О внесении изменений в решение Кокшетауского городского маслихата от 7 апреля 2011 года № С-45/6 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) по городу Кокшетау"
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 3 мая 2012 года № С-5/6. Зарегистрировано Управлением юстиции города Кокшетау Акмолинской области 31 мая 2012 года № 1-1-176. Утратило силу решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 6 января 2015 года № С-33/3
Сноска. Утратило силу решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 06.01.2015 № С-33/3 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 «Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи», Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кокшетауского городского маслихата «Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) по городу Кокшетау» от 7 апреля 2011 года № С-45/6 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1-1-143, опубликовано 5 мая 2011 года № 18 в газете «Көкшетау» и 5 мая 2011 года № 18 в газете «Степной маяк») следующие изменения:
в Правилах предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) по городу Кокшетау, утвержденных указанным решением:
абзац 2 пункта 1 изложить в новой редакции:
«расходов на содержание жилого дома (жилого здания) - семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;»;
пункт 5 изложить в новой редакции:
«5. Жилищная помощь назначается на основании заявления собственника или нанимателя (поднанимателя) жилья и прилагаемых к нему документов:
1) копии документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) копии правоустанавливающего документа на жилище;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
4) документы, подтверждающие доходы членов семьи;
5) счета на потребление коммунальных услуг;

Көкшетау қалалық мәслихатының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № С-45/6 "Көкшетау қаласы бойынша аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2012 жылғы 3 мамырдағы № С-5/6 шешімі. Ақмола облысы Көкшетау қаласының Әділет басқармасында 2012 жылғы 31 мамырда № 1-1-176 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 6 қаңтардағы № С-33/3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 06.01.2015 С-33/3 (қол қойылған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңының 97 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 «Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы» Қаулысына сәйкес, Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Көкшетау қалалық мәслихатының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № С-45/6 «Көкшетау қаласы бойынша аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы» (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1-1-143 тіркелген, 2011 жылғы 5 мамырдағы № 18 «Көкшетау» газетінде және 2011 жылғы 5 мамырдағы № 18 «Степной маяк» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
Аталған шешіммен бекітілген Көкшетау қаласы бойынша аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету Ережесінің:
1 тармағының 2 азат жолы жаңа редакцияда баяндалсын:
«жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған шығыстарға;»;
5 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«5. Тұрғын үй көмегі тұрғын үй иесі немесе жалға алушының (қосымша жалдаушының) құжаттар қоса берілген өтініші негізінде тағайындалады:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) тұрғын үйге құқықтылығын белгілейтін құжаттың көшірмесі;
3) тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгендігін растайтын құжат (мекен-жай анықтамасы немесе селолық және/немесе ауыл әкімінің анықтамасы);
4) отбасы мүшелерінің табыстарын растайтын құжаттар;
5) тұтынылған коммуналдық қызметтердің шоттары;

6) счета о размерах ежемесячных взносов на расходы на содержание жилого дома (жилого здания) – обязательная сумма расходов собственников помещений (квартир) посредством ежемесячных взносов, установленных решением общего собрания, на эксплуатацию и ремонт общего имущества объекта кондоминиума, содержание земельного участка, расходы на приобретение, установку, эксплуатацию и поверку общедомовых приборов учета потребления коммунальных услуг, расходы на оплату коммунальных услуг, потребленных на содержание общего имущества объекта кондоминиума, а также взносы на накопление денег на предстоящий в будущем капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума или отдельных его видов;
7) квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
8) счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом.
Копии документов предоставляются с подлинниками для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю в этот же день.».
пункт 6 изложить в новой редакции:
«6. Уполномоченный орган выносит решение об отказе в назначении жилищной помощи в случаях если:
1) Оплата на содержание жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенной к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем не превышает предельно допустимый уровень расходов семьи на эти цели 6 % (процентов) одиноко проживающим пенсионерам, семьям одиноких матерей, семьям инвалидов 1,2,3 группы имеющим детей – инвалидов, многодетным семьям, семьям участников ликвидации аварии Чернобыльской атомной электростанции, семьям воинов-интернационалистов, если сумма совокупного дохода семьи не превышает семнадцати месячных расчетных показателей в месяц, для остальных малообеспеченных семей (граждан) – 10% (процентов);
2) Собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилья
представлены недостоверные сведения.
Уполномоченный орган в течение 10 календарных дней со дня принятия документов от заявителя рассматривает и выносит решение о
назначении жилищной помощи или об отказе в назначение.
Уведомление о назначении или об отказе в назначении осуществляется посредством личного посещения при обращении в Уполномоченный орган, либо посредством почтового сообщения.».
пункт 10 изложить в новой редакции:
«10. Совокупный доход семьи (гражданина), претендующего на получение жилищной помощи, исчисляется уполномоченным органом по назначению и выплате жилищной помощи за квартал, предшествующий кварталу обращения за назначением жилищной помощи на основании Приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 5 декабря 2011 года № 471 «Об утверждении Правил исчисления совокупного, дохода семьи (гражданина), претендующей на получение жилищной помощи, а также на предоставление жилища из государственного жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.».
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель 5 сессии
Кокшетауского городского
маслихата пятого созыва                    С.Муратбекова
Секретарь Кокшетауского
городского маслихата
пятого созыва                              Б.Бегалин
«СОГЛАСОВАНО»
Аким города Кокшетау                       М.Батырханов

6) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ай сайынғы жарналарының мөлшері туралы шоттар - тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін пайдалануға және жөндеуге, жер учаскесін күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтерді есептеудің үйге ортақ құралдарын сатып алуға, орнатуға, пайдалануға және тексеруге жұмсалатын шығыстарға, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға тұтынылған коммуналдық қызметтерді төлеуге жұмсалатын шығыстарға жалпы жиналыстың шешімімен белгіленген ай сайынғы жарналар арқылы төленетін үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелері шығыстарының міндетті сомасы, сондай-ақ болашақта кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін немесе жекелеген түрлерін күрделі жөндеуге ақша жинақтауға жұмсалатын жарналар;
7) телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек- шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
8) жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергілікті атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшері туралы шот.
Құжаттардың көшірмелері салыстырып тексеру үшін түпнұсқамен қоса беріледі, содан кейін құжаттардың түпнұсқасы өтініш берушіге сол күні қайтарылады.».
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«Уәкілетті орган тұрғын үй көмегін тағайындаудан бас тарту туралы шешім шығарады, егер:
1) Тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді тұтынуға ақы төлеуге шығуы мүмкін шығын үлесінің шегі - егер отбасының жиынтық табысы айына он жеті айлық есептік көрсеткіштен аспаса жалғыз тұратын зейнеткерлер, жалғыз басты аналар, І,ІІ,ІІІ топ мүгедектерінің және мүгедек балалары бар отбасылар, көп балалы отбасылар, Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылардың отбасылары, интернационалист жауынгерлердің отбасы үшін отбасының жиынтық табысының 6 % (пайыз), ал басқа аз қамсыздандырылған отбасылар (азаматтар) үшін 10 % (пайыз) мөлшері белгіленген шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінен аспайтын болса;
2) Тұрғын үйдің иесі немесе жалға алушысы (қайта жалдаушы) сенімсіз мәліметтер ұсынса.
Уәкілетті орган өтініш берушіден құжаттарды қабылдап алған күннен бастап 10 күнтізбелік күн ішінде қарайды және тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім шығарады.
Тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама уәкілетті органға өтініш берген кезде жеке келу немесе пошта байланысы арқылы жүзеге асырылады.».
10 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«10.Тұрғын үй көмегін тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті орган тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш берген тоқсанның алдындағы табыстарынан Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі Төрағасының 2011 жылғы 5 желтоқсандағы № 471 «Тұрғын үй көмегін алуға, сондай-ақ мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді алуға үміткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу қағидасын бекіту туралы» Бұйрығы негізінде есептейді.».
2.Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Бесінші шақырылған
Көкшетау қалалық мәслихатының
5 сессияның төрайымы                       С.Мұратбекова
Бесінші шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының хатшысы                       Б.Бегалин
«КЕЛІСІЛДІ»
Көкшетау қаласының әкімі                   М.Батырханов