О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Жанаозен от 8 апреля 2008 года № 645 "О видах социальной помощи отдельным категориям социально - уязвимых слоев населения"
Постановление акимата города Жаноазен от 28 марта 2011 года № 142. Зарегистрировано Управлением юстиции города Жанаозен 14 апреля 2011 года № 11-2-165
В соответствии с Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним»,Закона Республики Казахстан» от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан» и согласно поручению Президента Республики Казахстан Н.А.Назарбаева «Об упорядочении системы социальной помощи» от 19 октября 2010 года акимат города Жанаозен ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Жанаозен от 8 апреля 2008 года № 645 «О видах социальной помощи отдельным категориям социально - уязвимых слоев населения» (зарегистрирован в реестре нормативных правовых актов под № 11-2-79, опубликован в газете «Жанаозен» от 4 июня 2008 года № 23 /1358/) следующие изменения и дополнения:
в преамбуле слова «и постановлением акимата Мангистауской области от 28 февраля 2008 года № 164» исключить;
в пункте 1 слова «приложению 1» заменить словом «приложению»;
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима К.Боранбаеву.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города                             О.Сарбопеев
Приложение
к постановлению акимата города Жанаозен
от 28 марта 2011 года № 142
Виды социальной помощи отдельным категориям социально - уязвимых слоев населения
Виды социальной
помощи
Категорий граждан
Размер социальной
помощи
Сроки
1
Единовременная материальная помощь работникам социальной сферы, проживающие в сельской местности
Работники социальной сферы, проживающие в сельской местности
120,1 тыс. тенге
ежегодно
2
Жилищная помощь
Малообеспеченные, исходя из совокупного дохода семьи
По мере необходимос-ти
ежемесячно
3
Ежемесячная социальная помощь
Получатели государственной социальной помощи по инвалидности
1 МРП
ежемесячно
Получатели специальной государственной помощи по потери кормильца
1 МРП
ежемесячно
4
Единовременная материальная помощь по заявлениям граждан
Социально-уязви-
мые слои населения
По решению местного исполнитель-ного органа
ежегодно
5
Социальная помощь ко дню Победы 9 мая
Участники и инвалиды Великой Отечественной Войны

"Азаматтардың әлеуметтік қорғалатын санаттарына әлеуметтік көмектердің жекелеген түрлері туралы" Жаңаөзен қала әкімдігінің 2008 жылғы 8 сәуірдегі № 645 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Жаңаөзен қала әкімдігінің 2011 жылғы 28 наурыздағы № 142 Қаулысы. Жаңаөзен қаласының Әділет басқармасында 2011 жылғы 14 сәуірде № 11-2-165 тіркелді
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңына, «Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңына және 2010 жылғы 19 қазандағы Қазақстан Республикасы Президенті Н.Ә.Назарбаевтың «Әлеуметтік көмектер жүйесін ретке келтіру туралы» тапсырмасына сәйкес, Жаңаөзен қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Азаматтардың әлеуметтік қорғалатын санаттарына әлеуметтік көмектердің жекелеген түрлері туралы» Жаңаөзен қала әкімдігінің 2008 жылғы 8 сәуірдегі № 645 қаулысына (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11-2-79 нөмірімен тіркелген, 2008 жылғы 4 маусымдағы № 23 /1358/ «Жаңаөзен» газетінде жарияланған) төмендегідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспеде «және Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылы 28 ақпандағы № 164 қаулысына» деген сөздер алынып тасталсын;
1 - тармақта «1 - қосымшаға» деген сөз «қосымшаға» деген сөзбен өзгертілсін;
аталған қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалысын бақылау қала әкімінің орынбасары Қ. Боранбаеваға жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі                              О. Сарбөпеев
2011 жылғы 28 наурызда № 142
Жаңаөзен қала әкімдігінің қаулысына
қосымша
Азаматтардың әлеуметтік қорғалатын санаттарына әлеуметтік көмектердің жекеленген түрлері
Әлеуметтік көмектің
түрлері
Азаматтардың санаттары
Әлеуметтік көмектің  шекті
мөлшері
Мерзімді-
лігі
1
Ауылдық жерлерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу үшін берілетін біржолғы материалдық көмек
Ауылдық жерлерде тұратын әлеуметтік  сала мамандарына
12,1 мың теңге
Жыл сайын
2
Тұрғын үй көмегі
Мүжәлсіз отбасылары, кіріс көзіне байланысты
Мұқтаждығына қарай
Ай сайын
3
Ай сайынғы әлеуметтік көмек
Мүгедектігіне байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдем ақы алушылар
1 АЕК
Ай сайын
Асыраушысынан айырылу жағдайына байланысты мемлекеттік арнаулы жәрдем ақы алушылар
1 АЕК
Ай сайын
4
Азамттардың өтініш арыздары бойынша берілетін бір жолғы материалдық көмек
Халықтың әлеуметтік тұрғыдан осал топтары
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі негізінде
Жыл сайын
5
9 Мамыр Жеңіс күні мерекесі құрметіне  берілетін әлеуметтік көмек
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері

100,0 тыс тенге
ежегодно
Приравненные по льготам к инвалидам Великой Отечественной Войны
60,0 тыс. тенге
ежегодно
Приравненные по льготам к участникам Великой Отечественной Войны
50,0 тыс тенге
ежегодно
Вдовы ветеранов Великой Отечественной Войны не состоявщиеся в повторном браке
40,0 тыс тенге
ежегодно
Награжденные орденами и медалью за доблестный труд и воинскую службу и работавшие в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года не менее 6 месяцев 9 служившие) и не награжденные орденами и медалью,
20,0 тыс тенге
ежегодно
Участники ликвидации аварии Чернобольской АЭС В 1986-1989 году
20,0 тыс тенге
ежегодно
Другие категории приравненных к участникам Великой Отечественной Войны(кроме вдов ветеранов Великой Отечественной войны не состоявщиеся в повторном браке)
10,0 тыс тенге
ежегодно
6
Социальная помощь ко дню Конституции
Получатели специальной государственной помощи по потери кормильца
2 МРП
ежегодно
Персональные пенсионеры республиканского значения
60 МРП
ежегодно
Персональные пенсионеры областного значения
36 МРП
ежегодно
Почетные граждане города
10 МРП
ежегодно
7
К всемирному дню инвалидов
Инвалиды всех групп и дети инвалиды до 16 лет
2 МРП
ежегодно
8
Ко всемирному дню престарелых
Одинокие пенсионеры свыше 70 лет
2 МРП
ежегодно
9
Социальная помощь на выплату за обучение в высших учебных заведениях
Студенты, вышедшие из социально-уязвимых слоев населения, обучающиеся по гранту акима области
Выплаты за выплаты за обучение и ежемесячная степендия
За обучения – ежегодно,
степендия-ежемесячно
10
Социальная помощь детям инвалидам с детства, обучающиеся на дому
Дети инвалиды с детства обучающиеся на дому
5 МРП
ежемесячно

100,0 мың теңге
Жыл сайын
Жеңілдіктер мен кепілдіктері жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдар
60,0 мың теңге
Жыл сайын
Жеңілдіктері мен кепілдіктері жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдар
50,0 мың теңге
Жыл сайын
Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің қайта тұрмыс құрмаған  жесірлеріне
40,0 мың теңге
Жыл сайын
Ұлы Отан соғысы жылдары жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметті үшін орден, медальдарімен  марапатталған және 1941 жылғы 22 маусым мен 1945 жылғы 9 мамыр аралығындағы 6 айдан кем емес жұмыс істегендер (қызмет еткендер) және тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметті үшін орден, медальдарымен марапатталмаған адамдар
20,0 мың
Жыл сайын
1988 – 1989 жылдардағы Чернобыль АЭС – індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысқандар
20,0 мың
Жыл сайын
Ұлы отан соғысының қатысушыларына теңестірілгендердің басқа да санаттары (Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің қайта тұрмыс құрмаған жесірлерінен басқа)
10,0 мың теңге
Жыл сайын
6
Конституция күні мерекесі құрметіне берілетін әлеуметтік көмек
Асыраушысынан айырылу жағдайына байланысты мемлекеттік арнаулы жәрдемақы алушылар
2 АЕК
Жыл сайын
Республикалық дәрежедегі дербес зейнеткерлер
60 АЕК
Жыл сайын
Облыстық дәрежедегі дербес зейнеткерлер
36 АЕК
Жыл сайын
Аудандар мен қалалардың Құрметті азаматтары
10АЕК
Жыл сайын
7
Дүние жүзілік мүгедектер күніне берілетін әлеуметтік көмек
Барлық топтағы мүгедектер мен 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
2 АЕК
Жыл сайын
8
Дүние жүзілік қарттар күні күніне берілетін әлеуметтік көмек
70 жастан асқан жалғызілікті зейнеткерлер
2 АЕК
Жыл сайын
9
Жоғарғы оқу орнындағы оқу ақысын төлеуге әлеуметтік көмек
Облыс әкімінің гранты негізінде білім алушы халықтың әлеуметтік тұрғыдан осал топтарына жататын студенттер
Оқу ақысы және ай сайынғы стипендия
Оқу ақысы – жыл сайын, стипендия
ай сайын
10
Үйден оқып және тәрбиелене-
тін бала кезден мүгедек балаларға әлеуметтік көмек
Үйден оқып және тәрбиеленетін бала кезден мүгедек балалар
5 АЕК
Ай сайын