Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан района Шал акына
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 31 марта 2010 года N 24/3. Зарегистрировано Управлением юстиции района Шал акына Северо-Казахстанской области 26 апреля 2010 года N 13-14-100. Утратило силу - решением маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 1 августа 2012 года N 5/6
Сноска. Утратило силу - решением маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 01.08.2012 N 5/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования)
В соответствии с пунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года № 2247 «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним» районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан района Шал акына:
1) Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, приравненным к ним лицам, вдовам воинов, погибших в годы Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак, семьям погибших военнослужащих, гражданам, трудившимся и проходившим воинскую службу в тылу, инвалидам всех групп, на санаторно-курортное лечение один раз в год, в размере стоимости путевки;
2) участникам и инвалидам Великой отечественной войны ежемесячно на посещение бань, и парикмахерских в размере 1 месячного расчетного показателя;
3) Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, на зубопротезирование согласно представленной счет-фактуры (кроме драгоценных металлов, металлокерамических протезов);
4) Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на оплату расходов на коммунальные услуги в размере четырех месячных расчетных показателей ежемесячно;
5) Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и приравненным к ним лицам на авиатуры для поездки в г. Астану.
6) единовременную помощь семьям (гражданам) пострадавшим в следствие чрезвычайных ситуаций независимо от среднедушевого дохода семьи (гражданина) в размере семидесяти месячных расчетных показателей.
7) врачам и выпускникам высших медицинских учебных заведений, прибывающих на постоянную работу в город Сергеевка, единовременную выплату врачам в размере 200 000 тенге, среднему медицинскому персоналу в размере 50 000 тенге;

Шал ақын ауданы азаматтарының жеке санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық мәслихатының 2010 жылғы 31 наурыздағы N 24/3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 26 сәуірде N 13-14-100 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық мәслихатының 2012 жылғы 1 тамыздағы N 5/6 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық мәслихатының 2012.08.01 N 5/6 Шешімімен (алғаш ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін күшіне енеді)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Бюджеттік кодексінің 56-бабы 1-тармағы 4) тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабы 1-тармағы 15) тармақшасына, «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі № 2247 Заңының 20-бабына сәйкес мақсатында аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Шал ақын ауданының мұқтаж азаматтарының жеке санаттарына:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, оларға теңестірілген тұлғаларға, Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жауынгерлердің қайта некеге тұрмаған жесірлеріне, қаза болған әскери қызметкерлердің отбасыларына, тылда әскери қызметтен өткен және еңбек еткен азаматтарға, барлық топтағы мүгедектерге санаторлық-курорттық емделуге жылына бір рет жолдаманың құны көлемінде;
2) Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектерге ай сайын моншаға және шаштаразға баруға 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға ұсынылған шот-фактураға сәйкес тіс жөндеуге (бағалы металлдан, металлкерамикалық протезден басқа);
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметке шығындарды төлеуге төрт айлық есептік көрсеткіш көлемінде ай сайынғы;
5) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға Астана қ. бару үшін авиатурға әлеуметтік көмек көрсетілсін.
6) төтенше жағдайлар салдарынан зардап шеккен отбасыларға отбасының (азаматтың) жанға шаққандағы табысынан жетпіс айлық есептік көрсеткіш мөлшерде біржолғы көмек.
7) Сергеевка қаласына тұрақты жұмыс істеуге келген жоғары медициналық оқу мекемелерінің түлектері мен дәрігерлерге біржолғы төлемдер, дәрігерлерге 200 000 теңге, орта арнаулы білімді медицина қызметкерлеріне 50 000 теңге;

8) студентам обучающихся в высших и средних специальных учебных заведениях из семей, получающих адресную социальную помощь, единовременную выплату в размере 70 месячных расчетных показателей ежегодно, в сентябре месяце;
9) компенсация стоимости питания детям из семей, получающих адресную социальную помощь, посещающих государственные дошкольные образовательные учреждения, ежемесячно, исходя из расчета стоимости питания в месяц на 1 ребенка;
10) детям-инвалидам к Международному Дню защиты детей, ежегодно, к 1 июня, единовременную помощь в размере 2 месячных расчетных показателей;
11) инвалидам 1, 2, 3, группы ко Международному Дню инвалидов, ежегодно, к 3 декабря, единовременную помощь в размере 1 месячного расчетного показателя.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным решением маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 01.08.2011 N 40/3; от 21.12.2011 N 44/5
2. Определить, что:
1) ежемесячная социальная помощь для посещения бань и парикмахерских, а также для оплаты расходов на коммунальные услуги участникам и инвалидам Великой Отечественной войны назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы района Шал акына. Выплата прекращается с месяца следующего за месяцем, в котором наступили указанные события;
2) социальная помощь на зубопротезирование, которое осуществляется медицинской организацией, имеющей лицензию на зубопротезирование, назначается один раз в год участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов, протезов из металлопластики, металлокерамики, металлоакрила) в пределах средств, предусмотренных бюджетом района;
3) социальные выплаты из местного бюджета осуществляются путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций.
3. Финансирование расходов на оказание социальной помощи производить за счет средств местного бюджета, предусмотренных на эти цели в текущем финансовом году по программе 451.007.000 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов».
4. Данное решение распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2010 года.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечению десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель XXIV сессии                   Секретарь
районного маслихата                        районного маслихата
М. Жуланов                                 Н. Дятлов
«Согласовано»
Начальник отдела занятости
и социальных программ                      А. Садаева
31 марта 2010 года
Начальник отдела экономики
и бюджетного планирования                  Ж. Бекетова
31 марта 2010 года

8) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыға, жоғары және орта арнаулы оқу мекемелерінде оқитын студенттердің отбасыларына жыл сайын қыркүйек айында 70 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы төлемдер;
9) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру мекемелеріне баратын, атаулы әлеуметтік көмек алатын балалар отбасыларына, 1 балаға арналған айына тамақ құнының ай сайынғы есебінен шығатын тамақ құнының өтемі;
10) жыл сайын 1 маусым қарсаңында Халықаралық балаларды қорғау күнінде мүгедек балаларға 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы көмек;
11) жыл сайын 3 желтоқсан қарсаңында Халықаралық мүгедектер күні қарсаңында 1, 2, 3 топтағы мүгедектерге 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы көмек.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2011.08.01 N 40/3; 2011.12.21 N 44/5 Шешімдерімен
2. 1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне монша мен шаштаразға бару үшін, сондай-ақ коммуналдық қызметке шығындарды төлеу үшін ай сайынғы әлеуметтік көмек өтініш берген күннен бастап тағайындалады және өтініш берушінің қайтыс болуына немесе оның Шал ақын ауданы шегінен көшіп кетуіне байланысты тоқтатылады. Көрсетілген жағдайлар болғанда төлем айдан келесі айға дейін тоқтатылады.
2) тіс протездеуге лицензиясы бар медициналық ұйыммен жүзеге асырылатын тіс протездеуге әлеуметтік көмек Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға жылына бір рет аудан бюджетімен көрсетілген қаржы шегінде тіс протездеу (құнды металлдан, металлпластикалық, металлкерамикалық, металлакрилдық протезден басқа) құны көлемінде әлеуметтік көмек;
3) жергілікті бюджеттен әлеуметтік төлемдер банк операцияларының түрлеріне сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің лицензиясы бар ұйымдар немесе екінші деңгейлі банк арқылы әлеуметтік көмек алушылардың жеке шотына ақшалай қаражат аударумен аудару жолымен жүзеге асырылатыны анықталсын.
3. Әлеуметтік көмек жасауға қаржыландыру шығындары «Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың кейбір қатарына әлеуметтік көмек» 451.007.000 бағдарламасы бойынша ағымдағы қаржы жылында осы мақсатқа көзделген жергілікті бюджет қаржысы есебінен жүргізілсін.
4. Аталмыш шешім 2010 жылғы 1 қаңтарда туындаған құқықтық қатынаста таралады.
5. Осы шешім оның алғаш ресми жарияланған күнінен күнтізбелік он күн өткеннен кейін іске енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың                       Аудандық мәслихаттың
ХХІV сессиясының төрағасы                  хатшысы
М. Жоланов                                 Н. Дятлов
«Келісілді»
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы            А. Садаева
2010 жылғы 31 наурыз