Об утверждении Правил проведения ревизии лесных обходов государственными лесовладельцами
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 сентября 2010 года № 560. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 октября 2010 года № 6529. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 10-1/18
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 17.01.2012 № 10-1/18.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В целях реализации статьи 26 Лесного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения ревизии лесных обходов государственными лесовладельцами.
2. Признать утратившим силу приказ Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2007 года № 82 "Об утверждении Правил ревизии лесных обходов, проводимой государственными лесовладельцами" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4595, опубликованный в "Юридической газете" от 18 мая 2007 года, № 74 (1277), в собрании актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан 2007 г., март).
3. Департаменту стратегии использования природных ресурсов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Омаров Ж. И.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И. о. Министра                             Е. Аман
Утверждены
приказом и.о. Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 1 сентября 2010 года № 560
Правила
проведения ревизии лесных обходов
государственными лесовладельцами
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения ревизии лесных обходов (далее – Правила), разработанные в соответствии со статьи 26 Лесного кодекса Республики Казахстан (далее - Кодекс), осуществляются государственными лесовладельцами.
2. О закреплении лесного обхода за лесником и имущества, переданного для служебного пользования, издается приказ первого руководителя организации - государственного лесовладельца.
3. Ревизии лесных обходов в зависимости от сроков и целей проведения разделяются на плановые, внеплановые и контрольные.

Мемлекеттік орман иеленушілердің ормандарды шолып, тексеру жүргізу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2010 жылғы 1 қыркүйектегі N 560 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 8 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6529 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 10-1/18 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.01.17 № 10-1/18 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 26-бабын іске асыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік орман иеленушілердің ормандарды шолып, тексеру жүргізу ережесі бекітілсін.
2. «Мемлекеттік орман иеленушілердің орман қарау аймақтарына ревизия жасау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті төрағасының 2007 жылғы 27 ақпандағы № 82 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4595 тіркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында, 2007 жылғы наурызда, «Заң газетінде» 2007 жылғы 18 мамырда № 74 (1103) жарияланған) бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Табиғат ресурстарын пайдалану стратегиясы департаменті (Ж.Ы. Омаров) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық бірінші рет ресми жарияланғаннан бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.                                      Е. Аман
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің м. а.
2010 жылғы 1 қыркүйектегі
N 560 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік орман иеленушілердің ормандарды шолып, тексеру жүргізу ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік орман иеленушілердің ормандарды шолып, тексеру жүргізу ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасы Орман кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 26-бабына сәйкес әзірленді және мемлекеттік орман иеленушілермен жүзеге асырылады.
2. Орманшыға ормандарды шолып, тексеру жүргізу және қызмет бабында пайдалану үшін берілген мүлікті бекітіп беру туралы ұйымның бірінші басшысы - мемлекеттік орман иеленушінің бұйрығы шығарылады.
3. Ормандарды шолып, тексеру жүргізу мерзімдері мен мақсаттарына байланысты жоспарлы, жоспардан тыс және бақылаулық тексеру болып бөлінеді.

2. Порядок и сроки проведения ревизий лесных обходов
4. Ревизию лесных обходов организуют и проводят государственные лесовладельцы. Для ее проведения приказом первого руководителя организации - государственного лесовладельца создается комиссия в составе двух и более человек и утверждается график проведения ревизии, по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. В состав комиссии при проведении плановых и внеплановых ревизий лесных обходов включаются: мастера леса, помощники лесничих, лесничие, инженеры лесного хозяйства всех категорий, государственные инспекторы и другие работники государственных лесовладельцев, ведающие вопросами охраны, защиты, воспроизводства лесов и лесопользования.
6. Ревизия лесного обхода проводится в присутствии лесника, за которым он закреплен.
7. Плановые ревизии проводятся во всех лесных обходах два раза в год:
весной - после схода снежного покрова, с окончанием ревизии до 1 июня;
осенью - до выпадения снега, с окончанием ревизии до 1 ноября.
8. Внеплановые ревизии проводятся при передаче лесного обхода от одного лесника другому в связи с:
увольнением, переводом на другую работу, уходом в отпуск, отсутствием на работе по причине болезни, командировки и учебы;
необходимостью проверки заявлений о неудовлетворительной работе или злоупотреблениях служебным положением лесника.
9. Контрольные ревизии проводятся в лесных обходах, наиболее подверженных лесонарушениям, после плановых ревизий с целью проверки качества и соблюдения порядка их проведения с охватом не менее 30 % лесных обходов лесничества.
10. Для проведения контрольных ревизий лесных обходов приказом первого руководителя организации - государственного лесовладельца утверждаются комиссии из двух и более человек, в состав которых входят: инженера лесного хозяйства всех категорий, заместители директора и директора государственных лесовладельцев.
11. При проведении контрольных ревизий лесных обходов в них участвуют представители уполномоченного органа в области лесного хозяйства и его территориальных органов, работники структурных подразделений лесного хозяйства областных исполнительных органов, иных государственных органов в пределах их компетенции.
12. Комиссия, осуществляющая ревизию лесного обхода, проверяет:
1) обеспечение охраны лесов от незаконных порубок;
2) выполнение мероприятий по профилактике и предупреждению лесных пожаров, своевременному их обнаружению и ликвидации;

2. Ормандарды шолып тексеру жүргізу тәртібі және мерзімі
4. Ормандарды шолып, тексеру жүргізуді мемлекеттік орман иеленушілер ұйымдастырады және өткізеді. Оны өткізу үшін ұйымның бірінші басшысы - мемлекеттік орман иеленушінің бұйрығымен екі және одан көп адам құрамында комиссиялар құрылады және осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ормандарды шолып, тексеру жүргізу кестесі бекітіледі.
5. Ормандарды шолып, жоспарлы және жоспардан тыс тексерулер жүргізу кезінде комиссиялар құрамына: барлық санаттағы орман шаруашылығының орман шеберлері, орманшыларының көмекшілері, орманшылары, инженерлері, ормандарды күзету, қорғау, молықтыру және орман пайдалану мәселелерімен айналысатын мемлекеттік орман иеленушілердің мемлекеттік инспекторлары мен басқа да қызметкерлері енгізіледі.
6. Ормандарды шолып, тексеру жүргізу ол бекітіп берілген орман күтушінің қатысуымен өткізіледі.
7. Жоспарлы тексерулер барлық орман айналымдарында жылына екі рет өткізіледі:
көктемде - қар қабаты кеткеннен кейін, тексеру 1 маусымға дейін аяқталады;
күзде - қар жауғанға дейін, тексеру 1 қарашаға дейін аяқталады.
8. Жоспардан тыс тексерулер бір орманшыдан екінші орманшыға өткізілген кезде:
жұмыстан шығуына, басқа жұмысқа ауысуына, ауырып қалуы себепті жұмыста болмауына, демалысқа шығуына, іссаппарда және оқуда болуына;
орман күтушінің қанағаттанарлықсыз жұмысы немесе қызмет бабын теріс пайдалануы туралы өтініштерді тексеру қажеттілігіне байланысты жүргізіледі.
9. Бақылау тексерулер жоспарлы тексерулердің өткізілу сапасын  және өткізу тәртібінің сақталуын тексеру мақсатында олардан кейін орманшылықтың орман айналымдарының кемінде 30% қамтып, орман тәртібін бұзушылыққа барынша көп ұшыраған орман айналымдарында жүргізіледі.
10. Орман айналымдарына бақылау тексерулерін өткізу үшін ұйымның бірінші басшысы - мемлекеттік орман иеленушінің бұйрығымен құрамы екі және одан көп адамнан: барлық санаттағы орман шаруашылығы инженерінен, мемлекеттік орман иеленушілер директорларының орынбасарлары мен директорларынан тұратын комиссиялар бекітіледі.
11. Ормандарды шолып, бақылаулық тексерулерін өткізу кезінде оларға өздерінің құзіреті шегінде орман шаруашылығы саласындағы уәкілетті орган мен оның аумақтық органдарының өкілдері, облыстық атқарушы органдардың орман шаруашылығы құрылымдық бөлімшелерінің, өзге мемлекеттік органдардың қызметкерлері қатысады.
12. Ормандарды шолып, тексеру жасайтын комиссия:
1) ормандардың заңсыз ағаш кесуден қорғалуының қамтамасыз етілуін;
2) орман өрттерінің алдын алу және ескерту, оларды дер кезінде байқау және жою жөніндегі іс-шаралардың орындалуын;

3) сохранность лесоустроительных и лесохозяйственных знаков, средств наглядной пропаганды, элементов благоустройства;
4) наличие плана лесонасаждения, сведения о предоставленном участке государственного лесного фонда и вверенного ему под охрану имущества;
5) наличие и пригодность к эксплуатации вверенного леснику имущества, а также техническое состояние закрепленных за ним транспорта, средств связи, специальных средств;
6) соблюдение порядка хранения, ношения и применения служебного оружия и боеприпасов;
7) наличие у лесника форменной одежды и соблюдение им порядка ее ношения.
13. При проведении плановых, внеплановых и контрольных ревизий учитываются неоформленные лесонарушения, нарушения санитарных требований и требований пожарной безопасности.
14. Пни незаконно срубленных деревьев и поврежденные в результате лесонарушений деревья клеймятся.
При проведении ревизий инженерами лесного хозяйства всех категорий и другими специалистами, не имеющими закрепленных клейм, клеймение производится клеймом специалиста, участвующего в ревизии.
3. Документация и отчетность по ревизии лесных обходов
15. По окончании ревизии лесного обхода составляется акт в двух экземплярах по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
16. Отчеты об итогах плановых ревизий лесных обходов представляются государственными лесовладельцами в течении 30 календарных дней по их окончанию, установленным пунктом 7 настоящих Правил, в вышестоящую организацию и в территориальную инспекцию уполномоченного органа в области лесного хозяйства, по формам, согласно приложениям 3 и 4 к настоящим Правилам с пояснительной запиской.
Приложение 1
к Правилам проведения ревизии лесных
обходов государственными лесовладельцами
Форма
Утверждаю
________ фамилия, имя, отчество руководителя
организации – государственного лесовладельца
"__" __________ 2010 года
График
проведения ______________________ ревизии лесного обхода на
(период весна, осень)
20__ год по ____________________________________________
(наименование государственного лесовладельца)
№ пп
Наименование подразделения
государственного лесовладельца
Период
проведения
Фамилия, имя, отчество
ревизующего
1.
2.
Приложение 2
к Правилам проведения ревизии лесных
обходов государственными лесовладельцами
Форма
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование государственного лесовладельца)
Акт ревизии лесного обхода
обход № _____ _______________________________________________________,
(наименование лесничества или подразделения государственного
лесовладельца)

3) орман орналастыру және орман шаруашылығы белгілерінің, көрнекі насихат құралдарының, көріктендіру элементтерінің сақталуын;
4) орман екпелері жоспарының, оған қорғауға сеніп берілген мемлекеттік орман қорының учаскесі мен мүлік тізбесі туралы мәліметтер болуын;
5) орман күтушіге сеніп берілген мүліктің бар-жоғын және оның пайдалануға жарамдығын, сондай-ақ оған бекітілген көліктің, байланыс құралдарының, арнайы құралдардың техникалық жай-күйін;
6) қызметтік қару мен оқ-дәрілерді сақтау, алып жүру және қолдану тәртібінің сақталуын;
7) орман күтушінің нысандық киімі болуын және оның оны киіп жүру тәртібін сақтауын тексереді.
13. Жоспарлы, жоспардан тыс және бақылау тексерулерін өткізу кезінде рәсімделмеген орман тәртібін, өрт қауіпсіздігі талаптарын және санитарлық талаптарды бұзушылықтар ескеріледі.
14. Заңсыз кесілген ағаштардың түбірлері және орман тәртібін бұзу салдарынан зақымдалған ағаштар таңбаланады.
Тексерулерді барлық санаттағы орман шаруашылығының инженерлері  және бекітіп берілген таңбалары жоқ басқа мамандар жүргізген кезде таңбалау тексеруге қатысушы маманның таңбасымен жүргізіледі.
3. Ормандарды шолып тексеру бойынша құжаттама және есептілік
15. Ормандарды шолып, тексеру аяқталғаннан кейін осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша екі дана акт жасалады.
16. Орман шолып жоспарлы тексерулердің қорытындылары туралы есептіліктерді мемлекеттік орман иеленушілер олар аяқталғаннан кейін осы Ереженің 7-тармағында белгіленген 30 күнтізбелік күн ішінде осы Ереженің 2 және 3-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша жоғары тұрған ұйымға және орман шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның аумақтық инспекциясына түсіндірме жазбахатпен береді.
Мемлекеттік орман иеленушілердің
ормандарды шолып, тексеру
жүргізу ережесіне
1-қосымша
Нысан
Бекітемін
________ ұйымның басшысы-мемлекеттік
орман иеленушінің тегі, аты-жөні
20__ жылғы «___»___________________
__________________________________бойынша 20 жылға арналған
(мемлекеттік орман иеленушіунің атауы)
____________________________________
(көктем, күз мерзімі) Ормандарды шолып, тексеру жүргізу кестесі
р/№
Мемлекеттік орман иеленушінің құрылымдық бөлімшесі
Өткізу мерзімі
Тексеру жүргізетін тұлғаның тегі, аты-жөні
1.
2.
Мемлекеттік орман иеленушілердің
ормандарды шолып, тексеру
жүргізу ережесіне
2-қосымша
Нысан
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(Мемлекеттік орман иеленушінің атауы)
Ормандарды шолып, тексеру жүргізу актісі
_______________________________________________________________
(орманшылықтың атауы немесе мемлекеттік орман иеленушінің бөлімшесі)

произведенный в период с "__" _______ 20__ года по "_" ______ 20__ года
Комиссией в составе:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя и отчество ревизующего)
_____________________________________________________________________
на основании приказа (распоряжения) _________________________________
(должностное лицо, издавшего приказ, дата и номер приказа)
___________________________________________________________________ в
присутствии _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество лесника ревизуемого обхода
_____________________________________________________________________
и присутствующих при ревизии лиц и их должность)
_____________________________________________________________________
произведена ревизия вышеуказанного лесного обхода, при этом
установлено следующее:
1. Лесник ревизуемого лесного обхода проживает в
_____________________________________________________________________
(название кордона, населенного пункта, адрес)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
При расстоянии от центра лесного обхода _____ километров.
2. Лесной обход состоит из лесных кварталов за номером:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
всего в количестве ______ кварталов, общей площадью ________
гектаров.
3. Незаконные порубки древесины, не оформленные актами о
лесонарушении (не заклейменные пни, взятые на учет при данной
ревизии):
Наименование
породы деревьев
Диаметр пня в
сантиметрах
коли
чество,
штук
объем,
м3
коли
чество,
штук
объем,
м3
коли
чество,
штук
объем,
м3
коли
чество,
штук
объем,
м3
до 4-х
4
8
12
16
20
24
28
32
36
40
44
Всего деревьев и
их объем по
каждой породе
Стоимость
древесины по
базовым ставкам
платы за
древесину,
отпускаемую на
корню
4. Итоговые данные о незаконных порубках древесины по лесному
обходу № ______, обнаруженные при ревизии: всего незаконных порубок
________ м3, общая стоимость древесины незаконных порубок по базовым
ставкам платы за древесину, отпускаемую на корню __________ тыс.
тенге.
5. При ревизии все пни незаконных порубок древесины заклеймены
____________________________ клеймом с оттиском: ____________________
(указать вид клейма)                           (нанести оттиск)

№ орман айналымын 20 жылғы «__»-дан 20_ жылғы «__»-ға дейінгі аралықта
Мына құрамдағы комиссия:____________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(тексерушінің лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты)______________________________________________________________________________________________________бұйрығы (өкімі) негізінде        (бұйрық шығарған лауазымды тұлға,
бұйрықтың күні және нөмірі)
_____________________________________________________________________
(орман қарау айналымына тексеру жасалып отырған орман
_____________________________________________________________________
күтушінің және ревизия кезінде болған адамдардың тегі, аты,
_____________________________________________________________________
әкесінің аты және олардың лауазымы)
_________________________________________________ қатысуымен жоғарыда
көрсетілген орман айналымына тексеру жасадым,
бұл орайда мыналар анықталды:
1. Тексеру жасалып отырған орман айналымының орман күтушісі
_____________________________________________________________________
(кордонның, елді, мекеннің атауы, мекен-жайы)
_____________________________________________________________ тұрады.
Орман айналымының орталығынан қашықтығы ______________ километр.
2. Орман айналымы мынадай нөмірлі орман орамдарынан тұрады:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
барлық орамдар саны _______, жалпы көлемі ______________гектар.
3. Орман тәртібін бұзушылықтар туралы актілермен ресімделмеген заңсыз ағаш кесу (осы тексеру кезінде есепке алынған таңбаланбаған түбірлер):
Ағаш тұқымының атауы
Түбір диаметрі, сантиметр
Саны, дана
Көлемі, м3
Саны, дана
Көлемі, м3
Саны, дана
Көлемі, м3
Саны, дана
Көлемі, м3
4-дейін
4
8
12
16
20
24
28
32
36
40
44
Барлығы ағаштар және әрбір тұқым бойынша олардың көлемі
Түбірімен босатылатын ағаш үшін ақының базалық ставкалары бойынша сүректің құны
4. Тексеру жасалып отырған кезеңде № ______________ орман айналымы бойынша заңсыз ағаш кесу туралы қорытынды деректер: барлығы заңсыз ағаш кесу ______________м3, түбірімен босатылатын ағаш үшін ақының базалық ставкалары бойынша сүректің құны мың теңге.
5. Заңсыз ағаш кесулердің барлық түбірлері ормандарды шолып, тексеру кезінде_________________таңбасымен таңбаланды________________
(таңбаның түрін көрсету)                (белгіні түсіру)

6. Выявленные нарушения (указать места лесонарушений - квартал,
выдел, вид, размер):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Наличие и пригодность к эксплуатации вверенного леснику
имущества, а также техническое состояние закрепленных за ним
транспорта, средств связи, специальных средств
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Состояние и содержание выданного леснику оружия и
боеприпасов, индивидуальных средств защиты
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Наличие плана лесонасаждения и паспорта лесного обхода
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Наличие и состояние форменного обмундирования _____________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Заключение и выводы комиссии:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Подписи:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(подписи, инициалы и фамилии ревизующих)
_______________________________________________________________
(подпись, инициалы и фамилия ревизуемого)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(подписи, инициалы и фамилии присутствующих)
Приложение 3
к Правилам проведения ревизии лесных
обходов государственными лесовладельцами
Форма
Отчет
о ревизии лесных обходов по государственному
лесовладельцу за 20__ год
по _______________________ области
Наименование
подразделений
Количество
обходов
Обнаружено
ревизией не
запротоколи-
рованных
самовольных
порубок
Запротоколировано незаконных порубок между
ревизиями
по плану
факти-
чески
объем
м3
размер
вреда,
тысячи
тенге
на выявленых лиц
на невыявленных лиц
случаев
объем м3
размер
вреда,
тысячи
тенге
случаев
объем
м3
размер
вреда,
тысячи
тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
Итого
запрото-
колировано
незаконных
порубок
Всего
незаконных
рубок за
ревизионныйпериод
%
Запро-
токоли-
рован-
ного
объема
неза-
конных
порубок
дре-
весины
Сек-
вест-
рован-
но
древе-
сины,
м3
%
Секвест-
ра от
запрото-
колиро-
ванного
обеъма
незакон-
ных
порубок
Прочие лесонарушения
объем
м3
размер
вреда,
тысячи
тенге
объем
м3
размер
вреда,
тысячи
тенге
Всего
лесонару-
шений
Самовольный
выпас скота
Самовольное
сенокошение
число
слу-
чаев
размер
вреда,
тысячи
тенге
число
слу-
чаев
размер
вреда,
тысячи
тенге
число
слу-
чаев
размер
вреда,
тысячи
тенге
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
продолжение таблицы
Движение дел по лесонарушениям
Выводы по результатам ревизии
привлече-
но к
админи-
стратив-
ной
ответст-
венности
человек
наложено
штрафов
тысячи
тенге
пере-
дано
дел в
суды
расс-
мотрено
судами
Освобождены от
должности
пони-
жено в
долж-
ности
повышено
в долж-
ности
нало-
жено
взыс-
кания
объяв-
лена
благо-
дар-
ность
преми-
рованы
с
передачей
дел в
правоох-
ранитель-
ные органы
без
передачи
дел в
правоох-
ранитель-
ные органы
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
Приложение 4
к Правилам проведения ревизии лесных
обходов государственными лесовладельцами
Форма
Отчет
о незаконных порубках древесины

6. Анықталған тәртіп бұзушылықтар: (орман тәртібі бұзылған орындар көрсетілсін - орам, телім, түрі, көлемі):________________
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
7. Орман күтушіге берілген мүліктің болуы және пайдалануға жарамдылығы, сондай-ақ оған бекітіп берілген көліктің, байланыс құралдарының, арнайы құралдардың техникалық жай-күйі ________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
8. Орман күтушіге берілген қару мен оқ-дәрінің, жеке қорғану құралдарының жай-күйі және күтіп ұсталуы:____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
9. Орман айналымы екпелері жоспарының және паспортының болуы__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
10. Нысанды киімнің бар-жоғы және күтіп ұсталуы_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
11. Комиссияның қорытындысы және тұжырымдамасы:______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Қолдар:                                                                            _________________________________________________________
(тексеру жасаушылардың қолы, аты-жөні және тегі)
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
(тексеру жасап отырған адамның қолы, аты-жөні және тегі)
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
(қатысушылардың қолы, аты-жөні және тегі)
Мемлекеттік орман иеленушілердің
ормандарды шолып, тексеру
жүргізу ережесіне
3-қосымша
Нысан
___________облыс бойынша 20__ жылы мемлекеттік орман иеленушілері бойынша_________ормандарды шолып, тексеру материалдарының жиынтық ведомосы
Ұйым атауы
Орман айналымдарының саны
Тексеру хаттама толтырылмаған өз бетімен ағаш кесуді анықтады
Текесрулер аралығында заңсыз ағаш кесуге хаттама толтырылды
жоспар бойынша
нақтысы
көлемі, текше метр
залалдың мөлшері, мың теңге
анықталған адамдарға
анықталмаған адамдарға
оқиғалар
көлемі текше метр
залалдың мөлшері, мың теңге
оқиғалар
көлемі, текше метр
залалдың мөлшері, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
Хаттама жасалған заңсыз ағаш кесулер жиыны
Тексеру кезеңдегі заңсыз ағаш кесулер барлығы
жалпы көлемінің кесулерінен хаттама жасалған көлемнің пайызы
кесулерден тыйым салынған ағаш көлемі, текше метр
хаттама жасалған кесулерден тыйым салынған ағаш көлемінің пайызы
көлемі, текше метр
залалдың мөлшері, мың теңге
көлемі, текше метр
залалдың мөлшері, мың теңге
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Өзге орман тәртібін бұзушылықтар
Орман тәртібін бұзушылықтар
Өз бетімен мал жаю
Өз бетімен шөп шабу
оқиға саны
залалдың мөлшері, мың теңге
оқиға саны
залалдың мөлшері, мың теңге
оқиға саны
залалдың мөлшері, мың теңге
19
20
21
22
23
24
кестенің жалғасы
Орман тәртібін бұзушылықтар бойынша істердің қозғалысы
Тексеру нәтижелері бойынша тұжырымдар
тәртіптілік жауапкершілікке тарту
айыппұл салынды, мың теңге
сотқа берілген істер
шығарылған процессуалдық шешім
Қызметінен босатылды
қызметтен төмендетілген
қызметі жоғарланған
жаза қолданылды
заң органдарына берілген
заң органдарына берілмеген
25
26
27
28
29
30
31
32
33
Мемлекеттік орман иеленушілердің
ормандарды шолып, тексеру
жүргізу ережесіне
4-қосымша
Нысан
_____________________________бойынша______________________
(мемлекеттік орман иеленуші)            (көктем, күз мерзімі)