Об утверждении норм сбора физическими лицами на территории государственного лесного фонда для собственных нужд лесных ресурсов и ставок платы за лесные пользования в государственном лесном фонде и особо охраняемые природных территориях Акмолинской области
Решение Акмолинского областного маслихата от 15 марта 2011 года № 4С-31-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 26 апреля 2011 года № 3389. Утратило силу решением Акмолинского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 5С-20-7
Сноска. Утратило силу решением Акмолинского областного маслихата от 13.12.2013 № 5С-20-7 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии со статьей 506 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) от 10 декабря 2008 года, Лесным Кодексом Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) нормы сбора физическими лицами на территории государственного лесного фонда Акмолинской области для собственных нужд лесных ресурсов, согласно приложению 1 к настоящему решению;
2) ставки платы за заготовку живицы и древесных соков в государственном лесном фонде и особо охраняемых природных территориях Акмолинской области, согласно приложению 2 к настоящему решению;
3) ставки платы за заготовку второстепенных древесных ресурсов в государственном лесном фонде и особо охраняемых природных территориях Акмолинской области, согласно приложению 3 к настоящему решению;
4) ставки платы за побочные лесные пользования в государственном лесном фонде и особо охраняемых природных территориях Акмолинской области, согласно приложению 4 к настоящему решению;
5) ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда и особо охраняемых природных территорий Акмолинской области для нужд охотничьего хозяйства, в научно-исследовательских, культурно-оздоровительных, туристских, рекреационных и спортивных целях, согласно приложению 5 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Акмолинского областного
маслихата                                  С.Авдеюк
Секретарь Акмолинского
областного маслихата                       У.Мусабаев
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник государственного
учреждения «Налоговый
департамент по Акмолинской области
Налогового Комитета Министерства
финансов Республики Казахстан»             Нурмулдин Д.Н.
Приложение 1 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 15 марта
2011 года № 4С-31-3
Нормы сбора физическими лицами
на территории государственного лесного фонда
Акмолинской области для собственных нужд лесных ресурсов
№ п/п
Наименование вида лесных пользований и ресурсов
Норма сбора на 1 человека,
килограмм
1
Сбор второстепенных древесных ресурсов
1.1
Кора
10
1.2
Ветви
200
1.3
Листья
10
1.4
Почки
10
1.5
Пни
500
1.6
Корни
200
2
Сбор лекарственных растений и технического сырья
2.1
Травы
20
2.2
Цветы
10
2.3
Листья, стебли и побеги
10
2.4
Плоды и ягоды
20
2.5
Корни
10
2.6
Почки
10
3
Сбор отдельных видов побочных лесных ресурсов
3.1
Плоды и ягоды
30
3.2
Грибы
50
3.3
Мох
50
3.4
Лесная подстилка и опавшие листья
50
3.5
Камыш
500
Приложение 2 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 15 марта
2011 года № 4С-31-3
Ставки платы за заготовку живицы и древесных
соков в государственном лесном фонде и особо
охраняемых природных территориях Акмолинской области
п/п
Наименование вида лесного пользования
Единица измерения
Ставка платы, за единицу измерения
в тенге
1
Заготовка живицы и древесных соков при долгосрочном лесопользовании участками государственного лесного фонда
1.1
Заготовка живицы
гектар

Ақмола облысының мемлекеттік орман қорының аумағында өз қажеттіліктері үшін жеке тұлғалардың орман ресурстарын жинау нормаларын және мемлекеттік орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында орманды пайдаланғаны үшін төлем ставкаларын бекіту туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2011 жылғы 15 наурыздағы № 4С-31/3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 26 сәуірде № 3389 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 5С-20-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 13.12.2013 № 5С-20-7 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық Кодексі) Кодексінің 506 бабына, Қазақстан Республикасы 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына сәйкес Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса берілгендер бекітілсін:
1) Ақмола облысының мемлекеттік орман қоры аумағында жеке тұлғалардың өз қажеттіліктері үшін орман ресурстарын жинау нормалары осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес;
2) Ақмола облысының мемлекеттік орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында шайыр және ағаш шырынын дайындауға төлем ставкалары осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес;
3) Ақмола облысының мемлекеттік орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында екінші дәрежелі сүрек ресурстарын дайындауға төлем ставкалары осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес;
4) Ақмола облысының мемлекеттік орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында жанама орман пайдалануға төлем ставкалары осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес;
5) Ақмола облысының мемлекеттік орман қорының және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарының телімдерін аңшылық шаруашылығы қажеттілігі үшін, ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру, туристік, рекреациялық және спорттық мақсаттарына пайдаланғаны үшін төлем ставкалары осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облыстық мәслихаты
сессиясының төрағасы                       С.Авдеюк
Ақмола облыстық
мәслихатының хатшысы                       Ө.Мұсабаев
«КЕЛІСІЛДІ»
«Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі Салық
комитетінің Ақмола облысы
бойынша салық департаменті»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Д.Н.Нұрмолдин
Ақмола облыстық мәслихатының
2011 жылғы 15 наурыздағы
№ 4С-31-3 шешіміне 1 қосымша
Ақмола облысының мемлекеттік орман қоры аумағында
жеке тұлғалардың өз қажеттіліктері үшін орман
ресурстарын жинау нормалары
р/с
Орман пайдалану және ресурстар түрінің атауы
Бір адамның жинау нормасы, килограмм
1
Екінші дәрежелі сүрек ресурстарын жинау
1.1
Қабық
10
1.2
Бұтақ
200
1.3
Жапырақ
10
1.4
Бүршік
10
1.5
Түбір
500
1.6
Тамыр
200
2
Дәрілік өсімдіктер мен техникалық шикізат жинау
2.1
Шөптер
20
2.2
Гүлдер
10
2.3
Сабақтар және өркендер, жапырақтар
10
2.4
Жеміс-жидектер
20
2.5
Тамыр
10
2.6
Бүршік
10
3.
Орман ресурстарының кейбір түрлерін жинау
3.1
Жеміс-жидектер
30
3.2
Саңырауқұлақтар
50
3.3
Мүк
50
Ақмола облыстық мәслихатының
2011 жылғы 15 наурыздағы
№ 4С-31-3 шешіміне 2 қосымша
Ақмола облысының мемлекеттік орман қорында және
ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында шайыр және
ағаш шырынын дайындауға төлем ставкалары
р/с
Орман пайдалану және ресурстар түрінің атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігі үшін төлем ставкасы теңге
1
Мемлекеттік орман қоры телімдерін ұзақ мерзімге пайдалануда шайыр және ағаш шырынын дайындау
1.1
Шайыр дайындау
гектар