Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в сфере медицинской деятельности
Постановление акимата Актюбинской области от 29 декабря 2012 года № 503. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 5 февраля 2013 года № 3513. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 28 декабря 2013 года № 429
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 28.12.2013 № 429.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2012 года № 1173 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности», постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2012 года № 1294 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения» акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты электронных государственных услуг в сфере медицинской деятельности:
1) «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность»;
2) «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь».
2. Государственному учреждению «Управление здравоохранения Актюбинской области» (Сабыр К.К.) обеспечить размещение настоящих регламентов государственных услуг на интернет-ресурсе управления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нуркатову С.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким области                               А.Мухамбетов
«СОГЛАСОВАНО»
и.о. Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                       C.Сарсенов
Утвержден
постановлением акимата
Актюбинской области
от 29 декабря 2012 года № 503
Регламент электронной государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность" (далее – электронная государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление здравоохранения акимата Актюбинской области" (далее – услугодатель), на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее – Центр), а также через веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz или через веб-портал "Е лицензирование" www.elicense.kz, при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.

Медициналық қызмет саласындағы электрондық мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 503 қаулысы. Ақтөбе облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 5 ақпанда № 3513 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 429 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 28.12.2013 № 429 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 10 қыркүйектегі № 1173 "Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 қазандағы № 1294 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысына сәйкес Ақтөбе облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мына қоса беріліп отырған медициналық қызмет саласындағы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітілсін:
1) "Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру";
2) "Медициналық – санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу".
2. "Ақтөбе облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Қ.Қ.Сабыр) осы мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін басқарманың ғаламтор-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Қ.Нұрқатоваға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А.Мұхамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министр м.а.
С.Сарсенов
Ақтөбе облысы әкімдігінің
29 желтоқсандағы 2012 жылғы
№ 503 қаулысымен бекітілген
"Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) "Ақтөбе облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет беруші), баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы, сондай-ақ www.e.gov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы немесе www.elicense.kz "Е лицензиялау" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда көрсетіледі.

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2012 года № 1173 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности" (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность" (далее — Регламент):
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – ИС);
2) получатель – физическое и юридическое лицо;
3) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
4) Единая нотариальная информационная система – это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее – ЕНИС);
5) веб-портал "Е лицензирование" – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД "Е лицензирование");
6) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
7) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);
8) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;

2. Электрондық мемлекеттік қызмет "Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 10 қыркүйектегі № 1173 қаулысымен бекітілген "Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негiзiнде көрсетiледi.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы "Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) пайдаланылатын ұғымдар және қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешендi қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, iздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрi – АЖ);
2) алушы – жеке және заңды тұлға;
3) бизнес-сәйкестендiру нөмiрi – заңды тұлғаға (филиал мен өкiлдiкке) және бiрлескен кәсiпкерлiк түрiнде қызметін жүзеге асыратын дара кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрi – БСН);
4) Бірыңғай нотариаттық ақпараттық жүйе – бұл нотариаттық қызметті автоматтандыруға және әділет органдары мен нотариаттық палаталардың өзара іс-қимылына арналған ақпараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі - БНАЖ);
5) "Е лицензиялау" веб-порталы – лицензиарлармен берілетін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірлерін орталықтандырып қалыптастыратын, берілген, қайта ресімделген, тоқтата тұрылған, жаңартылған және қолданысы тоқтатылған лицензиялар, сондай-ақ қызметтің лицензияланатын түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерден тұратын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – "Е лицензиялау" МДҚ АЖ);
6) жеке сәйкестендiру нөмiрi - жеке тұлға, соның iшiнде өзіндік кәсiпкерлiк түрiнде қызметiн жүзеге асыратын дара кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрi – ЖСН);
7) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы, сондай-ақ тиісті министрліктермен және ведомстволармен қызметтер ұсыну үдерісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО АЖ);
8) пайдаланушы – өзіне қажеттi электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшiн ақпараттық жүйеге жүгiнетiн және оларды пайдаланатын субъект;

9) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
10) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
11) электронная лицензия - лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
12) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
13) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее – ПЭП);
14) платежный шлюз "электронного правительства" – автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и "электронного правительства" при осуществлении платежей физических и юридических лиц (далее – ПШЭП);
15) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
16) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма № 1 функционального взаимодействия) при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через ПЭП приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера получателя (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через логин (ИИН/БИН) и пароль;

9) транзакциялық қызмет көрсету – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып, өзара ақпарат алмасуды талап ететiн, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну жөнiнде қызмет көрсету;
10) электрондық құжат - өзіндегі ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
11) электрондық лицензия – қағаз жеткiзгiштегi лицензияға тең, ақпараттық технологиялар пайдаланыла отырып ресiмделетiн және берiлетiн электрондық құжат нысанындағы лицензия;
12) электрондық мемлекеттiк қызметтер көрсету - ақпараттық технологияларды қолдана отырып, электрондық нысанда көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтер;
13) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтiк құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкiметтiк ақпаратқа және электрондық мемлекеттiк қызметтер көрсетуге қол жеткізудің бiрыңғай терезесi болатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
14) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі – жеке және заңды тұлғалардың төлемдерін жүзеге асыру кезінде екінші деңгейдегі банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және "электрондық үкіметтің" ақпараттық жүйелері арасындағы өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮТШ);
15) "электрондық үкіметтің" шлюзі – электрондық қызметтер көрсетуді іске асыру шеңберінде "электрондық үкіметтің" ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
16) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiгiн және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі (бұдан әрi – ЭЦҚ).
2. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету жөніндегі қызмет беруші іс-әрекетінің тәртібі
6. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі қадамдық іс-қимылдар мен шешімдер (функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) алушы ЭҮП-те тіркелуді алушы компьютерінің интернет-браузеріне сақтап қойған өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (ЭҮП-ке тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс – ЭЦҚ тіркеу куәлігін алушы компьютерінің интернет-браузеріне бекіту, электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін алушының ЭҮП-ке парольді енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт – логин (ЖСН/БСН) және пароль арқылы тіркелген алушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЭҮП-те тексеру;

4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата электронной государственной услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД "Е лицензирование";
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД "Е лицензирование" факта оплаты за оказание электронной государственной услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание электронной государственной услуги в ИС ГБД "Е лицензирование";
9) процесс 6 - выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса получателя) в ИС ГБД "Е лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е лицензирование";
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е лицензирование";
16) процесс 11 – получение получателем результата электронной государственной услуги (электронная лицензия), сформированной ПЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения (диаграмма № 2 функционального взаимодействия) при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через услугодателя приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:

4) 2 үдеріс – алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты ЭҮП-пен авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – алушының осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде бекіте отырып нысанды толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4 үдеріс – ЭҮТШ-те көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметке ақы төлеу, содан кейін бұл ақпарат "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-ға келіп түседі;
7) 2 шарт – "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-да электрондық мемлекеттік қызметтің көрсетілгені үшін жүргізілген ақы төлеу фактісін тексеру;
8) 5 үдеріс – "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-да электрондық мемлекеттік қызметтің көрсетілгені үшін төленген ақының болмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 үдеріс – алушының сұрау салуды куәландыруы (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3 шарт – ЭҮП-те ЭЦҚ тіркеу куәлігінің іс-қимыл мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректеріне сәйкес келуін тексеру;
11) 7 үдеріс – алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) алушының ЭЦҚ арқылы куәландыруы (қол қоюы);
13) 9 үдеріс – "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-да электрондық құжатты (алушының сұрау салуын) тіркеу және "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-да сұрау салуды өңдеу;
14) 4 шарт – алушының біліктілік талаптарына және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;
15) 10 үдеріс – "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-дағы алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11 үдеріс – алушының ЭҮП-тің қалыптастырған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (электрондық лицензия) алуы. Электрондық құжат қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
7. Қызмет беруші арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі қадамдық іс-қимылдар мен шешімдер (функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:

1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е лицензирование" для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в государственную базу данных "Физические лица" (далее – ГБД ФЛ) / государственную базу данных "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) о данных получателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных получателем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е лицензирование" и обработка электронной государственной услуги в ИС ГБД "Е лицензирование";
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е лицензирование";
12) процесс 9 – получение получателем результата электронной государственной услуги (электронная лицензия), сформированной ИС ГБД "Е лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения (диаграмма № 3 функционального взаимодействия) при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через Центр приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператором Центра в автоматизированное рабочее место (далее – АРМ) ИС ГБД "Е лицензирование" логина и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод оператором Центра данных получателя, а также данных доверенности представителя получателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);

1) 1 үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-да логин мен парольді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
2) 1 шарт – "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-да логин мен пароль арқылы қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
3) 2 үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-мен қалыптастыру;
4) 3 үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және қызмет беруші қызметкерінің алушының деректерін енгізуі;
5) 4 үдеріс – "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) ЭҮШ арқылы алушының деректері туралы сұрау салуды жолдауы;
6) 2 шарт – ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да алушы деректерінің болуын тексеру;
7) 5 үдеріс – ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6 үдеріс – сұрау салу нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде толтыру және қызмет беруші қызметкерінің алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына бекітуі;
9) 7 үдеріс – "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-да сұрау салуды тіркеу және "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-да электрондық мемлекеттік қызметті өңдеу;
10) 3 шарт – алушының біліктілік талаптарына және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;
11) 8 үдеріс – "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-да алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9 үдеріс – алушының "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-мен қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (электрондық лицензия) алуы. Электрондық құжат қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
8. Орталық арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі қадамдық іс-қимылдар мен шешiмдер (функционалдық өзара іс-қимылдың № 3 диаграммасы) осы Регламенттiң 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1 үдерiс – Орталық операторының электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-ның автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі – АЖО) логин мен парольді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
2) 2 үдеріс – Орталық операторының осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және Орталық операторының алушының деректерін, сонымен қатар алушы өкілі сенімхатының деректерін (нотариаттық куәландырылған сенімхат болғанда, басқа куәландырылған сенімхат болғанда – сенімхат деректері толтырылмайды) енгізуі;

3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных получателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса получателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра, через ШЭП в ИС ГБД "Е лицензирование";
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е лицензирование";
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте, и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е лицензирование";
11) процесс 9 – получение получателем через оператора Центра результата электронной государственной услуги (электронная лицензия), сформированной ИС ГБД "Е лицензирование".
9. Формы заполнения запроса и ответа на электронную государственную услугу приведены на веб-портале "электронного правительства" www.e.gov.kz или веб-портале "Е лицензирование" www.elicense.kz, а также на интернет-ресурсе услугодателя и Центра.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе "История получения услуг", а также при обращении к услугодателю и в Центр.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра (1414).
3. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания электронной государственной услуги
12. ИС и структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ), которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ПШЭП;
4) ИС ГБД "Е лицензирование";
5) ГБД ЮЛ;
6) ГБД ФЛ;
7) ЕНИС;
8) Центр;
9) услугодатель.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий СФЕ (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.

3) 3 үдеріс - ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да ЭҮШ арқылы алушының деректері туралы, сонымен қатар БНАЖ-ға алушы өкілі сенімхатының деректері туралы сұрау салуды жолдауы;
4) 1 шарт – ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болуын тексеру;
5) 4 үдеріс - ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5 үдеріс – Орталық операторының сұрау салу нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде толтыруы және алушы ұсынған құжаттарды сканерлеуі, оларды сұрау салу нысанына тіркеуі және электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұрау салудың (енгізілген деректерін) толтырылған нысанын ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
7) 6 үдеріс - "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-ға ЭҮШ арқылы Орталық операторының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (алушының сұрау салуын) жолдауы;
8) 7 үдеріс - электрондық құжатты "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-да тіркеу;
9) 2 шарт – қызмет берушінің Стандартта көрсетілген алушының қоса берілген құжаттарының электрондық мемлекеттік қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 8 үдеріс - "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-да алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9 үдеріс - алушының "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-мен қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (электрондық лицензия) Орталық операторы арқылы алуы.
9. Электрондық мемлекеттік қызметке сұрау салу және жауап беру нысандарын толтыру "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталында немесе "Е лицензиялау" www. elicence.kz веб-порталында, сонымен қатар қызмет берушінің және Орталықтың интернет-ресурсында келтірілген.
10. Алушының электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі сұрау салудың орындалу дәрежесін тексеру тәсілі: ЭҮП-тің "Қызметті алу тарихы" бөлімінде, сондай-ақ қызмет берушіге және Орталыққа өтініш беру кезінде.
11. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі қажетті ақпаратты және кеңесті call-орталығының (1414) телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттiк қызметті көрсету үдерiсiндегi іс-қимыл (өзара iс-қимыл) тәртiбiн сипаттау
12. АЖ және электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрі – ҚФБ):
1)ЭҮП;
2) ЭҮШ;
3) ЭҮТШ;
4) "Е лицензиялау" МДҚ АЖ;
5) ЗТ МДҚ;
6) ЖТ МДҚ;
7) БНАЖ;
8) Орталық;
9) қызмет беруші.
13. Әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, ҚФБ іс-қимылдарының (рәсімдерінің, функцияларының, операцияларының) дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
15. В приложении 3 к настоящему Регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), включая формы уведомлений.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги получателям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
18. Техническое условие оказания электронной государственной услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается электронная лицензия;
3) авторизация ПЭП;
4) наличие пользователя ЭЦП;
5) наличие банковской карточки или текущего счета в банке второго уровня.
Приложение 1
к регламенту электронной государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на медицинскую деятельность"
Таблица 1. Текстовое табличное описание последовательности действий СФЕ (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия 1.1. Описание действий СФЕ через ПЭП
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
Наименование
СФЕ, ИС
Получатель
ПЭП
Получатель
ПШЭП
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Прикрепление в
интернет-браузер
компьютера
получателя
регистрационного
свидетельства ЭЦП
Формирует
сообщение об
отказе в связи с имеющимися
нарушениями
в данных
получателя
Получатель выбирает
электронную
государственную
услугу и формирует
данные запроса
прикреплением
необходимых
документов
в электронном виде
Оплата
электронной
государственной
услуги
Форма завершения
(данные, документ
организационно– распорядительное
решение)
Отображение
уведомления
об успешном
формировании запроса
Формирование
сообщения об
отказе в
запрашиваемой электронной
государственной
услуге
Отображение
уведомления
об успешном
формировании запроса
Отображение
уведомления об
успешном
завершении
действия
Сроки исполнения
10–15 секунд
20 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
Номер
следующего
действия
2– если есть нарушения вданных получателя;
3 – если авторизация
прошла успешно
4
5 – если не оплатил, 6 – если оплатил
продолжение таблицы
4
5
6
7
ПШЭП
ПЭП
Получатель
ПЭП
Оплата
электронной
государственной
услуги
Формирует сообщение
об отказе в связи с
отсутствием оплаты
Получатель выбирает
ЭЦП для удостоверения
(подписания) запроса
Формирует сообщения
об отказе в связи с
не подтверждением
подлинности ЭЦП
получателя
Отображение
уведомления об
успешном
завершении
действия
Формирование сообщения об отказе в
запрашиваемой электронной
государственной
услуге
Маршрутизация
запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной
услуге
1,5 минуты
20 секунд
10–15 секунд
10–15 секунд
5 – если неоплатил, 6 – если оплатил
7– если в ЭЦП ошибка
8 – если ЭЦП без
ошибки
-
продолжение таблицы
8
9
10
11
Получатель
ИС ГБД "Е
лицензирование"
ИС ГБД "Е
лицензирование"
ИС ГБД "Е
лицензирование"
Удостоверение (подписание) запроса
посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа (запроса
получателя) в ИС ГБД "Е
лицензирование" и
обработка запроса в ИС ГБД "Е лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е лицензирование"
Электронный
документ
(электронная
лицензия)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с
присвоением номера
заявлению
Формирование
сообщения об отказе в запрашиваемой
электронной
государственной услуге
Электронная
лицензия
1,5 минуты
1,5 минуты
20 секунд
Для получения
лицензий - 15 рабочих дней; для переоформления лицензии - 10 рабочих дней; для получения
дубликата - 2
рабочих дня
-
10-проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиями
основаниям для выдачи лицензии
-

14. Іс-қимылдардың логикалық дәйектілігінің арасындағы (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі) өзара байланысты олардың сипаттамаларына сәйкес көрсететін диаграмма осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
15. Осы Регламенттің 3-қосымшасында бланкілердің нысандары, үлгілері ұсынылған, оларға сәйкес хабарлама нысандарын қоса алғанда, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі (шығыс құжаты) ұсынылуы тиіс.
16. Алушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы Регламенттің № 4 қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды рұқсатсыз ұстап қалудан қорғау).
18. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің техникалық шарты:
1) Интернетке шығу;
2) электрондық мемлекеттік лицензия берілетін тұлғада ЖСН/БСН-нің болуы;
3) ЭҮП-ті авторизациялау;
4) ЭЦҚ пайдаланушысының болуы;
5) банк карточкасының немесе екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шоттың болуы.
"Медициналық қызметке лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру"
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, ҚФБ іс-қимылдарының (рәсімдерінің, функцияларының, операцияларының) дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
1.1. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Іс-қимылдың
(жұмыс барысы,
ағыны) №
1
2
3
ҚФБ, АЖ атауы
Алушы
ЭҮП
Алушы
Іс-қимылдың атауы
(үдеріс, рәсім,
операция) және
олардың сипаттамасы
ЭЦҚ тіркеу куәлігін
алушы компьютерінің
интернет браузеріне
бекіту
Алушының
деректерінде бар
бұзушылықтарға
байланысты бас тарту туралы хабарламаны
қалыптастырады
Алушы электрондық
мемлекеттік қызметті
таңдайды және сұрау
салу деректерін қажетті құжаттарды электрондық түрде бекіте отырып
қалыптастырады
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжаттар, ұйымдастыру-
басшылық
ету шешімі)
Сұрау салудың табысты қалыптасуы туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салынатын
электрондық
мемлекеттік қызметті
көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны
қалыптастыру
Сұрау салудың
табысты қалыптасуы
туралы хабарламаны
көрсету
Орындау
мерзімдері
10–15 секунд
20 секунд
1,5 минут
Келесі
іс-қимылдың
нөмірі
2 – алушы
деректерінде
бұзушылықтар болғанда; 3 авторландыру
табысты өткенде
4
кестенің жалғасы
4
5
6
7
ЭҮТШ
ЭҮП
Алушы
ЭҮП
Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге ақы төлеу
Төленген ақының
болмауына байланысты бас тарту туралы хабарламаны
қалыптастырады
Алушы сұрау
салуды куәландыру
(қол қою) үшін ЭЦҚ
таңдайды
Алушының ЭЦҚ
түпнұсқалығының
расталмауына
байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Іс-әрекеттің
табысты аяқталуы
туралы хабарламаны
көрсету
Сұраусалынатын
электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны
қалыптастыру
Сұрау салуды
маршруттау
Сұрау салынатын
электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
1,5 минут
20 секунд
10–15 секунд
10–15 секунд
5 – төлем ақысын жасамағанда; 6 –
төлем ақысын
жасағанда
7 – ЭЦҚ-да
қате болғанда
9–ЭЦҚ-да қате
болмағанда
-
кестенің жалғасы
8
9
10
11
Алушы
"Е лицензиялау" МДҚАЖ
"Е лицензиялау"
МДҚ АЖ
"Е лицензиялау"
МДҚ АЖ
ЭЦҚ арқылы
сұрау салуды
куәландыру
(қол қою)
"Е лицензиялау" МДҚАЖ-да электрондық құжатты (алушының сұрау салуын) тіркеу және "Е лицензиялау" МДҚ АЖ-да сұрау салуды өңдеу
"Е лицензиялау" МДҚ
АЖ-дағы алушының
деректерінде бар бұзушылықтарға
байланысты бас тарту туралы хабарламаны
қалыптастыру
Электрондық құжат
(электрондық лицензия)
Сұрау салуды
маршруттау
Өтінішке нөмір бере
отырып сұрау салуды
тіркеу
Сұрау салынатын
электрондық
мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны
қалыптастыру
Электрондық лицензия
1,5 минут
1,5 минут
20 секунд
Лицензия алу үшін – 15 жұмыс күні; лицензияны қайта ресімдеу үшін – 10 жұмыс күні; телнұсқасын алу үшін – 2 жұмыс күні
-
10 алушының біліктілік
талаптарына жәнелицензия беру негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі
-

1.2. Описание действий СФЕ через услугодателя
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
Наименование СФЕ,
ИС
Услугодатель
ИС ГБД "Е
лицензирование"
Услугодатель
ГБД ФЛ/ГБД
ЮЛ
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Авторизуется
на ИС ГБД
"Е лицензирование"
Формирует сообщение об
отказе в авторизации в
связи с имеющими
нарушениями в данных
сотрудника услугодателя
Выбор
сотрудником
услугодателя
электронной
государственной услуги
Направление запроса на проверку данных
получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Форма завершения
(данные, документ
организационно– распорядительное
решение)
Отображение уведомления
об успешном формировании
запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой
электронной
государственной услуге
Отображение
уведомления
об успешном
формировании
запроса
Маршрутизация
запроса
Сроки исполнения
10–15 секунд
20 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
Номер
следующего
действия
1 - Проверка
в ИС ГБД "Е лицензирование" подлинности
данных логина и
пароля сотрудника услугодателя
4
5 – если есть нарушения в данных получателя; 6 – если
авторизация прошла успешно
продолжение таблицы
5
6
7
8
9
ИС ГБД "Е
лицензирование"
Услугодатель
ИС ГБД "Е
лицензирование"
ИС ГБД "Елицензирование"
ИС ГБД "Е
лицензирование"
Формирование
сообщения о
невозможности
получения данных
в связи с
отсутствием
данных получателя в ГБД
ФЛ/ГБД ЮЛ
Заполнение формы запроса с
прикреплением
документов
Регистрация
электронного
документа в
ИС ГБД "Е
лицензирование" и обработка электронной государственной
услуги в ИС
ГБД "Е лицензирование"
Формирование
сообщения об
отказе в
запрашиваемой
услуге в связи с нарушениями в
данных получателя в ИС ГБД"Е лицензирование"
Электронный документ (электронная
лицензия)
Формирование
сообщения об
отказе в
запрашиваемой
электронной
государственной
услуге
Отображение
уведомления об успешном
формировании
запроса
Регистрация
запроса в системе с присвоением
номера заявлению
Формирование
сообщения об
отказе в
запрашиваемой
электронной
государственной
услуге
Электронная
лицензия
20 секунд
10–15 секунд
10-15 секунд
20 секунд
Для получения
лицензий - 15 рабочих дней; для переоформления лицензии - 10 рабочих дней; для получения
дубликата-2 рабочих дня
-
-
8 – если в ИС ГБД "Е
лицензирование" отсутствуют данные по запросу, 9 – если данные по запросу найдены
-
-
1.3. Описание действий СФЕ через Центр
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
Наименование
СФЕ, ИС
АРМ ИС
ЦОН
Центр
Центр
ГБД ФЛ/
ГБД ЮЛ, ЕНИС
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их описание
Авторизуется на
ИС ГБД "Е
лицензирование"
Выбор электронной государственной услуги
Направление
запроса на
проверку данных
получателя в ГБД
ФЛ/ГБД ЮЛ
Формирование
сообщения об
отказе в связи
с имеющимися
нарушениями в
данных
Форма завершения
(данные, документ
организационно– распорядительное
решение)
Регистрация
запроса в системе с присвоением
номера
заявлению
Отображение
уведомления
об успешном
формировании
запроса
Маршрутизация
запроса
Формирование
мотивированного
отказа
Сроки
исполнения

1.2. Қызмет беруші арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Іс-қимылдың
(жұмыс барысы,
ағыны) №
1
2
3
4
ҚФБ, АЖ
атауы
Қызмет
беруші
"Е лицензиялау"
МДҚ АЖ
Қызмет беруші
ЖТ МДҚ/ ЗТ МДҚ
Іс-қимылдың
атауы
(үдеріс, рәсім,
операция)
және олардың
сипаттамасы
лицензиялау" МДҚ
АЖ-да
авторизацияла
ндырылады
Қызмет беруші
қызметкерінің
деректерінде
бар бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы
хабарламаны
қалыптастырады
Қызмет беруші
қызметкерінің
электрондық
мемлекеттік
қызметті таңдауы
ЖТ МДҚ/ ЗТ МДҚ-да
алушының
деректерін
тексеруге сұрау
салуды жолдауы
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжаттар,
ұйымдастыру-
басшылық ету
шешімі)
Сұрау салудың
табысты
қалыптасуы
туралы
хабарламаны
көрсету
Сұрау салынатын
электрондық
мемлекеттік
қызметті
көрсетуден бас
тарту туралы
хабарламаны
қалыптастыру
Сұрау салудың
табысты
қалыптасуы туралы
хабарламаны
көрсету
Сұрау салуды
маршруттау
Орындау
мерзімдері
10-15
секунд
20 секунд
1,5 минут
1,5 минут
Келесі
іс-қимылдың
нөмірі
1 - "Е
лицензиялау" МДҚ
АЖ-да қызмет беруші
қызметкерінің
логині мен
паролі
деректерінің
түпнұсқалығын
тексеру
4
5 – алушының
деректерінде
бұзушылықтар
болғанда; 6 –
авторизациялау
табыстыөткенде
кестенің жалғасы
5
6
7
8
9
"Е лицензиялау"
МДҚ АЖ
Қызмет беруші
"Е лицензиялау"
МДҚ АЖ
"Е лицензиялау"
МДҚ АЖ
"Е лицензиялау"
МДҚ АЖ
ЖТ МДҚ/ ЗТ МДҚ-да
алушы деректерінің болмауына
байланысты
деректерді алу
мүмкіндігінің
жоқтығы туралы
хабарламаны
қалыптастыру
Құжаттарды бекіте отырып, сұрау салу нысанын толтыру
"Е лицензиялау"
МДҚ АЖ-да
электрондық
құжатты тіркеу
және "Е лицензиялау" МДҚ
АЖ-да
электрондық
мемлекеттік
қызметті өңдеу
"Е лицензиялау" МДҚ АЖ-да
алушының
деректерінде бар
бұзушылықтарға
байланысты
сұрау салынатын
қызметтен бас тарту туралы
хабарламаны
қалыптастыру
Электрондық
құжат
(электрондық
лицензия)
Сұрау салынатын
электрондық
мемлекеттік
қызметті
көрсетуден бас
тарту туралы
хабарламаны
қалыптастыру
Сұрау салудың
табысты
қалыптасуы туралы
хабарламаны
көрсету
Өтінішке нөмір
бере отырып,
жүйеде сұрау
салуды тіркеу
Сұрау салынатын
электрондық
мемлекеттік
қызметті көрсетуден бас тарту туралы
хабарламаны
қалыптастыру
Электрондық
лицензия
20 секунд
10-15 секунд
10-15 секунд
20 секунд
Лицензия алу үшін – 15 жұмыс
күні; лицензияны
қайта ресімдеу
үшін – 10 жұмыс күні; телнұсқасын
алу үшін –
2 жұмыс күні
-
8 – "Е
лицензиялау"
МДҚ АЖ-да сұрау
салу бойынша
деректер
болмағанда,
9 – сұрау салу
бойынша деректер
табылғанда
1.3. Орталы қарқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Іс-қимылдың
(жұмыс барысы,
ағыны) №
1
2
3
4
ҚФБ атауы
Орталықтың
АЖ АЖО
Орталық
Орталық
ЖТ МДҚ/
ЗТ МДҚ, БНАЖ
Іс-қимылдың
атауы (үдеріс,
рәсім, операция)
және олардың
сипаттамасы
"Е лицензиялау" МДҚ АЖ-да
авторизацияланды
рылады
Электрондық
мемлекеттік
қызметті таңдау
ЖТ МДҚ/
ЗТ МДҚ-да алушының
деректерін
тексеруге сұрау
салуды жолдау
Деректерде
бар бұзушылықтарға
байланысты
бас тарту туралы
хабарламаны
қалыптастыру
Аяқтау нысаны
(деректер,
құжаттар,
ұйымдастыру
басшылық
етушешімі)
Өтінішке
нөмір бере
отырып, жүйеде сұрау салуды
тіркеу
Сұрау салудың
табысты
қалыптасуы туралы
хабарламаны
көрсету
Сұрау салуды
маршруттау
Дәлелді бас
тартуды
қалыптастыру
Орындалу
мерзімдері
30 секунд –
1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
Келесі
іс-қимылдың
нөмірі
2
3
4 – алушының
деректерінде
бұзушылықтар
болғанда; 5 –
бұзушылықтар
болмағанда
-
кестенің жалғасы
5
6
7
8
9
Орталық
Орталық
"Е лицензиялау" МДҚ АЖ
"Е лицензиялау" МДҚ АЖ
"Е лицензиялау" МДҚ АЖ
Құжаттарды
бекіте отырып
және ЭЦҚ арқылы
куәландырып
сұрау салу
нысанын толтыру
Орталық операторының ЭЦҚ
куәландырылған
сұрау салуды
жолдауы
Электрондық
құжатты "Е
лицензиялау"
МДҚ АЖ-да
тіркеу
"Е лицензиялау" МДҚ АЖ-да
алушының деректерінде
бар бұзушылықтарға
байланысты
сұрау салынатын
қызметтен
бас тарту туралы
хабарламаны
қалыптастыру
Электрондық
құжат
(электрондық
лицензия)
Сұрау салудың
табысты
қалыптасуы
туралы
хабарламаны
көрсету
Сұрау салуды
маршруттау
Өтінішке нөмір
бере отырып,
сұрау салуды
тіркеу
Дәлелді бас
тартуды
қалыптастыру
Электрондық
лицензия

30 секунд – 1
минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
Номер
следующего
действия
2
3
4 – если есть
нарушения в
данных
получателя; 5 –
если нарушений
нет
-
продолжение таблицы
5
6
7
8
9
Центр
Центр
ИС ГБД
"Е лицензирование"
ИС ГБД
"Е лицензирование"
ИС ГБД
"Е лицензирование"
Заполнение
формы запроса с прикреплением
документов и удостоверением
посредством
ЭЦП
Направление
запроса
удостоверенного ЭЦП оператора
Центра
Регистрация
электронного
документа в ИС
ГБД "Е лицензирование"
Формирование
сообщения об
отказе в
запрашиваемой
услуге в связи
с имеющимися
нарушениями в
данных получателя в ИС ГБД
"Е лицензирование"
Электронный
документ
(электронная
лицензия)
Отображение
уведомления
об успешном
формировании
запроса
Маршрутизация запроса
Регистрация
запроса с
присвоением
номера
заявлению
Формирование
мотивированного
отказа
Электронная
лицензия
30 секунд –
1 минута
1 минута
1 минута
30 секунд –
1 минута
Для получения
лицензий - 15
рабочих дней;
для переоформления
лицензии -10
рабочих дней;
для получения
дубликата - 2
рабочих дня
-
-
8 – если есть
нарушения,
9 – если
нарушений нет
-
-
Приложение 2
к регламенту электронной государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на медицинскую деятельность"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Таблица. Условные обозначения
Приложение 3
к регламенту электронной государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на медицинскую деятельность"
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
В __________________________________________________________
(полное наименование органа
лицензирования)от___________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество физического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию на осуществление______________________
(указать виддеятельности (действия)
на территории или за пределами территории Республики Казахстан
____________________________________________________________
Сведения о физическом лице:
1. Год рождения ____________________________________________
2. Паспортные данные________________________________________
(серия, №, кем и когда выдан)
3. Образование______________________________________________
(при наличии специальности, № диплома
(иногодокумента),___________________________________________
(наименование учебного заведения, год окончания)
4. Свидетельство о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя (ИИН)_______________________
(№ кем и когда выдано)
5. Домашний адрес___________________________________________
6. Место работы ____________________________________________
7. Расчетный счет (если имеется)____________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
8. Прилагаемые документы:___________________________________
____________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
"___"_____________20__г.
Заявление принято к рассмотрению "___"___________20__г.
____________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица органа лицензирования)
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
В___________________________________________________________
(полное наименование органа лицензирования) от__________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию на осуществление _______________
____________________________________________________________
(указать вид деятельности (действия)
на территории или за пределами территории Республики Казахстан
____________________________________________________________
Сведения об организации:

30 секунд – 1
минут
1 минут
1 минут
30 секунд –
1 минут
Лицензияалу
үшін – 15
жұмыс күні;
лицензияны
қайта ресімдеу
үшін – 10
жұмыс күні;
телнұсқасын
алу үшін – 2
жұмыс күні
-
-
8– бұзушылықтар болғанда,
9 – бұзушылықтар болмағанда
-
-
"Медициналық қызметке лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру"
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Орталық арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функциноналдық өзара іс-қимылдың № 3 диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
"Медициналық қызметке лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру"
электрондық мемлекеттік қызмет көрсетурегламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуді алуға арналған өтініштің экрандық нысаны
_____________________________________________________________
(лицензиялау органының толық атауы)
_____________________________________________________________
(жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты)
ӨТІНІШ
Қазақстан Республикасының аумағында немесе оның аумағынан тыс
_____________________________________________________________
( қызмет (іс-әрекет) түрін көрсету)
______________________________ жүзеге асыруға лицензия беруді сұраймын
Жеке тұлға туралы мәлімет:
1. Туған жылы _______________________________________________
2. Төлқұжат деректері _______________________________________
(сериясы, №, кіммен және қашан берілді)
3. Білімі ___________________________________________________
(мамандығы болған жағдайда, дипломның (өзге құжаттың) №,оқу орнының атауы, бітірген жылы)
4. Дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (ЖСН)
_____________________________________________________________
(№, кіммен және қашан берілді)
5. Үйінің мекенжайы _________________________________________
6. Жұмыс орны _______________________________________________
7. Есеп айырысу шоты (бар болған жағдайда)___________________
(шот №, банк атауы және орналасқан жері)
8. Қоса берілетін құжаттар: _________________________________
_____________________________________________________________
________________ _____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
"____"____________ 20__ж.
Өтініш 20__ж. "____"____________ қарауға қабылданды _____________________________________________________________
(лицензиялау органының жауапты тұлғасының қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуді алуға арналған өтініштің экрандық нысаны
____________________________________________________
(лицензиялау органының толық атауы) ____________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
ӨТІНІШ
Қазақстан Республикасының аумағында немесе оның аумағынан тыс _______________________________жүзеге асыруға лицензия беруді сұраймын
(қызмет (іс-әрекет) түрін көрсету)
Ұйым туралы мәлімет:

1. Форма собственности _____________________________________
2. Год создания ____________________________________________
3. Свидетельство о государственной регистрации (БИН)________
____________________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
4. Адрес ___________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома) ____________________________________________________________
(телефон, факс)
5. Расчетный счет __________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
6. Филиалы, представительства ______________________________
(местонахождение и реквизиты)
7. Прилагаемые документы:___________________________________
____________________________________________________________
Руководитель __________________ ____________________________
(подпись)      (фамилия, имя, отчество)
Место печати
"___"______________20__ г.
Заявление принято к рассмотрению "____"____________20__г.
____________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица органа лицензирования)
Приложение 4
к регламенту электронной государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на медицинскую деятельность"
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: "качество" и "доступность"
__________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Актюбинской области
от 29 декабря 2012 года
№ 503
Регламент электронной государственной услуги «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь» (далее – электронная государственная услуга) оказывается медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь, по месту жительства (далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – ПЭП).
2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2012 года № 1294.

1. Меншік нысаны
_____________________________________________________________
2. Құрылған жылы
_____________________________________________________________
(№, кіммен және қашан берілді)
3. Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (ЖСН)______________
(№, кіммен және қашан берілді)
4. Мекен-жай
_____________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй №,___________________________________________________________
(телефон, факс)
5. Есепайырысу шоты
_____________________________________________________________
(шот №, банк атауы және орналасқан жері)
6. Филиалдар, өкілдіктер
_____________________________________________________________
(орналасқанжеріжәнедеректемелері)
7. Қоса берілетін құжаттар:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Басшы __________________ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесініңаты)
Мөрдің орны
"____"____________ 20__ ж.
Өтініш 20__ ж. "____"____________
Қарауға қабылданды_____________________________________(лицензиялау органының жауапты тұлғасының қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
"Медициналық қызметке лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру"
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтерінің "сапа" және "қолжетімділік" көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнаманың нысаны __________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Ақтөбе облысы әкімдігінің
29 желтоқсандағы 2012 жылғы
№ 503 қаулысымен бекітілген
"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу" электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу" электрондық мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) медициналық ұйымдары және алғашқы көмек көрсететін ұйымдары мекен жайы бойынша (одан әрі-қызмет беруші), және "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы www.e.gov.kz (бұдан әрі - ЭҮП) ұсынады.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы "12" қазандағы № 1294 қаулысымен бекітілген "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу" мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі.

3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: полностью автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
2) получатель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
3) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
4) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
5) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
6) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
7) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
8) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
9) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
10) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
11) пользователь – субъект (получатель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;

3. Электрондық мемлекеттік қызметтің автоматтандырылған дәрежесі: автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы регламентте пайдаланылатын ұғымдар және қысқартулар:
1) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түріндегі қызметті жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
2) алушы – электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетiлетiн жеке тұлға немесе заңды тұлға;
3) транзакциялық қызмет – электрондық сандық қолтаңбаны пайдаланумен ақпаратпен өзара алмасуды қажет ететін электрондық ақпараттық ресурстардың пайдаланушыларына ұсыну бойынша қызмет;
4) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық біріктірілген үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділікті ұсынатын бірыңғай терезені сипаттайтын ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮП);
5) "электрондық үкіметтің" шлюзі – электрондық қызметтерді жүзеге асыру шеңберінде "электрондық үкіметтің" ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮШ);
6) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның мазмұнының тұрақтылығы мен тиесілілігін растайтын электрондық сандық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі - ЭЦҚ);
7) электрондық құжат – ондағы ақпарат электронды-сандық үлгіде берілген және электрондық сандық қолтаңбамен ЭҮҚ куәландырылған құжат;
8) мемлекеттік электрондық қызмет – ақпараттық технологияларды пайдалану арқылы электрондық үлгіде көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
9) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді пайдалана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, тапсыруға және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
10) "жеке тұлғалар" мемлекеттiк дерекқоры – ақпаратты автоматтандырылған түрде жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасындағы жеке тұлғалардың бiрыңғай сәйкестендiрме нөмiрлерiн енгiзу және олар туралы көкейтестi және шынайы мәлiметтердi мемлекеттiк басқару органдарына және өзге субъектiлерге олардың өкiлеттiктерi шеңберiнде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес беру мақсатында жеке сәйкестендiрме нөмiрлерiнiң Ұлттық тiзiлiмiн жасауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрi – МДҚ ЖТ);
11) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды қолданатын субъект (алушы, қызмет беруші);

12) Структурно–функциональные единицы (далее - СФЕ) перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги;
13) АРМ – автоматизированное рабочее место.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении № 2 к настоящему Регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод получателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП получателя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ услугодателя для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия электронного документа (запроса) основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями;
12) процесс 8 – получение получателем результата услуги (выдача справки (талона) о прикреплении в форме электронного документа), сформированный АРМ услугодателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:

12) құрылымдық-функционалдық бірліктер – қызмет көрсету үрдісіне қатысатын ақпараттық жүйелер мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімдерінің, мекемелердің немесе басқа да ұйымдардың тізімі (бұдан әрі - ҚФБ);
13) АЖО - автоматтандырылған жұмыс орыны.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қызмет ұсынушы қызметінің тәртібі
6. ЭҮП арқылы қызмет ұсынушының әр қадамының әрекеттері мен шешімдері (қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) осы Регламенттің № 2 қосымшасына сәйкес жүргізіледі:
1) алушы ЖСН және парольдің көмегімен ЭҮП-да тіркелуді жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс – қызметті алу үшін ЭҮП-ке алушының ЖСН мен паролін енгізу (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт – логин (ЖСН/БСН) және пароль арқылы тіркелген алушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЭҮП-те тексеру;
4) 2 үдеріс – тұтынушының деректерінде бар бұзушылықтарына байланысты ЭҮП авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету мен оның құрылымдық және нысандық талаптарын есепке ала отырып, алушының нысандарды толтыру (деректерді енгізу) үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және сұрау салуды куәландыруы (қол қою) үшін алушының ЭЦҚ-да тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2 шарт - ЭҮП-те ЭЦҚ тіркеу куәлігінің іс-қимыл мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректеріне сәйкес келуін тексеру;
7) 4 үдеріс – алушының ЭЦҚ шынайылығының растамауына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
8) 5 үдеріс – алушының ЭЦҚ көмегiмен қызмет көрсету үшін сұранысты куәландыру және қызмет көрсетуші өңдеу үшін оның АЖО-на ЭҮШ арқылы электрондық құжатты (сұранысты) жіберу;
9) 6 үдеріс – Қызмет көрсетуші АЖО электрондық құжатты тiркеу;
10) 3 шарт – Қызмет көрсету негізінде электрондық құжаттардың (сұраныс) негiздерiне сәйкестiгiн қызмет берушiнiң (өңделуін) тексеруi;
11) 7 үдеріс – деректерiнде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған қызметтi көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
12) 8 үдеріс – қызмет берушінің АЖО қалыптасқан алушының қызмет қорытындысын (электронды құжат түрінде тіркелуі туралы анықтама (талон) берілуі) алуы. Электрондық құжат қызмет берушiнiң уәкiлеттi тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы жасалады.
7. Қызмет беруші арқылы әрбір қадамдық әрекеттері мен шешімдері (қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің № 2 диаграммасы) осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген:

1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ услугодателя ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия электронного документа (запроса) основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
10) процесс 8 – получение получателем результата услуги (выдача справки (талона) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме).
8. Описание действий по заполнению форм запроса для оказания услуги:
1) ввод пользователем ИИН, логина и пароля для входа в ПЭП;
2) выбор услуги, указанной в настоящем Регламенте;
3) заказ услуги с помощью кнопки «Заказать услугу online»;
4) заполнение запроса и прикрепление необходимых документов в электронном виде:
ИИН выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в ПЭП;
пользователь с помощью кнопки «отправить запрос» осуществляет переход на удостоверение (подписание) запроса;
5) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП пользователем;
6) удостоверение (подписание) запроса – пользователь с помощью кнопки «подписать» осуществляет удостоверение (подписание) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в АРМ услугодателя;
7) обработка запроса в АРМ услугодателя;
8) у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация:
ИИН;
номер запроса;
тип услуги;
статус запроса;
срок оказания услуги;
с помощью кнопки «обновить статус» пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа на ПЭП появляется кнопка «просмотр результата».
9. После обработки запроса получателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» – результат запроса выводится на экран дисплея;

1) 1 үдерісі – қызмет берушінің қызмет көрсету үшiн АЖО қызмет берушінің ЖСН-гі мен паролiн енгiзу үдерiсi (авторландыру үдерiсi);
2) 2 үдерісі – қызмет беруші қызметкерлерінің осы Регламентке сәйкес қызметті таңдауы, қызмет беруші қызметкерлерінің алушының деректерін енгізу және қызмет көрсету үшін сұрау салу нысандарын экран бетіне шығаруы;
3) 3 үдеріс - тұтынушы туралы мәліметтер сұранысының ЖТ МДҚ-ғы деректерінің ЭҮШ арқылы бағытталуы;
4) 1 шарт – ЖТ МДҚ-да тұтынушы мәліметтерінің бар болуын тексеру;
5) 4 үдерісі – ЖТ МДҚ-да тұтынушы мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді алуға мүмкіндіктің жоқ екендігі туралы хабарламаның құрылуы;
6) 5 шарт - қызмет көрсетуге арналған сұрау салудың (енгізілген деректерін) толтырылған нысанын ЭЦҚ арқылы куәландыруы қызмет көрсету қызметкерлерімен толтырылуы;
7) 6 үдерісі – қызмет көрсетушінің АЖО электронды құжаттарды тіркеуі;
8) 2 шарт - электрондық құжаттарды (сұраныс) талапқа сай екендігін қызмет көрсету (өңдеу) негiздерiне сәйкестiгiн қызмет берушiнiң тексеруi;
9) 7 үдеріс - алушының құжаттарында кемшіліктердің бар болуына байланысты сұрау салынған қызметтi көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
10) 8 процесі – қызметтің шешімін алушының (анықтама,талон берілуі) (белгіленген түрде) қағаз түрінде бекітілген;
8. Қызмет көрсету үшін сұраныс нысандарын толтыру жолдарын сипаттау:
1) ЭҮП-ке кіру үшін пайдаланушының ЖСН нөмерін, логинін және паролін енгізу;
2) Осы регламентте көрсетілген қызметті таңдау;
3) "Online режімінде қызметке тапсырыс беру" пернесі арқылы Қызметке тапсырыс беру;
4) Электрондық нұсқадағы қажетті құжаттарды тіркеу және өтінішті толтыру:
Пайдаланушының ЭҮП -да тіркеу қорытындысы бойынша ЖСН автоматты түрде таңдалады;
пайдаланушы "өтінімді жіберу" пернесінің көмегі арқылы өтінімді куәландыруға (қол қоюға) жіберуді жүзеге асырады;
5) қолданушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) Өтінішті куәландыру (қол қою) - пайдаланушы "қол қою" пернесінің көмегі арқылы ЭЦҚ өтінішін куәландыруды (қол қоюды) жүзеге асырады, бұдан кейін өтініш қызмет көрсетушінің АЖО-на өңдеу үшін жіберіледі;
7) Қызмет көрсетуші АЖО өтінімді өңдеу:
8) пайдаланушы дисплейінің экранында мынадай ақпараттар шығады:
ЖСН;
сұраныс нөмірі;
қызмет түрі;
сұраныс мәртебесі;
қызмет көрсету мерзімі;
"мәртебені жаңарту" пернесі арқылы пайдаланушыға сұрау салуды өңдеу нәтижелерін қарау мүмкіндігі ұсынылады;
жауабын алған кезде ЭҮП-да "нәтижелерін қарау" пернесі шығады.
9. Сұрау салу өңделгеннен кейін алушыға сұрау салуды өңдеу нәтижелерін қарау мүмкіндігі мынадай түрде ұсынылады:
"ашу" пернесін басқаннан кейін - дисплей экранына сұрау салу нәтижесі шығарылады;

10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
11. ИС и структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ), которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) Услугодатель;
2) ПЭП;
3) ШЭП;
4) АРМ услугодателя;
5) ГБД ФЛ.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий СФЕ (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Результаты оказания электронной государственной услуги получателям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
15. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги получателям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
16. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН у лица, которому оказывается услуга;
3) авторизация с ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной услуги
«Прикрепление к медицинской организации, оказывающей
первичную медико-санитарную помощь»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Получатель
ПЭП
Получатель
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ПЭП по ИИН и пароля.
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором получателя ЭЦП.
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
4
Форма завершения (данные, документ организационно– распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Маршрутизация запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Номер следующего действия

10. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қажетті ақпарат пен кеңесті call орталығының (1414) телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзара іс-қимылдың тәртібін сипаттау
11. АЖ және электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрі – ҚФБ):
1) Қызмет беруші;
2) ЭҮП;
3) ЭҮШ;
4) Қызмет берушінің АЖО;
5) ЖТ МДБ;
12. Әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, ҚФБ іс-қимылдарының (рәсімдерінің, функцияларының, операцияларының) дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
13. Іс-қимылдардың логикалық дәйектілігінің арасындағы (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі) өзара байланысты олардың сипаттамаларына сәйкес көрсететін диаграмма осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
14. Алушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
15. Пайдаланушыларға Қызметті көрсету процесіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпарат пен ресурстарды рұқсатсыз ұстаудан қорғау).
16. Қызметті көрсетудің техникалық шарты:
1) Интернетке шығару;
2) Медициналық қызмет көрсететілетін адамның ЖСН-нің болуы;
3) ЭҮП-на авторластырылу.
4) пайдаланушының ЭЦҚ бар болуы.
"Медициналық-санитариялық алғашқы
көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу"
электронды мемлекеттік қызметінің Регламентіне
№ 1 қосымшасы
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ арқылы әрекеттерді сипаттау
1
Әрекет № (қызмет барысы, желісі)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Қызмет алушы
ЭҮП
Қызмет алушы
ЭҮП
3
әрекет атауы (үдеріс, рәсім, операция) және солардың сипаттамасы
ЖСН мен пароль арқылы ЭҮП авторизациялау
Қызмет алушының деректерінде бұзушылықтарына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
ЭЦҚ Қызмет алушының таңдауменсұрау деректердің қалыптастыруымен қызметті таңдау
Деректерде бар бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру- өкімдік шешімі)
Сұраудың сәтті қалыптастыруы жөнінде хабарламаны белгілеу
Сұратылған электронды мемлекеттік қызмет беруден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салуды маршруттау.
Сұратылған электронды мемлекеттік қызмет беруден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
5
Орындалу мерзімдері
30 сек – 1 минут
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Келесі әрекеттің нөмірі

2 – если есть нарушения в данных получателя; 3 – если авторизация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных получателя; 5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы
5
6
7
8
Получатель
АРМ услугодателя
АРМ услугодателя
АРМ услугодателя
Удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя и направление запроса в АРМ услугодателя
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя
Получение получателем результата услуги (выдача справки (талона) о прикреплении в форме электронного документа)
Маршрутизация запроса.
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование мотивированного отказа.
Отображение выходного документа

2–қызмет алушының деректерінде бұзушылықтар болса; 3–егер авторизациялау сәтті өтсе
4 - қызмет алушының деректерінде бұзушылықтар болса; 5–бұзушылықтар жоқ болса
-
кестенің жалғасы
5
6
7
8
Қызмет алушы
Қызмет берушінің АЖО
Қызмет берушінің АЖО
Қызмет берушінің АЖО
Қызмет алушының ЭЦҚ арқылы сұрауды растау (қол қою) Және қызмет берушінің АЖО жолдау
Құжатты тіркеу
Қызмет алушының деректерінде бұзушылықтарына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Қызмет алушымен қызмет нәтижесін алу (электронды құжат нысанында тіркелу жөнінде анықтама(талон) беру)
Сұрау салуды маршруттау.
Арызға нөмір беріп сұрауды тіркеу
Дәлелденген бас тартуын қалыптастыру
Шығыс құжатын белгілеу

10–15 сек
10 сек
1,5 мин
10-15 сек
6
Номер следующего действия
-
4 – если есть нарушения; 5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы
5
6
7
8
Услугодатель
АРМ услугодателя
АРМ услугодателя
АРМ услугодателя
Заполнение формы запроса с прикреплением сканированных документов и удостоверением ЭЦП
Регистрация документа
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя
Получение получателем результата услуги (выдача справки (талона) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме)
Маршрутизация запроса.
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование мотивированного отказа.
Формирование результата услуги
10-15 сек
1,5 мин
в течении одного рабочего дня
в течении одного рабочего дня
6
7 – если есть нарушения; 8 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной услуги
«Прикрепление к медицинской организации, оказывающей
первичную медико-санитарную помощь»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Таблица. Условные обозначения
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной услуги
«Прикрепление к медицинской организации, оказывающей
первичную медико-санитарную помощь»
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность» __________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3)удовлетворен.

10–15 сек
10 сек
1,5 мин
10-15 сек
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
4 –бұзушылық бар болса; 5 – бұзушылық жоқ болса
-
кестенің жалғасы
5
6
7
8
Қызмет беруші
Қызмет берушінің АЖО
Қызмет берушінің АЖО
Қызмет берушінің АЖО
ЭЦҚ растаумен сканерленген құжаттардың тіркелуімен сұраудың нысанын толтыру
Құжатты тіркеу
Қызмет алушының деректерінде бұзушылықтарына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Қызмет алушымен қызметтің нәтижесін алуы (еркін түрде) тіркелу туралы қағазды түрде талан анықтаманы алу)
Сұрау салуды маршруттау.
Арызға нөмір беріп сұрауды тіркеу
Дәлелденген бас тартуын қалыптастыру
Сұраудың нәтижесін қалыптастыру
10-15 сек
1,5 мин
Бір жұмыс күні барысында
Бір жұмыс күні барысында
6
7 –бұзушылықтар болғанда, 8 – бұзушылықтар болмағанда
-
-
"Медициналық-санитариялық алғашқы
көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу"
электронды мемлекеттік қызметінің Регламентіне
№ 2 қосымшасы
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Кесте.Шартты белгілер
"Медициналық-санитариялық алғашқы
көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу"
электрондық мемлекеттік қызметтің регламентіне
3-қосымша
"Сапа" және "қолжетімділік" электрондық мемлекеттік қызметтің көрсеткіштерін айқындауға арналған сауалнама нысаны
____________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің үдеріс сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі жөніндегі ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.