Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов и перечня документов, необходимых для получения согласия
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 95. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 апреля 2012 года № 7561. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 305
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 26.12.2016 № 305 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок постановления в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 27.08.2013 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих порядок согласования руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов, Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Правила выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов и перечень документов, необходимых для получения согласия.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 27.08.2013 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого дня его официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Г. Марченко
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 95
Правила
выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих
работников финансовых организаций, банковских, страховых
холдингов и перечень документов, необходимых
для получения согласия
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 27.08.2013 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Настоящие Правила выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих финансовых организаций, банковских, страховых холдингов и перечень документов, необходимых для получения согласия (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее - Закон о банках), от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее - Закон о страховой деятельности), от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" (далее –Закон об акционерных обществах), от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" (далее - Закон о рынке ценных бумаг), от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" (далее - Закон о бухгалтерском учете), от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (далее - Закон о пенсионном обеспечении).
Правила устанавливают порядок выдачи согласия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) на назначение (избрание) руководящих работников банков, страховых (перестраховочных) организаций, страховых брокеров, единого накопительного пенсионного фонда, добровольных накопительных пенсионных фондов, юридических лиц, претендующих на получение лицензии или обладающих лицензиями для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг, центрального депозитария и единого регистратора (далее - финансовая организация), банковских, страховых холдингов (далее - холдинг) и перечень документов, необходимых для получения согласия.
Порядок выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, холдингов включает в себя:
рассмотрение документов;
согласование с приглашением для прохождения тестирования или без приглашения;
выдачу согласия или отказ.

Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру қағидаларын және келісім алу үшін қажетті құжаттар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 95 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 12 сәуірде № 7561 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 305 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.12.2016 № 305 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2013 № 212 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің басшы қызметкерлерін келісу тәртібін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру қағидалары және келісім алу үшін қажетті құжаттар тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2013 № 212 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Г. Марченко
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 95 қаулысымен бекітілген
Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің басшы
қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру қағидалары
және келісім алу үшін қажетті құжаттар тізбесі
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2013 № 212 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Осы Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру қағидалары және келісім алу үшін қажетті құжаттар тізбесі (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы (бұдан әрі – Банктер туралы заң), "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы (бұдан әрі – Акционерлік қоғамдар туралы заң), "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі (Бағалы қағаздар нарығы туралы заң), "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі, "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" 2007 жылғы 28 ақпандағы (бұдан әрі – Бухгалтерлік есеп туралы заң), "Қазақстан Республикасындағы зейнетақымен қамсыздандыру турал" 2013 жылғы 21 маусымдағы (бұдан әрі – Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заң) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленген.
Қағидалар қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сақтандыру брокерлерінің, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларының, бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыру үшін лицензия алуға кандидат немесе лицензиялары бар заңды тұлғалардың, орталық депозитарий мен бірыңғай тіркеушінің (бұдан әрі – қаржы ұйымы), банк, сақтандыру холдингтерінің (бұдан әрі – холдинг) басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру тәртібін және келісім алу үшін қажетті құжаттар тізбесін белгілейді.
Қаржы ұйымдарының, холдингтердің басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру тәртібіне:
құжаттарды қарау;
тестілеуден өту үшін шақырумен немесе шақырусыз келісу;
келісім беру немесе одан бас тарту кіреді.

Сноска. Преамбула в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 27.08.2013 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2014 № 261 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Уполномоченный орган выдает согласие на назначение (избрание) (далее - согласование) кандидата на должность руководящего работника финансовой организации, холдинга (далее - кандидат), который соответствует требованиям, установленным статьей 20 Закона о банках, статьей 34 Закона о страховой деятельности, подпунктом 20) статьи 1, пунктом 4 статьи 54, пунктом 2 статьи 59 Закона об акционерных обществах, статьей 54 Закона о рынке ценных бумаг, статьей 9 Закона о бухгалтерском учете, статьей 55 Закона о пенсионном обеспечении и Правилами.
Перечень руководящих работников финансовых организаций, холдингов, подлежащих согласованию с уполномоченным органом, предусмотрен в пунктах 1 и 14 статьи 20 Закона о банках, пунктах 1 и 14 статьи 34 Закона о страховой деятельности, пункте 1 статьи 54, пункте 3 статьи 64-1 и пункте 1-1 статьи 79 Закона о рынке ценных бумаг, пункте 1 статьи 55 Закона о пенсионном обеспечении.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 27.08.2013 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Не подлежит согласованию руководящий работник финансовой организации, холдинга, назначенный (избранный) на новый срок решением уполномоченного органа финансовой организации, холдинга, при условии, что данный кандидат был ранее согласован с уполномоченным органом на эту должность в данной финансовой организации или холдинге либо переведен с согласованной должности на нижестоящую должность в рамках одного органа данной финансовой организации, холдинга, и при условии соответствия данного кандидата требованиям, установленным статьей 20 Закона о банках, статьей 34 Закона о страховой деятельности, подпунктом 20) статьи 1, пунктом 4 статьи 54, пунктом 2 статьи 59 Закона об акционерных обществах, статьей 54 Закона о рынке ценных бумаг, статьей 9 Закона о бухгалтерском учете, статьей 55 Закона о пенсионном обеспечении и Правилами.
В этом случае финансовая организация, холдинг представляют копию выписки из решения уполномоченного органа данной финансовой организации, холдинга о назначении (избрании) руководящего работника на соответствующую должность с сопроводительным письмом, в котором указывается о соответствии данного кандидата требованиям, установленным законодательными актами Республики Казахстан. Представление иных документов не требуется.
Не подлежит согласованию с уполномоченным органом представитель уполномоченного органа, входящий в состав органа управления финансовой организации.

Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2013 № 212 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Төрағасының 24.12.2014 № 261 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
1. Жалпы ережелер
1. Уәкілетті орган Банктер туралы заңның 20-бабында, Сақтандыру қызметі туралы заңның 34-бабында, Акционерлік қоғамдар туралы заңның 1-бабының 20) тармақшасында, 54-бабының 4-тармақшасында, 59-бабының 2-тармағында, Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 54-бабында, Бухгалтерлік есеп туралы заңның 9-бабында, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 55-бабында және Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келетін қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкерінің лауазымына кандидатты (бұдан әрі - кандидат) тағайындауға (сайлауға) келісім (бұдан әрі - келісу) береді.
Уәкілетті органмен келісілуге жататын қаржы ұйымдарының, холдингтердің басшы қызметкерлерінің тізбесі Банктер туралы заңның 20-бабының 1 және 14-тармақтарында, Сақтандыру қызметі туралы заңның 34-бабының 1 және 14-тармақтарында, Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 64-1-бабының 3-тармағында және 79-бабының 1-1-тармағында, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 55-бабының 1-тармағында көзделген.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2013 № 212 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2. Осы кандидат бұрын уәкілетті органмен тиісінше осы қаржы ұйымының немесе холдингтің тиісті лауазымына келісілген не келісілген лауазымнан осы қаржы ұйымының, холдингтің бір органы шеңберінде төменгі лауазымға ауыстырылған жағдайда және осы кандидат Банктер туралы заңның 20-бабында, Сақтандыру қызметі туралы заңның 34-бабында, Акционерлік қоғамдар туралы заңның 1-бабының 20) тармақшасында, 54-бабының 4-тармағында, 59-бабының 2-тармағында, Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 54-бабында, Бухгалтерлік есеп туралы заңның 9-бабында, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 55-бабында және Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келген жағдайда қаржы ұйымының, холдингтің уәкілетті органының шешімімен жаңа мерзімге тағайындалған (сайланған) қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкері келісілуге жатпайды.
Бұл жағдайда қаржы ұйымы, холдинг осы кандидаттың Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келуі көрсетілетін ілеспе хатпен, басшы қызметкерді тиісті лауазымға тағайындау (сайлау) жөніндегі осы қаржы ұйымының, холдингтің уәкілетті органы шешімінен үзінді-көшірменің көшірмесін ұсынады. Өзге құжаттарды ұсыну талап етілмейді.
Қаржы ұйымының басқару органының құрамына кіретін уәкілетті органның өкілі уәкілетті органмен келісілуге жатпайды.

Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 17.06.2015 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Необходимый в соответствии со статьей 20 Закона о банках, статьей 34 Закона о страховой деятельности, статьей 54 Закона о рынке ценных бумаг, статьей 55 Закона о пенсионном обеспечении для назначения (избрания) кандидата на должность руководящего работника финансовой организации, холдинга трудовой стаж включает работу кандидата в сфере предоставления и (или) регулирования и (или) контроля и надзора финансовых услуг, и (или) услуг по проведению аудита финансовых организаций, и (или) в акционерном обществе "Банк Развития Казахстана" и (или) работу кандидата в следующих международных финансовых организациях:
Азиатский банк развития;
Евразийский Банк развития;
Европейский банк реконструкции и развития;
Исламский банк развития;
Международная ассоциация развития;
Международная финансовая корпорация;
Международный банк реконструкции и развития;
Международный валютный фонд;
Международный центр по урегулированию инвестиционных споров;
Многостороннее агентство гарантии инвестиций.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 27.08.2013 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Рассмотрение документов
4. Финансовая организация, холдинг представляют в уполномоченный орган для согласования кандидатов следующие документы:
1) ходатайство, составленное в произвольной форме, с указанием о том, что кандидат на должность руководящего работника финансовой организации, холдинга (далее - кандидат) соответствует требованиям, предъявляемым к руководящим работникам финансовой организации, холдинга, а также о том, что сведения о кандидате документально проверены финансовой организацией, холдингом, и подписанное:
руководителем органа управления финансовой организации, холдинга, а в случае его отсутствия одним из членов органа управления по решению органа управления (с представлением копии данного решения органа управления), одним из акционеров финансовой организации, холдинга, страхового брокера, одним из участников финансовой организации, холдинга, уполномоченным на подписание данного документа (для финансовой организации, холдинга, созданных в организационно-правовой форме товарищества с ограниченной ответственностью) - при назначении (избрании) руководителя исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа), члена органа управления, являющегося руководителем исполнительного органа;
руководителем исполнительного органа финансовой организации, холдинга (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа) либо лицом, исполняющим его обязанности (с представлением копии решения о возложении исполнения обязанностей) - в остальных случаях;

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлтық Банкі Басқармасының 17.06.2015 № 102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
3. Банктер туралы заңның 20-бабына, Сақтандыру қызметі туралы заңның 34-бабына, Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 54-бабына, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 55-бабына сәйкес қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкері лауазымына тағайындау (сайлау) үшін қажетті еңбек өтіліне кандидаттың қаржылық қызмет көрсетуді және (немесе) қаржы ұйымдарының аудитін жүргізу жөніндегі қызметтер ұсыну және (немесе) реттеу және (немесе) бақылау мен қадағалау саласында және (немесе) "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамында істеген жұмысы және (немесе) кандидаттың мынадай халықаралық қаржы ұйымдарында істеген жұмысы кіреді:
Азия даму банкі;
Еуразия Даму банкі;
Еуропа қайта құру және даму банкі;
Ислам даму банкі;
Халықаралық даму қауымдастығы;
Халықаралық қаржы корпорациясы;
Халықаралық қайта құру және даму банкі;
Халықаралық валюта қоры;
Инвестициялық дауларды реттеу жөніндегі халықаралық орталық;
Көп салалы инвестицияларға кепілдік беру агенттігі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2013 № 212 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2. Құжаттарды қарау
4. Қаржы ұйымы, холдинг кандидаттарды келісуге уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкері лауазымына кандидаттың (бұдан әрі – кандидат) қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкерлеріне қойылатын талаптарға сәйкес келуі жөнінде, сондай-ақ кандидат туралы мәліметтерді қаржы ұйымы, холдинг құжаттамалық жағынан тексергені жөнінде көрсетіле отырып, еркін нысанда жасалған және мыналар қол қойған өтінішхат:
атқарушы органның басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке жүзеге асыратын тұлғаның), атқарушы органның басшысы болып табылатын басқару органының мүшесі тағайындалған (сайланған) кезде – қаржы ұйымының, холдингтің басқару органының басшысы, ал ол болмаған жағдайда – басқару органының шешімі бойынша басқару органы мүшелерінің бірі (басқару органының осы шешімінің көшірмесін бере отырып), осы құжатқа қол қоюға уәкілетті қаржы ұйымы, холдинг, сақтандыру брокері акционерлерінің бірі, қаржы ұйымы, холдинг қатысушыларының бірі (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған қаржы ұйымы, холдинг үшін);
басқа жағдайларда – қаржы ұйымының, холдингтің атқарушы органының басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке жүзеге асыратын тұлға) не оның міндетін атқарушы тұлға (міндеттерді атқару жүктелгені туралы шешімнің көшірмесін бере отырып);

2) копию должностной инструкции кандидата на должность члена исполнительного органа финансовой организации, холдинга либо на должность иного руководителя финансовой организации, холдинга, соответствующего требованиям, установленным статьей 20 Закона о банках, статьей 34 Закона о страховой деятельности, статьей 54 Закона о рынке ценных бумаг, статьей 55 Закона о пенсионном обеспечении, которая содержит:
полномочия данного кандидата (с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), должности, его подписи и даты ознакомления с должностной инструкцией);
сведения о наименовании структурных подразделений и перечень вопросов, относящихся к их компетенции, которые курирует данный кандидат;
ответственность при осуществлении своих функций;
3) в случае, если кандидат на должность члена исполнительного органа финансовой организации, холдинга работает в иной организации - выписку из решения органа управления данной финансовой организации, холдинга - акционерного общества о даче согласия кандидату на работу в иной организации;
4) в случае, если кандидат является членом исполнительного органа акционерного общества - выписку из решения органа управления данного общества о даче согласия кандидату на работу в финансовой организации, холдинге;
5) выписку из решения уполномоченного органа финансовой организации, холдинга либо копию приказа о назначении кандидата (при согласовании двух и более кандидатов - на каждого кандидата по одному экземпляру выписки из решения либо копии приказа) с указанием даты назначения (избрания) кандидата на руководящую должность финансовой организации, холдинга.
Если дата назначения (избрания) отсутствует, то датой назначения (избрания) кандидата считается дата принятия решения (приказа) уполномоченного органа финансовой организации, холдинга либо дата наступления события, указанного в решении (приказе).
В случае наступления события, указанного в решении (приказе), финансовая организация, холдинг представляют копии подтверждающих документов.
Выписка из решения уполномоченного органа финансовой организации, холдинга содержит следующие сведения:
полное наименование финансовой организации, холдинга и место нахождения исполнительного органа финансовой организации, холдинга;
дата, время и место проведения общего собрания акционеров (заседания органа управления);
сведения о лицах, участвовавших в заседании (для заседания органа управления);
кворум общего собрания акционеров (заседания органа управления);
повестка дня заседания общего собрания акционеров (заседания органа управления) в части вопроса о назначении (избрания) кандидата на руководящую должность;
вопросы, поставленные на голосование, итоги голосования по ним в части назначения (избрания) кандидата на руководящую должность;
принятые решения в части назначения (избрания) кандидата на руководящую должность.
Выписка из решения уполномоченного органа финансовой организации, холдинга заверяется подписью работника (работников), уполномоченного (уполномоченных) на подписание данного документа, и оттиском печати (при наличии) финансовой организации, холдинга и содержит указание на верность выписки;

2) Банктер туралы заңның 20-бабында, Сақтандыру қызметі туралы заңның 34-бабында, Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 54-бабында, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 55-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келетін қаржы ұйымының, холдингтің атқарушы органының мүшесі лауазымына не қаржы ұйымының, холдингтің өзге басшысы лауазымына кандидаттың мыналар қамтылатын лауазымдық нұсқаулығының көшірмесі:
осы кандидаттың өкілеттігі (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, оның қойған қолы және лауазымдық нұсқаулығымен танысқан күні көрсетіле отырып);
қаржы ұйымының, холдингтің өзге басшысы лауазымына кандидат үшін – кандидат қол қоятын құжаттардың тізбесі;
құрылымдық бөлімшелердің атауы туралы мәліметтер және олардың құзыретіне жататын, осы кандидат бақылау жасайтын мәселелер тізбесі;
өз функцияларын жүзеге асыру кезіндегі жауапкершілігі;
3) егер қаржы ұйымының, холдингтің атқарушы органының мүшесі лауазымына кандидат өзге ұйымда жұмыс істеген жағдайда – осы қаржы ұйымының, холдинг-акционерлік қоғамның басқару органының кандидатқа өзге ұйымда жұмыс істеуге келісім беру туралы шешімінен үзінді-көшірме;
4) егер кандидат акционерлік қоғамның атқарушы органының мүшесі болып табылатын жағдайда – осы қоғамның басқару органының кандидатқа қаржы ұйымында, холдингте жұмыс істеуге келісім беру туралы шешімінен үзінді-көшірме;
5) кандидатты қаржы ұйымының, холдингтің басшы лауазымына тағайындау (сайлау) күні көрсетіле отырып, қаржы ұйымының, холдингтің уәкілетті органының шешімінен үзінді-көшірме не кандидатты тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесі (екі және одан да көп кандидат келісілген кезде – әр кандидатқа шешімнен үзінді-көшірменің не бұйрық көшірмесінің бір данасы).
Егер тағайындау (сайлау) күні болмаса, онда қаржы ұйымының, холдингтің уәкілетті органы шешім (бұйрық) қабылдаған күн не көрсетілген шешімдегі (бұйрықтағы) оқиғаның басталған күні кандидатты тағайындау (сайлау) күні болып саналады.
Шешімде (бұйрықта) көрсетілген оқиға басталған жағдайда, қаржы ұйымы, холдинг растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсынады.
Қаржы ұйымының, холдингтің уәкілетті органының шешімінен үзінді-көшірмеде мынадай мәліметтер қамтылады:
қаржы ұйымының, холдингтің толық атауы және қаржы ұйымының, холдингтің атқарушы органының орналасқан жері;
акционерлердің жалпы жиналысын (басқару органының отырысын) өткізу күні, уақыты мен орны;
отырысқа қатысқан тұлғалар туралы мәліметтер (басқару органының отырысы үшін);
акционерлердің жалпы жиналысының (басқару органы отырысының) кворумы;
кандидатты басшы лауазымына тағайындау (сайлау) туралы мәселе бөлігінде акционерлердің жалпы жиналысы отырысының (басқару органы отырысының) күн тәртібі;
дауыс беруге қойылған мәселелер, кандидатты басшы лауазымына тағайындау (сайлау) бөлігінде олар бойынша дауыс беру қорытындылары;
кандидатты басшы лауазымына тағайындау (сайлау) бөлігінде қабылданған шешімдер.
Қаржы ұйымының, холдингтің уәкілетті органының шешімінен үзінді-көшірме осындай құжатқа қол қоюға уәкілетті қызметкердің (қызметкерлердің) қолымен және қаржы ұйымы, холдинг мөрінің бедерімен (бар болса) расталады және үзінді-көшірменің дұрыс екеніне нұсқауды қамтиды;

6) сведения о кандидате согласно приложению 1 к Правилам на электронном и бумажном носителях (цветная фотография в приложении 1 выполняется на светлом фоне размером 3х4);
7) копию документа, подтверждающего получение ученой степени в случае, предусмотренном подпунктом 4) пункта 5 Правил;
8) копию документа, удостоверяющего личность кандидата;
9) документ, подтверждающий отсутствие неснятой или непогашенной судимости, выданный уполномоченным государственным органом по правовой статистике и специальным учетам. Дата выдачи указанного документа не превышает 3 (трех) месяцев, предшествующих дате подачи ходатайства.
Указанный документ представляется также в форме распечатки с веб-портала "электронного правительства".
В целях подтверждения достоверности сведений об отсутствии неснятой или непогашенной судимости за преступления в стране гражданства (для иностранцев) или в стране постоянного проживания (для лиц без гражданства). Иностранцы (лица без гражданства) также представляют в уполномоченный орган соответствующий документ, выданный государственным органом страны их гражданства (страны их постоянного проживания - для лиц без гражданства) либо страны, где кандидат постоянно проживал в течение последних 15 (пятнадцати) лет. Дата выдачи указанного документа не превышает 3 (трех) месяцев, предшествующих дате подачи ходатайства;
10) рекомендательные письма на кандидата как минимум от двух лиц, указанных в пункте 5 Правил, составленные в произвольной форме с указанием должности, на которую рекомендуется кандидат, даты подписания и должности рекомендующего лица, а также профессиональных и (или) иных характеристик кандидата. Дата выдачи рекомендательного письма не превышает трех месяцев, предшествующих дате подачи ходатайства;
11) сведения, подтверждающие наличие необходимого рейтинга у финансовой организации - нерезидента Республики Казахстан в случае, предусмотренном частью второй пункта 5 Правил;
12) копию сертификата профессионального бухгалтера, выданного организацией по профессиональной сертификации бухгалтеров (аккредитованной центральным государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим регулирование деятельности в сфере бухгалтерского учета и финансовой отчетности), - для кандидата на должность главного бухгалтера;
13) документ, подтверждающий членство в профессиональной организации бухгалтеров (аккредитованной центральным государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим регулирование деятельности в сфере бухгалтерского учета и финансовой отчетности), - для кандидата на должность главного бухгалтера.
Ходатайство с приложением требуемых документов представляется на бумажном носителе либо в электронном виде через веб-портал "электронного правительства".

6) Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес электрондық және қағаз тасымалдағыштарда (1-қосымшадағы түрлі-түсті фотосурет көлемі 3х4, ашық аяда орындалады) кандидат туралы мәліметтер;
7) Қағидалардың 5-тармағының 4) тармақшасында көзделген жағдайда ғылыми дәреже алғанын растайтын құжаттың көшірмесі;
8) кандидаттың жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
9) құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган берген алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқтығын растайтын құжат. Көрсетілген құжатты беру күні өтінішхат берілген күннің алдындағы 3 (үш) айдан аспайды.
Көрсетілген құжат сондай-ақ "электрондық үкіметтің" веб-порталынан басып шығарылған нысанда ұсынылады.
Азаматтық еліндегі (шетелдіктер үшін) немесе тұрақты тұратын еліндегі (азаматтығы жоқ тұлғалар үшін) қылмыстар үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқтығы туралы мәліметтердің дәйектілігін растау мақсатында. Шетелдіктер (азаматтығы жоқ тұлғалар) да уәкілетті органға олардың азаматтық елінің (азаматтығы жоқ тұлғалар үшін – олардың тұрақты тұратын елінің) не кандидат соңғы 15 (он бес) жылда тұрақты тұрған елдің мемлекеттік органы берген тиісті құжатты ұсынады. Көрсетілген құжатты беру күні өтінішхатты беру күнінің алдындағы 3 (үш) айдан аспайды;
10) кандидат ұсынылатын лауазымды, ұсынып отырған тұлғаның қол қойған күнін және лауазымын, сондай-ақ кандидаттың кәсіби және (немесе) өзге мінездемелерін көрсете отырып, еркін нысанда жазылған, Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген кем дегенде екі тұлғадан кандидатқа берілген ұсыным хат. Ұсыным хатты беру күні өтінішхат берілген күннің алдындағы үш айдан аспайды;
11) Қағидалардың 5-тармағының екінші бөлігінде көзделген жағдайда – Қазақстан Республикасының бейрезиденті - қаржы ұйымында қажетті рейтингінің болуын растайтын мәліметтер;
12) бас бухгалтер лауазымына кандидат үшін – бухгалтерлерді кәсіптік сертификаттау жөніндегі ұйым (бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органы аккредиттеген) берген кәсіби бухгалтер сертификатының көшірмесі;
13) бас бухгалтер лауазымына кандидат үшін – бухгалтерлердің кәсіптік ұйымындағы (бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органы аккредиттеген) мүшелігін растайтын құжат.
Талап етілетін құжаттар қоса берілген өтінішхат қағаз тасымалдағышта не "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде ұсынылады.

Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 17.06.2015 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Рекомендующими лицами являются:
1) Объединение юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана";
2) лица, занимающие на дату подписания рекомендательного письма должности руководителя органа управления, члена органа управления, руководителя исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа), члена исполнительного органа финансовых организаций, холдингов, получившие согласие уполномоченного органа на их назначение (избрание), которое на дату подписания не отозвано;
3) первые руководители государственных органов и ведомств и их заместители, за исключением лиц, которые на дату подписания рекомендательного письма занимают должность первого руководителя уполномоченного органа, и его заместителей;
4) лица, имеющие ученую степень доктора экономических и (или) юридических наук;
5) главы представительств, руководители международных финансовых организаций, перечень которых определен пунктом 3 Правил.
При согласовании кандидатов - нерезидентов Республики Казахстан рекомендующими лицами также являются руководитель и члены органа управления, руководитель и члены исполнительного органа финансовых организаций - нерезидентов Республики Казахстан, имеющих рейтинг не ниже "ВВ+", присвоенный одним из рейтинговых агентств, перечень которых установлен постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318.
Рекомендующими лицами не являются:
руководящий работник финансовой организации, холдинга, ходатайствующих о согласовании кандидата, уполномоченный орган;
акционер, учредитель финансовой организации, холдинга, ходатайствующих о согласовании кандидата;
руководящий работник учредителя (акционера) финансовой организации, холдинга, ходатайствующих о согласовании кандидата;
руководящий работник дочерней организации финансовой организации, холдинга, ходатайствующих о согласовании кандидата;
супруг (супруга) кандидата, близкие родственники (родители, брат, сестра, дети) и свойственники кандидата (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги);
физическое лицо, к которому со стороны уполномоченного органа применены ограниченные меры воздействия и (или) санкции в течение одного года до подачи финансовой организацией, холдингом ходатайства о согласовании кандидата.
В случае выявления уполномоченным органом факта предоставления рекомендующим лицом рекомендательного письма кандидату, у которого уполномоченным органом впоследствии было отозвано согласие на назначение (избрание) на должность руководящего работника финансовой организации, холдинга, уполномоченный орган в дальнейшем не принимает рекомендательные письма указанного рекомендующего лица.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлтық Банкі Басқармасының 17.06.2015 № 102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
5. Ұсыным беруші тұлғалар мыналар болады:
1) "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігі;
2) тағайындалуына (сайлануына) уәкілетті органның қол қою күнінде қайтарып алынбаған келісімін алған, ұсынымхатқа қол қою күні қаржы ұйымдарының, холдингтердің басқару органының басшысы, басқару органының мүшесі, атқарушы органының басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке жүзеге асыратын тұлға), атқарушы органының мүшесі лауазымындағы тұлғалар;
3) ұсыным хатқа қол қою күнінде уәкілетті органның бірінші басшысы және оның орынбасарлары лауазымында болған тұлғаларды қоспағанда, мемлекеттік органдар мен ведомстволардың бірінші басшылары және олардың орынбасарлары;
4) экономика және (немесе) заң ғылымының докторы ғылыми дәрежесі бар тұлғалар;
5) өкілдіктердің басшылары, тізбесі Қағидалардың 3-тармағында айқындалған халықаралық қаржы ұйымдарының басшылары.
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері - кандидаттарды келісу кезінде тізбесі Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысымен белгіленген рейтингілік агенттіктердің бірі берген "BB+" төмен емес рейтингі бар Қазақстан Республикасының бейрезиденттері - қаржы ұйымдарының басқар органының басшысы мен мүшелері, атқарушы органының басшысы мен мүшелері де ұсыным беруші тұлғалар болып табылады.
Ұсыным беруші тұлғалар болып табылмайтындар:
кандидатты келісу туралы өтініш берген қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкері, уәкілетті орган;
кандидатты келісу туралы өтініш берген қаржы ұйымының, холдингтің акционері, құрылтайшысы;
кандидатты келісу туралы өтініш берген қаржы ұйымы, холдинг құрылтайшысының (акционерінің) басшы қызметкері;
кандидатты келісу туралы өтініш берген қаржы ұйымының, холдингтің еншілес ұйымының басшы қызметкері;
кандидаттың жұбайы (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі, балалары) және кандидаттың жекжаттары (жұбайының (зайыбының) ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі, балалары);
қаржы ұйымы, холдинг кандидатты келісу туралы өтінішхатты бергенге дейінгі бір жыл ішінде уәкілетті органның тарапынан шектеулі ықпал ету шаралары және (немесе) санкциялар қолданылған жеке тұлға.
Уәкілетті орган қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкері лауазымына тағайындалуына (сайлануына) келісімін кейіннен уәкілетті орган қайтарып алған кандидатқа ұсыным беруші тұлғаның ұсынымхат беру фактісін анықтаған жағдайда, уәкілетті орган бұдан кейін көрсетілген ұсыным беруші тұлғаның ұсыным хаттарын қабылдамайды.

Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2014 № 261 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Документы, перечисленные в пункте 4 Правил, состоящие из нескольких листов, представляются пронумерованными, прошитыми и заверенными печатью финансовой организации, холдинга, на обороте последнего листа, частично поверх ярлыка с указанием количества прошитых листов, наклеенного на узел прошивки.
Копии документов заверяются подписями должностных лиц финансовой организации, холдинга, обладающих правом подписи таких документов, и оттиском печати финансовой организации, холдинга.
6-1. Документы для согласования кандидата - нерезидента Республики Казахстан, предоставляемые финансовой организацией, холдингом на иностранном языке, подлежат легализации либо апостилированию в соответствии с законодательством Республики Казахстан или международным договором. Указанные документы при предоставлении в уполномоченный орган переводятся на казахский и русский языки и нотариально удостоверяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 6-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 17.06.2015 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Финансовая организация, холдинг представляют полный пакет документов (с указанием кандидатов,ответственных лиц, контактных телефонов и адресов электронной почты) в уполномоченный орган для согласования кандидатов в срок не позже шестидесяти календарных дней со дня их назначения (избрания).
Документы, представленные для согласования кандидата на должность руководящего работника, рассматриваются уполномоченным органом в течение 30 (тридцати) рабочих дней с даты представления полного пакета документов, оформленных в соответствии с требованиями Правил.
В случае представления финансовой организацией, холдингом неполного пакета документов, предусмотренных Правилами, уполномоченный орган возвращает их финансовой организации, холдингу без рассмотрения в течение 10 (десяти) календарных дней. Финансовая организация, холдинг представляют пакет документов с недостающими документами в срок не позже 60 (шестидесяти) календарных дней со дня назначения (избрания) кандидатов на руководящую должность. При повторном представлении финансовой организацией, холдингом документов для согласования кандидатов исчисление срока их рассмотрения уполномоченным органом начинается с даты их повторного представления.
Уполномоченный орган направляет посредством почтовой и (или) факсимильной связи, и (или) электронной почты финансовой организации, холдингу письменный ответ с указанием замечаний и срока для их устранения в случае несоответствия представленных документов требованиям Правил.
Финансовая организация, холдинг устраняют замечания и предоставляют доработанные (исправленные) документы, соответствующие требованиям законодательства Республики Казахстан, в срок, установленный уполномоченным органом в направленном письменном уведомлении.
Отзыв документов, представленных для выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовой организации, холдинга, допускается до прохождения кандидатами тестирования в уполномоченном органе путем подачи финансовой организацией, холдингом письменного заявления в произвольной форме с указанием причины их отзыва.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Төрағасының 24.12.2014 № 261 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
6. Қағидалардың 4-тармағында аталған, бірнеше парақтардан тұратын құжаттар нөмірленген, тігілген және соңғы парақтың екінші бетінде тігілген шетіне желімделген парақтардың саны көрсетіліп, ішінара жапсырманың жоғарғы жағына қаржы ұйымының, холдингтің мөрімен расталған күйінде ұсынылады.
Құжаттардың көшірмелері осындай құжаттарға қол қою құқығы бар қаржы ұйымының, холдингтің лауазымды тұлғаларының қолымен және қаржы ұйымының, холдингтің мөр бедерімен расталады.
6-1. Қаржы ұйымы, холдинг шет тілінде ұсынатын Қазақстан Республикасының бейрезиденті - кандидатты келісуге құжаттар Қазақстан Республикасының заңнамасына немесе халықаралық шартқа сәйкес заңдастырылуға не апостильделуге тиіс. Көрсетілген құжаттар уәкілетті органға ұсынылған кезде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазақ және орыс тілдеріне аударылады және нотариатпен куәландырылады.
Ескерту. 6-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлтық Банкі Басқармасының 17.06.2015 № 102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Қаржы ұйымы, холдинг кандидаттарды келісу үшін уәкілетті органға оның тағайындалған (сайланған) күнінен бастап күнтізбелік алпыс күннен кеш емес мерзімде құжаттардың толық топтамасын ұсынады (кандидаттарды, жауапты тұлғаларды, байланыс телефондарын және электрондық почта мекенжайларын көрсете отырып).
Уәкілетті орган басшы қызметкер лауазымына кандидатты келісу үшін ұсынылған құжаттарды Қағидалардың талаптарына сәйкес ресімделген құжаттардың толық топтамасы ұсынылған күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде қарайды.
Қаржы ұйымы, холдинг Қағидаларда көзделген құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда, уәкілетті орган оларды қарамастан күнтізбелік 10 (он) күн ішінде қаржы ұйымына, холдингке қайтарады. Қаржы ұйымы, холдинг жетпеген құжаттар бар құжаттар топтамасын кандидаттарды басшы лауазымына тағайындау (сайлау) күнінен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кеш емес мерзімде ұсынады. Қаржы ұйымы, холдинг кандидаттарды келісу үшін құжаттарды қайталап ұсынған кезде уәкілетті органның оларды қарау мерзімі оларды қайталап ұсыну күнінен басталады.
Уәкілетті орган ұсынылған құжаттар Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда ескертулер мен оларды жою мерзімін көрсете отырып, қаржы ұйымына, холдингке почта және (немесе) факсимильді байланыс және (немесе) электрондық почта арқылы жазбаша жауап береді.
Қаржы ұйымы, холдинг ескертулерді жояды және пысықталған (түзетілген), Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келетін құжаттарды уәкілетті орган жіберілген жазбаша хабарламада белгілеген мерзімде ұсынады.
Қаржы ұйымының, холдингтің оларды қайтарып алу себептерін көрсете отырып, еркін нысандағы жазбаша өтініш беру жолымен кандидаттардың уәкілетті органда тестіден өтуіне дейін қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру үшін ұсынылған құжаттарды қайтарып алуға рұқсат етіледі.

Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 17.06.2015 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. В случае наличия у кандидата на должность руководящего работника стажа работы в финансовых организациях, являющихся нерезидентами Республики Казахстан, уполномоченный орган в целях подтверждения наличия у кандидата безупречной деловой репутации запрашивает от уполномоченного надзорного органа иностранного государства информацию о наличии либо отсутствии сведений, характеризующих безупречную деловую репутацию кандидата.
В случае представления уполномоченным надзорным органом иностранного государства информации об отсутствии у кандидата на должность руководящего работника безупречной деловой репутации, сведения, на основании которых выдано согласие, считаются недостоверными, и выданное согласие подлежит отзыву уполномоченным органом по основаниям, предусмотренным подпунктом 1) пункта 11 статьи 20 Закона о банках, подпунктом 1) пункта 11 статьи 34 Закона о страховой деятельности, подпунктом 1) пункта 11 статьи 54 Закона о рынке ценных бумаг, подпунктом 1) пункта 9 статьи 55 Закона о пенсионном обеспечении.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Согласование с приглашением для прохождения тестирования
или без приглашения
9. Для согласования кандидата в уполномоченном органе создается комиссия по определению соответствия кандидатов на должности руководящих работников финансовых организаций, холдинга (далее - Комиссия), персональный состав которой утверждается приказом первого руководителя уполномоченного органа.
10. Согласование проводится уполномоченным органом по решению Комиссии с приглашением кандидатов для прохождения тестирования, либо без их приглашения в случаях, предусмотренных в пункте 12 Правил.
Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 27.08.2013 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Ответственное подразделение уполномоченного органа уведомляет финансовую организацию, холдинг в письменном виде о дате проведения тестирования.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлтық Банкі Басқармасының 17.06.2015 № 102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
8. Басшы қызметкер лауазымына кандидаттың Қазақстан Республикасының бейрезиденттері болып табылатын қаржы ұйымдарында жұмыс өтілі болған жағдайда, уәкілетті орган кандидаттың мінсіз іскерлік беделінің болуын растау мақсатында шет мемлекеттің уәкілетті қадағалау органынан кандидаттың мінсіз іскерлік беделін сипаттайтын мәліметтердің болуы не болмауы туралы ақпаратты сұратады.
Шет мемлекеттің уәкілетті қадағалау органы басшы қызметкер лауазымына кандидаттың мінсіз іскерлік беделінің болмауы туралы ақпарат берген жағдайда, келісім берілген мәліметтер дәйексіз болып есептеледі және берілген келісімді уәкілетті орган Банктер туралы заңның 20-бабы 11-тармағының 1) тармақшасында, Сақтандыру қызметі туралы заңның 34-бабы 11-тармағының 1) тармақшасында, Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 54-бабы 11-тармағының 1) тармақшасында, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 55-бабы 9-тармағының 1) тармақшасында көзделген негіздер бойынша қайтарып алуға тиіс.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Тестілеуден өту үшін шақырумен немесе шақырусыз келісу
9. Кандидатты келісу үшін уәкілетті органда дербес құрамы уәкілетті органның бірінші басшысының бұйрығымен бекітілген қаржы ұйымдарының, холдингтің басшы қызметкерлерінің лауазымына кандидаттардың сәйкестігін айқындау жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылады.
10. Уәкілетті орган Комиссияның шешімі бойынша кандидаттарды тестілеуден өту үшін шақырып не Қағидалардың 12-тармағында көзделген жағдайларда шақырмай-ақ, келісуді жүргізеді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2013 № 212 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
11. Уәкілетті органның жауапты бөлімшесі тестілеу өтетін күн туралы қаржы ұйымына, холдингке жазбаша түрде хабарлайды.

Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Согласованию без приглашения на основании представленных документов подлежат следующие работники финансовой организации, холдинга по решению Комиссии:
1) кандидат, который ранее был согласован с уполномоченным органом на соответствующие должности в этом же секторе финансового рынка;
2) кандидат, ранее являвшийся членом правления, первым руководителем или заместителем первого руководителя, руководителем (заместителем руководителя) самостоятельного структурного подразделения (департамента, управления) государственного органа, осуществляющего (осуществлявшего) регулирование, контроль и (или) надзор финансового рынка и финансовых организаций, а также первым руководителем (заместителем первого руководителя) государственного органа, осуществляющего (осуществлявшего) регулирование услуг по аудиту финансовых организаций;
3) кандидат, ранее являвшийся членом правления, первым руководителем или заместителем первого руководителя, ответственным секретарем государственного органа;
4) кандидат на должность руководителя исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) при наличии трудового стажа не менее 3 (трех) лет:
аудитором, непосредственно осуществлявшим аудит финансовой организации;
в этом же секторе финансового рынка и (или) в одной из международных финансовых организаций, указанных в пункте 3 Правил:
руководителем, членом органа управления;
руководителем, членом исполнительного органа, курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг;
главным бухгалтером;
руководителем самостоятельного структурного подразделения (департамента, управления, филиала), деятельность которого была связана с оказанием финансовых услуг, финансовым и (или) управляющим директором, курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг;
5) кандидат на должность руководителя органа управления - при наличии трудового стажа не менее 2 (двух) лет:
аудитором, непосредственно осуществлявшим аудит финансовой организации;
на финансовом рынке и (или) в одной из международных финансовых организаций, указанных в пункте 3 Правил:
руководителем, членом органа управления;
руководителем, членом исполнительного органа (курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг);
главным бухгалтером;
6) кандидат на должность руководителя и члена органа управления, являющийся членом исполнительного органа родительской финансовой организации, - при наличии трудового стажа не менее 3 (трех) лет:
аудитором, непосредственно осуществлявшим аудит финансовой организации;
на финансовом рынке и (или) в одной из международных финансовых организаций, указанных в пункте 3 Правил:
руководителем, членом органа управления;
руководителем, членом исполнительного органа (курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг);
главным бухгалтером;

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Комиссияның шешімі бойынша қаржы ұйымының, холдингтің мынадай қызметкерлері ұсынылған құжаттар негізінде шақырусыз келісілуге жатады:
1) қаржы нарығының осы секторында тиісті лауазымға уәкілетті органмен бұрын келісілген кандидат;
2) бұрын басқарма мүшесі, бірінші басшы немесе бірінші басшының орынбасары, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеуді, бақылауды және (немесе) қадағалауды жүзеге асырып отырған (жүзеге асырған) мемлекеттік органның дербес құрылымдық бөлімшесінің (департаментінің, басқармасының) басшысы (басшының орынбасары), сондай-ақ қаржы ұйымдарының аудиті жөніндегі қызметтерді реттеуді жүзеге асырып отырған (жүзеге асырған) мемлекеттік органның бірінші басшысы (бірінші басшының орынбасары) болған кандидат;
3) бұрын басқарма мүшесі, бірінші басшы немесе бірінші басшының орынбасары, мемлекеттік органның жауапты хатшысы болған кандидат;
4) мыналар ретінде кем дегенде 3 (үш) жыл еңбек өтілі болса – атқарушы органның бірінші басшысы лауазымына кандидат (атқарушы органның функцияларын жеке жүзеге асыратын тұлға):
қаржы ұйымының аудитін тікелей жүзеге асырған аудитор;
қаржы нарығының осы секторында және (немесе) Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдарының бірінде:
басқару органының басшысы, мүшесі;
қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге бақылау жасаған атқарушы органның басшысы, мүшесі;
бас бухгалтер;
қызметі қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты болған дербес құрылымдық бөлімшенің (департамент, басқарма, филиал) басшысы, қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге бақылау жасаған қаржылық және (немесе) басқарушы директор;
5) мыналар ретінде кем дегенде 2 (екі) жыл еңбек өтілі болса – басқару органының басшысы лауазымына кандидат:
қаржы ұйымының аудитін тікелей жүзеге асырған аудитор;
қаржы нарығында және (немесе) Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдарының бірінде:
басқару органының басшысы, мүшесі;
атқарушы органның басшысы, мүшесі (қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге бақылау жасаған);
бас бухгалтер;
6) мыналар ретінде кем дегенде 3 (үш) жыл еңбек өтілі болса – бас қаржы ұйымының атқарушы органының мүшесі болып табылатын басқару органының басшысы мен мүшесі лауазымына кандидат:
қаржы ұйымының аудитін тікелей жүзеге асырған аудитор;
қаржы нарығында және (немесе) Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдарының бірінде:
басқару органының басшысы, мүшесі;
атқарушы органның басшысы, мүшесі (қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге бақылау жасаған);
бас бухгалтер;

7) кандидат на должности заместителя руководителя страхового брокера, члена исполнительного органа, курирующего исключительно вопросы безопасности и административно-хозяйственные вопросы в финансовой организации, холдинге;
8) кандидат на должность заместителя руководителя страхового брокера, члена исполнительного органа финансовой организации, холдинга, при наличии трудового стажа не менее 2 (двух) лет:
аудитором, непосредственно осуществлявшим аудит финансовой организации;
в этом же секторе финансового рынка и (или) в одной из международных финансовых организаций, указанных в пункте 3 Правил:
руководителем, членом органа управления;
руководителем, членом исполнительного органа, курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг;
главным бухгалтером или заместителем главного бухгалтера;
руководителем (заместителем руководителя) самостоятельного структурного подразделения (департамента, управления, филиала), деятельность которого была связана с оказанием финансовых услуг, финансовым и (или) управляющим директором, курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг;
9) кандидат на должность главного бухгалтера;
10) кандидат, который получил положительные результаты тестирования в уполномоченном органе при согласовании на должность руководящего работника в этом же секторе финансового рынка.
Срок, в течение которого положительные результаты тестирования засчитываются для целей настоящего подпункта, составляет не более 6 (шести) месяцев с даты прохождения кандидатом тестирования в уполномоченном органе;
11) кандидат на должность иного руководящего работника - при наличии трудового стажа не менее 1 (одного) года:
аудитором, непосредственно осуществлявшим аудит финансовой организации;
в этом же секторе финансового рынка и (или) в одной из международных финансовых организаций, указанных в пункте 3 Правил:
руководителем, членом органа управления;
руководителем, членом исполнительного органа, курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг;
главным бухгалтером или заместителем главного бухгалтера;
руководителем (заместителем руководителя) самостоятельного структурного подразделения (департамента, управления, филиала), деятельность которого была связана с оказанием финансовых услуг, финансовым и (или) управляющим директором, курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг;
12) кандидат на должность члена органа управления.
Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

7) қаржы ұйымының, холдингтің қауіпсіздік мәселелеріне және әкімшілік-шаруашылық мәселелеріне ғана бақылау жасайтын сақтандыру брокері басшысының орынбасары, атқарушы органның мүшесі лауазымдарына кандидат;
8) мыналар ретінде кем дегенде 2 (екі) жыл еңбек өтілі болса – сақтандыру брокері басшысының орынбасары, қаржы ұйымының, холдингтің атқарушы органның мүшесі лауазымына кандидат:
қаржы ұйымының аудитін тікелей жүзеге асырған аудитор;
қаржы нарығының осы секторында және (немесе) Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдарының бірінде:
басқару органының басшысы, мүшесі;
қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге бақылау жасаған атқарушы органның басшысы, мүшесі;
бас бухгалтер немесе бас бухгалтердің орынбасары;
қызметі қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты болған дербес құрылымдық бөлімшенің (департамент, басқарма, филиал) басшысы, қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге бақылау жасаған қаржылық және (немесе) басқарушы директор;
9) бас бухгалтер лауазымына кандидат;
10) қаржы нарығының осы секторында басшы қызметкер лауазымына келісу кезінде уәкілетті органда тестілеудің оң нәтижесін алған кандидат;
Осы тармақшаның мақсаттары үшін тестілеудің оң нәтижелері есептелетін мерзім кандидаттың уәкілетті органда тестілеуден өту күнінен бастап 6 (алты) айдан аспайды;
11) мыналар ретінде кем дегенде 1 (бір) жыл еңбек өтілі болса – өзге басшы қызметкер лауазымына кандидат:
қаржы ұйымының аудитін тікелей жүзеге асырған аудитор;
қаржы нарығының осы секторында және (немесе) Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдарының бірінде:
басқару органының басшысы, мүшесі;
қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге бақылау жасаған атқарушы органның басшысы, мүшесі;
бас бухгалтер немесе бас бухгалтердің орынбасары;
қызметі қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты болған дербес құрылымдық бөлімшенің (департамент, басқарма, филиал) басшысы, қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге бақылау жасаған қаржылық және (немесе) басқарушы директор;
12) басқару органының мүшесі лауазымына кандидат.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

13. Согласование кандидатов с приглашением для прохождения тестирования проводится методом компьютерного тестирования в течение 45 минут по 30 вопросам.
14. Во время тестирования кандидатов в одном помещении с тестируемым лицом разрешается присутствие только сотрудников ответственного подразделения уполномоченного органа и переводчика, при необходимости.
При прохождении тестирования кандидата не допускается использование каких-либо письменных, электронных или других информационных материалов. Нарушение изложенных в настоящем пункте условий приравнивается к отрицательному результату тестирования.
14-1. Тестирование кандидатов проводится с трансляцией в онлайн режиме на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
Сноска. Правила дополнены пунктом 14-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. При получении положительного результата тестирования (не менее 70 % правильных ответов) кандидат считается согласованным на должность, на которую был назначен (избран).
Кандидат подлежит ознакомлению с результатами теста под роспись немедленно после прохождения тестирования.
16. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 17.06.2015 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 17.06.2015 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 17.06.2015 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 17.06.2015 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 17.06.2015 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 17.06.2015 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 17.06.2015 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

13. Тестілеуден өткізу үшін шақырылған кандидаттарды келісу 30 сұрақ бойынша 45 минуттың ішінде компьютерлік тестілеу әдісімен өткізіледі.
14. Тестілейтін тұлғамен бірге бір үй-жайда кандидаттарды тестілеу уақытында тек уәкілетті органның жауапты бөлімшесінің қызметкерлері және қажет болған жағдайда, аудармашының болуына рұқсат беріледі.
Кандидатты тестілеуден өткізу кезінде қандай да бір жазбаша, электрондық немесе басқа ақпараттық материалдарды пайдалануға жол берілмейді. Осы тармақта баяндалған талаптарды бұзу тестілеудің теріс нәтижесіне тең келеді.
14-1. Кандидаттарды тестілеу уәкілетті органның интернет-ресурсында онлайн режімге трансляциялаумен жүргізіледі.
Ескерту. 14-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15. Тестілеудің оң нәтижесін алған кезде (кемінде 70% дұрыс жауап) кандидат тағайындалған (сайланған) лауазымына келісілген болып есептеледі.
Кандидат тестілеу өткеннен кейін тез арада қол қойылған тест нәтижелерімен танысуы тиіс.
16. Алып тасталды - ҚР Ұлтық Банкі Басқармасының 17.06.2015 № 102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
17. Алып тасталды - ҚР Ұлтық Банкі Басқармасының 17.06.2015 № 102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
18. Алып тасталды - ҚР Ұлтық Банкі Басқармасының 17.06.2015 № 102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
19. Алып тасталды - ҚР Ұлтық Банкі Басқармасының 17.06.2015 № 102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20. Алып тасталды - ҚР Ұлтық Банкі Басқармасының 17.06.2015 № 102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
21. Алып тасталды - ҚР Ұлтық Банкі Басқармасының 17.06.2015 № 102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
22. Алып тасталды - ҚР Ұлтық Банкі Басқармасының 17.06.2015 № 102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

4. Выдача согласия или отказ
23. На рассмотрение Комиссии направляются документы, представленные финансовой организацией, холдингом. Члены Комиссии рассматривают документы и выражают свое мнение по рассматриваемому вопросу в протоколе по рассмотрению Комиссией кандидата на должность руководящего работника финансовой организации, холдинга, оформленном по форме согласно приложению 2 к Правилам.
Сноска. Пункт 23 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Решение Комиссии принимается простым большинством голосов. При равенстве голосов голос председателя Комиссии или лица, его замещающего, является решающим. Решение Комиссии также принимается опросным путем.
25. Финансовая организация, холдинг извещаются о результатах согласования кандидатов путем направления уполномоченным органом письменного уведомления в течение пяти рабочих дней с даты подписания протокола Председателем Комиссии (или его заместителем).
26. В выдаче согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовой организации, холдинга уполномоченный орган отказывает по основаниям, установленным пунктом 8 статьи 20 Закона о банках, пунктом 8 статьи 34 Закона о страховой деятельности, пунктом 7 статьи 54 Закона о рынке ценных бумаг, пунктом 6 статьи 55 Закона о пенсионном обеспечении.
Сноска. Пункт 26 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. Выданное согласие на назначение (избрание) на должность руководящего работника финансовой организации, холдинга отзывается приказом первого руководителя уполномоченного органа или лица, его замещающего, по основаниям, предусмотренным пунктом 11 статьи 20 Закона о банках, пунктом 11 статьи 34 Закона о страховой деятельности, пунктом 11 статьи 54 Закона о рынке ценных бумаг, пунктом 9 статьи 55 Закона о пенсионном обеспечении.
Сноска. Пункт 27 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Заключительные положения
28. Уполномоченный орган ведет реестр руководящих работников финансовых организаций, организаций, чьи кандидатуры были согласованы с ним.
29. Финансовые организации, холдинги, уведомляют уполномоченный орган в течение 10 (десяти) календарных дней обо всех изменениях, произошедших в составе руководящих работников, включая их перевод на другую должность и увольнение, о привлечении руководящего работника к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения, с приложением копий подтверждающих документов.
В случае привлечения руководящего работника к уголовной ответственности финансовые организации, холдинги, уведомляют уполномоченный орган в течение десяти календарных дней со дня, когда данная информация стала известна финансовой организации, холдингу, с приложением копий подтверждающих документов.

4. Келісім беру немесе бас тарту
23. Қаржы ұйымы, холдинг ұсынған құжаттар Комиссияның қарауына жіберіледі. Комиссия мүшелері құжаттарды қарайды және қаралып отырған мәселе бойынша Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделген Комиссияның қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкері лауазымына кандидатты қарау жөніндегі хаттамасында өз пікірін білдіреді.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
24. Комиссияның шешімі жай көпшілік дауыспен қабылданады. Дауыстар тең болғанда Комиссия төрағасының немесе оның орнындағы тұлғаның дауысы шешуші болып табылады. Сонымен бірге, Комиссия шешімі сауалнамалық жолмен қабылданады.
25. Қаржы ұйымына, холдингке кандидаттарды келісудің нәтижелері туралы жазбаша хабарламаны уәкілетті орган жіберуі арқылы Комиссия Төрағасының (немесе оның орынбасарының) хаттамаға қол қойған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде хабарланады.
26. Уәкілетті орган Банктер туралы заңның 20-бабының 8-тармағында, Сақтандыру қызметі туралы заңның 34-бабының 8-тармағында, Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 54-бабының 7-тармағында, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 55-бабының 6-тармағында белгіленген негіздемелер бойынша қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беруден бас тартады.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
27. Қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкері лауазымына тағайындауға (сайлауға) берілген келісім Банктер туралы заңның 20-бабының 11-тармағында, Сақтандыру қызметі туралы заңның 34-бабының 11-тармағында, Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 54-бабының 11-тармағында, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 55-бабының 9-тармағында көзделген негіздемелер бойынша уәкілетті органның бірінші басшысының немесе оның орнындағы тұлғаның бұйрығымен қайтарып алынады.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Қорытынды ережелер
28. Уәкілетті орган қаржы ұйымдарының, онымен кандидатуралары келісілген ұйымдардың басшы қызметкерлерінің тізілімін жүргізеді.
29. Қаржы ұйымдары, холдингтер басшы қызметкерлердің басқа лауазымға ауысуын және жұмыстан босатылуын қоса алғанда, олардың құрамындағы болған барлық өзгерістер туралы, растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, басшы қызметкердің сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылғаны туралы уәкілетті органды күнтізбелік 10 (он) күн ішінде хабардар етеді.
Басшы қызметкерді қылмыстық жауапкершілікке тартқан жағдайда, қаржы ұйымдары, холдингтер уәкілетті органды осы ақпарат қаржы ұйымына, холдингке мәлім болған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, хабардар етеді.

Сноска. Пункт 29 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 27.08.2013 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам выдачи согласия
на назначение (избрание) руководящих
работников финансовых организаций,
банковских, страховых холдингов
и перечню документов, необходимых
для получения согласия
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
место для фотографии
Сведения
о кандидате на должность руководящего работника
финансовой организации, холдинга
_____________________________________________________________________
(указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата и
_____________________________________________________________________
должность, на которую кандидат согласуется в финансовой организации,
_____________________________________________________________________
холдинге)(наименование финансовой организации, холдинга)
1. Общие сведения
Дата и место рождения
Гражданство
Данные документа, удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер
2. Образование
Наименование учебного заведения
Год поступления - год окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании (дата и номер при наличии)
1.
3. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги))
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
1.
4. Сведения об участии кандидата в уставном капитале или владении акциями юридических лиц
Наименование и место нахождения юридического лица
Уставные виды деятельности юридического лица
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих кандидату, к общему количеству голосующих акций юридического лица
(в процентах)
1.
5. Сведения о трудовой деятельности
В данном пункте указываются сведения о всей трудовой деятельности кандидата (также членство в органе управления), в том числе с момента окончания высшего учебного заведения, с указанием должности в финансовой организации, холдинге, представившем в уполномоченный орган ходатайство о согласовании, а также период, в течение которого кандидатом трудовая деятельность не осуществлялась.
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы
Должность (с указанием даты согласования, если требовалось)
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1.

Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2013 № 212 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Қаржы ұйымдарының, банк,
сақтандыру холдингтерінің басшы
қызметкерлерін тағайындауға
(сайлауға) келісім беру
қағидаларына және келісім алу
үшін қажетті құжаттар тізбесіне
1-қосымша
Нысан
фотосуреттiң орны
Қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкері лауазымына
кандидат туралы мәліметтер
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
_____________________________________________________________________
(кандидаттың тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса) және қаржы
_____________________________________________________________________
ұйымындағы, холдингтегі кандидат келісілетін лауазым көрсетiледi)
_____________________________________________________________________
(қаржы ұйымының, холдингтің атауы)
1. Жалпы мәлiметтер
Туған күні мен жері
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, жеке сәйкестендіру нөмірі
2. Білімі
Оқу орнының атауы
Түскен күнi - аяқтаған күнi
Мамандығы
Білімі туралы дипломның деректемелері (бар болса – күні мен нөмірі)
1.
3. Зайыбы, жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі, балалары) және жекжаты (зайыбының (жұбайының) ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі, балалары) туралы мәліметтер
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынасы
Жұмыс орны мен лауазымы
1.
4. Кандидаттың заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы немесе акцияларын иеленуі туралы мәліметтер
Заңды тұлғаның атауы және орналасқан жері
Заңды тұлға қызметінің жарғылық түрлері
Заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі немесе кандидатқа тиесілі акциялары санының дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
1.
5. Еңбек қызметі туралы мәліметтер
Осы тармақта кандидаттың бүкіл еңбек қызметi (сондай-ақ уәкiлеттi органға мүшелігі), оның iшiнде уәкiлеттi органға келісу туралы өтiнiштi берген қаржы ұйымындағы, холдингтегі лауазымын көрсете отырып, жоғарғы оқу орнын аяқтаған кезден бастап еңбек қызметi туралы мәліметтер, сондай-ақ кандидат еңбек қызметін жүзеге асырмаған кезең көрсетіледі.
Жұмыс істеген кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны
Лауазымы (талап етілген болса, келісу күнін көрсете отырып)
Тәртіптік жаза қолданудың болуы
Жұмыстан шығарылу, лауазымнан босатылу себептері
1.

6. Сведения о проведении кандидатом аудита финансовых организаций _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать наименование финансовой организации, срок проведения аудита,
дата подписания кандидатом аудиторского отчета в качестве
аудитора - исполнителя)
7. Сведения о членстве в инвестиционных комитетах в данной организации и (или) в других организациях
Период (дата, месяц, год)
Наименование организации
Должность
Причины увольнения, освобождения от должности
11
8. Сведения о наличии фактов неисполнения принятых на себя денежных обязательств
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(да (нет), в случае наличия указанных фактов необходимо указать
наименование организации и сумму обязательств)
9. Сведения о занятии должности иного руководящего работника (управляющий директор, финансовый директор и другие должности) в данной организации и (или) в других организациях
Период (дата, месяц, год)
Наименование организации
Курируемые структурные подразделения и вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг
Причины (увольнения, освобождения от должности)
1.
10. Сведения о том, являлся ли кандидат ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа регистратора трансфер-агента и его заместителем), главным бухгалтером финансовой организации (банковского или страхового холдинга), крупным участником - физическим лицом, руководителем крупного участника - юридического лица и (или) руководящим работником финансовой организации (банковского или страхового холдинга) в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения о консервации финансовой организации, холдинга, принудительном выкупе акций, лишении лицензии финансовой организации, а также принудительной ликвидации финансовой организации, или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность,
период работы)
11. Сведения о том, являлся ли кандидат ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником (крупным акционером) - физическим лицом, руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) - юридического лица-эмитента, допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам в течение четырех и более последовательных периодов либо сумма задолженности которого по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения, либо размер дефолта по выплате основного долга по выпущенным эмиссионным ценным бумагам составляет сумму, в десять тысяч раз превышающую месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете на дату выплаты
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность,
период работы)

6. Кандидаттың қаржы ұйымының аудитін жүргізуі туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қаржы ұйымының атауын, аудит жүргізу мерзімін, кандидат
аудитор-орындаушы ретінде аудиторлық есепке қол қойған күнін
көрсету қажет).
7. Осы ұйымдағы және (немесе) басқа ұйымдардағы инвестициялық комитеттерде мүшелігі туралы мәліметтер
Кезеңі (күні, айы, жылы)
Ұйымның атауы
Лауазымы
Жұмыстан шығарылу, лауазымнан босатылу себептері
1
8. Өзіне қабылдаған ақшалай міндеттемелерді орындамау фактісінің болуы туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(иә (жоқ), көрсетілген фактілер болған жағдайда, ұйымның атауын
және міндеттеме сомасын көрсету қажет)
9. Осы ұйымдағы және (немесе) басқа ұйымдарда өзге басқарушы қызметкердің (басқарушы директор, қаржы директор және басқа лауазымдар) лауазымын атқарғаны туралы мәліметтер
Кезеңі (күні, айы, жылы)
Ұйымның атауы
Жетекшілік жасайтын құрылымдық бөлімшелер және қаржылық қызмет көрсетуге байланысты мәселелер
Жұмыстан шығарылу, лауазымнан босатылу себептері
1.
10. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган қаржы ұйымын, банк холдингін консервациялау, акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымын лицензиядан айыру, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдағанға дейін кем дегенде 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде кандидаттың бұрын қаржы ұйымының (банк немесе сақтандыру холдингінің) басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органның (тіркеуші трансфер-агенттің атқару органының функциясын жеке жүзеге асыратын адам және оның орынбасары) басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, жеке тұлға - ірі қатысушысы, заңды тұлға - ірі қатысушысының басшысы және (немесе) қаржы ұйымының (банк немесе сақтандыру холдингінің) басшы қызметкері болғандығы туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңi көрсетiлсін)
11. Кандидат бұрын төрт және одан астам кезең ішінде шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купонды сыйақыны төлеуден дефолт жіберген не дефолт жіберген шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купонды сыйақыны төлеу бойынша берешек сомасы купонды сыйақының төрт еселік және (немесе) және одан астам мөлшерін құрайтын не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу жөніндегі дефолт мөлшері төлеу күні республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асатын соманы құрайтын эмитент басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органның қатарынан басшысы, мүшесі, қаржы ұйымының бас бухгалтері, жеке тұлға ірі қатысушы (ірі акционер), басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органның қатарынан басшысы, мүшесі, қаржы ұйымының бас бухгалтері, заңды тұлға ірі қатысушы (ірі акционер) болғандығы туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңi көрсетiлсін)

12. Наличие данных об отзыве согласия на назначение (избрание) руководящего работника и об отстранении уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций от выполнения служебных обязанностей руководящего работника финансовой организации, холдинга, Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат"
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период
работы, основания для отзыва согласия на избрание (назначение) и
наименование уполномоченного органа по регулированию, контролю и
надзору финансового рынка и финансовых организаций,
принявшего такое решение)
13. Привлекался ли как руководитель финансовой организации, холдинга в качестве ответчика в судебных разбирательствах по вопросам деятельности финансовой организации, холдинга
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(да (нет), указать дату, наименование финансовой организации,
холдинга, ответчика в судебном разбирательстве, рассматриваемый
вопрос и решение суда)
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и является достоверной и полной, а также подтверждаю наличие безупречной деловой репутации. Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________________________________
(заполняется кандидатом собственноручно печатными буквами)
Подпись _______________________
Заполняется кандидатом на должность независимого директора финансовой организации, холдинга:
Подтверждаю, что я,
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
____________________________________________________________________
соответствую требованиям, установленным Законом Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" для назначения (избрания) на должность независимого директора.
Подпись _____________________
Дата ___________________________
Приложение 2
к Правилам выдачи согласия
на назначение (избрание) руководящих
работников финансовых организаций,
банковских, страховых холдингов
и перечню документов, необходимых
для получения согласия

12. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның басшы қызметкерін тағайындауға (сайлауға) келісімді қайтарып алу және қаржы ұйымының, холдингтің, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерінің қызметтік мiндеттерiн орындаудан шеттетуі туралы деректердің болуы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңi, тағайындауға
(сайлауға) келісімді қайтарып алуға негіздеме және осындай
шешім қабылдаған мемлекеттік органның атауы көрсетiлсiн)
13. Қаржы ұйымының, холдингтің басшысы ретінде қаржы ұйымы, холдинг қызметінің мәселелері бойынша сот талқылауларына жауап беруші ретінде тартылды ма
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(иә/жоқ, күнін, қаржы ұйымының, холдингтің атауы, сот талқылауына
жауап беруші, қаралған мәселе және сот шешімі)
Осы ақпаратты өзім тексергенімді және оның дәйекті және толық екендігін, мінсіз іскери беделі болуын растаймын. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_______________________________________________________________
(кандидат өз қолымен баспа әріптерімен толтырады)
Қолы _______________________
Қаржы ұйымының, холдингтің тәуелсіз директоры лауазымына кандидат толтырады:
Мен,
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
_____________________________________________________________________
тәуелсіз директор лауазымына тағайындау (сайлау) үшін "Акционерлік
қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасының
Заңында белгіленген талаптарға сәйкес келетінімді растаймын.
Қолы _____________________
Күні ___________________________
Қаржы ұйымдарының, банк,
сақтандыру холдингтерінің басшы
қызметкерлерін тағайындауға
(сайлауға) келісім беру
қағидаларына және келісім алу
үшін қажетті құжаттар тізбесіне
2-қосымша
Нысан
Комиссияның қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкерiнiң
лауазымына кандидатты қарау нәтижелерi

Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Протокол №_____________
по рассмотрению Комиссией кандидата на должность
руководящего работника финансовой организации, холдинга
____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата
на должность руководящего работника
финансовой организации, холдинга")
"____" ________ ____ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов и Председателя Комиссии
Согласовать без приглашения на тестирование
Направить на тестирование и согласовать при положительном результате тестирования
Отказать в согласовании
Подпись
1
2
3
4
5
6
Председатель Комиссии _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Решение комиссии: Согласовать без приглашения на тестирование
Направить на тестирование и согласовать при
положительном результате тестирования
Отказать в согласовании
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 95
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан,
признаваемых утратившими силу
1. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года № 157 "Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 2952).
2. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19 февраля 2005 года № 35 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года № 157 "Об утверждении Правил согласования кандидатов на должности руководящих работников финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 3509, опубликованное в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, июнь 2005 года, № 15, ст. 111).
3. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 35 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года № 157 "Об утверждении Правил согласования кандидатов на должности руководящих работников финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 4168).

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
_______________________________________________________________
(қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкерiнiң лауазымына
кандидаттың тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса))
№ ______________ Хаттама
____ жылғы "____" __________
Комиссия мүшелерінің және Төрағаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Тестілеуге шақырусыз келісуге
Тестілеуге жіберуге және тестілеудің оң нәтижесінде келісу
Келісуден бас тарту
Қолы
1
2
3
4
5
6
Комиссия Төрағасы _____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Комиссия шешімі: Тестілеуге шақырусыз келісуге
Тестілеуге жіберуге және тестілеудің оң
нәтижесінде келісу
Келісуден бас тартылсын
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 95 қаулысына қосымшаpar Күші жойылды деп танылатын Қазақстан Республикасының
нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы № 157 қаулысы (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2952 тіркелген).
2. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлері қызметіне кандидаттарды келісу ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы № 157 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 19 ақпандағы № 35 қаулысы (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3509 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде 2005 жылғы маусымда, № 15, 111-құжатында жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлері қызметіне кандидаттарды келісу ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы № 157 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы № 35 қаулысы (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4168 тіркелген).

4. Пункт 3 Перечня дополнений и изменений, которые вносятся в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам представления документов в Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года № 76 "О внесении дополнений и изменений в некоторые нормативные правовые акты по вопросам представления документов в Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 4670).
5. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года № 120 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года № 157 "Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 4708).
6. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года № 169 "О внесении изменения и дополнения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года № 157 "Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 4839).
7. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года № 273 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года № 157 "Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 5123).
8. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 октября 2008 года № 160 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года № 157 "Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 5408, опубликованное 31 декабря 2008 года в газете "Юридическая газета" № 197 (1597)).

4. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінде құжаттарды ұсыну мәселелері бойынша кейбір нормативтік құқықтық кесімдерге толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2007 жылғы 30 наурыздағы № 76 қаулысымен (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4670 тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінде құжаттарды ұсыну мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық кесімдеріне енгізілетін толықтырулар мен өзгерістер тізбесінің 3-тармағы.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы № 157 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 30 сәуірдегі № 120 қаулысы (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4708 тіркелген).
6. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы № 157 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" 2007 жылғы 25 маусымдағы № 169 қаулысы (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4839 тіркелген).
7. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы № 157 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 24 желтоқсандағы № 273 қаулысы (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5123 тіркелген).
8. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы № 157 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 29 қазандағы № 160 қаулысы (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5408 тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2008 жылғы 31 желтоқсанда № 197 (1597) жарияланған).

9. Пункт 1 постановления Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 декабря 2008 года № 232 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по вопросам лицензирования деятельности на рынке ценных бумаг и согласования руководящих работников" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 5523, опубликованное 17 февраля 2009 года в газете "Юридическая газета" № 24 (1621)).
10. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 февраля 2009 года № 21 "О внесении дополнения и изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года № 157 "Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 5624, опубликованное 15 мая 2009 года в газете "Юридическая газета" № 72 (1669)).
11. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 сентября 2009 года № 211 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года № 157 "Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 5838, опубликованное 26 ноября 2009 года в газете "Юридическая газета" № 181 (1778)).
12. Пункт 4 Перечня дополнений и изменений, которые вносятся в некоторые нормативные правовые акты Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, утвержденных постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 марта 2010 года № 49 "О внесении дополнений и изменений в некоторые нормативные правовые акты Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 6204, опубликованным 25 сентября 2010 года в газете "Казахстанская правда" № 253-254 (26314-26315)).

9. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығындағы қызметті лицензиялау және басшы қызметкерлерді келісу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 232 қаулысының (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5523 тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2009 жылғы 17 ақпанда № 24 (1621) жарияланған) 1-тармағы.
10. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы № 157 қаулысына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы" 2009 жылғы 27 ақпандағы № 21 қаулысы (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5624 тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2009 жылғы 15 мамырда № 72 (1669) жарияланған).
11. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы № 157 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 26 қыркүйектегі № 211 қаулысы (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5838 тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2009 жылғы 26 қарашада № 181 (1778) жарияланған).
12. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2010 жылғы 29 наурыздағы № 49 қаулысымен (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6204 тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2010 жылғы 3 қарашада № 456 (26299) жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне енгізілетін толықтырулар мен өзгерістер тізбесінің 4-тармағы.

13. Пункт 1 Перечня изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые нормативные правовые акты Агентства, утвержденных постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2010 года № 58 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 6282, опубликованным 19 августа 2010 года в газете "Казахстанская правда" № 219 (26280)).

13. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2010 жылғы 30 сәуірдегі № 58 қаулысымен (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6282 тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2010 жылғы 3 қарашада № 456 (26299) жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар тізбесінің 1-тармағы.