Об утверждении критериев оценки степени риска и формы проверочного листа по проверкам в области образования
Совместный приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 февраля 2010 года № 60 и Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 19 февраля 2010 года № 85. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 февраля 2010 года № 6086
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие совместного приказа см. п. 5.
В целях реализации пункта 2 статьи 38 Закона Республики Казахстан "О частном предпринимательстве" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) критерии оценки степени риска в области образования (приложение 1);
2) форму проверочного листа по проверкам в области образования (приложение 2).
2. Комитету по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (Калабаев Н.Б.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) опубликование настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан.
3. Начальникам областных управлений образования и городов Астаны, Алматы организовать изучение и выполнение требований настоящего совместного приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на Вице-министра образования и науки Республики Казахстан Жакупова А.Б.
5. Настоящий совместный приказ вступает в силу со дня государственной регистрации и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования и действует до 1 января 2011 года.
И.о. Министра образования и     Министр экономики и
науки Республики Казахстан      бюджетного планирования
Республики Казахстан
_______________ М. Сарыбеков    ______________ Б. Султанов
12 февраля 2010 года            19 февраля 2010 года
Приложение 1
к совместному приказу
и.о. Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 12 февраля 2010 года № 60
и Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 19 февраля 2010 года № 85
Критерии
оценки степени риска в области образования
1. Критерии оценки степени риска в области образования (далее - Критерии) разработаны для проведения плановых проверок организаций образования.
2. В настоящих Критериях используются следующие понятия:
1) риск - вероятность снижения качества предоставляемых образовательных услуг организациями образования, которая может повлечь за собой нарушение конституционных прав и свобод граждан в области образования;

Білім саласындағы тексеру бойынша тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері мен тексеру парағының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2010 жылғы 12 ақпандағы N 60 және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2010 жылғы 19 ақпандағы N 85 Бірлескен бұйрықтары. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 22 ақпанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6086 болып енгізілді
«Жеке кәсіпкерлік туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 38-бабының 2-тармағын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналар:
1) білім саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері (1-қосымша);
2) білім саласындағы тексерулердің тексеру парағының нысаны(2-қосымша) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті (Н.Б. Қалабаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Облыстық және Астана, Алматы қалаларының білім басқармаларының бастықтары осы бірлескен бұйрық талаптарын зерделеу мен орындауды ұйымдастырсын.
4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі А.Б. Жақыповқа жүктелсін.
5. Осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2011 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданылады.
Қазақстан Республикасы                 Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің           Экономика және бюджеттік
міндетін атқарушы                      жоспарлау министрі
____________ М. Сарыбеков              ____________ Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2010 жылғы 12 ақпандағы № 60
және Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2010 жылғы 19 ақпандағы
№ 85 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Білім саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері
1. Білім саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері (бұдан әрі - Критерийлер) білім беру ұйымдарында жоспарлы тексеру жүргізу үшін әзірленді.
2. Осы Критерийлерде мынадай ұғымдар қолданылады:
1) тәуекел – азаматтардың білім саласындағы конституциялық құқығы мен бостандығының бұзылуына алып келетін білім беру ұйымдары ұсынатын білім беру қызметі сапасының төмендеу ықтималдығы;

2) субъекты контроля - юридические лица, осуществляющие образовательную деятельность по уровням образования: начальное, основное среднее; среднее (общее среднее, техническое и профессиональное), послесреднее; высшее; послевузовское образование;
3) весовой коэффициент - коэффициент, задаваемый в зависимости от качественного показателя критерия для оценки степени риска.
3. Отнесение организаций образования к степеням риска в области образования осуществляется с учетом набранных баллов, исходя из сведений их деятельности, входящих в Критерии, результатов проверок.
При этом организации образования распределяются по степеням риска следующим образом:
1) осуществляющие образовательную деятельность высшего и послевузовского образования, набравшие от 10 до 40 баллов относятся к высокой степени риска, от 41 до 70 к средней степени риска, от 71 до 100 к незначительной степени риска;
2) осуществляющие образовательную деятельность технического и профессионального, послесреднего образования, набравшие от 10 до 20 баллов относятся к высокой степени риска, от 21 до 40 к средней степени риска, от 41 до 100 к незначительной степени риска;
3) осуществляющие образовательную деятельность начального, основного среднего и общего среднего образования набравшие от 10 до 25 баллов относятся к высокой степени риска, от 26 до 40 к средней степени риска, от 41 до 100 к незначительной степени риска.
4. Для оценки степени риска используются критерии, указанные в приложениях 12 и 3 к настоящим Критериям.
5. Бальное значение і-го критерия Пі определяется по формуле:
Пі = Ді х Кij                   (1)
где Ді - доля i-того критерия от их общего показателя (в баллах),
Кij - весовой коэффициент для i-того критерия, где Кij = 0,1; 0,5; 1,0
(при j = 1; 2; 3)
Суммарный показатель Pk для оценки уровня рисков k-той организации образования определяется по формуле:
Рk = е Пі = е (Ді х Кij)       (2)
Максимальный балл составляет 100 баллов, минимальный - 10 баллов.
По суммарному показателю Pk определяется зона риска для k-той организации.
6. Зоны по степеням рисков для каждого уровня образования определяются согласно приложению 4 к настоящим Критериям.
Приложение 1
к Критериям оценки
степени риска
в области образования
Для организаций образования, осуществляющих образовательную
деятельность высшего и послевузовского образования
Наименование
критерия для
оценки степени
риска (Пі)
Доля
критерия
в общей
сумме по-
казателя
(в баллах),
Ді
Качественные показатели
для определения весового
коэффициента
Весовой
коэффи-
циент,
Кіj
1
2
3
4
5
1
Наличие
аккредитации
организаций
образования (П1)
16
Национальная институцио-
нальная и международная
аккредитация
1
Специализированная
национальная аккредитация
0,5
Неучастие
0,1
2
Соблюдение
Государственных
общеобязательных
стандартов
образования
Республики
Казахстан (П2)
14
Соблюдение требований
1
Незначительные нарушения
(менее 30 %)
0,5
Значительные нарушения
(более 30 %)
0,1
3
Доля штатных
преподавателей от
их общего числа,
их остепененность
(П3)
10
Соответствует квалифика-
ционным требованиям
1
Незначительное
несоответствие 1-го
показателя
0,5
Несоответствие по обеим
показателям
0,1
4
Оснащенность
учебного процесса
учебно-лаборатор-
ным оборудованием
(П4)
9
Соответствует требованиям
1
Морально устаревшее
оборудование
0,5
Отсутствует или не
соответствует требованиям
0,1
5
Библиотечный фонд
(П5)
9
Соответствует квалифика-
ционным требованиям
1
Не выполняются требования
к обновляемости
литературы
0,5
Не соответствует квалифи-
кационным требованиям
0,1
6
Результаты
промежуточного
государственного
контроля (процент
не прошедших
специальностей),
(П6)
8
9 % и ниже
1

2) бақылау субъектілері – бастауыш, негізгі орта, орта (жалпы орта, техникалық және кәсіптік білім беру); орта білімнен кейінгі; жоғары; жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру деңгейлері бойынша білім беру қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалар;
3) өлшеу коэффициенті – тәуекел дәрежесін бағалау үшін критерийдің сапалы көрсеткішіне байланысты берілетін коэффициент.
3. Білім беру ұйымдарын білім беру саласындағы тәуекел дәрежесіне жатқызу олардың Критерийлерге кіретін қызметінің мәліметтеріне, тексеру нәтижелеріне байланысты жинаған балдары ескеріле отырып жүзеге асырылады.
Бұл ретте, білім беру ұйымдары тәуекел дәрежелеріне төмендегідей түрде бөлінеді:
1) 10-нан 40-қа дейін балл жинаған жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру қызметін жүзеге асыратын білім беру ұйымдары жоғары тәуекел дәрежесіне, 41-ден 70-ке дейін орташа тәуекел дәрежесіне, 71-ден 100-ге дейін төмен тәуекел дәрежесіне жатады;
2) 10-нан 20-ға дейін балл жинаған техникалық және кәсіптік, орта білім беруден кейінгі білім беру қызметін жүзеге асыратын білім беру ұйымдары жоғары тәуекел дәрежесіне, 21-ден 40-қа дейін орташа тәуекел дәрежесіне, 41-ден 100-ге дейін төмен тәуекел дәрежесіне жатады;
3) 10-нан 25-ке дейін балл жинаған бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру қызметін жүзеге асыратын білім беру ұйымдары жоғары тәуекел дәрежесіне, 26-дан 40-қа дейін орташа тәуекел дәрежесіне, 41-ден 100-ге дейін төмен тәуекел дәрежесіне жатады.
4. Тәуекел дәрежесін бағалау үшін осы Критерийдің 12 және  3-қосымшасында көрсетілген критерийлер қолданылады.
5. і критерийінің балдық мағынасы Пі формуласымен анықталады:
Пі = Ді х Кij (1)
онда Ді - олардың жалпы көрсеткішінен і критерийінің үлесі (балмен),
Кij - i критерийіне арналған өлшеу коэффициенті, онда Кij = 0,1; 0,5; 1,0 (j = 1; 2; 3 болғандағы)
k білім беру ұйымының тәуекелділік деңгейін бағалауға арналған Pk жиынтық көрсеткіші мына формула бойынша анықталады:
Рk = S Пі = S (Ді х Кij) (2)
Ең жоғарғы балл 100 балды құрайды, ең төменгі — 10 балл.
Pk жиынтық көрсеткіші бойынша k ұйымы үшін тәуекелдік аймағы анықталады.
6. Әр білім беру деңгейі үшін тәуекел дәрежесінің аймағы осы Критерийдің 4-қосымшасына сәйкес анықталады.
Білім саласындағы
тәуекел дәрежесін бағалау
критерийлеріне 1-қосымша
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру қызметін жүзеге асыратын білім беру ұйымдары үшін
Тәуекел дәрежесін бағалау критерийінің атауы (Пі)
Көрсеткіштің жалпы жиынтығының критерий үлесі(балмен), Ді
Өлшеу коэффициентін анықтаудың сапалы көрсеткіштері
Салмақ коэффициенті, Кіj
1
Білім беру ұйымында аккредиттеудің болуы (П1)
16
Ұлттық институционалдық және халықаралық аккредиттеу
1
Мамандандырылған ұлттық аккредиттеу
0,5
Қатыспау
0,1
2
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарын сақтау (П2)
14
Талаптарды сақтау
1
Болмашы бұзушылық (30%-дан төмен)
0,5
Едәуір бұзушылық (30%-дан жоғары)
0,1
3
Штаттағы оқытушылардың олардың жалпы санына шаққандағы үлесі, олардың дәрежеленуі (П3)
10
Біліктілік талаптарына сәйкес
1
1-көрсеткіштің болмашы сәйкессіздігі
0,5
Екі көрсеткіш бойынша сәйкессіздік
0,1
4
Оқу процесінің оқу-зертханалық жабдықтармен жарақтандырылуы (П4)
9
Талаптарға сәйкес келеді
1
Моральдық тұрғыдан ескірген жабдық
0,5
Жоқ немесе талаптарға сәйкес емес
0,1
5
Кітапхана қоры (П5)
9
Біліктілік талаптарына сәйкес келеді
1
Әдебиеттерді жаңартуға қойылатын талаптар орындалмайды
0,5
Біліктілік талаптарына сәйкес емес
0,1
6
Мемелекеттік аралық бақылау нәтижелері (өтпеген мамандықтар пайызы) (П6)
8
9% және төмен
1

71-100 баллов (33,3 %)
Колледжи и профессиональные лицеи
1
Зона с высокой степенью риска
10-20 баллов (11,1 %)
2
Зона со средней степенью риска
21-40 баллов (22,2 %)
3
Зона с незначительной степенью риска
41-100 баллов (66,7 %)
Школы
1
Зона с высокой степенью риска
для сельских школ:
10-15 баллов (5,6 %);
для городских школ:
10-25 баллов (16,7 %)
2
Зона со средней степенью риска
для сельских школ:
16-25 баллов (11,1 %);
для городских школ:
26-40 баллов (16,7 %)
3
Зона с незначительной степенью риска
для сельских школ:
26-100 баллов (83,3 %);
для городских школ:
41-100 баллов (67,7 %).
Приложение 2
к совместному приказу
и.о. Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 12 февраля 2010 года № 60
и Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 19 февраля 2010 года № 85
Форма
Проверочный лист по проверкам в области образования
1. Орган, назначивший проверку: _____________________________________
2. Наименование субъекта контроля: __________________________________
_____________________________________________________________________
3. Местонахождение организации образования (юридический адрес,
телефон, электронный адрес): ________________________________________
_____________________________________________________________________
4. РНН (БИН): _______________________________________________________
5. Акт о назначении проверки: «___» _____ 20__ года № _____
Требования к образовательной деятельности
Н
ОН
УРП
ПН
УПП
1
1.1. Соблюдение правил приема на обучение
в организации образования (по уровням
образования).
2
2.1. Соблюдение порядка перевода и
восстановления обучающихся в организациях
образования (по уровням образования).
3
3.1. Доля штатных преподавателей от их общего
числа.
3.2. Доля штатных ППС с учеными степенями и
учеными званиями от их общего числа, в том
числе по базовым и профильным дисциплинам ГОСО.
3.3. Доля преподавателей с почетными званиями
Республики Казахстан, имеющих диплом об
окончании военных академий, университетов в
области гражданской обороны, пожарной безопас-
ности, чрезвычайных ситуаций, в воинском звании
не ниже полковника, проходивших службу в
оперативных подразделениях, имеющих звание
«мастер спорта» и выше, от числа штатных
преподавателей, в том числе по базовым и
профильным дисциплинам ГОСО.
3.4. Численность штатных докторов наук по
каждой научной специальности подготовки,
имеющих стаж научно-педагогической работы не
менее 3 лет. Наличие зарубежных ученых со
степенями доктор философии (PhD) и доктор
по профилю.
3.5. Доля преподавателей высшей и первой
категорий и/или магистров, кандидатов, докторов
наук, с учеными званиями от их общего числа.
4

71-100 балл (33,3 %)
Колледждер мен кәсіптік лицейлер
1
Жоғары дәрежелі тәуекел аймағы
10-20 балл (11,1 %)
2
Орташа дәрежелі тәуекел аймағы
21-40 балл (22,2 %)
3
Төмен дәрежелі тәуекел аймағы
41-100 балл (66,7 %)
Мектептер
1
Жоғары дәрежелі тәуекел аймағы
ауылдық мектептер үшін: 10-15 балл (5,6%);
қалалық мектептер үшін:10-25 балл(16,7%)
2
Орташа дәрежелі тәуекел аймағы
ауылдық мектептер үшін: 16-25 балл (11,1%);
қалалық мектептер үшін: 26-40 балл (16,7%)
3
Төмен дәрежелі тәуекел аймағы
ауылдық мектептер үшін: 26-100 балл (83,3%);
қалалық мектептер үшін: 41-100 балл (67,7%).
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2010 жылғы 12 ақпандағы № 60
және Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2010 жылғы 19 ақпандағы
№ 85 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Білім саласындағы тексерулер бойынша тексеру парағы
1. Тексеруді тағайындаған ұйым атауы:
__________________________________________________________
2. Бақылау субъектісінің атауы:
__________________________________________________________
3. Білім беру ұйымының орналасқан жері (заңды мекен-жайы, телефон, электронды адресі):
__________________________________________________________
4. СТН (БИН):
__________________________________________________________
5. Тексеру негізі (тексеру тағайындау туралы актінің нөмірі)
20__ жылғы «___»_______№ ____
Білім беру қызметіне қойылатын талаптар
Б
БЖ
ІБЖ
ҚБ
ҚТЖ
1
1.1. Білім беру ұйымдарына оқуға қабылдау ережелерінің сақталуы (білім беру деңгейлері бойынша)
2
2.1. Білім беру ұйымдарындағы білім алушыларды ауыстыру және қайта қабылдау тәртібінің сақталуы (білім беру деңгейлері бойынша)
3
3.1. Штаттағы оқытушылардың олардың жалпы санынан үлесі
3.2. Штаттағы ғылыми дәрежесі мен ғылыми атағы бар ПОҚ-ның олардың жалпы санындағы үлесі, соның ішінде МЖМБС-ның базалық және бейінді пәндері бойынша
3.3. Қазақстан Республикасының құрметті атағы, әскери академия, азаматтық қорғаныс, төтенше жағдайлар, өртті сөндіру саласы бойынша университеттерді бітіргені туралы дипломдары бар, жедел бөлімдерде әскери қызмет атқарған полковниктен төмен емес әскери атағы бар, «спорт шебері» және одан жоғары атағы бар оқытушылардың штаттағы оқытушылар санынан үлесі, оның ішінде МЖМБС-ның базалық және бейінді пәндері бойынша
3.4. Әр ғылыми дайындық мамандығы бойынша ғылыми-педагогикалық өтілі 3 жылдан кем емес штаттағы ғылым докторларының саны. Шет елдік ғылыми атағы бар философия докторы (PhD) және бейін бойынша доктордың болуы
3.5. Жоғары және бірінші санатты оқытушылардың және/немесе магистрлардың, ғылым кандидаттарының, докторлардың және ғылыми атағы бар оқытушылардың олардың жалпы санынан үлесі
4

4.1. Наличие фонда учебной, учебно-методической
и научной литературы по отношению к контингенту
обучающихся на полный цикл обучения.
Пропорциональность изданий на казахском и
русском языках контингенту обучающихся по
языкам обучения.
4.2. Наличие учебной, учебно-методической и
научной литературы на электронных и магнитных
носителях в установленном объеме.
4.3. Наличие изданий основной учебной
литературы по дисциплинам социально-
гуманитарного профиля за последние 5 лет;
по естественным, техническим, сельскохозяйст-
венным и другим дисциплинам — за последние
10 лет.
5
5.1. Наличие собственных, принадлежащих на
праве хозяйственного ведения или оперативного
управления материальных и нематериальных
активов.
5.2. Соответствие учебной площади на
1 обучающегося
5.3. Оснащенность компьютерным классом,
учебно-лабораторным оборудованием и
техническими средствами обучения, приборным
обеспечением, фондовым материалом.
6
6.1. Соответствие минимальных расходов на один
год обучения одного обучающегося уровню
расходов, предусмотренных постановлением
Правительства РК по утверждению государствен-
ного заказа на подготовку специалистов на
соответствующий учебный год.
7
7.1. Наличие договоров с организациями,
определенными в качестве баз практики.
8
8.1. Наличие медицинского обслуживания и
объектов питания для обучающихся.
9
9.1. Ведение лекций профессорами, доцентами,
старшими преподавателями.
9.2. Укомплектованность кафедры.
9.3. Остепененность кафедры.
10
10.1. Проведение научно-исследовательской и
педагогической деятельности, повышение
квалификации и переподготовки кадров.
11
11.1. Соответствие рабочих учебных планов
и рабочих учебных программ государственным
общеобязательным стандартам образования.
12
12.1. Соответствие контингента обучающихся в
расчете на одного преподавателя государственным
общеобязательным стандартам образования (в
соответствии с ГОСО РК 5.03.008-2006 «Система
образования Республики Казахстан. Контингент
обучающихся». Основные положения).
12.2. Соответствие наполняемости классов и
учебной площади санитарным правилам и нормам.
13
13.1. Реализация профессиональных учебных
программ высшего и послевузовского образования:
по 1-2 группам специальностей высшего
образования — институты; по 1-2 группам
специальностей высшего и послевузовского
образования — академии; по 3 и более группам
специальностей высшего и послевузовского
образования — университеты.
Примечание: Н - имеются нарушения
ОН - отсутствуют нарушения
УРП - устранены в рабочем порядке
ПН - повторное нарушение
УПП - устранение при повторной проверке
ППС - профессорско-преподавательский состав
ГОСО - государственный общеобязательный стандарт образования
PhD - доктор философии
Должностное лицо:
_____________________ ____________________ "__"_____ 2010 года
(Ф.И.О.)               подпись
Представитель проверяемого субъекта:
_____________________ ____________________ "__"_____ 2010 года
(Ф.И.О.)               подпись

4.1. Білім алушылар контингентіне қатысты оқудың толық циклін қамтитын оқу, оқу-әдістемелік және ғылыми әдебиет қорының болуы. Оқитын тіліне сәйкес қазақ және орыс баспаларының үйлесімділігі.
4.2. Оқу, оқу-әдістемелік және ғылыми әдебиеттердің электрондық және магнитті таспада белгіленген көлемде болуы
4.3. Әлеуметтік-гуманитарлық сала бойынша соңғы 5 жыл ішіндегі жаратылыстану, техникалық, ауылшаруашылық және басқа да пәндер бойынша соңғы 10 жыл ішіндегі негізгі оқу әдебиетінің болуы.
5
5.1. Шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығындағы жекеменшік материалды және материалды емес активтердің болуы
5.2. Бір білім алушыға оқу ауданының сәйкестігі
5.3. Компьютерлік сыныптармен, оқу-зертханалық және оқытудың техникалық жабдықтарымен, приборлармен, қорлық материалдармен қамтамасыз етілуі
6
6.1. Бір білім алушыға ең аз шығынның осы оқу жылында Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекіткен мамандарды даярлаудың мемлекеттік тапсырысындағы көрсеткішпен сәйкес келуі
7
7.1. Тәжірибе базасы ретіндегі ұйымдармен келісім-шарттың болуы
8
8.1. Білім алушылардың медициналық көмек алуын және тамақтануын қамтамасыз ететін нысандардың болуы
9
9.1. Профессор, доцент, аға оқытушылардың дәріс оқуы
9.2. Кафедраның жабдықталуы
9.3. Кафедраның ғылыми дәрежеленуі
10
10.1. Ғылыми-зерттеу және педагогикалық қызметті жүргізу, кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау
11
11.1. Жұмыс оқу жоспарлары мен бағдарламарының мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкестігі
12
12.1. Білім алушылар контингентінің бір оқытушыға шаққандағы 5.03.008-2009 жылғы «Қазақстан Республикасының білім беру жүйесі. Білім алушылар контингенті. Негізгі ережелері» МЖМБС-на сәйкестігі
12.2. Оқу ауданы мен сыныптардың санитарлық нормалар мен ережелерге сай толықтырылуы
13
13.1. Жоғары және жоғары білімнен кейінгі оқу бағдармаларының іске асуы: жоғары білім мамандығының 1-2 топтары бойынша – институттар, жоғары және жоғары білімнен кейінгі білім мамандығының 1-2 топтары бойынша - академиялар, жоғары және жоғары білімнен кейінгі білім мамандығының 3 және одан көп топтары бойынша – университеттер
Ескертпе: Б - бұзушылықтар бар
БЖ – бұзушылықтар жоқ
ІБЖ – іс барысында жойылды
ҚБ – қайта бұзушылық
ҚТЖ – қайта тексеру барысында жойылды
ПОҚ – профессорлық-оқытушылық құрам
МЖМБС – мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарты
PhD – философия докторы
Лауазымды тұлға:
________________    ____________ 2010 жылғы «___» ______
(Т.А.Ә.)            (қолы)
Тексерілу субъектісінің өкілі:
________________    ____________ 2010 жылғы «___» ______
(Т.А.Ә.)           (қолы)