателям государственных детских пособии из числа многодетных семей (далее - ГДП) для покупки скота с грубыми кормами на развитие личного подворья, а также для развития птицеводства и огородничества;
27) отдельным категориям граждан на оплату жилищно-коммунальных услуг:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
2) чернобыльцам;
3) афганцам;
4) участникам блокады Ленинграда;
5) узникам концлагерей;
6) участникам Венгерских событий;
7) одиноким и одиноко проживающим супружеским парам (одному из них);
8) пенсионерам, получающим минимальную пенсию на 1 января 2009 года;
9) пенсионерам, получающим пенсию при неполном стаже по состоянию на 1 января 2009 года.
28) лицам, освободившимся из мест лишения свободы - единовременная материальная помощь;
29) демобилизованным военнослужащим срочной службы - единовременная материальная помощь;
30) единовременная материальная помощь участникам и инвалидам ВОВ на проведение и установку электро-котлов, питьевой воды, канализации;
31) единовременная материальная помощь женам умерших инвалидов войны, не вступивших в повторный брак на установку телефонов;
32) лицам, без определенного места проживания и безработным -  материальная помощь на трехразовое горячее питание;
33) беременным женщинам, своевременно вставшим на диспансерный учет единовременная материальная помощь;
34) малообеспеченным гражданам из числа безработных, зарегистрированных в отделе занятости и социальных программ для развития птицеводства и огородничества в период прохождения трудовой реабилитации;
35) вдовам инвалидов Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак, труженикам тыла, имеющих награды за Доблестный труд в годы Великой Отечественной войны, узникам концлагерей, жителям блокады Ленинграда - единовременная материальная помощь ко Дню Победы;
36) матерям, имеющим детей грудного возраста, для приобретения детского питания - единовременная материальная помощь.
3. Перечень необходимых документов
для осуществления социальных выплат
и других видов социальной помощи

24) кәмелет жасқа толмаған балалар - әр түрлі себептермен ата-аналары мен туыстары жағынан қамқорсыз және қамқорлықсыз, тұрақты мекен-жайсыз және қорғаншыларсыз қалғандар;
25) табысына тәуелді емес,пәтердегі өрттен киім-кешектерінің, үй-ішінің мүлік заттарының зақымдану салдарынан, күнкөріссіз қалған тұлғалар (бұрынғы алып отырған бір жолғы көмекке байланысты емес);
26) аз қамтамасыз етілген азаматтар мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылардың ішінен /бұдан әрі - МАӘК/, көпбалалы отбасылар ішінен мемлекеттік жәрдемақы алушыларына жеке қосалқы шаруашылығын дамытуға ірі қара мал мен малазығын сатып алу үшін және бақшашылық пен құс шаруашылығын дамыту;
27) Тұрғын–үй коммуналдық қызмет көрсету төлем жөніндегі жеке санаттағы азаматтарға;
1) Ұлы Отан соғысына қатысқандар менмүгедектер;
2) Чернобылшылар;
3) Ауған соғысына қатысқандар;
4) Ленинград блокадасына қатысқандар;
5) концлагерь тұтқындары;
6) Венгер соғысына қатысушылар;
7) жалғыз бастылар және жалғыс басты тұрып жатқан ерлі-зайыптылар (олардың бірі);
8) 2009 жылдың 1-ші қаңтарына ең аз молшерде зейнетақы алатын зейнеткерлер;
9) 2009 жылдың 1-ші қаңтарына өтілі толық емес зейнетақы алушы зейнеткерлер;
28) бас бостандығынан айыру орындарынан оралған тұлғаларға жекелеген материалдық көмек;
29) әскерден босатылған жедел әскери қызметшілеріне жекелеген материалдық көмек;
30) Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектерге канализация жүргізу, ауызсу өткізуге, электро қазанмен жабдықтануға жекелеген материалдық көмек;
31) қайталап неке құрмаған қаза болған соғыс мүгедектерінің әйелдеріне телефон орнатуға бір мәртелік материалдық көмек;
32) күнделікті ыстық тамақпен қамтамасыз ету үшін, тұратын мекенжайы мен жұмысы жоқ азаматтарға көмек;
33) диспансерлік тіркеуге уақытылы тұрған жүкті әйелдерге жекелеген материалдық көмек;
34) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінде тіркелген, жұмыссыздардың ішінен аз қамтамасыз етілген азаматтар еңбек реабилитацияны өткен кезеңде, бақшалық пен құс шаруашылығын дамытуға;
35) қайталап неке құрмаған Ұлы Отан соғысының мүгедек жесірлеріне, Ұлы Отан соғысы кезіңде Қайсарлы еңбегі үшін марапатталған тыл еңбеккерлеріне, концлагерь тұтқындарына, блокада Ленинградтың тұрғындарына Жеңіс Күніне орай жекелеген материалдық көмек;
36) емшектегі балалары бар аналарға бала тағамын сатып алу үшін, ай сайынғы материалдық көмек.
3. Әлеуметтік төлемдер мен өзге
әлеуметтік көмектің түрлерін іске
асыру жөнінде тиісті құжат тізбесі

3. Для осуществления социальных выплат и других видов социальной помощи отдельным категориям граждан указанным в пункте 2 Инструкции необходимы следующие документы:
1) для категории, указанной в подпунктах 3), 5), 11), 16), 20), 27), 30), 31), 35) пункта 2 на основании списков, согласованных с Иртышским районным отделением Павлодарского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты Республики Казахстан" и Советом ветеранов войны и труда района, комиссии по делам женщин и семейно-демографической политики, согласно списков акимов сел и сельских округов, отдела занятости и социальных программ. В списках указываются фамилия, имя, отчество, дата рождения, регистрационный налоговый номер, адрес места жительства, номер лицевого счета. На зубопротезирование дополнительно предоставляется справка с зубопротезного кабинета. На санаторно- курортное лечение санаторно-курортную карту.
Кроме того, дополнительно для категории, указанной в подпункте 16) удостоверение участника ликвидации последствий аварии на ЧАЭС или  участника Афганской войны, медицинская справка из лечебного учреждения о необходимости оздоровления - ежеквартально;
2) для категории, указанной в подпункте 4) пункта 2 – заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, кроме того, на посещение местной бани - лицевой счет в АО "Казпочта" или в банке второго уровня, талоны за посещение бани, ведомость обслуживания парикмахера;
3) для категории, указанной в подпункте 1) пункта 2 заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, лицевой счет в АО "Казпочта" или в банке второго уровня, регистрационный налоговый номер, справка об освобождении из мест лишения свободы, книга регистрации граждан;
4) для категории, указанной в подпункте 2) пункта 2 заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, лицевой счет в АО "Казпочта" или в банке второго уровня, регистрационный налоговый номер, удостоверение личности, книга регистрации граждан, акта обследования жилищно-бытовых условий, справка о доходах семьи;
5) для категории, указанной в подпункте 6), 7) пункта 2 заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, лицевой счет в АО "Казпочта" или в банке второго уровня, регистрационный налоговый номер, удостоверение личности, копии удостоверений подвесок "Алтын алқа", "Куміс алқа", книга регистрации граждан;
6) для категории, указанной в подпункте 8), 24) пункта 2 заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, лицевой счет в АО "Казпочта" или в банке второго уровня, регистрационный налоговый номер, удостоверение личности, книга регистрации граждан;

3. Нұсқаудың екінші тармақшада белгіленген жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік төлем төлеу жөнінде және басқа да әлеуметтік көмек жүзеге асыру үшін келесі құжаттар қажет:
1) 3), 5), 11), 16), 20), 27), 30), 31), 35) тармақшаларында көрсетілгендей санаттары үшін 2 тармақтағы тізім негізінде "Қазақстан Республикасының еңбек Министрлігі мен әлеуметтік қорғау мемлекеттік орталықтың зейнетақы төлеу жөнінде" Ертіс ауданының бөлімі Павлодар облысының Республикалық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорын филиалы мен отбасы - демографиялық әйелдер ісінің комиссиясы, ауыл және ауылдық округтер әкімдерінің, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің тізімдеріне сәйкес, ауданның соғыс және еңбек ардагерлердің Кеңесімен бірлесе. Тізімде аты, жөні, тегі, туған жылы, күні, айы, салық тіркеу нөмірі, мекен-жайы, жеке шотының нөмірі белгіленеді. Тісті протездеу үшін тіс протездеу кабинетінен қосымша анықтама ұсынылады.
Одан басқа, 16) тармақшада көрсетілгендей санаттағы азаматтар үшін қосымша Чернобыл атом электрстансасы апатын жою (бұдан әрі - ЧАЭС) немесе Ауған соғысына қатысушылар, қажетті сауықтыру жөнінде емделу мекемесінен медициналық анықтама - тоқсан сайын;
2) 2) тармақтың 4 тармақшасында көрсетілгендей санаттағы тұлғалардың - осы әлеуметтік төлемге құқылы тұлғаның өтініші, одан басқа, "Қазпошта" АҚ жеке шоты немесе екінші деңгейдегі банкте - жергілікті моншаға баруына талондар, шаштараз қызметінің ведомасті;
3) 2) тармақтың 1 тармақшасында көрсетілгендей санаттағы азаматтар үшін, осы әлеуметтік төлемге құқылы тұлғаның өтініші, одан басқа, "Қазпошта" АҚ жеке шоты немесе екінші деңгейдегі банкте, салықтық тіркеу нөмірі, бас бостандығынан айыру орындарынан оралғандары жөнінде анықтама, азаматтарды тіркеу кітабы;
4) 2) тармақтың 2 тармақшасында көрсетілгендей санаттағы тұлғалары үшін - осы әлеуметтік төлемге құқылы азаматтардың "Қазпошта" АҚ жеке есеп шоты немесе екінші деңгейдегі банкте, салықтық тіркеу нөмірі, жеке бас куәлігі, жолдау қағазы, азаматтарды тіркеу кітабы, тұрғын үй-тұрмыстық жағдайын тексеру актісі, отбасының кірісі жөнінде анықтама;
5) 7) тармақтың 6 тармақшасында көрсетілген азаматтардың санаттары үшін осы әлеуметтік төлемге құқылы бар тұлғалардың өтініші, "Қазпошта" АҚ онда жеке шоты немесе екінші деңгейдегі банкте, салықтық тіркеу нөмірі, жеке куәлігі,азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі, "Алтын алқа", "Күміс алқа" куәлігінің көшірмесі;
6) 2) тармақтың 8), 24) тармақшасында көрсетілген азаматтардың санаттары үшін, "Қазпошта" АҚ-нан жеке шоты немесе екінші деңгейдегі банкте, жеке куәлігі, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;

7) для категории, указанной в подпункте 9), 10) пункта 2 договора на оказание образовательных услуг, справки из учебного заведения о переводе на следующий курс и об итогах прошедшего учебного года.
Помощь оказывается на основании списков государственного учреждения "Отдел образования Иртышского района". В списках указываются фамилия, имя, отчество ребенка, дата рождения и статус, фамилия, имя, отчество опекуна место проживания, лицевой счет, номер удостоверения личности, регистрационный номер налогоплательщика;
8) для категории, указанной в подпункте 13), 14) пункта 2 на основании списков, согласованных с Иртышским районным отделением Павлодарского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда. Заявление с указанием лицевого счета, книга регистрации граждан, копия пенсионного удостоверения и удостоверения личности, удостоверение Почетного гражданина;
9) для категории, указанной в подпункте 15), 18) пункта 2 выплаты производятся на основании списков, государственного учреждения "Противотуберкулезная больница"; номер лицевого счета в АО " Казпочта" или банках второго уровня, удостоверение личности, книга регистрации граждан; направление врача, проездные билеты;
10) для категории, указанной в подпункте 17) пункта 2 заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием в нем лицевого счета в АО "Казпочта" или банках второго уровня, копию удостоверения личности, книга регистрации граждан, направление на профобучение, справка с центра занятости;
11) для категории, указанной в подпункте 19), 22) пункта 2 заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием в нем лицевого счета в АО "Казпочта" или банках второго уровня, копию удостоверения личности, книга регистрации граждан, справки с врачебной консультативной комиссии, медико-социальной экспертной комиссии;
12) для категории, указанной в подпункте 21) пункта 2 заявление лица, осуществляющего захоронение, с указанием в нем лицевого счета в АО "Казпочта" или банках второго уровня, копию удостоверения личности, книга регистрации граждан, свидетельство о смерти умершего, документы, подтверждающие статус умершего;
13) для категории, указанной в подпункте 23) пункта 2 заявление с указанием в нем лицевого счета открытого в АО "Казпочта" или банке второго уровня, ксерокопию удостоверения личности, трудового договора, копия книги регистрации граждан, копию диплома об окончании учебного заведения;
14) для категории, указанной в подпункте 25) пункта 2 заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием в нем лицевого счета в АО "Казпочта" или банках второго уровня, копию удостоверения личности, книга регистрации граждан, заключение с противопожарной службы, заключение управления по чрезвычайной ситуации;

7) 2)-тармақтың 9), 10) тармақшасында көрсетілген тұлға санаттары үшін, білім қызметін ұсыну, өткен оқу жылдың қорытындысы мен келесі курсқа көшкені жөнінде анықтама;
"Ертіс ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекеменің негізгі тізімі бойынша көмек көрсетіледі. Тізімде аты, жөні, тегі, туған жылы, күні, айы, салық тіркеу нөмірі, мекенжайы, жеке шотының нөмірі белгіленеді, салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
8) 2)-тармақтың 13), 14) тармақшасында көрсетілген тұлға санаттары үшін "Мемлекеттік орталықтың зейнетақы төлеу жөнінде еңбек Министрлігі" Ертіс ауданының Павлодар облысының филиалы Республикалық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорынмен келісілген тізім негізінде. Жеке шоты белгіленген өтініші, азаматтарды тіркеу кітабы, зейнетақы куәлігінің көшірмесі және жеке куәлігі, Құрметті азаматтың куәлігі;
9) 2) тармақтың 15), 18)-тармақшаларда көрсетілгендей санаттағы азаматтар үшін, төлем тізім бойынша жүргізіледі, "Туберкулезге қарсы аурухана" мемлекеттік мекеме; "Қазпошта" АҚ-да жеке шоты немесе екінші деңгейдегі банкте, жеке бас куәлігінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы, дәрігердің жолдамасы, жол жүру билеті;
10) 2) тармақтың 15)-тармақшасында көрсетілгендей санаттағы азаматтар үшін, осы әлеуметтік төлемге құқылы тұлғалардың өтініші, "Қазпошта" АҚ-да жеке шоты немесе екінші деңгейдегі банкте, жеке бас куәлігінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы, кәсіби оқуға жолдама қағаз, жұмыспен қамту орталығынан анықтама;
11) 2) тармақтың 19, 22)-тармақшаларында көрсетілгендей санаттағы азаматтар үшін, осы әлеуметтік төлемге құқылы тұлғалардың өтініші, "Қазпошта" АҚ-да жеке шоты немесе екінші деңгейдегі банкте, жеке бас куәлігінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы, дәрігерлік-кеңестік комиссиясынан анықтама, медико-әлеуметтік сараптама комиссиясынан;
12) 2) тармақтың 21)-тармақшасында көрсетілгендей санаттағы азаматтар үшін,жерлеу рәсімін өткізетін тұлғаның өтініші, "Қазпошта" АҚ-да жеке шоты немесе екінші деңгейдегі банкте шоты қөрсетілген, жеке бас куәлігінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы, қаза болғаны жөнінде куәлік, қаза болғанның мәртебесін растау құжаты;
13) 2) тармақтың 21)-тармақшасында көрсетілгендей санаттағы азаматтар үшін, "Қазпошта" АҚ-да жеке шоты немесе екінші деңгейдегі банкте, жеке бас куәлігінің көшірмесі, еңбек келісімшарты, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі, оқу орнын аяқтағаны туралы дипломның көшірмесі;
14) 2) тармақтың 25)-тармақшасында көрсетілгендей санаттағы азаматтар үшін, "Қазпошта" АҚ-да жеке шоты немесе екінші деңгейдегі банкте, жеке бас куәлігінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабі, өрт қауіпсіздігі қызметінің қорытындысы, төтенше жағдайлар жөнінде басқарманың қорытындысы;

15) для категории, указанной в подпункте 26) пункта 2 заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета, удостоверения личности, справки ветврача, паспорта крупного рогатого скота, договора на поставку товаров, обязательства о развитии личного подворья и ходатайства акимов сел и сельских округов, имеющих в наличии КРС – заявление на приобретение грубых кормов, паспорт КРС;
16) для категории, указанной в подпункте 28) пункта 2 на основании списков с Отдела внутренних дел Иртышского района при наличии личного заявления с указанием лицевого счета, справки об освобождении из мест лишения свободы, ксерокопии удостоверения личности, регистрационного налогового номера, книга регистрации граждан;
17) для категории, указанной в подпункте 29) пункта 2 заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием в нем лицевого счета в АО "Казпочта" или банках второго уровня, копию удостоверения личности, военного билета, справка с отдела по делам обороны, книга регистрации граждан;
18) для категории, указанной в подпункте 32) пункта 2 заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием в нем лицевого счета в АО "Казпочта" или банках второго уровня, копию удостоверение личности, справки с отдела занятости и ходатайства акимов сел и сельских округов;
19) для категории, указанной в подпункте 33), 36) пункта 2 выплаты производятся на основании заявления с указанием лицевого счета, копии удостоверения личности, регистрационного налогового номера, книга регистрации граждан и справки с медицинского учреждения;
20) для категории, указанной в подпункте 34) пункта 2 заявление лица, из числа безработных, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета, удостоверения личности, справки с отдела занятости и ходатайства акимов сел и сельских округов, книга регистрации граждан.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 11.12.2009 N 423/11.
3.1. Размеры социальных выплат
Сноска. Постановление дополнено разделом 3.1 в соответствии с постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 24.09.2009 N 327/9.
3.1 Размеры социальных выплат назначаемых категориям граждан, указанным в пункте 2, подпунктах:
1) для проведения документирования малообеспеченным гражданам, лицам, вернувшиеся из мест лишения свободы – в размере 1 месячный расчетный показатель (далее МРП);
2) малообеспеченные граждане, нуждающиеся в лечении:
онкологических заболеваний и лица, страдающие синдромом приобретенного иммунодефицита, независимо от дохода – в размере 7,9 МРП, единовременно;

15) 2) тармақтың 26)-тармақшасында көрсетілгендей санаттағы азаматтар үшін, осы әлеуметтік төлемге құқылы тұлғалардың өтініші,көрсетілген жеке шотымен,мал дәрігердің анықтамасы, ірі қара малдың төлқұжаты,тауарды жеткізу келісімшарты, жеке шаруа қожалығын немесе бизнесті дамыту туралы міндеттемелері мен ауыл округі әкімінің өтінімі, малазық алушылардың өтініштері, ІҚМ төлқұжаты;
16) 2) тармақтың 28)-тармақшасында көрсетілгендей санаттағы азаматтар үшін, жеке шоты көрсетілген өтінішімен Ертіс ауданының ішкі істер Бөлімінің негізгі тізімімен,бас бостандығынан айырылу орындарынын босатылғаны туралы анықтама, салықтық тіркеу нөмірі, азаматтарды тіркеу кітабы;
17) 2) тармақтың 29)-тармақшасында көрсетілгендей санаттағы азаматтар үшін, осы әлеуметтік төлемге құқылы тұлғалардың өтініші, "Қазпошта" АҚ-да жеке шоты немесе екінші деңгейдегі банкте, жеке бас куәлігінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы,әскери билеті, қорғаныс істер жөнінде бөлімнің анықтамасы, азаматтарды тіркеу кітабы;
18) 2) тармақтың 32)-тармақшасында көрсетілгендей санаттағы азаматтар үшін, "Қазпошта" АҚ-да жеке шоты немесе екінші деңгейдегі банкте, жеке бас куәлігінің көшірмесі, жұмыспен қамту бөлімінен, ауыл және ауылдық округі әкімінен өтінімдері;
19) 2) тармақтың 33), 36)-тармақшаларында, көрсетілгендей санаттағы азаматтар үшін жеке шоты көрсетілген төлем тізім бойынша жүргізіледі, жеке бас куәлігінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы,медициналық мекемеден анықтама;
20) 2) тармақтың 34)-тармақшасында көрсетілгендей санаттағы азаматтар үшін, жеке шоты көрсетілген осы әлеуметтік төлемге құқылы жұмыссыздар санынан тұлғалардың өтініші, жеке бас куәлігінің көшірмесі, жұмыспен қамту бөлімінен, ауыл және ауылдық округі әкімінен өтінімдері, азаматтарды тіркеу кітабы.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2009.12.11 N 423/11 қаулысымен.
3.1. Әлеуметтік төлемдердің мөлшері
Ескерту. Қаулы 3.1 бөлімімен толықтырылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2009.09.24 N 327/9 қаулысымен.
3.1. 2–ші тармақтың тармақшасында көрсетілгендей азаматтардың санаттарына әлеуметтік төлем мөлшері тағайындалады:
1) аз қамтамасыз етілген азаматтар, оралмандар, бас бостандығынан айыру орындарынан оралған тұлғалар үшін – 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) емделуге мұқтаж аз қамтамасыз етілген азаматтар:
табысына тәуелді емес, онкологиялық аурулары мен жұқтырылған қорғаныш тапшылығынан азап шеккен тұлғаларға - 7,9 АЕК мөлшерінде;

на лечение инвалидам 1 группы по зрению, независимо от дохода - в размере 4 МРП, единовременно;
на лечение лицам, с хроническими формами заболевания, со среднедушевым доходом ниже продовольственной корзины - в размере 4 МРП, единовременно;
3) на годовую подписку на районную газету "Иртыш", "Ертіс нуры", на областные газеты "Наш край", "Сарыарка самалы", "Звезда Прииртышья", на республиканские газеты "Егемен Казахстан", " Казахстанская правда" по фактической стоимости;
социально-уязвимым слоям населения, на подписку областных и районных газет;
4) на посещение местной бани на одного человека один раз в неделю и на стрижку - в парикмахерской и на дому – по фактической стоимости;
5) к знаменательным датам и праздничным дням: Новый год, 8 марта Наурыз Мейрамы, День пожилых, День Независимости - в размере 4 МРП;
6) многодетным матерям, награжденным подвеской "Алтын алқа" и "Куміс алқа", имеющие 4-х и более детей, по приглашению Акима района к 8 марта - в размере 2 МРП;
7) многодетным матерям, награжденным подвеской "Алтын алқа" - в размере 1,6 МРП, "Куміс алқа" - в размере 1,2 МРП, единовременно;
8) малообеспеченные семьи, имеющие несовершеннолетних детей, сироты, дети-инвалиды к Новому году, Дню защиты детей и Дню инвалидов – в размере 2,4 МРП;
9) выпускникам средних школ из семей – получателей адресной социальной помощи, малообеспеченных семей и оставшиеся без попечения родителей - для оплаты обучения в высших учебных заведениях (далее – ВУЗ) за 1-ый, 2-ой, 3-й, 4-ый, 5-ый и 6-ый курс обучения и студентам на период прохождения интернатуры – по полной стоимости согласно заключенного договора, ежемесячная оплата за проживание, питание и проезд к месту жительства – в размере 5,9 МРП;
10) студентам на обучение в СПУЗ ах области - по полной стоимости обучения согласно заключенного договора, ежемесячная оплата за проживание, питание и проезд к месту жительства – в размере 5,9 МРП;
11) инвалидам и участникам Великой Отечественной войны:
ежемесячная помощь на приобретение лекарств - в размере 1 МРП;
на подарочные наборы ко Дню Победы от акима района - в размере 7,9 МРП;
единовременно на ремонт жилья – в размере 4 МРП;
на абонентскую плату за телефон – в размере установленных тарифов районного узла телекоммуникации;
на оплату проезда до областного центра и обратно один раз в год, согласно справки открытого акционерного общества ( далее -ОАО) "ТОО Иртышское пассажирское автотранспортное предприятие", независимо от наличия проездных билетов - в размере 1 МРП;
на оплату проезда в Республиканские госпитали, согласно проездным документам;

табысына тәуелді емес көру шырағы бойынша 1-топтағы мүгедектеріне - 4 АЕК;
орта есеппен жан басына шаққандағы табысы азық–түлік себетінің құнынан төмен, созылмалы ауру түрімен ауыратын тұлғаларға – 4 АЕК;
3) жылдық жазылымға - аудандық газетіне, облыстық газетіне "Наш край", "Сарыарқа самалы" және "Звезда прииртышья", республикалық газеттеріне "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" - баға бойынша;
халықтың әлеуметтік осал топтарына облыстық және аудандық газеттеріне жазылу;
4) бір адамға аптасына бір рет жергілікті моншаға баруға, шаштаразда және үйде шашын қиюға – нақты құны бойынша;
5) аталып өтетін мерекелік күндеріге "Жаңа жыл", "8 Наурыз", " Наурыз мейрамы", "Қарттар күні", "Тәуелсіздік күні": - көп дегенде 4 АЕК мөлшерде;
6) Аудан әкімінен 8 наурыз күніне - "Алтын алқа" "Күміс алқа" алқаларымен марапатталғандарға, көпбалалы аналардың отбасыларына /4 және одан көп/ - 2 АЕК мөлшерде;
7) көпбалалы "Алтын алқа" алқаларымен марапатталған аналарға - 1,6 АЕК мөлшерінен көп емес, "Күміс алқа" - көп дегенде 1,2 АЕК мөлшерінде;
8) Жаңа жылға, Балаларды қорғау күніне және Мүгедектер күніне – аз қамтамасыз етілген отбасының балаларына, толық жетімдерге, мүгедек-балаларға – көп дегенде 2,4 АЕК мөлшерде;
9) Атаулы әлеуметтік көмек алушылар, аз қамтамасыз етілген отбасылар және ата – анасының қамқорынсыз қалған орта мектептің түлектеріне жоғары оқу мекемелерінде /бұдан әрі – ЖОО/ 1, 2, 3, 4, 5, 6, курстарында оқу үшін және студенттерге интернатура өткен кезде жасалған келісімшарт бойынша толықтай оқу төлемі бойынша, тұру үшін айсайынғы төлем, тамақтану мен тұратын жерге дейін жолақысы - 5,9 АЕК мөлшерінде:
10) 9, 10 тармақшаларында көрсетілген аз қамтамасыз етілген отбасының студенттеріне тұрып жатқан жеріне, тамақтануына және тұрып жатқан мекенжайына барып тұруына, ай сайынғы төлемақы - көп дегенде 5,9 АЕК мөлшерінде:
11) Ай сайынғы көмек;
ҰОС-ның ардагерлері мен мүгедектерге айсайын дәрі-дәрмек алуына көмек - 1 АЕК мөлшерде;
б)аудан әкімінен Жеңіс күніне орай сыйлық - көп дегенде 7,9 АЕК мөлшерде;
в) тұрғын-үй жөндеуге - көп дегенде 4 АЕК мөлшерде;
телефонның абоненттік төлемақысына - ауданның байланыс торабы телекоммуникациясының белгілеген мөлшерлік бағасы бойынша;
жолақы билетінің бар екендігіне тәуелді емес, ААҚ-ы "Ертіс ЖАКТК" анықтамасы бойынша, жылына бір рет, облыс орталығына дейін және кейін қайтуына жолақысының төлемі - 1 АЕК мөлшерде;
жолақысының құжаттары бойынша, республикалық госпиталға баруына жолақысының төлемі;

на зубопротезирование – в размере 11,8 МРП;
единовременная к юбилейным датам - в размере 0,8 МРП;
12) малообеспеченные семьи, к новому учебному году – в размере 11,8 МРП на одного ребенка;
13) пенсионерам, ко Дню пожилых людей в возрасте с 80 до 89 лет - в размере не более 1,6 МРП, в возрасте с 90 до 99 лет - в размере не более 2 МРП, в возрасте за 100 и более лет – в размере 4 МРП;
14) пенсионерам из числа Почетных граждан района- ко Дню Конституции, Наурыз Мейрамы, День Республики, День Независимости - в размере по 5 МРП;
15) больные туберкулезом – на оплату по направлению департамента здравоохранения в пределах Республики Казахстан, стоимости проезда на лечение, по направлению врача, в пределах области – согласно проездным документам;
16) участникам ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанций (далее - ЧАЭС) и войны в Афганистане ежеквартальная на оздоровление – в размере 2 МРП, к 7 мая – в размере 4 МРП, ко Дню вывода войск из Афганистана - в размере 5 МРП, участникам боевых действий в Афганистане к Дню Победы – в размере 1,6 МРП;
17) материальная помощь безработным, направленным на профессиональное обучение – в размере 4 МРП в месяц, на период обучения;
18) больным туберкулезом на усиленное питание – в размере 23,6 МРП, в течение 6 месяцев;
19) семьи, имеющие детей инвалидов больных детским церебральным параличом (далее - ДЦП) – для отправки в областной реабилитационный центр - в размере 7,9 МРП;
20) оплата проезда гражданам, направляемым на санаторное курортное лечение:
в Ардагерлер үйі, Агарту – в размере 1,6 МРП;
в Мойылды - в размере 1,6 МРП;
в  Жеке батыр – в размере 7,9 МРП;
в Алматы – в размере 11,8 МРП;
21) на погребение независимо от дохода и состава семьи - в размере 23,6 МРП, следующих категории граждан:
безработные, состоявшие на учете в центре занятости, не работавшие предпенсионного возраста мужчин с 60 лет, женщин с 55 лет независимо от регистрации в органах занятости;
не работавшие участники боевых действии в Афганистане, ликвидации последствий аварии на ЧАЭС, независимо от возраста и регистрации в органах занятости;
умершие, вследствие онкологического, туберкулезного заболевания, синдрома приобретенного иммунодефицита;
умершие военнослужащие срочной службы;
дети, и лица старше 18 лет до 23;
22) одинокие матери, воспитывающие детей-инвалидов детства до 16 лет – в размере 4 МРП, ежемесячно;
23) единовременная доплата молодым специалистам:
учителям, трудоустроенным по специальности, выпускникам ВУЗов - в размере 8,6  МРП, без учета выделенных средств республиканского бюджета;
врачам, трудоустроенным по специальности, выпускникам ВУЗов – в размере 87,1 МРП;

тістерін протездеуге - 11,8 АЕК;
бір мәртелік материалдық көмек – көп дегенде 0,8 АЕК мөлшерде;
12) жаңа оқу жылына қарсы аз қамтамасыз етілген отбасының балаларына - бір балаға - көп дегенде 11,8 АЕК мөлшерде;
13) Қарттар күніне 80-89 жастағы зейнеткерлерге – көп дегенде 1,6 АЕК мөлшерде, 90 - 99 жастағы – көп дегенде 2 АЕК мөлшерде, 100 және одан асқан жастағы - көп дегенде 4 АЕК мөлшерде;
14) Құрметті азаматтар ішінен зейнеткерлерге - "Конституция күні" "Наурыз мейрамы", "Республика куні", "Тәуелсіздік күні" - 5 АЕК мөлшерде;
15) Туберкулез ауруымен ауыратындарға - Қазақстан Республикасы шеңберінде денсаулық сақтау департаментінің жолдауы бойынша төлемге, жол құжаттарына сәйкес, облыс шеңберінде дәрігердің жолдауы бойынша емделуге баратын жолақының құны;
16) ЧАЭС апатын жою мен Ауған соғысына қатысқандарға тоқсан сайын сауықтыруына көмек – 2 АЕК мөлшерде, 7-ші мамырға - көп дегенде 4 АЕК мөлшерде, Ауған соғысына қатысқандарды Ауған жерінен әскерлерді шығару күніне орай - 5 АЕК мөлшерде,Жеңіс күніне,Ауған соғысына қатысқандарға - көп дегенде 1,6 АЕК мөлшерде;
17) Кәсіби оқуына жолдама алғандарға – бір айға:көп дегенде 4 АЕК мөлшерде;
18) өкпе ауруымен ауырғандардың жақсы тамақтануына - көп дегенде 23,6 АЕК мөлшерде;
19) отбасы мүгедек балаларының БЦС ауруымен ауырғандарға -  отбасының табысына тәуелді емес, облыс оңалту орталығына жөнелтуге - 7,9 АЕК;
20) азаматтарды санаториялық емделу курортына жөнелтуге  жолақысына төлем:
Ардагерлер үйіне - 1,6 АЕК мөлшерінде;
Мойылдыға - 1,6 АЕК мөлшерінде;
Жеке батырға - 7,9 АЕК мөлшерінде;
Алматыға - 11,8 АЕК мөлшерінде;
21) Отбасының құрамы мен кірісіне қарамастан жерлеуге - 23,6 АЕК мөлшерінде, келесі санатты азаматтарға:
жұмыссыздар, жұмыспен қамту орталығында тіркелгендер;
жұмыс істемеген Зейнеткерлік жасқа толмаған 60 жастағы ер адамдар мен 55 жастағы әйел адамдарға;
жасына және жұмыспен қамту орталығында тіркелгеніне тәуелді емес, жұмыс істемеген ЧАЭС апатын жою және Ауған соғысына қатысқандарға;
онкологиялық, өкпе ауруымен және жұқтырылған қорғаныш тапшылығының белгісі ауруынан қайтыс болғандарға;
жедел қызметтегі, әскери қызметте қайтыс болғандар;
балалар және 18 жастан 23 жасқа дейінгі тұлғаларға;
22) 16 жасқа дейінгі мүгедек-балаларды тәрбиелейтін жалғыз басты аналарға – 4 АЕК мөлшерде;
23) бір жолғы қосымша төлемақы, Республикалық бюджеттен бөлінген қаражатты есептемегенде: жас мамандардың мамандығы бойынша орналасқан мұғалімдерге – ЖОО бітіргендерге – 8,6 АЕК мөлшерде; дәрігерлерге - ЖОО бітіргендерге - көп дегенде 87,1 АЕК;

24) ежеквартальная материальная помощь несовершеннолетним детям, которые по разным причинам остались без попечительства и опеки со стороны родителей или родственников, не имеющим опекунов и постоянного места жительства, независимо от доходов - в размере 4 МРП;
25) единовременная материальная помощь лицам, оставшимся без средств к существованию вследствии пожара, стихийного бедствия, несчастного случая, чрезвычайной ситуации при частичном повреждении предметов домашнего обихода, вещей, квартиры - в размере 23,6 МРП;
26) единовременная материальная помощь мало обеспеченным гражданам из числа получателей государственной адресной социальной помощи (далее - ГАСП) и получателям государственных детских пособии (далее – ГДП) из числа многодетных семей, для покупки крупно рогатого скота с грубыми кормами - в размере 62,9 МРП, на развитие личного подворья, а также для развития птицеводства и огородничества - в размере 31,5 МРП;
27) материальная помощь отдельным категориям граждан по оплате жилищно-коммунальных услуг:
участникам ВОВ, чернобыльцам, афганцам, участникам блокады Ленинграда, узникам концлагерей, участникам Венгерских событий – ежемесячно в размере 2 МРП;
одиноким и одиноко проживающим (одному из супругов), пенсионерам, получающим минимальную пенсию, пенсионерам получающим пенсию при неполном стаже работы – ежемесячно в размере 1 МРП;
28) единовременная материальная помощь лицам, освободившимся из мест лишения свободы – в размере 4 МРП;
29) единовременная материальная помощь демобилизованным военнослужащим срочной службы – в размере 4 МРП;
30) единовременная материальная помощь участникам и инвалидам ВОВ на проведение и установку электро-котлов, питьевой воды, канализации – по факту расходов;
31) единовременная материальная помощь женам умерших инвалидов войны, не вступивших в повторный брак, на установку телефонов – по факту расходов;
32) ежемесячная материальная помощь лицам без определенного места проживания и безработные на трехразовое горячее питание – в размере 5 МРП;
33) единовременная материальная помощь беременным женщинам, своевременно вставшим на диспансерный учет - в размере 4 МРП;
34) единовременная материальная помощь малообеспеченным гражданам из числа безработных зарегистрированных в отделе занятости и социальных программ для развития птицеводства и огородничества в период прохождения трудовой реабилитации - в размере 30 МРП;
35) единовременная материальная помощь к Дню Победы вдовам, не вступивших в повторный брак умерших инвалидов Великой Отечественной войны, труженикам тыла, имеющих награды за Доблестный труд в годы Великой Отечественной войны, узникам концлагерей, жителям блокады Ленинграда – в размере 2 МРП;

24) кәмелет жасқа толмаған балалар - әр түрлі себептермен ата-аналары мен туыстары жағынан қамқорынсыз және қамқорлықсыз, тұрақты мекен - жайсыз және қорғаншыларсыз қалғандарға - тоқсан сайын материалдық көмек – көп дегенде 4 АЕК мөлшерде;
25) өрт кесірінен өмір сүру жағдайы жоқ, кездейсоқ апат, сәтсіз оқиға, төтенше жағдайлар кезіндегі ішінара пәтердің, киімдердің, үй заттарының зақымдауына бір мәртелік материалдық көмек - 23,6 АЕК мөлшерде;
26) көпбалалы отбасылардың және АӘК пен БЖ алушылардың ішінен аз қамтамасыз етілген азаматтарға бір мәртелік әлеуметтік көмек – 62,9 АЕК астам, жеке шаруашылығы мен бизнесін және бақшашылық пен құс шаруашылығын дамытуға - көп дегенде 31,5 АЕК мөлшерде;
27) жеке санаттағы азаматтарына турғын үй коммуналдық қызмет көрсету төлемі бойынша материалдық көмек:
ҰОС, чернобылшыларға, ауған соғысына, Ленинград қорғау, Венгер соғысына қатысушыларына, концлагер тұтқындарына - ай сайын 2 АЕК мөлшерде;
жалғыз және жалғыз басты тұрып жатқан (ерлі – зайыптының біріне) зейнеткерлеріне ең аз мөлшерде алатын зейнетақыға – ай сайын – 1 АЕК мөлшерде;
28) бас бостандығының айыру орындарынан босап келген тұлғаларға – бір мәртелік материалдық көмек – көп дегенде 4 АЕК мөлшерде;
29) әскери қызметін атқарып келген әскери қызметшілеріне – көп дегенде 4 АЕК мөлшерде;
30) ҰОС-на қатысушылар мен ҰОМ-не электр қазандығын орнату, ауызсу және су жүйелерін өткізулеріне бір мәртелік материалдық көмек – шығындану факті бойынша;
31) соғыста қайтыс болған соғыс мүгедектердің қайта неке құрмаған жұбайларына телефон құруға бір мәртелік материалдық көмек -  шығындану факті бойынша;
32) тұратын жері тұрақсыз тұлғаларды үш ай бойы 5 АЕК мөлшерде, үш реттік ыстық тамақпен тамақтандыру;
33) диспансерлік тіркеуге уақытылы тұрған жүкті әйелдерге жекелеген материалдық көмек - 4 АЕК мөлшерде;
34) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінде тіркелген, жұмыссыздардың ішінен аз қамтамасыз етілген азаматтар еңбек реабилитацияны өткен кезеңде, бақшалық пен құс шаруашылығын дамытуға - 30 АЕК мөлшерде бір жолғы материалдық комек.
35) қайталап неке құрмаған Ұлы Отан соғысында қаза болған, жесірлеріне соғыс мүгедектердің жесірлеріне, Ұлы Отан соғысы кезіңде Қайсарлы еңбегі үшін марапатталған тыл еңбеккерлеріне, концлагерь тұтқындарына, блокада Ленинградтың тұрғындарына Жеңіс Күніне орай жекелеген материалдық көмек - 2 АЕК мөлшерде.

36) единовременная материальная помощь матерям, имеющих детей грудного возраста, для приобретения детского питания - в размере 2 МРП.
Сноска. Пункт 3.1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 11.12.2009 N 423/11.
4. Учет и отчетность
4. Учет и отчетность расходования средств на оказание социальных выплат осуществляет "Отдел социальной защиты и занятости населения" Иртышского района (далее Отдел).
5. Первичные документы (заявление, документы, предоставляемые заявителем, согласно установленному перечню), на основании которых оказываются социальные выплаты, хранятся в Отделе в течение установленных действующим законодательством сроков.
6. Отдел предоставляет отчеты об использовании средств на социальные выплаты в государственное учреждение "Отдел финансов" Иртышского района.

36) аз қамтамасыз етілген отбасы балаларына бала тағамын сатып алу үшін, ай сайын - 2 АЕК мөлшерде.
Ескерту. 3.1-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2009.12.11 N 423/11 қаулысымен.
4. Есеп және есеп беру
4. Ертіс ауданның /бұдан әрі - Бөлім/ "Халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау бөлімі" әлеуметтік төлем ұсынуды қаржы шығысының есеп пен есеп берудін жүзеге асырады.
5. Алғашқы құжаттар негізінде /белгіленген тізбеге сәйкес, ұсынылған өтініш берушінің өтініштері, құжаттары/ жүргізілетін әлеуметтік төлемдер, қолданыстағы заңнамада белгіленген мерзімге дейін Бөлімде сақталады,алғашқы құжаттар негізінде.
6. Бөлім Ертіс ауданының "Қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемеге әлеуметтік төлемге пайдаланған қаржы жөнінде есеп береді.