Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан
Постановление акимата Камыстинского района Костанайской области от 4 мая 2011 года № 117. Зарегистрировано Управлением юстиции Камыстинского района Костанайской области 5 мая 2011 года № 9-11-117. Утратило силу постановлением акимата Камыстинского района Костанайской области от 12 сентября 2011 года № 278
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Камыстинского района Костанайской области от 12.09.2011 № 278.
В соответствии с подпунктами 1-3), 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" от 13 апреля 2005 года, статьей 20 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года, в целях реализации решения Камыстинского районного маслихата от 21 декабря 2010 года № 255 "О районном бюджете Камыстинского района на 2011-2013 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9-11-111), в целях реализации бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" акимат Камыстинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить следующие виды социальных выплат из местного бюджета:
1) ежемесячная социальная дополнительная помощь:
участникам, инвалидам Великой Отечественной войны в размере четырех месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным к участникам, инвалидам Великой Отечественной войны в размере двух месячных расчетных показателей;
2) единовременная социальная помощь больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации по окончании лечения на дополнительное питание без учета доходов в размере десятикратного месячного расчетного показателя;
3) единовременная социальная помощь семьям (гражданам), относящимся к социально защищаемым слоям населения, нуждающихся в социальной помощи в результате ущерба причиненного пожаром, либо затоплением в размере фактического ущерба, но не более семидесяти месячных расчетных показателей. Кроме лиц, пострадавших в результате обстоятельств, послуживших основанием для введения чрезвычайного положения;
4) единовременная социальная помощь инвалидам всех категорий независимо от дохода на оперативное лечение по фактическим затратам, но не более пятидесяти месячных расчетных показателей;

Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қостанай облысы Қамысты ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 4 мамырдағы № 117 қаулысы. Қостанай облысы Қамысты ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 5 мамырда № 9-11-117 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қамысты ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 12 қыркүйектегі № 278 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қамысты ауданы әкімдігінің 12.09.2011 № 278 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағы 1-3, 14)-тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 56-бабы 1-тармағы 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16-бабына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Заңының 20-бабына сәйкес, Қамысты аудандық мәслихатының 2010 жылғы 21 желтоқсандағы № 255 "Қамысты ауданының 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" (нормативтік-құқтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 9-11-111 болып тіркелінген) шешімін іске асыру мақсатында, "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек беру" бюджеттік бағдарламасын іске асыру мақсатында Қамысты ауданының әкiмдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жергілікті бюджеттен келесі әлеуметтік төлемдердің түрлері белгіленсін:
1) Ай сайынғы қосымша әлеуметтік көмек:
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне төрт айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектерiне теңестiрiлген тұлғаларға екі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
2) Мамандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан жазылып шыққан туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратындарға, емделіп шыққан соң қосымша тамақтануға, табысын есепке алмағанда он айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек.
3) Халықтың әлеуметтік қорғалмаған топтарына жататын өрт немесе су басып кеткен жағдайда әлеуметтік көмекке мұқтаж, нақты келтірілген залал бойынша, жетпіс айлық есептік көрсеткіш мөлшерінен көп емес біржолғы әлеуметтік көмек. Төтенше жағдайларды енгізуге қажетті жағдайлар нәтижесінде зардап шеккен тұлғлардан басқа;
4) Барлық санаттағы мүгедектерге шұғыл емделуге нақты келтірілген шығыны бойынша, табысына қарамастан елу айлық есептік көрсеткіш мөлшерінен көп емес біржолғы әлеуметтік көмек;

5) единовременная социальная помощь гражданам (семьям), имеющим среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума в размере семи месячных расчетных показателей;
6) единовременная социальная помощь на погребение несовершеннолетних детей из малообеспеченных семей в размере пятнадцати месячных расчетных показателей;
7) единовременная социальная помощь на погребение умерших безработных, в семье которых среднедушевой доход ниже прожиточного минимума, в размере двадцати месячных расчетных показателей. Социальная помощь на погребение назначается и выплачивается членам семьи, либо лицу, осуществившему погребение умерших безработных, которые на момент смерти были официально зарегистрированы в качестве безработных в уполномоченном органе по вопросам занятости;
8) единовременная социальная помощь:
ко Дню победы участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере пяти тысяч тенге;
лицам, приравненным к участникам, инвалидам Великой Отечественной войны в размере двух тысяч тенге.
9) социальная помощь молодежи из семей с доходами ниже прожиточного минимума для возмещения расходов, связанных с получением технического и профессионального образования, послесреднего образования, высшего образования, за исключением лиц, являющихся обладателями государственных образовательных грантов, и (или) получателями иных выплат из государственного бюджета направленных на оплату обучения в организациях образования. Помощь оказывается в размере стоимости годового обучения перечисляемого двумя равными долями в течение учебного года.
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Камыстинский районный отдел занятости и социальных программ" (далее - уполномоченный орган).
3. Определить, что:
1) решение уполномоченного органа о назначении или об отказе в назначении социальной помощи принимается с учетом рекомендации районной комиссии по выплате социальной помощи в течении пятнадцати календарных дней;
2) ежемесячная дополнительная социальная помощь участникам, инвалидам Великой Отечественной войны назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью получателя или его выбытия за пределы территории района.
4. Выплата социальной помощи осуществляется в безналичной форме, путем перечисления денежных средств на банковский счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии на соответствующие виды банковских операций в течение одного месяца со дня принятия решения.
5. Финансирование социальной помощи производится по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" в пределах сумм, предусмотренных на эти цели бюджетом.

5) Орташа табысы ең аз күнкөріс деңгейінен төмен (отбасыларға) азаматтарға жеті айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
6) Аз қамтамасыз етілген отбасылардан шыққан кәмелетке толмаған қайтыс болған балаларды жерлеуге он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
7) Орташа табысы ең аз күнкөріс деңгейінен төмен қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге жиырма айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек. Әлеуметтік көмек жерлеуге, отбасы мүшелеріне немесе қайтыс болған жұмыссызды жерлеген тұлғаға тағайындалады және төленеді, егер де қайтыс болған күні жұмыспен қамту сұрақтары бойынша уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелсе;
8) Жеңіс Күніне- Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне бес мың теңге мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен Ұлы Отан соғысының мүгедектерiне теңестірілгендерге екі мың теңге мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек.
9) Табысы күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардан шыққан жастарға, білім беру ұйымдарында оқуын төлеуге жергілікті бюджеттен төлем алушылардың мемлекеттік білім гранттары және (немесе) кредиттерінің иегерлері болып табылатын тұлғалардан басқа, кәсіптік білім, ортадан кейінгі немесе жоғары бiлiм алуларына байланысты біржолғы әлеуметтік көмек. Көмек, оқу жылының құны мөлшерінде оқу жылы бойынша екі тең үлеске бөлініп төленеді.
2. "Қамысты аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі жоғарыда аталған әлеуметтік көмек түрлерін тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті орган болып (бұдан әрі-уәкілетті орган) анықталсын.
3. Анықталсын:
1) әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы уәкілетті органның шешімі уәкілетті орган жанында құрылған әлеуметтік көмек көрсету бойынша әлеуметтік көмек төлеу жөніндегі аудандық комиссия ұсынысын есепке ала отырып он бес күнтізбелік күн ішінде қабылданады;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне әлеуметтік көмек өтініш берген айдан бастап тағайындалады және өтініш берушінің қайтыс болған күнінен немесе оның аудан аумағынан тысқары кетуінен бастап тоқтатылады.
4. Әлеуметтік көмекті төлеу екінші деңгейдегі банкілер арқылы немесе банкілік операциялардың тиісті түрлеріне Қазақстан Республикасы Ұлттық Банктің лицензиясы бар ұйымдар арқылы әлеуметтік көмек алушының банктік шотына ақша қаражатын аудару арқылы қолма-қолсыз түрде шешім қабылданғаннан кейін бір ай ішінде жүзеге асырылады.
5. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру осы мақсаттарға бюджетпен қарастырылған сомалар шегінде "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша жүргізілсін.

6. Определить перечень необходимых документов для назначения социальной помощи, согласно приложению к настоящему постановлению.
7. Основанием для отказа в назначении социальной помощи является несоответствие получателя социальной помощи категориям граждан, которым оказывается помощь в соответствии с пунктом 1 настоящего постановления.
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Жаксыбаева Аскара Жакановича.
9. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения возникшие с 1 января 2011 года.
Аким
Камыстинского района Б. Утеулин
СОГЛАСОВАНО:
Главный врач государственного
коммунального казенного предприятия
"Камыстинская центральная районная
больница" Управления здравоохранения
акимата Костанайской области
______________________ Жанузаков М.Г.
Начальник государственного учреждения
"Отдел финансов Камыстинского района"
_______________________ Альпаева С.Ж.
Начальник государственного учреждения
"Камыстинский районный отдел
занятости и социальных программ"
______________________ Иванченко Л.П
Начальник государственного учреждения
"Отдела экономики и бюджетного
планирование" Камыстинского района
______________________ Нуржанова К.Т
Приложение
к постановлению акимата
от 04 мая 2011 года 117
Перечень необходимых документов
для назначения социальной помощи
1. Общие документы для назначения социальной помощи:
заявление лица, обратившегося за социальной помощью;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
документ, подтверждающий место жительства;
копия свидетельства налогоплательщика;
копия социального индивидуального кода;
копия документа, подтверждающего наличие банковского счета получателя, где указан номер счета.
Для заявителя, являющегося законным представителем несовершеннолетнего ребенка, копия документа, подтверждающего наличие указанного статуса.
2. Дополнительно для назначения отдельных видов социальной помощи представляются следующие документы:
1) ежемесячная социальная помощь инвалидам, участникам Великой Отечественной войны, лицам, приравненным к участникам, инвалидам Великой Отечественной войны:
копия документа, подтверждающего социальный статус получателя социальной помощи;
2) единовременная социальная помощь больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации, по окончании лечения на дополнительное питание:
копия свидетельства о рождении ребенка (для несовершеннолетних детей);
справка из соответствующего медицинского учреждения, подтверждающая нахождение больного на лечении;

6. Осы қаулының қосымшасына сай, әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қажетті құжаттардың қоса беріліп отырған тізбесі бекітілсін.
7. Әлеуметтік көмекті тағайындаудан бас тарту негізі болып, осы қаулының 1 тармағына сәйкес, әлеуметтік көмек алушының көмек көрсетілетін азаматтардың санаттарына жатпауы болып табылады.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары Асқар Жақанұлы Жақсыбаевқа жүктелсiн.
9. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгiзiледi және 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап пайда болған қарым-қатынасқа іс-әрекет етеді.
Қамысты
ауданының әкiмi Б. Өтеулин
КЕЛІСІЛДІ:
Қостанай облысы әкімдігінің
денсаулық сақтау Басқармасы
"Қамысты аудандық орталық
ауруханасы" мемлекеттік
коммуналдық қазыналық
мекемесінің бас дәрігері
____________ Жанұзақов М.Ғ.
"Қамысты ауданының қаржы
бөлiмi" мемлекеттiк
мекемесiнiң бастығы
_____________ Әлпаева С.Ж.
"Қамысты аудандық жұмыспен
қамту және әлеуметтiк
бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттiк мекемесінің бастығы
_________________ Иванченко Л.П.
"Қамысты ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттiк мекемесiнiң бастығы
__________________ Нұржанова К.Т.
Әкімдіктің
2011 жылғы 4 мамырда
№ 117 қаулысына қосымша
Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қажетті
құжаттардың Тізбесі
1. Әлеуметтік көмек тағайындау үшін жалпы құжаттар болып табылады:
әлеуметтік көмекке өтінішпен келген тұлғаның өтініші;
өтініш берушіні куәландыратын құжаттың көшірмесі;
тұрғылықты жерін анықтайтын құжат;
салық төлеушінің куәлігінің көшірмесі;
әлеуметтік жеке кодының көшірмесі;
Шот нөмірі көрсетілген алушының банкалық шотын анықтайтын құжаттың көшірмесі.
Кәмелеттік жасқа толмаған баланың заңды өкілі болып табылатын өтінуші үшін, осындай дәрежесі барын анықтайтын құжаттың көшірмесі
2. Қосымша әлеуметтік көмектің жеке түрлерін тағайындау үшін келесі құжаттар ұсынылады:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне теңелген тұлғаларға біржолғы әлеуметтік көмек:
әлеуметтік көмек алушының әлеуметтік дәрежесін анықтайтын құжаттың көшірмесі;
2) Мамандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан жазылып шыққан туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратындарға, емделіп шыққан соң қосымша тамақтануға біржолғы әлеуметтік көмек:
(кәмелеттік жасқа толмаған балалар үшін) баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі.
Аурудың емделуде болғанын анықтайтын, сәйкестік медициналық мекемеден анықтама;

3) единовременная социальная помощь на погребение умерших несовершеннолетних детей из малообеспеченных семей:
копия свидетельства о смерти или справка о смерти;
выписка из актовой записи о рождении ребенка;
документы, подтверждающие сведения о доходах семьи;
4) единовременная социальная помощь на погребение умерших безработных;
копия свидетельства о смерти или справка о смерти;
справка из уполномоченного органа по вопросам занятости о регистрации умершего в качестве безработного;
если погребение осуществлено не членами семьи умершего, заявитель предоставляет копию документа из ритуальной службы об осуществлении погребения;
5) единовременная социальная помощь ко Дню Победы;
инвалидам, участникам Великой Отечественной войны лицам, приравненным к участникам, инвалидам Великой Отечественной войны:
документ, подтверждающий социальный статус получателя социальной помощи;
6) социальная помощь молодежи из семей с доходами ниже прожиточного минимума для возмещения расходов, связанных с получением технического и профессионального образования, послесреднего образования, высшего образования:
документы, подтверждающие сведения о доходах семьи;
документ, пoдтвepждaющий место учебы и размер оплаты обучения за учебный год, выданный соответствующим учебным заведением;
документ, подтверждающий оплату за обучение, предоставляется после совершения оплаты;
7) единовременная социальная помощь семьям (гражданам), относящимся к социально защищаемым слоям населения, нуждающимся в социальной помощи в результате ущерба причиненного пожаром, либо затоплением в размере фактического ущерба:
документ из соответствующих органов, подтверждающий события, влекущие предусмотренную выплату:
документы, подтверждающие сумму причиненного ущерба;
8) единовременная социальная помощь гражданам (семьям), имеющим среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума:
сведения о доходах за квартал, предшествующий кварталу обращения;
3. Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю в день подачи заявления.
4. Инвалидам всех категорий на лечение независимо от дохода:
документы, подтверждающие проведение и стоимость на оперативное лечение.

3) Аз қамтамасыз етілген отбасылардан шыққан кәмелеттік жасқа толмаған қайтыс болған балаларды жерлеуге біржолғы әлеуметтік көмек:
қайтыс болу туралы куәлік немесе қайтыс болу туралы анықтама; баланың туу туралы актілік жазбадан көшірме;
баланың туу туралы акталық жазбадан көшірме;
отбасының табысы туралы мәліметті анықтайтын құжаттар
4) қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге біржолғы әлеуметтік көмек:
өлу туралы куәлік немесе өлгені туралы анықтаманың көшірмесі;
қайтыс болушының жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы жұмыспен қамту бойынша уәкілетті органнан анықтама.
Егерде жерлеуді отбасының мүшелері жүргізбесе, өтінуші ритуалдық қызметі жерлегенін растайтын құжаттың көшірмесін ұсынады.
5) Жеңіс күні қарсаңына біржолғы әлеуметтік көмек:
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне теңелген тұлғаларға:
әлеуметтік көмек алушының әлеуметтік дәрежесін анықтайтын құжаттың көшірмесі;
6) Табысы күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардан шыққан жастарға, кәсіптік білім, ортадан кейінгі немесе жоғары бiлiм алуларына байланысты шығынын өтеку үшін әлеуметтік көмек:
отбасының табысы туралы мәліметті анықтайтын құжаттар;
сәйкестік оқу орны берген, оқу орнын және оқу жылының төлем мөлшерін анықтайтын құжат;
Оқуын төлеуді анықтайтын құжат, төлемді өтегеннен кейін ұсынылады;
7) Халықтың әлеуметтік қорғалмаған топтарына жататын өрт немесе су басып кеткен жағдайда әлеуметтік көмекке мұқтаж, нақты келтірілген залал бойынша отбасыларға (азаматтарға) біржолғы әлеуметтік көмек:
сәйкестік органдардан төлем талап ететін орын алған жағдайды растайтын құжаттар;
келтірілген шығын сомасын анықтайтын құжаттар.
8) Орташа табысы күнкөріс деңгейінен ең аз (отбасыларға), азаматтарға біржолғы әлеуметтік көмек:
алдыңғы тоқсандағы өтініштің, тоқсандағы табысы туралы мәлімет.
3. Салыстыру үшін құжаттардың түпнұсқасы мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін өтініш берген күні құжаттардың түпнұсқасы өтінушіге қайтарылады.
4. Мүгедектердің барлық санаттарына табысына қарамастан емделуге:
Емделудің құны мен емделгенін анықтайтын құжаттар.