Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан постоянно проживающих в Теректинском районе
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28 июня 2011 года N 39-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 18 июля 2011 года N 7-12-110. Утратило силу - решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12 апреля 2012 года N 2-3
Сноска. Утратило силу - Решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.04.2012 N 2-3
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан постоянно проживающих в Теректинском районе:
1) к государственному празднику Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – 50 000 (пятьдесят тысяч) тенге;
супругу (супруге) погибших в Великой Отечественной войне не вступившим в повторный брак – 25 000 (двадцать пять тысяч) тенге;
военнообязанным, призывавшимся на учебные сборы и направлявшимся в Афганистан в период ведения боевых действий – 10 000 (десять тысяч) тенге;
участникам ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции – 10 000 (десять тысяч) тенге;
реабилитированным жертвам политических репрессий – 10 000 (десять тысяч) тенге;
семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении военной службы в мирное время – 3 000 (три тысячи) тенге;
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны – 10 000 (десять тысяч) тенге;
женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признанные инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), не вступившим в повторный брак – 5 000 (пять тысяч) тенге;
гражданам, трудившимся в годы войны в тылу, награжденным орденами и медалями – 3 000 (три тысячи) тенге;

Теректі ауданында тұрақты тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2011 жылғы 28 маусымдағы N 39-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2011 жылғы 18 шілдеде N 7-12-110 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 12 сәуірдегі N 2-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихаттың 2012.04.12 N 2-3 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы", 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Заңдарына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Теректі ауданында тұрақты тұратын мұқтаж азаматтардың келесі жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) мемлекеттік мереке Жеңіс Күніне:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне – 50 000 (елу мың) теңге;
Ұлы Отан соғысында қаза болған тұлғалардың қайта некеге тұрмаған жұбайына (зайыбына) – 25 000 (жиырма бес мың) теңге;
жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүріп жатқан кезде Ауғанстанға жіберілген әскери міндеттілерге – 10 000 (он мың) теңге;
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқандарға – 10 000 (он мың) теңге;
ақталған саяси қуғын – сүргін құрбандарына – 10 000 (он мың) теңге;
бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза болған (қайтыс болған) әскери қызметшілер отбасыларына - 3 000 (үш мың) теңге;
екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына – 10 000 (он мың) теңге;
қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдеріне (күйеулеріне), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа да себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне) - 5 000 (бес мың) теңге;
соғыс жылдарында тылда еңбек еткен, ордендермен және медальдармен наградталған азаматтарға – 3 000 (үш мың) теңге;

2) детям-инвалидам до 18 лет ко Дню защиты детей – 5 000 (пять тысяч) тенге;
3) гражданам, достигшим 100 лет и более единовременно ко дню рождения - 10 месячных расчетных показателей;
4) гражданам, больным онкологическими заболеваниями, туберкулезом, проходящих лечение и состоящим на учете в организациях здравоохранения единовременно без учета доходов - 15 месячных расчетных показателей;
5) гражданам, пострадавшим от пожара, наводнения или другого стихийного бедствия природного и техногенного характера, по заявлению, единовременно – в размере, установленном соответствующей районной комиссией;
6) многодетным матерям награжденным знаком "Алтын алқа" или награжденным званием "Мать героиня" для санаторно-курортного лечения единовременно - 25 месячных расчетных показателей;
7) семьям, среднедушевой доход которых не превышает прожиточный минимум утвержденный по области, единовременно на лечение - 10 месячных расчетных показателей;
8) в случае смерти гражданина со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума, лицу, осуществляющему погребение выплачивается единовременная выплата в размере 10 месячных расчетных показателей, установленного на соответствующий финансовый год на момент смерти гражданина, если обращение за единовременной выплатой на погребение последовало не позднее шести месяцев после смерти гражданина.
2. Признать утратившими силу:
1) решение Теректинского районного маслихата "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан" от 16 апреля 2010 года N 28-3 (зарегистрированное в государственном Реестре нормативных правовых актов за N 7-12-89, опубликованное 21 мая 2010 года в газете "Теректі жаңалығы-Теректинская новь" N 21);
2) решение Теректинского районного маслихата "О внесении дополнений в решение Теректинского районного маслихата от 16 апреля 2010 года N 28-3 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан "от 3 августа 2010 года N 31-3 (зарегистрированное в государственном Реестре нормативных правовых актов за N 7-12-96, опубликованное 21 августа 2010 года в газете "Теректі жаңалығы-Теректинская новь" N 35).
3. Данное решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии                    С. А. Мадиев
Секретарь районного маслихата          М. О. Тулегенов

2) 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға Балаларды қорғау күніне – 5 000 (бес мың) теңге;
3) 100 жасқа толған және одан асқан азаматтарға туған күніне біржолғы көмек – 10 айлық есептік көрсеткіш;
4) денсаулық сақтау ұйымдарында емделуде жатқан және есепте тұрған онкологиялық, туберкулезбен ауратын азаматтарға, табысына қарамастан біржолғы - 15 айлық есептік көрсеткіш;
5) өртке, тасқын суға немесе басқа да табиғи және техногендік маңызы бар апаттардың зардабын шеккен азаматтарға өтініштері бойынша, біржолғы - тиісті аудандық комиссия белгіленген мөлшерде;
6) "Алтын алқа" белгісімен марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған көп балалы аналарға санаториялық – курорттық емделу үшін біржолғы - 25 айлық есептік көрсеткіш;
7) жан басына шаққанда орташа табысы облыс бойынша бекітілген ең төменгі күнкөріс деңгейінен жоғары емес отбасыларына біржолғы емделу үшін - 10 айлық есептік көрсеткіш;
8) күнкөріс деңгейінен төмен орта жанды кірісі бар азамат қайтыс болған жағдайда, оны жерлеуді жүзеге асырған тұлғаға, жерлеуге берілетін біржолғы төлемақы, өтініш азамат қайтыс болғаннан кейін алты айдан кешіктірілмей берілген болса, азамат қайтыс болған сәтте тиісті қаржы жылына белгіленген кездегі 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жерлеуге берілетін біржолғы төлем төленеді.
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) Теректі аудандық мәслихаттың "Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" 2010 жылғы 16 сәуірдегі N 28-3 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 7-12-89 тіркелген, 2010 жылғы 21 мамырдағы "Теректі жаңалығы-Теректинская новь" газетінің N 21 нөмірінде жарияланған);
2) Теректі аудандық мәслихаттың "Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" 2010 жылғы 3 тамыздағы N 31-3 шешіміне толықтыру енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 7-12-96 тіркелген, 2010 жылғы 21 тамыздағы "Теректі жаңалығы-Теректинская новь" газетінің N 35 нөмірінде жарияланған).
3. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  С. Мәдиев
Аудандық мәслихат хатшысы        М. Төлегенов