Об утверждении формы проверочного листа в области использования и охраны водного фонда Республики Казахстан (за исключением сферы частного предпринимательства)
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 мая 2011 года № 24-03/230. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 мая 2011 года № 6957. Утратил силу совместным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 19-2/1131 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 809
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.12.2015 № 19-2/1131 и Министра национальной экономики РК от 28.12.2015 № 809 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии с пунктом 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму проверочного листа в области использования и охраны водного фонда Республики Казахстан (за исключением сферы частного предпринимательства).
2. Комитету по водным ресурсам (Орман А.О.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа его официальное опубликование;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан Оразаева М.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Мамытбеков
Утверждена
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 3 мая 2011 года № 24-03/230
Форма
Проверочный лист
в области использования и охраны водного фонда Республики
Казахстан (за исключением сферы частного предпринимательства)
Наименование органа _______________________________________________
___________________________________________________________________
Акт о назначении проверки _________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта проверки ____________________________________
Адрес места нахождения ____________________________________________
___________________________________________________________________
Требования
да
нет
Не требуется
1
2
3
4
5
1
Водные ресурсы используются рационально, меры
к сокращению потерь воды приняты
2
Установленные лимиты, разрешенные объемы и
режим водопользования соблюдены
3
Нарушения прав и интересов других
водопользователей не допущено
4
Учет использования водных ресурсов ведется
5
Водозаборы, водовыпуски водохозяйственных
сооружений и сбросные сооружения сточных и
коллекторных вод оборудованы средствами
измерения и водоизмерительными приборами
6
Имеются разрешительные документы на
водопользование
7
Условия водопользования, определенные
разрешением на специальное водопользование,
согласованием при определении лимита
водопользования, а также предписания
контролирующих органов выполняются в
установленные сроки в полном объеме
8
Достоверная и полная информация об
использовании водного объекта представляется
своевременно
9
Меры к внедрению водосберегающих технологий,
прогрессивной техники полива, оборотных и
повторных систем водоснабжения приняты
10
Загрязнение площади водосбора поверхностных и
подземных вод не допущено
11
Использование воды питьевого качества на
производственные и другие нужды без
соответствующего обоснования и решения
уполномоченного органа и уполномоченного органа
по изучению и использованию недр не допущено
12
Обо всех аварийных ситуациях и нарушениях
технологического режима водопользования в
территориальные органы уполномоченного органа в
области чрезвычайных ситуаций и местные
исполнительные органы области (города
республиканского значения, столицы), сообщается
немедленно
13
Платежи за водопользование осуществляются
своевременно
14
Водопользователей водой обеспечено согласно
договору в установленные сроки
15
Водоизмерительные приборы в точках выдела
установлены по согласованию с водопользователями
16
Водоохранные мероприятия по предотвращению
загрязнения, засорения и истощения водных
объектов, а также вреда водным объектам
осуществляются
17
Паспорт гидромелиоративной системы,
водохозяйственного сооружения имеется
18
Имеются согласования на буровые и разведочные
работы
19
Гидрогеологические скважины находящиеся на
балансе физических и юридических лиц, в том
числе самоизливающиеся и разведочные, а также
скважины не пригодные к эксплуатации или
использование которых прекращено, оборудованы
устройствами консервации или ликвидированы
20
Если физическими и юридическими лицами при
проведении буровых и других горных работ
вскрыты водоносные горизонты, они обязаны
оборудовать самоизливающиеся и разведочные
скважины регулирующими устройствами и
средствами контроля, принять другие меры по
охране подземных вод в соответствии с проектной
документацией, согласованной с уполномоченным
государственным органом в области охраны
окружающей среды, уполномоченным органом по
изучению и использованию недр, уполномоченным
органом в области санитарно-эпидемиологического
благополучия населения и уполномоченным органом
в области промышленной безопасности
21
Физическими и юридическими лицами,
эксплуатирующими водозаборные сооружения
подземных вод организованы зоны санитарной
охраны
22
Мониторинг подземных вод организован и ведется
в соответствии с Проектом организации и ведения
мониторинга, составленного и согласованного в
порядке, установленном законодательством
Республики Казахстан
23
На земельных участках расположенных в
водоохранных зонах и полосах водных объектов,
физическими и юридическими лицами соблюдены
установленные требования к режиму хозяйственной
и иной деятельности
Должностные лица Инспекции:
___________________________ ____________   _______________________
(должность)            (подпись)             (Ф.И.О.)
___________________________ ____________   _______________________
(должность)            (подпись)             (Ф.И.О.)
Руководитель субъекта контроля:
_____________________________________ _______________________
(Ф.И.О., должность)                   (подпись)

Қазақстан Республикасының су қорын пайдалану және қорғау саласындағы (жеке кәсіпкерлік саласынан басқа) тексеру парағының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2011 жылғы 3 мамырдағы № 24-03/230 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 16 мамырда № 6957 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 19-2/1131 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 809 бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.12.2015 № 19-2/1131 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.12.2015 № 809 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республиксындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы" Заңының 15-бабының 1-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қосымша келтірілген Қазақстан Республикасының су қорын пайдалану және қорғау саласындағы (жеке кәсіпкерлік саласынан басқа) тексеру парағының нысаны бекітілсін.
2. Су ресурстары комитеті (А.О. Орман) осы бұйрықтың:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуге алынуын;
2) мемлекеттік тіркеуге алынғаннан кейін ресми жариялануын;
3) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Вице-министрі М.Ә. Оразаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2011 жылғы 3 мамырдағы
N 24-03/230 бұйрығына
қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының су қорын пайдалану және қорғау саласындағы (жеке кәсіпкерлік саласынан басқа) тексеру парағы
Органның атауы ______________________________________________________
Тексеру тағайындау туралы акті ______________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектің атауы ________________________________________
Орналасқан мекен-жайы _______________________________________________
_____________________________________________________________________
Талаптар
иә
жоқ
қажет етілмейді
1
2
3
4
5
1
Су ресурстарын ұтымды пайдаланылады, судың ысырабын қысқартуға шаралар қолданылған
2
Белгіленген су пайдалану лимиттері, рұқсат етілген көлемдері мен режимдері сақталған
3
Басқа су пайдаланушылардың құқықтары мен мүдделерінің бұзылуына жол берілмеген
4
Су ресурстарын пайдалануды есепке алу жүргізілуде
5
Су шаруашылығы құрылыстарының су тарту, су жіберу мен сарқынды және коллекторлық суларды ағызу құрылыстарын өлшеу құралдарымен және су өлшеу аспаптарымен жабдықталған
6
Су пайдалануға рұқсат құжаты бар
7
Арнайы су пайдалануға арналған рұқсатта және су пайдаланудың лимитін анықтаған кезде келісімде белгіленген су пайдалану шарттарын, сондай-ақ бақылаушы органдардың нұсқамаларын белгіленген мерзімде толық көлемінде орындалуда
8
Су объектісін пайдалану туралы анық және толық ақпаратты мемлекеттік органдарға уақтылы ұсынылады
9
Су үнемдеуші технологияларды, суарудың озық техникасын, сумен жабдықтаудың айналымдық және қайталама жүйелерін енгізуге шаралар қолданылған
10
Жер үсті және жер асты суларынан су жинау алаңының ластануына жол берілмеген
11
Су қорын пайдалану және қорғау саласындағы уәкілетті органның және жер қойнауын зерделеу мен пайдалану жөніндегі уәкілетті органның тиісті негіздемесі мен шешімінсіз ауыз су сапасындағы суды өндірістік және басқа мұқтаждарға пайдалануға жол берілмеген
12
Барлық авариялық жағдайлар мен су пайдаланудың технологиялық режимінің бұзылуы туралы төтенше жағдайлар саласындағы уәкілетті органның аумақтық органдарына және облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарына дереу хабарланады
13
Су пайдаланғаны үшін төлемдердің уақтылы төленуі жүзеге асырылуда
14
Шартқа сәйкес су пайдаланушылар белгіленген мерзімде сумен қамтамасыз етілген
15
Су пайдаланушылармен келісім бойынша су бөлетін орындарда су өлшеу аспаптары орнатылған
16
Су объектілерінің ластануының, қоқыстануының және сарқылуының, сондай-ақ, су объектілеріне келтірілетін зиянның алдын алу жөніндегі су қорғау іс-шаралары жүргізілуде
17
Гидромелиорациялық жүйенің, су шаруашылығы құрылысының паспорты бар
18
Су объектілерінде бұрғылау және барлау жұмыстарына келісімі бар
19
Жеке және заңды тұлғалардың балансындағы гидрогеологиялық ұңғымалар, соның ішінде өздігінен төгілетін және барлау ұңғымалары, сондай-ақ пайдалануға жарамсыз немесе пайдаланылуы тоқтатылған ұңғымалар консервациялау құрылғыларымен жабдықталған немесе жойылған
20
Егер жеке және заңды тұлғалар бұрғылау және басқа да кен жұмыстарын жүргізу кезінде суы бар жиектерді ашса, олар өздігінен төгілетін және барлау ұңғымаларын реттеуші құрылғылармен және бақылау құралдарымен жабдықтауға, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен, жер қойнауын зерделеу мен пайдалану жөніндегі уәкілетті органмен, халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы уәкілетті органмен және өнеркәсіп қауіпсіздігі саласындағы уәкілетті органмен келісілген жобалау құжаттамасына сәйкес жер асты суларын қорғау жөніндегі басқа да шараларды қолдануға міндетті
21
Жер асты суларының су алу құрылыстарын пайдаланатын жеке және заңды тұлғалар жер асты суларының санитарлық қорғау аймағы ұйымдастырылған
22
Жер асты суларына мониторинг Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте әзірленген және келісілген Мониторингті ұйымдастыру және жүргізу жобасына сәйкес жүргізіледі
23
Су объектілерінің су қорғау белдеулеріндегі жер учаскелерінде жеке және заңды тұлғалармен шаруашылық және өзге де қызмет режиміне қойылатын талаптар сақталған
Инспекцияның лауазымды тұлғалары:
_________________ ____________ ____________________
(лауазымы) (қолы) (Аты-жөні)
_________________ ____________ ____________________
(лауазымы) (қолы) (Аты-жөні)
Мемлекеттік бақылау субъектісінің жетекшісі:
______________________________ ____________________
(Аты-жөні, лауазымы) (қолы)